Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2011 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Centrum energetyczne: Naciągają na "tańszą" energię

0 777 A A
Oferta firmy Energia dla Firm z Warszawy wcale nie jest tak korzystna, jak obiecują jej przedstawici
Oferta firmy Energia dla Firm z Warszawy wcale nie jest tak korzystna, jak obiecują jej przedstawici

Przedstawiają się jako "energetyka” albo "centrum energetyczne”. Proszą o dokumenty i podsuwają do podpisania umowy. Problem zna już miejski rzecznik konsumentów w Lublinie i PGE.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Większość osób myśli, że to ktoś z zakładu energetycznego – napisała w e-mailu do naszej redakcji nasza Czytelniczka . – Pan idzie do licznika, spisuje wynik i od razu rusza do pokoju. Tam wyciąga papiery i mówi, że podpisuje umowę na tańszy prąd. Prosi o dowód osobisty. Jak ktoś się ociąga, to zaczyna straszyć, że jak nie podpisze, to będzie płacić po nowym roku dwa razy tyle. Ludzie są zdezorientowani. Większość grzecznie podpisuje – relacjonuje.

Dotarliśmy do osób, którzy wpuścili do swoich domów przedstawicieli Centrum Energetycznego. – Przyszło dwóch młodych ludzi z identyfikatorami i kazali pokazać fakturę za prąd. Wtedy jeden z nich wyciągnął jakieś papiery i zaczął spisywać umowę. Gdy powiedziałam, że nic nie podpiszę, natychmiast przestali być mili. Zarzucili mi, że przeze mnie zmarnowali druczek, a to przecież kosztuje – opowiada mieszkanka jednej z kamienic przy ul. Jezuickiej w Lublinie.

– Nie chcieli zostawić żadnych ulotek ani wizytówki. Pieczątki też nie mieli – dodaje jej sąsiadka.

Ci, którzy dali się namówić na podpisanie umowy, po czasie orientują się, że nie zawarli jej z lubelskim zakładem energetycznym, a ze spółką Energia dla Firm z Warszawy. W dodatku, jej oferta wcale nie jest tak korzystna, jak obiecywali przedstawiciele firmy.

– To oszczędność w granicach jednego grosza, a musimy płacić dwa rachunki. Drugi jest za usługi przesyłowe, za który obecny dostawca energii elektrycznej będzie nadal żądał opłat – mówi Lidia Baran-Ćwirta, miejski rzecznik konsumentów w Lublinie. – Być może firmy na tym skorzystają, ale na pewno nie pojedyncze gospodarstwa domowe – dodaje.

Klienta mogą też słono kosztować opóźnienia w płaceniu nowych rachunków. Jeśli firma wyśle SMS-a z przypomnieniem o należnościach – klient płaci 3 zł, jeśli firma zadzwoni – 10 zł, jeśli wyśle monit – 15 zł, a ponaglenie – 30 zł.
Ludzie, którzy dali się namówić na podpisanie umowy, coraz częściej szukają pomocy u rzecznika konsumentów. – W ostatnich dwóch, trzech tygodniach zgłasza się jedna lub dwie osoby dziennie – przyznaje Lidia Baran-Ćwirta. Sygnały od niezadowolonych klientów docierają też do lubelskiego oddziału PGE.

Udało nam się skontaktować z tą firmą. – Osoby, które proponują produkt energetyczny na terenie Lublina są pracownikami jednej z firm partnerskich, z którymi mamy podpisaną umowę. Niedopuszczalne jest straszenie potencjalnych klientów. Prawdą jest jednak to, że ceny energii z roku na rok drożeją i myślę, że właśnie taki przekaz towarzyszy spotkaniu – informuje Marta Domańska z Energii dla Firm.

Z umowy możemy zrezygnować bez żadnych kosztów. – Klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 10 dni. Należy to uczynić w formie pisemnej, wysyłając list polecony na adres firmy – doradza Lidia Baran-Ćwirta.

Spółka Energia dla Firm prawdopodobnie ma dwie siedziby: w Warszawie i Radomiu. – Na dobrą sprawę nie wiem, która jest właściwa, więc sugeruję, żeby profilaktycznie przesłać list do obu – podpowiada Baran-Ćwirta.

Komentarze 777

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek / 27 czerwca 2011 o 13:29
+1
Mieszkam w Łodzi - przed chwilą zadzwoniła do moich drzwi akwizytorka energetycznego centrum. Mało uprzejma, nawet się nie przedstawiła, tylko od razu usłyszałem serię pytań. Gdy się dowiedziała, że jestem właścicielem mieszkania, chciała się od razu załadować do środka. Wyglądała co prawda całkiem całkiem, ale instynktownie reaguję alergicznie na bezczelność, więc się nawet nie ruszyłem, a ona lekko speszona odskoczyła. To, że energetyczne centrum jest firmą konkurencyjną do PGE, musiałem z niej wydusić, bo samo jakoś zapomniała o tym wspomnieć - a to już z góry świadczy, że mamy do czynienia z firmą prowadzoną przez typowych polaczków-kombinatorów-oszustów. :-) Zaczęła coś nawijać o gwarancji najniższej ceny, i że na 1 MWh oszczędzę 10 zł. Gdy to usłyszałem, zacząłem się z niej lać, bo co jak co ale liczyć potrafię i wiem, ile przeciętnie zużywam prądu, a mianowicie w zależności od pory roku 300-400 kWh miesięcznie. Mógłbym więc zaoszczędzić 3 - 4 zł miesięcznie, co jest oszczędnością rzędu butelki piwa... Nic tylko brać, prawda? Najlepsze jest jednak to, że jest jeszcze opłata handlowa w wysokości 4 zł, która spowodowałaby, że nie zaoszczędziłbym kompletnie nic albo jeszcze dopłacał 1 zł miesięcznie. A co miałbym w zamian?

- konieczność zadawania się z firmą, o której nigdy w życiu nie słyszałem, i która przez nieprofesjonalność i bezczelność swoich akwizytorów od razu wzbudza podejrzenia
- dodatkowe ubezpieczenia, których nie potrzebuję
- konieczność płacenia dwóch faktur miesięcznie
- wysokie opłaty za opóźnienie w płatnościach (co czasami mi się zdarza)
- konieczność wpłacenia depozytu

Nie mam nic przeciwko konkurencji na rynku i likwidowania monopolu, w końcu klientom TPSA wyszło to na dobre, a już niedługo będzie podobnie z usługami pocztowymi. Ale jeśli zły, stary monopolista PGE jest w stanie sprzedawać mi prąd nie tylko taniej, ale również bez depozytu i tak bezczelnie wysokich opłat za zwłokę, to taka konkurencja może mi naprawdę naskoczyć.

Gdy akwizytorka zorientowała się, że ma do czynienia co prawda nie z geniuszem, ale z osobą, która pamięta jeszcze, jak się rozwiązuje zadania matematyczne na poziomie szkoły podstawowej, poszła sobie dalej, nawet nie mówiąc do widzenia. Zaraz potem zadzwoniła do moich drzwi sąsiadka, która nieopatrznie tę idiotkę wpuściła i miała już zamiar podpisywać umowę, ale chciała się jednak upewnić, czy dobrze robi. Przekonałem ją w ciągu 30 sekund, że nie. Wtedy akwizytorka wyszła bez słowa z mieszkania, a ja mam szczęśliwą sąsiadkę, która jeszcze długo będzie mi wdzięczna. :-)

Całe to doświadczenie można by podsumować tak: deb***e prochu nie wynaleźli, ale nim strzelają. :-)
Mieszkam w Łodzi - przed chwilą zadzwoniła do moich drzwi akwizytorka energetycznego centrum. Mało uprzejma, nawet się nie przedstawiła, tylko od razu usłyszałem serię pytań. Gdy się dowiedziała, że jestem właścicielem mieszkania, chciała się od razu załadować do środka. Wyglądała co prawda całkiem całkiem, ale instynktownie reaguję alergicznie na bezczelność, więc się nawet nie ruszyłem, a ona lekko speszona odskoczyła. To, że energetyczne centrum jest firmą konkurencyjną do PGE, musiałem z niej wydusić, bo samo jakoś zapomniała o tym wspom... rozwiń
Avatar
waplak / 27 lipca 2018 o 15:35
0
witam mam problem z ta firma moja zona poronila z nerwow prad mi odlaczyli bo twierdza ze maja prawo przedluzac umowe bez mojej wiedzy i zgody czy moze mi ktos dorsdzic co mam twras zrobic
Avatar
nk / 5 lipca 2018 o 16:27
0
Teraz grasuja w Szczecinie. Wczoraj jedn typ namówił na dwie umowy moja 80 letnią matkę. Dobrze ,ze mi powiziała i od razu wysłałysmy odstapienie od umw i unieważnienie pełnomocnictw.
Avatar
Amanda / 14 czerwca 2018 o 14:54
0
Dzisiaj miałam mieć dzień próbny w tej firmie  Dopiero na miejscu przez przypadek dowiedziałam się na czym to polega  Dałam nogę 
Avatar
Cleo / 2 kwietnia 2018 o 01:38
0
Moich rodziców też oszukali a za zerwanie umowy musieliśmy zapłacić z 400 czy 500 złoty nie polecam
Avatar
Gość / 22 marca 2018 o 15:19
0
była u mnie przed chwila babka z owej firmy, powiedziałam ze to dziwne ze energia łaczy sie z inna firma, i podziekowałam jej, ale nie zrezygnuje z mojego dostawcy, wtedy zrobiła obrażona minę, i powiedziałą, to będe płaciłakary za smog?! ze beda wieksze rachunki za prad itd. nie wpuscilam jej nawet do domu
Avatar
Koto / 19 lutego 2018 o 18:57
0
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli opłata zgodna z wskazaniem licznka. Niestety koniec roku odsłonił prawdziwą twarz sprzedawcy, kiedy otrzymałem całoroczną fakturę rozliczeniową. Taki "prezencik" pod choinkę. Nie dajcie się im nabrać. 
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli op... rozwiń
Avatar
John Rambo / 30 sierpnia 2017 o 10:57
0
Firma jest beznadziejna źle warunki umowy , ludzie chodzą od domu do domu naciągają na tańszy gaz a w rzeczywistości nic takiego nie ma. Traktują pracowników jako tanią siłę roboczą i wykorzystują na każdym kroku. Energia dla domu to zło i nikomu nie polecam 
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 00:28
0
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiekowi dopiero przy płaceniu rachunków otwierają oczy. Żeby było jeszcze ciekawiej to po otworzeniu tych oczu i tak w ogóle nie jesteś w stanie zrozumieć dosłownie niczego oprócz tego, że masz zapłacić. Nie jesteś w stanie pojąć relacji między datami występującymi w dokumentach dotyczących płatności, którymi to dokumentami jesteś zasypywany co miesiąc. Przepraszam, nie co miesiąc lecz co dwa miesiące. Co miesiąc to musisz płacić. I tu zaczyna się cała polka :) Nie wiesz dlaczego tyle ile żądają bo .... no właśnie. Bo nie jesteś w stanie pojąć niczego. Powstają różne nadpłaty ale przede wszystkim niedopłaty, które musisz oczywiście regulować mimo, że w międzyczasie zdążyłeś wnieść kolejne terminowe opłaty wynikające z umowy i regulaminu. W wyniku nakładania się tych opłat gubisz się w rachunkach bo za inne okresy wnosisz opłaty terminowe, a zupełnie innych okresów dotyczą różnice rozliczeniowe. Te terminy na siebie się nakładają, mieszają, jakoś przenikają się wzajemnie. Opłaty rozliczane są na podstawie odczytów dokonywanych w różnych terminach i dotyczą tylko paliwa. Pozostałe typu: zmienna, abonamentowa, i milion innych naliczane są procentowo w zależności od czasu jaki minął od terminu jakiegoś do terminu innego. Dodatkowo po otrzymaniu pierwszego dokumentu płatniczego dowiadujesz się jaka jest prognoza twojego zużycia gazu czy en. el. w każdym miesiącu na rok do przodu. Według niej wnosisz odpowiednie opłaty. Co miesiąc. O ewentualnych niedopłatach dowiadujesz się w takim czasie, że musisz je spłacić przy najbliższej płatności. Inaczej naliczają odsetki. To normalne. Ale o nadpłatach dowiadujesz się w takim terminie, że możesz je sobie uwzględnić w opłatach za dwa miesiące. W tym czasie płacisz kolejne obowiązkowe opłaty, o czym pisałem już wcześniej. Nadpłaty nie są uwzględniane w płatnościach automatycznie, na bieżąco. Musisz sobie je sam odliczyć. Pod warunkiem, że załapiesz kiedy ile i od czego je odjąć. Itd. itd. itd.... I jeszcze ciekawostka :) : adres firmy kieruje Cię w Warszawie na ulicę Wołoską. Dla nie zorientowanych w terenie wyjaśniam, że to jest w dzielnicy mocno "korporacyjno-biznesowej". Potocznie określanej jako mordor. Szkło, aluminium, wysoko, przestronnie, nowocześnie. Same światowe firmy. No i wśród nich EC. Tyle, że ich biuro mieści się w holu wejściowym. Obok okazałego kontuaru portiera stoi stolik wielkości saturatora z wodą sodową. Przy nim siedzi dziewczyna z laptopem i obsługuje klientów :) Żenada i jeszcze raz żenada :) Ale o tym wszystkim dowiedziałem się jak już sam dałem się złapać :( A umowa obowiązuje przez trzy lata :( Zastanówcie się dziesięć razy. W przeciwnym razie dowiecie się ile warte są Wasze nerwy :)
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiek... rozwiń
Avatar
Maria / 15 czerwca 2017 o 12:34
0
Współpracuje od 2 lat i zaoszczędziłam w moim domu około 700zł przez ten okres.. Dalej ktoś mi powie  ze to oszuści ?
Avatar
waplak / 27 lipca 2018 o 15:35
0
witam mam problem z ta firma moja zona poronila z nerwow prad mi odlaczyli bo twierdza ze maja prawo przedluzac umowe bez mojej wiedzy i zgody czy moze mi ktos dorsdzic co mam twras zrobic
Avatar
nk / 5 lipca 2018 o 16:27
0
Teraz grasuja w Szczecinie. Wczoraj jedn typ namówił na dwie umowy moja 80 letnią matkę. Dobrze ,ze mi powiziała i od razu wysłałysmy odstapienie od umw i unieważnienie pełnomocnictw.
Avatar
Amanda / 14 czerwca 2018 o 14:54
0
Dzisiaj miałam mieć dzień próbny w tej firmie  Dopiero na miejscu przez przypadek dowiedziałam się na czym to polega  Dałam nogę 
Avatar
Cleo / 2 kwietnia 2018 o 01:38
0
Moich rodziców też oszukali a za zerwanie umowy musieliśmy zapłacić z 400 czy 500 złoty nie polecam
Avatar
Gość / 22 marca 2018 o 15:19
0
była u mnie przed chwila babka z owej firmy, powiedziałam ze to dziwne ze energia łaczy sie z inna firma, i podziekowałam jej, ale nie zrezygnuje z mojego dostawcy, wtedy zrobiła obrażona minę, i powiedziałą, to będe płaciłakary za smog?! ze beda wieksze rachunki za prad itd. nie wpuscilam jej nawet do domu
Avatar
Koto / 19 lutego 2018 o 18:57
0
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli opłata zgodna z wskazaniem licznka. Niestety koniec roku odsłonił prawdziwą twarz sprzedawcy, kiedy otrzymałem całoroczną fakturę rozliczeniową. Taki "prezencik" pod choinkę. Nie dajcie się im nabrać. 
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli op... rozwiń
Avatar
John Rambo / 30 sierpnia 2017 o 10:57
0
Firma jest beznadziejna źle warunki umowy , ludzie chodzą od domu do domu naciągają na tańszy gaz a w rzeczywistości nic takiego nie ma. Traktują pracowników jako tanią siłę roboczą i wykorzystują na każdym kroku. Energia dla domu to zło i nikomu nie polecam 
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 00:28
0
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiekowi dopiero przy płaceniu rachunków otwierają oczy. Żeby było jeszcze ciekawiej to po otworzeniu tych oczu i tak w ogóle nie jesteś w stanie zrozumieć dosłownie niczego oprócz tego, że masz zapłacić. Nie jesteś w stanie pojąć relacji między datami występującymi w dokumentach dotyczących płatności, którymi to dokumentami jesteś zasypywany co miesiąc. Przepraszam, nie co miesiąc lecz co dwa miesiące. Co miesiąc to musisz płacić. I tu zaczyna się cała polka :) Nie wiesz dlaczego tyle ile żądają bo .... no właśnie. Bo nie jesteś w stanie pojąć niczego. Powstają różne nadpłaty ale przede wszystkim niedopłaty, które musisz oczywiście regulować mimo, że w międzyczasie zdążyłeś wnieść kolejne terminowe opłaty wynikające z umowy i regulaminu. W wyniku nakładania się tych opłat gubisz się w rachunkach bo za inne okresy wnosisz opłaty terminowe, a zupełnie innych okresów dotyczą różnice rozliczeniowe. Te terminy na siebie się nakładają, mieszają, jakoś przenikają się wzajemnie. Opłaty rozliczane są na podstawie odczytów dokonywanych w różnych terminach i dotyczą tylko paliwa. Pozostałe typu: zmienna, abonamentowa, i milion innych naliczane są procentowo w zależności od czasu jaki minął od terminu jakiegoś do terminu innego. Dodatkowo po otrzymaniu pierwszego dokumentu płatniczego dowiadujesz się jaka jest prognoza twojego zużycia gazu czy en. el. w każdym miesiącu na rok do przodu. Według niej wnosisz odpowiednie opłaty. Co miesiąc. O ewentualnych niedopłatach dowiadujesz się w takim czasie, że musisz je spłacić przy najbliższej płatności. Inaczej naliczają odsetki. To normalne. Ale o nadpłatach dowiadujesz się w takim terminie, że możesz je sobie uwzględnić w opłatach za dwa miesiące. W tym czasie płacisz kolejne obowiązkowe opłaty, o czym pisałem już wcześniej. Nadpłaty nie są uwzględniane w płatnościach automatycznie, na bieżąco. Musisz sobie je sam odliczyć. Pod warunkiem, że załapiesz kiedy ile i od czego je odjąć. Itd. itd. itd.... I jeszcze ciekawostka :) : adres firmy kieruje Cię w Warszawie na ulicę Wołoską. Dla nie zorientowanych w terenie wyjaśniam, że to jest w dzielnicy mocno "korporacyjno-biznesowej". Potocznie określanej jako mordor. Szkło, aluminium, wysoko, przestronnie, nowocześnie. Same światowe firmy. No i wśród nich EC. Tyle, że ich biuro mieści się w holu wejściowym. Obok okazałego kontuaru portiera stoi stolik wielkości saturatora z wodą sodową. Przy nim siedzi dziewczyna z laptopem i obsługuje klientów :) Żenada i jeszcze raz żenada :) Ale o tym wszystkim dowiedziałem się jak już sam dałem się złapać :( A umowa obowiązuje przez trzy lata :( Zastanówcie się dziesięć razy. W przeciwnym razie dowiecie się ile warte są Wasze nerwy :)
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiek... rozwiń
Avatar
Maria / 15 czerwca 2017 o 12:34
0
Współpracuje od 2 lat i zaoszczędziłam w moim domu około 700zł przez ten okres.. Dalej ktoś mi powie  ze to oszuści ?
Avatar
Grzesiek / 15 czerwca 2017 o 11:46
0
Bardzo polecam, współpracuje z nimi od 3 lat i rachunki są zauważalnie niższe
Zobacz wszystkie komentarze 777

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 88 20

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 75 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 111 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!