Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2008 r.
15:41
Edytuj ten wpis

Chciał sprawdzić ile ma promili, ale zabrakło alkomatów

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 13 A A

- W niedzielę wybrałem się na komendę policji przy ulicy Okopowej żeby sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu - napisał do nas mieszkaniec Śródmieścia Lublina. - Niestety policjantom zabrakło alkomatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jak przeciętny Polak świętowałem Boże Narodzenie. Mimo, iż moje samopoczucie było zadowalające, jednak nie chciałem ryzykować, poszedłem na komendę - pisze nasz Czytelnik.

Okazało się, że komisariat przy ul. Okopowej posiada tylko jeden alkomat, który właśnie przebywa w legalizacji. Policjanci odesłali mężczyznę do komisariatu przy ulicy Zana.

Co na to policja? - Postawa tego pana jest godna pochwały - mówi Anna Smarzak z biura prasowego lubelskiej policji. - Jednak zdarza się, że sprzęt musi być naprawiany. Pozostałe alkomaty są w terenie. Dlatego ten pan, mógł podejść do pierwszego spotkanego radiowozu i tam sprawdzić promile.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 29 grudnia 2008 o 14:28
0
gosc z chelma napisał:
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu...


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu... rozwiń
Avatar
~Marcin~ / 29 grudnia 2008 o 11:34
0
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby był alkomat ogólnie dostepny to problem mógłby być o wiele mniejszy(ujmując tu rozsądnych kierowców) ale co wtedy nasza drogówka by robiła...
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby b... rozwiń
Avatar
gosc z chelma / 29 grudnia 2008 o 09:03
0
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy
Avatar
ania / 28 grudnia 2008 o 23:32
0
co za brukowiec od kiedy policja sprawdza zawartość alkoholu we krwi alkomatem. informacja dla redaktorów alko-sensorem sprawdza się zawartość alkoholu ale w wydychanym powietrzu. tłuki z brukowca
Avatar
maniena / 28 grudnia 2008 o 21:54
0
Każdy kierowca jeśli nie jest pewny czy może prowadzić powinien tak zrobić,nie każdego stać na alkomat a lepiej mieć czyste sumienie i sprawdzić poziom alkoholu.Bo nasze odczucia co do naszej trzeźwości są mylne, co widać po statystykach pijanych kierowców.Wiec ludzie powinniście chwalić taką postawę a nie karcić zdaniami typu "lepiej nie pić" wrrr....aż się włos jeży jak się coś takiego czyta....
Avatar
pluto / 28 grudnia 2008 o 21:16
0
Chwała mu za to, a co do tego co przytacza przepisy to niech sie ich trzyma wiele tych ustaw i przepisów jest juz przedawnionych nie nadążają za duchem czasu. Poza tym nie sądzę, żeby policja miała aż tyle alkomatów, żeby był w każdym radiowozie bo jak by tak było to na czas legalizacji zabrali by jeden do komisariatu, tak więc niech pni rzeczniczka nie policjantka bo to wielka pomyłka nie opowiada bzdur ja bym na jej miejscu się wstydził no ale pewnie przytula co miesiąc niezłą kaskę więc wstyd jej nie groźny paniusia.
Avatar
kierowca >30 / 28 grudnia 2008 o 20:49
0
Jeżdżę ponad 30 lat i dopiero raz dmuchałęm. to było kiedy najechał mi na tył inny pojazd. 30 lat setki tysięcy kilometrów przejechanych i TYLKO JEDEN RAZ. a pijanych jeżdzi tysiące, setki tysięcy
Avatar
ty / 28 grudnia 2008 o 19:54
0
I tutaj jest pole poisu dla wszelkiej maści komisji antyalkoholowych: zamiast durnych pogadanek, pakowania alkohol w papier i inne bezsensowne bzdety -- inwestujcie w alkomaty. Takie urządzenie powinno stać na każdym rogu ulicu, tak jak bankomaty. Tak jest m.in. w wielu państwach Ameryki Południowej. To naprawdę działa. Tym nie powinna się zajmoweać policja, ale własnie urzędnicy odpowiedzialni za polityke antyalkoholową.
Avatar
Józiekzkoloniwólka / 28 grudnia 2008 o 19:38
0
Gostek odważny;Mój szwagier też se chciał sprawdzić...Szkoda gadać jak to się skończyło.!.Jedyna rada to nie pić,nie palić i nie p...róbować być nadgorliwym.Bo nadgorliwość jak wiadomo gorsza od zarazy.!!!.
Avatar
~kierowca~ / 28 grudnia 2008 o 17:20
0
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokonywania badań koniecznych do ustalenia zawartości alkoholu w organizmie:
1) osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po spożyciu alkoholu,
2) pracowników nie dopuszczonych do pracy z powodu uzasadnionego podejrzenia, że stawili się do pracy po spożyciu alkoholu albo spożywali alkohol w czasie pracy.
§ 2. Badania, o których mowa w § 1, mogą obejmować:
1) badanie wydychanego powietrza,
2) badanie krwi,
3) badanie moczu.
§ 3. 1. Badaniom mogą być poddane osoby wymienione w § 1 pkt 1 na żądanie organu właściwego do prowadzenia śledztwa, dochodzenia lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sądu albo kolegium do spraw wykroczeń.
2. Badanie pracownika, o którym mowa w § 1 pkt 2, przeprowadza się na jego żądanie.
3. O przeprowadzeniu wszystkich lub niektórych badań określonych w § 2 decyduje organ właściwy do prowadzenia śledztwa lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sąd lub kolegium do spraw wykroczeń bądź pracownik żądający przeprowadzenia badania.
4. W miarę możliwości badanie wydychanego powietrza powinno być przeprowadzone przed innymi badaniami na zawartość alkoholu w organizmie


Myślę, że czytając w/w przepis (część rozporządzenia) dojdziemy do wniosku, że Policja nie ma takiego obowiązku badnia "na prośbę"a kierowca który pił i boi się jechać to przed piciem powinien o tym pomyśleć.
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokon... rozwiń
Avatar
marek / 29 grudnia 2008 o 14:28
0
gosc z chelma napisał:
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu...


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu... rozwiń
Avatar
~Marcin~ / 29 grudnia 2008 o 11:34
0
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby był alkomat ogólnie dostepny to problem mógłby być o wiele mniejszy(ujmując tu rozsądnych kierowców) ale co wtedy nasza drogówka by robiła...
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby b... rozwiń
Avatar
gosc z chelma / 29 grudnia 2008 o 09:03
0
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy
Avatar
ania / 28 grudnia 2008 o 23:32
0
co za brukowiec od kiedy policja sprawdza zawartość alkoholu we krwi alkomatem. informacja dla redaktorów alko-sensorem sprawdza się zawartość alkoholu ale w wydychanym powietrzu. tłuki z brukowca
Avatar
maniena / 28 grudnia 2008 o 21:54
0
Każdy kierowca jeśli nie jest pewny czy może prowadzić powinien tak zrobić,nie każdego stać na alkomat a lepiej mieć czyste sumienie i sprawdzić poziom alkoholu.Bo nasze odczucia co do naszej trzeźwości są mylne, co widać po statystykach pijanych kierowców.Wiec ludzie powinniście chwalić taką postawę a nie karcić zdaniami typu "lepiej nie pić" wrrr....aż się włos jeży jak się coś takiego czyta....
Avatar
pluto / 28 grudnia 2008 o 21:16
0
Chwała mu za to, a co do tego co przytacza przepisy to niech sie ich trzyma wiele tych ustaw i przepisów jest juz przedawnionych nie nadążają za duchem czasu. Poza tym nie sądzę, żeby policja miała aż tyle alkomatów, żeby był w każdym radiowozie bo jak by tak było to na czas legalizacji zabrali by jeden do komisariatu, tak więc niech pni rzeczniczka nie policjantka bo to wielka pomyłka nie opowiada bzdur ja bym na jej miejscu się wstydził no ale pewnie przytula co miesiąc niezłą kaskę więc wstyd jej nie groźny paniusia.
Avatar
kierowca >30 / 28 grudnia 2008 o 20:49
0
Jeżdżę ponad 30 lat i dopiero raz dmuchałęm. to było kiedy najechał mi na tył inny pojazd. 30 lat setki tysięcy kilometrów przejechanych i TYLKO JEDEN RAZ. a pijanych jeżdzi tysiące, setki tysięcy
Avatar
ty / 28 grudnia 2008 o 19:54
0
I tutaj jest pole poisu dla wszelkiej maści komisji antyalkoholowych: zamiast durnych pogadanek, pakowania alkohol w papier i inne bezsensowne bzdety -- inwestujcie w alkomaty. Takie urządzenie powinno stać na każdym rogu ulicu, tak jak bankomaty. Tak jest m.in. w wielu państwach Ameryki Południowej. To naprawdę działa. Tym nie powinna się zajmoweać policja, ale własnie urzędnicy odpowiedzialni za polityke antyalkoholową.
Avatar
Józiekzkoloniwólka / 28 grudnia 2008 o 19:38
0
Gostek odważny;Mój szwagier też se chciał sprawdzić...Szkoda gadać jak to się skończyło.!.Jedyna rada to nie pić,nie palić i nie p...róbować być nadgorliwym.Bo nadgorliwość jak wiadomo gorsza od zarazy.!!!.
Avatar
~kierowca~ / 28 grudnia 2008 o 17:20
0
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokonywania badań koniecznych do ustalenia zawartości alkoholu w organizmie:
1) osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po spożyciu alkoholu,
2) pracowników nie dopuszczonych do pracy z powodu uzasadnionego podejrzenia, że stawili się do pracy po spożyciu alkoholu albo spożywali alkohol w czasie pracy.
§ 2. Badania, o których mowa w § 1, mogą obejmować:
1) badanie wydychanego powietrza,
2) badanie krwi,
3) badanie moczu.
§ 3. 1. Badaniom mogą być poddane osoby wymienione w § 1 pkt 1 na żądanie organu właściwego do prowadzenia śledztwa, dochodzenia lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sądu albo kolegium do spraw wykroczeń.
2. Badanie pracownika, o którym mowa w § 1 pkt 2, przeprowadza się na jego żądanie.
3. O przeprowadzeniu wszystkich lub niektórych badań określonych w § 2 decyduje organ właściwy do prowadzenia śledztwa lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sąd lub kolegium do spraw wykroczeń bądź pracownik żądający przeprowadzenia badania.
4. W miarę możliwości badanie wydychanego powietrza powinno być przeprowadzone przed innymi badaniami na zawartość alkoholu w organizmie


Myślę, że czytając w/w przepis (część rozporządzenia) dojdziemy do wniosku, że Policja nie ma takiego obowiązku badnia "na prośbę"a kierowca który pił i boi się jechać to przed piciem powinien o tym pomyśleć.
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokon... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku 0 0

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 1

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 1

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 8

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 167 36

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 14 10

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 43 25

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 6

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 116 34

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 151 18

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 6

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!