Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2008 r.
15:41
Edytuj ten wpis

Chciał sprawdzić ile ma promili, ale zabrakło alkomatów

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 13 A A

- W niedzielę wybrałem się na komendę policji przy ulicy Okopowej żeby sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu - napisał do nas mieszkaniec Śródmieścia Lublina. - Niestety policjantom zabrakło alkomatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jak przeciętny Polak świętowałem Boże Narodzenie. Mimo, iż moje samopoczucie było zadowalające, jednak nie chciałem ryzykować, poszedłem na komendę - pisze nasz Czytelnik.

Okazało się, że komisariat przy ul. Okopowej posiada tylko jeden alkomat, który właśnie przebywa w legalizacji. Policjanci odesłali mężczyznę do komisariatu przy ulicy Zana.

Co na to policja? - Postawa tego pana jest godna pochwały - mówi Anna Smarzak z biura prasowego lubelskiej policji. - Jednak zdarza się, że sprzęt musi być naprawiany. Pozostałe alkomaty są w terenie. Dlatego ten pan, mógł podejść do pierwszego spotkanego radiowozu i tam sprawdzić promile.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 29 grudnia 2008 o 14:28
0
gosc z chelma napisał:
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu...


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu... rozwiń
Avatar
~Marcin~ / 29 grudnia 2008 o 11:34
0
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby był alkomat ogólnie dostepny to problem mógłby być o wiele mniejszy(ujmując tu rozsądnych kierowców) ale co wtedy nasza drogówka by robiła...
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby b... rozwiń
Avatar
gosc z chelma / 29 grudnia 2008 o 09:03
0
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy
Avatar
ania / 28 grudnia 2008 o 23:32
0
co za brukowiec od kiedy policja sprawdza zawartość alkoholu we krwi alkomatem. informacja dla redaktorów alko-sensorem sprawdza się zawartość alkoholu ale w wydychanym powietrzu. tłuki z brukowca
Avatar
maniena / 28 grudnia 2008 o 21:54
0
Każdy kierowca jeśli nie jest pewny czy może prowadzić powinien tak zrobić,nie każdego stać na alkomat a lepiej mieć czyste sumienie i sprawdzić poziom alkoholu.Bo nasze odczucia co do naszej trzeźwości są mylne, co widać po statystykach pijanych kierowców.Wiec ludzie powinniście chwalić taką postawę a nie karcić zdaniami typu "lepiej nie pić" wrrr....aż się włos jeży jak się coś takiego czyta....
Avatar
pluto / 28 grudnia 2008 o 21:16
0
Chwała mu za to, a co do tego co przytacza przepisy to niech sie ich trzyma wiele tych ustaw i przepisów jest juz przedawnionych nie nadążają za duchem czasu. Poza tym nie sądzę, żeby policja miała aż tyle alkomatów, żeby był w każdym radiowozie bo jak by tak było to na czas legalizacji zabrali by jeden do komisariatu, tak więc niech pni rzeczniczka nie policjantka bo to wielka pomyłka nie opowiada bzdur ja bym na jej miejscu się wstydził no ale pewnie przytula co miesiąc niezłą kaskę więc wstyd jej nie groźny paniusia.
Avatar
kierowca >30 / 28 grudnia 2008 o 20:49
0
Jeżdżę ponad 30 lat i dopiero raz dmuchałęm. to było kiedy najechał mi na tył inny pojazd. 30 lat setki tysięcy kilometrów przejechanych i TYLKO JEDEN RAZ. a pijanych jeżdzi tysiące, setki tysięcy
Avatar
ty / 28 grudnia 2008 o 19:54
0
I tutaj jest pole poisu dla wszelkiej maści komisji antyalkoholowych: zamiast durnych pogadanek, pakowania alkohol w papier i inne bezsensowne bzdety -- inwestujcie w alkomaty. Takie urządzenie powinno stać na każdym rogu ulicu, tak jak bankomaty. Tak jest m.in. w wielu państwach Ameryki Południowej. To naprawdę działa. Tym nie powinna się zajmoweać policja, ale własnie urzędnicy odpowiedzialni za polityke antyalkoholową.
Avatar
Józiekzkoloniwólka / 28 grudnia 2008 o 19:38
0
Gostek odważny;Mój szwagier też se chciał sprawdzić...Szkoda gadać jak to się skończyło.!.Jedyna rada to nie pić,nie palić i nie p...róbować być nadgorliwym.Bo nadgorliwość jak wiadomo gorsza od zarazy.!!!.
Avatar
~kierowca~ / 28 grudnia 2008 o 17:20
0
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokonywania badań koniecznych do ustalenia zawartości alkoholu w organizmie:
1) osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po spożyciu alkoholu,
2) pracowników nie dopuszczonych do pracy z powodu uzasadnionego podejrzenia, że stawili się do pracy po spożyciu alkoholu albo spożywali alkohol w czasie pracy.
§ 2. Badania, o których mowa w § 1, mogą obejmować:
1) badanie wydychanego powietrza,
2) badanie krwi,
3) badanie moczu.
§ 3. 1. Badaniom mogą być poddane osoby wymienione w § 1 pkt 1 na żądanie organu właściwego do prowadzenia śledztwa, dochodzenia lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sądu albo kolegium do spraw wykroczeń.
2. Badanie pracownika, o którym mowa w § 1 pkt 2, przeprowadza się na jego żądanie.
3. O przeprowadzeniu wszystkich lub niektórych badań określonych w § 2 decyduje organ właściwy do prowadzenia śledztwa lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sąd lub kolegium do spraw wykroczeń bądź pracownik żądający przeprowadzenia badania.
4. W miarę możliwości badanie wydychanego powietrza powinno być przeprowadzone przed innymi badaniami na zawartość alkoholu w organizmie


Myślę, że czytając w/w przepis (część rozporządzenia) dojdziemy do wniosku, że Policja nie ma takiego obowiązku badnia "na prośbę"a kierowca który pił i boi się jechać to przed piciem powinien o tym pomyśleć.
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokon... rozwiń
Avatar
marek / 29 grudnia 2008 o 14:28
0
gosc z chelma napisał:
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu...


dokladnie taki sam przypadek mialem w chelmie najpierw poszedlem na komisariat (nieopodal hotelu Kamena) tam nie mieli wyslali mnie na prawie drugi koniec miasta na rondo jak sie jedzie na hrubieszów, tam pani mi powiedziala ze nie oferują takich usług i odeslala mnie. Nic bym nie mowil ale w mediach ile razy sie słyszalo ze na komisariacie mozna zbadac sie za zawartośc alkoholu... rozwiń
Avatar
~Marcin~ / 29 grudnia 2008 o 11:34
0
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby był alkomat ogólnie dostepny to problem mógłby być o wiele mniejszy(ujmując tu rozsądnych kierowców) ale co wtedy nasza drogówka by robiła...
W okresie świątecznym problem z alkomatem, to po co w mediach ciągle mowa o pijanych kierowcach, najpierw nalezy stworzyć warunki kierowcy by mógł się przebadać udając się na komedę a jesli nie ma takiej potrzeby a kontrola drogowa go zastrzyma i stwierdzi zawartość alkoholu to powiinna karać wysokim mandatem. Na każdej komendzie powinien być stacjonarny odpłatny alkomat ale nie zapominajmy że żyjemy w POLSCE!!! U Nas Policja wypina dumnie pierś ze statystyk które udało im się osiągnąć łapiąc pijanych kierowców to dobrze. Gdyby b... rozwiń
Avatar
gosc z chelma / 29 grudnia 2008 o 09:03
0
A MI W SWIETA WIELKANOCNE NA KOMENDZIRE W CHELMIE ODMOWILI BADANIA ALKOMATEM POWIEDZIELI MI ZEBYM SOBIE KUPIL ALKOMAT NA CPN-IE CHCIALEM NAWET ZAPLACIC ZA SKORYSTANIE Z TEGO URZADZENIA NA KOMENDZIE ALE NIE BYLO NAWET ROZMOWY. TAK WLASNIE POLICJA CHELMSKA POMAGA MIESZKANCOM. DZIASIAJ TEZ MUSZE JEZDZIC ALE CHYBA WSIADE W AUTOBUS BO NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA WIZYTE W CHELMSKIM KOMISARIACIE. POZDROWIENIA DLA PANA POLICJANTA KTORY WYSLAL MNIE DO CPN-U. hyhyhy
Avatar
ania / 28 grudnia 2008 o 23:32
0
co za brukowiec od kiedy policja sprawdza zawartość alkoholu we krwi alkomatem. informacja dla redaktorów alko-sensorem sprawdza się zawartość alkoholu ale w wydychanym powietrzu. tłuki z brukowca
Avatar
maniena / 28 grudnia 2008 o 21:54
0
Każdy kierowca jeśli nie jest pewny czy może prowadzić powinien tak zrobić,nie każdego stać na alkomat a lepiej mieć czyste sumienie i sprawdzić poziom alkoholu.Bo nasze odczucia co do naszej trzeźwości są mylne, co widać po statystykach pijanych kierowców.Wiec ludzie powinniście chwalić taką postawę a nie karcić zdaniami typu "lepiej nie pić" wrrr....aż się włos jeży jak się coś takiego czyta....
Avatar
pluto / 28 grudnia 2008 o 21:16
0
Chwała mu za to, a co do tego co przytacza przepisy to niech sie ich trzyma wiele tych ustaw i przepisów jest juz przedawnionych nie nadążają za duchem czasu. Poza tym nie sądzę, żeby policja miała aż tyle alkomatów, żeby był w każdym radiowozie bo jak by tak było to na czas legalizacji zabrali by jeden do komisariatu, tak więc niech pni rzeczniczka nie policjantka bo to wielka pomyłka nie opowiada bzdur ja bym na jej miejscu się wstydził no ale pewnie przytula co miesiąc niezłą kaskę więc wstyd jej nie groźny paniusia.
Avatar
kierowca >30 / 28 grudnia 2008 o 20:49
0
Jeżdżę ponad 30 lat i dopiero raz dmuchałęm. to było kiedy najechał mi na tył inny pojazd. 30 lat setki tysięcy kilometrów przejechanych i TYLKO JEDEN RAZ. a pijanych jeżdzi tysiące, setki tysięcy
Avatar
ty / 28 grudnia 2008 o 19:54
0
I tutaj jest pole poisu dla wszelkiej maści komisji antyalkoholowych: zamiast durnych pogadanek, pakowania alkohol w papier i inne bezsensowne bzdety -- inwestujcie w alkomaty. Takie urządzenie powinno stać na każdym rogu ulicu, tak jak bankomaty. Tak jest m.in. w wielu państwach Ameryki Południowej. To naprawdę działa. Tym nie powinna się zajmoweać policja, ale własnie urzędnicy odpowiedzialni za polityke antyalkoholową.
Avatar
Józiekzkoloniwólka / 28 grudnia 2008 o 19:38
0
Gostek odważny;Mój szwagier też se chciał sprawdzić...Szkoda gadać jak to się skończyło.!.Jedyna rada to nie pić,nie palić i nie p...róbować być nadgorliwym.Bo nadgorliwość jak wiadomo gorsza od zarazy.!!!.
Avatar
~kierowca~ / 28 grudnia 2008 o 17:20
0
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokonywania badań koniecznych do ustalenia zawartości alkoholu w organizmie:
1) osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po spożyciu alkoholu,
2) pracowników nie dopuszczonych do pracy z powodu uzasadnionego podejrzenia, że stawili się do pracy po spożyciu alkoholu albo spożywali alkohol w czasie pracy.
§ 2. Badania, o których mowa w § 1, mogą obejmować:
1) badanie wydychanego powietrza,
2) badanie krwi,
3) badanie moczu.
§ 3. 1. Badaniom mogą być poddane osoby wymienione w § 1 pkt 1 na żądanie organu właściwego do prowadzenia śledztwa, dochodzenia lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sądu albo kolegium do spraw wykroczeń.
2. Badanie pracownika, o którym mowa w § 1 pkt 2, przeprowadza się na jego żądanie.
3. O przeprowadzeniu wszystkich lub niektórych badań określonych w § 2 decyduje organ właściwy do prowadzenia śledztwa lub postępowania w sprawach o wykroczenia, sąd lub kolegium do spraw wykroczeń bądź pracownik żądający przeprowadzenia badania.
4. W miarę możliwości badanie wydychanego powietrza powinno być przeprowadzone przed innymi badaniami na zawartość alkoholu w organizmie


Myślę, że czytając w/w przepis (część rozporządzenia) dojdziemy do wniosku, że Policja nie ma takiego obowiązku badnia "na prośbę"a kierowca który pił i boi się jechać to przed piciem powinien o tym pomyśleć.
Pani rzecznik, a jaka jest podstawa prawna takiego badania?
Dz.U.83.25.117
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ
z dnia 6 maja 1983 r.
w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie.
(Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r.)
Na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa warunki i sposób dokon... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim
galeria

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim 5 1

Czy może pani skręcić w lewo – prosi egzaminator. W moje, czy w pana – pyta egzaminowana – to tylko jedna z anegdot krążących wśród pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przez 20 lat działalności podobnych sytuacji było wiele.

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej 4 0

Niewielki plac z obeliskiem przed kościołem w Gołębiu otrzymał nową, oficjalną nazwę.

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 21 9

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 2 2

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 5 4

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 18 5

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku. Oto zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 3

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 29

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 7 1

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 16 32

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 4

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!