Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2019 r.
12:29

Interwencja policji na Tatarach, zatrzymano dwie osoby. "Byli agresywni. Jeden rzucił się na policjanta" [wideo]

Autor: Zdjęcie autora eb
256 195 A A

Policjanci przytrzymujący na ziemi mężczyznę, a wokół agresywna grupa, która próbuje przyjść z odsieczą. Jeden z obserwatorów rzuca się w pewnym momencie na funkcjonariusza. Policjant celuje paralizatorem. Cały czas w stronę mundurowych lecą przekleństwa i wyzwiska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do dramatycznych scen doszło w sobotę przed jednym z bloków przy ul. Hutniczej na Tatarach w Lublinie. Dwaj funkcjonariusze musieli ściągnąć na miejsce posiłki.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który rzucał butelkami w jeden z bloków. Na miejscu zatrzymali 22-latka odpowiadającemu rysopisowi – mówi sierż. szt. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże. Jednak ten zaczął uciekać. – Policjanci po pościgu jednak go zatrzymali. Mężczyzna był agresywny, wobec tego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego – zaznacza Karbowniczek.

Kiedy zakładali mężczyźnie kajdanki, podeszła do nich grupa osób, żądając puszczenia ich kolegi. „Co to, k..., ma być!? On nie może oddychać, wezwijcie karetkę – krzyczała jakaś kobieta. „Chłopak jest cały siny”, na co policjant odpowiada: „Tak bywa”. Funkcjonariusze cały czas każą się odsunąć obserwującym.

– W pewnym momencie jeden z mężczyzn rzucił się na policjanta łapiąc go za szyję i próbując przewrócić na ziemię. Moment ten, jak i trwająca kilka minut interwencja, został zarejestrowana telefonem komórkowym przez jedną z osób przyglądającej się całej akcji. Film trafił do serwisu YouTube z tytułem: „Brutalna interwencja lubelskiej policji”. – Napastnik natychmiast został obezwładniony przez drugiego z funkcjonariuszy – relacjonuje policjant.

Na miejsce przyjechały kolejne patrole, które udzieliły wsparcia interweniującym. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22 i 33 lat. – Młodszy z nich okazał się być poszukiwany pod dwiema podstawami prawnymi. Ma do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże – podkreśla sierż. szt. Kamil Karbowniczek.

Z kolei 33-latek będzie dziś przesłuchiwany w prokuraturze. – Będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez policjantów. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania – dodaje policjant.

Większość osób komentujących w internecie działania policji ocenia je pozytywnie: „Szacun dla policjantów. Widać opanowanie i profesjonalizm. Jasne, że do wszystkiego można się przyczepić, ale konia z rzędem temu, kto załatwiłby to lepiej. Mam nadzieję, że przełożeni też zachowają się jak trzeba. Brawo! – napisał jeden z nich.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 195

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obywatel / 4 sierpnia 2019 o 12:46
+134
Wzorowa interwencja funkcjonariuszy dajcie im podwyżkę. Seby I karyny mają respekt tylko dla siły.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 12:48
+112
Redaktorzyno, wygląda na to że piszesz newsa a nie widziałeś nawet filmu. Każdy, kto to już widział, ma to samo zdanie to była pacyfikacja miejscowej patologii, która napadła na funkcjonariuszy. Gdyby to się działo w USA to po świecie chodziło by już co najmniej dwóch patusów mniej.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 12:47
+109
patologię tak trzeba traktować,bez ceregieli!
Avatar
, Że / 4 sierpnia 2019 o 12:48
+98
Pił całą noc to siny...
Avatar
czujny / 4 sierpnia 2019 o 12:48
+98
Panowie z Hutniczej spróbowaliby na terenie Stanów Zjednoczonych stawiać opór, wtedy by zobaczyli co znaczy stanowcza interwencja.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 13:22
+94
Chłopak jest cały siny!!! Dobre!!! Super interwencja!!!! Bardzo dobrze!!! Brawo policja!!!
Avatar
Ksiądz / 4 sierpnia 2019 o 13:42
+88
Świetna robota policji. W końcu się nie szczypią z pustakami. Jeszcze raz brawo
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 12:44
+84
Napewno niewinni, niestawiający oporu prawi i sprawiedliwi chłopcy zostali zaatakowani bez powodu przez okropnych policjantów.
Avatar
asd / 4 sierpnia 2019 o 13:23
+82
Na ta dzielnice nie powinno się puszczać patroli Policji i tylko patrole ZOMO z lat 70-tych wtedy nie było by dyskusji i kręcenia durnych filmików. I dlaczego NIGDY nikt nie kręci od początku interwencji???
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 13:44
+77
Beawo Policja , likwidować patoli
Avatar
:) / 14 sierpnia 2019 o 08:53
+2
Wy ***syny msciwe.  Dlaczego takie kozaki jak Wy spoleczniaki są mądre na forum A nie ma dzielni?? Bo jesteście banda kurew które udają porządnych obywateli . *** was ***y za to. Każdy ma coś na sumieniu A ziomek jak wyjdzie powinien z wami dopiero zrobić porządek.  Niech każdy pilnuje swojej D.......
 frajerze, od pacyfikowania takich przychlastów mamy właśnie policję, na którą płącimy podatki, więc jak następnym razem dostaniesz pałą po łbie to czuj się pozdrowiony przez obywateli :)
Avatar
Henio / 14 sierpnia 2019 o 08:50
0
Wy ***syny msciwe.  Dlaczego takie kozaki jak Wy spoleczniaki są mądre na forum A nie ma dzielni?? Bo jesteście banda kurew które udają porządnych obywateli . *** was ***y za to. Każdy ma coś na sumieniu A ziomek jak wyjdzie powinien z wami dopiero zrobić porządek.  Niech każdy pilnuje swojej D.......
 Niech jak najdłużej robi porządki tam, gdzie jego miejsce. Tobie też by nie zaszkodziło.
Avatar
Pozytywnie / 14 sierpnia 2019 o 02:11
0
Brawo dla policji, bezbłędnie sobie poradzili. Tępym dzidom należał się zimny prysznic - we wszystkich komentarzach, na różnych portalach, ludzie chwalą policjantów i bez litości piętnują chamstwo i głupotę dresiarzy. Panienka filmująca tą akcję nie zdawała sobie sprawy, że robi z siebie pośmiewisko. No ale JEST COFNIĘTA, na to nie ma lekarstwa. Każdy z uczestników nagonki powinien był dostać mandat za utrudnianie akcji policji i obrazę funkcjonariuszy na służbie.
Avatar
Patus / 13 sierpnia 2019 o 22:56
0
Wy ***syny msciwe. Dlaczego takie kozaki jak Wy spoleczniaki są mądre na forum A nie ma dzielni?? Bo jesteście banda kurew które udają porządnych obywateli . *** was ***y za to. Każdy ma coś na sumieniu A ziomek jak wyjdzie powinien z wami dopiero zrobić porządek. Niech każdy pilnuje swojej D.......
Avatar
dzielnicowy / 6 sierpnia 2019 o 23:48
+7
"karetka jest zamowiona " ...? :)))))
a co możesz oczekiwać od półmózgiej osiedlowej "dajki"? jedyne słowa jakie zna i rozumie to "mała pompa", "duża pompa" i "zasiłek". zamawia kebsa i pizze dla "swojego sebixa" to i karetkę może zamówić ;)
 to mój ulubiony komentarz nt. Karyny
Avatar
AGGGG / 6 sierpnia 2019 o 20:06
+13
Brawo, bardzo dobrze przeprowadzona interwencja policji
Avatar
Soke2004 / 6 sierpnia 2019 o 17:21
+1
Do policji idą często ludzie bardzo agresywni. Znam policjanta. W szkole podstawowej lał chlopaczka bo ten nosił okulary i był słaby z We, liceum ledwo skończył, na studiach chlal wóde, palił trawę, po pijaku jak wracał z imprez to zaczepiał przechodniów, skakał po samochodach i podpalal smietniki (chyba nawet parę razy został spisany przez policję), a teraz służy w policji.
Lemingi (albo ktoś, kto manipuluje forum) sączą tu jad na postronne osoby, w tym takie, które próbowały kwestionować (moim zdaniem słusznie) zastosowane w danej sytuacji środki przymusu bezpośredniego (część z tego jadu, notabene, nadawałaby się do zgłoszenia do prokuratury jako zaawansowana mowa nienawiści) i same się proszą o wprowadzenie de facto państwa policyjnego (jak w US-najpierw strzelać do "patoli", a potem zadawać pytania). Zastanawia mnie, z czego wynika ta wiara w autorytet policji?
 Które według ciebie śpb zostały użyte niewłaściwie? 
 Które według ciebie śpb zostały użyte niewłaściwie?  rozwiń
Avatar
Soke2004 / 6 sierpnia 2019 o 16:51
+7
A paniusia która upubliczniła filmik na YouTube oraz wizerunek policjantów bez ich zgody już może liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Dodatkowo dochodzi jeszcze znieważenie słowne funkcjonariuszy, utrudnianie przeprowadzenie interwencji.  Wiele osób uczestniczących, gapiów popełniało szereg wykroczeń za które również zostaną stosownie rozliczone. Jak długo jeszcze policjanci będą poniewierani przez osoby naruszające przepisy prawa? Jak długo społeczeństwo będzie na to przyzwalało.?
O ile dobrze pamiętam umundurowany funckjonariusz jest osobą publiczą więc o żadnych konsekwencjach prawnych z tego tytułu nie ma mowy dla tego na przykład nie zasłania się twarzy policjantów kiedy jest relacja z jakejś demonstracji. A jeżeli chodzi samo znieważenia kara powinna być jak najbardziej chociażby za samo utrudnianie pracy.
 Mylisz się. Nawet to że policjant jest funkcjonariuszem publicznym nie upoważnia nikogo do udostępniania jego wizerunku bez zgody. 
 Mylisz się. Nawet to że policjant jest funkcjonariuszem publicznym nie upoważnia nikogo do udostępniania jego wizerunku bez zgody.  rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2019 o 13:00
+14
Banda nierobów, żuli, patoli, gnojasy śmierdzące, pracować się nie chce, chodzą patole i płytki na chodniku liczą, tępić taką dzicz. Karetke chce....a po ryju obleśnym to ty nie chcesz jełopie. Za pysk i do przymusowej roboty gonić, najlepiej jakieś kamieniołomy, kopalnie tam niech się ta hołota wykaże. I ta stara baba co tam krzyczy w tle w obronie tych bandziorów wstydź się babciu, lepiej łap za różaniec i się módl by Ci ten jełop następnym razem łba nie ukręcił.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2019 o 11:05
+21
Brawo za interwencję, trzeba tepic patologie i tych bezmuzgowcow. Szkoda że nie użyli tego paralizatora na tej Karynie co krecila :D
Zobacz wszystkie komentarze 195

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 0

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 286 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 267 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 18

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 9 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!