Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 sierpnia 2008 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Co dziesiąty pracownik PKS na bruk?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Zarząd spółki chce zwolnić 85 osób. Związkowcy są oburzeni i żądają głowy pani prezes.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przez nią firma popadła w długi i jest na skraju upadku - twierdzą. Jeśli prezes nie odejdzie, może dojść do strajku.

- Proszę, niech pan patrzy! To jest dokument podpisany przez główną księgową - Stanisław Widelski, szef zakładowej "Solidarności” '80 wymachuje kartką papieru. - Należności firmy to trzy miliony złotych, a zobowiązania wynoszą jedenaście milionów złotych. Czyli mamy osiem milionów złotych długu bez pokrycia - dodaje.

- Firmie po prostu grozi upadłość, bo nie będzie w stanie spłacać swych zobowiązań - wtóruje mu Tomasz Fulara, szef Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PKS Wschód. - Prezes Królikowska musi odejść. Albo powinna ją odwołać Rada Nadzorcza. Jeśli tak się nie stanie, będziemy protestować dalej, aż do strajku.

Teresa Królikowska (PSL), prezes spółki, nie była we wtorek w pracy. Nie wyszła do protestującej załogi, która zastawiła autobusem wejście do firmowego biurowca przy ul. Hutniczej w Lublinie. Zamiast niej przyszedł wiceprezes, Leszek Piotr-Krajecki: To są pytania do pani prezes, a nie do mnie - powtarzał kilkakrotnie.

Uspokajał, że do upadłości nie jest tak blisko. - Teraz mamy trzecią fazę kryzysu.
Załogi to nie uspokajało, ludzie chcieli rozmawiać z Królikowską. Ale Piotr-Krajecki nie umiał powiedzieć wzburzonym pracownikom, kiedy Królikowska zjawi się w firmie.

Najprawdopodobniej do takiego spotkania dojdzie w środę, bo właśnie wtedy szefostwo spółki ma rozmawiać ze związkowcami o zwolnieniach grupowych.

- Już dostaliśmy pismo, że pracę straci 85 osób na 779 zatrudnionych w firmie. Gdzie oni pójdą? - pyta Widelski. Najbardziej zagrożeni zwolnieniem są pracownicy oddziałów w Krasnymstawie i Tomaszowie Lubelskim, które mają najgorsze wyniki. Ale nawet w lubelskiej centrali nie chcą o tym słyszeć.

- Jeśli się, do jasnej cholery, zgodzimy, że tam zwolnią ludzi, to potem będą zwalniać u nas - oburza się Leszek Rudziński, szef zakładowej "Solidarności”. Szefostwo wskazuje załodze inne wyjście zamiast zwolnień - roczne urlopy bezpłatne.

Działalność władz PKS Wschód ma teraz badać prokuratura po złożonym przez związki doniesieniu o łamaniu przepisów dotyczących wykonywania przewozów.

- Po przekształceniu PPKS Lublin w spółkę PKS Wschód nie było odpowiednich zmian w licencjach. Z tego powodu wstrzymane zostały kursy przez Hrebenne. Inne nie jeżdżą legalnie - twierdzi Fulara.

- Jeśli pan ma prawo jazdy i zmieni nazwisko, to czy po zmianie nazwiska nie wolno panu jeździć samochodem? - odpowiada Piotr-Krajecki i twierdzi, że zarzuty związkowców są bezpodstawne.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość xp / 20 sierpnia 2008 o 21:49
0
pracownik TL napisał:
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursujących na tych kursach.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursują... rozwiń
Avatar
pracownik TL / 20 sierpnia 2008 o 18:36
0
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam ... rozwiń
Avatar
pracownikTL / 20 sierpnia 2008 o 18:23
0
xxxxxxxxxxxxxx napisał:
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
psl-owiec / 20 sierpnia 2008 o 18:10
0
współczuję pracownikom pks,ale ja w innej sprawie.pochodzę z rodziny ludowców,wiele lat jestem członkiem partii ludowej i co.Zawiodłem się na tej partii,tzn na obecnych jej liderach.oni tylko płaszczą się przed po,nie mają własnego zdania,zainteresowani są nabijaniem kasy swojej i rodzin.W psl konieczne sąwielkie zmiany.
Avatar
Nie wiem sam / 20 sierpnia 2008 o 15:56
0
Królikowska wielki fachowiec, nawet w kadrach po znajomości dziewczę zatrudniła. Sama nie ma kompetencji, to i inne stanowiska obsadza wedle swego widzimisię.
Avatar
ble / 20 sierpnia 2008 o 00:15
0
evo napisał:
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!

bo to taki "specjalista" od wszystkiego
Avatar
evo / 19 sierpnia 2008 o 22:59
0
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!
Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 19 sierpnia 2008 o 21:56
0
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
lubelak / 19 sierpnia 2008 o 21:29
0
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami winien zajac sie takze prokurator, w prasie w pazdzierniku 2007 glosno pisano o programie naprawczym, gdzie on jest ??????.
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami wi... rozwiń
Avatar
krasny / 19 sierpnia 2008 o 21:16
0
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze n a hutniczej a centrale dajcie do Krasnego i git
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze... rozwiń
Avatar
Gość xp / 20 sierpnia 2008 o 21:49
0
pracownik TL napisał:
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursujących na tych kursach.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursują... rozwiń
Avatar
pracownik TL / 20 sierpnia 2008 o 18:36
0
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam ... rozwiń
Avatar
pracownikTL / 20 sierpnia 2008 o 18:23
0
xxxxxxxxxxxxxx napisał:
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
psl-owiec / 20 sierpnia 2008 o 18:10
0
współczuję pracownikom pks,ale ja w innej sprawie.pochodzę z rodziny ludowców,wiele lat jestem członkiem partii ludowej i co.Zawiodłem się na tej partii,tzn na obecnych jej liderach.oni tylko płaszczą się przed po,nie mają własnego zdania,zainteresowani są nabijaniem kasy swojej i rodzin.W psl konieczne sąwielkie zmiany.
Avatar
Nie wiem sam / 20 sierpnia 2008 o 15:56
0
Królikowska wielki fachowiec, nawet w kadrach po znajomości dziewczę zatrudniła. Sama nie ma kompetencji, to i inne stanowiska obsadza wedle swego widzimisię.
Avatar
ble / 20 sierpnia 2008 o 00:15
0
evo napisał:
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!

bo to taki "specjalista" od wszystkiego
Avatar
evo / 19 sierpnia 2008 o 22:59
0
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!
Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 19 sierpnia 2008 o 21:56
0
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
lubelak / 19 sierpnia 2008 o 21:29
0
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami winien zajac sie takze prokurator, w prasie w pazdzierniku 2007 glosno pisano o programie naprawczym, gdzie on jest ??????.
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami wi... rozwiń
Avatar
krasny / 19 sierpnia 2008 o 21:16
0
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze n a hutniczej a centrale dajcie do Krasnego i git
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 43 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 19 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!