Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 sierpnia 2008 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Co dziesiąty pracownik PKS na bruk?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Zarząd spółki chce zwolnić 85 osób. Związkowcy są oburzeni i żądają głowy pani prezes.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przez nią firma popadła w długi i jest na skraju upadku - twierdzą. Jeśli prezes nie odejdzie, może dojść do strajku.

- Proszę, niech pan patrzy! To jest dokument podpisany przez główną księgową - Stanisław Widelski, szef zakładowej "Solidarności” '80 wymachuje kartką papieru. - Należności firmy to trzy miliony złotych, a zobowiązania wynoszą jedenaście milionów złotych. Czyli mamy osiem milionów złotych długu bez pokrycia - dodaje.

- Firmie po prostu grozi upadłość, bo nie będzie w stanie spłacać swych zobowiązań - wtóruje mu Tomasz Fulara, szef Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PKS Wschód. - Prezes Królikowska musi odejść. Albo powinna ją odwołać Rada Nadzorcza. Jeśli tak się nie stanie, będziemy protestować dalej, aż do strajku.

Teresa Królikowska (PSL), prezes spółki, nie była we wtorek w pracy. Nie wyszła do protestującej załogi, która zastawiła autobusem wejście do firmowego biurowca przy ul. Hutniczej w Lublinie. Zamiast niej przyszedł wiceprezes, Leszek Piotr-Krajecki: To są pytania do pani prezes, a nie do mnie - powtarzał kilkakrotnie.

Uspokajał, że do upadłości nie jest tak blisko. - Teraz mamy trzecią fazę kryzysu.
Załogi to nie uspokajało, ludzie chcieli rozmawiać z Królikowską. Ale Piotr-Krajecki nie umiał powiedzieć wzburzonym pracownikom, kiedy Królikowska zjawi się w firmie.

Najprawdopodobniej do takiego spotkania dojdzie w środę, bo właśnie wtedy szefostwo spółki ma rozmawiać ze związkowcami o zwolnieniach grupowych.

- Już dostaliśmy pismo, że pracę straci 85 osób na 779 zatrudnionych w firmie. Gdzie oni pójdą? - pyta Widelski. Najbardziej zagrożeni zwolnieniem są pracownicy oddziałów w Krasnymstawie i Tomaszowie Lubelskim, które mają najgorsze wyniki. Ale nawet w lubelskiej centrali nie chcą o tym słyszeć.

- Jeśli się, do jasnej cholery, zgodzimy, że tam zwolnią ludzi, to potem będą zwalniać u nas - oburza się Leszek Rudziński, szef zakładowej "Solidarności”. Szefostwo wskazuje załodze inne wyjście zamiast zwolnień - roczne urlopy bezpłatne.

Działalność władz PKS Wschód ma teraz badać prokuratura po złożonym przez związki doniesieniu o łamaniu przepisów dotyczących wykonywania przewozów.

- Po przekształceniu PPKS Lublin w spółkę PKS Wschód nie było odpowiednich zmian w licencjach. Z tego powodu wstrzymane zostały kursy przez Hrebenne. Inne nie jeżdżą legalnie - twierdzi Fulara.

- Jeśli pan ma prawo jazdy i zmieni nazwisko, to czy po zmianie nazwiska nie wolno panu jeździć samochodem? - odpowiada Piotr-Krajecki i twierdzi, że zarzuty związkowców są bezpodstawne.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość xp / 20 sierpnia 2008 o 21:49
0
pracownik TL napisał:
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursujących na tych kursach.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursują... rozwiń
Avatar
pracownik TL / 20 sierpnia 2008 o 18:36
0
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam ... rozwiń
Avatar
pracownikTL / 20 sierpnia 2008 o 18:23
0
xxxxxxxxxxxxxx napisał:
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
psl-owiec / 20 sierpnia 2008 o 18:10
0
współczuję pracownikom pks,ale ja w innej sprawie.pochodzę z rodziny ludowców,wiele lat jestem członkiem partii ludowej i co.Zawiodłem się na tej partii,tzn na obecnych jej liderach.oni tylko płaszczą się przed po,nie mają własnego zdania,zainteresowani są nabijaniem kasy swojej i rodzin.W psl konieczne sąwielkie zmiany.
Avatar
Nie wiem sam / 20 sierpnia 2008 o 15:56
0
Królikowska wielki fachowiec, nawet w kadrach po znajomości dziewczę zatrudniła. Sama nie ma kompetencji, to i inne stanowiska obsadza wedle swego widzimisię.
Avatar
ble / 20 sierpnia 2008 o 00:15
0
evo napisał:
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!

bo to taki "specjalista" od wszystkiego
Avatar
evo / 19 sierpnia 2008 o 22:59
0
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!
Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 19 sierpnia 2008 o 21:56
0
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
lubelak / 19 sierpnia 2008 o 21:29
0
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami winien zajac sie takze prokurator, w prasie w pazdzierniku 2007 glosno pisano o programie naprawczym, gdzie on jest ??????.
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami wi... rozwiń
Avatar
krasny / 19 sierpnia 2008 o 21:16
0
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze n a hutniczej a centrale dajcie do Krasnego i git
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze... rozwiń
Avatar
Gość xp / 20 sierpnia 2008 o 21:49
0
pracownik TL napisał:
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursujących na tych kursach.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursują... rozwiń
Avatar
pracownik TL / 20 sierpnia 2008 o 18:36
0
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam ... rozwiń
Avatar
pracownikTL / 20 sierpnia 2008 o 18:23
0
xxxxxxxxxxxxxx napisał:
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
psl-owiec / 20 sierpnia 2008 o 18:10
0
współczuję pracownikom pks,ale ja w innej sprawie.pochodzę z rodziny ludowców,wiele lat jestem członkiem partii ludowej i co.Zawiodłem się na tej partii,tzn na obecnych jej liderach.oni tylko płaszczą się przed po,nie mają własnego zdania,zainteresowani są nabijaniem kasy swojej i rodzin.W psl konieczne sąwielkie zmiany.
Avatar
Nie wiem sam / 20 sierpnia 2008 o 15:56
0
Królikowska wielki fachowiec, nawet w kadrach po znajomości dziewczę zatrudniła. Sama nie ma kompetencji, to i inne stanowiska obsadza wedle swego widzimisię.
Avatar
ble / 20 sierpnia 2008 o 00:15
0
evo napisał:
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!

bo to taki "specjalista" od wszystkiego
Avatar
evo / 19 sierpnia 2008 o 22:59
0
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!
Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 19 sierpnia 2008 o 21:56
0
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
lubelak / 19 sierpnia 2008 o 21:29
0
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami winien zajac sie takze prokurator, w prasie w pazdzierniku 2007 glosno pisano o programie naprawczym, gdzie on jest ??????.
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami wi... rozwiń
Avatar
krasny / 19 sierpnia 2008 o 21:16
0
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze n a hutniczej a centrale dajcie do Krasnego i git
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 16 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 16 14

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 11

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 1

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 94 10

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.