Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2015 r.
17:36

Co sądzisz o pomysłach na Błonia. Debata w Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora drs
0 8 A A

Planom nowego urządzenia Błoni obok Zamku poświęcona ma być otwarta dla wszystkich zainteresowanych debata, która odbędzie się w poniedziałek w sali nr 2 lubelskiego Ratusza. Początek o godzinie 17

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Punktem wyjścia do dyskusji mają być koncepcje wybrane w miejskim konkursie architektonicznym. Startujące w nim zespoły zajmowały się terenem rozciągającym się od Zamku wzdłuż al. Unii Lubelskiej aż do rejonu starego mostu w ciągu ul. Zamojskiej.

Zwycięska praca zakłada m.in. urządzenie oczka wodnego, ukształtowanie pagórków i znaczną wycinkę drzew, co nie wszystkim się podoba, a Ratusz już wprost zapowiedział, że nie pozwoli na tak radykalne cięcia zieleni.

Autorzy zwycięskiej pracy dostaną od miasta zlecenie na wykonanie projektu budowy parku obok Zamku. Projekt uwzględniać ma także sugestie mieszkańców oraz wskazane przez miasto pomysły z prac, które zajęły dalsze miejsca, bo Ratusz wszedł w posiadanie praw autorskich do tych koncepcji.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 08:56
0
Nieważne, jaki pogląd na tę sprawę mają władze i komisja - ważne, co na ten temat myślą mieszkańcy! Rozwiązania mają być funkcjonalne i trwałe. Oczko wodne - "oczkiem w głowie" komisji! Niech władze nie komplikują mieszkańcom i gościom normalnego funkcjonowania Placu Zamkowego, przeznaczając go przez 1/4 sezonu na estradę. Pan Żuk już jeden sondaż w tej gazecie ze mną przegrał - może przegrać i następny. Tylko że tu będzie miał zdecydowanie większą liczbę przeciwników, niż w mojej sprawie. Panie Dominiku, ludzie czekają na sondaż w tej sprawie! Wojciech Górski.
Nieważne, jaki pogląd na tę sprawę mają władze i komisja - ważne, co na ten temat myślą mieszkańcy! Rozwiązania mają być funkcjonalne i trwałe. Oczko wodne - "oczkiem w głowie" komisji! Niech władze nie komplikują mieszkańcom i gościom normalnego funkcjonowania Placu Zamkowego, przeznaczając go przez 1/4 sezonu na estradę. Pan Żuk już jeden sondaż w tej gazecie ze mną przegrał - może przegrać i następny. Tylko że tu będzie miał zdecydowanie większą liczbę przeciwników, niż w mojej sprawie. Panie Dominiku, ludzie czekają na sondaż w... rozwiń
Avatar
lublinianin / 22 listopada 2015 o 23:57
0

Taki przemyślany projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA i nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie.

Projekt IDEI można zobaczyć w internecie na ich własnej stornie:  http://bloniapodzamkiem.blogspot.com

Polecam jego lekturę wszystkim prawdziwym miłośnikom Lublina!

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 19:28
0
+ dla Wojciecha Górskiego.
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 12:23
0
Uwieńczeniem całej akcji przebudowy otoczenia Starego Miasta, byłoby utworzenie najpiękniejszego placu w Lublinie i w całej Polsce - na terenie obecnej Górki Świętoduskiej. Rozległy Plac pod ratuszem, kiedyś klasztorne ogrody, a później plac targowy jest przeznaczony pod zabudowę centrum handlowego Alchemia. Należy rozwiązać umowę z wykonawcą Arkadia, tym bardziej, że przez kilka lat inwestycja nie ruszyła, a pochyłość terenu można wykorzystać na rozległy skwer z fontannami, kaskadami, winnicami (winorośl jest w herbie miasta), ławeczkami i parasolami, ogólnie dostępnym parkiem miniatur obiektów, które były w Lublinie, a obecnie nie istnieją. Estetyczny plac, nazwany przeze mnie Placem 700-lecia Lublina, byłby połączony ze Starym Miastem deptakiem na ul. Lubartowskiej (od ul. Staszica - aż po Plac Katedralny). Komunikacja w kierunku Starego Miasta odbywałaby się na Plac katedralny i Plac Wolności, a od strony rzeki Czechówki - ulicą Świętoduską, z pętlą pod ratuszem (na miejscu obecnego parkingu). Ruch uliczny spod ratusza byłby poszerzoną ul. Świętoduską w dół, a następnie zjazdem - ul. Staszica do ul. Lubartowskiej i ul. Kowalskiej. W dalszej perspektywie można rozważyć budowę tunelu pod ul. Królewską i ul. Lubartowską, z wielkim podziemnym parkingiem pod Starym Miastem, windą towarową, którą małe pojazdy elektryczne dostarczałyby towar do poszczególnych obiektów na Starym Mieście. Podziemne parkingi i tunele są częstym rozwiązaniem komunikacyjnym w wielu miastach świata. Dlaczego Lublin, mający Stare Miasto na górce, otoczony głębokimi dolinami z trzech stron nie może mieć takich rozwiązań? Wojciech Górski.
Uwieńczeniem całej akcji przebudowy otoczenia Starego Miasta, byłoby utworzenie najpiękniejszego placu w Lublinie i w całej Polsce - na terenie obecnej Górki Świętoduskiej. Rozległy Plac pod ratuszem, kiedyś klasztorne ogrody, a później plac targowy jest przeznaczony pod zabudowę centrum handlowego Alchemia. Należy rozwiązać umowę z wykonawcą Arkadia, tym bardziej, że przez kilka lat inwestycja nie ruszyła, a pochyłość terenu można wykorzystać na rozległy skwer z fontannami, kaskadami, winnicami (winorośl jest w herbie miasta), ławeczkami i... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 11:54
0
Uzupełnieniem tej koncepcji jest zagospodarowanie placu po dworcu PKS. Obecne budy - zardzewiałe "szczęki" psują estetykę otoczenia zamku i całego miasta. (Z tymi budami - symbolem PRL-u Lublin chciał wygrać ESK?). Powinny powstać tam dwa długie, piętrowe pawilony handlowe z cegły - na wzór łódzkiej Manufaktury, z możliwością korzystnego wykupu lokali przez dotychczasowych handlarzy z bazaru pod zamkiem i z okolic dworca PKS. Między pawilonami handlowymi były estetyczny plac z ławeczkami oraz z odnowioną studnią - symbolem żydowskiego miasteczka Podzamcze. Dojazd do tego centrum handlowego byłby tunelem z Placu Zamkowego i z ul. Ruskiej. Pod centrum handlowym powinien powstać podziemny parking. Z drugiej strony dworca PKS otoczenie przystanku MPK powinno być przebudowane, gdyż obecny jego wygląd też szpeci miasto. Z ulicy Kowalskiej powinny być przeniesione sklepy żelazne, chemiczne, materiałów budowlanych, itp. W którym mieście zabytkowym w pobliżu Starego Miasta są obecnie takie sklepy. Funkcja Starego Miasta się zmieniła, więc te sklepy powinny być przeniesione w inne miejsce. Na ich miejscu powinna być gastronomia, hotele, luksusowe sklepy z odzieżą, itp. Wojciech Górski.
Uzupełnieniem tej koncepcji jest zagospodarowanie placu po dworcu PKS. Obecne budy - zardzewiałe "szczęki" psują estetykę otoczenia zamku i całego miasta. (Z tymi budami - symbolem PRL-u Lublin chciał wygrać ESK?). Powinny powstać tam dwa długie, piętrowe pawilony handlowe z cegły - na wzór łódzkiej Manufaktury, z możliwością korzystnego wykupu lokali przez dotychczasowych handlarzy z bazaru pod zamkiem i z okolic dworca PKS. Między pawilonami handlowymi były estetyczny plac z ławeczkami oraz z odnowioną studnią - symbolem żydowski... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 10:19
0
Po drugiej stronie Alei Unii Lubelskiej, za Tarasami Zamkowymi, powinno powstać największe w Polsce centrum gastronomiczne z rozległym parkingiem. Na jubileusz 700-lecia Lublina zostałoby uruchomione Lubelskie Święto Piwa (na wzór niemieckiego święta "Oktoberfest"). Obecne Lubelskie Chmielaki są imprezą mało popularną, gdyż Krasnystaw jest miasteczkiem prowincjonalnym, pozbawionym bazy hotelowej. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 10:12
0
Za wspomnianym amfiteatrem powinien być dworzec autobusowy. Proponowana lokalizacja dworca autobusowego - przy dworcu PKP jest niepraktyczna, ponieważ jest tam utrudniony dojazd. Z ulicy Bernardyńskiej powinien być bezpośredni zjazd do dworca, jako uzupełnienie istniejącej już sieci dróg. Wojciech Górski
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 09:50
0
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzinami słuchać hałasu? Dlaczego nie maja mieć mają prawa do ciszy, zwłaszcza w nocy? Podejmujmy działania trwałe, a nie twórzmy prowizorycznych estrad w miejscach, które nie są do tego przeznaczone! Hałas z amfiteatru kierowałby się w pustą przestrzeń doliny Bystrzycy. Przy okazji - widok z Tarasów Zamkowych na Stare Miasto przesłaniają drzewa. Wyjątkowo wskazane jest ich wycięcie. Zachwycajmy się architekturą miasta, która powstała, zanim wyrosły w tym miejscu drzewa. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być w piątek w Lublinie. Proszę więc o zweryfikowanie dotychczasowych pomysłów i wzięcie pod uwagę tej propozycji. Wojciech Górski.
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzi... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 08:56
0
Nieważne, jaki pogląd na tę sprawę mają władze i komisja - ważne, co na ten temat myślą mieszkańcy! Rozwiązania mają być funkcjonalne i trwałe. Oczko wodne - "oczkiem w głowie" komisji! Niech władze nie komplikują mieszkańcom i gościom normalnego funkcjonowania Placu Zamkowego, przeznaczając go przez 1/4 sezonu na estradę. Pan Żuk już jeden sondaż w tej gazecie ze mną przegrał - może przegrać i następny. Tylko że tu będzie miał zdecydowanie większą liczbę przeciwników, niż w mojej sprawie. Panie Dominiku, ludzie czekają na sondaż w tej sprawie! Wojciech Górski.
Nieważne, jaki pogląd na tę sprawę mają władze i komisja - ważne, co na ten temat myślą mieszkańcy! Rozwiązania mają być funkcjonalne i trwałe. Oczko wodne - "oczkiem w głowie" komisji! Niech władze nie komplikują mieszkańcom i gościom normalnego funkcjonowania Placu Zamkowego, przeznaczając go przez 1/4 sezonu na estradę. Pan Żuk już jeden sondaż w tej gazecie ze mną przegrał - może przegrać i następny. Tylko że tu będzie miał zdecydowanie większą liczbę przeciwników, niż w mojej sprawie. Panie Dominiku, ludzie czekają na sondaż w... rozwiń
Avatar
lublinianin / 22 listopada 2015 o 23:57
0

Taki przemyślany projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA i nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie.

Projekt IDEI można zobaczyć w internecie na ich własnej stornie:  http://bloniapodzamkiem.blogspot.com

Polecam jego lekturę wszystkim prawdziwym miłośnikom Lublina!

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 19:28
0
+ dla Wojciecha Górskiego.
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 12:23
0
Uwieńczeniem całej akcji przebudowy otoczenia Starego Miasta, byłoby utworzenie najpiękniejszego placu w Lublinie i w całej Polsce - na terenie obecnej Górki Świętoduskiej. Rozległy Plac pod ratuszem, kiedyś klasztorne ogrody, a później plac targowy jest przeznaczony pod zabudowę centrum handlowego Alchemia. Należy rozwiązać umowę z wykonawcą Arkadia, tym bardziej, że przez kilka lat inwestycja nie ruszyła, a pochyłość terenu można wykorzystać na rozległy skwer z fontannami, kaskadami, winnicami (winorośl jest w herbie miasta), ławeczkami i parasolami, ogólnie dostępnym parkiem miniatur obiektów, które były w Lublinie, a obecnie nie istnieją. Estetyczny plac, nazwany przeze mnie Placem 700-lecia Lublina, byłby połączony ze Starym Miastem deptakiem na ul. Lubartowskiej (od ul. Staszica - aż po Plac Katedralny). Komunikacja w kierunku Starego Miasta odbywałaby się na Plac katedralny i Plac Wolności, a od strony rzeki Czechówki - ulicą Świętoduską, z pętlą pod ratuszem (na miejscu obecnego parkingu). Ruch uliczny spod ratusza byłby poszerzoną ul. Świętoduską w dół, a następnie zjazdem - ul. Staszica do ul. Lubartowskiej i ul. Kowalskiej. W dalszej perspektywie można rozważyć budowę tunelu pod ul. Królewską i ul. Lubartowską, z wielkim podziemnym parkingiem pod Starym Miastem, windą towarową, którą małe pojazdy elektryczne dostarczałyby towar do poszczególnych obiektów na Starym Mieście. Podziemne parkingi i tunele są częstym rozwiązaniem komunikacyjnym w wielu miastach świata. Dlaczego Lublin, mający Stare Miasto na górce, otoczony głębokimi dolinami z trzech stron nie może mieć takich rozwiązań? Wojciech Górski.
Uwieńczeniem całej akcji przebudowy otoczenia Starego Miasta, byłoby utworzenie najpiękniejszego placu w Lublinie i w całej Polsce - na terenie obecnej Górki Świętoduskiej. Rozległy Plac pod ratuszem, kiedyś klasztorne ogrody, a później plac targowy jest przeznaczony pod zabudowę centrum handlowego Alchemia. Należy rozwiązać umowę z wykonawcą Arkadia, tym bardziej, że przez kilka lat inwestycja nie ruszyła, a pochyłość terenu można wykorzystać na rozległy skwer z fontannami, kaskadami, winnicami (winorośl jest w herbie miasta), ławeczkami i... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 11:54
0
Uzupełnieniem tej koncepcji jest zagospodarowanie placu po dworcu PKS. Obecne budy - zardzewiałe "szczęki" psują estetykę otoczenia zamku i całego miasta. (Z tymi budami - symbolem PRL-u Lublin chciał wygrać ESK?). Powinny powstać tam dwa długie, piętrowe pawilony handlowe z cegły - na wzór łódzkiej Manufaktury, z możliwością korzystnego wykupu lokali przez dotychczasowych handlarzy z bazaru pod zamkiem i z okolic dworca PKS. Między pawilonami handlowymi były estetyczny plac z ławeczkami oraz z odnowioną studnią - symbolem żydowskiego miasteczka Podzamcze. Dojazd do tego centrum handlowego byłby tunelem z Placu Zamkowego i z ul. Ruskiej. Pod centrum handlowym powinien powstać podziemny parking. Z drugiej strony dworca PKS otoczenie przystanku MPK powinno być przebudowane, gdyż obecny jego wygląd też szpeci miasto. Z ulicy Kowalskiej powinny być przeniesione sklepy żelazne, chemiczne, materiałów budowlanych, itp. W którym mieście zabytkowym w pobliżu Starego Miasta są obecnie takie sklepy. Funkcja Starego Miasta się zmieniła, więc te sklepy powinny być przeniesione w inne miejsce. Na ich miejscu powinna być gastronomia, hotele, luksusowe sklepy z odzieżą, itp. Wojciech Górski.
Uzupełnieniem tej koncepcji jest zagospodarowanie placu po dworcu PKS. Obecne budy - zardzewiałe "szczęki" psują estetykę otoczenia zamku i całego miasta. (Z tymi budami - symbolem PRL-u Lublin chciał wygrać ESK?). Powinny powstać tam dwa długie, piętrowe pawilony handlowe z cegły - na wzór łódzkiej Manufaktury, z możliwością korzystnego wykupu lokali przez dotychczasowych handlarzy z bazaru pod zamkiem i z okolic dworca PKS. Między pawilonami handlowymi były estetyczny plac z ławeczkami oraz z odnowioną studnią - symbolem żydowski... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 10:19
0
Po drugiej stronie Alei Unii Lubelskiej, za Tarasami Zamkowymi, powinno powstać największe w Polsce centrum gastronomiczne z rozległym parkingiem. Na jubileusz 700-lecia Lublina zostałoby uruchomione Lubelskie Święto Piwa (na wzór niemieckiego święta "Oktoberfest"). Obecne Lubelskie Chmielaki są imprezą mało popularną, gdyż Krasnystaw jest miasteczkiem prowincjonalnym, pozbawionym bazy hotelowej. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 10:12
0
Za wspomnianym amfiteatrem powinien być dworzec autobusowy. Proponowana lokalizacja dworca autobusowego - przy dworcu PKP jest niepraktyczna, ponieważ jest tam utrudniony dojazd. Z ulicy Bernardyńskiej powinien być bezpośredni zjazd do dworca, jako uzupełnienie istniejącej już sieci dróg. Wojciech Górski
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 09:50
0
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzinami słuchać hałasu? Dlaczego nie maja mieć mają prawa do ciszy, zwłaszcza w nocy? Podejmujmy działania trwałe, a nie twórzmy prowizorycznych estrad w miejscach, które nie są do tego przeznaczone! Hałas z amfiteatru kierowałby się w pustą przestrzeń doliny Bystrzycy. Przy okazji - widok z Tarasów Zamkowych na Stare Miasto przesłaniają drzewa. Wyjątkowo wskazane jest ich wycięcie. Zachwycajmy się architekturą miasta, która powstała, zanim wyrosły w tym miejscu drzewa. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być w piątek w Lublinie. Proszę więc o zweryfikowanie dotychczasowych pomysłów i wzięcie pod uwagę tej propozycji. Wojciech Górski.
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 0 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 1

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 18 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.