Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2008 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Co w 7 lat zbudują i wyremontują

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Tylko kilka małych zmian wprowadził prezydent do listy kluczowych inwestycji. To m.in. fundusze na budowę szkoły dla Sławina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
i przyspieszenie remontu ulicy Głuskiej. Nie zmienił się natomiast termin rozpoczęcia budowy basenu olimpijskiego, czy robót przy przedłużeniu ul. Roztocze. Te prace zaczną się dopiero po 2015 roku.

To już drugie podejście do uchwalenia Wieloletniego Planu Inwestycyjnego (WPI). Prezydent Adam Wasilewski składał już projekt uchwały w tej sprawie na poprzednią sesję Rady Miasta, 25 września.

Ale radni nie zostawili na dokumencie suchej nitki: PiS twierdził, że plan jest zbyt szczegółowy; SdPl, że za mało obszerny, a PO chciała poprawek. Prezydent wycofał projekt. Teraz, po zmianach złożył go ponownie.

A zmiany nie są duże. Największą z nich jest zarezerwowanie 15 mln zł na budowę podstawówki dla dzielnic Sławin i Szerokie. Szkoła ma powstać w latach 2014-2015 r. W planie pojawiła się budowa wodociągu w rejonie ul. Mełgiewskiej za przejazdem kolejowym.

Sieć ma być gotowa do 2010 r., a Ratusz rezerwuje na nią 100 tys. zł. Po niedawnych protestach mieszkańców Ratusz przyspiesza przebudowę ul. Głuskiej od mostu do granic miasta. Prace miały się zakończyć dopiero w 2015 r., ale termin przesunięto na 2011 r.

O dwa lata, z 2010 r. na 2012 r. prezydent przekłada ukończenie przebudowy 300-metrowego odcinka ul. Doświadczalnej między Jagiełły, a Witosa. Wasilewski uznał, że urządzenie nowego pl. Teatralnego, który ma powstać obok Teatru w Budowie nie jest sprawą aż tak pilną. Plac miał być gotowy w 2012 r., prezydent przesunął termin na 2014 r. O 12 mln zł w górę Ratusz skorygował koszty budowy drogi dojazdowej do węzła obwodnicy w Jakubowicach.

Reszta pozostaje bez zmian. Oto niektóre pozycje: 27 mln zł pójdzie na przedłużenie al. Solidarności, czyli drogi dojazdowej do obwodnicy. Cała inwestycja pochłonie 190 mln zł. O ile uda się znaleźć brakujące 163 mln zł, droga będzie gotowa w 2014 r.

W 2010 r. powinna być gotowa Krańcowa od Długiej do Kunickiego. W 2010 r. ma powstać nowy odcinek ul. Grygowej od Witosa do Drogi Męczenników Majdanka. Ale pod warunkiem, że dostaniemy kasę z unii.

Do 2015 r. dostaniemy zaledwie 25 km z planowanych do 2020 r. 75 km nowych ścieżek rowerowych. 63 mln zł trafi na udziały w spółce Port Lotniczy Lublin, 60 mln zł na drogi i sieci w strefie ekonomicznej.

W przyszłym roku ma powstać tor rowerowy przy Janowskiej, dom opieki przy Opalowej i nowa noclegownia dla bezdomnych. Do 2011 r. przy Wolskiej stanie przedszkole ze żłobkiem.

Wtedy też kosztem 10 mln zł przebudowany ma być stadion przy Kresowej, na który przeniosą się rozgrywki w trakcie budowy nowego obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Ta ostatnia inwestycja ma się zakończyć w 2013 r.

Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2014 r., a na nowe alejki w Ogrodzie Saskim do 2010 r. Tylko od unijnej dotacji zależy to, czy do 2015 r. miasto zdąży z projektem zakupu 100 autobusów, 70 trolejbusów i budową nowej zajezdni.

Poza rok 2015 miasto odkłada budowę 50-metrowego basenu, pływalni dla gimnazjum z Maszynowej i dla szkół przy ul. Roztocze, przedłużenie ul. Roztocze do ul. Jana Pawła II, przebudowę al. Kraśnickiej od Roztocza do granic miasta i przebudowę ul. Choiny od pętli autobusowej do granicy Lublina.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~kkk~ / 12 czerwca 2009 o 12:14
0
"Wtedy też kosztem 10 mln zł przebudowany ma być stadion przy Kresowej, na który przeniosą się rozgrywki w trakcie budowy nowego obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Ta ostatnia inwestycja ma się zakończyć w 2013 r."
Myślałem że powstanie nowy stadion w miejscu cukrowni. coś się zmieniło?
Avatar
Tomasz / 10 października 2008 o 17:12
0
Panie Wasilewski!!!!

Mam przed sobą ulotkę-gazetkę wyborczą. Wielki tytuł na pierwszej stronie "Razem stworzymy nowoczesne miasto", na czwartej czytamy o infrastrukturze komunikacyjnej "Nowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny, system odpowiadający potrzebom mieszkańców, system, który napędza, a nie utrudnia rozwój miasta".
Więc Panie Prezydencie proszę mi odpowiedzieć z łaski swej i powinności na łamach Dziennika Wschodniego na pytania jakie zadaję.

Na ile zdezelowany płot boiska szkolnego na ul. Poniatowskiego jest potrzebą mieszkańców wzamian szerokiej 4-pasmowej arterii łączącej pólnoc z południem miasta?
Jaka jest potrzeba mieszkańców Lublina na istnienie przeraźliwie szpecącej budowli u zbiegu Racławickich i Poniatowskiego, dzięki wyburzeniu której możnaby poszerzyć Poniatowskiego (nawet nie robiąc tunelu) i puścić tamtędy ruch uliczny.
W jaki to sposób zakorkowane non stop ulice Sowińskiego, Filaretów, Głęboka napędzają rozwój miasta?

Panie Prezydencie to są pytania do Pana odnośnie obietnic. Przejazd z Czechowa na Czuby to w korkach 45 minut. Na ul. Weteranów znajduje się stacja Pogotowia Ratunkowego. Zastanawiam się ilu ludzi zmarło tylko w czasie Pana kadencji z racji tego, że pogotowie przyjechało o kilka minut za późno.

Jesteś Pan oszustem - oszustem jeszcze raz napiszę. Gdzie obiecany tunel pod Racławickimi? Płacę podatki na miasto, głosowałem na Pana, a Pan mnie zwyczajnie oszukał, mnie i tysiące Lublinian. Jesteś pan totalnym nieudacznikiem skoro nie zauważasz Pan rzeczywistych problemów komunikacyjnych miasta. Pańskie działanie to jest skandal nie wiem czy nie większy od Pańskiego poprzednika na tym samym stołku.

Tomasz
Panie Wasilewski!!!!

Mam przed sobą ulotkę-gazetkę wyborczą. Wielki tytuł na pierwszej stronie "Razem stworzymy nowoczesne miasto", na czwartej czytamy o infrastrukturze komunikacyjnej "Nowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny, system odpowiadający potrzebom mieszkańców, system, który napędza, a nie utrudnia rozwój miasta".
Więc Panie Prezydencie proszę mi odpowiedzieć z łaski swej i powinności na łamach Dzi... rozwiń
Avatar
szurix / 10 października 2008 o 13:41
0
Przejrzałem cały dokument (jest dostępny na BIP UM Lublin). Ręce opadają. Jest to bardzo mało ambitny plan i nie rozwiązuje (do 2015 roku) problemów komunikacyjnych miasta. Brak tunelu i wiaduktu w ciągu Poniatowskiego - Sowińskiego. Brak przedłużenia Krańcowej do Wrotkowskiej (obiecywane w kampanii wyborczej!). Zadania odkładane na wiele lat... Tłumaczenia brakiem unijnej kasy - szkoda słów. Jakoś deptak się udało zbudować albo Kraśnicką przebudować bez unijnej kasy.
Avatar
Student / 10 października 2008 o 12:50
0
a co z rozkorkowaniem skrzyżowań filaretów-głęboka-sowińskiego i sowińskiego-al. racławickie?? Czy to nie jest kluczowa inwestycja??!!!
Avatar
Dominik Smaga / 10 października 2008 o 11:05
0
Witam!

Dziękuję za czujność. W przypadku placu Litewskiego chodzi oczywiście o rok 2014

pozdrawiam

Dominik Smaga
Avatar
optymista / 10 października 2008 o 09:10
0
"Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2104 r." - bez komentarza:)
Avatar
mzl / 10 października 2008 o 08:58
0
skandalicznie pesymistyczny i zły Plan inwestycyjny p. Wasilewskiego !!!!!! już na ciebie wasil nie zagłosuje !
Avatar
Marcel / 10 października 2008 o 07:21
0
"Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2104 r" - fajna pomyłka Ale znając nasz ewładze podejrzeważ że jest to całkiem możliwe. Patząc na pozycje tego plany zadziwia totalna ignorancja Pana Prezydenta. Miasto stoi w korkach a w planie nie ma ujetych żadnych powazniejszych inwestycji drogowych (np. mała obwodnica, tunel pod Racławickimi z estakdą nad ul. Głeboką) a te co sa uzalezniowe sa od uzyskania funduszy unijnych. Barawo, brawo ciekawe tylko jak Pan panie Prezydencie przekona inwestorów do inwestowania w mieście po którym nie da sieswobodnie poruszać??? Mamy miec lotnisko i to sie chwali, ale jak do niego dojechać???!!! stojąc godzinę w korku na Al. Solidarności?? A moze stoja w takim samym korku na Kunickiego czy Kraśnickich?? POciągiem powie pan - jakim pociagiem??? Nie ma w planach szybbkiej kolejki do przyszłego lotniska !! Gdzie jest obwodnica drogowa miasta?? Czy nadal głowna arteria jakimi są Al. Kraśnicka AL. Solidarności i Witosa przebiegajaca przez centrum miasta ma być trasą tranzytową dla Torów jadących na granicę?? Ten plan jest dla mnie totalnie bezsensowny. Pomieszane są priorytety !!
"Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2104 r" - fajna pomyłka Ale znając nasz ewładze podejrzeważ że jest to całkiem możliwe. Patząc na pozycje tego plany zadziwia totalna ignorancja Pana Prezydenta. Miasto stoi w korkach a w planie nie ma ujetych żadnych powazniejszych inwestycji drogowych (np. mała obwodnica, tunel pod Racławickimi z estakdą nad ul. Głeboką) a te co sa uzalezniowe sa od uzyskania funduszy unijnych. Barawo, brawo ciekawe tylko jak Pan panie Prezydencie przekona inwestorów do inwestowania w mieście po którym nie... rozwiń
Avatar
~kkk~ / 12 czerwca 2009 o 12:14
0
"Wtedy też kosztem 10 mln zł przebudowany ma być stadion przy Kresowej, na który przeniosą się rozgrywki w trakcie budowy nowego obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Ta ostatnia inwestycja ma się zakończyć w 2013 r."
Myślałem że powstanie nowy stadion w miejscu cukrowni. coś się zmieniło?
Avatar
Tomasz / 10 października 2008 o 17:12
0
Panie Wasilewski!!!!

Mam przed sobą ulotkę-gazetkę wyborczą. Wielki tytuł na pierwszej stronie "Razem stworzymy nowoczesne miasto", na czwartej czytamy o infrastrukturze komunikacyjnej "Nowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny, system odpowiadający potrzebom mieszkańców, system, który napędza, a nie utrudnia rozwój miasta".
Więc Panie Prezydencie proszę mi odpowiedzieć z łaski swej i powinności na łamach Dziennika Wschodniego na pytania jakie zadaję.

Na ile zdezelowany płot boiska szkolnego na ul. Poniatowskiego jest potrzebą mieszkańców wzamian szerokiej 4-pasmowej arterii łączącej pólnoc z południem miasta?
Jaka jest potrzeba mieszkańców Lublina na istnienie przeraźliwie szpecącej budowli u zbiegu Racławickich i Poniatowskiego, dzięki wyburzeniu której możnaby poszerzyć Poniatowskiego (nawet nie robiąc tunelu) i puścić tamtędy ruch uliczny.
W jaki to sposób zakorkowane non stop ulice Sowińskiego, Filaretów, Głęboka napędzają rozwój miasta?

Panie Prezydencie to są pytania do Pana odnośnie obietnic. Przejazd z Czechowa na Czuby to w korkach 45 minut. Na ul. Weteranów znajduje się stacja Pogotowia Ratunkowego. Zastanawiam się ilu ludzi zmarło tylko w czasie Pana kadencji z racji tego, że pogotowie przyjechało o kilka minut za późno.

Jesteś Pan oszustem - oszustem jeszcze raz napiszę. Gdzie obiecany tunel pod Racławickimi? Płacę podatki na miasto, głosowałem na Pana, a Pan mnie zwyczajnie oszukał, mnie i tysiące Lublinian. Jesteś pan totalnym nieudacznikiem skoro nie zauważasz Pan rzeczywistych problemów komunikacyjnych miasta. Pańskie działanie to jest skandal nie wiem czy nie większy od Pańskiego poprzednika na tym samym stołku.

Tomasz
Panie Wasilewski!!!!

Mam przed sobą ulotkę-gazetkę wyborczą. Wielki tytuł na pierwszej stronie "Razem stworzymy nowoczesne miasto", na czwartej czytamy o infrastrukturze komunikacyjnej "Nowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny, system odpowiadający potrzebom mieszkańców, system, który napędza, a nie utrudnia rozwój miasta".
Więc Panie Prezydencie proszę mi odpowiedzieć z łaski swej i powinności na łamach Dzi... rozwiń
Avatar
szurix / 10 października 2008 o 13:41
0
Przejrzałem cały dokument (jest dostępny na BIP UM Lublin). Ręce opadają. Jest to bardzo mało ambitny plan i nie rozwiązuje (do 2015 roku) problemów komunikacyjnych miasta. Brak tunelu i wiaduktu w ciągu Poniatowskiego - Sowińskiego. Brak przedłużenia Krańcowej do Wrotkowskiej (obiecywane w kampanii wyborczej!). Zadania odkładane na wiele lat... Tłumaczenia brakiem unijnej kasy - szkoda słów. Jakoś deptak się udało zbudować albo Kraśnicką przebudować bez unijnej kasy.
Avatar
Student / 10 października 2008 o 12:50
0
a co z rozkorkowaniem skrzyżowań filaretów-głęboka-sowińskiego i sowińskiego-al. racławickie?? Czy to nie jest kluczowa inwestycja??!!!
Avatar
Dominik Smaga / 10 października 2008 o 11:05
0
Witam!

Dziękuję za czujność. W przypadku placu Litewskiego chodzi oczywiście o rok 2014

pozdrawiam

Dominik Smaga
Avatar
optymista / 10 października 2008 o 09:10
0
"Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2104 r." - bez komentarza:)
Avatar
mzl / 10 października 2008 o 08:58
0
skandalicznie pesymistyczny i zły Plan inwestycyjny p. Wasilewskiego !!!!!! już na ciebie wasil nie zagłosuje !
Avatar
Marcel / 10 października 2008 o 07:21
0
"Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2104 r" - fajna pomyłka Ale znając nasz ewładze podejrzeważ że jest to całkiem możliwe. Patząc na pozycje tego plany zadziwia totalna ignorancja Pana Prezydenta. Miasto stoi w korkach a w planie nie ma ujetych żadnych powazniejszych inwestycji drogowych (np. mała obwodnica, tunel pod Racławickimi z estakdą nad ul. Głeboką) a te co sa uzalezniowe sa od uzyskania funduszy unijnych. Barawo, brawo ciekawe tylko jak Pan panie Prezydencie przekona inwestorów do inwestowania w mieście po którym nie da sieswobodnie poruszać??? Mamy miec lotnisko i to sie chwali, ale jak do niego dojechać???!!! stojąc godzinę w korku na Al. Solidarności?? A moze stoja w takim samym korku na Kunickiego czy Kraśnickich?? POciągiem powie pan - jakim pociagiem??? Nie ma w planach szybbkiej kolejki do przyszłego lotniska !! Gdzie jest obwodnica drogowa miasta?? Czy nadal głowna arteria jakimi są Al. Kraśnicka AL. Solidarności i Witosa przebiegajaca przez centrum miasta ma być trasą tranzytową dla Torów jadących na granicę?? Ten plan jest dla mnie totalnie bezsensowny. Pomieszane są priorytety !!
"Na remont pl. Litewskiego poczekamy do 2104 r" - fajna pomyłka Ale znając nasz ewładze podejrzeważ że jest to całkiem możliwe. Patząc na pozycje tego plany zadziwia totalna ignorancja Pana Prezydenta. Miasto stoi w korkach a w planie nie ma ujetych żadnych powazniejszych inwestycji drogowych (np. mała obwodnica, tunel pod Racławickimi z estakdą nad ul. Głeboką) a te co sa uzalezniowe sa od uzyskania funduszy unijnych. Barawo, brawo ciekawe tylko jak Pan panie Prezydencie przekona inwestorów do inwestowania w mieście po którym nie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 0

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

Pijana mieszkanka Lublina uciekała przed policją. Zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

Pijana mieszkanka Lublina uciekała przed policją. Zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 10 3

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 14 4

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Setki firm dzięki europejskiemu wsparciu rozwinęła już swój biznes. Dołącz do grona innowacyjnych przedsiębiorców i skorzystaj z dofinansowania.

Wypadek w Sobieszynie. Samochód dachował, dwóch rannych, jeden uciekł

Wypadek w Sobieszynie. Samochód dachował, dwóch rannych, jeden uciekł 1 1

Policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło w sobotę około godz. 21 w Sobieszynie (pow. rycki).

Lubelskie: Szalona ucieczka kierowcy. Samochód ląduje w rowie, wszyscy uciekają, nawet dziecko

Lubelskie: Szalona ucieczka kierowcy. Samochód ląduje w rowie, wszyscy uciekają, nawet dziecko 17 4

W niedzielę około godz. 17 patrol drogówki próbował w Łopienniku Nadrzecznym zatrzymać do kontroli kierującego fordem.

Lublin: Protestujący mieszkańcy odwołali blokady ul. Ciepłej

Lublin: Protestujący mieszkańcy odwołali blokady ul. Ciepłej 0 6

Odwołane zostały zaplanowane na ten tydzień protesty mające polegać na blokadzie ul. Ciepłej, którą przebiega objazd dla samochodów omijających zamknięty odcinek ul. Krochmalnej.

Huragan wygrał rundę jesienną i... zmienił trenera

Huragan wygrał rundę jesienną i... zmienił trenera 0 3

Huragan Międzyrzec Podlaski spędzi zimową przerwę w rozgrywkach w fotelu lidera. W rundzie rewanżowej zespół poprowadzi nowy trener Damian Panek

Lublin szykuje się na zmiany klimatyczne. Jest plan na wypadek upałów, wichur i powodzi
Magazyn

Lublin szykuje się na zmiany klimatyczne. Jest plan na wypadek upałów, wichur i powodzi 11 9

Gotowy jest plan przygotowania miasta na zmiany klimatyczne wiążące się z dłuższymi falami upałów, wichurami oraz ulewami i powodziami miejskimi. Za najbardziej zagrożone tereny uznano centrum oraz Czuby, Wieniawę i część Czechowa Południowego.

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki 22 2

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że 20-letni mieszkaniec Łęcznej może posiadać narkotyki.

7 pytań, które pomaga zbudować markę

7 pytań, które pomaga zbudować markę 0 0

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu 42 15

Wojewoda lubelski wróci na ławę oskarżonych. Przemysław Czarnek mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.