Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2017 r.
19:28

COZL odpowiada radnym PiS. "Jesteśmy głęboko poruszeni i zaniepokojeni charakterem pisma..."

0 22 A A

Jesteśmy głęboko poruszeni i zaniepokojeni charakterem pisma, jakie skierowali państwo na ręce marszałka, sugerując szereg nieprawidłowości – czytamy w liście podpisanym przez Zbigniewa Stopę, dyrektora COZL i Macieja Kondratowicza-Kucewicza, dyrektora ds. medycznych COZL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To odpowiedź na list lubelskich radnych PiS do marszałka, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Radni pytali w nim o dalsze losy COZL i twierdzili, że w szpitalu, po zwolnieniu byłej dyrektor prof. Elżbiety Starosławskiej w marcu ubiegłego roku, dzieje się źle.

Dyrekcja COZL podkreśla, że powstanie „unikalnego w skali Polski, jak i Europy” ośrodka zapewniającego kompleksową opiekę podniesie jakość świadczonych usług. Ma to świadczyć o uznaniu dla dotychczas wykonanej pracy osób zaangażowanych w rozbudowę szpitala, a nie, jak sugerowali radni, jej zaprzepaszczeniu.

Szpital zaprzecza również kolejnej sugestii dotyczącej zatrzymania rozwoju centrum. – Plan rozwoju jest nie tylko kontynuowany, ale znacznie rozwijany poprzez nawiązanie współpracy ze znaczącymi ośrodkami światowymi oraz stowarzyszeniami naukowymi poszukującymi najnowocześniejszych metod leczenia chorób nowotworowych i opieki nad pacjentem – czytamy w odpowiedzi COZL.

– W tym momencie prowadzimy ponad 28 badań klinicznych w różnych obszarach i zamierzamy rozpocząć kolejne. Prowadzimy rozmowy m.in. ze specjalistyczną kliniką onkologiczną w Monachium. Mamy nadzieję, że doprowadzą one do współpracy – precyzuje Wojciech Siomak, koordynator ds. badań klinicznych w COZL. – W maju organizujemy międzynarodową konferencję dotyczącą medycyny personalizowanej oraz konkurs „Diagnostyczny Maj”, która dotyczy przede wszystkim postępu technologicznego i promocji młodych naukowców w medycynie laboratoryjnej.

Dyrekcja zaznacza też, że szpital posiada świetnie wyszkoloną kadrę. Potwierdza to najnowszy ranking „Rzeczypospolitej”. Wśród 100 najlepszych szpitali w Polsce, COZL z 33. miejsca w 2015 roku awansował na 15. w ubiegłym roku, co było najlepszym dotychczasowym wynikiem. Szpital zajął też w tym samym rankingu trzecie miejsce w kategorii szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych.

Dyrekcja zachęca także do współpracy rzekomo zaniepokojone środowiska naukowo-medyczne, na które wskazywali radni.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik szpitala / 23 stycznia 2017 o 15:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to kucewicz potrafi pisać ze odpisuje radnym? przecież on nawet nie był w stanie wygrać konkursu na dyrektora co zmusiło w akcie desperacji gumofilcom z urzędu marszałkowskiego wsadzić na to stanowisko górnika. radość górnika, nieudacznika i zaciągu z urzędu marszałkowskiego długo już nie potrwa
Kondratowicz zaczął wyciągać na światło dzienne to co sie tam działo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie Służby więc go nawet przed komisję nie dopuścili, to jak mial wygrać?
Kondratowicz zaczął wyciągać na światło dzienne to co sie tam działo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie Służby więc go nawet przed komisję nie dopuścili, to jak mial wygrać? rozwiń
Avatar
pracownik szpitala / 23 stycznia 2017 o 15:51
0
Kondratowicz zacząl wyciagac na światło dzienne to  co się tam dzialo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie śłużby więc go nawet przed komisję konkursową nie dopuścili  to jak mógł wygrać?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 20:59
0
Jeżeli jeszcze się ten szpital trzyma tzn że nowa niekompetentna ekipa wyciągnięta z kapelusza przez PSL nie zdarzyła wszystkiego zniszczyć przez rok.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 20:19
0
Jeżeli ktoś uważa, że starosławska robiła tam przez ostatnie lata coś dobrego to niech się rozmówi z kimś z pracowników to dowie się jak było naprawdę ! To groza ta baba robiła tylko pod siebie i sukienkowych a reszta jak padło ! No i padło a rechot pseudo fachowców o roli byłych to bełkot tłumoka a prawda jest tylko, że po cjichu od załogi ! i tak leci
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 17:57
0
"Dyrekcja COZL podkreśla, że powstanie „unikalnego w skali Polski, jak i Europy” ośrodka zapewniającego kompleksową opiekę podniesie jakość świadczonych usług. Ma to świadczyć o uznaniu dla dotychczas wykonanej pracy osób zaangażowanych w rozbudowę szpitala, a nie, jak sugerowali radni, jej zaprzepaszczeniu"....Spijają piankę z osiągnięć Profesor Starosławskiej.Chyba nikt nie uwierzy ,że w ciągu roku sami tego dokonali.Ludzie bez honoru.Wstyd.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 13:30
0
Jeżeli nawet prosty górnik chce kontynuować to co robiła poprzednia dyrektorka w imię uznania do jej pracy tzn że nawet on szpital był prowadzony dobrze a zmiana dyrektora była błędem. Nieudolna ta odpowiedź górnika i tego drugiego co pacjentkę wykończył.
Avatar
Waldek / 20 stycznia 2017 o 10:52
0
piotr z chełma napisał:
witam ponownie pana waldka :)  wie pan ile budowali szpital w chełmie? :) 
proszę zapoznac się z historią: ******dziennikwschodni.pl/lublin/rusza-budowa-nowego-centrum-onkologii-wizualizacja,n,1000135689.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/marszalek-powolal-zespol-ekspertow-zajma-sie-trudnymi-inwestycjami,n,1000010775.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/cozl-ma-byc-gotowe-za-dwa-lata-musza-nadrabiac-opoznienia,n,140519950.html do rekordu "teatru w budowie" im jeszcze daleko. od 2011 władze nie radzą sobie z tą inwestycją (wybrałem tylko 3 artykuły z dzw. ale jest ich dziesiątki), wprowadzają niby nowe plany naprawcze, ale nikt nie ponosi odpowiedzialności za te opóźnienia. nie ma znaczenia czy to sld, po, psl czy pis - żadna z tych partii nie ma interesu w tym, aby rozliczyć to co wydarzyło się przez ostatnie 5 lat. wiem, że trudno to zrozumieć bo nie pasuje do narracji marszałkowskiego i obecnej dyrekcji szpitala, ale o ile jestem w stanie zrozumieć działania psl (obawa przez zarzutami prokuratury), to akurat pis swoją bierną postawą w ubiegłym roku najbardziej przyczynił się do obecnej sytuacji. poseł sprawka, którego żona jest w radzie społecznej cozl, wojewoda czarnek, który dokładnie przyglada się prezydentowi i widzi opinie ekspertów, które nie istnieją, a nie chce widzieć, że podatnicy traca kolejne miliony i pacjenci czekają na oddanie kolejnych budynków cozl. to oni mają obowiązek dbać o transparentność w urzędzie wojewódzkim o wyjaśnienie nieprawidłowości, o których nawet sosnowski mówił: ******dziennikwschodni.pl/lublin/powazne-klopoty-prof-staroslawskiej-prokuratura-szkody-w-wielkich-rozmiarach,n,1000182140.html kto blokuję tę sprawę ?
proszę zapoznac się z historią: ******dziennikwschodni.pl/lublin/rusza-budowa-nowego-centrum-onkologii-wizualizacja,n,1000135689.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/marszalek-powolal-zespol-ekspertow-zajma-sie-trudnymi-inwestycjami,n,1000010775.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/cozl-ma-byc-gotowe-za-dwa-lata-musza-nadrabiac-opoznienia,n,140519950.html do rekordu "teatru w budowie" im jeszcze daleko. od 2011 władze nie radzą sobie z tą inwestycją (wybrałem tylko 3 artykuły z dzw. ale jest ich dziesiątki), ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 10:43
0
A państwo niech skierują list, na temat tych radnych, do Pana dyrektora szpitala znajdującego się w południowej części Lublina droga 835.
Avatar
Piotr z Chełma / 20 stycznia 2017 o 10:03
0
Waldek napisał:
Piotr napisał:
widzę, że pan waldzio jest już głównym hejterem tej strony :) (...) pozdrawiam piotr z chełma
Dziękuję, za wyróżnienie, :) nie wiem czy jest za co dziękować, gdyż większość ludzi uważa kogoś kto się sprzedaje za .... Ale skoro sprawia Panu radość bycie męską pros... to proszę bardzo. a co to jest hejt :) też sądzę, że wie już większość Polaków :) Zastanawiam się tylko ile Panu za to płacą?
rozwiń
Avatar
Piotr z Chełma / 20 stycznia 2017 o 09:59
0
witam ponownie Pana Waldka :) widzę, że nie jest Pan sam :) (nasze wpisy) czyli zorganizowana grupa :) czyżby komitet (KOD)? Nie rozumiem Pańskiego zdziwienia, że w tym kraju coś się "przeciąga" przecież tak jest od zawsze! "trochę odnowiony budynek"? :) Pan poważnie ma coś z dostrzeganiem rzeczywistości! przecież ten budynek (jak Pan sam pisał) niedawno powstał :) więc został odnowiony czy wybudowany od podstaw? :) Rozumiem, że ma Pan problemy ze świadomością ale taki problem nie jest leczony w tym szpitalu a najszybciej pomogą Panu (myślę że WAM szystkim) ludzie z Abramowickiej :) Wie Pan ile budowali szpital w Chełmie? :) a w porównaniu z tak profesjonalnym i specjalistycznym szpitalem jak COZL, ten w Chełmie to zwykła przychodnia :) Ja rozumiem, że każdego boli, jak się go od koryta oderwie, ale mógłby się Pan (Państwo) trochę wysilić i przypomnieć sobie jak to było za poprzednich władz!
witam ponownie Pana Waldka :) widzę, że nie jest Pan sam :) (nasze wpisy) czyli zorganizowana grupa :) czyżby komitet (KOD)? Nie rozumiem Pańskiego zdziwienia, że w tym kraju coś się "przeciąga" przecież tak jest od zawsze! "trochę odnowiony budynek"? :) Pan poważnie ma coś z dostrzeganiem rzeczywistości! przecież ten budynek (jak Pan sam pisał) niedawno powstał :) więc został odnowiony czy wybudowany od podstaw? :) Rozumiem, że ma Pan problemy ze świadomością ale taki problem nie jest leczony w tym szpitalu a najszybciej... rozwiń
Avatar
pracownik szpitala / 23 stycznia 2017 o 15:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to kucewicz potrafi pisać ze odpisuje radnym? przecież on nawet nie był w stanie wygrać konkursu na dyrektora co zmusiło w akcie desperacji gumofilcom z urzędu marszałkowskiego wsadzić na to stanowisko górnika. radość górnika, nieudacznika i zaciągu z urzędu marszałkowskiego długo już nie potrwa
Kondratowicz zaczął wyciągać na światło dzienne to co sie tam działo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie Służby więc go nawet przed komisję nie dopuścili, to jak mial wygrać?
Kondratowicz zaczął wyciągać na światło dzienne to co sie tam działo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie Służby więc go nawet przed komisję nie dopuścili, to jak mial wygrać? rozwiń
Avatar
pracownik szpitala / 23 stycznia 2017 o 15:51
0
Kondratowicz zacząl wyciagac na światło dzienne to  co się tam dzialo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie śłużby więc go nawet przed komisję konkursową nie dopuścili  to jak mógł wygrać?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 20:59
0
Jeżeli jeszcze się ten szpital trzyma tzn że nowa niekompetentna ekipa wyciągnięta z kapelusza przez PSL nie zdarzyła wszystkiego zniszczyć przez rok.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 20:19
0
Jeżeli ktoś uważa, że starosławska robiła tam przez ostatnie lata coś dobrego to niech się rozmówi z kimś z pracowników to dowie się jak było naprawdę ! To groza ta baba robiła tylko pod siebie i sukienkowych a reszta jak padło ! No i padło a rechot pseudo fachowców o roli byłych to bełkot tłumoka a prawda jest tylko, że po cjichu od załogi ! i tak leci
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 17:57
0
"Dyrekcja COZL podkreśla, że powstanie „unikalnego w skali Polski, jak i Europy” ośrodka zapewniającego kompleksową opiekę podniesie jakość świadczonych usług. Ma to świadczyć o uznaniu dla dotychczas wykonanej pracy osób zaangażowanych w rozbudowę szpitala, a nie, jak sugerowali radni, jej zaprzepaszczeniu"....Spijają piankę z osiągnięć Profesor Starosławskiej.Chyba nikt nie uwierzy ,że w ciągu roku sami tego dokonali.Ludzie bez honoru.Wstyd.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 13:30
0
Jeżeli nawet prosty górnik chce kontynuować to co robiła poprzednia dyrektorka w imię uznania do jej pracy tzn że nawet on szpital był prowadzony dobrze a zmiana dyrektora była błędem. Nieudolna ta odpowiedź górnika i tego drugiego co pacjentkę wykończył.
Avatar
Waldek / 20 stycznia 2017 o 10:52
0
piotr z chełma napisał:
witam ponownie pana waldka :)  wie pan ile budowali szpital w chełmie? :) 
proszę zapoznac się z historią: ******dziennikwschodni.pl/lublin/rusza-budowa-nowego-centrum-onkologii-wizualizacja,n,1000135689.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/marszalek-powolal-zespol-ekspertow-zajma-sie-trudnymi-inwestycjami,n,1000010775.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/cozl-ma-byc-gotowe-za-dwa-lata-musza-nadrabiac-opoznienia,n,140519950.html do rekordu "teatru w budowie" im jeszcze daleko. od 2011 władze nie radzą sobie z tą inwestycją (wybrałem tylko 3 artykuły z dzw. ale jest ich dziesiątki), wprowadzają niby nowe plany naprawcze, ale nikt nie ponosi odpowiedzialności za te opóźnienia. nie ma znaczenia czy to sld, po, psl czy pis - żadna z tych partii nie ma interesu w tym, aby rozliczyć to co wydarzyło się przez ostatnie 5 lat. wiem, że trudno to zrozumieć bo nie pasuje do narracji marszałkowskiego i obecnej dyrekcji szpitala, ale o ile jestem w stanie zrozumieć działania psl (obawa przez zarzutami prokuratury), to akurat pis swoją bierną postawą w ubiegłym roku najbardziej przyczynił się do obecnej sytuacji. poseł sprawka, którego żona jest w radzie społecznej cozl, wojewoda czarnek, który dokładnie przyglada się prezydentowi i widzi opinie ekspertów, które nie istnieją, a nie chce widzieć, że podatnicy traca kolejne miliony i pacjenci czekają na oddanie kolejnych budynków cozl. to oni mają obowiązek dbać o transparentność w urzędzie wojewódzkim o wyjaśnienie nieprawidłowości, o których nawet sosnowski mówił: ******dziennikwschodni.pl/lublin/powazne-klopoty-prof-staroslawskiej-prokuratura-szkody-w-wielkich-rozmiarach,n,1000182140.html kto blokuję tę sprawę ?
proszę zapoznac się z historią: ******dziennikwschodni.pl/lublin/rusza-budowa-nowego-centrum-onkologii-wizualizacja,n,1000135689.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/marszalek-powolal-zespol-ekspertow-zajma-sie-trudnymi-inwestycjami,n,1000010775.html ******dziennikwschodni.pl/lublin/cozl-ma-byc-gotowe-za-dwa-lata-musza-nadrabiac-opoznienia,n,140519950.html do rekordu "teatru w budowie" im jeszcze daleko. od 2011 władze nie radzą sobie z tą inwestycją (wybrałem tylko 3 artykuły z dzw. ale jest ich dziesiątki), ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 10:43
0
A państwo niech skierują list, na temat tych radnych, do Pana dyrektora szpitala znajdującego się w południowej części Lublina droga 835.
Avatar
Piotr z Chełma / 20 stycznia 2017 o 10:03
0
Waldek napisał:
Piotr napisał:
widzę, że pan waldzio jest już głównym hejterem tej strony :) (...) pozdrawiam piotr z chełma
Dziękuję, za wyróżnienie, :) nie wiem czy jest za co dziękować, gdyż większość ludzi uważa kogoś kto się sprzedaje za .... Ale skoro sprawia Panu radość bycie męską pros... to proszę bardzo. a co to jest hejt :) też sądzę, że wie już większość Polaków :) Zastanawiam się tylko ile Panu za to płacą?
rozwiń
Avatar
Piotr z Chełma / 20 stycznia 2017 o 09:59
0
witam ponownie Pana Waldka :) widzę, że nie jest Pan sam :) (nasze wpisy) czyli zorganizowana grupa :) czyżby komitet (KOD)? Nie rozumiem Pańskiego zdziwienia, że w tym kraju coś się "przeciąga" przecież tak jest od zawsze! "trochę odnowiony budynek"? :) Pan poważnie ma coś z dostrzeganiem rzeczywistości! przecież ten budynek (jak Pan sam pisał) niedawno powstał :) więc został odnowiony czy wybudowany od podstaw? :) Rozumiem, że ma Pan problemy ze świadomością ale taki problem nie jest leczony w tym szpitalu a najszybciej pomogą Panu (myślę że WAM szystkim) ludzie z Abramowickiej :) Wie Pan ile budowali szpital w Chełmie? :) a w porównaniu z tak profesjonalnym i specjalistycznym szpitalem jak COZL, ten w Chełmie to zwykła przychodnia :) Ja rozumiem, że każdego boli, jak się go od koryta oderwie, ale mógłby się Pan (Państwo) trochę wysilić i przypomnieć sobie jak to było za poprzednich władz!
witam ponownie Pana Waldka :) widzę, że nie jest Pan sam :) (nasze wpisy) czyli zorganizowana grupa :) czyżby komitet (KOD)? Nie rozumiem Pańskiego zdziwienia, że w tym kraju coś się "przeciąga" przecież tak jest od zawsze! "trochę odnowiony budynek"? :) Pan poważnie ma coś z dostrzeganiem rzeczywistości! przecież ten budynek (jak Pan sam pisał) niedawno powstał :) więc został odnowiony czy wybudowany od podstaw? :) Rozumiem, że ma Pan problemy ze świadomością ale taki problem nie jest leczony w tym szpitalu a najszybciej... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!