Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2009 r.
21:16
Edytuj ten wpis

Czekał na operację cztery lata. Kolano zdążyło się wygoić

0 9 A A

Rodzice Bartka z Lublina odebrali telefon ze szpitala. Lekarze zapraszali ich syna na operację, na którą zapisał się przed… czterema laty. – Całkiem o tym zapomniałem, zresztą z moim kolanem już od dawna jest wszystko w porządku – mówi Bartek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj wyjaśniał sprawę w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie, w którym leczył kolano. Został już wykreślony z kolejki. Na jego miejsce "wskoczył” kto inny. Jak doszło do takiej sytuacji?

– Około czterech lat temu miałem wypadek. Zwichnąłem kolano, naderwałem ścięgna. Spędziłem w szpitalu ponad miesiąc – relacjonuje Bartek. Wychodząc do domu, musiał się zapisać na zabieg wszczepienia protezy. Poinformowano go, że będzie czekał ok. 12 miesięcy.

Po roku od kontuzji mężczyzna wyjechał za granicę, nie doczekawszy się operacji. W międzyczasie podleczył kolano u Serwinki i zapomniał o urazie.

– Teraz okazało się, że szpital zaprasza mnie na zabieg – mówi. – Natychmiast tam poszedłem. Na miejscu lekarz stwierdził, że moje kolano się wygoiło i nie jest potrzebna żadna operacja. Wykreślili mnie z kolejki oczekujących.

Co na to szpital, w którym leczył się mężczyzna? – Kiedy zapisujemy pacjenta na listę oczekujących na wszczepienie endoprotezy, informujemy go o prawdopodobnym terminie zabiegu. Nigdy jednak nie ma pewności, czy termin zostanie dotrzymany – przekonuje Marta Podgórska, rzecznik PSK 4. I dodaje, że teraz zapisy na tego typu zabiegi są przyjmowane na 2014 rok.

A jeśli trafi się nagły przypadek?

– Taka osoba jest przyjmowana bez kolejki. A ci, którzy mogą czekać, są przesuwani na dalsze miejsca.

Podgórska tłumaczy, że pacjenci szukają innych klinik, gdzie szybciej otrzymają endoprotezę. – I najczęściej nas o tym nie informują – podkreśla. – Mamy świadomość, że na liście oczekujących jest wiele tzw. martwych dusz.

Rzecznik dodaje, że nie ma żadnych sankcji dla pacjentów, którzy blokując miejsce uniemożliwiają potrzebującym pacjentom szybsze dostanie się do lekarza czy na zabieg.

– Dlatego, jeśli wykonaliśmy zabieg w innym miejscu lub okazuje się, że nie jest on już potrzebny, wypiszmy się z kolejki. W ten sposób damy szansę innym na szybsze leczenie – apeluje Podgórska.

– Pacjent zapisywany na zabieg musi wiedzieć, w jakim czasie zostanie on wykonany. Jeśli ten czas się wydłuży, a nie zostanie on o tym poinformowany, powinien interweniować u rzecznika praw pacjenta przy Narodowym Funduszu Zdrowia – mówi ks. Arkadiusz Nowak, założyciel Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej – fundacji, której celem jest promowanie praw pacjenta.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Mazurkiewicz, wojewódzki konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Pacjent czekający na wszczepienie endoprotezy biodra czy kolana niepotrzebnie cierpi. Jednak jego stan zdrowia z tego powodu się nie pogarsza. Długi okres oczekiwania spowodowany jest funduszami. Przeprowadzalibyśmy dwa razy więcej zabiegów, gdyby były na to pieniądze. Tylko w PSK 4 na liście czeka 4 tysiące osób. A w tygodniu możemy przeprowadzić tylko 12 zabiegów.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 10:56
0
Może ktoś napisze jak trafić do tej Serwinki? Jestem zainteresowana.
Avatar
mi$ka / 30 lipca 2009 o 16:32
0
A prawda jest taka, że nawet gdyby mu tą operacje wykonano zaraz po wypadku, efektów nie miałby tak dobrych jak po 2, 3 wizytach u Serwinki. Lekarze przy niej to po prostu banda nieudaczników. Wiem z doświadczenia, bo dzięki niej mam sprawną rękę - lekarze po nastawieniu kości stwierdzili że są bardzo zadowoleni ze swojej pracy, lepiej nie będzie a że ręka niesprawna, to cóż skomplikowane złamanie...Serwinka po pierwszej wizycie zdziałała cuda.
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 13:42
0
Serwinka- to nazwisko kobiety,która pomaga w leczeniu kolan i chyba innych stawów,bardzo dużo osób ją poleca,sama korzystałam,
Avatar
mosquito / 30 lipca 2009 o 13:29
0
No i dobrze się stało. Choć zeszło im się trochę z tym planowaniem operacji.
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 13:21
0
Co to znaczy "podleczył kolano u Serwinki"???
Avatar
młoda / 30 lipca 2009 o 11:46
0
no cóż to niestety rzeczywistość bo mój narzeczony czekał w tym szpitalu na operację stopy 3 lata, dopiero teraz mu ją zrobili i nie jest zadowolony, oczywiście lekarz się nie popisał.Ale jak się ma znajomości to i zrobią operację w ciągu 1 dnia
Avatar
doc / 30 lipca 2009 o 10:19
0
Jezu ale prymitywy ... wiesz co to znaczy nagły przypadek jełopo ? chodzi o to ze jezeli przykladowo ktos jest przywieziony z wypadku samochodowego z urazem wielonarządowym i w taki sposob jest zaopatrywany juz kompleksowo, chyba nie życzyłbys sobie zeby po takiej przygodzie obudzic sie w połowie poskładany , czyż nie ? a z tymi martwymi duszami , to chyba nie zrozumiales tekstu , oraz nie rozrozniasz zabiegów planowych od naglych

A ten drugi ćwok, ej... nie chcesz sie leczyc to nie ! biegaj po lesie , zbieraj zioła na leki , sam rób. Ksiazki z wiedza niezbiedna sa w kazdej medycznej ksiegarni , nie pasuje Ci ten szpital , idz do innego, a jezeli wogole juz Ci nie pasuja doktorzy bo sa tacy źli , to wypier@$@ i sie wogole nie lecz, sam sie kształc i lecz
Jezu ale prymitywy ... wiesz co to znaczy nagły przypadek jełopo ? chodzi o to ze jezeli przykladowo ktos jest przywieziony z wypadku samochodowego z urazem wielonarządowym i w taki sposob jest zaopatrywany juz kompleksowo, chyba nie życzyłbys sobie zeby po takiej przygodzie obudzic sie w połowie poskładany , czyż nie ? a z tymi martwymi duszami , to chyba nie zrozumiales tekstu , oraz nie rozrozniasz zabiegów planowych od naglych

A ten drugi ćwok, ej... nie chcesz sie leczyc to nie ! biegaj po lesie , zbieraj zioła na leki ... rozwiń
Avatar
kostucha / 30 lipca 2009 o 08:28
0
PSK4 to wykańczalnia.Kilka lat temu była tam operowana (biodro) nasza znajoma.Po zabiegu NIKT się nią nie zainteresował,pomimo iż kilka osób otrzymało "zapłatę" za dodatkową opiekę nad pacjentką.Po tygodniu kazano pacjentkę (bez żadnej rehabilitacji!!!) zabrać do domu poza Lublinem.NIe zdążyli.Pacjentka zmarła w czpitalu (dzień przed wypisaniem)
Avatar
kso / 30 lipca 2009 o 07:45
0
pani doktor gada jak kretynka: "martwe dusze" blokują kolejkę? bo co, jak się nie zgłaszają, szpital czeka przez tydzień? słyszałem o eksperymencie w jednym szpitalu: absolutnym zakazie przyjmowania poza kolejką - na zastrzyk, zabieg, operację. okazało się po kilku tygodniach, że kolejek nie ma.
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 10:56
0
Może ktoś napisze jak trafić do tej Serwinki? Jestem zainteresowana.
Avatar
mi$ka / 30 lipca 2009 o 16:32
0
A prawda jest taka, że nawet gdyby mu tą operacje wykonano zaraz po wypadku, efektów nie miałby tak dobrych jak po 2, 3 wizytach u Serwinki. Lekarze przy niej to po prostu banda nieudaczników. Wiem z doświadczenia, bo dzięki niej mam sprawną rękę - lekarze po nastawieniu kości stwierdzili że są bardzo zadowoleni ze swojej pracy, lepiej nie będzie a że ręka niesprawna, to cóż skomplikowane złamanie...Serwinka po pierwszej wizycie zdziałała cuda.
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 13:42
0
Serwinka- to nazwisko kobiety,która pomaga w leczeniu kolan i chyba innych stawów,bardzo dużo osób ją poleca,sama korzystałam,
Avatar
mosquito / 30 lipca 2009 o 13:29
0
No i dobrze się stało. Choć zeszło im się trochę z tym planowaniem operacji.
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 13:21
0
Co to znaczy "podleczył kolano u Serwinki"???
Avatar
młoda / 30 lipca 2009 o 11:46
0
no cóż to niestety rzeczywistość bo mój narzeczony czekał w tym szpitalu na operację stopy 3 lata, dopiero teraz mu ją zrobili i nie jest zadowolony, oczywiście lekarz się nie popisał.Ale jak się ma znajomości to i zrobią operację w ciągu 1 dnia
Avatar
doc / 30 lipca 2009 o 10:19
0
Jezu ale prymitywy ... wiesz co to znaczy nagły przypadek jełopo ? chodzi o to ze jezeli przykladowo ktos jest przywieziony z wypadku samochodowego z urazem wielonarządowym i w taki sposob jest zaopatrywany juz kompleksowo, chyba nie życzyłbys sobie zeby po takiej przygodzie obudzic sie w połowie poskładany , czyż nie ? a z tymi martwymi duszami , to chyba nie zrozumiales tekstu , oraz nie rozrozniasz zabiegów planowych od naglych

A ten drugi ćwok, ej... nie chcesz sie leczyc to nie ! biegaj po lesie , zbieraj zioła na leki , sam rób. Ksiazki z wiedza niezbiedna sa w kazdej medycznej ksiegarni , nie pasuje Ci ten szpital , idz do innego, a jezeli wogole juz Ci nie pasuja doktorzy bo sa tacy źli , to wypier@$@ i sie wogole nie lecz, sam sie kształc i lecz
Jezu ale prymitywy ... wiesz co to znaczy nagły przypadek jełopo ? chodzi o to ze jezeli przykladowo ktos jest przywieziony z wypadku samochodowego z urazem wielonarządowym i w taki sposob jest zaopatrywany juz kompleksowo, chyba nie życzyłbys sobie zeby po takiej przygodzie obudzic sie w połowie poskładany , czyż nie ? a z tymi martwymi duszami , to chyba nie zrozumiales tekstu , oraz nie rozrozniasz zabiegów planowych od naglych

A ten drugi ćwok, ej... nie chcesz sie leczyc to nie ! biegaj po lesie , zbieraj zioła na leki ... rozwiń
Avatar
kostucha / 30 lipca 2009 o 08:28
0
PSK4 to wykańczalnia.Kilka lat temu była tam operowana (biodro) nasza znajoma.Po zabiegu NIKT się nią nie zainteresował,pomimo iż kilka osób otrzymało "zapłatę" za dodatkową opiekę nad pacjentką.Po tygodniu kazano pacjentkę (bez żadnej rehabilitacji!!!) zabrać do domu poza Lublinem.NIe zdążyli.Pacjentka zmarła w czpitalu (dzień przed wypisaniem)
Avatar
kso / 30 lipca 2009 o 07:45
0
pani doktor gada jak kretynka: "martwe dusze" blokują kolejkę? bo co, jak się nie zgłaszają, szpital czeka przez tydzień? słyszałem o eksperymencie w jednym szpitalu: absolutnym zakazie przyjmowania poza kolejką - na zastrzyk, zabieg, operację. okazało się po kilku tygodniach, że kolejek nie ma.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!