Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2017 r.
17:01

Czy wybrałeś modne liceum? Te szkoły w Lublinie są najbardziej oblegane

0 21 A A

V LO to szkoła, w której chce się uczyć najwięcej absolwentów gimnazjów. Najmniej uczniów interesuje się VII LO, młodzi najrzadziej wskazują placówkę jako szkołę pierwszego wyboru. Do najmłodszych, bo dopiero otwieranych we wrześniu ogólniaków zgłosiło się po ok. 30 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trwa rekrutacja do liceów. Sprawdziliśmy, które placówki cieszą się największym zainteresowaniem. Okazuje się, że od lat czołówka jest niezmienna.

W tym roku najwięcej gimnazjalistów (403) jako szkołę pierwszego wyboru wskazało V L.O. Tuż za nią uplasowało się III L.O. (397), II L.O. (395), I L.O. (369) i IX L.O. (353). Te same placówki, w nieco tylko innej kolejności, znalazły się na podium ubiegłorocznej rekrutacji. Wtedy były to kolejno: IX L.O., III L.O., II L.O. i I L.O.

Od czterech lat nikomu nie udało się jednak pobić rekordu zainteresowania, który padł 2013 r. w III L.O. - Wtedy jako szkołę pierwszego wyboru wskazało nas 470 uczniów. To zainteresowanie trwa. Cały czas znajdujemy się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych szkół. W tym roku przyjmiemy 57 laureatów olimpiad, czyli o 20 więcej niż rok temu – mówi Grzegorz Lech, dyrektor „Unii”. – Ten sukces zawdzięczamy nie tylko wysokim wymaganiom i doskonałym wynikom naszych maturzystów, ale także panującej w naszej szkole atmosferze. Chcemy w naszych uczniach rozwijać człowieka, a nie olimpijczyka. Stąd umożliwianie im rozwijania pasji i zainteresowań m.in. podczas Unia Film Festiwal, czy Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich.

Szkoła stara się też odpowiadać na zmieniające się zapotrzebowanie. Odpowiedzią na to, że w rekrutacji na Uniwersytet Medyczny liczyć będzie się także ocena z matury z matematyki szkoła poszerzyła klasę biologiczno-chemiczną także o rozszerzenie z królowej nauk. Na ten sam krok w Lublinie zdecydował się tylko „Staszic”. I był to strzał w dziesiątkę, bo to właśnie te klasy cieszą się w tym roku największym zainteresowaniem. W „Unii” zgłosiło się do nich 80 osób (2,7 na jedno miejsce), a w Staszicu – 99 (3 na jedno miejsce).

Mniejsze zainteresowanie odnotowuje natomiast XXIII L.O. im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. W 2012 r. jako szkołę pierwszego wyboru wskazało ją 313 uczniów. Kolejne lata to coraz większy odpływ, który w tegorocznej rekrutacji zakończył się na 135 uczniach z tzw. pierwszego wyboru.

- Odpowiada za to najprawdopodobniej niż demograficzny i to, że w tym roku w Lublinie powstały dwa nowe ogólniaki – uważa Monika Wrona, dyrektor placówki i dodaje, że najwięcej chętnych w ich szkole przyciągnęła nowa klasa geo-informatyczna tworzona wspólnie z UMCS, a spadek zainteresowania zauważalny jest w klasach dwujęzycznych, do których obowiązuje sprawdzian kompetencji językowych oraz w klasie matematyczno-chemicznej. – Być może tendencja spadkowa zmieni się, gdy do liceów przyjdzie zdublowany rocznik kończący nowe szkoły podstawowe i gimnazja.

W tym roku najmniejsze zainteresowanie, jako placówkami pierwszego wyboru było: VIII L.O. (92 osoby), VI L.O. (76 osób) oraz VII L.O., które przygotowało 96 miejsc, a wybrało ją 11 chętnych (czyli po 3-4 osoby do klasy).

Stosunkowo niewielkie zainteresowanie odnotowały też nowe w mieście – XXIX L.O. i XXX L.O. Pierwsze z nich wybrało 27 absolwentów gimnazjów (szkoła chce stworzyć dwie klasy), a drugie – 31 osób (mogą powstać cztery oddziały).

- Jesteśmy zadowoleni z rekrutacji – mówi jednak Urszula Sławek, dyrektor XXIX L.O. – Mieliśmy przecież tylko miesiąc na zaistnienie w świadomości gimnazjalistów. Wielu z nich nie wiedziało nawet, że nabór prowadzimy. Dlatego wynik jest stosunkowo dobry. Czas pokaże, czy w następnych latach przebijemy się z naszą ofertą wyżej.

Tyle osób, jako pierwszą wybrało szkołę:

 

2012

2013

2014

2015

2016

2017

I L.O.

367

337

384

337

329

369

II L.O.

335

250

312

333

344

395

III L.O.

427

470

396

361

368

397

IV L.O.

196

223

191

194

224

170

V L.O.

401

385

406

368

312

403

IX L.O.

257

264

256

423

377

353

XXI L.O.

166

156

195

196

203

241

XXIII L.O.

313

233

218

185

170

135

(dane udostępnione przez III L.O)

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 02:16
0
Ja też odradzam VI lo. Ta szkoła to masakra jedna wielka
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 02:06
0
Odradzam pójście do VI lo. Byłam tam zaledwie kilka miesięcy i szczerze żałuję. Nauczyciele kompletnie nie pomagają uczniom w problemach z nauką. Każdy jest niemile nastawiony. Nawet lekcje z dyrektorem wyglądały tak,ze przychodził spóźniony 15/20min. Kompletne brak podejścia do uczniów ze strony dyrektora i większości nauczycieli (są moze ze trzy wyjątki). Więc radzę sie dwa razy zastanowić bo szkoła nie reprezentuje nic dobrego.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 01:59
0
Absolutnie nie polecam VI na Mickiewicza.
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 15:04
0
Skończyłam Unię w tamtym roku i wiem, że gdybym miala wybierac jeszcze raz to po raz kolejny padloby na Unię. Moje przyjaciółki, które ukończyły V LO, IX LO i XXIII LO są bardzo niezadowolone i twierdzą, że nigdy by tam nie wróciły. Ja Unię polecam z calego serca! Nauczyciele wymagają, ale gdy masz problem to zawsze pomogą, dyrektor to świetny człowiek i przede wszystkim.... ATMOSFERA, jedyna i niepowtarzalna. Zachęcam!
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 17:46
0
ODWOŁANIA DO LICEUM TO LIPA!!!
Avatar
Tomek / 6 lipca 2017 o 06:34
0
Polecam Unię na 100%. Ogromnie ważne jest w jakim środowisku przebywasz. Jeśli jest ono ambitne i inspirujące, to najlepsze, co może Cię spotkać. Będzie ciągnąć Cię do góry i będziesz stawać się lepszym człowiekiem. Dlatego warto iść do najlepszych szkół. Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek - w rozwoju nie chodzi o wyścig szczurów, odpuszczenie własnych marzeń itd. w celu spełnienia oczekiwań innych (rodziców, nauczycieli). Skończyłem szkołę w 2009 roku, przyjaźnie z unii zostaną już chyba na całe życie, a ja nie żałuję ani chwili spędzonej w tej szkole :)
Polecam Unię na 100%. Ogromnie ważne jest w jakim środowisku przebywasz. Jeśli jest ono ambitne i inspirujące, to najlepsze, co może Cię spotkać. Będzie ciągnąć Cię do góry i będziesz stawać się lepszym człowiekiem. Dlatego warto iść do najlepszych szkół. Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek - w rozwoju nie chodzi o wyścig szczurów, odpuszczenie własnych marzeń itd. w celu spełnienia oczekiwań innych (rodziców, nauczycieli). Skończyłem szkołę w 2009 roku, przyjaźnie z unii zostaną już chyba na całe życie, a ja nie żałuję ani chwili ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 21:22
0
Bardzo nie polecam III LO, może i mają wyniki, ale jeśli nie chcecie państwo płacić nie tylko za korepetycje, których niewątpliwie wasze dzieci będą potrzebować przez stosunek, jaki nauczyciele mają do uczniów, ale i za psychologa, lepiej poślijcie dziecko do mniej prestiżowej szkoły, w której nie dostanie depresji i będzie się czuło zwyczajnie dobrze.
Avatar
Unista / 3 lipca 2017 o 03:48
0
Skończyłem Unię rok temu, każdy gimnazjalista odczuje olbrzymi przeskok pod względem wymagań i oceniania (tutaj, od razu połowa dostaje z pierwszego sprawdzianiu 1, okazuję się - i zresztą słusznie - że piątki w gimnazjach stawiano nie wiadomo za co). Ogólnie polecam, jednak to uczy systematyczności i daje dobry start do dorosłego życia (jedni kończą na UMCS, inni wylatują do Warszawy i robią porządne kariery, ale nie ma takich, którzy po tej szkole pracują na budowie). Osobiście mogę powiedzieć, że i tak nawet jak dostaniecie się do Unii, to nic samo nie przyjdzie i jest to dopiero początek waszej poważnej nauki.
Skończyłem Unię rok temu, każdy gimnazjalista odczuje olbrzymi przeskok pod względem wymagań i oceniania (tutaj, od razu połowa dostaje z pierwszego sprawdzianiu 1, okazuję się - i zresztą słusznie - że piątki w gimnazjach stawiano nie wiadomo za co). Ogólnie polecam, jednak to uczy systematyczności i daje dobry start do dorosłego życia (jedni kończą na UMCS, inni wylatują do Warszawy i robią porządne kariery, ale nie ma takich, którzy po tej szkole pracują na budowie). Osobiście mogę powiedzieć, że i tak nawet jak dostaniecie się do Unii, t... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 21:28
0
Skończyłem Unie w tym roku i 90% moich znajomych była niezadowolona i tylko czekała do momentu opuszczenia tej szkoły. W dniu otrzymania świadectw wszyscy gratulowali sobie, że nie zwariowali po 3 latach w miejscu, gdzie nauczyciele wiele wymagają, a nie uczą nic. Prawda jest taka: do takiej unii przychodzą ludzie ze świetnymi wynikami i ambitnymi celami. I tacy zdobywają laury na olimpiadach, co oznacza prestiż dla szkoły. Druga grupa to ludzie, którzy muszą wydawać pieniądze na korki (w mojej klasie były może 3 osoby, które nie brały korków, byli też tacy co mieli korki z kilku przedmiotów).
Skończyłem Unie w tym roku i 90% moich znajomych była niezadowolona i tylko czekała do momentu opuszczenia tej szkoły. W dniu otrzymania świadectw wszyscy gratulowali sobie, że nie zwariowali po 3 latach w miejscu, gdzie nauczyciele wiele wymagają, a nie uczą nic. Prawda jest taka: do takiej unii przychodzą ludzie ze świetnymi wynikami i ambitnymi celami. I tacy zdobywają laury na olimpiadach, co oznacza prestiż dla szkoły. Druga grupa to ludzie, którzy muszą wydawać pieniądze na korki (w mojej klasie były może 3 osoby, które nie brały korkó... rozwiń
Avatar
... / 2 lipca 2017 o 09:53
0
Ja natomiast polecam Unię z całego serca. Po pierwszej klasie byłam rozczarowana. natomiast z roku na rok zaczęłam doceniać dyrektora i nauczycieli. Tym bardziej mając porównanie co dzieje się w V czy I i jak tam nauczyciele 'ucza. W Unii atmosfera jest świeta, nauczyciele wymagający, ale co za tym idzie świetnie przygotowujący do matury. Mozna sie troche zalamac ocenami jakie stawiaja i punktacja, ale poznoej nie ma rozczarowań na maturze. Naukę można połączyć z zainteresowaniami, nauczyciele wręcz pchają do spełniania marzeń i rozwoju talentów. najlepsza szkoła w mieście!
Ja natomiast polecam Unię z całego serca. Po pierwszej klasie byłam rozczarowana. natomiast z roku na rok zaczęłam doceniać dyrektora i nauczycieli. Tym bardziej mając porównanie co dzieje się w V czy I i jak tam nauczyciele 'ucza. W Unii atmosfera jest świeta, nauczyciele wymagający, ale co za tym idzie świetnie przygotowujący do matury. Mozna sie troche zalamac ocenami jakie stawiaja i punktacja, ale poznoej nie ma rozczarowań na maturze. Naukę można połączyć z zainteresowaniami, nauczyciele wręcz pchają do spełniania marzeń i rozwoju tale... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 02:16
0
Ja też odradzam VI lo. Ta szkoła to masakra jedna wielka
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 02:06
0
Odradzam pójście do VI lo. Byłam tam zaledwie kilka miesięcy i szczerze żałuję. Nauczyciele kompletnie nie pomagają uczniom w problemach z nauką. Każdy jest niemile nastawiony. Nawet lekcje z dyrektorem wyglądały tak,ze przychodził spóźniony 15/20min. Kompletne brak podejścia do uczniów ze strony dyrektora i większości nauczycieli (są moze ze trzy wyjątki). Więc radzę sie dwa razy zastanowić bo szkoła nie reprezentuje nic dobrego.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 01:59
0
Absolutnie nie polecam VI na Mickiewicza.
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 15:04
0
Skończyłam Unię w tamtym roku i wiem, że gdybym miala wybierac jeszcze raz to po raz kolejny padloby na Unię. Moje przyjaciółki, które ukończyły V LO, IX LO i XXIII LO są bardzo niezadowolone i twierdzą, że nigdy by tam nie wróciły. Ja Unię polecam z calego serca! Nauczyciele wymagają, ale gdy masz problem to zawsze pomogą, dyrektor to świetny człowiek i przede wszystkim.... ATMOSFERA, jedyna i niepowtarzalna. Zachęcam!
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 17:46
0
ODWOŁANIA DO LICEUM TO LIPA!!!
Avatar
Tomek / 6 lipca 2017 o 06:34
0
Polecam Unię na 100%. Ogromnie ważne jest w jakim środowisku przebywasz. Jeśli jest ono ambitne i inspirujące, to najlepsze, co może Cię spotkać. Będzie ciągnąć Cię do góry i będziesz stawać się lepszym człowiekiem. Dlatego warto iść do najlepszych szkół. Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek - w rozwoju nie chodzi o wyścig szczurów, odpuszczenie własnych marzeń itd. w celu spełnienia oczekiwań innych (rodziców, nauczycieli). Skończyłem szkołę w 2009 roku, przyjaźnie z unii zostaną już chyba na całe życie, a ja nie żałuję ani chwili spędzonej w tej szkole :)
Polecam Unię na 100%. Ogromnie ważne jest w jakim środowisku przebywasz. Jeśli jest ono ambitne i inspirujące, to najlepsze, co może Cię spotkać. Będzie ciągnąć Cię do góry i będziesz stawać się lepszym człowiekiem. Dlatego warto iść do najlepszych szkół. Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek - w rozwoju nie chodzi o wyścig szczurów, odpuszczenie własnych marzeń itd. w celu spełnienia oczekiwań innych (rodziców, nauczycieli). Skończyłem szkołę w 2009 roku, przyjaźnie z unii zostaną już chyba na całe życie, a ja nie żałuję ani chwili ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 21:22
0
Bardzo nie polecam III LO, może i mają wyniki, ale jeśli nie chcecie państwo płacić nie tylko za korepetycje, których niewątpliwie wasze dzieci będą potrzebować przez stosunek, jaki nauczyciele mają do uczniów, ale i za psychologa, lepiej poślijcie dziecko do mniej prestiżowej szkoły, w której nie dostanie depresji i będzie się czuło zwyczajnie dobrze.
Avatar
Unista / 3 lipca 2017 o 03:48
0
Skończyłem Unię rok temu, każdy gimnazjalista odczuje olbrzymi przeskok pod względem wymagań i oceniania (tutaj, od razu połowa dostaje z pierwszego sprawdzianiu 1, okazuję się - i zresztą słusznie - że piątki w gimnazjach stawiano nie wiadomo za co). Ogólnie polecam, jednak to uczy systematyczności i daje dobry start do dorosłego życia (jedni kończą na UMCS, inni wylatują do Warszawy i robią porządne kariery, ale nie ma takich, którzy po tej szkole pracują na budowie). Osobiście mogę powiedzieć, że i tak nawet jak dostaniecie się do Unii, to nic samo nie przyjdzie i jest to dopiero początek waszej poważnej nauki.
Skończyłem Unię rok temu, każdy gimnazjalista odczuje olbrzymi przeskok pod względem wymagań i oceniania (tutaj, od razu połowa dostaje z pierwszego sprawdzianiu 1, okazuję się - i zresztą słusznie - że piątki w gimnazjach stawiano nie wiadomo za co). Ogólnie polecam, jednak to uczy systematyczności i daje dobry start do dorosłego życia (jedni kończą na UMCS, inni wylatują do Warszawy i robią porządne kariery, ale nie ma takich, którzy po tej szkole pracują na budowie). Osobiście mogę powiedzieć, że i tak nawet jak dostaniecie się do Unii, t... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 21:28
0
Skończyłem Unie w tym roku i 90% moich znajomych była niezadowolona i tylko czekała do momentu opuszczenia tej szkoły. W dniu otrzymania świadectw wszyscy gratulowali sobie, że nie zwariowali po 3 latach w miejscu, gdzie nauczyciele wiele wymagają, a nie uczą nic. Prawda jest taka: do takiej unii przychodzą ludzie ze świetnymi wynikami i ambitnymi celami. I tacy zdobywają laury na olimpiadach, co oznacza prestiż dla szkoły. Druga grupa to ludzie, którzy muszą wydawać pieniądze na korki (w mojej klasie były może 3 osoby, które nie brały korków, byli też tacy co mieli korki z kilku przedmiotów).
Skończyłem Unie w tym roku i 90% moich znajomych była niezadowolona i tylko czekała do momentu opuszczenia tej szkoły. W dniu otrzymania świadectw wszyscy gratulowali sobie, że nie zwariowali po 3 latach w miejscu, gdzie nauczyciele wiele wymagają, a nie uczą nic. Prawda jest taka: do takiej unii przychodzą ludzie ze świetnymi wynikami i ambitnymi celami. I tacy zdobywają laury na olimpiadach, co oznacza prestiż dla szkoły. Druga grupa to ludzie, którzy muszą wydawać pieniądze na korki (w mojej klasie były może 3 osoby, które nie brały korkó... rozwiń
Avatar
... / 2 lipca 2017 o 09:53
0
Ja natomiast polecam Unię z całego serca. Po pierwszej klasie byłam rozczarowana. natomiast z roku na rok zaczęłam doceniać dyrektora i nauczycieli. Tym bardziej mając porównanie co dzieje się w V czy I i jak tam nauczyciele 'ucza. W Unii atmosfera jest świeta, nauczyciele wymagający, ale co za tym idzie świetnie przygotowujący do matury. Mozna sie troche zalamac ocenami jakie stawiaja i punktacja, ale poznoej nie ma rozczarowań na maturze. Naukę można połączyć z zainteresowaniami, nauczyciele wręcz pchają do spełniania marzeń i rozwoju talentów. najlepsza szkoła w mieście!
Ja natomiast polecam Unię z całego serca. Po pierwszej klasie byłam rozczarowana. natomiast z roku na rok zaczęłam doceniać dyrektora i nauczycieli. Tym bardziej mając porównanie co dzieje się w V czy I i jak tam nauczyciele 'ucza. W Unii atmosfera jest świeta, nauczyciele wymagający, ale co za tym idzie świetnie przygotowujący do matury. Mozna sie troche zalamac ocenami jakie stawiaja i punktacja, ale poznoej nie ma rozczarowań na maturze. Naukę można połączyć z zainteresowaniami, nauczyciele wręcz pchają do spełniania marzeń i rozwoju tale... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 2

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!