Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2011 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Debata posła Ruchu Palikota z ONR odwołana. "ONR na uniwersytecie? To niedopuszczalne"

Autor: Zdjęcie autora mb
0 39 A A

UMCS odwołał zaplanowaną na dziś debatę rzecznika ONR z posłem Ruchu Palikota. Decyzję podjęła prof. Iwona Hofman, kierownik Zakładu Dziennikarstwa na Wydziale Politologii lubelskiego uniwersytetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie chciało zorganizować Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS, którego prof. Hofman jest opiekunem. Na uczelni mieli się spotkać Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota, oraz Marian Kowalski, rzecznik Obozu Narodowo-Radykalnego – organizacji znanej z nacjonalistycznych i antysemickich poglądów.

– Studenckie Koło Dziennikarskie zaprasza wszystkich chętnych na udział w konfrontacji dwóch środowisk toczących prawdziwą walkę na ulicach Warszawy 11 listopada br. – zachęcali organizatorzy w zaproszeniu. – Nasi goście stoczą debatę i pod ostrzałem pytań prowadzących, przedstawią swoje racje dotyczące minionego marszu. Kto wygra tę batalię?

Tego się nie dowiemy. Prof. Hofman, która o planowanej debacie dowiedziała się od dziennikarzy, zdecydowała o jej odwołaniu. Uznała za niedopuszczalne, żeby przedstawiciel ONR zabierał głos na uniwersytecie.

- Po interwencji lubelskiej GW debata została podobno odwołana. Zamierzam jednak stawić się w wyznaczonym miejscu i czasie. Jeśli do debaty nie dojdzie, spotkam się ze studentami i dziennikarzami przed gmachem Politologii UMCS (Plac Litewski 3) jutro o godzinie 11.30 - napisał w komunikacie Marian Kowalski.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bzyk / 2 grudnia 2011 o 13:57
0
[quote name='nick' timestamp='1322579760' post='564233']
Świetny pomysł, chętnie posłuchałbym takiej debaty, może by tak w TV...?
[/quote]

Prosze uprzejmie oto dyskusja o polskim patriotyzmie ----

http://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0
Avatar
Klozetowa / 1 grudnia 2011 o 16:55
0
Już zajeżdża tym klimatem

http://www.youtube.com/watch?v=SblRmirRTwk&feature=related
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 11:51
0
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[/quote]
I mamy następną gnidę bez krzty honoru Jeśli już masz jakieś poglądy to się do nich przyznawaj i ich broń a nie opowiadasz nam że krzycząc "Żydzi do gazu" nie masz na myśli pochodzenia ale inne przyczyny, krzycząc "Polska tylko dla Polaków" nie masz na myśli szowinizmu i rasizmu tylko co innego, mówiąc o "asfalcie" masz na myśli masę bitumiczną, "hajlując" zamiawiasz pięć piw, biorąc na "pokojową" manifestacje kastet, podkute buty i bejsbola ubierasz biżuterię, buty przeciwślizgowe w ramach gołoledzi i laskę gdyby jeden homo napadł Ciebie i tuzin Twoich kolegów. Całkowity brak honoru tak nie bronić swych poglądów i stanowisz całkowite zaprzeczenie przedwojennych polskich narodowców.
Reasumując jesteś tylko zwykłym bandytą ulicznym, kozakiem do czasu zwinięcia przez siły porządkowe, a wtedy przeistaczas się w małego skrzywdzonego miauczącego kotka.
Jesteś zwykłą gnidą i tak się powinieneś podpisywać
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blu... rozwiń
Avatar
ok89 / 1 grudnia 2011 o 11:49
0
Tyle na ten temat

http://www.google.pl/imgres?q=faszyzm+nie+przejdzie&hl=pl&sa=X&biw=1920&bih=985&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=Mc1_WYXUwqAI4M:&imgrefurl=http://www.facebook.com/event.php%3Feid%3D110181765712799&docid=mPg5P28mm85ULM&imgurl=http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41608_110181765712799_978669_n.jpg&w=200&h=167&ei=3lrXTvuSBoXu0gGO4tTNDQ&zoom=1&iact=rc&dur=351&sig=117702886451075987040&page=1&tbnh=119&tbnw=143&start=0&ndsp=68&ved=1t:429,r:18,s:0&tx=23&ty=67
Avatar
POLAK / 1 grudnia 2011 o 11:26
0
[quote name='Gość' timestamp='1322589684' post='564279']
Pani Profesor bardzo dobrze zrobiła. Jakiekolwiek dopuszczanie takich osób do publicznych debat to promowanie ich poglądów, im mniej osób o nich wie tym mniej osób złapie się ich haczyk.
Czy na takiej samej do publicznej debaty powinno się dopuścić na przykład Goebbelsa a propagował swe poglądy? Też wrzeszczelibyście o wolności słowa?
[/quote]

TRZYMAC NAZIZM DALEKO OD UCZELNI. CALE TO FORUM POKAZUJE, JAKIM PROBLEMEM STAJE SIE ON W POLSCE!
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 o 11:21
0
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów." - ano własnie
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wyc... rozwiń
Avatar
PATRON / 1 grudnia 2011 o 11:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?

[/quote]
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
rozwiń
Avatar
qen / 30 listopada 2011 o 16:57
0
[quote name='PATRON' timestamp='1322663684' post='564596']
Akurat trafiłeś w dziesiątkę. Wczoraj tj. 29.11.2011 o godzinie 18-tej tak debata się odbyła w auli politologii UMCS. Byłem to wiem.
[/quote]

własnie wczoraj o 21 przeczytałem niusa na DW o tym...no coz...
Avatar
Gość / 30 listopada 2011 o 15:51
0
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardz... rozwiń
Avatar
PATRON / 30 listopada 2011 o 15:49
0
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i dlatego masz takie braki w wiedzy podstawowej.
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i ... rozwiń
Avatar
bzyk / 2 grudnia 2011 o 13:57
0
[quote name='nick' timestamp='1322579760' post='564233']
Świetny pomysł, chętnie posłuchałbym takiej debaty, może by tak w TV...?
[/quote]

Prosze uprzejmie oto dyskusja o polskim patriotyzmie ----

http://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0
Avatar
Klozetowa / 1 grudnia 2011 o 16:55
0
Już zajeżdża tym klimatem

http://www.youtube.com/watch?v=SblRmirRTwk&feature=related
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 o 11:51
0
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[/quote]
I mamy następną gnidę bez krzty honoru Jeśli już masz jakieś poglądy to się do nich przyznawaj i ich broń a nie opowiadasz nam że krzycząc "Żydzi do gazu" nie masz na myśli pochodzenia ale inne przyczyny, krzycząc "Polska tylko dla Polaków" nie masz na myśli szowinizmu i rasizmu tylko co innego, mówiąc o "asfalcie" masz na myśli masę bitumiczną, "hajlując" zamiawiasz pięć piw, biorąc na "pokojową" manifestacje kastet, podkute buty i bejsbola ubierasz biżuterię, buty przeciwślizgowe w ramach gołoledzi i laskę gdyby jeden homo napadł Ciebie i tuzin Twoich kolegów. Całkowity brak honoru tak nie bronić swych poglądów i stanowisz całkowite zaprzeczenie przedwojennych polskich narodowców.
Reasumując jesteś tylko zwykłym bandytą ulicznym, kozakiem do czasu zwinięcia przez siły porządkowe, a wtedy przeistaczas się w małego skrzywdzonego miauczącego kotka.
Jesteś zwykłą gnidą i tak się powinieneś podpisywać
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blu... rozwiń
Avatar
ok89 / 1 grudnia 2011 o 11:49
0
Tyle na ten temat

http://www.google.pl/imgres?q=faszyzm+nie+przejdzie&hl=pl&sa=X&biw=1920&bih=985&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=Mc1_WYXUwqAI4M:&imgrefurl=http://www.facebook.com/event.php%3Feid%3D110181765712799&docid=mPg5P28mm85ULM&imgurl=http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41608_110181765712799_978669_n.jpg&w=200&h=167&ei=3lrXTvuSBoXu0gGO4tTNDQ&zoom=1&iact=rc&dur=351&sig=117702886451075987040&page=1&tbnh=119&tbnw=143&start=0&ndsp=68&ved=1t:429,r:18,s:0&tx=23&ty=67
Avatar
POLAK / 1 grudnia 2011 o 11:26
0
[quote name='Gość' timestamp='1322589684' post='564279']
Pani Profesor bardzo dobrze zrobiła. Jakiekolwiek dopuszczanie takich osób do publicznych debat to promowanie ich poglądów, im mniej osób o nich wie tym mniej osób złapie się ich haczyk.
Czy na takiej samej do publicznej debaty powinno się dopuścić na przykład Goebbelsa a propagował swe poglądy? Też wrzeszczelibyście o wolności słowa?
[/quote]

TRZYMAC NAZIZM DALEKO OD UCZELNI. CALE TO FORUM POKAZUJE, JAKIM PROBLEMEM STAJE SIE ON W POLSCE!
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 o 11:21
0
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów." - ano własnie
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wyc... rozwiń
Avatar
PATRON / 1 grudnia 2011 o 11:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?

[/quote]
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
rozwiń
Avatar
qen / 30 listopada 2011 o 16:57
0
[quote name='PATRON' timestamp='1322663684' post='564596']
Akurat trafiłeś w dziesiątkę. Wczoraj tj. 29.11.2011 o godzinie 18-tej tak debata się odbyła w auli politologii UMCS. Byłem to wiem.
[/quote]

własnie wczoraj o 21 przeczytałem niusa na DW o tym...no coz...
Avatar
Gość / 30 listopada 2011 o 15:51
0
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardz... rozwiń
Avatar
PATRON / 30 listopada 2011 o 15:49
0
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i dlatego masz takie braki w wiedzy podstawowej.
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 10 0

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 14 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 6 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 24 18

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!