Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2011 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Debata posła Ruchu Palikota z ONR odwołana. "ONR na uniwersytecie? To niedopuszczalne"

Autor: Zdjęcie autora mb
0 39 A A

UMCS odwołał zaplanowaną na dziś debatę rzecznika ONR z posłem Ruchu Palikota. Decyzję podjęła prof. Iwona Hofman, kierownik Zakładu Dziennikarstwa na Wydziale Politologii lubelskiego uniwersytetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie chciało zorganizować Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS, którego prof. Hofman jest opiekunem. Na uczelni mieli się spotkać Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota, oraz Marian Kowalski, rzecznik Obozu Narodowo-Radykalnego – organizacji znanej z nacjonalistycznych i antysemickich poglądów.

– Studenckie Koło Dziennikarskie zaprasza wszystkich chętnych na udział w konfrontacji dwóch środowisk toczących prawdziwą walkę na ulicach Warszawy 11 listopada br. – zachęcali organizatorzy w zaproszeniu. – Nasi goście stoczą debatę i pod ostrzałem pytań prowadzących, przedstawią swoje racje dotyczące minionego marszu. Kto wygra tę batalię?

Tego się nie dowiemy. Prof. Hofman, która o planowanej debacie dowiedziała się od dziennikarzy, zdecydowała o jej odwołaniu. Uznała za niedopuszczalne, żeby przedstawiciel ONR zabierał głos na uniwersytecie.

- Po interwencji lubelskiej GW debata została podobno odwołana. Zamierzam jednak stawić się w wyznaczonym miejscu i czasie. Jeśli do debaty nie dojdzie, spotkam się ze studentami i dziennikarzami przed gmachem Politologii UMCS (Plac Litewski 3) jutro o godzinie 11.30 - napisał w komunikacie Marian Kowalski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bzyk / 2 grudnia 2011 r. o 13:57
[quote name='nick' timestamp='1322579760' post='564233']
Świetny pomysł, chętnie posłuchałbym takiej debaty, może by tak w TV...?
[/quote]

Prosze uprzejmie oto dyskusja o polskim patriotyzmie ----

http://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0
Avatar
Klozetowa / 1 grudnia 2011 r. o 16:55
Już zajeżdża tym klimatem

http://www.youtube.com/watch?v=SblRmirRTwk&feature=related
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 11:51
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[/quote]
I mamy następną gnidę bez krzty honoru Jeśli już masz jakieś poglądy to się do nich przyznawaj i ich broń a nie opowiadasz nam że krzycząc "Żydzi do gazu" nie masz na myśli pochodzenia ale inne przyczyny, krzycząc "Polska tylko dla Polaków" nie masz na myśli szowinizmu i rasizmu tylko co innego, mówiąc o "asfalcie" masz na myśli masę bitumiczną, "hajlując" zamiawiasz pięć piw, biorąc na "pokojową" manifestacje kastet, podkute buty i bejsbola ubierasz biżuterię, buty przeciwślizgowe w ramach gołoledzi i laskę gdyby jeden homo napadł Ciebie i tuzin Twoich kolegów. Całkowity brak honoru tak nie bronić swych poglądów i stanowisz całkowite zaprzeczenie przedwojennych polskich narodowców.
Reasumując jesteś tylko zwykłym bandytą ulicznym, kozakiem do czasu zwinięcia przez siły porządkowe, a wtedy przeistaczas się w małego skrzywdzonego miauczącego kotka.
Jesteś zwykłą gnidą i tak się powinieneś podpisywać
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blu... rozwiń
Avatar
ok89 / 1 grudnia 2011 r. o 11:49
Tyle na ten temat

http://www.google.pl/imgres?q=faszyzm+nie+przejdzie&hl=pl&sa=X&biw=1920&bih=985&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=Mc1_WYXUwqAI4M:&imgrefurl=http://www.facebook.com/event.php%3Feid%3D110181765712799&docid=mPg5P28mm85ULM&imgurl=http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41608_110181765712799_978669_n.jpg&w=200&h=167&ei=3lrXTvuSBoXu0gGO4tTNDQ&zoom=1&iact=rc&dur=351&sig=117702886451075987040&page=1&tbnh=119&tbnw=143&start=0&ndsp=68&ved=1t:429,r:18,s:0&tx=23&ty=67
Avatar
POLAK / 1 grudnia 2011 r. o 11:26
[quote name='Gość' timestamp='1322589684' post='564279']
Pani Profesor bardzo dobrze zrobiła. Jakiekolwiek dopuszczanie takich osób do publicznych debat to promowanie ich poglądów, im mniej osób o nich wie tym mniej osób złapie się ich haczyk.
Czy na takiej samej do publicznej debaty powinno się dopuścić na przykład Goebbelsa a propagował swe poglądy? Też wrzeszczelibyście o wolności słowa?
[/quote]

TRZYMAC NAZIZM DALEKO OD UCZELNI. CALE TO FORUM POKAZUJE, JAKIM PROBLEMEM STAJE SIE ON W POLSCE!
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 11:21
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów." - ano własnie
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wyc... rozwiń
Avatar
PATRON / 1 grudnia 2011 r. o 11:01
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?

[/quote]
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
rozwiń
Avatar
qen / 30 listopada 2011 r. o 16:57
[quote name='PATRON' timestamp='1322663684' post='564596']
Akurat trafiłeś w dziesiątkę. Wczoraj tj. 29.11.2011 o godzinie 18-tej tak debata się odbyła w auli politologii UMCS. Byłem to wiem.
[/quote]

własnie wczoraj o 21 przeczytałem niusa na DW o tym...no coz...
Avatar
Gość / 30 listopada 2011 r. o 15:51
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardz... rozwiń
Avatar
PATRON / 30 listopada 2011 r. o 15:49
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i dlatego masz takie braki w wiedzy podstawowej.
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i ... rozwiń
Avatar
bzyk / 2 grudnia 2011 r. o 13:57
[quote name='nick' timestamp='1322579760' post='564233']
Świetny pomysł, chętnie posłuchałbym takiej debaty, może by tak w TV...?
[/quote]

Prosze uprzejmie oto dyskusja o polskim patriotyzmie ----

http://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0
Avatar
Klozetowa / 1 grudnia 2011 r. o 16:55
Już zajeżdża tym klimatem

http://www.youtube.com/watch?v=SblRmirRTwk&feature=related
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 11:51
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[/quote]
I mamy następną gnidę bez krzty honoru Jeśli już masz jakieś poglądy to się do nich przyznawaj i ich broń a nie opowiadasz nam że krzycząc "Żydzi do gazu" nie masz na myśli pochodzenia ale inne przyczyny, krzycząc "Polska tylko dla Polaków" nie masz na myśli szowinizmu i rasizmu tylko co innego, mówiąc o "asfalcie" masz na myśli masę bitumiczną, "hajlując" zamiawiasz pięć piw, biorąc na "pokojową" manifestacje kastet, podkute buty i bejsbola ubierasz biżuterię, buty przeciwślizgowe w ramach gołoledzi i laskę gdyby jeden homo napadł Ciebie i tuzin Twoich kolegów. Całkowity brak honoru tak nie bronić swych poglądów i stanowisz całkowite zaprzeczenie przedwojennych polskich narodowców.
Reasumując jesteś tylko zwykłym bandytą ulicznym, kozakiem do czasu zwinięcia przez siły porządkowe, a wtedy przeistaczas się w małego skrzywdzonego miauczącego kotka.
Jesteś zwykłą gnidą i tak się powinieneś podpisywać
[quote name='PATRON' timestamp='1322733691' post='564897']
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blu... rozwiń
Avatar
ok89 / 1 grudnia 2011 r. o 11:49
Tyle na ten temat

http://www.google.pl/imgres?q=faszyzm+nie+przejdzie&hl=pl&sa=X&biw=1920&bih=985&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=Mc1_WYXUwqAI4M:&imgrefurl=http://www.facebook.com/event.php%3Feid%3D110181765712799&docid=mPg5P28mm85ULM&imgurl=http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41608_110181765712799_978669_n.jpg&w=200&h=167&ei=3lrXTvuSBoXu0gGO4tTNDQ&zoom=1&iact=rc&dur=351&sig=117702886451075987040&page=1&tbnh=119&tbnw=143&start=0&ndsp=68&ved=1t:429,r:18,s:0&tx=23&ty=67
Avatar
POLAK / 1 grudnia 2011 r. o 11:26
[quote name='Gość' timestamp='1322589684' post='564279']
Pani Profesor bardzo dobrze zrobiła. Jakiekolwiek dopuszczanie takich osób do publicznych debat to promowanie ich poglądów, im mniej osób o nich wie tym mniej osób złapie się ich haczyk.
Czy na takiej samej do publicznej debaty powinno się dopuścić na przykład Goebbelsa a propagował swe poglądy? Też wrzeszczelibyście o wolności słowa?
[/quote]

TRZYMAC NAZIZM DALEKO OD UCZELNI. CALE TO FORUM POKAZUJE, JAKIM PROBLEMEM STAJE SIE ON W POLSCE!
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 11:21
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów." - ano własnie
Pochodzenie...
Michnik czy Blumsztajn jednak Żydami nie są - komuniści nie mieli narodowości
Bycie komunistą wymagało wyzbycia się religii, tradycji i kultury.
nie można być komunistą chcąc być czymś więcej niż kupą poruszającego się mięsa
I naprawdę nie wolno o tym zapominać.
Tym bardziej nie powinni o tym zapominać polscy narodowcy jako że narodowość właśnie prze kulturę tradycję a i religię sie przenosi a nie przez plemniki i komórki jajowe...
"W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wyc... rozwiń
Avatar
PATRON / 1 grudnia 2011 r. o 11:01
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?

[/quote]
Dyskusja z tobą to strata czasu, bo jesteś ograniczony. W "rodowodach" chodzi przede wszystkim o wychowanie i zaszczepienie pewnych poglądów. Polski nacjonalizm NIGDY nie bazował na rasizmie jak to było w niemieckim nazizmie. Stosunek przedwojennych narodowców do Żydów (bo chyba o to ci chodzi) wynikał nie z ich pochodzenia, ale z innych przyczyn. Historia to wyjaśnia, tylko trzeba ją znać. Teraz mój stosunek do takich osób jak np. Michnik, Blumsztajn, Szczuka itd. wynika z ich antypolskiej (w moim odczuciu) działalności, a to że akurat mają pochodzenie żydowskie, to tylko potwierdza słuszność moich poglądów w tej sprawie.
[quote name='Gość' timestamp='1322664670' post='564608']
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
rozwiń
Avatar
qen / 30 listopada 2011 r. o 16:57
[quote name='PATRON' timestamp='1322663684' post='564596']
Akurat trafiłeś w dziesiątkę. Wczoraj tj. 29.11.2011 o godzinie 18-tej tak debata się odbyła w auli politologii UMCS. Byłem to wiem.
[/quote]

własnie wczoraj o 21 przeczytałem niusa na DW o tym...no coz...
Avatar
Gość / 30 listopada 2011 r. o 15:51
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardziej to rodowody i wg rodowodów szukacie wroga. To wspólna cecha faszyzmu i komunizmu. Masz niewłaściwy rodowód idziesz pod ścianę.
Do ilu pokoleń wstecz planujecie sprawdzać te rodowody?
[quote name='PATRON' timestamp='1322664044' post='564602']
Nawet nie masz pojęcia ilu narodowców min. z lubelskiego ONR-u studiuje na lubelskich uczelniach. A tobie przypomnę tępy fieju, że propagowanie komunizmu w Tym Kraju też jest zabronione, więc (idąc twoim tokiem rozumowania) każdy artykuł Wybrańczej jest ukrytym propagowaniem komunizmu, bo wszyscy myślący samodzielnie znają rodowody redaktorów i dziennikarzy tego szmatławca.
[/quote]
Właśnie się wygadałeś. To co Was interesuje najbardz... rozwiń
Avatar
PATRON / 30 listopada 2011 r. o 15:49
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i dlatego masz takie braki w wiedzy podstawowej.
[quote name='Gość' timestamp='1322593239' post='564298']
Wiesz jaka jest rola kobiety w narodowym socjaliźmie studentko? Być materacem dla rasy panów. I tyle Twojej autonomii
[/quote]
A co ma wspólnego narodowy socjalizm z ONR-em? Przecież, to dwie przeciwstawne ideologie. Przypominam, że niemieccy naziści i sowieccy komuniści, mają te same korzenie w socjalizmie. To właśnie komunistyczny Związek Sowiecki był największym sojusznikiem Hitlera aż do 1941 roku. Chyba sama za długo za materac robiłaś i ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Azotów Puławy. Drużyna Roberta Lisa pokonała we wtorek chorwacki zespół RK Nexe Nasice 32:26 w II rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Rewanż zostanie rozegrany 4 października.

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Przyszłe panny młode dziwią się zwykle, gdy przy zakupie sukni doradza im mężczyzna. Czasami podchodzą do jego rad nieufnie. Inaczej jest jednak gdy zajmuje się nimi Łukasz Przychodzeń. Do jego lubelskiego salonu ciągną klientki z całej Polski.

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Te 17 mln zł było potrzebne, aby zrealizować budżet i zapłacić za rozpoczęte inwestycje. Ale przy podejmowaniu uchwały zabrakło jednego głosu i dlatego Zamość nie może wyemitować obligacji. Co teraz? Prezydent już zastanawia się, z jakich inwestycji zrezygnować i czy np. nie trzeba będzie „zamrozić” budżetu obywatelskiego.

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy
zdjęcia
galeria

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy

Zaczęło się odliczanie do finału głośnej akcji pomocowej. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy.

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu
zdjęcia
galeria

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu

Policja zatrzymała dwóch 20-latków, którzy przyszli w odwiedziny do starszego znajomego. Nie wiadomo dlaczego się na niego rzucili.

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"
1 października 2022, 16:00

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"

21 artystów, 25 prac w przestrzeni miasta i cały miesiąc zwiedzania. 1 października startuje XIV edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto / OPEN CITY.

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie
galeria

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie

Protesty mieszkańców na niewiele się zdały. Firma Lege Artis ma zielone światło dla swojej inwestycji mieszkaniowej na ulicy Młyńskiej w Zamościu. Radni, którzy dwukrotnie sprzeciwiali się budowie bloków, na ostatniej sesji zgodzili się, by w trybie ustawy lex deweloper powstały w tej lokalizacji szeregowce.

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice
6 października 2022, 18:00
galeria

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice

Prace jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów będzie można zobaczyć w Lublinie. Mowa o Rafale Olbińskim, którego rzeźby zaprezentuje Galeria Gardzienice (ul. Grodzka 5a). Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 6 października o godz. 18.

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Do niedawna była to zwykła ściana osiedlowego śmietnika na puławskim osiedlu Niwa. W ostatni weekend dzięki miejscowym artystom, miłośnikom ulicznej sztuki, altana zyskała zupełnie nowy wygląd.

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

W szkołach, przychodniach i innych miejscach najbliższych mieszkańcom będzie można zaopatrzyć się w jodek potasu na wypadek zagrożenia radiacyjnego. Dzisiaj rozpoczęła się dystrybucja preparatów do wszystkich gmin w województwie lubelskim.

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki
30 września 2022, 19:00

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki

Jedna impreza, ale trzy koncerty, a każdy w innym klimacie. Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na 42. Zamojskie Dni Muzyki. Start w piątek, finał w niedzielę (30 września-2 października).

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Miasto unieważniło przetarg na rewitalizację Parku Międzyosiedlowego w Chełmie i przebudowę deptaka. Jedyny oferent zażądał o ponad 8 mln zł więcej, niż planowano wydać na inwestycję.

W środę wielka akcja policji. Pewnie posypią się mandaty

W środę wielka akcja policji. Pewnie posypią się mandaty

Tym razem patrole ustawią się w pobliżu przejść dla pieszych. To będzie kolejna odsłona akcji NURD.

Importowany węgiel trafił do sprzedaży. Obowiązuje limit 3 ton na osobę
wideo
film

Importowany węgiel trafił do sprzedaży. Obowiązuje limit 3 ton na osobę

Od wtorku można kupić importowany węgiel. W Ostrowie Wielkopolskim od tygodni ustawiali się chętni na zakup tego surowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!