Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2017 r.
21:06

Debaty nie było. Kandydatka PO przedstawiła program wyborczy

0 30 A A

Na debatę wyborczą z Grzegorzem Nowakowskim zaprosiła dziennikarzy Anna Ryfka, kandydatka na szefową struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Jej wyborczy rywal na spotkanie nie przyszedł, tłumacząc to osobistymi planami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę działacze PO wybiorą władze lokalnych struktur. Największe emocje towarzyszą rywalizacji o stanowisko przewodniczącego regionu, o które ubiegają się prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk. Ale partyjni działacze wybiorą też nowych szefów struktur w powiatach. Walka szykuje się m.in. w Lublinie, gdzie rękawicę obecnemu liderowi, Grzegorzowi Nowakowskiemu rzuciła miejska radna Anna Ryfka.

W czwartkowy wieczór zorganizowała spotkanie w Hotelu Mercure. Zapowiadała je jako "debatę wyborczą połączoną z prezentacją programową". Debaty jednak nie było, bo Nowakowski nie przyszedł. Wcześniej przesłał członkom PO adresowany do Ryfki list, w którym dziękuje jej za wiadomość o planowanym przez nią spotkaniu.

- Przykro mi jednak, iż jego termin nie uwzględnia moich osobistych planów, o których rozmawialiśmy podczas poniedziałkowej konwencji Krzysztofa Żuka, tym bardziej, iż z treści Twojej wiadomości wynika, iż miałbym być stroną tej debaty – napisał Nowakowski.

Ryfka przedstawiła jednak swój program. - Chciałabym m.in. wprowadzić dyżury przewodniczącej. Musimy wykorzystać nasz potencjał. Jeśli to zrobimy, możemy wygrać przyszłoroczne wybory samorządowe w Lublinie - powiedziała.

Na spotkanie przyszło około trzydziestu członków partii. W tym gronie znalazła się m.in. poseł Joanna Mucha.

Więcej na temat wyborów: Przedwyborczy maraton w PO. "Platforma nie jest ani Żuka, ani Grabczuka"

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 16:14
tyle lat okradala platforma Polakow i nadal maja czelnosc startowac w wyborach?
Avatar
acteeaz / 1 grudnia 2017 r. o 15:28
undefined napisał:
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i  czasow PRL, ktore wracają
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było? 
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było?  rozwiń
Avatar
mix / 1 grudnia 2017 r. o 15:11
A dlaczego nie Grabczuk. 
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 13:22
Żuk świetnie radzi sobie zarządzając miastem to i w regionie sobie poradzi.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 13:20
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i czasow PRL, ktore wracają
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 13:18
emocje podsycane i tylko w mediach wiadomo wygra Żuk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 12:08
PO, Nowoczesna, PSL przeciw debacie o stanie samorządu z udziałem mieszkańców. są obywatelscy inaczej?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 10:12
Czyżby Nowakowski nie miał nic do powiedzenia i nie przyszedł?
Avatar
Czas na zmianę / 1 grudnia 2017 r. o 09:53
Czas na zmianę! Odświeżyć PO i zacząć działać! Dać szansę kobiecie!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 09:20
J 23 znów nadaje
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 16:14
tyle lat okradala platforma Polakow i nadal maja czelnosc startowac w wyborach?
Avatar
acteeaz / 1 grudnia 2017 r. o 15:28
undefined napisał:
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i  czasow PRL, ktore wracają
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było? 
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było?  rozwiń
Avatar
mix / 1 grudnia 2017 r. o 15:11
A dlaczego nie Grabczuk. 
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 13:22
Żuk świetnie radzi sobie zarządzając miastem to i w regionie sobie poradzi.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 13:20
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i czasow PRL, ktore wracają
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 13:18
emocje podsycane i tylko w mediach wiadomo wygra Żuk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 12:08
PO, Nowoczesna, PSL przeciw debacie o stanie samorządu z udziałem mieszkańców. są obywatelscy inaczej?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 10:12
Czyżby Nowakowski nie miał nic do powiedzenia i nie przyszedł?
Avatar
Czas na zmianę / 1 grudnia 2017 r. o 09:53
Czas na zmianę! Odświeżyć PO i zacząć działać! Dać szansę kobiecie!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 r. o 09:20
J 23 znów nadaje
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Policja wyniosła rolników z AGROunii z urzędu lubelskiego wojewody. Kilkanaście osób zatrzymanych
zdjęcia
galeria

Policja wyniosła rolników z AGROunii z urzędu lubelskiego wojewody. Kilkanaście osób zatrzymanych

Michała Kołodziejczaka policja wyniosła trzymając go za nogi i ręce. AGROunia chciała okupować urząd wojewódzki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!