Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 czerwca 2019 r.
6:28

Walka o górki czechowskie: Wynik głosowania coraz bardziej przesądzony

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
85 389 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie (fot. Krzysztof Mazur)

Coraz bardziej przesądzony jest wynik czwartkowego głosowania rozstrzygającego o losie górek czechowskich. Podczas głosowań w komisjach większość radnych opowiada się za prezydenckim projektem studium przestrzennego, które ma umożliwić budowę osiedli mieszkaniowych na 25 ha dawnego poligonu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zanim dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie projektu studium, muszą go ocenić poszczególne komisje Rady Miasta. Ich dotychczasowe głosowania wskazują na to, że prezydencki projekt może liczyć na poparcie większości radnych.

Pozytywną opinię wydała m.in. najbliższa tematowi komisja rozwoju miasta. – Pięć głosów było za pozytywną opinią, trzy przeciw – informuje Anna Ryfka, przewodnicząca komisji. Projekt studium przestrzennego pozytywnie oceniła również komisja samorządności. – Trzy głosy za, dwa przeciw, jeden wstrzymujący się – potwierdza kierujący komisją Zbigniew Jurkowski.

Za projektem studium konsekwentnie opowiadają się radni prezydenckiego klubu dysponującego 19 głosami w 31-osobowej radzie.

– Obowiązujące studium ma już 19 lat i wielu miejscach miasta dalece odbiega od obecnych potrzeb miasta i jego mieszkańców.

W nowym projekcie zmienia się sposób użytkowania wielu terenów. Na przykład na części obszarów rolniczych dopuszczona będzie zabudowa, zwiększa się ład architektoniczny, przygotowane jest miejsce na nowy cmentarz, a jednocześnie zabezpieczone są liczne nowe tereny zielone – wyjaśnia Bartosz Margul, radny klubu Żuka. – Górki Czechowskie, które zdominowały dyskusję o studium, to mniej niż 1 proc. powierzchni miasta. Dlatego też musimy oceniać ten dokument jako całość, jego wszelkie plusy i minusy. Nie da się stworzyć dokumentu, który zadowoli wszystkich. W mojej ocenie plusy zdecydowanie dominują.

Wyjątek w prezydenckim klubie zrobił jak na razie radny Marcin Nowak, który na poniedziałkowym posiedzeniu komisji samorządności wstrzymał się od głosu. – Studium to bardzo ważny dokument, niezbędny, zawierający wiele dobrych rozwiązań – przyznaje Nowak. – Ale rozwiązanie dotyczące górek wywołuje spore kontrowersje, 23 tys. mieszkańców wyraziło to w referendum i w mojej ocenie należy to wziąć pod uwagę.

Za odrzuceniem projektu studium opowiadają się radni opozycyjnego względem prezydenta klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Głosowałem przeciw, bo w sprawie górek prezydent proponuje coś innego niż to, czego oczekują mieszkańcy. Na to się nie zgadzamy – wyjaśnia Eugeniusz Bielak. – Studium jest konieczne, ale nie takie w kwestii górek czechowskich.

O głosowanie przeciw prezydenckiemu projektowi studium apeluje do radnych Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Jego zdaniem samorząd powinien wstrzymać się z decyzją w sprawie górek do zakończenia inwentaryzacji przyrodniczej tego terenu, zamówionej przez Urząd Miasta. – Prace grupy badawczej już się kończą, a wyniki mają być ogłoszone na piśmie we wrześniu – podkreśla towarzystwo w liście do radnych. Zachęca ich do odwiedzenia górek przed głosowaniem.

– W terenie wyraźnie widać, jak wąskie są dolinki i jakie zmiany w krajobrazie nastąpią po zabudowie blokami wysoczyzn po obu stronach, jak skromną „kiszką” otoczoną osiedlami będzie ów wielki park z folderów reklamowych dewelopera – przekonują ekolodzy.

Sam deweloper (będąca właścicielem górek spółka TBV Investment), ma nadzieję, że radni poprą jutro studium umożliwiające mu budowę bloków na części dawnego poligonu. Prezydent proponuje przeznaczyć pod osiedla trzy z sześciu wysoczyzn (dwie od ul. Poligonowej, jedną od Koncertowej), zaś na czwartej (róg Ducha i Poligonowej) mogłyby postać obiekty sportowe, usługowe i handlowe.

e-Wydanie

Komentarze 389

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 26 czerwca 2019 o 07:38
+28
To bylaby najlepsza decyzja radnych i wywalczyć od właścicieli realizacjè umowy. I górki są nasze
Avatar
Jasiek / 26 czerwca 2019 o 07:26
+28
Rozsądne trzeba odzyskać gorki ktore pis sprzedał developerowi
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 07:34
+27
Szanowni Radni, czy macie świadomość ile My (miasto ) poczyniło inwestycji w tamtym terenie ? W celu nie „rozlewania” się miasta wydane 200 -300 mln powinno pracować !!!! Nie stać nas na nowe tereny pod zabudowę , które trzeba na nowo uzbrajać. Drodzy Radni wykażcie się rozsądkiem i zakończcie ten trwający o 20 lat cyrk.
Avatar
Aa / 26 czerwca 2019 o 07:30
+27
Czy ktoś patrzy na to przez pryzmat prawa?!!! Radni czy macie świadomość że w obecnej sytuacji budżetu Lublina wydanie kilkuset milionów za 105 ha, przy możliwości pozyskania 80 ha darmo - to jawna niegospodarność!!!! Rozsądni mieszkańcy Wam tego nie zapomną. Wykażcie się mądrością oraz przypilnujecie należytego zabezpieczenia wybudowania Parku. Brak takiej decyzji - może skutkować wnioskiem o referendum o odwołanie Prezydenta za niegospodarność i działanie na szkodę miasta.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 07:33
+26
Jaki beton ???!!!! Prawie 80 % terenu pozostanie zielona. Ludzie opamiętajcie się. Prezydencie albo Pan załatwi ten teren dla mieszkańców teraz albo ten syf pozostanie tam na długo.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 07:32
+25
Ekoterroryści chcą zastraszyć radnych i prezydenta. Miejmy nadzieję, że nie poddadzą się tej prymitywnej manipulacji. Panie Prezydencie dobrze Pan wie że park na 80 ha za darmo i racjonalna zabudowa to rozsądne rozwiązanie. Normalni ludzie wierzą w Pana i radnych dla których rozwój Lublina jest priorytetem.
Avatar
zongi / 26 czerwca 2019 o 07:31
+25
Przeciwnikom zabudowy Górek ciężko zrozumieć zasady demokracji. Przegrali z kretesem referendum (niecałe 13% to porażka), tym samym jeżeli prawie całe miasto (87%) olało to referendum i tym samym zdało się na decyzję prezydenta w tej kwestii to chyba mówi to samo za siebie. Niepójście na referendum też było wyrażeniem woli. Gdyby chodzili od drzwi do drzwi to logiczne że zdecydowana wiekszośc byłaby za zabudową bo głosy negatywne okolicznych mieszkańców to tylko kropla w morzu głosów. A radnemu z PO, który wstrzymuje się od glosowania wyborcy podziekują w następnych wyborach. 
Przeciwnikom zabudowy Górek ciężko zrozumieć zasady demokracji. Przegrali z kretesem referendum (niecałe 13% to porażka), tym samym jeżeli prawie całe miasto (87%) olało to referendum i tym samym zdało się na decyzję prezydenta w tej kwestii to chyba mówi to samo za siebie. Niepójście na referendum też było wyrażeniem woli. Gdyby chodzili od drzwi do drzwi to logiczne że zdecydowana wiekszośc byłaby za zabudową bo głosy negatywne okolicznych mieszkańców to tylko kropla w morzu głosów. A radnemu z PO, który wstrzymuje się od glosowania wyborc... rozwiń
Avatar
Glam / 26 czerwca 2019 o 07:31
+25
Pis sprzedał cenne gorko a teraz prezydeŻuk jak zwykle musi "sprzatać po pisie". Problem z edukacją tez spadł na Żuka a Zalewska juz w Europie
Avatar
Ana / 26 czerwca 2019 o 07:37
+24
Park to pomysł bardzo dobry i gorki beda dostępne tylokp taki naturalistyczny park. Na rodzinne spacery.uprawianie sportu i nauke przyrody
Avatar
Lem / 26 czerwca 2019 o 07:33
+24
DOBRA DECYZJA NA ODZYSKANIE GOREK DLA NAS WSZYSTKICH
Avatar
Max / 30 czerwca 2019 o 17:12
0
Wie ktoś ile Żuk lub osoby z nim powiązane dostały korzyści od TBV za nowe studium dotyczące Górek Czechowskich ???
Avatar
Ja / 28 czerwca 2019 o 12:12
+1
Ludzie nie zapomną im tego!
Avatar
Ja / 28 czerwca 2019 o 12:05
+1
Na pewno nie zapomną GWARANTUJĘ !!!
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 11:56
-2
Nikt nikogo nie zabetonuje ,tereny zielone zostaną a chomiki będą nietknięte - rezerwat jest i będzie jedyne co teren zostanie ogarnięty ,nie będzie to już melina dla pijaków walających się po krzakach ani chlewnia i wysypisko śmieci tylko zadbany uporządkowany teren - jestem ZA Górkami !
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 09:36
-2
zamiast chaszszy i wysypiska śmieci zadbany, zagospodarowany teren z dużą ilością zieleni i rezerwatem przyrody- popieram !
Avatar
Wojciech P-P / 27 czerwca 2019 o 21:05
+4
Jako dotychczasowy zwolennik obecnej opozycji OŚWIADCZAM - Prezydencie Żuk i wesoła ekipo - BĘDZIECIE CAŁKOWICIE ODPOWIEDZIALNI ZA KLĘSKĘ OPOZYCJI W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH w LUBLINIE!!! NIE MOŻNA wam UFAĆ, BO NIE SŁUCHACIE LUDZI!!! W tym wypadku mam nadzieję, że totalitarna machina PiS-u dogrzebie się poważnych uchybień i (słusznie lub nie) ale odpowiecie karnie za takie skandaliczne decyzje! Powinniscie odkupić ten teren i zrobić wielki, miejski park (taki Lubelski Central Park) - I TO BY BYŁO COŚ, a tak to bedzie POCZĄTEK WASZEGO KOŃCA...
Avatar
Gość. / 27 czerwca 2019 o 10:39
-3
Ludzie o jednym zapominają. Górki Czechowskie są teren prywatnym a nie ogólnodostępnym. Już teraz zgodnie z warunkami zabudowy mogą je zabudować.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 22:13
+5
Wyniki referendum tylko do ogólnego poziomu na NIE. 80,5 proc. na Starym Mieście 76 proc. na Sławinie 73,3 proc. w Śródmieściu 73,2 proc. na Konstantynowie 72,5 proc. na Bronowicach 72,5 proc. na Ponikwodzie 71,7 proc. na Wieniawie 71,3 proc. na Sławinku 69,6 proc. na Czechowie Północnym 68,9 proc. na Węglinie Południowym 68,4 proc. na Czubach Południowych 67,6 proc. na Wrotkowie 67,2 proc. w Głusku 67,1 proc. na Dziesiątej 65,9 proc. w dzielnicy Za Cukrownią 65,5 proc. w dzielnicy Rury 65,1 proc. na Kośminku 64,8 proc. na Węglinie Północnym 64,8 proc. w Zemborzycach 64,6 proc. na Tatarach 64,5 proc. na Kalinowszczyźnie
Wyniki referendum tylko do ogólnego poziomu na NIE. 80,5 proc. na Starym Mieście 76 proc. na Sławinie 73,3 proc. w Śródmieściu 73,2 proc. na Konstantynowie 72,5 proc. na Bronowicach 72,5 proc. na Ponikwodzie 71,7 proc. na Wieniawie 71,3 proc. na Sławinku 69,6 proc. na Czechowie Północnym 68,9 proc. na Węglinie Południowym 68,4 proc. na Czubach Południowych 67,6 proc. na Wrotkowie 67,2 proc. w Głusku 67,1 proc. na Dziesiątej 65,9 proc. w dzielnicy Za Cukrownią 65,5 proc. w dzielnicy Rury 65,1 proc. na Kośminku 64,8 proc. na Węglinie Północnym... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 21:17
+7
Zdecydowali przehandlować w niedzielę handlową prawo lokalne na życzenie prywatnego kapitału. Co za bezwstyd!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 21:16
+5
Zdecydowali przehandlować w niedzielę handlową prawo lokalne na życzenie prywatnego kapitału. Co za bezwstyd!
Zobacz wszystkie komentarze 389

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jezioro Białe: Zaczęli tonąć na rowerze wodnym, pomoc przyszła w ostatniej chwili

Jezioro Białe: Zaczęli tonąć na rowerze wodnym, pomoc przyszła w ostatniej chwili 0 0

Dwie osoby omal nie utonęły nad Jeziorem Białym. Wypłynęły na rowerze wodnym

Opole Lubelskie: 20-latka błąkała się w koszuli nocnej i bez butów

Opole Lubelskie: 20-latka błąkała się w koszuli nocnej i bez butów 0 0

20-letnia dziewczyna wyszła z domu bez butów i w samej koszuli nocnej, w mieszkaniu zostawiła małe dziecko. Kobietę uratowali policjanci z Opola Lubelskiego

Lublin: Nowa droga, poirytowani kierowcy. Popołudniami tworzą się tu korki

Lublin: Nowa droga, poirytowani kierowcy. Popołudniami tworzą się tu korki 1 13

Ratusz obiecuje usprawnić przejazd przez skrzyżowanie ul. Dywizjonu 303 z ul. Kunickiego i Wyścigową. Codziennie ustawiają się tu długie kolejki chętnych do jazdy z Kośminka i Bronowic na Wrotków i Czuby. Nowa trasa, chociaż jest ułatwieniem dla kierowców, czasami staje się ofiarą własnego sukcesu

Krzysztof Cugowski junior zagra w filmie Netflixa
film

Krzysztof Cugowski junior zagra w filmie Netflixa 0 1

Krzysztof Cugowski junior, najmłodszy syn byłego wokalisty Budki Suflera robi karierę aktorską. W przyszłym roku zobaczymy go w serialu Netflixa

Sukces studentów z Zamościa na Akademickich Mistrzostwach Europy

Sukces studentów z Zamościa na Akademickich Mistrzostwach Europy 0 0

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu wrócili z Włoch ze złotym i dwoma brązowymi medalami Akademickich Mistrzostw Europy

Policjanci z alkomatem na konferencji IPN w Krasnobrodzie

Policjanci z alkomatem na konferencji IPN w Krasnobrodzie 0 1

Na konferencji popularnonaukowej zorganizowanej w Krasnobrodzie przez lubelski Instytut Pamięci Narodowej, miał pojawić się alkohol. IPN wciąż bada tę sprawę i dziś ma wydać oświadczenie.

Wypadek autokaru w Turcji, spadł ze skarpy. Ranni turyści z Polski
film

Wypadek autokaru w Turcji, spadł ze skarpy. Ranni turyści z Polski 0 0

Siedem osób pozostaje w szpitalach po wczorajszym wypadku autokaru w miejscowości Kemer w Turcji

Lex deweloper  przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. Deweloper chce postawić tu 9 bloków

Lex deweloper przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. Deweloper chce postawić tu 9 bloków 16 39

Kolejny inwestor chce budować w Lublinie mieszkania korzystając ze specustawy zwanej „lex deweloper”, która pozwala nawet na inwestycje sprzeczne z planem zagospodarowania terenu, o ile zostaną zatwierdzone przez radnych. Od wczoraj mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do planów przedstawionych przez dewelopera.

Na stadionie miejskim w Łaszczowie odbyło się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego.

Na stadionie miejskim w Łaszczowie odbyło się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego. 0 0

W rywalizacji dziewięciu gmin zwyciężyły Rachanie. Na podium znalazły się także Ulhówek i Tyszowce

Chełm: Miejska spółka na krawędzi bankructwa

Chełm: Miejska spółka na krawędzi bankructwa 0 3

Nie napawa optymizmem – tak dyplomatycznie, mówiąc o sytuacji spółki, rozpoczęła ocenę kondycji Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych W Chełmie, nowa prezes Katarzyna Hapońska-Gajewska.

Nowy ranking zamożności samorządów. Zamość bogatszy od Lublina

Nowy ranking zamożności samorządów. Zamość bogatszy od Lublina 103 39

W najnowszym rankingu zamożności polskich samorządów bez większych zmian. Prowadzi Kleszczów, Sopot i Warszawa. Lublin daleko, na czwartym miejscu od końca. W dochodach na osobę przegonił go Zamość

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 24.07.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 24.07.2019 0 0

Spadła liczba Ukraińców w Lublinie. Lukę wypełniają obywatele innego wschodniego kraju

Spadła liczba Ukraińców w Lublinie. Lukę wypełniają obywatele innego wschodniego kraju 0 17

Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Zakaz korzystania z ciepłej wody. Lubelski szpital wywiesił kartki w toaletach

Zakaz korzystania z ciepłej wody. Lubelski szpital wywiesił kartki w toaletach 29 14

Nie można korzystać z pryszniców i odkręcać w kranach ciepłej wody. W instalacji wodociągowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie wykryto bakterię Legionella. Stopień skażenia jest bardzo wysoki

Chciała pomóc rannym w wypadku, wpadła w szczelinę. Czy można było zapobiec tragedii na S17?

Chciała pomóc rannym w wypadku, wpadła w szczelinę. Czy można było zapobiec tragedii na S17? 124 32

Ruszyła z pomocą ofiarom wypadku i nie zauważyła 1,5-metrowej szczeliny między jezdniami na wiadukcie. Spadła w 14-metrową przepaść. 33-latka zginęła na miejscu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.