Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2009 r.
11:18
Edytuj ten wpis

Dramatyczne poszukiwania zaginionego studenta (wideo)

0 53 A A

Tydzień temu Marek Wojciechowski wyszedł z wujkiem z klubu Archiwum. Kamera nagrała jak stali przed lokalem. Później odszedł kilka kroków dalej i ślad po nim zaginął. Matka wierzy, że chłopak żyje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wizyta w klubie

Student prawa zniknął w ubiegłą środę po północy. Był z wujkiem w klubie Archiwum przy ul. Radziszewskiego, nieopodal miasteczka akademickiego w Lublinie. Pili piwo.

Mężczyźni wyszli z lokalu około pierwszej w nocy. Kamera, która pokazuje teren przed klubem zarejestrowała jak Marek zakłada kurtkę. Widać, że chłopak się zatacza. Potem razem z krewnym wymieniają parę zdań z innymi klientami lokalu, którzy właśnie wyszli na zewnątrz: trójką mężczyzn i kobietą. Policjanci chcą ustalić ich personalia.

- Być może chłopak powiedział im, gdzie zamierza pójść - mówią funkcjonariusze.

Drugie nagranie

Jest jeszcze późniejsze nagranie z ulicy, na którym można zobaczyć Marka i jego krewnego zatrzymujących się przy dwóch mężczyznach i kobiecie. - Wujek Marka zapytał ich, gdzie jeszcze można się napić piwa - relacjonuje pani Bożena. - Usłyszał nazwę klubu. Marek w tym czasie odszedł w kierunku ulicy Głębokiej.

Wtedy Marek Wojciechowski był widziany po raz ostatni. Jego krewny uznał, że chłopak poszedł na stancję i już go nie szukał. Sam udał się do innego lokalu. Mężczyzna przyjechał do Lublina z Anglii tylko na kilka dni. Wyjechał już z Polski

Przepadł bez wieści

Tymczasem rodzina zaginionego chłopaka od tygodnia przeszukuje noclegownie, kontaktuje się ze znajomymi Marka. Przegląda zapisy z monitoringów.

- Nie ma najmniejszego śladu, który wskazywałby, co się z nim stało - mówi Anna Wojciechowska, ciotka Marka.

Policja podkreśla, że w poszukiwania studenta jest zaangażowanych kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Sprawdzili miasteczko akademickie oraz trasę, którą Marek mógł wracać na stancję na Czubach. Przeczesali park Ludowy, okolice rzeki Bystrzycy, wąwóz łączący osiedla LSM i Czuby

- Sprawdzaliśmy czy zaginiony nie wyjechał za granicę, rozmawialiśmy z przewoźnikami - mówi Jacek Deptuś z lubelskiej policji. - I nic. Chłopak przepadł jak kamień w wodę.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2009 o 20:22
0
~gosc~ napisał:
czy mi sie wydaje czy w 57 sekundzie ten lysy pokazuje koledze palcem na Marka?Mi sie wydaje ze on pokazuje bardziej w prawa strone co wskazuje ze pokazuje na ten bar w ktorym pił potem piwo.
Avatar
budda / 27 marca 2009 o 21:54
0
Nie pod tym artykułem ten komentarz..
Avatar
budda / 27 marca 2009 o 21:48
0
Ten artykuł wcale nie odpowiada na pytanie o rolę wujka.
Czy zdawał sobie sprawę jak daleko Marek ma na stancję?
Dlaczego nie zamówił mu taxi?
Dlaczego poszedł z jakimiś obcymi ludźmi(?) do innej knajpy i nawet nie zainteresował się jeszcze tej nocy czy kuzyn dotarł do domu?
Gdzie nocował tej nocy wujek?
Dlaczego nie pomógł chłopakowi się ubrac? Podobno na drugim nagraniu z monitoringu Marek ciągle idzie z kurtką przewieszoną częściowo przez plecak. To była chłodna noc.Wujek go zostawil na miasteczku niekompletnie ubranego?
Piszecie, że Marek nosił czapkę, nie nałożył jej na nagraniu z archiwum. Skąd wiecie czy miał ją przy sobie?
Po co właściwie wujek spotkał się z Markiem? Czy naprawdę byli bardzo zżyci?

Ten artykuł nie odpowiada na żadne z tych pytań. Policja posiada pewnie "jakieś-tam" zeznania wujka. A ponieważ on teraz jest za granicą, to może sobie z nim pogadać jedynie telefonicznie i wujek nawet się nie spoci podczas tej rozmowy.

Wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom. Oby się wszystko dobrze skończyło!
Ten artykuł wcale nie odpowiada na pytanie o rolę wujka.
Czy zdawał sobie sprawę jak daleko Marek ma na stancję?
Dlaczego nie zamówił mu taxi?
Dlaczego poszedł z jakimiś obcymi ludźmi(?) do innej knajpy i nawet nie zainteresował się jeszcze tej nocy czy kuzyn dotarł do domu?
Gdzie nocował tej nocy wujek?
Dlaczego nie pomógł chłopakowi się ubrac? Podobno na drugim nagraniu z monitoringu Marek ciągle idzie z kurtką przewieszoną częściowo przez plecak. To była chłodna noc.Wujek go zostawil na miasteczku niekomple... rozwiń
Avatar
~Asia~ / 27 marca 2009 o 19:08
0
chyba ze względu na tą tajemnicę rodzinną nie informują o szczegółach. wydaje mi się że wujek został zatrzymany za granicą, chyba ze policja naprawdę wie co robi. cóż możemy powiedzieć my co nic nie wiemy.może wtedy moglibyśmy pomóc?

co najlepsze osoby które stoją obok Marka na nagraniu, patrzą sie na niego, musieli zwrócić na niego uwagę, skoro się tak oglądają.problem znają wszyscy, zwkłaszcza w Lublinie. Boją sie pomóc, bo czują ze chodzi o morderstwo. Przecież istnieje ochrona świadka. Ludzie nie bójcie się, nawet jeśli znacie się z widzenia. Pomyślcie, gdyby to chodziło o Was. lepiej zgłoście się sami zanim do was zgłosi się policja, bo to chyba zatajanie faktów jest, utrudnianie śledztwa
chyba ze względu na tą tajemnicę rodzinną nie informują o szczegółach. wydaje mi się że wujek został zatrzymany za granicą, chyba ze policja naprawdę wie co robi. cóż możemy powiedzieć my co nic nie wiemy.może wtedy moglibyśmy pomóc?

co najlepsze osoby które stoją obok Marka na nagraniu, patrzą sie na niego, musieli zwrócić na niego uwagę, skoro się tak oglądają.problem znają wszyscy, zwkłaszcza w Lublinie. Boją sie pomóc, bo czują ze chodzi o morderstwo. Przecież istnieje ochrona świadka. Ludzie nie bójcie się, nawet jeśli znac... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 16:52
0
L napisał:
Pokazany film zawiera szokujące szczegóły.
"Jedynie" skolegowani (nawet słabo) pijani ludzie wspierają się, pomagają sobie, odprowadzają. Na filmie widzimy zatrutego (spitego lub odurzonego) Studenta,


Nie można wykluczyć, że chłopak postanowił się ukryć? DlaczegDlaczego przed rodziną? Czyżby związek z tym - jeśli naprawdę chciał się gdzieś schować - ma ktoś z jego rodziny, np. wujek?

Z pewnością wiele kwestii trzeba zbadać.Skoro nie pił to z pewnoscią nawet kika piw mu zaszkodziło.

Nie sądzę aby chciał się ukrywać przed rodziną, przecież łatwo zdać sobie sprawę co przezywają w tej chwili jego rodzice, żadne dziecko tak się nie zachowa.Skoro nie pił to z pewnoscią nawet kika piw mu zaszkodziło.

Nie sądzę aby chciał się ukrywać przed rodziną, przecież łatwo zdać sobie sprawę co przezywają w tej chwili jego rodzice, żadne dziecko tak się nie zachowa. rozwiń
Avatar
L / 27 marca 2009 o 16:46
0
Na "N-Klasowym" forum grupy studenckiej zaginionego Studenta:
[url="http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum"]http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum[/url]
panuje cisza na temat jego zaginięcia.
Czyżby wszyscy byli zajęci poszukiwaniami? Może się czegoś / kogoś boją?

Kiedyś była to mocno zintegrowana grupa. Naturalnie, że sporo o sobie wiedzieli / wiedzą. Czy Policja w ogóle zainteresowała się informacjami, jakie oni mają. Czy zostali przesłuchani? Przez "Naszą Klasę" można zebrać dane osób z grupy studenckiej. Dziekanat WPiA UMCS dysponuje dokładnymi danymiosobowymi tych ludzi. Dane można zebrać błyskawicznie. Wieloma dysponuje "Nasza Klasa". Ludzie informują tam o numerach komórek. Można do nich zadzwonić i wezwać na przesłuchanie.
Przeszkodą w przesłuchaniu nie może być to, że jakaś osoba z grupy na prawie okazać się może dzieckiem (kuzynem) jakiejś ważnej osoby, np. sędziego, lub prokuratora.

W publikowanych informacjach prasowych wspominano, że zaginiony Student:
1. Nie pił alkoholu (względnie prawie nie pił).
2. Poświęcał wiele czasu w archiwum / archiwach, gdzie badał jakieś sprawy, dotyczące rodziny.

Pokazany film zawiera szokujące szczegóły.
"Jedynie" skolegowani (nawet słabo) pijani ludzie wspierają się, pomagają sobie, odprowadzają. Na filmie widzimy zatrutego (spitego lub odurzonego) Studenta, któremu nawet Wujek nie pomaga się ubrać. Co owego (ponoć trzeźwego i pozostającego poza podejrzeniami) faceta absorbowało tak bardzo, że nawwet nie pomógł założyć kurtki swemu kuzynowi, z którym spędził w knajpie czas do około drugiej nad ranem?

Koledzy - także z grupy na WPiA UMCS - powinni wiedzieć, czy i jakie substancje odurzające (alkohol, inne) zażywał zaginiony Student i jak się pod ich wpływem zachowywał. Każdemu z nich należy pokazać film - nawet klatka po klatce - i żądać od nich szczegółów i skojarzeń (zachowania, osoby, miejsca). Na filmie właściwie nie widać twarzy zaginionego Studenta. Jedynie ubranie i plecak wskazują, że to jego fidać w kadrze. Czy w samej knajpie nie ma monitoringu? Albo jest pewne, że to właśnie Zagionionego widać na pokazanym filmiku, albo mogło dojść wcześniej do podstawienia udawacza.

Co zaginiony Student znalazł w archiwum, lub w inny sposób? Czy te sprawy były tematem rozmowy z wujkiem. Jeśli rzeczywiście się spił, to dlaczego? Pod wpływem ustaleń, o których mógł rozmawiać (nie tylko) z wujkiem? A może pod wpływem wujka? Odczyt monitoribgu i przesłuchanie (ze wszelkimi rygorami prawnymi) obsługi knajpy może być pomocne. Jest do dość niesamowite, że podobno unikający alkoholu młody złowiek upił się właśnie w trakcie rozmowy z wujkiem. Z nieprawdopodobieństwem graniczy, iż czekał na możliwość upicia się do czasu, aż wujek z Wysp przyjedzie.

Matka zagionego Studenta wspominała o wątku archiwalnym.
Jakie tajemnie rodzinne, jaką tajemnicę kogoś z rodziny mógł on znaleźć?
Co wspólnego miał z tym wujek?
Czy jeden drugiemu postawił jakieś warunki, a nawet ultimatum?

Nie można wykluczyć, że chłopak postanowił się ukryć? DlaczegDlaczego przed rodziną? Czyżby związek z tym - jeśli naprawdę chciał się gdzieś schować - ma ktoś z jego rodziny, np. wujek?

Z pewnością wiele kwestii trzeba zbadać.
Na "N-Klasowym" forum grupy studenckiej zaginionego Studenta:
[url="http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum"]http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum[/url]
panuje cisza na temat jego zaginięcia.
Czyżby wszyscy byli zajęci poszukiwaniami? Może się czegoś / kogoś boją?

Kiedyś była to mocno zintegrowana grupa. Naturalnie, że sporo o sobie wiedzieli / wiedzą. Czy Policja w ogóle zainteresowała się informacjami, jakie oni mają. Czy zostali przesłuchani? Przez "Naszą Klasę" można zebrać d... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 16:08
0
kin napisał:
Najgorsze jest to, że policja sama chyba już ma jakiś ślad, skoro szuka nie jego, tylko jego ciała... ;/;/
Przynajmniej tak to wygląda. . .Po ponad tygodniu bez znaku życia nie ma się co spodziewać cudu.
Avatar
kin / 27 marca 2009 o 16:03
0
Najgorsze jest to, że policja sama chyba już ma jakiś ślad, skoro szuka nie jego, tylko jego ciała... ;/;/
Przynajmniej tak to wygląda. . .
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 11:48
0
tahira napisał:
Nie ma chyba nic gorszego jak takie czekanie...nie moge spac w nocy ...ciągle myślę żeby w końcy znalazł się ten chlopak...boję się jednego, że Policja ukrywa coś znacznie gorszego niż nam się wydaje i po prostu nie chce siać paniki wśród ludzi.
Najsmutniejsze jest to ze Lublin uchodzący za miasto studenckie jest po prostu niebezpieczne...sfrustrowana patologia bez planówi perspektyw na życie wyładowuje sie na studentach...przeciez widać ze ten chlopak jest po prostu normalnym miłym gosciem a takim nieudacznikom to przeszkadza...
To po prostu niesprawiedliwe zeby czlowiek musial sie bac tego pospólstwa...W każdym mieście tak jest, wyjedź za granicę to będziesz miała to samo i to z uzyciem broni palnej, co jest z kolei u nas rzadkością. Wraz ze wzrostem biedy wzrasta agresja, to są ludzie dla których stanowi ona jedyną rozrywkę.W każdym mieście tak jest, wyjedź za granicę to będziesz miała to samo i to z uzyciem broni palnej, co jest z kolei u nas rzadkością. Wraz ze wzrostem biedy wzrasta agresja, to są ludzie dla których stanowi ona jedyną rozrywkę. rozwiń
Avatar
tahira / 27 marca 2009 o 11:28
0
Nie ma chyba nic gorszego jak takie czekanie...nie moge spac w nocy ...ciągle myślę żeby w końcy znalazł się ten chlopak...boję się jednego, że Policja ukrywa coś znacznie gorszego niż nam się wydaje i po prostu nie chce siać paniki wśród ludzi.
Najsmutniejsze jest to ze Lublin uchodzący za miasto studenckie jest po prostu niebezpieczne...sfrustrowana patologia bez planówi perspektyw na życie wyładowuje sie na studentach...przeciez widać ze ten chlopak jest po prostu normalnym miłym gosciem a takim nieudacznikom to przeszkadza...
To po prostu niesprawiedliwe zeby czlowiek musial sie bac tego pospólstwa...
Nie ma chyba nic gorszego jak takie czekanie...nie moge spac w nocy ...ciągle myślę żeby w końcy znalazł się ten chlopak...boję się jednego, że Policja ukrywa coś znacznie gorszego niż nam się wydaje i po prostu nie chce siać paniki wśród ludzi.
Najsmutniejsze jest to ze Lublin uchodzący za miasto studenckie jest po prostu niebezpieczne...sfrustrowana patologia bez planówi perspektyw na życie wyładowuje sie na studentach...przeciez widać ze ten chlopak jest po prostu normalnym miłym gosciem a takim nieudacznikom to przeszkadza...... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2009 o 20:22
0
~gosc~ napisał:
czy mi sie wydaje czy w 57 sekundzie ten lysy pokazuje koledze palcem na Marka?Mi sie wydaje ze on pokazuje bardziej w prawa strone co wskazuje ze pokazuje na ten bar w ktorym pił potem piwo.
Avatar
budda / 27 marca 2009 o 21:54
0
Nie pod tym artykułem ten komentarz..
Avatar
budda / 27 marca 2009 o 21:48
0
Ten artykuł wcale nie odpowiada na pytanie o rolę wujka.
Czy zdawał sobie sprawę jak daleko Marek ma na stancję?
Dlaczego nie zamówił mu taxi?
Dlaczego poszedł z jakimiś obcymi ludźmi(?) do innej knajpy i nawet nie zainteresował się jeszcze tej nocy czy kuzyn dotarł do domu?
Gdzie nocował tej nocy wujek?
Dlaczego nie pomógł chłopakowi się ubrac? Podobno na drugim nagraniu z monitoringu Marek ciągle idzie z kurtką przewieszoną częściowo przez plecak. To była chłodna noc.Wujek go zostawil na miasteczku niekompletnie ubranego?
Piszecie, że Marek nosił czapkę, nie nałożył jej na nagraniu z archiwum. Skąd wiecie czy miał ją przy sobie?
Po co właściwie wujek spotkał się z Markiem? Czy naprawdę byli bardzo zżyci?

Ten artykuł nie odpowiada na żadne z tych pytań. Policja posiada pewnie "jakieś-tam" zeznania wujka. A ponieważ on teraz jest za granicą, to może sobie z nim pogadać jedynie telefonicznie i wujek nawet się nie spoci podczas tej rozmowy.

Wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom. Oby się wszystko dobrze skończyło!
Ten artykuł wcale nie odpowiada na pytanie o rolę wujka.
Czy zdawał sobie sprawę jak daleko Marek ma na stancję?
Dlaczego nie zamówił mu taxi?
Dlaczego poszedł z jakimiś obcymi ludźmi(?) do innej knajpy i nawet nie zainteresował się jeszcze tej nocy czy kuzyn dotarł do domu?
Gdzie nocował tej nocy wujek?
Dlaczego nie pomógł chłopakowi się ubrac? Podobno na drugim nagraniu z monitoringu Marek ciągle idzie z kurtką przewieszoną częściowo przez plecak. To była chłodna noc.Wujek go zostawil na miasteczku niekomple... rozwiń
Avatar
~Asia~ / 27 marca 2009 o 19:08
0
chyba ze względu na tą tajemnicę rodzinną nie informują o szczegółach. wydaje mi się że wujek został zatrzymany za granicą, chyba ze policja naprawdę wie co robi. cóż możemy powiedzieć my co nic nie wiemy.może wtedy moglibyśmy pomóc?

co najlepsze osoby które stoją obok Marka na nagraniu, patrzą sie na niego, musieli zwrócić na niego uwagę, skoro się tak oglądają.problem znają wszyscy, zwkłaszcza w Lublinie. Boją sie pomóc, bo czują ze chodzi o morderstwo. Przecież istnieje ochrona świadka. Ludzie nie bójcie się, nawet jeśli znacie się z widzenia. Pomyślcie, gdyby to chodziło o Was. lepiej zgłoście się sami zanim do was zgłosi się policja, bo to chyba zatajanie faktów jest, utrudnianie śledztwa
chyba ze względu na tą tajemnicę rodzinną nie informują o szczegółach. wydaje mi się że wujek został zatrzymany za granicą, chyba ze policja naprawdę wie co robi. cóż możemy powiedzieć my co nic nie wiemy.może wtedy moglibyśmy pomóc?

co najlepsze osoby które stoją obok Marka na nagraniu, patrzą sie na niego, musieli zwrócić na niego uwagę, skoro się tak oglądają.problem znają wszyscy, zwkłaszcza w Lublinie. Boją sie pomóc, bo czują ze chodzi o morderstwo. Przecież istnieje ochrona świadka. Ludzie nie bójcie się, nawet jeśli znac... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 16:52
0
L napisał:
Pokazany film zawiera szokujące szczegóły.
"Jedynie" skolegowani (nawet słabo) pijani ludzie wspierają się, pomagają sobie, odprowadzają. Na filmie widzimy zatrutego (spitego lub odurzonego) Studenta,


Nie można wykluczyć, że chłopak postanowił się ukryć? DlaczegDlaczego przed rodziną? Czyżby związek z tym - jeśli naprawdę chciał się gdzieś schować - ma ktoś z jego rodziny, np. wujek?

Z pewnością wiele kwestii trzeba zbadać.Skoro nie pił to z pewnoscią nawet kika piw mu zaszkodziło.

Nie sądzę aby chciał się ukrywać przed rodziną, przecież łatwo zdać sobie sprawę co przezywają w tej chwili jego rodzice, żadne dziecko tak się nie zachowa.Skoro nie pił to z pewnoscią nawet kika piw mu zaszkodziło.

Nie sądzę aby chciał się ukrywać przed rodziną, przecież łatwo zdać sobie sprawę co przezywają w tej chwili jego rodzice, żadne dziecko tak się nie zachowa. rozwiń
Avatar
L / 27 marca 2009 o 16:46
0
Na "N-Klasowym" forum grupy studenckiej zaginionego Studenta:
[url="http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum"]http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum[/url]
panuje cisza na temat jego zaginięcia.
Czyżby wszyscy byli zajęci poszukiwaniami? Może się czegoś / kogoś boją?

Kiedyś była to mocno zintegrowana grupa. Naturalnie, że sporo o sobie wiedzieli / wiedzą. Czy Policja w ogóle zainteresowała się informacjami, jakie oni mają. Czy zostali przesłuchani? Przez "Naszą Klasę" można zebrać dane osób z grupy studenckiej. Dziekanat WPiA UMCS dysponuje dokładnymi danymiosobowymi tych ludzi. Dane można zebrać błyskawicznie. Wieloma dysponuje "Nasza Klasa". Ludzie informują tam o numerach komórek. Można do nich zadzwonić i wezwać na przesłuchanie.
Przeszkodą w przesłuchaniu nie może być to, że jakaś osoba z grupy na prawie okazać się może dzieckiem (kuzynem) jakiejś ważnej osoby, np. sędziego, lub prokuratora.

W publikowanych informacjach prasowych wspominano, że zaginiony Student:
1. Nie pił alkoholu (względnie prawie nie pił).
2. Poświęcał wiele czasu w archiwum / archiwach, gdzie badał jakieś sprawy, dotyczące rodziny.

Pokazany film zawiera szokujące szczegóły.
"Jedynie" skolegowani (nawet słabo) pijani ludzie wspierają się, pomagają sobie, odprowadzają. Na filmie widzimy zatrutego (spitego lub odurzonego) Studenta, któremu nawet Wujek nie pomaga się ubrać. Co owego (ponoć trzeźwego i pozostającego poza podejrzeniami) faceta absorbowało tak bardzo, że nawwet nie pomógł założyć kurtki swemu kuzynowi, z którym spędził w knajpie czas do około drugiej nad ranem?

Koledzy - także z grupy na WPiA UMCS - powinni wiedzieć, czy i jakie substancje odurzające (alkohol, inne) zażywał zaginiony Student i jak się pod ich wpływem zachowywał. Każdemu z nich należy pokazać film - nawet klatka po klatce - i żądać od nich szczegółów i skojarzeń (zachowania, osoby, miejsca). Na filmie właściwie nie widać twarzy zaginionego Studenta. Jedynie ubranie i plecak wskazują, że to jego fidać w kadrze. Czy w samej knajpie nie ma monitoringu? Albo jest pewne, że to właśnie Zagionionego widać na pokazanym filmiku, albo mogło dojść wcześniej do podstawienia udawacza.

Co zaginiony Student znalazł w archiwum, lub w inny sposób? Czy te sprawy były tematem rozmowy z wujkiem. Jeśli rzeczywiście się spił, to dlaczego? Pod wpływem ustaleń, o których mógł rozmawiać (nie tylko) z wujkiem? A może pod wpływem wujka? Odczyt monitoribgu i przesłuchanie (ze wszelkimi rygorami prawnymi) obsługi knajpy może być pomocne. Jest do dość niesamowite, że podobno unikający alkoholu młody złowiek upił się właśnie w trakcie rozmowy z wujkiem. Z nieprawdopodobieństwem graniczy, iż czekał na możliwość upicia się do czasu, aż wujek z Wysp przyjedzie.

Matka zagionego Studenta wspominała o wątku archiwalnym.
Jakie tajemnie rodzinne, jaką tajemnicę kogoś z rodziny mógł on znaleźć?
Co wspólnego miał z tym wujek?
Czy jeden drugiemu postawił jakieś warunki, a nawet ultimatum?

Nie można wykluczyć, że chłopak postanowił się ukryć? DlaczegDlaczego przed rodziną? Czyżby związek z tym - jeśli naprawdę chciał się gdzieś schować - ma ktoś z jego rodziny, np. wujek?

Z pewnością wiele kwestii trzeba zbadać.
Na "N-Klasowym" forum grupy studenckiej zaginionego Studenta:
[url="http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum"]http://nasza-klasa.pl/school/93018/225/forum[/url]
panuje cisza na temat jego zaginięcia.
Czyżby wszyscy byli zajęci poszukiwaniami? Może się czegoś / kogoś boją?

Kiedyś była to mocno zintegrowana grupa. Naturalnie, że sporo o sobie wiedzieli / wiedzą. Czy Policja w ogóle zainteresowała się informacjami, jakie oni mają. Czy zostali przesłuchani? Przez "Naszą Klasę" można zebrać d... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 16:08
0
kin napisał:
Najgorsze jest to, że policja sama chyba już ma jakiś ślad, skoro szuka nie jego, tylko jego ciała... ;/;/
Przynajmniej tak to wygląda. . .Po ponad tygodniu bez znaku życia nie ma się co spodziewać cudu.
Avatar
kin / 27 marca 2009 o 16:03
0
Najgorsze jest to, że policja sama chyba już ma jakiś ślad, skoro szuka nie jego, tylko jego ciała... ;/;/
Przynajmniej tak to wygląda. . .
Avatar
Gość / 27 marca 2009 o 11:48
0
tahira napisał:
Nie ma chyba nic gorszego jak takie czekanie...nie moge spac w nocy ...ciągle myślę żeby w końcy znalazł się ten chlopak...boję się jednego, że Policja ukrywa coś znacznie gorszego niż nam się wydaje i po prostu nie chce siać paniki wśród ludzi.
Najsmutniejsze jest to ze Lublin uchodzący za miasto studenckie jest po prostu niebezpieczne...sfrustrowana patologia bez planówi perspektyw na życie wyładowuje sie na studentach...przeciez widać ze ten chlopak jest po prostu normalnym miłym gosciem a takim nieudacznikom to przeszkadza...
To po prostu niesprawiedliwe zeby czlowiek musial sie bac tego pospólstwa...W każdym mieście tak jest, wyjedź za granicę to będziesz miała to samo i to z uzyciem broni palnej, co jest z kolei u nas rzadkością. Wraz ze wzrostem biedy wzrasta agresja, to są ludzie dla których stanowi ona jedyną rozrywkę.W każdym mieście tak jest, wyjedź za granicę to będziesz miała to samo i to z uzyciem broni palnej, co jest z kolei u nas rzadkością. Wraz ze wzrostem biedy wzrasta agresja, to są ludzie dla których stanowi ona jedyną rozrywkę. rozwiń
Avatar
tahira / 27 marca 2009 o 11:28
0
Nie ma chyba nic gorszego jak takie czekanie...nie moge spac w nocy ...ciągle myślę żeby w końcy znalazł się ten chlopak...boję się jednego, że Policja ukrywa coś znacznie gorszego niż nam się wydaje i po prostu nie chce siać paniki wśród ludzi.
Najsmutniejsze jest to ze Lublin uchodzący za miasto studenckie jest po prostu niebezpieczne...sfrustrowana patologia bez planówi perspektyw na życie wyładowuje sie na studentach...przeciez widać ze ten chlopak jest po prostu normalnym miłym gosciem a takim nieudacznikom to przeszkadza...
To po prostu niesprawiedliwe zeby czlowiek musial sie bac tego pospólstwa...
Nie ma chyba nic gorszego jak takie czekanie...nie moge spac w nocy ...ciągle myślę żeby w końcy znalazł się ten chlopak...boję się jednego, że Policja ukrywa coś znacznie gorszego niż nam się wydaje i po prostu nie chce siać paniki wśród ludzi.
Najsmutniejsze jest to ze Lublin uchodzący za miasto studenckie jest po prostu niebezpieczne...sfrustrowana patologia bez planówi perspektyw na życie wyładowuje sie na studentach...przeciez widać ze ten chlopak jest po prostu normalnym miłym gosciem a takim nieudacznikom to przeszkadza...... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.