Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2009 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Drogowcy zgromadzili 10 tysięcy ton soli i dadzą zimie popalić

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Jesteśmy przygotowani na kolejny atak zimy – twierdzą drogowcy i zapewniają, że w ciągłym pogotowiu jest ponad 150 pługów i innego sprzętu, a służby postawiono w stan podwyższonej gotowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak na razie aura sprzyja kierowcom. Drogowcy pamiętają jednak o październikowych opadach śniegu i przygotowują się do odparcia kolejnego ataku zimy.

– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika.

Aby zminimalizować zimowe kłopoty na drogach, Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzęgła do walki ze śniegiem nie tylko ludzi i sprzęt, ale też nowoczesne środki łączności.

– Pojazdy służb drogowych są wyposażone w CB-radia, przez które pracownicy poinformują kierowców o stanie nawierzchni na danym odcinku – mówi Władysław Rawski, zastępca dyrektora w lubelskim oddziale GDDKiA.

To nie jedyne źródło wiedzy dla kierowców. – Mogą również korzystać z Punktu Informacji Drogowej, gdzie pod numerem (0-81) 535 85 82 są dostępne przez całą dobę aktualne informacje o przejezdności dróg. A dzięki Internetowi (www.gddkia.gov.pl) mogą podejrzeć ruch na drogach województwa – obraz przekazuje 13 kamer. Do końca listopada uruchomimy pięć kolejnych – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Ponad 1000 kilometrów dróg wojewódzkich i 340 km chodników obsłuży tej zimy 14 firm, z którymi podpisano 4-letnie kontrakty.

– Każdy z ich pługów, solarek, równiarek jest wyposażony w GPS, aby na bieżąco śledzić jego położenie, a w razie potrzeby szybko przerzucić w inny rejon – mówi Władysław Rawski i dodaje, że na składach czeka na zimę 10 tysięcy ton soli. Ta ilość powinna wystarczyć na sezon 2009/2010.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jotgie / 3 listopada 2009 o 21:51
0
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 minut jeździłaby solarka, bo tylko wtedy n ie będzie biało i ślisko. Wytyczne odśnieżania mówią o czarnej nawierzchni po 4 godzinach od USTĄPIENIA opadów.
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 mi... rozwiń
Avatar
!!!! / 3 listopada 2009 o 18:07
0
HA HA HA HA HA HA HA co roku tak mówią !
Avatar
sakreble / 3 listopada 2009 o 16:07
0
Ciekawe co na to Greenpeace? Że też żaden z zielonych nie przypiął się jeszcze do solarki. G... ich to obchodzi, bo prawdziwą kasę mogą zarobić na bzdetnych teoriach o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu. Sól niszczy nasze samochody, buty i drzewa, ale kogo to obchodzi?
Avatar
maly3109 / 3 listopada 2009 o 14:58
0
Auahahahaha )).Chyba zejdę zaraz ze śmiechu.I tak jak co roku po pierwszym śniegu Sławinek,3-go Maja,Filaretów itp. będzie stało.Ma być pięknie i pewnie wyjdzie jak zawsze,ale obym się mylił
Avatar
KENOBI / 3 listopada 2009 o 14:51
0
SÓL NISZCZY WIELE RZECZY...NASZE SAMOCHODY I ŚRODOWISKO NATURALNE. I GDZIE TU EKOLOGIA!!! GŁOŚNO WSZYSCY KRZYCZĄ I NIC SIĘ NIE DZIEJE. DLACZEGO SZWEDZI I WŁOSI MOGĄ NIE UŻYWAĆ SOLI A MY NIE?!
KTO PRZEPROWADZI AKCJĘ "SÓL NA STÓŁ A NA DOGI PŁUGI"!?
POZDRAWIAM!
Avatar
~kolka~ / 3 listopada 2009 o 10:48
0
POgadamy w kwietniu kto komu da popalić
Avatar
robbert / 3 listopada 2009 o 09:11
0
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie się ze standartami zimowego utzrymania dróg - jedziemy po np. drodze wojewódzkiej a chcemy mieć 100% czarnej nawierzchni. Niestety, drogi wojewódzkie to co najwyżej tzw. III standart, posypywane są miejsca uznane za niebezpieczne, czyli: skrzyżowania, wzniesienia, zakręty. I tylko tyle, proste odcinki dróg NIE SĄ posypywane!!!
Ludzie, trochę myślenia nie zaszkodzi.
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie si... rozwiń
Avatar
;) / 3 listopada 2009 o 08:46
0
Sól... Nie powinno się wykorzystywać soli
Avatar
Jotgie / 3 listopada 2009 o 21:51
0
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 minut jeździłaby solarka, bo tylko wtedy n ie będzie biało i ślisko. Wytyczne odśnieżania mówią o czarnej nawierzchni po 4 godzinach od USTĄPIENIA opadów.
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 mi... rozwiń
Avatar
!!!! / 3 listopada 2009 o 18:07
0
HA HA HA HA HA HA HA co roku tak mówią !
Avatar
sakreble / 3 listopada 2009 o 16:07
0
Ciekawe co na to Greenpeace? Że też żaden z zielonych nie przypiął się jeszcze do solarki. G... ich to obchodzi, bo prawdziwą kasę mogą zarobić na bzdetnych teoriach o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu. Sól niszczy nasze samochody, buty i drzewa, ale kogo to obchodzi?
Avatar
maly3109 / 3 listopada 2009 o 14:58
0
Auahahahaha )).Chyba zejdę zaraz ze śmiechu.I tak jak co roku po pierwszym śniegu Sławinek,3-go Maja,Filaretów itp. będzie stało.Ma być pięknie i pewnie wyjdzie jak zawsze,ale obym się mylił
Avatar
KENOBI / 3 listopada 2009 o 14:51
0
SÓL NISZCZY WIELE RZECZY...NASZE SAMOCHODY I ŚRODOWISKO NATURALNE. I GDZIE TU EKOLOGIA!!! GŁOŚNO WSZYSCY KRZYCZĄ I NIC SIĘ NIE DZIEJE. DLACZEGO SZWEDZI I WŁOSI MOGĄ NIE UŻYWAĆ SOLI A MY NIE?!
KTO PRZEPROWADZI AKCJĘ "SÓL NA STÓŁ A NA DOGI PŁUGI"!?
POZDRAWIAM!
Avatar
~kolka~ / 3 listopada 2009 o 10:48
0
POgadamy w kwietniu kto komu da popalić
Avatar
robbert / 3 listopada 2009 o 09:11
0
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie się ze standartami zimowego utzrymania dróg - jedziemy po np. drodze wojewódzkiej a chcemy mieć 100% czarnej nawierzchni. Niestety, drogi wojewódzkie to co najwyżej tzw. III standart, posypywane są miejsca uznane za niebezpieczne, czyli: skrzyżowania, wzniesienia, zakręty. I tylko tyle, proste odcinki dróg NIE SĄ posypywane!!!
Ludzie, trochę myślenia nie zaszkodzi.
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie si... rozwiń
Avatar
;) / 3 listopada 2009 o 08:46
0
Sól... Nie powinno się wykorzystywać soli
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!