Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2009 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Drogowcy zgromadzili 10 tysięcy ton soli i dadzą zimie popalić

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Jesteśmy przygotowani na kolejny atak zimy – twierdzą drogowcy i zapewniają, że w ciągłym pogotowiu jest ponad 150 pługów i innego sprzętu, a służby postawiono w stan podwyższonej gotowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak na razie aura sprzyja kierowcom. Drogowcy pamiętają jednak o październikowych opadach śniegu i przygotowują się do odparcia kolejnego ataku zimy.

– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika.

Aby zminimalizować zimowe kłopoty na drogach, Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzęgła do walki ze śniegiem nie tylko ludzi i sprzęt, ale też nowoczesne środki łączności.

– Pojazdy służb drogowych są wyposażone w CB-radia, przez które pracownicy poinformują kierowców o stanie nawierzchni na danym odcinku – mówi Władysław Rawski, zastępca dyrektora w lubelskim oddziale GDDKiA.

To nie jedyne źródło wiedzy dla kierowców. – Mogą również korzystać z Punktu Informacji Drogowej, gdzie pod numerem (0-81) 535 85 82 są dostępne przez całą dobę aktualne informacje o przejezdności dróg. A dzięki Internetowi (www.gddkia.gov.pl) mogą podejrzeć ruch na drogach województwa – obraz przekazuje 13 kamer. Do końca listopada uruchomimy pięć kolejnych – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Ponad 1000 kilometrów dróg wojewódzkich i 340 km chodników obsłuży tej zimy 14 firm, z którymi podpisano 4-letnie kontrakty.

– Każdy z ich pługów, solarek, równiarek jest wyposażony w GPS, aby na bieżąco śledzić jego położenie, a w razie potrzeby szybko przerzucić w inny rejon – mówi Władysław Rawski i dodaje, że na składach czeka na zimę 10 tysięcy ton soli. Ta ilość powinna wystarczyć na sezon 2009/2010.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jotgie / 3 listopada 2009 o 21:51
0
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 minut jeździłaby solarka, bo tylko wtedy n ie będzie biało i ślisko. Wytyczne odśnieżania mówią o czarnej nawierzchni po 4 godzinach od USTĄPIENIA opadów.
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 mi... rozwiń
Avatar
!!!! / 3 listopada 2009 o 18:07
0
HA HA HA HA HA HA HA co roku tak mówią !
Avatar
sakreble / 3 listopada 2009 o 16:07
0
Ciekawe co na to Greenpeace? Że też żaden z zielonych nie przypiął się jeszcze do solarki. G... ich to obchodzi, bo prawdziwą kasę mogą zarobić na bzdetnych teoriach o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu. Sól niszczy nasze samochody, buty i drzewa, ale kogo to obchodzi?
Avatar
maly3109 / 3 listopada 2009 o 14:58
0
Auahahahaha )).Chyba zejdę zaraz ze śmiechu.I tak jak co roku po pierwszym śniegu Sławinek,3-go Maja,Filaretów itp. będzie stało.Ma być pięknie i pewnie wyjdzie jak zawsze,ale obym się mylił
Avatar
KENOBI / 3 listopada 2009 o 14:51
0
SÓL NISZCZY WIELE RZECZY...NASZE SAMOCHODY I ŚRODOWISKO NATURALNE. I GDZIE TU EKOLOGIA!!! GŁOŚNO WSZYSCY KRZYCZĄ I NIC SIĘ NIE DZIEJE. DLACZEGO SZWEDZI I WŁOSI MOGĄ NIE UŻYWAĆ SOLI A MY NIE?!
KTO PRZEPROWADZI AKCJĘ "SÓL NA STÓŁ A NA DOGI PŁUGI"!?
POZDRAWIAM!
Avatar
~kolka~ / 3 listopada 2009 o 10:48
0
POgadamy w kwietniu kto komu da popalić
Avatar
robbert / 3 listopada 2009 o 09:11
0
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie się ze standartami zimowego utzrymania dróg - jedziemy po np. drodze wojewódzkiej a chcemy mieć 100% czarnej nawierzchni. Niestety, drogi wojewódzkie to co najwyżej tzw. III standart, posypywane są miejsca uznane za niebezpieczne, czyli: skrzyżowania, wzniesienia, zakręty. I tylko tyle, proste odcinki dróg NIE SĄ posypywane!!!
Ludzie, trochę myślenia nie zaszkodzi.
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie si... rozwiń
Avatar
;) / 3 listopada 2009 o 08:46
0
Sól... Nie powinno się wykorzystywać soli
Avatar
Jotgie / 3 listopada 2009 o 21:51
0
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 minut jeździłaby solarka, bo tylko wtedy n ie będzie biało i ślisko. Wytyczne odśnieżania mówią o czarnej nawierzchni po 4 godzinach od USTĄPIENIA opadów.
Hmmm, ciekawe... Jestem "drogowcem". W mojej firmie jest 15 solarek i mam na stanie 6 tys ton soli... W lublinie na 150 solarek jest 10 tys ton. Na solarkę "wchodzi" ok. 6 ton więc 10 tys starczy na 10 wyjazdów a czasami są 3-4 dziennie! Więc zapas starczy na 3-4 dni! To niewiele!
Chyba, że ktoś sknocił artykuł.
A dyletanci niech nie piszą głupot, że drogowców "zaskoczyła zima" Pada śnieg więc musi być biało i ślisko. Nie jest realne, by PO KAŻDYM odcinku drogi co 5-10 mi... rozwiń
Avatar
!!!! / 3 listopada 2009 o 18:07
0
HA HA HA HA HA HA HA co roku tak mówią !
Avatar
sakreble / 3 listopada 2009 o 16:07
0
Ciekawe co na to Greenpeace? Że też żaden z zielonych nie przypiął się jeszcze do solarki. G... ich to obchodzi, bo prawdziwą kasę mogą zarobić na bzdetnych teoriach o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu. Sól niszczy nasze samochody, buty i drzewa, ale kogo to obchodzi?
Avatar
maly3109 / 3 listopada 2009 o 14:58
0
Auahahahaha )).Chyba zejdę zaraz ze śmiechu.I tak jak co roku po pierwszym śniegu Sławinek,3-go Maja,Filaretów itp. będzie stało.Ma być pięknie i pewnie wyjdzie jak zawsze,ale obym się mylił
Avatar
KENOBI / 3 listopada 2009 o 14:51
0
SÓL NISZCZY WIELE RZECZY...NASZE SAMOCHODY I ŚRODOWISKO NATURALNE. I GDZIE TU EKOLOGIA!!! GŁOŚNO WSZYSCY KRZYCZĄ I NIC SIĘ NIE DZIEJE. DLACZEGO SZWEDZI I WŁOSI MOGĄ NIE UŻYWAĆ SOLI A MY NIE?!
KTO PRZEPROWADZI AKCJĘ "SÓL NA STÓŁ A NA DOGI PŁUGI"!?
POZDRAWIAM!
Avatar
~kolka~ / 3 listopada 2009 o 10:48
0
POgadamy w kwietniu kto komu da popalić
Avatar
robbert / 3 listopada 2009 o 09:11
0
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie się ze standartami zimowego utzrymania dróg - jedziemy po np. drodze wojewódzkiej a chcemy mieć 100% czarnej nawierzchni. Niestety, drogi wojewódzkie to co najwyżej tzw. III standart, posypywane są miejsca uznane za niebezpieczne, czyli: skrzyżowania, wzniesienia, zakręty. I tylko tyle, proste odcinki dróg NIE SĄ posypywane!!!
Ludzie, trochę myślenia nie zaszkodzi.
"...– Co roku słyszę o tym, że drogowcy są przygotowani. Tymczasem jak tylko spadnie pierwszy śnieg, to zaczyna się horror na drogach. I tak jest co roku – mówi Marek Cieszyński, kierowca spod Kraśnika..." - i to samo mozna napisać (powiedzieć) o kilkudziesięciu procentach kierowców. A co do zaskakiwania. Nie w takich krajach jak Polska i nie z takim sprzętem nie są w stanie poradzić sobie z zimową aurą - wystarczy popatrzeć co się dzieje na niemieckich, francuskich itd. drogach jak sypie śnieg. I polecam zapoznanie si... rozwiń
Avatar
;) / 3 listopada 2009 o 08:46
0
Sól... Nie powinno się wykorzystywać soli
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK
galeria

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK 0 0

Co Gdzie Kiedy. W Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka, byłego dziennikarza Dziennika Wschodniego, podróżnika.

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 1

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 9 14

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 4 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 1 7

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 10

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16