Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2008 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Dyrektor sanepidu nagrywa interesantów

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 6 A A

"Rozmowy w tym pomieszczeniu są nagrywane" - kartkę tej treści powiesił na drzwiach swojego gabinetu Paweł Policzkiewicz, szef powiatowego sanepidu w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jak ktoś będzie chciał, wejdzie, jak nie będzie chciał, nie wejdzie - wyjaśnia dyr. Policzkiewicz. - Wczoraj jedna osoba zrezygnowała.

Na dyktafon dyrektor zamierza nagrywać przede wszystkim interesantów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. To m.in. szefowie lokali gastronomicznych. - A ja wiem, po co taki do mnie przychodzi, może łapówkę chce mi dać? - podejrzewa.

Do takiego posunięcia skłoniło dyrektora - jak sam mówi - życie.

- Ja mam 35 lat pracy, różne rzeczy przeszedłem - opowiada. - Były niecne propozycje, a jakże. Było zastraszanie, szantażowanie, wyzwiska. To dla bezpieczeństwa mojego i interesantów. Wkrótce będę nagrywał też rozmowy telefoniczne.

Z nagrywania mają być wyłączeni jedynie pracownicy sanepidu.

- Jak dzwonię do jakiegoś funduszu inwestycyjnego lub instytucji finansowej słyszę komunikat, że rozmowa jest nagrywana w celu podnoszenia jakości usług - komentuje dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie. - Nie widzę w tym nic złego i niezgodnego z prawem.

Podobnie wypowiada się szef dyrektora Policzkiewicza, dr Janusz Słodziński, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. - No, powiesił sobie kartkę - mówi. - Uprzedza, że nagrywa, a czy rzeczywiście to robi? To nic nagannego.

Atmosferę trzeba oczyścić

Dzień po dniu kierowany przez Policzkiewicza sanepid zamyka kolejne brudne lubelskie knajpy. Do grona już napiętnowanych - Gospody u Alfreda z Peowiaków oraz Sfinksa z Krakowskiego Przedmieścia, wczoraj dołączyła Atmosfera przy ul. Szopena. - Brudno na zapleczu, brudny sprzęt - wymienia Paweł Policzkiewicz.
Nalot sanepidu na lokale gastronomiczne zaczął się półtora tygodnia temu. Inspektorzy zamknęli Gospodę u Alfreda po obejrzeniu filmu z polowania na szczury nakręconego na zapleczu. Po dwóch dniach sprzątania i deratyzacji można ją było ponownie otworzyć. We wtorek po południu, z powodu brudu w pomieszczeniach zamknęli restaurację Sfinks. Już następnego dnia restauracja działała. - W nocy lokal został wysprzątany i pozwoliliśmy na jego ponowne otwarcie - zapewnił dyrektor Policzkiewicz. (step, mm)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
No baaaa / 28 września 2010 o 13:16
0
a co to zawiesza Pan działalność???? tak żeby się wybielić???? nie wiadomo co po wyborach???!!!!
a co z kontrolami którymi pan nęka Lubelskich sprzedawców nęka Pan tylko Lubelskich sprzedawców ale supermarkety już nie palety śmietan na środku 18 stopni tam to już nie problem Ja mieszkam na Bronowicach i robie zakupy na targu u takiego jednego faceta co zawsze ma wszystko świeże i co tydzień tam u niego Pańscy ludzie siedzą i go maltretują mimo że nigdy nie kupiłem u niego nic co by mi się zepsuło wszystko zawsze zimne i świeże a na przeciwko facet tym samym z chodnika handluje i to już nie przeszkadza Pańskim pracownikom tak się kiedyś z ciekawości zapytałem ile od niego biorą ale tylko się zaśmiał i powiedział dużo ale mam spokój także co pan tu ściemnia kto zainteresowany niech przyjedzie na targ na bronowice i zobaczycie jak sanepid dba o swoich ja to jestem starej daty ale takiej grandy jak za tego pana co teraz rządzi sanepidem to nie widziałem.
a i niech nie kłamie że to po jakimś tam filmiku z internetu wszyscy widzieli na TVN jak on pilnuje w knajpach zepsute mięso podają za takie coś powinien stracić prace ale Wasilewski nic nie robił i jak widać już nic nie ma zamiaru zrobić .nieroby
a co to zawiesza Pan działalność???? tak żeby się wybielić???? nie wiadomo co po wyborach???!!!!
a co z kontrolami którymi pan nęka Lubelskich sprzedawców nęka Pan tylko Lubelskich sprzedawców ale supermarkety już nie palety śmietan na środku 18 stopni tam to już nie problem Ja mieszkam na Bronowicach i robie zakupy na targu u takiego jednego faceta co zawsze ma wszystko świeże i co tydzień tam u niego Pańscy ludzie siedzą i go maltretują mimo że nigdy nie kupiłem u niego nic co by mi się zepsuło wszystko zawsze zimne ... rozwiń
Avatar
kiki / 18 maja 2008 o 12:52
0
Ma prawo nagrywać nawet bez ostrzegania dla własnego bezpieczenstwa. To że ostrzega to z jego strony uczciwe i prawidłowe. Skuteczna metoda odstraszania przekrętaczy. Popieram.
Avatar
Negacja / 16 maja 2008 o 09:44
0
xxx napisał:
grunt to przejrzystość



Józef K. z "Procesu" Kafki, albo Orwell. Paranoja. Ale... jaksie zastanowić nad tym, że dzisiaj coraz częściej trzeba udowadniać, "że się nie jest wielbładem", to.... Absurd goni absurd.
Avatar
xxx / 16 maja 2008 o 08:47
0
grunt to przejrzystość
Avatar
luter / 16 maja 2008 o 07:23
0
I ja w tym nic dziwnego nie widzę. Ma facet rację! Później poleci jeden z drugim "skrzywdzony" do gazet i będzie pomawiał, że łapówkę mu dał.
Avatar
olo / 16 maja 2008 o 06:29
0
Są stanowiska tzw. podatne na łapownictwo. Jeśli ktoś jest uczciwy i siedzi na takim "podatnym" stołku, wcale nie jest dziwnym, że się w ren sposób zabezpiecza przed pomówieniami. Takie czasy... ja to rozumiem.
Avatar
No baaaa / 28 września 2010 o 13:16
0
a co to zawiesza Pan działalność???? tak żeby się wybielić???? nie wiadomo co po wyborach???!!!!
a co z kontrolami którymi pan nęka Lubelskich sprzedawców nęka Pan tylko Lubelskich sprzedawców ale supermarkety już nie palety śmietan na środku 18 stopni tam to już nie problem Ja mieszkam na Bronowicach i robie zakupy na targu u takiego jednego faceta co zawsze ma wszystko świeże i co tydzień tam u niego Pańscy ludzie siedzą i go maltretują mimo że nigdy nie kupiłem u niego nic co by mi się zepsuło wszystko zawsze zimne i świeże a na przeciwko facet tym samym z chodnika handluje i to już nie przeszkadza Pańskim pracownikom tak się kiedyś z ciekawości zapytałem ile od niego biorą ale tylko się zaśmiał i powiedział dużo ale mam spokój także co pan tu ściemnia kto zainteresowany niech przyjedzie na targ na bronowice i zobaczycie jak sanepid dba o swoich ja to jestem starej daty ale takiej grandy jak za tego pana co teraz rządzi sanepidem to nie widziałem.
a i niech nie kłamie że to po jakimś tam filmiku z internetu wszyscy widzieli na TVN jak on pilnuje w knajpach zepsute mięso podają za takie coś powinien stracić prace ale Wasilewski nic nie robił i jak widać już nic nie ma zamiaru zrobić .nieroby
a co to zawiesza Pan działalność???? tak żeby się wybielić???? nie wiadomo co po wyborach???!!!!
a co z kontrolami którymi pan nęka Lubelskich sprzedawców nęka Pan tylko Lubelskich sprzedawców ale supermarkety już nie palety śmietan na środku 18 stopni tam to już nie problem Ja mieszkam na Bronowicach i robie zakupy na targu u takiego jednego faceta co zawsze ma wszystko świeże i co tydzień tam u niego Pańscy ludzie siedzą i go maltretują mimo że nigdy nie kupiłem u niego nic co by mi się zepsuło wszystko zawsze zimne ... rozwiń
Avatar
kiki / 18 maja 2008 o 12:52
0
Ma prawo nagrywać nawet bez ostrzegania dla własnego bezpieczenstwa. To że ostrzega to z jego strony uczciwe i prawidłowe. Skuteczna metoda odstraszania przekrętaczy. Popieram.
Avatar
Negacja / 16 maja 2008 o 09:44
0
xxx napisał:
grunt to przejrzystość



Józef K. z "Procesu" Kafki, albo Orwell. Paranoja. Ale... jaksie zastanowić nad tym, że dzisiaj coraz częściej trzeba udowadniać, "że się nie jest wielbładem", to.... Absurd goni absurd.
Avatar
xxx / 16 maja 2008 o 08:47
0
grunt to przejrzystość
Avatar
luter / 16 maja 2008 o 07:23
0
I ja w tym nic dziwnego nie widzę. Ma facet rację! Później poleci jeden z drugim "skrzywdzony" do gazet i będzie pomawiał, że łapówkę mu dał.
Avatar
olo / 16 maja 2008 o 06:29
0
Są stanowiska tzw. podatne na łapownictwo. Jeśli ktoś jest uczciwy i siedzi na takim "podatnym" stołku, wcale nie jest dziwnym, że się w ren sposób zabezpiecza przed pomówieniami. Takie czasy... ja to rozumiem.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 46 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 6

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 20 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!