Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2019 r.
15:31

Dyrektor z urzędu wojewódzkiego wpadł na jeździe po pijanemu. Teraz został wicedyrektorem CSK

0 42 A A
Pod koniec lutego oskarżony urzędnik został zastępcą dyrektora ds. zarządzania infrastrukturą Centrum Spotkania Kultur.
Pod koniec lutego oskarżony urzędnik został zastępcą dyrektora ds. zarządzania infrastrukturą Centrum Spotkania Kultur.

Wracał ze służbowego szkolenia. Wpadł na jeździe po pijanemu. Tak swoją podróż z Białowieży do Lublina zakończył dyrektor z urzędu wojewódzkiego. Z powodu toczącego się prokuratorskiego postępowania odszedł z pracy. Dwa tygodnie temu został powołany na wicedyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło 16 listopada ubiegłego roku. Bartłomiej P., dyrektor Wydziału Informatyki i Obsługi Urzędu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, wracał autem z dwudniowego szkolenia w Białowieży (woj. podlaskie). Około godz. 15.30 w miejscowości Milejczyce prowadzone przez niego audi zostało zatrzymane do rutynowej kontroli w ramach policyjnej akcji „Trzeźwy piątek”.

– Kierujący był dwukrotnie badany przez policjantów alkometrem z wynikami 0,36 i 0,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje Mirosława Mironiuk, prezes Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim. Zgodnie z przelicznikiem to nieco ponad 0,7 promila.

Do wydziału zamiejscowego tej jednostki w Siemiatyczach 15 stycznia trafił akt oskarżenia, w którym tamtejsza prokuratura zarzuca urzędnikowi prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

– Czyn zarzucony oskarżonemu zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Przepisy kodeksu karnego przewidują też m.in. orzeczenie w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów – dodaje prezes Mironiuk.

Ale Bartłomiej P. utrzymuje, że przed sądem będzie zabiegał o warunkowe umorzenie sprawy. – Ta sytuacja jest żenująca i przykro mi, że do niej doszło. Ale wsiadałem do samochodu ze świadomością, że mogę prowadzić. Przebadałem się alkotestem z marketu i wynik był zerowy. Podczas kontroli było natomiast dużo niejasności. Coś wydmuchałem, ale nie przyznałem się do winy. To było podejrzenie syndromu dnia poprzedniego, ale policjanci mieli problem z urządzeniem, mówili, że zamarzło w bagażniku. Mieliśmy jechać na badanie na komisariacie, ale po drodze alkomat zadziałał. Teraz żałuję, że nie pojechałem na badanie krwi – mówi nam mężczyzna.

Jak dowiadujemy się w urzędzie, Bartłomiej P. o zatrzymaniu przez policję podczas powrotu z podróży służbowej poinformował wojewodę dopiero prawie miesiąc po tym fakcie, 13 grudnia.

– Jeszcze tego samego dnia złożył do dyrektora generalnego LUW pisemną rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora Biura Informatyki i Obsługi Urzędu. W związku z tym, że pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie odwołany ze stanowiska, dyrektor generalny LUW Agata Grula podjęła decyzję o odwołaniu z dniem 14 grudnia 2018 roku pana Bartłomieja P. z pełnionej funkcji. Jednocześnie, do 31 stycznia 2019 roku, był on w okresie wypowiedzenia – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody. I dodaje, że 22 stycznia tego roku do urzędu wpłynęło zawiadomienie z prokuratury o ukończeniu dochodzenia i skierowaniu do sądu aktu oskarżenia.

Pytamy byłego dyrektora, dlaczego z poinformowaniem przełożonych o sytuacji, do jakiej doszło w trakcie powrotu ze służbowej podróży, zwlekał miesiąc. – Czekałem na odpowiedź na złożoną przeze mnie skargę na policyjne czynności, którą ostatecznie, za namową prawnika, wycofałem. Od razu po rozmowie z wojewodą zrezygnowałem ze stanowiska – wyjaśnia.

Tymczasem pod koniec lutego oskarżony urzędnik został zastępcą dyrektora ds. zarządzania infrastrukturą Centrum Spotkania Kultur. W marszałkowskiej jednostce został zatrudniony na umowie na zastępstwo w miejsce Krzysztofa Paśnika, który jesienią ubiegłego roku wygrał wybory na burmistrza Lubartowa. Od tamtej pory stanowisko pozostawało nieobsadzone.

Decyzję podjął jeszcze poprzedni dyrektor Piotr Franaszek, którego 1 marca w tej roli zastąpił Andrzej Miskur. – Zarówno poprzedni, jak i obecny dyrektor o sprawie dowiedzieli się z zapytań medialnych – mówi Ewa Dados-Jabłońska, rzecznik prasowy CSK.

A Franaszek tłumaczy: – Pokazał się z dobrej strony podczas organizacji niedawnego Koncertu Niepodległości i wizyty prezydenta Andrzeja Dudy, które koordynował ze strony urzędu wojewódzkiego. Kiedy złożył CV, wydał mi się dobrym kandydatem na stanowisko, na którym od kilku miesięcy mieliśmy wakat. Ale gdybym wiedział o trwającym postępowaniu, poczekałbym do wyjaśnienia tej sprawy – przyznaje były dyrektor CSK.

Najbliższa rozprawa w sprawie Bartłomieja P. odbędzie się 4 kwietnia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
j.w / 7 marca 2019 r. o 23:43
0,7 promila o 15:30 i tłumaczenie syndromem dnia poprzedniego. No to konkretnie to szkolenie było;)
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 15:49
To na szkoleniach państwowych urzędników za państwowe (nasze) pieniądze pije się alkohol?? Coś podobnego
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 19:48
Po alkoholu..!!!!- policjant,nauczyciel,lekarz, pielegniarka - jeszcze przed postępowaniem sądowym zwalniani dyscyplinarnie ......a tu co - pitna zmiana !!!!!!!???????????
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 17:23
Po prostu facet co by nie zrobił jest 'skazany na skuces'
Avatar
Gość / 8 marca 2019 r. o 07:05
WYPIERDOLIĆ ŁACHA DYSCYPLINARNIE . KONIEC ŚWIĘTYCH KRÓW. BYŁ W PRACY. NACHLA SIĘ TAKI OCHLEJ I NIE CZUJE SIĘ WINNY.ŹENADA.
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 22:41
Ale chleją w tym pisie ale wiadomo dojna zmiana.
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 20:24
no to teraz w centruma spotkania kultur bedzie chlał za darmo z ukraincami,tylko o kulturze ,to raczej po takim ochlejstwie zapomnieć na długo można,tylko wąntrobu trochu szkoda ,w sumie jak sie widzi taką sztuke ,to trudno kulture zachować,ale kto to kryje?
Avatar
anka / 7 marca 2019 r. o 17:07
A co niby ma robić jak z zawodu jest dyrektorem? :)
Avatar
roklimo / 7 marca 2019 r. o 16:00
cośtam.....cośtam...................
Avatar
jo jo / 7 marca 2019 r. o 15:47
Alkomat zamarzł w bagażniku.Dobre to dobre !!!
Avatar
Dash / 5 kwietnia 2019 r. o 13:58
Człowiek na stanowisku i taką lipę odstawić, co trzeba mieć w głowie żeby siadać pod wpływem za kierownicę, ja to nawet po piwku wypitym kilka godzin przed jazda wolę dmuchnąć w alkohita dla pewności. A koleś myśli że jest bezkarny czy co?
Avatar
Posady i stanowska / 10 marca 2019 r. o 12:22
działacz tęczowego ZSL z Kraśnika tez kiedyś zaliczył  podobną wpadkę
  Co to ma wspólnego z artykułem, poza tym że wyrobiles trollu wierszówke? I co to jest zsl, nie ma takiej partii podnóżku pisowski.
Avatar
Gość / 10 marca 2019 r. o 00:11
działacz tęczowego ZSL z Kraśnika tez kiedyś zaliczył podobną wpadkę
Avatar
ha ha ha / 9 marca 2019 r. o 15:50
pijaków na drogach zawdzięczamy SLD i PO ! w sejmie , kilkakrotnie, różne partie, zgłaszały projekty ustaw, przewidujące konfiskatę auta, które prowadzi pijak!! Projekty owe, upadały po pierwszym czytaniu, bo SLD i PO były przeciw!! w szeregach sld i po jest sporo pijaczków i pijaczek, taka ustawa godziłaby w nich!!
 Ty już lepiej nie pij :)
Avatar
xyz / 8 marca 2019 r. o 16:30
Każdy, kto wie o jakim dyrektorze mowa potwierdzi, ze ten koleś to niedojrzały, cwaniaczkowaty bufon. Marszałek Stawiarski powinien go wyrzucić na zbity pysk no chyba że sprzyja PO, co można zauważyć w jego poczynaniach.
Avatar
cos tam cos tam / 8 marca 2019 r. o 09:02
a czy cos tam cos tam terz byla na tym szkoleniu !!!!!!!!!!!!!!!!jak byla to koles usprawiedliwiony
Avatar
Gość / 8 marca 2019 r. o 07:05
WYPIERDOLIĆ ŁACHA DYSCYPLINARNIE . KONIEC ŚWIĘTYCH KRÓW. BYŁ W PRACY. NACHLA SIĘ TAKI OCHLEJ I NIE CZUJE SIĘ WINNY.ŹENADA.
Avatar
j.w / 7 marca 2019 r. o 23:43
0,7 promila o 15:30 i tłumaczenie syndromem dnia poprzedniego. No to konkretnie to szkolenie było;)
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 22:41
Ale chleją w tym pisie ale wiadomo dojna zmiana.
Avatar
zyx / 7 marca 2019 r. o 21:16
Pytanie, kto tego eksperta zainstalował w wojewódzkim bo raczej nie wojewoda Czarnek. Podobno uczyni to niegdys sabotażysta, przyjaciel PO.
Przyszedł do LUW w 2017 wiec jak myślisz złociutki, kto go tam zainstalował? Ktoś z PO?????
Mówi się, że niejaki Paweł G. utajony działacz PO w kręgach pisu wsadzony tam dzięki nazwisku matki.
 Paweł G miał tam tyle do powiedzenia, co Żyd za okupacji. O wszystkim Czarnek decydował i decyduje.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trefl Sopot – Polski Cukier Start 74:69. Stracili przewagę w czwartej kwarcie

Trefl Sopot – Polski Cukier Start 74:69. Stracili przewagę w czwartej kwarcie

Koniec dobrej passy koszykarzy z Lublina. Polski Cukier Start w wielu fragmentach sobotniego meczu z Treflem Sopot był na prowadzeniu. W trzeciej kwarcie czerwono-czarni mieli nawet w zapasie 11 punktów. Niestety, czwartą część zawodów przegrali 9:22 i całe spotkanie 69:74.

Stal Rzeszów – Wisła Puławy 1:1. W końcu sparing

Stal Rzeszów – Wisła Puławy 1:1. W końcu sparing

Do wznowienia rozgrywek ligowych został już niecały miesiąc. A Wisła Puławy dopiero w sobotę rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Drużyna Mariusza Pawlaka zmierzyła się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów i zremisowała z pierwszoligowcem 1:1.

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego
magazyn
galeria

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego

Pogłoski o śmierci węgla kamiennego są mocno przesadzone. W Bogdance o tym świetnie wiedzą i stawiają na nowe trendy. Od października minionego roku szukają nowych złóż na dziewiczych dotychczas obszarach.

Radni wolą być niezależni. Klub popierający prezydenta rozwiązany

Radni wolą być niezależni. Klub popierający prezydenta rozwiązany

W piątek rozwiązany został klub radnych Niezależni wyborcy Pawła Maja, do którego należało czworo samorządowców. Dwóch z nich: Michał Zakrzewski i Kamil Zięcina złożyli pisemne rezygnacje z dalszego uczestnictwa w tym gremium.

Czarek Sikora wystąpi w klubie Kazik
5 lutego 2023, 18:00

Czarek Sikora wystąpi w klubie Kazik

W niedzielę, 5 lutego o godz. 18 w Klubie Studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) swój komediowy materiał zaprezentuje Czarek Sikora.

WOŚP 2023: Wiosłowanie w centrum handlowym
Zdjęcia
galeria

WOŚP 2023: Wiosłowanie w centrum handlowym

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów, na przykład wiosłując. W sobotę taka akcja odbyła się w centrum handlowym Felicity.

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice 0:2. Porażka na koniec zgrupowania

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice 0:2. Porażka na koniec zgrupowania

Górnik Łęczna w sobotę zakończył kilkudniowe zgrupowanie w Opalenicy. Ostatniego dnia pobytu w Wielkopolsce zielono-czarni przegrali w meczu kontrolnym z Chojniczanką Chojnice 0:2, a jedną z bramek strzelił im były zawodnik klubu z Łęcznej

Zabawa ostatkowa i zbiórka na autobus dla dzieci

Zabawa ostatkowa i zbiórka na autobus dla dzieci

Świetna zabawa jest gwarantowana, a przyjemne można połączyć z pożytecznym. Uczestnicząc w Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych można wspomóc Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Superman myje okna i rozmawia z pacjentami
Zdjęcia
galeria

Superman myje okna i rozmawia z pacjentami

Superman zapukał dzisiaj w okna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Małych pacjentów odwiedzili też inni superbohaterowie.

Goncalo Feio (Motor Lublin): Przyzwyczajamy się do wygrywania

Goncalo Feio (Motor Lublin): Przyzwyczajamy się do wygrywania

Kolejne dwa mecze kontrolne za piłkarzami Motoru. Rafał Król i spółka w piątek ograli po 3:0 trzecioligowców: Chełmiankę i KS Wiązownica. Po raz kolejny w okresie przygotowawczym trener Goncalo Feio miał powody do radości.

Cały dom w ogniu. W pogorzelisku zwłoki

Cały dom w ogniu. W pogorzelisku zwłoki

Tragicznie zakończył się pożar domu w miejscowości Wojsławice w powiecie chełmskim. W pogorzelisku strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny.

Podlasie – Avia 0:1. Nowy zawodnik bialczan, żółto-niebiescy blisko kolejnego transferu

Podlasie – Avia 0:1. Nowy zawodnik bialczan, żółto-niebiescy blisko kolejnego transferu

Jeszcze przed sobotnim meczem z Avią Podlasie ogłosiło transfer Damiana Lepiarza, który przenosi się do Białej Podlaskiej z lidera grupy czwartej ŁKS Łagów. A jeżeli chodzi o sparing naszych trzecioligowców, to po wyrównanym spotkaniu 1:0 wygrali żółto-niebiescy

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front
galeria

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front