Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2011 r.
13:08
Edytuj ten wpis

Dyscyplinarka dla dyrektorki po gwałcie w szkole?

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 18 A A

Dyrektorka podstawówki, w której miała zostać zgwałcona 12-letnia dziewczynka, złożyła w Urzędzie Miasta dodatkowe wyjaśnienia. Tymczasem sąd rodzinny właśnie rozpoczął postępowanie wyjaśniające w całej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego Lublin-Zachód zdecydował dziś o rozpoczęciu postępowania wyjaśniającego w całej sprawie. Sąd przesłucha dziewczynkę, wskazanych przez nią chłopców, pracowników szkoły i świadków. Analizie zostaną też poddane nagrania szkolnego monitoringu.

Oddzielne postępowanie prowadzi Urząd Miasta. Jak pisaliśmy kilka dni temu, Ratusz (który o wszystkim dowiedział się z mediów) wezwał ją do przedstawienia wyjaśnień w trybie pilnym. Dyrektorka przedstawiła je w ub. tygodniu.

Napisała, że szkolny monitoring nie zarejestrował zdarzenia, o którym mówi 12-latka. Ta zeznała w prokuraturze, że do gwałtu miało dojść we wrześniu w jednej ze szkolnych toalet (miała być do niej wciągana "na siłę”). Wspomniała też o zaroślach przed szkołą. A jako sprawców gwałtu wskazała na trzech uczniów ze starszej klasy.

Tyle, że – jak napisała dyrektorka – wskazani chłopcy się nie znają (nie chodzą nawet do jednej klasy). A jednego z nich w dniu zdarzenia nie było w szkole. Zdaniem dyrektorki rozmowy z uczniami i nauczycielami oraz analiza nagrań z monitoringu nie dają podstaw, by sądzić, że do gwałtu doszło na terenie szkoły. Dlatego nie powiadomiła o sprawie ani Urzędu Miasta, ani Kuratorium Oświaty.

Wyjaśnienia dyrektorki nie zadowoliły Ratusza. Urzędnicy poprosili ją o ich uzupełnienie w pilnym trybie. Tak się stało.

Dyrektorka napisała, że nie poinformowała o sprawie urzędu, bo "nie miała formalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na dziewczynce”. Za takie nie uznała nawet wizyty w szkole policjantów.
Jak udało nam się dowiedzieć, urzędnicy Ratusza uważają, że powinni być o sprawie poinformowani. Dlatego dyrektorkę czeka kara.

Wyjaśnienia dyrektorki trafią teraz na biurko wiceprezydenta miasta Włodzimierza Wysokiego. Gdy ten się z nimi zapozna, zapadnie decyzja, jakie konsekwencje poniesie ich autorka. W grę wchodzi m.in. kara dyscyplinarna, np. upomnienie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maasss / 6 grudnia 2011 r. o 15:52
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobody, dopóki ta swoboda nie prowadzi do dramatu innego człowieka. Zło się stało. Nie nam oceniać dziewczynkę ani chłopców. Dyrektor szkoły jednak to osoba ODPOWIEDZIALNA za bezpieczeństwo. Jeżeli dziecku dzieje się krzywda, musi reagować zgodnie z przepisami, a nie własną oceną ( dobry dom, zły ojczym). Nauczyciel, który lekceważy tak drastyczny problem, nie ma prawa istnieć w tym zawodzie.
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobo... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 grudnia 2011 r. o 21:35
0
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[/quote]
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenuj... rozwiń
Avatar
moni / 5 grudnia 2011 r. o 21:14
0
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i z... rozwiń
Avatar
robi / 5 grudnia 2011 r. o 17:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęły z domu bo przygód im sie zachciało - tak niestety wygląda pokolenie wychowane na amerykańskich filmach i telewizji TVN. Najłatwiej zaszczuć człowieka, publicznie skazać na hańbę i... w razie czego, napisać, że nastąpiła pomyłka, proszę zapomnieć, bo nawet przepraszam nie przejdzie przez gardło!
Media i pedagodzy szkolni są odpowiedzialni za udostępnienie dzieciom wiedzy o narkotykach, jej rozpowszechnienie, wpojenie, że życie bez zahamowań i bez zasad jest ciekawsze, za wzbudzenie u małolatów ciekawości zasmakowania dorosłego życia. No i macie.
[/quote]
Zdaje się że Ty jesteś słuchaczem Radia Maryja i wychowankiem miejscowego proboszcza. Media są od tego aby pewnych spraw nie można było zamiatać pod dywan. Tak jak w tym przypadku. Pani dyrektor powinna na czas interweniować a nie osądzać kto jest dzieckiem kategorii A, a kto kategorii B. Teraz to inni osądzą jaką ona jest dyrektorką.
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęł... rozwiń
Avatar
beata / 5 grudnia 2011 r. o 17:36
0
To nie wina dyrektorki, że młodzież jest zdemoralizowana. Winne jest całe społeczeństwo, które wybiera szemrane towarzystwo do Parlamentu. Przykład idzie z góry, tam nikt za nic nie odpowiada, młodzież widzi panującą prywatę i kolaborację, świńskie ryje i niemoralne parady, fałszywy przekaz w tv i promowanie zboczeń, metodyczne deprawowanie młodych ludzi, nazywanie wartości patriotycznych moherowym ciemnogrodem ... sobiesiakowo-sekułową Polskę...
Avatar
Vika / 5 grudnia 2011 r. o 16:26
0
Pani Dyrektor niech się Pani nie poddaje, monitoring i niewyjaśniona sytuacja w domu dziewczynki przemawiają za PAni racją!!!!
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 r. o 16:08
0
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała informację, że o gwałt podejrzani są JEJ uczniowie. Nawet w obronie chłopców powinna zareagować, informując zwierzchność o sytuacji. I poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. W obronie dziewczynki rzeczywiście nie musiała... druga kategoria dziecka, nie z dobrego domu. W TEJ szkole nie lubi się dzieci i rodziców bez koneksji i bez wzorowych wynikow w nauce. Niestety.
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała in... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 r. o 15:59
0
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 r. o 15:56
0
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwałcona w szkole i czy zrobili to w ogóle uczniowie a że nie zrobił tego np. konkubent matki.
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwał... rozwiń
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 r. o 15:53
0
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwłaszcza urzędnicy i media) wydali swoje wyroki. O innych dzieciach już się nie myśli, bo po co?
[/quote]


Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwł... rozwiń
Avatar
maasss / 6 grudnia 2011 r. o 15:52
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobody, dopóki ta swoboda nie prowadzi do dramatu innego człowieka. Zło się stało. Nie nam oceniać dziewczynkę ani chłopców. Dyrektor szkoły jednak to osoba ODPOWIEDZIALNA za bezpieczeństwo. Jeżeli dziecku dzieje się krzywda, musi reagować zgodnie z przepisami, a nie własną oceną ( dobry dom, zły ojczym). Nauczyciel, który lekceważy tak drastyczny problem, nie ma prawa istnieć w tym zawodzie.
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobo... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 grudnia 2011 r. o 21:35
0
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[/quote]
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenuj... rozwiń
Avatar
moni / 5 grudnia 2011 r. o 21:14
0
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i z... rozwiń
Avatar
robi / 5 grudnia 2011 r. o 17:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęły z domu bo przygód im sie zachciało - tak niestety wygląda pokolenie wychowane na amerykańskich filmach i telewizji TVN. Najłatwiej zaszczuć człowieka, publicznie skazać na hańbę i... w razie czego, napisać, że nastąpiła pomyłka, proszę zapomnieć, bo nawet przepraszam nie przejdzie przez gardło!
Media i pedagodzy szkolni są odpowiedzialni za udostępnienie dzieciom wiedzy o narkotykach, jej rozpowszechnienie, wpojenie, że życie bez zahamowań i bez zasad jest ciekawsze, za wzbudzenie u małolatów ciekawości zasmakowania dorosłego życia. No i macie.
[/quote]
Zdaje się że Ty jesteś słuchaczem Radia Maryja i wychowankiem miejscowego proboszcza. Media są od tego aby pewnych spraw nie można było zamiatać pod dywan. Tak jak w tym przypadku. Pani dyrektor powinna na czas interweniować a nie osądzać kto jest dzieckiem kategorii A, a kto kategorii B. Teraz to inni osądzą jaką ona jest dyrektorką.
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęł... rozwiń
Avatar
beata / 5 grudnia 2011 r. o 17:36
0
To nie wina dyrektorki, że młodzież jest zdemoralizowana. Winne jest całe społeczeństwo, które wybiera szemrane towarzystwo do Parlamentu. Przykład idzie z góry, tam nikt za nic nie odpowiada, młodzież widzi panującą prywatę i kolaborację, świńskie ryje i niemoralne parady, fałszywy przekaz w tv i promowanie zboczeń, metodyczne deprawowanie młodych ludzi, nazywanie wartości patriotycznych moherowym ciemnogrodem ... sobiesiakowo-sekułową Polskę...
Avatar
Vika / 5 grudnia 2011 r. o 16:26
0
Pani Dyrektor niech się Pani nie poddaje, monitoring i niewyjaśniona sytuacja w domu dziewczynki przemawiają za PAni racją!!!!
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 r. o 16:08
0
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała informację, że o gwałt podejrzani są JEJ uczniowie. Nawet w obronie chłopców powinna zareagować, informując zwierzchność o sytuacji. I poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. W obronie dziewczynki rzeczywiście nie musiała... druga kategoria dziecka, nie z dobrego domu. W TEJ szkole nie lubi się dzieci i rodziców bez koneksji i bez wzorowych wynikow w nauce. Niestety.
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała in... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 r. o 15:59
0
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 r. o 15:56
0
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwałcona w szkole i czy zrobili to w ogóle uczniowie a że nie zrobił tego np. konkubent matki.
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwał... rozwiń
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 r. o 15:53
0
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwłaszcza urzędnicy i media) wydali swoje wyroki. O innych dzieciach już się nie myśli, bo po co?
[/quote]


Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwł... rozwiń