Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2011 r.
13:08
Edytuj ten wpis

Dyscyplinarka dla dyrektorki po gwałcie w szkole?

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 18 A A

Dyrektorka podstawówki, w której miała zostać zgwałcona 12-letnia dziewczynka, złożyła w Urzędzie Miasta dodatkowe wyjaśnienia. Tymczasem sąd rodzinny właśnie rozpoczął postępowanie wyjaśniające w całej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego Lublin-Zachód zdecydował dziś o rozpoczęciu postępowania wyjaśniającego w całej sprawie. Sąd przesłucha dziewczynkę, wskazanych przez nią chłopców, pracowników szkoły i świadków. Analizie zostaną też poddane nagrania szkolnego monitoringu.

Oddzielne postępowanie prowadzi Urząd Miasta. Jak pisaliśmy kilka dni temu, Ratusz (który o wszystkim dowiedział się z mediów) wezwał ją do przedstawienia wyjaśnień w trybie pilnym. Dyrektorka przedstawiła je w ub. tygodniu.

Napisała, że szkolny monitoring nie zarejestrował zdarzenia, o którym mówi 12-latka. Ta zeznała w prokuraturze, że do gwałtu miało dojść we wrześniu w jednej ze szkolnych toalet (miała być do niej wciągana "na siłę”). Wspomniała też o zaroślach przed szkołą. A jako sprawców gwałtu wskazała na trzech uczniów ze starszej klasy.

Tyle, że – jak napisała dyrektorka – wskazani chłopcy się nie znają (nie chodzą nawet do jednej klasy). A jednego z nich w dniu zdarzenia nie było w szkole. Zdaniem dyrektorki rozmowy z uczniami i nauczycielami oraz analiza nagrań z monitoringu nie dają podstaw, by sądzić, że do gwałtu doszło na terenie szkoły. Dlatego nie powiadomiła o sprawie ani Urzędu Miasta, ani Kuratorium Oświaty.

Wyjaśnienia dyrektorki nie zadowoliły Ratusza. Urzędnicy poprosili ją o ich uzupełnienie w pilnym trybie. Tak się stało.

Dyrektorka napisała, że nie poinformowała o sprawie urzędu, bo "nie miała formalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na dziewczynce”. Za takie nie uznała nawet wizyty w szkole policjantów.
Jak udało nam się dowiedzieć, urzędnicy Ratusza uważają, że powinni być o sprawie poinformowani. Dlatego dyrektorkę czeka kara.

Wyjaśnienia dyrektorki trafią teraz na biurko wiceprezydenta miasta Włodzimierza Wysokiego. Gdy ten się z nimi zapozna, zapadnie decyzja, jakie konsekwencje poniesie ich autorka. W grę wchodzi m.in. kara dyscyplinarna, np. upomnienie.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maasss / 6 grudnia 2011 o 15:52
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobody, dopóki ta swoboda nie prowadzi do dramatu innego człowieka. Zło się stało. Nie nam oceniać dziewczynkę ani chłopców. Dyrektor szkoły jednak to osoba ODPOWIEDZIALNA za bezpieczeństwo. Jeżeli dziecku dzieje się krzywda, musi reagować zgodnie z przepisami, a nie własną oceną ( dobry dom, zły ojczym). Nauczyciel, który lekceważy tak drastyczny problem, nie ma prawa istnieć w tym zawodzie.
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobo... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 grudnia 2011 o 21:35
0
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[/quote]
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenuj... rozwiń
Avatar
moni / 5 grudnia 2011 o 21:14
0
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i z... rozwiń
Avatar
robi / 5 grudnia 2011 o 17:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęły z domu bo przygód im sie zachciało - tak niestety wygląda pokolenie wychowane na amerykańskich filmach i telewizji TVN. Najłatwiej zaszczuć człowieka, publicznie skazać na hańbę i... w razie czego, napisać, że nastąpiła pomyłka, proszę zapomnieć, bo nawet przepraszam nie przejdzie przez gardło!
Media i pedagodzy szkolni są odpowiedzialni za udostępnienie dzieciom wiedzy o narkotykach, jej rozpowszechnienie, wpojenie, że życie bez zahamowań i bez zasad jest ciekawsze, za wzbudzenie u małolatów ciekawości zasmakowania dorosłego życia. No i macie.
[/quote]
Zdaje się że Ty jesteś słuchaczem Radia Maryja i wychowankiem miejscowego proboszcza. Media są od tego aby pewnych spraw nie można było zamiatać pod dywan. Tak jak w tym przypadku. Pani dyrektor powinna na czas interweniować a nie osądzać kto jest dzieckiem kategorii A, a kto kategorii B. Teraz to inni osądzą jaką ona jest dyrektorką.
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęł... rozwiń
Avatar
beata / 5 grudnia 2011 o 17:36
0
To nie wina dyrektorki, że młodzież jest zdemoralizowana. Winne jest całe społeczeństwo, które wybiera szemrane towarzystwo do Parlamentu. Przykład idzie z góry, tam nikt za nic nie odpowiada, młodzież widzi panującą prywatę i kolaborację, świńskie ryje i niemoralne parady, fałszywy przekaz w tv i promowanie zboczeń, metodyczne deprawowanie młodych ludzi, nazywanie wartości patriotycznych moherowym ciemnogrodem ... sobiesiakowo-sekułową Polskę...
Avatar
Vika / 5 grudnia 2011 o 16:26
0
Pani Dyrektor niech się Pani nie poddaje, monitoring i niewyjaśniona sytuacja w domu dziewczynki przemawiają za PAni racją!!!!
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 o 16:08
0
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała informację, że o gwałt podejrzani są JEJ uczniowie. Nawet w obronie chłopców powinna zareagować, informując zwierzchność o sytuacji. I poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. W obronie dziewczynki rzeczywiście nie musiała... druga kategoria dziecka, nie z dobrego domu. W TEJ szkole nie lubi się dzieci i rodziców bez koneksji i bez wzorowych wynikow w nauce. Niestety.
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała in... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 o 15:59
0
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 o 15:56
0
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwałcona w szkole i czy zrobili to w ogóle uczniowie a że nie zrobił tego np. konkubent matki.
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwał... rozwiń
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 o 15:53
0
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwłaszcza urzędnicy i media) wydali swoje wyroki. O innych dzieciach już się nie myśli, bo po co?
[/quote]


Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwł... rozwiń
Avatar
maasss / 6 grudnia 2011 o 15:52
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobody, dopóki ta swoboda nie prowadzi do dramatu innego człowieka. Zło się stało. Nie nam oceniać dziewczynkę ani chłopców. Dyrektor szkoły jednak to osoba ODPOWIEDZIALNA za bezpieczeństwo. Jeżeli dziecku dzieje się krzywda, musi reagować zgodnie z przepisami, a nie własną oceną ( dobry dom, zły ojczym). Nauczyciel, który lekceważy tak drastyczny problem, nie ma prawa istnieć w tym zawodzie.
[quote name='Andrzej' timestamp='1323117349' post='566415']
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[/quote]

Nie bachor, tylko dziecko ew. uczeń. Nie sprawdzać, nauczyciel to nie ormo ani zomo. Dzieci mają prawo do prywatności i swobo... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 grudnia 2011 o 21:35
0
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[/quote]
Moni.
Czy ty wiesz co piszesz?. To nauczyciel ma sprawdzać co bachor robi poza szkołą z kim się zadaje?. Gdzie do k**wy nędzy są rodzice? . To nauczyciel ma zaglądać dzieciakowi do kompa z kim i na jakie tematy pisze, na jakie portale wchodzi i jakie filmy ogląda?. POpier***IŁO CIĘ!!!
[quote name='moni' timestamp='1323116073' post='566410']
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenuj... rozwiń
Avatar
moni / 5 grudnia 2011 o 21:14
0
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i zastanów się głęboko nad logiką swojego myślenia. Szkoła nie jest prywatnym folwarkiem, więc obowiązek zawiadomienia Urzędu Miasta jest jak najbardziej uzasadniony w sutuacji, kiedy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa na terenie szkoły. Ukrywanie takich faktów działa na niekorzyść wszystkich: kadry pedagogicznej, opinii szkoły, pokrzywdzonej i podejrzanych. Ponadto tłumaczenie pani dyrektor są cokolwiek żenujące, jak na osobę z wyższym wykształceniem i sprawującą pieczę edukacją i wychowaniem dzieci. A monitoring powinien być (jako dowód w sprawie) przeglądany w obecności policji. Ciekaw jestem, czy jeśli coś takiego spotkałoby Wasze dziecko też byście usprawiedliwiali co najmniej niefrasobliwe postępowanie pani dyrektor?
[quote name='MT' timestamp='1323090306' post='566249']
Dla mnie to bez sens jeśli chodzi o tą całą sprawę jeśli na nagraniach z monitoringu nie ma nic, to Dyrektorka nie musiała nikogo zawiadamiać w naszym prawie jest tak że do póki nie zostaną przedstawione oficjalne zarzuty. A teraz robi się z tego wielką aferę pewnie ktoś ma chrapkę na stołek dyrektorski albo po nowych wyborach Dyrektor nie pasuje politycznie a wsadzi się jakiegoś swojego znajomego.
[/quote]
Przeczytaj, człowieku, co napisałeś i z... rozwiń
Avatar
robi / 5 grudnia 2011 o 17:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęły z domu bo przygód im sie zachciało - tak niestety wygląda pokolenie wychowane na amerykańskich filmach i telewizji TVN. Najłatwiej zaszczuć człowieka, publicznie skazać na hańbę i... w razie czego, napisać, że nastąpiła pomyłka, proszę zapomnieć, bo nawet przepraszam nie przejdzie przez gardło!
Media i pedagodzy szkolni są odpowiedzialni za udostępnienie dzieciom wiedzy o narkotykach, jej rozpowszechnienie, wpojenie, że życie bez zahamowań i bez zasad jest ciekawsze, za wzbudzenie u małolatów ciekawości zasmakowania dorosłego życia. No i macie.
[/quote]
Zdaje się że Ty jesteś słuchaczem Radia Maryja i wychowankiem miejscowego proboszcza. Media są od tego aby pewnych spraw nie można było zamiatać pod dywan. Tak jak w tym przypadku. Pani dyrektor powinna na czas interweniować a nie osądzać kto jest dzieckiem kategorii A, a kto kategorii B. Teraz to inni osądzą jaką ona jest dyrektorką.
[quote name='Gość' timestamp='1323092477' post='566262']
Ta dyrektorka, to jedyny dorosły postępujący rozsądnie w tej całej sprawie. Media rozdmuchały ją, bo jest o czym pisać i temat taki, który gwarantuje poczytność. Urzędnicy na siłę pokazują, jacy są ważni i mocni, więc muszą kogoś ukarać, żeby się dowartościować i gawiedzi udowodnić swoją siłę. Psycholog...mówi, że nie mówi...bo tyle warta jest jego opinia. Mamusia smarkatej chce pewnie coś ugrać dla siebie, a smarkata... Parę dni temu dwie 12 latki prysnęł... rozwiń
Avatar
beata / 5 grudnia 2011 o 17:36
0
To nie wina dyrektorki, że młodzież jest zdemoralizowana. Winne jest całe społeczeństwo, które wybiera szemrane towarzystwo do Parlamentu. Przykład idzie z góry, tam nikt za nic nie odpowiada, młodzież widzi panującą prywatę i kolaborację, świńskie ryje i niemoralne parady, fałszywy przekaz w tv i promowanie zboczeń, metodyczne deprawowanie młodych ludzi, nazywanie wartości patriotycznych moherowym ciemnogrodem ... sobiesiakowo-sekułową Polskę...
Avatar
Vika / 5 grudnia 2011 o 16:26
0
Pani Dyrektor niech się Pani nie poddaje, monitoring i niewyjaśniona sytuacja w domu dziewczynki przemawiają za PAni racją!!!!
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 o 16:08
0
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała informację, że o gwałt podejrzani są JEJ uczniowie. Nawet w obronie chłopców powinna zareagować, informując zwierzchność o sytuacji. I poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. W obronie dziewczynki rzeczywiście nie musiała... druga kategoria dziecka, nie z dobrego domu. W TEJ szkole nie lubi się dzieci i rodziców bez koneksji i bez wzorowych wynikow w nauce. Niestety.
[quote name=':/' timestamp='1323097185' post='566290']
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[/quote]

Czaję. Dyrektorka otrzymała in... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 o 15:59
0
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
Ty chyba nie czaisz! Dziecku dzieje sie krzywda i tym wszystkim zajela sie policja. Ona przed wizyta matki w szpitalu nie wiedziala ze w ogole cos sie dzieje. Penwie to nie jedyne dziecko, ktoremu dzieje sie krzywda W DOMU w lubelskich szkołach.
Jak widac nawet sama matka nie wiedziała, że coś jest nie tak, skoro sprawa wyszła kilka dni po gwałcie a ty wynmagasz tego od dyrekcji??? history
[quote name='banas' timestamp='1323096832' post='566287']
Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
:/ / 5 grudnia 2011 o 15:56
0
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwałcona w szkole i czy zrobili to w ogóle uczniowie a że nie zrobił tego np. konkubent matki.
[quote name='zazul' timestamp='1323091145' post='566254']
Nie znam osoby, ale wydaje mi się, że jednak powinna ponieść odpowiedzialność za skandaliczne przestępstwo, do którego doszło pod jej rządami. Krzywda spotkała dziecko, a dyrektor w zasadzie powinien w tej sytuacji złożyć rezygnację, gdyż ponosi bezpośrednio odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego szkole.
[/quote]
Nie tylko nie znasz osoby, ale i nie znasz jak widać sprawy! Przecież nawet nie ma pewności, czy dziewczynka została zgwał... rozwiń
Avatar
banas / 5 grudnia 2011 o 15:53
0
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwłaszcza urzędnicy i media) wydali swoje wyroki. O innych dzieciach już się nie myśli, bo po co?
[/quote]


Taki obowiązek spoczywa na dyrekcji, gdy dziecku dzieje się krzywda. Udawanie, że nic się nie stało, nie jest rozwiązaniem i w przypadku, gdy sytuacja jednak zdarzyła się na terenie szkoły, nie może być zamieciona pod dywan. Choć dla dobra szkoły rozglos nie jest potrzebny oczywiście. Załatwienie sprawy zgodnie z procedurami uchroniłoby dyrekcję przed przykrymi konsekwencjami, a mediom prokurator móglby zamknąc buzie dla dobra sprawy.
[quote name=':/' timestamp='1323096101' post='566280']
A po co miała powiadamiać kuratora sądowego, skoro lekarz powiadomił policję zaraz po odkryciu, że dziewczynka została zgwałcona? Skąd miała o tym wcześniej wiedzieć dyrektorka, skoro nawet policja nie potrafi ustalić jak było naprawdę?
Przejrzała monitoring, nic nie znalała, to zostawiła sprawę policji, bo jeśli chłopcy sa niewinni, to przeciez IM TEŻ DZIEJE się krzywda. Nikt nie zadaje sobie pytania czy był ten gwałt w szkole czy nie wszyscy już (zwł... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jan Michalec z jazzowym koncertem w Kazimierzu
23 listopada 2019, 18:00

Jan Michalec z jazzowym koncertem w Kazimierzu 0 0

Studio KZMRZ w Kazimierzu Dolnym zaprasza na kolejny plenerowy koncert w Wąwozie Plebanka w Kazimierzu Dolnym. 23 listopada o godz. 18 Jan Michalec wykona koncert jazzowy.

Nowe buty i bojowe nastawienie. Rusza kolejna walka o Kryształową Kulę

Nowe buty i bojowe nastawienie. Rusza kolejna walka o Kryształową Kulę 0 0

W weekend rozpoczyna się 41. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie pierwsze zawody w sezonie 2019/2020 odbędą się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Jak wypadną w nich Biało-Czerwoni i kto z Polaków poza Kamilem Stochem będzie walczyć o Kryształową Kulę?

Prezydent nagrodził lubelskie firmy

Prezydent nagrodził lubelskie firmy 21 12

Aż w pięciu kategoriach przyznane zostały dzisiaj coroczne Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin. Podczas uroczystej gali wyróżnione zostały lubelskie przedsiębiorstwa, które są gospodarczymi lokomotywami miasta, z powodzeniem podbijają zagraniczne rynki i poszukują innowacji. Była też szósta nagroda, specjalna.

Wójt Brzeziński wygrywa proces z rolnikami

Wójt Brzeziński wygrywa proces z rolnikami 0 3

To już koniec sądowej batalii pomiędzy właścicielami plantacji, którzy na skutek ulewnych opadów w maju 2014 roku stracili swoje uprawy, a oskarżanym o niedopełnienie obowiązków, wójtem gminy Puławy. Sąd Apelacyjny Krzysztofa Brzezińskiego uniewinnił.

"Moniuszkowkie Praliny” najlepszym polskim produktem eksportowym

"Moniuszkowkie Praliny” najlepszym polskim produktem eksportowym 0 0

Polskie Radio po raz trzeci wręczyło nagrody dla najlepszych polskich produktów i usług w rankingu „Lubię, bo polskie”. Najlepszym polskim produktem eksportowym zostały „Moniuszkowskie Praliny” lubelskiej firmy „Pszczółka”

Łydka Grubasa wystąpi w Grffiti
23 listopada 2019, 19:00

Łydka Grubasa wystąpi w Grffiti 0 0

W sobotę, 23 listopada o godz. 19 w Klubie Graffiti wystąpi Łydka Grubasa w ramach jesiennej trasy koncertowej.

Włodawa: Śmiertelny postrzał z wiatrówki. Nie żyje mężczyzna

Włodawa: Śmiertelny postrzał z wiatrówki. Nie żyje mężczyzna 12 4

Do tragedii doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Jak się dowiedzieliśmy, 60-latek postrzelił się śmiertelnie z wiatrówki w głowę. Policja wykluczyła przestępczy charakter zdarzenia.

Potrącił pieszych podczas driftu. Teraz usłyszał wyrok
film

Potrącił pieszych podczas driftu. Teraz usłyszał wyrok 0 3

Stargard (woj. zachodniopomorskie). Dziewiętnastoletni Damian M., który uczestnicząc w nielegalnych zawodach driftowych staranował grupę pieszych, został przez sąd w Stargardzie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. To tylko część kary.

Adrian Kostrzewski (Górnik): Czekałem cierpliwie na swoją szansę

Adrian Kostrzewski (Górnik): Czekałem cierpliwie na swoją szansę 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

"My nie mieszkamy na wyspie" Raport Homo Faber o migrantach i migrantkach w Lublinie

"My nie mieszkamy na wyspie" Raport Homo Faber o migrantach i migrantkach w Lublinie 5 5

– Zależy, by uczestniczyć we wspólnych wydarzeniach. By nas poznawać – podkreślają autorki raportu „Niewidzialni mieszkańcy”, które przepytały mieszkających w Lublinie cudzoziemców. – Mają gigantyczną chęć poznawania Polaków. Chcą mieć tu przyjaciół.

"Kiczowatość może być atutem". Rozmowa z Krzysztofem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek
galeria

"Kiczowatość może być atutem". Rozmowa z Krzysztofem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek 2 0

17 listopada w Klubie 30 w Lublinie wystąpił zespół Nocny Kochanek. Popularna formacja promowała swój najnowszy krążek "Randka w Ciemność". Rozmawiamy z liderem grupy - Krzysztofem Sokołowskim.

Koncert "Mirt" w Strefie Innych Brzmień
22 listopada 2019, 19:00

Koncert "Mirt" w Strefie Innych Brzmień 0 1

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają na koncert z cyklu Strefa Innych Brzmień. Gościem organizatorów będzie specjalista od elektroniki - Tomasz Mirt. Koncert odbędzie się 22 listopada o godz. 19.

"Tę akcję od początku tworzymy wszyscy razem". Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w niedzielę

"Tę akcję od początku tworzymy wszyscy razem". Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w niedzielę 9 3

Rozmowa z Ewą Dados, pomysłodawczynią akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Lublin: 60 tys. na remont kapliczki Chrystusa

Lublin: 60 tys. na remont kapliczki Chrystusa 0 7

Władze miasta przymierzają się do remontu kapliczki Chrystusa Frasobliwego, która niszczeje obok budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Tuż nad placem kruszą się i odpadają od niej fragmenty cegieł, choć była odnawiana była dość niedawno, bo przy okazji zakończonej sześć lat temu przebudowy CK wraz z przyległym placem.

Kapelan aresztowany za seks z dzieckiem

Kapelan aresztowany za seks z dzieckiem 1310 39

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie za wykorzystywanie seksualne dzieci. Jego ofiarą padło przynajmniej dwóch chłopców – ustaliła prokuratura. Duchowny został aresztowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!