Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2011 r.
12:41
Edytuj ten wpis

Dzień bez Smoleńska w Lublinie: Palikot i Wolne Konopie

0 25 A A
Mini-demonstracja Na Placu Litewskim w Lublinie. (Bartek Żurawski)
Mini-demonstracja Na Placu Litewskim w Lublinie. (Bartek Żurawski)

Osiem osób związanych z Ruchem Poparcia Palikota rozdawało dziś pomarańczowe wstążki na placu Litewskim w Lublinie. Do pikiety dołączyli się młodzi ludzie z organizacji walczącej o legalizację marihuany w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mam dosyć słuchania wszędzie o Smoleńsku: w telewizji, radiu i gazetach. Mamy poważniejsze sprawy do załatwienia. Trzeba mówić o gospodarce o przyszłości absolwentów uczelni - mówi Jolanta Stypułkowska z RPP.

Przedstawiciele Ruchu Poparcia Palikota zebrali się dziś w południe na Placu Litewskim w Lublinie. Mieli ze sobą transparent.

- Jak wam nie wstyd chodzić z tym oszołomem - rzuciła kobieta w ciemnozielonym kożuszku przechodząca obok transparentu ze zdjęciem Palikota i hasłem: "Dzień bez Smoleńska". - To była jedna katastrofa. Nie można ciągle tym żyć - komentował nam Stefan Nowacki starszy pan z Lublina.

Do pikiety dołączyli się młodzi ludzie z flagą z liściem konopi indyjskiej symbolizującym marihuanę.

- Temat Smoleńska jest dla nas nudny. RPP jest za legalizację marihuany więc my jesteśmy za ruchem - stwierdza Paweł Filipek student i działacz organizacji Wolne Konopie.

Dzień bez Smoleńska

Akcję wymyślili dwaj studenci: Piotr Stohnij i Łukasz Szymaszek. – "Męczą Cię już słowa: Smoleńsk, Katyń, katastrofa, kontrolerzy, MAK? Nie chcesz wzniecać powstania? Masz dość polowania na winnego?(...) Weź udział w inicjatywie na rzecz zdrowia psychicznego i emocjonalnego! Ogłośmy 3 lutego dniem bez Smoleńska! Bez mówienia o tym, co się stało. Bez myślenia o tym. Bez sprawdzania informacji. Bez słuchania opinii. Bez emocji. Bez kłótni.” – napisali na Facebooku.

Grupa "Dzień bez Smoleńska” szybko zdobyła popularność. Poparło ją 100 tysięcy internautów. Szybko pojawiły się jednak krytyczne głosy ze strony polityków. Organizatorzy akcji przestraszyli się, że to internetowe, pospolite ruszenie zostanie wykorzystane przez polityków. I profil na Facebooku zlikwidowali.

"Nasza inicjatywa jest wykorzystywana, by pogłębiać przepaść, która podzieliła Polskę. Stajemy się pionkami w grze. (...) Powstają kontrinicjatywy (np. Nie dla Dnia bez Smoleńska – red.), a niektóre osoby publiczne wątpią w naszą dobrą wolę. Prowadzi to do konfrontacji i sytuacji, kiedy 3 lutego stanie się kolejną przegraną przez wszystkich bitwą – wytłumaczyli swoją decyzję.

Inicjatywę podjęli jednak zwolennicy Janusza Palikota. Z okazji Dnia bez Smoleńska zorganizowali dziś w całym kraju happeningi.


Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MATKA BOSKA SMOLEŃSKA / 11 lutego 2011 o 10:29
0
[quote name='www.barakkultury.pl' timestamp='1295056864' post='423047']
[size="3"][color="#0000FF"]
Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej


Okno ku wieczności - ikona IV Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej „Ikona”

[img]http://www.kosciol.pl/images/articles/20091012175834683_1_original.jpg[/img]
Czy ikona jest obrazem? Czy jest tylko przedmiotem sztuki, a może czymś więcej? Odpowiedzi na te pytania przyniosą IV Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej. Głównym tematem spotkań będzie metafizyka ikony. W programie wydarzenia m. in. warsztaty pisania ikon oraz wykłady autorytetów w dziedzinie ikonografii.




Szczegółowych informacji udziela:

Elżbieta Pabich

Fundacja Barak Kultury
ul. św. Marcin 80/82 p.329
tel. (061) 64-65-344

Tel. kom. 797 191 898
http://www.barakkultury.pl
[/color][/size]

[/quote]


[size=7][color="#00BFFF"] Hodigitria Smoleńska , 1482 http://pl.wikipedia.org/wiki/Hodigitria [/size][/color] [img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Odigitriya_Smolenskaya_Dionisiy.jpg[/img]
[quote name='www.barakkultury.pl' timestamp='1295056864' post='423047']
[size="3"][color="#0000FF"]
Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej


Okno ku wieczności - ikona IV Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej „Ikona”

[img]http://www.kosciol.pl/images/articles/20091012175834683_1_original.jpg[/img]
Czy ikona jest obrazem? Czy jest tylko przedmiotem sztuki, a może czymś więcej? Odpowiedzi na te pytania przyniosą IV Poznańskie Dni Kultury Prawosław... rozwiń
Avatar
Brunek Czereśniak / 4 lutego 2011 o 17:18
0
Ktoś, kto jest z LSD napisał:
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłgoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu agitować, chociażby tak jak w 2006 r.: WŚIŚTKO DLA LUBELŚCIZNY. I co z tego wyszło?
Można dodać, że Palikot obiecywał ulokowanie siedziby fabryki Husqvarna w Lublinie, a tydzień później okazało się, że to będzie w Mielcu.
Tyle może Palikot wraz z gromadką "brązowonosych".
Ktoś, kto jest z LSD napisał:
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłgoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu ag... rozwiń
Avatar
Polska to wielki i bogaty / 4 lutego 2011 o 07:33
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=X6NNWgVGkpk[/media]
Avatar
Bel Fer / 3 lutego 2011 o 23:45
0
Zamiast włóczyć się po ulicach, cofnij się konopiu do podstawówki i naucz się najpierw ortografii.
Avatar
www.lublin.wolnekonopie.pl / 3 lutego 2011 o 17:49
0
Nie może tak być że media roztrząsają od prawie roku ten sam temat ,żałoba już się skończyła. Ś.p. zmarłym i ich rodzinom należy się spokuj. Nie można wykorzystywać tragedii do PO-PISOWSKICH przepychanek partyjnych. Śledztwo powinna prowadzić prokuratura a nie politycy. Szanujemy zmarłych i sprzeciwiamy się manipulacjami ich śmiercią.
A może media zainteresowały by się tematem sytuacji ponad miliona konsumentów konopi w Polsce ,grupie która od 11 lat jest poddawana brutalnym systemowym represjom- jesteśmy takimi samymi Polakami jak i Wy.
Jeżeli UPR też popiera legalizacje to również zapraszamy na marsz 19 marca.
Nie może tak być że media roztrząsają od prawie roku ten sam temat ,żałoba już się skończyła. Ś.p. zmarłym i ich rodzinom należy się spokuj. Nie można wykorzystywać tragedii do PO-PISOWSKICH przepychanek partyjnych. Śledztwo powinna prowadzić prokuratura a nie politycy. Szanujemy zmarłych i sprzeciwiamy się manipulacjami ich śmiercią.
A może media zainteresowały by się tematem sytuacji ponad miliona konsumentów konopi w Polsce ,grupie która od 11 lat jest poddawana brutalnym systemowym represjom- jesteśmy takimi samymi Polakami jak i W... rozwiń
Avatar
keks / 3 lutego 2011 o 17:03
0
pokażcie efekty działania palikota w komisji "przyjazne państwo"? oprócz skaknia po stercie papierów - NIC
Avatar
Jestem z LSD / 3 lutego 2011 o 16:45
0
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu agitować, chociażby tak jak w 2006 r.: WŚIŚTKO DLA LUBELŚCIZNY. I co z tego wyszło?
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu agitować, chociażby tak jak w 2006 r.... rozwiń
Avatar
Mistrzu / 3 lutego 2011 o 16:27
0
A wiecie za co was nie szanuje bo jesteście za staffem a przeciw dopalaczom.Ja pale 17 lat i wolność jest wolnością a nie to tak to nie ,Palikot was wykorzystuje chcecie Legalizacji proponuje UPR,a nie podłanczacie się pod KGB
Avatar
MAK DOnald / 3 lutego 2011 o 16:24
0
Ruch Zaparcia działa.
Avatar
SocjoTechnik / 3 lutego 2011 o 16:17
0
[quote name='stop' timestamp='1296745018' post='432685']
było raczej koło 15 osób
i kto nie chciał to uciekał
ale wiele osób potwierdziło
że też ma dość tematów zastępczych
[/quote]

A czymże jest "dzień bez Smoleńska" jak nie tematem zastępczym?
Może pora zaapelować do mediów o dzień bez... Palikota?
Avatar
MATKA BOSKA SMOLEŃSKA / 11 lutego 2011 o 10:29
0
[quote name='www.barakkultury.pl' timestamp='1295056864' post='423047']
[size="3"][color="#0000FF"]
Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej


Okno ku wieczności - ikona IV Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej „Ikona”

[img]http://www.kosciol.pl/images/articles/20091012175834683_1_original.jpg[/img]
Czy ikona jest obrazem? Czy jest tylko przedmiotem sztuki, a może czymś więcej? Odpowiedzi na te pytania przyniosą IV Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej. Głównym tematem spotkań będzie metafizyka ikony. W programie wydarzenia m. in. warsztaty pisania ikon oraz wykłady autorytetów w dziedzinie ikonografii.




Szczegółowych informacji udziela:

Elżbieta Pabich

Fundacja Barak Kultury
ul. św. Marcin 80/82 p.329
tel. (061) 64-65-344

Tel. kom. 797 191 898
http://www.barakkultury.pl
[/color][/size]

[/quote]


[size=7][color="#00BFFF"] Hodigitria Smoleńska , 1482 http://pl.wikipedia.org/wiki/Hodigitria [/size][/color] [img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Odigitriya_Smolenskaya_Dionisiy.jpg[/img]
[quote name='www.barakkultury.pl' timestamp='1295056864' post='423047']
[size="3"][color="#0000FF"]
Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej


Okno ku wieczności - ikona IV Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej „Ikona”

[img]http://www.kosciol.pl/images/articles/20091012175834683_1_original.jpg[/img]
Czy ikona jest obrazem? Czy jest tylko przedmiotem sztuki, a może czymś więcej? Odpowiedzi na te pytania przyniosą IV Poznańskie Dni Kultury Prawosław... rozwiń
Avatar
Brunek Czereśniak / 4 lutego 2011 o 17:18
0
Ktoś, kto jest z LSD napisał:
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłgoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu agitować, chociażby tak jak w 2006 r.: WŚIŚTKO DLA LUBELŚCIZNY. I co z tego wyszło?
Można dodać, że Palikot obiecywał ulokowanie siedziby fabryki Husqvarna w Lublinie, a tydzień później okazało się, że to będzie w Mielcu.
Tyle może Palikot wraz z gromadką "brązowonosych".
Ktoś, kto jest z LSD napisał:
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłgoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu ag... rozwiń
Avatar
Polska to wielki i bogaty / 4 lutego 2011 o 07:33
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=X6NNWgVGkpk[/media]
Avatar
Bel Fer / 3 lutego 2011 o 23:45
0
Zamiast włóczyć się po ulicach, cofnij się konopiu do podstawówki i naucz się najpierw ortografii.
Avatar
www.lublin.wolnekonopie.pl / 3 lutego 2011 o 17:49
0
Nie może tak być że media roztrząsają od prawie roku ten sam temat ,żałoba już się skończyła. Ś.p. zmarłym i ich rodzinom należy się spokuj. Nie można wykorzystywać tragedii do PO-PISOWSKICH przepychanek partyjnych. Śledztwo powinna prowadzić prokuratura a nie politycy. Szanujemy zmarłych i sprzeciwiamy się manipulacjami ich śmiercią.
A może media zainteresowały by się tematem sytuacji ponad miliona konsumentów konopi w Polsce ,grupie która od 11 lat jest poddawana brutalnym systemowym represjom- jesteśmy takimi samymi Polakami jak i Wy.
Jeżeli UPR też popiera legalizacje to również zapraszamy na marsz 19 marca.
Nie może tak być że media roztrząsają od prawie roku ten sam temat ,żałoba już się skończyła. Ś.p. zmarłym i ich rodzinom należy się spokuj. Nie można wykorzystywać tragedii do PO-PISOWSKICH przepychanek partyjnych. Śledztwo powinna prowadzić prokuratura a nie politycy. Szanujemy zmarłych i sprzeciwiamy się manipulacjami ich śmiercią.
A może media zainteresowały by się tematem sytuacji ponad miliona konsumentów konopi w Polsce ,grupie która od 11 lat jest poddawana brutalnym systemowym represjom- jesteśmy takimi samymi Polakami jak i W... rozwiń
Avatar
keks / 3 lutego 2011 o 17:03
0
pokażcie efekty działania palikota w komisji "przyjazne państwo"? oprócz skaknia po stercie papierów - NIC
Avatar
Jestem z LSD / 3 lutego 2011 o 16:45
0
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu agitować, chociażby tak jak w 2006 r.: WŚIŚTKO DLA LUBELŚCIZNY. I co z tego wyszło?
Wypełzło coś na ulice z sepleniącą melepetą z Biłoraja na obrazku i pie...rzy trzy po trzy, a para to piętnaście.
Dziwię się tym przydu...asom, którym się wydaje, że włażąc w 4 litery gnoja (tak sam o sobie stwierdził) stworzą jakiś Ruch - Ruch POparcia (chyba Prącia) bazując na pluciu na Kościół, Rydzyka, Kaczyńskich, PiS, a teraz nawet PO.
Jeśli chcecie robić coś pożytecznego, róbcie to pod własnym nazwiskiem.
Jasia Nikodema P. nie stać było, żeby wyleźć razem z naiwniakami i samemu agitować, chociażby tak jak w 2006 r.... rozwiń
Avatar
Mistrzu / 3 lutego 2011 o 16:27
0
A wiecie za co was nie szanuje bo jesteście za staffem a przeciw dopalaczom.Ja pale 17 lat i wolność jest wolnością a nie to tak to nie ,Palikot was wykorzystuje chcecie Legalizacji proponuje UPR,a nie podłanczacie się pod KGB
Avatar
MAK DOnald / 3 lutego 2011 o 16:24
0
Ruch Zaparcia działa.
Avatar
SocjoTechnik / 3 lutego 2011 o 16:17
0
[quote name='stop' timestamp='1296745018' post='432685']
było raczej koło 15 osób
i kto nie chciał to uciekał
ale wiele osób potwierdziło
że też ma dość tematów zastępczych
[/quote]

A czymże jest "dzień bez Smoleńska" jak nie tematem zastępczym?
Może pora zaapelować do mediów o dzień bez... Palikota?
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 132 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 26 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.