Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
21:54
Edytuj ten wpis

Echo chce sprzedać górki czechowskie deweloperom. Radni się zgodzili

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
cho już zapowiedziało, że miasto nie może liczyć na żadne prezenty w związku ze zmianą planu.  (Arch
cho już zapowiedziało, że miasto nie może liczyć na żadne prezenty w związku ze zmianą planu. (Arch

Miasto zgodziło się rozpocząć zmianę przeznaczenia części górek czechowskich. Ich właściciel, kielecka spółka Echo Investment zamierza sprzedać ziemię deweloperom budującym osiedla.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Echo Investment jeszcze niedawno oczekiwało od miasta takiej zmiany planu zagospodarowania terenu, która pozwoli na budowę wielkiego centrum handlowego.

Ale spółka zrezygnowała z takich zamiarów po tym, jak magistrat dał zielone światło dla budowy innej galerii handlowej, koło al. Unii Lubelskiej. Teraz inwestor chce przeznaczenia 30-hektarowej części górek (całość to 113 ha) na budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne. Rada dała na to zgodę, co oznacza, że do kosza trafia uchwała otwierająca zmiany planu pod galerię handlową, a późniejsza praca miejskich urbanistów poszła na marne. Trzeba będzie ponownie uruchomić żmudną, trwającą nawet rok, procedurę.

- Ja się czuję niekomfortowo, że cokolwiek jest zaproponowane przez inwestora, to jestem poddany presji, że muszę to wykonać – mówi Dariusz Jezior, radny PiS. – Dziwi mnie, że deweloperzy i inwestorzy mają u nas od razu zmieniany plan i nikt im nie mówi, że to kosztuje. Mieszkańcy Rudnika mają określoną w planie zabudowę rezydencjalną, gdzie działkę o powierzchni 2 tys. mkw. mogą zabudować jednym domkiem i nie mogą jej podzielić, by postawić dom dla dzieci. Im nie zmienia się planu – podkreśla Małgorzata Suchanowska (PiS).

Wątpliwości było więcej. – Czy wieżowce, które staną na zboczu wąwozu będą spełniały walory ochrony krajobrazu? – pyta Marek Jakubowski (klub Wspólny Lublin).

Echo już zapowiedziało, że miasto nie może liczyć na żadne prezenty w związku ze zmianą planu. – Nie może być tak, że wszyscy mają za darmo, a tylko Echo płaci – stwierdził niedawno Krzysztof Kwapisz, prokurent spółki. Wcześniej w zamian za umożliwienie budowy centrum handlowego Echo miało sfinansować przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 21 grudnia 2012 o 16:55
0
Kiedy Echo kilka ładnych lat temu kupowało Górki Czechowskie, obiecywało park dla mieszkańców i małe sklepy, żadnych hipermarketów broń boże!, potem okazało się, że będzie wielki hipermarket z parkingami i paseczek zieleni dla ludzi, a teraz, że jednak wszystko będzie szczelnie zabudowane... Lublin ma opuszczone spodnie, jest nisko pochylony i Echo robi z nim co chce!!!

Żenada radni - dajecie ciała w biały dzień, na naszych oczach... Jeden z ostatnich kawałków zieleni w mieście zalejecie betonem... Panie Żuk - to jest ten planowany EkoLublin??

Widzę, że po przykrywką fajnych ale pustych haseł, miastem rządzi banda niekompetentnych ignorantów...
Kiedy Echo kilka ładnych lat temu kupowało Górki Czechowskie, obiecywało park dla mieszkańców i małe sklepy, żadnych hipermarketów broń boże!, potem okazało się, że będzie wielki hipermarket z parkingami i paseczek zieleni dla ludzi, a teraz, że jednak wszystko będzie szczelnie zabudowane... Lublin ma opuszczone spodnie, jest nisko pochylony i Echo robi z nim co chce!!!

Żenada radni - dajecie ciała w biały dzień, na naszych oczach... Jeden z ostatnich kawałków zieleni w mieście zalejecie betonem... Panie Żuk - to... rozwiń
Avatar
uyi / 21 grudnia 2012 o 14:49
0
[quote name='scyzoryk z Kielc' timestamp='1356067700' post='712275']
I tak się wieśniaki z lublina robi kasę.
[/quote]
Wal się pedziu
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 11:31
0
[quote name='zniesmaczony' timestamp='1356037874' post='712218']
Halo! CBA! Jest tam kto?
[/quote]
hehe, dobre pytanie
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 11:29
0
Halo dziennikarze, pobudka.
Zadajcie pytanie w imieniu mieszkańców.
"Co miasto i mieszkańcy zyskają na zmianie planów zagospodarowania" ????

Bo to że zyska prywatna firma to każdy widzi:
- zyska na sprzedaży ziemi którą kupiła śmieszna pieniądze
- nie musi ponosić kosztów przebudowy skrzyżowania (pewnie miasto przebuduje za pieniądze mieszkańców)
Avatar
iya / 21 grudnia 2012 o 10:41
0
dzięki pisiactwu stoimy w korkach a na górkach mamy tylko śmietnik
Avatar
orka / 21 grudnia 2012 o 10:20
0
[quote name='scyzoryk z Kielc' timestamp='1356067700' post='712275']
I tak się wieśniaki z lublina robi kasę.
[/quote]
poczytaj o wzroście wartości gruntu i opłacie adiacenckiej per chamie i zobacz kto na kim zrobi interes
Avatar
Kalinka / 21 grudnia 2012 o 09:12
0
[color=#4D4D4D][font=arial]Echo już zapowiedziało, że miasto nie może liczyć na żadne prezenty w związku ze zmianą planu.[/font][/color]


No sami nie wiedzą co piszą.Podatek w postaci 15% za podniesienie wartości przez zmianę projektu zagospodarowania miastu się należy jak psu buda.No chyba że urzędnicy dziwnym trafem zapomną.Albo echo potrzyma grunty ponad 5 lat i dopiero sprzeda?
Avatar
deVon / 21 grudnia 2012 o 08:16
0
Ci radni są jacyś lewi... Jak Echo dawało skrzyżowanie za darmo, to Niet. Jak Echo chce walnąć tam bloki kupiwszy ziemię za bezcen i nie przebudowując skrzyżowania, to wszystko OK..
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 07:55
0
Echo wynocha z Lublina. takich inwestorów jak wy to tu nikt nie chce!!! Zwodzicie maisto od lat. A pan Kupisz kłamie w żywe oczy - Immofinanz i Ikea płacą dziesiątki milionów na drogi!!!!
Avatar
Ja / 21 grudnia 2012 o 07:42
0
[quote name='ROześlijcie dalej' timestamp='1356047572' post='712259']
[url="http://www.mp.pl/premierzepomoz/"]http://www.mp.pl/premierzepomoz/[/url]

Powyższy link, to link do filmu, w którym pokazano jak w Polsce poprzez zastraszanie lekarzy pozbawiono pacjentów dostępu do leków refundowanych. Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie płatnikowi w postaci Narodowego Funduszu Zdrowia udało się doprowadzić do sytuacji, w której lekarze obawiają się wypisywać pacjentom recepty na leki. Represyjne przepisy dały już w tym roku 2 mld złotych oszczędności w kasie NFZ, jednocześnie doprowadzając do tego, że pacjenci przestali realizować recepty pisane na 100%. Lekarze coraz częściej otrzymują kary w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Lekarz wypisujący średnio 20 recept dziennie, w przypadku popełnienia nawet najdrobniejszego błędu tylko na jednej z recept, po 5 latach okresu kontrolnego otrzyma karę w wysokości 250 tysięcy złotych. Za pojedynczy błąd na jednej recepcie lekarz otrzymuje karę umowną w wysokości 200 zł Jeśli możesz roześlij tego maila do wszystkich znajomych. Czas rozpocząć walkę z nieetycznym prawem i graniem zdrowiem i życiem pacjentów. Polityka zastraszania powoduje, że Polacy pozbawiani są dostępu do leków, a efekty tego coraz częściej widzimy na co dzień. Starzy ludzie, matki z chorymi dziećmi odchodzące od aptecznego okienka, bo nie stać ich na leki… Czas rozpocząć walkę z represyjną polityką stosowaną wobec lekarzy i pacjentów. Czas na stanowczy protest, apele do parlamentarzystów o zmiany niespotykanych nigdzie na świecie nieuczciwych przepisów, a jeśli to nie pomoże, to nagłośnienie bezprawnego prawa nawet na arenie międzynarodowej. Zadaniem lekarza jest leczenie pacjentów, a nie decydowanie o wysokości refundacji. A pacjent opłacający składkę zdrowotną ma prawo do leków refundowanych. Jeśli wierzysz w sprawiedliwość i uczciwość, to walcz z patologią bezprawia w Polsce, poprzyj protest, prześlij maila dalej.
[/quote]

Czyżby to jakoś pracownik firmy farmaceutycznej pisał ten komentarz?
Sprzedaż leków zmalała czy co...?
[quote name='ROześlijcie dalej' timestamp='1356047572' post='712259']
[url="http://www.mp.pl/premierzepomoz/"]http://www.mp.pl/premierzepomoz/[/url]

Powyższy link, to link do filmu, w którym pokazano jak w Polsce poprzez zastraszanie lekarzy pozbawiono pacjentów dostępu do leków refundowanych. Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie płatnikowi w postaci Narodowego Funduszu Zdrowia udało się doprowadzić do sytuacji, w której lekarze obawiają się wypisywać pacjentom recepty na leki. Represyjne pr... rozwiń
Avatar
Tomasz / 21 grudnia 2012 o 16:55
0
Kiedy Echo kilka ładnych lat temu kupowało Górki Czechowskie, obiecywało park dla mieszkańców i małe sklepy, żadnych hipermarketów broń boże!, potem okazało się, że będzie wielki hipermarket z parkingami i paseczek zieleni dla ludzi, a teraz, że jednak wszystko będzie szczelnie zabudowane... Lublin ma opuszczone spodnie, jest nisko pochylony i Echo robi z nim co chce!!!

Żenada radni - dajecie ciała w biały dzień, na naszych oczach... Jeden z ostatnich kawałków zieleni w mieście zalejecie betonem... Panie Żuk - to jest ten planowany EkoLublin??

Widzę, że po przykrywką fajnych ale pustych haseł, miastem rządzi banda niekompetentnych ignorantów...
Kiedy Echo kilka ładnych lat temu kupowało Górki Czechowskie, obiecywało park dla mieszkańców i małe sklepy, żadnych hipermarketów broń boże!, potem okazało się, że będzie wielki hipermarket z parkingami i paseczek zieleni dla ludzi, a teraz, że jednak wszystko będzie szczelnie zabudowane... Lublin ma opuszczone spodnie, jest nisko pochylony i Echo robi z nim co chce!!!

Żenada radni - dajecie ciała w biały dzień, na naszych oczach... Jeden z ostatnich kawałków zieleni w mieście zalejecie betonem... Panie Żuk - to... rozwiń
Avatar
uyi / 21 grudnia 2012 o 14:49
0
[quote name='scyzoryk z Kielc' timestamp='1356067700' post='712275']
I tak się wieśniaki z lublina robi kasę.
[/quote]
Wal się pedziu
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 11:31
0
[quote name='zniesmaczony' timestamp='1356037874' post='712218']
Halo! CBA! Jest tam kto?
[/quote]
hehe, dobre pytanie
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 11:29
0
Halo dziennikarze, pobudka.
Zadajcie pytanie w imieniu mieszkańców.
"Co miasto i mieszkańcy zyskają na zmianie planów zagospodarowania" ????

Bo to że zyska prywatna firma to każdy widzi:
- zyska na sprzedaży ziemi którą kupiła śmieszna pieniądze
- nie musi ponosić kosztów przebudowy skrzyżowania (pewnie miasto przebuduje za pieniądze mieszkańców)
Avatar
iya / 21 grudnia 2012 o 10:41
0
dzięki pisiactwu stoimy w korkach a na górkach mamy tylko śmietnik
Avatar
orka / 21 grudnia 2012 o 10:20
0
[quote name='scyzoryk z Kielc' timestamp='1356067700' post='712275']
I tak się wieśniaki z lublina robi kasę.
[/quote]
poczytaj o wzroście wartości gruntu i opłacie adiacenckiej per chamie i zobacz kto na kim zrobi interes
Avatar
Kalinka / 21 grudnia 2012 o 09:12
0
[color=#4D4D4D][font=arial]Echo już zapowiedziało, że miasto nie może liczyć na żadne prezenty w związku ze zmianą planu.[/font][/color]


No sami nie wiedzą co piszą.Podatek w postaci 15% za podniesienie wartości przez zmianę projektu zagospodarowania miastu się należy jak psu buda.No chyba że urzędnicy dziwnym trafem zapomną.Albo echo potrzyma grunty ponad 5 lat i dopiero sprzeda?
Avatar
deVon / 21 grudnia 2012 o 08:16
0
Ci radni są jacyś lewi... Jak Echo dawało skrzyżowanie za darmo, to Niet. Jak Echo chce walnąć tam bloki kupiwszy ziemię za bezcen i nie przebudowując skrzyżowania, to wszystko OK..
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 07:55
0
Echo wynocha z Lublina. takich inwestorów jak wy to tu nikt nie chce!!! Zwodzicie maisto od lat. A pan Kupisz kłamie w żywe oczy - Immofinanz i Ikea płacą dziesiątki milionów na drogi!!!!
Avatar
Ja / 21 grudnia 2012 o 07:42
0
[quote name='ROześlijcie dalej' timestamp='1356047572' post='712259']
[url="http://www.mp.pl/premierzepomoz/"]http://www.mp.pl/premierzepomoz/[/url]

Powyższy link, to link do filmu, w którym pokazano jak w Polsce poprzez zastraszanie lekarzy pozbawiono pacjentów dostępu do leków refundowanych. Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie płatnikowi w postaci Narodowego Funduszu Zdrowia udało się doprowadzić do sytuacji, w której lekarze obawiają się wypisywać pacjentom recepty na leki. Represyjne przepisy dały już w tym roku 2 mld złotych oszczędności w kasie NFZ, jednocześnie doprowadzając do tego, że pacjenci przestali realizować recepty pisane na 100%. Lekarze coraz częściej otrzymują kary w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Lekarz wypisujący średnio 20 recept dziennie, w przypadku popełnienia nawet najdrobniejszego błędu tylko na jednej z recept, po 5 latach okresu kontrolnego otrzyma karę w wysokości 250 tysięcy złotych. Za pojedynczy błąd na jednej recepcie lekarz otrzymuje karę umowną w wysokości 200 zł Jeśli możesz roześlij tego maila do wszystkich znajomych. Czas rozpocząć walkę z nieetycznym prawem i graniem zdrowiem i życiem pacjentów. Polityka zastraszania powoduje, że Polacy pozbawiani są dostępu do leków, a efekty tego coraz częściej widzimy na co dzień. Starzy ludzie, matki z chorymi dziećmi odchodzące od aptecznego okienka, bo nie stać ich na leki… Czas rozpocząć walkę z represyjną polityką stosowaną wobec lekarzy i pacjentów. Czas na stanowczy protest, apele do parlamentarzystów o zmiany niespotykanych nigdzie na świecie nieuczciwych przepisów, a jeśli to nie pomoże, to nagłośnienie bezprawnego prawa nawet na arenie międzynarodowej. Zadaniem lekarza jest leczenie pacjentów, a nie decydowanie o wysokości refundacji. A pacjent opłacający składkę zdrowotną ma prawo do leków refundowanych. Jeśli wierzysz w sprawiedliwość i uczciwość, to walcz z patologią bezprawia w Polsce, poprzyj protest, prześlij maila dalej.
[/quote]