Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2011 r.
20:13
Edytuj ten wpis

ESK 2016: Lublin ma najlepszy wizerunek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
ESK 2016: Lublin ma najlepszy wizerunek (Jacek Świerczyński)
ESK 2016: Lublin ma najlepszy wizerunek (Jacek Świerczyński)

Lublin ma najlepszy wizerunek spośród wszystkich polskich miast walczących o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Niezależnie od siebie stwierdziły to dwa instytuty badawcze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według instytutu PRESS-SERVICE od grudnia do lutego to właśnie o lubelskiej kandydaturze pisano najczęściej, bo aż 301 razy, o Warszawie 279, najmniej pisano o Wrocławiu – 166 razy.

Informacje na ten temat publikuje zwłaszcza prasa lokalna. Gorzej jest w przypadku prasy ogólnopolskiej. Tu przoduje Warszawa (39 publikacji) i Gdańsk (23), a Lublin jest trzeci (17 tekstów). Ogółem, to Lublin ma też najwięcej publikacji o przychylnym wydźwięku (45 proc., przy 4 proc. negatywnych).

Z szacunków instytutu wynika, że w pierwszej piątce dziennikarzy poruszających tematy ESK aż troje to przedstawiciele lubelskich mediów.

Z kolei Instytut Monitorowania Mediów przeanalizował doniesienia z okresu od 13 października 2010 do 12 stycznia 2011. – Najbardziej medialnym kandydatem okazało się najmniejsze miasto, Lublin – tak zaczyna się jego raport.

Instytut zauważa, że gdyby przyznanie tytułu zależało od obecności w mediach, to wygralibyśmy ten wyścig. Podkreśla też, że Lublin był najczęściej chwalony także przez miasta, które nie przeszły do drugiego etapu m.in. przez Bydgoszcz, która krytykuje za to Warszawę.

Według IMM, także my mamy najwięcej publikacji pozytywnych, ale ich odsetek szacuje na niespełna 8 proc. większość doniesień traktując jako neutralne. Autorzy opracowania zwracają też uwagę na to, że nawet o drodze S-17 media informowały w kontekście starań o ESK.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Trias / 29 marca 2011 o 17:27
0
Hasło "Europejska Stolica Kultury" brzmi nad wyraz górnolotnie. A stawiam dolary przeciwko orzechom, że przeciętny Europejczyk na dźwięk tej nazwy i miasta Lublin (jeśli wygra) co najwyżej wzruszy ramionami. Szczerze wątpię, żeby wygranie tego plebiscytu miało jakiś większy wydźwięk, poza zorganizowaniem paru imprez, które i tak przejdą bez echa wśród większości ludzi. Jak dla mnie to jest robione na siłę. Prawdziwą Stolicą Kultury Lubin (czy jakieś inne miasto) mógłby być, gdyby taką opinię sobie wypracował, stojąc rzeczywiście pod tym względem na najwyższym poziomie. Natomiast z nadania jakiegoś unijnego urzędnika, tytuł ten nie ma dla mnie, i zapewne dla większości ludzi, praktycznie żadnego znaczenia.
Hasło "Europejska Stolica Kultury" brzmi nad wyraz górnolotnie. A stawiam dolary przeciwko orzechom, że przeciętny Europejczyk na dźwięk tej nazwy i miasta Lublin (jeśli wygra) co najwyżej wzruszy ramionami. Szczerze wątpię, żeby wygranie tego plebiscytu miało jakiś większy wydźwięk, poza zorganizowaniem paru imprez, które i tak przejdą bez echa wśród większości ludzi. Jak dla mnie to jest robione na siłę. Prawdziwą Stolicą Kultury Lubin (czy jakieś inne miasto) mógłby być, gdyby taką opinię sobie wypracował, stojąc rzeczywiście po... rozwiń
Avatar
Tomasz / 29 marca 2011 o 17:08
0
[quote name='Waldek' timestamp='1301392991' post='456179']
Z takim podejściem Lublin nigdy do niczego nie dojdzie, po co cokolwiek robić skoro to pochłania tyle pieniędzy, lepiej patrzmy z założonymi rękami i czekajmy na cud. A może trochę nie doceniasz tego miasta? Klimat z innymi miastami wschodnimi jest porównywalny? Pokaż mi chociaż jedno takie miasto!Jeśli sam Lublin w siebie nie uwierzy nikt w niego nie uwierzy....
[/quote]
Lublin nie osiągnie niczego z powodu braku rozsądku w podejmowaniu strategicznych decyzji przez włodarzy miasta, a nie z winy mieszkańców. Nie mylmy porządku rzeczy i nie obarczajmy winą mieszkańców za to, że stwierdzają fakty - Lublin jest biednym i zaniedbanym miastem z powodu marnowania pieniędzy przez kolejnych rządzących. I samo pozytywne nastawienie niczego tu nie zmieni - to raczej prezydent miasta i wydział kultury liczy na cud, wierząc że dzięki ESK Lublinowi przybędzie nowych nawierzchni ulic, inwestorów, wzrośnie poziom życia mieszkańców i ogólne zadowolenie. Niestety, jak widać chociażby na przykładzie Sztukmistrzów, urzędnicy z Ratusza zmarnowali prawie 2 mln. zł - artyści wyjechali zabierając wynagrodzenie, a w Lublinie nie zostało nic z tych pieniędzy. Podobnie z marketingiem miasta, na który były wydane milionowe kwoty - czy wymiernie coś zmienił? Przybyło nowych miejsc pracy, inwestycji, podwyższył się poziom życia w mieście?
Owszem, wszystko kosztuje, ale są sprawy priorytetowe do sfinansowania związane z gospodarką miasta oraz życiem mieszkańców. Dla porównania Rzeszów: nie walczy do upadłego o miano ESK, ale rozbudowuje lotnisko, poszerza strefę ekonomiczną, inwestuje w tworzenie biznesu - i to w przyszłości zaprocentuje i będzie wymierne. Ludzie nie będą korzystać z oferty kulturalnej, jeśli będą mieć ciągły dylemat: czy miesięczna pensja wystarczy na bieżące opłaty, paliwo, życie.
Uparte dążenie do ESK, przebudowa Placu Litewskiego, budowa stadionu w okolicy cukrowni, to mżonki, którymi próbuje się zaślepiać opinię, byle tylko pokazać, że rządzący coś robią.
Co do klimatu miasta, to podobne są Sandomierz, Białystok, Zamość - polecam odwiedzić, warto!
[quote name='Waldek' timestamp='1301392991' post='456179']
Z takim podejściem Lublin nigdy do niczego nie dojdzie, po co cokolwiek robić skoro to pochłania tyle pieniędzy, lepiej patrzmy z założonymi rękami i czekajmy na cud. A może trochę nie doceniasz tego miasta? Klimat z innymi miastami wschodnimi jest porównywalny? Pokaż mi chociaż jedno takie miasto!Jeśli sam Lublin w siebie nie uwierzy nikt w niego nie uwierzy....
[/quote]
Lublin nie osiągnie niczego z powodu braku rozsądku w podejmowaniu ... rozwiń
Avatar
Waldek / 29 marca 2011 o 12:03
0
Z takim podejściem Lublin nigdy do niczego nie dojdzie, po co cokolwiek robić skoro to pochłania tyle pieniędzy, lepiej patrzmy z założonymi rękami i czekajmy na cud. A może trochę nie doceniasz tego miasta? Klimat z innymi miastami wschodnimi jest porównywalny? Pokaż mi chociaż jedno takie miasto!Jeśli sam Lublin w siebie nie uwierzy nikt w niego nie uwierzy....
Avatar
jon / 25 marca 2011 o 08:17
0
najlepszy wizerunek to ma Lublin na Podzamczu, przed wejściem na dworzec PKS
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 18:18
0
Lublin - Europejską Stolicą Kultury. To miano w stosunku do Lublina zasługuje bardziej na współczucie, niż radość!
Władze miasta dążąc do uzyskania ESK straciły chyba kontakt z rzeczywistością w jakiej żyją.
Dlaczego?
Dlatego, że:
- Lublin dysponuje ubogą ofertą kulturalną - jest kilka teatrów, filharmonia, kilka prawdziwych środowisk artystycznych i ... tyle; reszta to rozrywka, jaka jest dostępna w każdym mieście (kina, itp. - nie wspomnę o grupach pseudoartystycznych, które potrafią tylko walić w bębny i żąglować - żadna to kultura);
- brakuje dobrej jakości infrastruktury w mieście, większość ulic jest w opłakanym stanie (dobra nawierzchnia kilku głównych ulic nie wystarczy), nie wspominając już o sporze wokół drogi ekspresowej S17, która prawdopodobnie nigdy nie zostanie wybudowana oraz lotnisku
- miasto boryka się z dużymi problemami finansowymi na każdym kroku (nie zachwycajmy się tym, że Lublin wyprzedził inne miasta w kandydowaniu do ESK - to nie bierze się z próżni - po prostu inne, bogatsze miasta inwestują więcej pieniędzy w rozwój gospodarczy, aniżeli nie przynoszące pożytku tytuły, czy promocję); jeśli Lublin zorganizuje ESK, to pochłonie to na tyle duże środki, że o inwestycjach miejskich będziemy mogli zapomnieć na kilka dobrych lat (nie liczmy na oczarowanie inwestorów zewnętrznych).
Miasto ma też niezaprzeczalne walory i cechy wyróżniające (jak np. zabytki, specyfika i wpływ kultury wschodniej), ale są one raczej domeną turystyki, aniżeli wartością, która jest na tyle niezwykła, aby robić z tego Stolicę Kultury (podobny "klimat" maja też inne miasta wschodniej Polski). Uważam, że dążenie na siłę do ESK może przynieść więcej szkód (w sensie nadwyrężenia budżetu miasta - pomimo środków zewnętrznych, miasto także wnosi bardzo duży wkład finansowy w organizację), niż korzyści (których nie przyniósł nawet marketing miasta, stosowany od 4 lat oraz opracowywany i wdrażany za olbrzymie pieniądze). Zasady ekonomii są nieubłagalne: w tym przypadku wartość salda może okazać się ujemna!
Lublin - Europejską Stolicą Kultury. To miano w stosunku do Lublina zasługuje bardziej na współczucie, niż radość!
Władze miasta dążąc do uzyskania ESK straciły chyba kontakt z rzeczywistością w jakiej żyją.
Dlaczego?
Dlatego, że:
- Lublin dysponuje ubogą ofertą kulturalną - jest kilka teatrów, filharmonia, kilka prawdziwych środowisk artystycznych i ... tyle; reszta to rozrywka, jaka jest dostępna w każdym mieście (kina, itp. - nie wspomnę o grupach pseudoartystycznych, które potrafią tylko walić w bębny i żągl... rozwiń
Avatar
Karr / 22 marca 2011 o 16:28
0
[quote name='j/t' timestamp='1300744167' post='453164']
Lublin to zadupie. Brudne w dodatku
[/quote]
A Ty brudasie z kąt sie wyrwałeś ??!!! Fieju jak nie masz o tym mieście pojęcia to lepiej nie pisz bo chyba starzy robili cię przez telefon i im impulsów zabrakło !!! XD!!
Avatar
Leniu / 22 marca 2011 o 15:39
0
A ja ze swoich długoletnich obserwacji mogę powiedzieć, że źle o Lublinie wypowiadają się ludzie z trzech grup:
- nigdy nie byli w Lublinie
- mieszkają w Lublinie i nie byli nigdzie indziej dłużej niż kilka dni, czyli w du*** byli i gówno widzieli
- uciekinierzy na zachód i warszafka, przy czym pierwsi (tzw. "lądyńczycy") ogólnie nienawidzą Polski i nie o Lublin im chodzi, a o cały kraj, a Ci drudzy zapieprzają od rana do wieczora, żeby później w spokoju w sobotni wieczór przyćpać i wyskoczyć na balety, łyknąć drogiego alkoholu i poczuć się prawdziwie miastowo.
Sam pochodzę z Lublina, ale studiuję w Krakowie i tu mieszkam już 5 lat, więc trochę pojęcia o życiu w innych miastach w Polsce mam. Szału nie ma nigdzie, ale w Lublinie żyje się na prawdę przyjemniej niż gdzie indziej. W Warszawie nie mogę wytrzymać tygodnia - strasznie mnie to miasto przytłacza, Gdańsk - zawiodłem się w ostatnie wakacje, bo już o 24 wszystko zamykali, jedyny nocny w centrum, to jakaś kpina (dwie marki piwa, brak lodówki i jeden rodzaj papierosów) i tak można wymieniać i wymieniać, a prawda jest taka, że miasta są różne, żadne nie jest samowystarczalne, a w Lublinie na prawdę niewiele brakuje do pełni szczęścia.
A ja ze swoich długoletnich obserwacji mogę powiedzieć, że źle o Lublinie wypowiadają się ludzie z trzech grup:
- nigdy nie byli w Lublinie
- mieszkają w Lublinie i nie byli nigdzie indziej dłużej niż kilka dni, czyli w du*** byli i gówno widzieli
- uciekinierzy na zachód i warszafka, przy czym pierwsi (tzw. "lądyńczycy") ogólnie nienawidzą Polski i nie o Lublin im chodzi, a o cały kraj, a Ci drudzy zapieprzają od rana do wieczora, żeby później w spokoju w sobotni wieczór przyćpać i wyskoczyć na balety, łyknąć dro... rozwiń
Avatar
folkatka / 22 marca 2011 o 04:17
0
Poziom wpisów w tym wątku (poza - pierwszym) - to dno, sitowie i sto metrów mułu.
NIe ma z czym polemizować. Pozdro dla Poznaniaka.
Avatar
j/t / 21 marca 2011 o 22:49
0
Lublin to zadupie. Brudne w dodatku
Avatar
werka / 21 marca 2011 o 21:48
0
LUBLIN LUBLIN LUBLIN LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! XD XD XD
Avatar
Trias / 29 marca 2011 o 17:27
0
Hasło "Europejska Stolica Kultury" brzmi nad wyraz górnolotnie. A stawiam dolary przeciwko orzechom, że przeciętny Europejczyk na dźwięk tej nazwy i miasta Lublin (jeśli wygra) co najwyżej wzruszy ramionami. Szczerze wątpię, żeby wygranie tego plebiscytu miało jakiś większy wydźwięk, poza zorganizowaniem paru imprez, które i tak przejdą bez echa wśród większości ludzi. Jak dla mnie to jest robione na siłę. Prawdziwą Stolicą Kultury Lubin (czy jakieś inne miasto) mógłby być, gdyby taką opinię sobie wypracował, stojąc rzeczywiście pod tym względem na najwyższym poziomie. Natomiast z nadania jakiegoś unijnego urzędnika, tytuł ten nie ma dla mnie, i zapewne dla większości ludzi, praktycznie żadnego znaczenia.
Hasło "Europejska Stolica Kultury" brzmi nad wyraz górnolotnie. A stawiam dolary przeciwko orzechom, że przeciętny Europejczyk na dźwięk tej nazwy i miasta Lublin (jeśli wygra) co najwyżej wzruszy ramionami. Szczerze wątpię, żeby wygranie tego plebiscytu miało jakiś większy wydźwięk, poza zorganizowaniem paru imprez, które i tak przejdą bez echa wśród większości ludzi. Jak dla mnie to jest robione na siłę. Prawdziwą Stolicą Kultury Lubin (czy jakieś inne miasto) mógłby być, gdyby taką opinię sobie wypracował, stojąc rzeczywiście po... rozwiń
Avatar
Tomasz / 29 marca 2011 o 17:08
0
[quote name='Waldek' timestamp='1301392991' post='456179']
Z takim podejściem Lublin nigdy do niczego nie dojdzie, po co cokolwiek robić skoro to pochłania tyle pieniędzy, lepiej patrzmy z założonymi rękami i czekajmy na cud. A może trochę nie doceniasz tego miasta? Klimat z innymi miastami wschodnimi jest porównywalny? Pokaż mi chociaż jedno takie miasto!Jeśli sam Lublin w siebie nie uwierzy nikt w niego nie uwierzy....
[/quote]
Lublin nie osiągnie niczego z powodu braku rozsądku w podejmowaniu strategicznych decyzji przez włodarzy miasta, a nie z winy mieszkańców. Nie mylmy porządku rzeczy i nie obarczajmy winą mieszkańców za to, że stwierdzają fakty - Lublin jest biednym i zaniedbanym miastem z powodu marnowania pieniędzy przez kolejnych rządzących. I samo pozytywne nastawienie niczego tu nie zmieni - to raczej prezydent miasta i wydział kultury liczy na cud, wierząc że dzięki ESK Lublinowi przybędzie nowych nawierzchni ulic, inwestorów, wzrośnie poziom życia mieszkańców i ogólne zadowolenie. Niestety, jak widać chociażby na przykładzie Sztukmistrzów, urzędnicy z Ratusza zmarnowali prawie 2 mln. zł - artyści wyjechali zabierając wynagrodzenie, a w Lublinie nie zostało nic z tych pieniędzy. Podobnie z marketingiem miasta, na który były wydane milionowe kwoty - czy wymiernie coś zmienił? Przybyło nowych miejsc pracy, inwestycji, podwyższył się poziom życia w mieście?
Owszem, wszystko kosztuje, ale są sprawy priorytetowe do sfinansowania związane z gospodarką miasta oraz życiem mieszkańców. Dla porównania Rzeszów: nie walczy do upadłego o miano ESK, ale rozbudowuje lotnisko, poszerza strefę ekonomiczną, inwestuje w tworzenie biznesu - i to w przyszłości zaprocentuje i będzie wymierne. Ludzie nie będą korzystać z oferty kulturalnej, jeśli będą mieć ciągły dylemat: czy miesięczna pensja wystarczy na bieżące opłaty, paliwo, życie.
Uparte dążenie do ESK, przebudowa Placu Litewskiego, budowa stadionu w okolicy cukrowni, to mżonki, którymi próbuje się zaślepiać opinię, byle tylko pokazać, że rządzący coś robią.
Co do klimatu miasta, to podobne są Sandomierz, Białystok, Zamość - polecam odwiedzić, warto!
[quote name='Waldek' timestamp='1301392991' post='456179']
Z takim podejściem Lublin nigdy do niczego nie dojdzie, po co cokolwiek robić skoro to pochłania tyle pieniędzy, lepiej patrzmy z założonymi rękami i czekajmy na cud. A może trochę nie doceniasz tego miasta? Klimat z innymi miastami wschodnimi jest porównywalny? Pokaż mi chociaż jedno takie miasto!Jeśli sam Lublin w siebie nie uwierzy nikt w niego nie uwierzy....
[/quote]
Lublin nie osiągnie niczego z powodu braku rozsądku w podejmowaniu ... rozwiń
Avatar
Waldek / 29 marca 2011 o 12:03
0
Z takim podejściem Lublin nigdy do niczego nie dojdzie, po co cokolwiek robić skoro to pochłania tyle pieniędzy, lepiej patrzmy z założonymi rękami i czekajmy na cud. A może trochę nie doceniasz tego miasta? Klimat z innymi miastami wschodnimi jest porównywalny? Pokaż mi chociaż jedno takie miasto!Jeśli sam Lublin w siebie nie uwierzy nikt w niego nie uwierzy....
Avatar
jon / 25 marca 2011 o 08:17
0
najlepszy wizerunek to ma Lublin na Podzamczu, przed wejściem na dworzec PKS
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 18:18
0
Lublin - Europejską Stolicą Kultury. To miano w stosunku do Lublina zasługuje bardziej na współczucie, niż radość!
Władze miasta dążąc do uzyskania ESK straciły chyba kontakt z rzeczywistością w jakiej żyją.
Dlaczego?
Dlatego, że:
- Lublin dysponuje ubogą ofertą kulturalną - jest kilka teatrów, filharmonia, kilka prawdziwych środowisk artystycznych i ... tyle; reszta to rozrywka, jaka jest dostępna w każdym mieście (kina, itp. - nie wspomnę o grupach pseudoartystycznych, które potrafią tylko walić w bębny i żąglować - żadna to kultura);
- brakuje dobrej jakości infrastruktury w mieście, większość ulic jest w opłakanym stanie (dobra nawierzchnia kilku głównych ulic nie wystarczy), nie wspominając już o sporze wokół drogi ekspresowej S17, która prawdopodobnie nigdy nie zostanie wybudowana oraz lotnisku
- miasto boryka się z dużymi problemami finansowymi na każdym kroku (nie zachwycajmy się tym, że Lublin wyprzedził inne miasta w kandydowaniu do ESK - to nie bierze się z próżni - po prostu inne, bogatsze miasta inwestują więcej pieniędzy w rozwój gospodarczy, aniżeli nie przynoszące pożytku tytuły, czy promocję); jeśli Lublin zorganizuje ESK, to pochłonie to na tyle duże środki, że o inwestycjach miejskich będziemy mogli zapomnieć na kilka dobrych lat (nie liczmy na oczarowanie inwestorów zewnętrznych).
Miasto ma też niezaprzeczalne walory i cechy wyróżniające (jak np. zabytki, specyfika i wpływ kultury wschodniej), ale są one raczej domeną turystyki, aniżeli wartością, która jest na tyle niezwykła, aby robić z tego Stolicę Kultury (podobny "klimat" maja też inne miasta wschodniej Polski). Uważam, że dążenie na siłę do ESK może przynieść więcej szkód (w sensie nadwyrężenia budżetu miasta - pomimo środków zewnętrznych, miasto także wnosi bardzo duży wkład finansowy w organizację), niż korzyści (których nie przyniósł nawet marketing miasta, stosowany od 4 lat oraz opracowywany i wdrażany za olbrzymie pieniądze). Zasady ekonomii są nieubłagalne: w tym przypadku wartość salda może okazać się ujemna!
Lublin - Europejską Stolicą Kultury. To miano w stosunku do Lublina zasługuje bardziej na współczucie, niż radość!
Władze miasta dążąc do uzyskania ESK straciły chyba kontakt z rzeczywistością w jakiej żyją.
Dlaczego?
Dlatego, że:
- Lublin dysponuje ubogą ofertą kulturalną - jest kilka teatrów, filharmonia, kilka prawdziwych środowisk artystycznych i ... tyle; reszta to rozrywka, jaka jest dostępna w każdym mieście (kina, itp. - nie wspomnę o grupach pseudoartystycznych, które potrafią tylko walić w bębny i żągl... rozwiń
Avatar
Karr / 22 marca 2011 o 16:28
0
[quote name='j/t' timestamp='1300744167' post='453164']
Lublin to zadupie. Brudne w dodatku
[/quote]
A Ty brudasie z kąt sie wyrwałeś ??!!! Fieju jak nie masz o tym mieście pojęcia to lepiej nie pisz bo chyba starzy robili cię przez telefon i im impulsów zabrakło !!! XD!!
Avatar
Leniu / 22 marca 2011 o 15:39
0
A ja ze swoich długoletnich obserwacji mogę powiedzieć, że źle o Lublinie wypowiadają się ludzie z trzech grup:
- nigdy nie byli w Lublinie
- mieszkają w Lublinie i nie byli nigdzie indziej dłużej niż kilka dni, czyli w du*** byli i gówno widzieli
- uciekinierzy na zachód i warszafka, przy czym pierwsi (tzw. "lądyńczycy") ogólnie nienawidzą Polski i nie o Lublin im chodzi, a o cały kraj, a Ci drudzy zapieprzają od rana do wieczora, żeby później w spokoju w sobotni wieczór przyćpać i wyskoczyć na balety, łyknąć drogiego alkoholu i poczuć się prawdziwie miastowo.
Sam pochodzę z Lublina, ale studiuję w Krakowie i tu mieszkam już 5 lat, więc trochę pojęcia o życiu w innych miastach w Polsce mam. Szału nie ma nigdzie, ale w Lublinie żyje się na prawdę przyjemniej niż gdzie indziej. W Warszawie nie mogę wytrzymać tygodnia - strasznie mnie to miasto przytłacza, Gdańsk - zawiodłem się w ostatnie wakacje, bo już o 24 wszystko zamykali, jedyny nocny w centrum, to jakaś kpina (dwie marki piwa, brak lodówki i jeden rodzaj papierosów) i tak można wymieniać i wymieniać, a prawda jest taka, że miasta są różne, żadne nie jest samowystarczalne, a w Lublinie na prawdę niewiele brakuje do pełni szczęścia.
A ja ze swoich długoletnich obserwacji mogę powiedzieć, że źle o Lublinie wypowiadają się ludzie z trzech grup:
- nigdy nie byli w Lublinie
- mieszkają w Lublinie i nie byli nigdzie indziej dłużej niż kilka dni, czyli w du*** byli i gówno widzieli
- uciekinierzy na zachód i warszafka, przy czym pierwsi (tzw. "lądyńczycy") ogólnie nienawidzą Polski i nie o Lublin im chodzi, a o cały kraj, a Ci drudzy zapieprzają od rana do wieczora, żeby później w spokoju w sobotni wieczór przyćpać i wyskoczyć na balety, łyknąć dro... rozwiń
Avatar
folkatka / 22 marca 2011 o 04:17
0
Poziom wpisów w tym wątku (poza - pierwszym) - to dno, sitowie i sto metrów mułu.
NIe ma z czym polemizować. Pozdro dla Poznaniaka.
Avatar
j/t / 21 marca 2011 o 22:49
0
Lublin to zadupie. Brudne w dodatku
Avatar
werka / 21 marca 2011 o 21:48
0
LUBLIN LUBLIN LUBLIN LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! XD XD XD
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 19

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 90 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 36 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 105

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!