Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 czerwca 2011 r.
20:40
Edytuj ten wpis

ESK: Jak dojedziemy do Lublina w 2016 r.?

0 10 A A
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za pięć lat przejazd pociągiem z Warszawy do Lublina zajmie
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za pięć lat przejazd pociągiem z Warszawy do Lublina zajmie

Komunikacyjna dostępność miasta to najsłabszy punkt lubelskiej kandydatury do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Zarówno droga, jak i linia kolejowa prowadzące do Warszawy są w kiepskim stanie. Czy do 2016 r. to się zmieni?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To, na co mamy wpływ, jesteśmy w stanie realizować. Lotnisko już budujemy – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Port Lotniczy Lublin w Świdniku ma być gotowy w przyszłym roku. Pierwsze efekty prac nad siatką połączeń lotniczych mają być ogłoszone już wkrótce.

Dłużej poczekamy na modernizację linii kolejowej do stolicy. W 2016 roku – jeśli wszystko dobrze pójdzie – czas przejazdu pociągiem z Warszawy do Lublina uda się skrócić do dwóch godzin. Docelowo podróż ma trwać godzinę i 40 minut, ale to uda się osiągnąć dopiero po 2016 r.

Pewne jest już, że na tej trasie będzie można pojechać pociągiem z klimatyzacją. Samorząd województwa zlecił gruntowną modernizację pięciu składów elektrycznych. W warsztatach wymienione zostanie praktycznie wszystko, co tylko się da.

– Zmodernizowane składy mają być dostarczane sukcesywnie do połowy listopada – zapowiada Michał Tyburek z Urzędu Marszałkowskiego.

W planie jest też budowa kolei aglomeracyjnej łączącej Lublin z najbliższymi miastami. Na terenie miasta powstałyby nowe przystanki kolejowe. – Samorząd województwa zakupił już kilka nowych szynobusów służących do komunikacji w regionie – podkreśla Żuk.

Najwięcej wątpliwości może budzić budowa drogi S17. – W tej chwili budowa ruszyła na odcinku od Kurowa do Piask – mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Jeśli w listopadzie uda nam się podpisać umowę na ostatnie zadanie, to końca prac możemy się spodziewać w listopadzie 2013 r.

Co z dalszym odcinkiem? Drogowcy z Mazowsza występują już o zgodę na kontynuowanie prac projektowych. – Są więc jakieś szanse na to, że w 2016 roku droga będzie gotowa aż do Warszawy. Pod warunkiem, że znajdzie się źródło jej finansowania – dodaje dyr. Wójtowicz.
Eksperci oceniający kandydatów będą brać pod uwagę nie tylko dostępność komunikacyjną miasta, ale też program działań na rok 2016 i to, czy lubelskie środowiska kulturalne są w stanie ten program realizować.

Swój werdykt 13-osobowa komisja ogłosi już we wtorek, 21 czerwca. Konferencja z Warszawy będzie transmitowana na żywo na telebimach ustawionych na Placu Po Farze.

Lublin czarnym koniem wyścigu o ESK

Lublin to najbardziej medialny kandydat do Europejskiej Stolicy Kultury – wyliczył instytut Press-Service. To o naszym mieście pisze się najczęściej, a "Dziennik Wschodni” należy do najaktywniejszych w pisaniu o wszystkich kandydatach, nie tylko o Lublinie.

Od marca do maja w prasie ukazało się w sumie 1013 publikacji poświęconych walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Lublina dotyczyło ponad 40 proc. z tych tekstów, dokładnie 414 publikacji.

– Czarny koń wyścigu o ESK rozpędził się najbardziej na finiszu konkurencji – czytamy w raporcie. Drugie miejsce zajęły Katowice (348 publikacji), dalej są: Warszawa (225), Gdańsk (187) i Wrocław (164).

Aż 263 spośród 414 publikacji poświęconych Lublinowi ma wydźwięk pozytywny. Nasze miasto znacznie częściej od pozostałych było tematem bardziej rozbudowanych artykułów.

Najwięcej tekstów poświęconych ESK ukazało się w "Gazecie Wyborczej Lublin”, "Dzienniku Wschodnim” i "Gazecie Wyborczej Katowice”. Instytut zbadał też, którzy dziennikarze piszący na temat ESK byli najaktywniejsi.

W pierwszej dziesiątce jedynie trzy osoby to przedstawiciele mediów innych, niż lubelskie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
harkie / 19 czerwca 2011 o 09:42
0
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma
[/quote]

Ponoć lotnisko w Lublinie nie będzie dochodowe i będą potrzebne pieniądze na tzw. utrzymanie gotowości. Całkiem spore. Dodatkowo dojdą spłaty kredytów (wszelkiej maści).
Dlatego też nie dziwi mnie postawa wielkich budowniczych, że zwlekają z otwarciem.
Przyczyniają się tedy do znacznych oszczędności w kasie miast, gmin i wsi województwa.

Chwała im za to i moim zdaniem nalezy się kolejna duża premia za nadludzkie wręcz wysiłki, aby taki stan nadal trwał!

Stolica kulury kresowej. Przecież dzisiaj modna jest agroturytyka!
Kto ma dostęp do dodatku puławskiego, mógł przeczytać jak się kiedyś do Kazimierza czy Janowca dojeżdzało.
Więc jest to jakiś plus stolica kultury w buszu jak kiedyś miasto Brazylia, czy opera z filmu Fitzcarraldo.
To świat mógłby zapamiętć.

Mógłby, bo Lublin stolicą K. chyba nie zostanie.
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma
[/quote]

Ponoć lotnisko w Lublinie nie będzie dochodowe i będą potrzebne pieniądze na tzw. utrzymanie gotowości. Całkiem spore. Dodatkowo dojdą spłaty kredytów (wszelkiej maści).
Dlatego też nie dziwi mnie postawa wielkich budowniczych, ż... rozwiń
Avatar
anka / 19 czerwca 2011 o 00:19
0
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np. Bolko Lublin - Wrocław ) i marne władze tego miasta chcą, żeby ich szanowano... buahahaha!!!! Popatrzcie np. na Białą Podlaską - nowa obwodnica, remonty ulic, nowe sklepy, nowe osiedla, nowe RÓWNE ulice, LOTNISKO. Lublin zatem zostawiamy bez komentarza a szkoda, bo potencjał tam jest ogromny!
[/quote]
zgadzam się w 100%. To co się dzieje w Lublinie to jakaś kpina.
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np... rozwiń
Avatar
OnLbn / 18 czerwca 2011 o 23:19
0
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma
[/quote]

Przecież powstaje lotnisko pod Lublinem! Przejedź się.
Avatar
realny / 18 czerwca 2011 o 20:33
0
[quote name='Jan' timestamp='1308414761' post='491105']
http://www.candidatecities.com/

Pod tym linkiem można oddać głos na Lublin w walce o tytuł ESK 2016

Prześlijcie tego maila znajomym bo ogłoszenie które polskie miasto
zdobędzie ten tytuł już za pare dni.

Dzieki
[/quote]

Pod tym linkiem to możesz sobie co najwyżej oddać głos na ulubine miasto z kandydujących
Ot tak, dla zabawy i statystyki.
Ale nie ma to nic wspólnego z wybraniem ESK 2016.
[quote name='Jan' timestamp='1308414761' post='491105']
http://www.candidatecities.com/

Pod tym linkiem można oddać głos na Lublin w walce o tytuł ESK 2016

Prześlijcie tego maila znajomym bo ogłoszenie które polskie miasto
zdobędzie ten tytuł już za pare dni.

Dzieki
[/quote]

Pod tym linkiem to możesz sobie co najwyżej oddać głos na ulubine miasto z kandydujących
Ot tak, dla zabawy i statystyki.
Ale nie ma to nic wspólnego z wybrani... rozwiń
Avatar
Jan / 18 czerwca 2011 o 18:32
0
http://www.candidatecities.com/

Pod tym linkiem można oddać głos na Lublin w walce o tytuł ESK 2016

Prześlijcie tego maila znajomym bo ogłoszenie które polskie miasto
zdobędzie ten tytuł już za pare dni.

Dzieki
Avatar
CyberVampir / 18 czerwca 2011 o 18:04
0
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np. Bolko Lublin - Wrocław ) i marne władze tego miasta chcą, żeby ich szanowano... buahahaha!!!! Popatrzcie np. na Białą Podlaską - nowa obwodnica, remonty ulic, nowe sklepy, nowe osiedla, nowe RÓWNE ulice, LOTNISKO. Lublin zatem zostawiamy bez komentarza a szkoda, bo potencjał tam jest ogromny!
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np. Bolko Lublin - Wrocław ) i marne władze tego miasta chcą, żeby ich szanowano... buahahaha... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2011 o 17:39
0
A co z 19-tką? Od Lubartowa do Kraśnika składa się tylko z łat i kolein. Mistrzostwo świata to kawałek od świateł na Jana Pawła/Kraśnicka do Konopnicy.
A co z kolejnym kwiatkiem: Warszawska/Zbożowa do Dębówki?
Na miejscu dyrektora lubelskiej GDDKiA i jego rzecznika strzeliłbym sobie w łeb lub chociaż podał się do dymisji za nieudolność, a nie urządzał wystawy chwalące przyszłe sukcesy.
Avatar
realny / 18 czerwca 2011 o 17:37
0
[quote name='lublin' timestamp='1308399433' post='491044']
Nie wiem komu zalezy na pisaniu bzdur o s-17, wiadomo nie od dziś że dalsza część drogi w stronę stolicy ma wpisane daty 2015 -2017 rok więc o jakim 2016 mówimy....???
[/quote]
Nie bardzo rozumiem dlaczego rok 2016 nie mieści się w przedziale 2015-2017?
Wziął i wypadł
Avatar
OnLbn / 18 czerwca 2011 o 16:26
0
Owszem, ale może przyznanie nam ESK zmobilizuje władze centralne do szybszej budowy S17 od Kurowa do Warszawy. W końcu wstydem dla całej Polski byłby fakt kiepskiego dojazdu do miasta, które będzie w istotny sposób w 2016 roku ten kraj reprezentować. Autostrada A2 też nie byłaby dziś tak palącym problemem, gdyby nie przyszłoroczne mistrzostwa.
Avatar
lublin / 18 czerwca 2011 o 14:17
0
Nie wiem komu zalezy na pisaniu bzdur o s-17, wiadomo nie od dziś że dalsza część drogi w stronę stolicy ma wpisane daty 2015 -2017 rok więc o jakim 2016 mówimy....???
Avatar
harkie / 19 czerwca 2011 o 09:42
0
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma
[/quote]

Ponoć lotnisko w Lublinie nie będzie dochodowe i będą potrzebne pieniądze na tzw. utrzymanie gotowości. Całkiem spore. Dodatkowo dojdą spłaty kredytów (wszelkiej maści).
Dlatego też nie dziwi mnie postawa wielkich budowniczych, że zwlekają z otwarciem.
Przyczyniają się tedy do znacznych oszczędności w kasie miast, gmin i wsi województwa.

Chwała im za to i moim zdaniem nalezy się kolejna duża premia za nadludzkie wręcz wysiłki, aby taki stan nadal trwał!

Stolica kulury kresowej. Przecież dzisiaj modna jest agroturytyka!
Kto ma dostęp do dodatku puławskiego, mógł przeczytać jak się kiedyś do Kazimierza czy Janowca dojeżdzało.
Więc jest to jakiś plus stolica kultury w buszu jak kiedyś miasto Brazylia, czy opera z filmu Fitzcarraldo.
To świat mógłby zapamiętć.

Mógłby, bo Lublin stolicą K. chyba nie zostanie.
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma
[/quote]

Ponoć lotnisko w Lublinie nie będzie dochodowe i będą potrzebne pieniądze na tzw. utrzymanie gotowości. Całkiem spore. Dodatkowo dojdą spłaty kredytów (wszelkiej maści).
Dlatego też nie dziwi mnie postawa wielkich budowniczych, ż... rozwiń
Avatar
anka / 19 czerwca 2011 o 00:19
0
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np. Bolko Lublin - Wrocław ) i marne władze tego miasta chcą, żeby ich szanowano... buahahaha!!!! Popatrzcie np. na Białą Podlaską - nowa obwodnica, remonty ulic, nowe sklepy, nowe osiedla, nowe RÓWNE ulice, LOTNISKO. Lublin zatem zostawiamy bez komentarza a szkoda, bo potencjał tam jest ogromny!
[/quote]
zgadzam się w 100%. To co się dzieje w Lublinie to jakaś kpina.
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np... rozwiń
Avatar
OnLbn / 18 czerwca 2011 o 23:19
0
[quote name='CyberVampir' timestamp='1308413088' post='491100']
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma
[/quote]

Przecież powstaje lotnisko pod Lublinem! Przejedź się.
Avatar
realny / 18 czerwca 2011 o 20:33
0
[quote name='Jan' timestamp='1308414761' post='491105']
http://www.candidatecities.com/

Pod tym linkiem można oddać głos na Lublin w walce o tytuł ESK 2016

Prześlijcie tego maila znajomym bo ogłoszenie które polskie miasto
zdobędzie ten tytuł już za pare dni.

Dzieki
[/quote]

Pod tym linkiem to możesz sobie co najwyżej oddać głos na ulubine miasto z kandydujących
Ot tak, dla zabawy i statystyki.
Ale nie ma to nic wspólnego z wybraniem ESK 2016.
[quote name='Jan' timestamp='1308414761' post='491105']
http://www.candidatecities.com/

Pod tym linkiem można oddać głos na Lublin w walce o tytuł ESK 2016

Prześlijcie tego maila znajomym bo ogłoszenie które polskie miasto
zdobędzie ten tytuł już za pare dni.

Dzieki
[/quote]

Pod tym linkiem to możesz sobie co najwyżej oddać głos na ulubine miasto z kandydujących
Ot tak, dla zabawy i statystyki.
Ale nie ma to nic wspólnego z wybrani... rozwiń
Avatar
Jan / 18 czerwca 2011 o 18:32
0
http://www.candidatecities.com/

Pod tym linkiem można oddać głos na Lublin w walce o tytuł ESK 2016

Prześlijcie tego maila znajomym bo ogłoszenie które polskie miasto
zdobędzie ten tytuł już za pare dni.

Dzieki
Avatar
CyberVampir / 18 czerwca 2011 o 18:04
0
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np. Bolko Lublin - Wrocław ) i marne władze tego miasta chcą, żeby ich szanowano... buahahaha!!!! Popatrzcie np. na Białą Podlaską - nowa obwodnica, remonty ulic, nowe sklepy, nowe osiedla, nowe RÓWNE ulice, LOTNISKO. Lublin zatem zostawiamy bez komentarza a szkoda, bo potencjał tam jest ogromny!
Czarny koń... buaahahaha Zacząłem studiować w tym mieście w 2003 r. Już wtedy mówiło się o lotnisku. Potem miało być w 2007, 2008 i tak dalej i tak dalej... Lotniska jak nie było tak nie ma, drogi jak były dziurawe tak są, kamienice jak były odrapane tak są, kilku podstawowych ulic w centrum przez te 8 lat nie dało się wyremontować, chlew na PKSie, komunikacja miejska poprawiła się nieznacznie, polikwidowano większość połączeń z dużymi miastami ( np. Bolko Lublin - Wrocław ) i marne władze tego miasta chcą, żeby ich szanowano... buahahaha... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2011 o 17:39
0
A co z 19-tką? Od Lubartowa do Kraśnika składa się tylko z łat i kolein. Mistrzostwo świata to kawałek od świateł na Jana Pawła/Kraśnicka do Konopnicy.
A co z kolejnym kwiatkiem: Warszawska/Zbożowa do Dębówki?
Na miejscu dyrektora lubelskiej GDDKiA i jego rzecznika strzeliłbym sobie w łeb lub chociaż podał się do dymisji za nieudolność, a nie urządzał wystawy chwalące przyszłe sukcesy.
Avatar
realny / 18 czerwca 2011 o 17:37
0
[quote name='lublin' timestamp='1308399433' post='491044']
Nie wiem komu zalezy na pisaniu bzdur o s-17, wiadomo nie od dziś że dalsza część drogi w stronę stolicy ma wpisane daty 2015 -2017 rok więc o jakim 2016 mówimy....???
[/quote]
Nie bardzo rozumiem dlaczego rok 2016 nie mieści się w przedziale 2015-2017?
Wziął i wypadł
Avatar
OnLbn / 18 czerwca 2011 o 16:26
0
Owszem, ale może przyznanie nam ESK zmobilizuje władze centralne do szybszej budowy S17 od Kurowa do Warszawy. W końcu wstydem dla całej Polski byłby fakt kiepskiego dojazdu do miasta, które będzie w istotny sposób w 2016 roku ten kraj reprezentować. Autostrada A2 też nie byłaby dziś tak palącym problemem, gdyby nie przyszłoroczne mistrzostwa.
Avatar
lublin / 18 czerwca 2011 o 14:17
0
Nie wiem komu zalezy na pisaniu bzdur o s-17, wiadomo nie od dziś że dalsza część drogi w stronę stolicy ma wpisane daty 2015 -2017 rok więc o jakim 2016 mówimy....???
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0