Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2011 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Felicity w wraca do gry. Budowa może ruszyć w tym roku

0 9 A A
Na budowie straszą dwie puste hale. Jedna była przeznaczona dla sieci spożywczej, druga dla sklepu z
Na budowie straszą dwie puste hale. Jedna była przeznaczona dla sieci spożywczej, druga dla sklepu z

Inwestor przygotowuje się do wznowienia budowy Centrum Handlowego na Felinie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, robotnicy wrócą do pracy jeszcze w tym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przygotowujemy przetarg na wykonanie prac budowlanych – potwierdza Magdalena Kolczyńska z firmy Atrium European Real Estate, do której należą tereny na lubelskim Felinie. – Zostanie ogłoszony w połowie lipca. Zwycięzcę zamierzamy wyłonić we wrześniu.

Oznacza to, że prace przy budowie Felicity mogłyby się rozpocząć przed końcem roku. Na razie Atrium nie zdradza szczegółów. Nie wiadomo więc, co zostanie z zapowiedzi poprzedniego inwestora o budowie największego centrum handlowego po naszej stronie Wisły. Przekonamy się o tym latem, gdy będzie znana finalna wersja projektu.

– Byłoby dobrze, gdyby to centrum w końcu powstało. Kiedy się tu wprowadzałam, liczyłam, że dzięki galerii dzielnica trochę się rozwinie – mówi Magdalena, mieszkanka Felina. – Szkoda że zamiast sklepów mamy pole chwastów.

Żeby to się zmieniło, stara się m.in. firma Cushman & Wakefield, jedna z największych w branży. W Polsce spółka szukała już najemców do takich galerii jak warszawskie Wola Park i Klif, Port Łódź, poznańska Malta czy Millenium Hall w Rzeszowie. Teraz rozgląda się za najemcami dla Felicity.

Według C&W, nowa galeria ma łączyć funkcje rozrywkowe i handlowe. Przyszłym najemcom zaoferowano ponad 100 tys. mkw. powierzchni handlowej. Z tego ok. 20 tys. mkw. ma zająć hipermarket ogólnospożywczy. Kolejnych 11 tys. mkw. market budowlany.

Pozostałe 75 tys. mkw. przeznaczono dla mniejszych sklepów. Na parkingu wokół Felicity będzie ok. 3 tys. miejsc. Nie wiadomo jeszcze, czy w części rozrywkowej znajdzie się miejsce dla wielosalowego kina, tak jak zakładały pierwsze plany.

Plan budowy Felicity pojawił się w 2006 r. Kiedy tylko wbito pierwsze łopaty, tereny na Felinie zmieniły właściciela. Jednocześnie nadszedł kryzys. W rezultacie, ambitne plany odłożono na półkę. Nowy inwestor zdecydował się okroić projekt. Dwa lata temu ostatecznie prace zamarły.

Odmrożenie inwestycji na Felinie to przejaw szerszego trendu. Według firmy konsultingowej CB Richard Ellis, w ub. roku wartość inwestycji w obiekty handlowe w naszym regionie Europy wyniosła 5 miliardów euro. To o 90 proc. więcej niż w roku 2009.

A co z Ikeą w Lublinie?

Koncernem uzgadnia z miastem warunki budowy centrum handlowego. Chodzi m.in. o przeniesienie ogródków działkowych kolidujących z inwestycją.

Szwedzi chcą wybudować swoje centrum handlowe przy al. Spółdzielczości Pracy.

Kompleks ma liczyć 120 tys. mkw., z czego ponad jedną czwartą zajmie sklep IKEA. Obok staną hipermarkety i galeria handlowa. Koncern zapowiadał zakończenie inwestycji w 2012 r.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ecl / 27 maja 2011 o 14:40
0
w Lublinie ludzie nie maja juz kasy zeby ja wydawac w kolejnym centrum handlowym, po co kolejny moloch w ktory tylko da miejsca pracy po tysiac na reke ? Jest Plaza, pare marketow z galeriami, mysle ze Lublin jest nasycony i nie wiem co musialoby byc w tym Felicity zeby im sie oplacalo to budowac. Jak znam zycie, pewnie skonczy sie na duzym markecie, markecie budowlanym i....... tyle LOL !
Avatar
lublin kiedys / 27 maja 2011 o 13:20
0
jak kina przynajmniej 10 sal i empiku mega store tam nie zrobia to nikt tam nie pojedzie chyba ze ze swidnika ktos sie wybierze
Avatar
ficja / 27 maja 2011 o 10:47
0
Który to już raz powraca?A czy nie lepiej by było oddać to wszystko kościołowi (np.KULowi) i było by wspaniale.KUL,jako rozijająca się placówka naukowa potrzebuje wielu miejsc do robienia wody z mózgu.Taki teren w raz z zabudowaniami szybko zostanie zakończone,bo państwo i region pomogą (szybko ukończą budowę) i podpiszą umowę z KULem.
A więc jeszcze wszystko możliwe.No i przy okazji tam jest potrzebny kościól.Tyle tam firm,tyle ludzi tamtędy przejeżdża i nie mają się gdzie pomodlić.A Lublin zasłynie największą w świecie ilością kościelnych nieruchomości
Który to już raz powraca?A czy nie lepiej by było oddać to wszystko kościołowi (np.KULowi) i było by wspaniale.KUL,jako rozijająca się placówka naukowa potrzebuje wielu miejsc do robienia wody z mózgu.Taki teren w raz z zabudowaniami szybko zostanie zakończone,bo państwo i region pomogą (szybko ukończą budowę) i podpiszą umowę z KULem.
A więc jeszcze wszystko możliwe.No i przy okazji tam jest potrzebny kościól.Tyle tam firm,tyle ludzi tamtędy przejeżdża i nie mają się gdzie pomodlić.A Lublin zasłynie największą w świecie ilością koście... rozwiń
Avatar
Jarek / 27 maja 2011 o 10:01
0
TO w którym roku oddanie do użytku - 2030. dożyjemy tego?
Avatar
anty / 27 maja 2011 o 08:31
0
Już rzygać się chce od tych zapowiedzi
Avatar
sdsd / 27 maja 2011 o 08:28
0
"Wkrótce II etap budowy" - ta wiemy, wisi ten napis na budowie od lat.
Avatar
Gość / 27 maja 2011 o 06:48
0
LOL to jeszcze tego nie wybudowali Haha niezle
Avatar
Marcel / 27 maja 2011 o 06:41
0
"Inwestor przygotowuje się do wznowienia budowy Centrum Handlowego na Felinie" - hahahaha, dobry kawał z piątku Że tam cokolwiek powstanie uwierzę dopiero jak zobaczę na własne oczy. To samo z IKEĄ. Lublin to miasto makiet tu żadna inwestycja nie wychodzi poza ten etap !!! Kolejne obeicanki cacanki. Już nasi radni postarają się oto żeby max. utrudnić życie inwestorom. To miasto nie ma szczęścia do zarzadzajacych nim ludzi.
Lublin- MIASTO MAKIET i NIE DA SIĘ !!!
"Inwestor przygotowuje się do wznowienia budowy Centrum Handlowego na Felinie" - hahahaha, dobry kawał z piątku Że tam cokolwiek powstanie uwierzę dopiero jak zobaczę na własne oczy. To samo z IKEĄ. Lublin to miasto makiet tu żadna inwestycja nie wychodzi poza ten etap !!! Kolejne obeicanki cacanki. Już nasi radni postarają się oto żeby max. utrudnić życie inwestorom. To miasto nie ma szczęścia do zarzadzajacych nim ludzi.
Lublin- MIASTO MAKIET i NIE DA SIĘ !!! rozwiń
Avatar
grzechu / 27 maja 2011 o 06:22
0
wybory, wybory, wybory, ...
Avatar
ecl / 27 maja 2011 o 14:40
0
w Lublinie ludzie nie maja juz kasy zeby ja wydawac w kolejnym centrum handlowym, po co kolejny moloch w ktory tylko da miejsca pracy po tysiac na reke ? Jest Plaza, pare marketow z galeriami, mysle ze Lublin jest nasycony i nie wiem co musialoby byc w tym Felicity zeby im sie oplacalo to budowac. Jak znam zycie, pewnie skonczy sie na duzym markecie, markecie budowlanym i....... tyle LOL !
Avatar
lublin kiedys / 27 maja 2011 o 13:20
0
jak kina przynajmniej 10 sal i empiku mega store tam nie zrobia to nikt tam nie pojedzie chyba ze ze swidnika ktos sie wybierze
Avatar
ficja / 27 maja 2011 o 10:47
0
Który to już raz powraca?A czy nie lepiej by było oddać to wszystko kościołowi (np.KULowi) i było by wspaniale.KUL,jako rozijająca się placówka naukowa potrzebuje wielu miejsc do robienia wody z mózgu.Taki teren w raz z zabudowaniami szybko zostanie zakończone,bo państwo i region pomogą (szybko ukończą budowę) i podpiszą umowę z KULem.
A więc jeszcze wszystko możliwe.No i przy okazji tam jest potrzebny kościól.Tyle tam firm,tyle ludzi tamtędy przejeżdża i nie mają się gdzie pomodlić.A Lublin zasłynie największą w świecie ilością kościelnych nieruchomości
Który to już raz powraca?A czy nie lepiej by było oddać to wszystko kościołowi (np.KULowi) i było by wspaniale.KUL,jako rozijająca się placówka naukowa potrzebuje wielu miejsc do robienia wody z mózgu.Taki teren w raz z zabudowaniami szybko zostanie zakończone,bo państwo i region pomogą (szybko ukończą budowę) i podpiszą umowę z KULem.
A więc jeszcze wszystko możliwe.No i przy okazji tam jest potrzebny kościól.Tyle tam firm,tyle ludzi tamtędy przejeżdża i nie mają się gdzie pomodlić.A Lublin zasłynie największą w świecie ilością koście... rozwiń
Avatar
Jarek / 27 maja 2011 o 10:01
0
TO w którym roku oddanie do użytku - 2030. dożyjemy tego?
Avatar
anty / 27 maja 2011 o 08:31
0
Już rzygać się chce od tych zapowiedzi
Avatar
sdsd / 27 maja 2011 o 08:28
0
"Wkrótce II etap budowy" - ta wiemy, wisi ten napis na budowie od lat.
Avatar
Gość / 27 maja 2011 o 06:48
0
LOL to jeszcze tego nie wybudowali Haha niezle
Avatar
Marcel / 27 maja 2011 o 06:41
0
"Inwestor przygotowuje się do wznowienia budowy Centrum Handlowego na Felinie" - hahahaha, dobry kawał z piątku Że tam cokolwiek powstanie uwierzę dopiero jak zobaczę na własne oczy. To samo z IKEĄ. Lublin to miasto makiet tu żadna inwestycja nie wychodzi poza ten etap !!! Kolejne obeicanki cacanki. Już nasi radni postarają się oto żeby max. utrudnić życie inwestorom. To miasto nie ma szczęścia do zarzadzajacych nim ludzi.
Lublin- MIASTO MAKIET i NIE DA SIĘ !!!
"Inwestor przygotowuje się do wznowienia budowy Centrum Handlowego na Felinie" - hahahaha, dobry kawał z piątku Że tam cokolwiek powstanie uwierzę dopiero jak zobaczę na własne oczy. To samo z IKEĄ. Lublin to miasto makiet tu żadna inwestycja nie wychodzi poza ten etap !!! Kolejne obeicanki cacanki. Już nasi radni postarają się oto żeby max. utrudnić życie inwestorom. To miasto nie ma szczęścia do zarzadzajacych nim ludzi.
Lublin- MIASTO MAKIET i NIE DA SIĘ !!! rozwiń
Avatar
grzechu / 27 maja 2011 o 06:22
0
wybory, wybory, wybory, ...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 11 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 2

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie