Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2009 r.
14:41
Edytuj ten wpis

Groziła im utrata mieszkań. Mieszkańcy przejęli budowę wieżowca Sunhill na LSM

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 17 A A

Zamiast czekać na upadek developera, postanowili sami dokończyć inwestycję. Klienci lubelskiego Antaru przejęli budowę wieżowca Sunhill na LSM. Dzięki temu blisko 150 rodzin nie straci swoich mieszkań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Uratowaliśmy nasze pieniądze. Jestem przekonany, że uda nam się dokończyć inwestycję – mówi Arkadiusz Liszcz, prezes zarządu "Stowarzyszenia mieszkańców Sunhill”. – Wznowiliśmy budowę. Podpisujemy umowy z kolejnymi wykonawcami. Wszystko jest na dobrej drodze.

Stowarzyszenie założyło 15 klientów Antaru. Rozmowy w sprawie przejęcia bloku przy ul. Jana Sawy trwały od kwietnia. Nad developerem wisiało widmo bankructwa. Firma pogrążała się w długach i sporach z Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową.

W maju wojewoda cofnął pozwolenie na budowę. Antar próbował ponownie zalegalizować inwestycję. Kiedy urzędowe procedury zakończyły się pomyślnie, do drzwi zapukali wierzyciele. Pojawił się pierwszy wniosek o upadłość developera. Jednocześnie bank wystąpił o wcześniejszą spłatę kredytu, zaciągniętego na budowę. Firma potrzebowała ponad 4 mln zł.

By spłacić długi Antar musiał dokończyć inwestycję. Nie było to proste, bo główny wykonawca zbankrutował. Upadający developer nie miał większych szans na znalezienie nowego partnera.

Klienci Antaru obawiali się, że firma ogłosi bankructwo. Budynek przejmie syndyk, a oni stracą swoje mieszkania. Metr kwadratowy przy ul. Jana Sawy kosztował ok. 5 tys. zł.

– Dla mnie to jest inwestycja życia – mówi Monika, przyszła lokatorka Sunhilla. – Mieliśmy się przeprowadzić w ubiegłym roku, ale budowa przeciąga się z miesiąca na miesiąc. Może sami damy radę to dokończyć.

Stowarzyszenie zapewnia, że Sunhill będzie gotowy przed wakacjami.

– Według naszego planu, zakończymy inwestycję w czerwcu przyszłego roku – dodaje Liszcz. – Jest jeszcze sporo spraw do załatwienia, ale to realny termin. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy Sunhilla nie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z budową.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ewentualne dopłaty mogą sięgać 4 proc. wartości mieszkań. Pieniądze które klienci mieli wpłacać developerowi trafiają teraz na konto stowarzyszenia. Antar pozostał z długami wobec podwykonawców.

– To optymalne rozwiązanie i dobra wskazówka dla ludzi w podobnej sytuacji – mówi Liszcz. – Udało się dojść do kompromisu z developerem. Teraz to my jesteśmy udziałowcami i tylko od nas zależy powodzenie inwestycji.

Sunhill to jedna z największych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych w Lublinie. Budynek ma dziesięć kondygnacji i wielopoziomowy podziemny parking. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano eleganckie apartamenty.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Tomek~ / 1 marca 2010 r. o 00:05
Cóż,
na szczęście budowa idzie zgodnie z planem.
Pozdrowienia dla zarówno tych, którzy dobrze życzą jak i tych pozostałych
Avatar
intencje / 19 grudnia 2009 r. o 20:59
Witam,
czytam opinie i wg mnie piszący dzielą się na tych, którzy są za inwestycją (jej dokończeniem) i na tych... no właśnie - o co chodzi tym drugim ?
Czy ma ten blok szlag trafić czy o co chodzi ?
Avatar
gdf / 18 grudnia 2009 r. o 23:00
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090521/LUBLIN/768436164"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/768436164[/url]
Chyba o to chodziło piszącemu o projektach
Avatar
~Tomek~ / 18 grudnia 2009 r. o 22:41
inny llubellak napisał:
ale taki Antar- jakie on ma doświadczenie-zresztą przekręty z projektami już pokazały co to za firma! sorry człowieku,

tak z ciekawości - jakie przekręty ?
Avatar
xxl / 18 grudnia 2009 r. o 22:00
Antar pozostał z długami wobec podwykonawców.


Tak się dyma dotychczasowych wykonawców.
Avatar
inny llubellak / 18 grudnia 2009 r. o 08:50
antyGąbka napisał:
a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że piszesz bzdety a nie zdajesz sobie z tego sprawy


a możesz oświecić mnie dlaczego autor tego postu pisze głupoty? jakie to inwestycje zrealizował Antar?? podaj przykłady!!! napisz, tylko nie licz psich bud i szop na narzędzia. Jakie bzdety, ja osobiście mając do wydania 300 tysiecy złotych wolałbym prześwietlić firmę która ma przyjąć tę gotówkę! chyba 99% ludzi by tak zrobiło. wybacz ale przykładowo mając 300 tysięcy do wydania na auto to kupiłbyś mercedesa czy samochód nieznanej marki który prezentuje się tylko ładnie w katalogu i nic pozatym! to samo z Antarem, rozumię jakby stawiali zwykły blok ale oni walneli z grubej rury, od razu apartamentowiec! takie inwestycje realizują firmy które długimi latami wypracowują swoją pozycję, to może być PKO Pirelli, to może być Budimex, Warbud i wiele wiele innych ale taki Antar- jakie on ma doświadczenie-zresztą przekręty z projektami już pokazały co to za firma! sorry człowieku, ale jeśli dla Ciebie są to bzdety to znaczy że jesteś właścicielem jednego z mieszkań, wiesz że wtopiłeś kasę i nie chcesz się przyznać do tego. życze Ci abyś w końcu się wprowadził do mieszkania ale na przyszłość więcej rozwagi


a możesz oświecić mnie dlaczego autor tego postu pisze głupoty? jakie to inwestycje zrealizował Antar?? podaj przykłady!!! napisz, tylko nie licz psich bud i szop na narzędzia. Jakie bzdety, ja osobiście mając do wydania 300 tysiecy złotych wolałbym prześwietlić firmę która ma przyjąć tę gotówkę! chyba 99% ludzi by tak zrobiło. wybacz ale przykładowo mając 300 tysięcy do wydania na auto to kupiłbyś mercedesa czy samochód nieznanej marki który prezentuje się tylko ładnie w katalogu i nic pozatym!... rozwiń
Avatar
avatar / 17 grudnia 2009 r. o 22:59
Każdy z pośród przyszlycha lokatorów sunhilla ma zapewnione miejsce garażowe albo dwa. Chciałem się zapytać jak wyglada sytuacja pobliskiech bloków spółdzielczych ile miejsc garazowych lub parkingowych przypada na jednego mieszkańca?
Avatar
~Tomek~ / 17 grudnia 2009 r. o 21:56
lsm napisał:
Przy okazji niech stowarzyszenie wyremontuje drogę, którą zniszczyli przez ciężki sprzęt budowlany i zbudują dodatkowy parking dla mieszkańców i odwiedzających - nie pozwolimy aby korzystano z prywatnych parkingów mieszkańców spóLdzielni LSM i niszczenia mienia przez tą emigrację pszenno-buraczaną z pod lubelskich wiosek.


Nie pozwalajcie, nie pozwalajcie
na szczęście to wszystko co możecie zrobić.
ps. Stowarzyszenie powstało wiele czasu po tym jak przejechał ostatni "ciężki sprzęt"... ale pewnie będzie pilnować, żeby Ci którzy parkują od lat w niedozwolonych miejscach przestali to robić (straż miejska i te sprawy). Miłego wieczoru


Nie pozwalajcie, nie pozwalajcie
na szczęście to wszystko co możecie zrobić.
ps. Stowarzyszenie powstało wiele czasu po tym jak przejechał ostatni "ciężki sprzęt"... ale pewnie będzie pilnować, żeby Ci którzy parkują od lat w niedozwolonych miejscach przestali to robić (straż miejska i te sprawy). Miłego wieczoru rozwiń
Avatar
antyGąbka / 17 grudnia 2009 r. o 21:01
llubellak@op.pl napisał:
trzeba zacząć od tego że Antar to developer krzak. spółka która roztoczyła wizję wspaniałych mieszkan, pięknego apartamentowca i w ogóle wspaniałych luksusów dla śmietanki lubelskiej! trzeba dodać jednak ze trzeba być kompletnym idiotą aby wejść w ten biznes z taką firmą. kobieta która piszę że mieszkanie w sunhillu to całe jej życie jest niespełna rozumu! kto o zdrowych zmysłach lokuje majatek życia w dziurze ziemi, z ktorej nie wiadomo co wyrosnie, i nad ktorą sprawuje piecze firma krzak ktora nigdy nie wybudowała podobnego budynku-w ogóle pytanie czy ten develope kiedykolwiek coś wybudował?? nie rozumię sytuacji kiedy można być tak naiwnym, jak można była zawierzyć takiej firmie ktora ma czysta historię budowlaną. no ale cóż, dla większości mieszkańcow ważniejsze było pokazanie się znajomym i rodzinie, w jakim to apartamentowcu będą mieszkac i jakie ceny za metr byly. taka jest prawda niestety o tej całej sprawie. mam nadzieje ze w koncu sprawa sie zakonczy, antar poniesie konsekwencie, mieszkancy wprowadzą się ale ta lekcja da im do myślenia i że w ogóle przypadek antaru wyleczy innych potencialnych szpanerow od totalnej głupoty-kupowania apartamentowców!

ps-kupno dzialki, postawienie domu większego, zasadzenie ogrodka, postawienie grilla jest znacznie tńsze niż tego typu inwestycje no ale czego się nie robi aby się pokazać!


a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że piszesz bzdety a nie zdajesz sobie z tego sprawy


a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że piszesz bzdety a nie zdajesz sobie z tego sprawy rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 17 grudnia 2009 r. o 20:40
trzeba zacząć od tego że Antar to developer krzak. spółka która roztoczyła wizję wspaniałych mieszkan, pięknego apartamentowca i w ogóle wspaniałych luksusów dla śmietanki lubelskiej! trzeba dodać jednak ze trzeba być kompletnym idiotą aby wejść w ten biznes z taką firmą. kobieta która piszę że mieszkanie w sunhillu to całe jej życie jest niespełna rozumu! kto o zdrowych zmysłach lokuje majatek życia w dziurze ziemi, z ktorej nie wiadomo co wyrosnie, i nad ktorą sprawuje piecze firma krzak ktora nigdy nie wybudowała podobnego budynku-w ogóle pytanie czy ten develope kiedykolwiek coś wybudował?? nie rozumię sytuacji kiedy można być tak naiwnym, jak można była zawierzyć takiej firmie ktora ma czysta historię budowlaną. no ale cóż, dla większości mieszkańcow ważniejsze było pokazanie się znajomym i rodzinie, w jakim to apartamentowcu będą mieszkac i jakie ceny za metr byly. taka jest prawda niestety o tej całej sprawie. mam nadzieje ze w koncu sprawa sie zakonczy, antar poniesie konsekwencie, mieszkancy wprowadzą się ale ta lekcja da im do myślenia i że w ogóle przypadek antaru wyleczy innych potencialnych szpanerow od totalnej głupoty-kupowania apartamentowców!

ps-kupno dzialki, postawienie domu większego, zasadzenie ogrodka, postawienie grilla jest znacznie tńsze niż tego typu inwestycje no ale czego się nie robi aby się pokazać!
trzeba zacząć od tego że Antar to developer krzak. spółka która roztoczyła wizję wspaniałych mieszkan, pięknego apartamentowca i w ogóle wspaniałych luksusów dla śmietanki lubelskiej! trzeba dodać jednak ze trzeba być kompletnym idiotą aby wejść w ten biznes z taką firmą. kobieta która piszę że mieszkanie w sunhillu to całe jej życie jest niespełna rozumu! kto o zdrowych zmysłach lokuje majatek życia w dziurze ziemi, z ktorej nie wiadomo co wyrosnie, i nad ktorą sprawuje piecze firma krzak ktora nigdy nie wybudowała podobnego budynku... rozwiń
Avatar
~Tomek~ / 1 marca 2010 r. o 00:05
Cóż,
na szczęście budowa idzie zgodnie z planem.
Pozdrowienia dla zarówno tych, którzy dobrze życzą jak i tych pozostałych
Avatar
intencje / 19 grudnia 2009 r. o 20:59
Witam,
czytam opinie i wg mnie piszący dzielą się na tych, którzy są za inwestycją (jej dokończeniem) i na tych... no właśnie - o co chodzi tym drugim ?
Czy ma ten blok szlag trafić czy o co chodzi ?
Avatar
gdf / 18 grudnia 2009 r. o 23:00
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090521/LUBLIN/768436164"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/768436164[/url]
Chyba o to chodziło piszącemu o projektach
Avatar
~Tomek~ / 18 grudnia 2009 r. o 22:41
inny llubellak napisał:
ale taki Antar- jakie on ma doświadczenie-zresztą przekręty z projektami już pokazały co to za firma! sorry człowieku,

tak z ciekawości - jakie przekręty ?
Avatar
xxl / 18 grudnia 2009 r. o 22:00
Antar pozostał z długami wobec podwykonawców.


Tak się dyma dotychczasowych wykonawców.
Avatar
inny llubellak / 18 grudnia 2009 r. o 08:50
antyGąbka napisał:
a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że piszesz bzdety a nie zdajesz sobie z tego sprawy


a możesz oświecić mnie dlaczego autor tego postu pisze głupoty? jakie to inwestycje zrealizował Antar?? podaj przykłady!!! napisz, tylko nie licz psich bud i szop na narzędzia. Jakie bzdety, ja osobiście mając do wydania 300 tysiecy złotych wolałbym prześwietlić firmę która ma przyjąć tę gotówkę! chyba 99% ludzi by tak zrobiło. wybacz ale przykładowo mając 300 tysięcy do wydania na auto to kupiłbyś mercedesa czy samochód nieznanej marki który prezentuje się tylko ładnie w katalogu i nic pozatym! to samo z Antarem, rozumię jakby stawiali zwykły blok ale oni walneli z grubej rury, od razu apartamentowiec! takie inwestycje realizują firmy które długimi latami wypracowują swoją pozycję, to może być PKO Pirelli, to może być Budimex, Warbud i wiele wiele innych ale taki Antar- jakie on ma doświadczenie-zresztą przekręty z projektami już pokazały co to za firma! sorry człowieku, ale jeśli dla Ciebie są to bzdety to znaczy że jesteś właścicielem jednego z mieszkań, wiesz że wtopiłeś kasę i nie chcesz się przyznać do tego. życze Ci abyś w końcu się wprowadził do mieszkania ale na przyszłość więcej rozwagi


a możesz oświecić mnie dlaczego autor tego postu pisze głupoty? jakie to inwestycje zrealizował Antar?? podaj przykłady!!! napisz, tylko nie licz psich bud i szop na narzędzia. Jakie bzdety, ja osobiście mając do wydania 300 tysiecy złotych wolałbym prześwietlić firmę która ma przyjąć tę gotówkę! chyba 99% ludzi by tak zrobiło. wybacz ale przykładowo mając 300 tysięcy do wydania na auto to kupiłbyś mercedesa czy samochód nieznanej marki który prezentuje się tylko ładnie w katalogu i nic pozatym!... rozwiń
Avatar
avatar / 17 grudnia 2009 r. o 22:59
Każdy z pośród przyszlycha lokatorów sunhilla ma zapewnione miejsce garażowe albo dwa. Chciałem się zapytać jak wyglada sytuacja pobliskiech bloków spółdzielczych ile miejsc garazowych lub parkingowych przypada na jednego mieszkańca?
Avatar
~Tomek~ / 17 grudnia 2009 r. o 21:56
lsm napisał:
Przy okazji niech stowarzyszenie wyremontuje drogę, którą zniszczyli przez ciężki sprzęt budowlany i zbudują dodatkowy parking dla mieszkańców i odwiedzających - nie pozwolimy aby korzystano z prywatnych parkingów mieszkańców spóLdzielni LSM i niszczenia mienia przez tą emigrację pszenno-buraczaną z pod lubelskich wiosek.


Nie pozwalajcie, nie pozwalajcie
na szczęście to wszystko co możecie zrobić.
ps. Stowarzyszenie powstało wiele czasu po tym jak przejechał ostatni "ciężki sprzęt"... ale pewnie będzie pilnować, żeby Ci którzy parkują od lat w niedozwolonych miejscach przestali to robić (straż miejska i te sprawy). Miłego wieczoru


Nie pozwalajcie, nie pozwalajcie
na szczęście to wszystko co możecie zrobić.
ps. Stowarzyszenie powstało wiele czasu po tym jak przejechał ostatni "ciężki sprzęt"... ale pewnie będzie pilnować, żeby Ci którzy parkują od lat w niedozwolonych miejscach przestali to robić (straż miejska i te sprawy). Miłego wieczoru rozwiń
Avatar
antyGąbka / 17 grudnia 2009 r. o 21:01
llubellak@op.pl napisał:
trzeba zacząć od tego że Antar to developer krzak. spółka która roztoczyła wizję wspaniałych mieszkan, pięknego apartamentowca i w ogóle wspaniałych luksusów dla śmietanki lubelskiej! trzeba dodać jednak ze trzeba być kompletnym idiotą aby wejść w ten biznes z taką firmą. kobieta która piszę że mieszkanie w sunhillu to całe jej życie jest niespełna rozumu! kto o zdrowych zmysłach lokuje majatek życia w dziurze ziemi, z ktorej nie wiadomo co wyrosnie, i nad ktorą sprawuje piecze firma krzak ktora nigdy nie wybudowała podobnego budynku-w ogóle pytanie czy ten develope kiedykolwiek coś wybudował?? nie rozumię sytuacji kiedy można być tak naiwnym, jak można była zawierzyć takiej firmie ktora ma czysta historię budowlaną. no ale cóż, dla większości mieszkańcow ważniejsze było pokazanie się znajomym i rodzinie, w jakim to apartamentowcu będą mieszkac i jakie ceny za metr byly. taka jest prawda niestety o tej całej sprawie. mam nadzieje ze w koncu sprawa sie zakonczy, antar poniesie konsekwencie, mieszkancy wprowadzą się ale ta lekcja da im do myślenia i że w ogóle przypadek antaru wyleczy innych potencialnych szpanerow od totalnej głupoty-kupowania apartamentowców!

ps-kupno dzialki, postawienie domu większego, zasadzenie ogrodka, postawienie grilla jest znacznie tńsze niż tego typu inwestycje no ale czego się nie robi aby się pokazać!


a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że piszesz bzdety a nie zdajesz sobie z tego sprawy


a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że piszesz bzdety a nie zdajesz sobie z tego sprawy rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 17 grudnia 2009 r. o 20:40
trzeba zacząć od tego że Antar to developer krzak. spółka która roztoczyła wizję wspaniałych mieszkan, pięknego apartamentowca i w ogóle wspaniałych luksusów dla śmietanki lubelskiej! trzeba dodać jednak ze trzeba być kompletnym idiotą aby wejść w ten biznes z taką firmą. kobieta która piszę że mieszkanie w sunhillu to całe jej życie jest niespełna rozumu! kto o zdrowych zmysłach lokuje majatek życia w dziurze ziemi, z ktorej nie wiadomo co wyrosnie, i nad ktorą sprawuje piecze firma krzak ktora nigdy nie wybudowała podobnego budynku-w ogóle pytanie czy ten develope kiedykolwiek coś wybudował?? nie rozumię sytuacji kiedy można być tak naiwnym, jak można była zawierzyć takiej firmie ktora ma czysta historię budowlaną. no ale cóż, dla większości mieszkańcow ważniejsze było pokazanie się znajomym i rodzinie, w jakim to apartamentowcu będą mieszkac i jakie ceny za metr byly. taka jest prawda niestety o tej całej sprawie. mam nadzieje ze w koncu sprawa sie zakonczy, antar poniesie konsekwencie, mieszkancy wprowadzą się ale ta lekcja da im do myślenia i że w ogóle przypadek antaru wyleczy innych potencialnych szpanerow od totalnej głupoty-kupowania apartamentowców!

ps-kupno dzialki, postawienie domu większego, zasadzenie ogrodka, postawienie grilla jest znacznie tńsze niż tego typu inwestycje no ale czego się nie robi aby się pokazać!
trzeba zacząć od tego że Antar to developer krzak. spółka która roztoczyła wizję wspaniałych mieszkan, pięknego apartamentowca i w ogóle wspaniałych luksusów dla śmietanki lubelskiej! trzeba dodać jednak ze trzeba być kompletnym idiotą aby wejść w ten biznes z taką firmą. kobieta która piszę że mieszkanie w sunhillu to całe jej życie jest niespełna rozumu! kto o zdrowych zmysłach lokuje majatek życia w dziurze ziemi, z ktorej nie wiadomo co wyrosnie, i nad ktorą sprawuje piecze firma krzak ktora nigdy nie wybudowała podobnego budynku... rozwiń