Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2011 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Halina Syta: Co się stanie z moimi dziećmi?

0 34 A A
Synowie Haliny, Damian i Daniel, kończą szkołę podstawową. – Muszę im zapewnić bezpieczną przyszłość
Synowie Haliny, Damian i Daniel, kończą szkołę podstawową. – Muszę im zapewnić bezpieczną przyszłość

Halina Syta, której losy opisujemy od 3 lat, znów znalazła się w dramatycznej sytuacji. Czeka ją kolejna onkologiczna operacja i radioterapia. Przed nią długie tygodnie w szpitalu, z którego… może nie mieć gdzie wrócić. Razem z dziećmi musi wyprowadzić się z domu. Mieszkała tam 10 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jest bardzo źle z moim zdrowiem… – 34-letnia Halina Syta z Jakubowic Konińskich chowa twarz w dłoniach. – Pojawiły się nowe guzy w płucach i miednicy, czekają mnie kolejne operacje i radioterapia. Nie wiem, jak się to wszystko skończy. Powoli tracę nadzieję, a to ona dotąd trzymała mnie przy życiu.

Trudny los

Halina kilkanaście lat temu przyjechała do Polski z Ukrainy. Tu wyszła za mąż i urodziła bliźniaki: Damiana i Daniela. Szczęście nie trwało jednak długo. Mąż Haliny zmarł nagle, zostawiając rodzinę bez środków do życia. Zaraz potem lekarze odkryli u niej złośliwy guz szyjki macicy. W 2008 roku kobieta przeszła skomplikowaną operację, potem radioterapię. Wtedy po raz pierwszy opisaliśmy historię Haliny, która poruszyła ludzi w całej Polsce. Prezes ZUS w Warszawie postanowił przyznać jej rentę w drodze wyjątku, zaś ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński nadał jej polskie obywatelstwo. Wydawało się, że los się wreszcie odwrócił.

Powrót choroby

Ale radość nie trwała długo. Rok po pierwszej operacji choroba wróciła. Kolejne przerzuty nowotworu oznaczały konieczność operacji i chemioterapii. Halina znów długie miesiące leżała w szpitalu. 13-letnimi dziś synami opiekowała się matka Haliny. Rodzinie pomagało mnóstwo ludzi, których poruszył los rodziny. W pomoc włączyła się gmina, opieka społeczna, ksiądz proboszcz z parafii w Jakubowicach Konińskich.

– Dostaliśmy ogromną, bezinteresowną pomoc od ludzi – mówi Halina. – Bez tego wsparcia, również duchowego, nie przeżylibyśmy. Wszystkim ogromnie dziękuję.

Choroba nie dawała za wygraną. Pojawiały się kolejne przerzuty. – Przeszłam 3 operacje i 14 chemioterapii – wylicza Halina. – Były chwile, gdy myślałam, że nie dam rady znieść więcej, że to ponad ludzkie siły. Ale okazało się, że los postanowił mnie jeszcze mocniej doświadczyć…

Muszą mieć dach nad głową

Kilka tygodni temu nowotwór zaatakował ponownie. Kontrolne badania ujawniły nowe guzy. – Przede mną operacja i radioterapia – mówi Halina. – Tym razem jeszcze bardziej boję się kłaść do szpitala, bo nie wiem, czy będę miała dokąd wrócić. I co się stanie z moimi dziećmi...

Właściciele drewnianego domku w Jakubowicach Konińskich, który od lat wynajmowała Halina, poprosili, żeby poszukała sobie nowego mieszkania. – To wspaniali ludzie, jestem im wdzięczna za te wszystkie lata. Ale to ich dom i mogą mieć z nim związane różne plany. A ja muszę coś znaleźć dla swojej mamy i dzieci. Jak mnie zabraknie, oni muszą mieć dach nad głową.

Trzeba pomóc

Synowie Haliny kończą właśnie szkołę podstawową w Jakubowicach Konińskich. Dobrze się uczą, są lubiani przez kolegów i nauczycieli. – Najbardziej się martwię o nich… Tu się wychowali, mają przyjaciół. A ja nawet nie wiem, do jakiego gimnazjum ich zapisać…
W pomoc Halinie zaangażowany jest bardzo proboszcz lokalnej parafii. – Tu jest kilka bardzo poważnych problemów – uważa ksiądz Janusz Latoch, proboszcz parafii w Jakubowicach Konińskich. – Pierwszym, na który nie mamy wpływu, to zdrowie pani Halinki. Drugi to problem bytowy rodziny – tu mamy pomoc wielu życzliwych osób. Zaś trzeci problem to przyszłość Damiana i Daniela. Chłopcy muszą mieć gdzie mieszkać. I z tym koniecznie musimy wspólnie sobie poradzić.

Modlę się o cud

Sprawa Haliny i jej dzieci jest dobrze znana w gminie, w której mieszka rodzina. – Niestety, nie mam na razie pomysłu, jak rozwiązać ten problem – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce. – Nie mamy wolnych mieszkań komunalnych, ani wolnej działki. Ale na pewno nie zostawimy ich samych w potrzebie. Musimy znaleźć jakieś wyjście.

– Modlę się o cud, ale nie wiem, jak długo Bóg pozwoli mi jeszcze żyć… – szepcze Halina. – Dlatego muszę zapewnić swoim synom bezpieczną przyszłość. To jest dziś dla mnie najważniejsze.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANNA / 14 maja 2011 o 19:32
0
Wiedzę że "GOŚĆ" ładnie napisał o tych cyklicznych badaniach - ale w praktyce to NFZtowska ściema, kłamstwo i naciągactwo. Cztery lata chodziłam ja durna baba do lekarza na badania cytologiczne i badania piersi - DZIŚ jestem już po amputacji piersi i jaką dziwną marną perspektywą na piękność starość.
Lekarz znalazł mały guzek już dwa lata temu i cały czas powtarzał - PANI SIĘ NIE MARTWI to nic takiego - dopiero jak się uparłam to bydle zrobił mi biopsję. I MAM TAKIE SZCZERE WEWNĘTRZNE PRZEKONANIE ŻE nasi lekarze jak już coś stwierdzą to specjalnie czekają aż coś będzie złego, bo jak można wytłumaczyć te ciągłe uspakajanie że będzie wszystko dobrze jak to ja, dziś wiem że z zasady takie przypadki kończą się RAKIEM PIERSI.
MEDYCZNE ŁOBUZERSTWO - i tyle. Osiem lat brałam M I L W A N E !!!!!!!!!! - i też doktorek ginekolog mówił że to bezpieczny środek antykoncepcyjny / nie pale, mam dwoje dzieci, jestem czynna zawodowo, uprawiam sport, dieta bezmięsna w stronę wegety, jestem pierwszą osobą w rodzinie która zachorowała na raka.
Pozdrawiam Anna
Wiedzę że "GOŚĆ" ładnie napisał o tych cyklicznych badaniach - ale w praktyce to NFZtowska ściema, kłamstwo i naciągactwo. Cztery lata chodziłam ja durna baba do lekarza na badania cytologiczne i badania piersi - DZIŚ jestem już po amputacji piersi i jaką dziwną marną perspektywą na piękność starość.
Lekarz znalazł mały guzek już dwa lata temu i cały czas powtarzał - PANI SIĘ NIE MARTWI to nic takiego - dopiero jak się uparłam to bydle zrobił mi biopsję. I MAM TAKIE SZCZERE WEWNĘTRZNE PRZEKONANIE ŻE nasi lekarze jak już coś ... rozwiń
Avatar
Daria / 27 kwietnia 2011 o 01:36
0
[quote name='Daria' timestamp='1303860278' post='469718']
Oto historia chlopaka z Kanady wyleczonego z raka. Historia jego zostala przedstawiona w Reality tv w Filmie 'Nieuleczalni'. Podobno calkowicie wyzdrowial. Niestety w internecie znalazlam tylko w wersji angielskiej. Oto link. Mozna do niego napisac bo jest podany kontakt. [url="http://www.billybest.net/BillysStory.htm"]Mój odnośnik[/url]
[/quote]

Tydzien, moze ok 2 tyg. temu oglądałam rano w Reality TV film " Nieuleczalni"oparty na prawdziwych historiach osob, ktore chorowały na nieuleczalne choroby i zostały uzdrowione.
Młody chlopak o imieniu Billy Best (link o jego histrii znalazlam w internecie, niestety po angielsku : http://www.billybest.net/BillysStory.htm

odmówił przyjmowania kolejnej dawki chemii ( chorował na chłoniaka) i uciekł z domu. Skracając historie, z rodzina Billego skontaktowały sie osoby chore na nowotwory, ktore zostały wyleczone dzieki roznym niekonwencjonalnym metodom.

W rezultacie tego Billy zaczął przyjmować:
1.mieszankę 4 ziół (szczaw, wiąz, rabarbar, łopian) o nazwie ESSIAC (oczyszczającą krew), wynalezioną przez jakies plemie w Ontario,
Jakies czolowe znaczenie w stosowaniu tego leku miała miec kanadyjka Caisse Frizelda

2. preparat o nazwie 7.14X ( nie pamietam dokladnie co to bylo, ale wg jakies innego chorego ten preparat własnie leczył choroby nowotworowe, miał cos w sobie z azotu. Ale podany niewłasciwie mogł zabic ( wg. lekarzy Billego)

3. odpowiednia dieta: bez mąki, cukru,itd

Billy został całkowicie wyleczony , rak się cofnął, lekarze uznali to za cud.
Podobno od tego czasu wiele osób szuka pomocy u niego, prosząc o wskazówki. Moze udałoby się odszukać tego chlopaka. Wg niego ta mieszanka leczy wszystkie rodzaje nowotworów.
[quote name='Daria' timestamp='1303860278' post='469718']
Oto historia chlopaka z Kanady wyleczonego z raka. Historia jego zostala przedstawiona w Reality tv w Filmie 'Nieuleczalni'. Podobno calkowicie wyzdrowial. Niestety w internecie znalazlam tylko w wersji angielskiej. Oto link. Mozna do niego napisac bo jest podany kontakt. [url="http://www.billybest.net/BillysStory.htm"]Mój odnośnik[/url]
[/quote]

Tydzien, moze ok 2 tyg. temu oglądałam rano w Reality TV film " Ni... rozwiń
Avatar
Daria / 27 kwietnia 2011 o 01:24
0
[quote name='Halina Syta' timestamp='1302953512' post='465873']
Trzeba o siebie dbać! Nie byłam zbyt często u lekarza, zawsze było coś ważniejszego i nie byłam ubezpieczona. Wydawało się że to jest wcześnie wykryty, ale widać nie dość. Ludzie kochane, zdrowie jest najważniejsze! Moje prawie wszystkie koleżanki po wykryciu u mnie choroby poszły się przebadać. Sama ich namawiałam gorąco. I teraz też to robię! To jest straszna choroba. Kochani! Wybierzcie się do lekarza! Nie odkładajcie tego, będzie zdrowie to wszystko inne z Bożą pomocą też się ułoży. Życzę zdrowia i dziękuję jeszcze raz wszystkim życzliwym ludziom! Halina Syta
[/quote]

Oto historia chlopaka z Kanady wyleczonego z raka. Historia jego zostala przedstawiona w Reality tv w Filmie 'Nieuleczalni'. Podobno calkowicie wyzdrowial. Niestety w internecie znalazlam tylko w wersji angielskiej. Oto link. Mozna do niego napisac bo jest podany kontakt. [url="http://www.billybest.net/BillysStory.htm"]Mój odnośnik[/url]
[quote name='Halina Syta' timestamp='1302953512' post='465873']
Trzeba o siebie dbać! Nie byłam zbyt często u lekarza, zawsze było coś ważniejszego i nie byłam ubezpieczona. Wydawało się że to jest wcześnie wykryty, ale widać nie dość. Ludzie kochane, zdrowie jest najważniejsze! Moje prawie wszystkie koleżanki po wykryciu u mnie choroby poszły się przebadać. Sama ich namawiałam gorąco. I teraz też to robię! To jest straszna choroba. Kochani! Wybierzcie się do lekarza! Nie odkładajcie tego, bę... rozwiń
Avatar
Beata K. / 26 kwietnia 2011 o 23:10
0
A może by tak przestać rozliczać panią Halinkę z tego czy poszła w odpowiednim czasie do lekarza czy nie, przestać ją oceniać tylko zastanowić się jak pomóc... co jeszcze można zrobić, żeby ulżyć w tym cierpieniu i ciężkiej sytuacji... dziś oglądałam panią Halinkę w Expresie Reporterów i płakałam razem z nią... jak urzędnik może być tak bezduszny i mówić, że zapłacą Im za mieszkanie, wówczas jak Oni sobie to mieszkanie znajdą... a kto ma szukać tego mieszkania, chora pani Halinka czy może Jej synowie? a może można przesłać jakieś pieniądze, ubrania dla dzieci, żywność? dajcie jakieś namiary... Pozdrowienia dla Pani Halinki, życzę Jej z całego serca błogosławieństwa Bożego na ten trudny czas...
A może by tak przestać rozliczać panią Halinkę z tego czy poszła w odpowiednim czasie do lekarza czy nie, przestać ją oceniać tylko zastanowić się jak pomóc... co jeszcze można zrobić, żeby ulżyć w tym cierpieniu i ciężkiej sytuacji... dziś oglądałam panią Halinkę w Expresie Reporterów i płakałam razem z nią... jak urzędnik może być tak bezduszny i mówić, że zapłacą Im za mieszkanie, wówczas jak Oni sobie to mieszkanie znajdą... a kto ma szukać tego mieszkania, chora pani Halinka czy może Jej synowie? a może można przesłać jakieś pieniądze,... rozwiń
Avatar
jan / 26 kwietnia 2011 o 22:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
Tak Gościu mówisz, bo nie wydeptujesz na pewno ścieżek do lekarzy czyli jesteś zdrowy. Gdybyś mieszkał w małej miejscowości albo na wsi to miałbyś inne zdanie o naszym lecznictwie. Ono bardzo ładnie wygląda w mediach gdy występują nasi rządzący lub lekarze profesorowie i opowiadają o technice i możliwościach leczenia. Proszę pójść do dobrej placówki służby? zdrowia i popatrzeć na kolejki, no chyba, że prywatnie.
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
Tak Gościu mówisz... rozwiń
Avatar
jan / 26 kwietnia 2011 o 22:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. Naprawdę warto zadbać o swoje zdrowie.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. ... rozwiń
Avatar
Halina Syta / 16 kwietnia 2011 o 13:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1302901963' post='465680']
Nieprawda, każdy nowotwór wczesnie wykryty zwiększa szansę na 100% wyzdrowienie a wczesnym stadium przerzutów nie ma. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. Kobiety u których wcześnie zdiagnozowano raka szyjki macicy zostały wyleczone a te które zbyt późno trafiły do lekarza niestety, długo nie pożyły.
Poza tym jak można zaniedbywać własne zdrowie i pisać takie rzeczy? To tak jakbyś napisała "kobiety, olejcie cytologię, leczcie się same lub u znachorów az poumieracie."
[/quote]
Trzeba o siebie dbać! Nie byłam zbyt często u lekarza, zawsze było coś ważniejszego i nie byłam ubezpieczona. Wydawało się że to jest wcześnie wykryty, ale widać nie dość. Ludzie kochane, zdrowie jest najważniejsze! Moje prawie wszystkie koleżanki po wykryciu u mnie choroby poszły się przebadać. Sama ich namawiałam gorąco. I teraz też to robię! To jest straszna choroba. Kochani! Wybierzcie się do lekarza! Nie odkładajcie tego, będzie zdrowie to wszystko inne z Bożą pomocą też się ułoży. Życzę zdrowia i dziękuję jeszcze raz wszystkim życzliwym ludziom! Halina Syta
[quote name='Gość' timestamp='1302901963' post='465680']
Nieprawda, każdy nowotwór wczesnie wykryty zwiększa szansę na 100% wyzdrowienie a wczesnym stadium przerzutów nie ma. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. Kobiety u których wcześnie zdiagnozowano raka szyjki macicy zostały wyleczone a te które zbyt późno trafiły do lekarza niestety, długo nie pożyły.
Poza tym jak można zaniedbywać własne zdrowie i pisać takie rzeczy? To tak jakbyś napisała "kobiety, olejcie cytologię, leczcie się same lub... rozwiń
Avatar
życzliwy / 16 kwietnia 2011 o 09:51
0
Jestem z panią całym sercem pani Halinko. Proszę się nie poddawać, jest pani silną wspaniała osobą, cudowna matką. Trzymama kciuki za całą rodzinę. Będzie dobrze
Avatar
toja / 16 kwietnia 2011 o 00:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. Naprawdę warto zadbać o swoje zdrowie.
[/quote]
Warto,ale wiele kobiet bada się regularnie i zapadają na tę chorobę. Bardzo szybko potrafi się rozwijać.Po za tym, to już nic nie pomoże. Trzeba im chociaż ułatwić troszeczkę to życie.Szkoda ich.
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. ... rozwiń
Avatar
halinka / 16 kwietnia 2011 o 00:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
On był wykryty wcześnie, ale to nie daje gwarancji że nie zaatakuje znowu. Dużo tu zrobił stres.
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
On był wykryty wc... rozwiń
Avatar
ANNA / 14 maja 2011 o 19:32
0
Wiedzę że "GOŚĆ" ładnie napisał o tych cyklicznych badaniach - ale w praktyce to NFZtowska ściema, kłamstwo i naciągactwo. Cztery lata chodziłam ja durna baba do lekarza na badania cytologiczne i badania piersi - DZIŚ jestem już po amputacji piersi i jaką dziwną marną perspektywą na piękność starość.
Lekarz znalazł mały guzek już dwa lata temu i cały czas powtarzał - PANI SIĘ NIE MARTWI to nic takiego - dopiero jak się uparłam to bydle zrobił mi biopsję. I MAM TAKIE SZCZERE WEWNĘTRZNE PRZEKONANIE ŻE nasi lekarze jak już coś stwierdzą to specjalnie czekają aż coś będzie złego, bo jak można wytłumaczyć te ciągłe uspakajanie że będzie wszystko dobrze jak to ja, dziś wiem że z zasady takie przypadki kończą się RAKIEM PIERSI.
MEDYCZNE ŁOBUZERSTWO - i tyle. Osiem lat brałam M I L W A N E !!!!!!!!!! - i też doktorek ginekolog mówił że to bezpieczny środek antykoncepcyjny / nie pale, mam dwoje dzieci, jestem czynna zawodowo, uprawiam sport, dieta bezmięsna w stronę wegety, jestem pierwszą osobą w rodzinie która zachorowała na raka.
Pozdrawiam Anna
Wiedzę że "GOŚĆ" ładnie napisał o tych cyklicznych badaniach - ale w praktyce to NFZtowska ściema, kłamstwo i naciągactwo. Cztery lata chodziłam ja durna baba do lekarza na badania cytologiczne i badania piersi - DZIŚ jestem już po amputacji piersi i jaką dziwną marną perspektywą na piękność starość.
Lekarz znalazł mały guzek już dwa lata temu i cały czas powtarzał - PANI SIĘ NIE MARTWI to nic takiego - dopiero jak się uparłam to bydle zrobił mi biopsję. I MAM TAKIE SZCZERE WEWNĘTRZNE PRZEKONANIE ŻE nasi lekarze jak już coś ... rozwiń
Avatar
Daria / 27 kwietnia 2011 o 01:36
0
[quote name='Daria' timestamp='1303860278' post='469718']
Oto historia chlopaka z Kanady wyleczonego z raka. Historia jego zostala przedstawiona w Reality tv w Filmie 'Nieuleczalni'. Podobno calkowicie wyzdrowial. Niestety w internecie znalazlam tylko w wersji angielskiej. Oto link. Mozna do niego napisac bo jest podany kontakt. [url="http://www.billybest.net/BillysStory.htm"]Mój odnośnik[/url]
[/quote]

Tydzien, moze ok 2 tyg. temu oglądałam rano w Reality TV film " Nieuleczalni"oparty na prawdziwych historiach osob, ktore chorowały na nieuleczalne choroby i zostały uzdrowione.
Młody chlopak o imieniu Billy Best (link o jego histrii znalazlam w internecie, niestety po angielsku : http://www.billybest.net/BillysStory.htm

odmówił przyjmowania kolejnej dawki chemii ( chorował na chłoniaka) i uciekł z domu. Skracając historie, z rodzina Billego skontaktowały sie osoby chore na nowotwory, ktore zostały wyleczone dzieki roznym niekonwencjonalnym metodom.

W rezultacie tego Billy zaczął przyjmować:
1.mieszankę 4 ziół (szczaw, wiąz, rabarbar, łopian) o nazwie ESSIAC (oczyszczającą krew), wynalezioną przez jakies plemie w Ontario,
Jakies czolowe znaczenie w stosowaniu tego leku miała miec kanadyjka Caisse Frizelda

2. preparat o nazwie 7.14X ( nie pamietam dokladnie co to bylo, ale wg jakies innego chorego ten preparat własnie leczył choroby nowotworowe, miał cos w sobie z azotu. Ale podany niewłasciwie mogł zabic ( wg. lekarzy Billego)

3. odpowiednia dieta: bez mąki, cukru,itd

Billy został całkowicie wyleczony , rak się cofnął, lekarze uznali to za cud.
Podobno od tego czasu wiele osób szuka pomocy u niego, prosząc o wskazówki. Moze udałoby się odszukać tego chlopaka. Wg niego ta mieszanka leczy wszystkie rodzaje nowotworów.
[quote name='Daria' timestamp='1303860278' post='469718']
Oto historia chlopaka z Kanady wyleczonego z raka. Historia jego zostala przedstawiona w Reality tv w Filmie 'Nieuleczalni'. Podobno calkowicie wyzdrowial. Niestety w internecie znalazlam tylko w wersji angielskiej. Oto link. Mozna do niego napisac bo jest podany kontakt. [url="http://www.billybest.net/BillysStory.htm"]Mój odnośnik[/url]
[/quote]

Tydzien, moze ok 2 tyg. temu oglądałam rano w Reality TV film " Ni... rozwiń
Avatar
Daria / 27 kwietnia 2011 o 01:24
0
[quote name='Halina Syta' timestamp='1302953512' post='465873']
Trzeba o siebie dbać! Nie byłam zbyt często u lekarza, zawsze było coś ważniejszego i nie byłam ubezpieczona. Wydawało się że to jest wcześnie wykryty, ale widać nie dość. Ludzie kochane, zdrowie jest najważniejsze! Moje prawie wszystkie koleżanki po wykryciu u mnie choroby poszły się przebadać. Sama ich namawiałam gorąco. I teraz też to robię! To jest straszna choroba. Kochani! Wybierzcie się do lekarza! Nie odkładajcie tego, będzie zdrowie to wszystko inne z Bożą pomocą też się ułoży. Życzę zdrowia i dziękuję jeszcze raz wszystkim życzliwym ludziom! Halina Syta
[/quote]

Oto historia chlopaka z Kanady wyleczonego z raka. Historia jego zostala przedstawiona w Reality tv w Filmie 'Nieuleczalni'. Podobno calkowicie wyzdrowial. Niestety w internecie znalazlam tylko w wersji angielskiej. Oto link. Mozna do niego napisac bo jest podany kontakt. [url="http://www.billybest.net/BillysStory.htm"]Mój odnośnik[/url]
[quote name='Halina Syta' timestamp='1302953512' post='465873']
Trzeba o siebie dbać! Nie byłam zbyt często u lekarza, zawsze było coś ważniejszego i nie byłam ubezpieczona. Wydawało się że to jest wcześnie wykryty, ale widać nie dość. Ludzie kochane, zdrowie jest najważniejsze! Moje prawie wszystkie koleżanki po wykryciu u mnie choroby poszły się przebadać. Sama ich namawiałam gorąco. I teraz też to robię! To jest straszna choroba. Kochani! Wybierzcie się do lekarza! Nie odkładajcie tego, bę... rozwiń
Avatar
Beata K. / 26 kwietnia 2011 o 23:10
0
A może by tak przestać rozliczać panią Halinkę z tego czy poszła w odpowiednim czasie do lekarza czy nie, przestać ją oceniać tylko zastanowić się jak pomóc... co jeszcze można zrobić, żeby ulżyć w tym cierpieniu i ciężkiej sytuacji... dziś oglądałam panią Halinkę w Expresie Reporterów i płakałam razem z nią... jak urzędnik może być tak bezduszny i mówić, że zapłacą Im za mieszkanie, wówczas jak Oni sobie to mieszkanie znajdą... a kto ma szukać tego mieszkania, chora pani Halinka czy może Jej synowie? a może można przesłać jakieś pieniądze, ubrania dla dzieci, żywność? dajcie jakieś namiary... Pozdrowienia dla Pani Halinki, życzę Jej z całego serca błogosławieństwa Bożego na ten trudny czas...
A może by tak przestać rozliczać panią Halinkę z tego czy poszła w odpowiednim czasie do lekarza czy nie, przestać ją oceniać tylko zastanowić się jak pomóc... co jeszcze można zrobić, żeby ulżyć w tym cierpieniu i ciężkiej sytuacji... dziś oglądałam panią Halinkę w Expresie Reporterów i płakałam razem z nią... jak urzędnik może być tak bezduszny i mówić, że zapłacą Im za mieszkanie, wówczas jak Oni sobie to mieszkanie znajdą... a kto ma szukać tego mieszkania, chora pani Halinka czy może Jej synowie? a może można przesłać jakieś pieniądze,... rozwiń
Avatar
jan / 26 kwietnia 2011 o 22:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
Tak Gościu mówisz, bo nie wydeptujesz na pewno ścieżek do lekarzy czyli jesteś zdrowy. Gdybyś mieszkał w małej miejscowości albo na wsi to miałbyś inne zdanie o naszym lecznictwie. Ono bardzo ładnie wygląda w mediach gdy występują nasi rządzący lub lekarze profesorowie i opowiadają o technice i możliwościach leczenia. Proszę pójść do dobrej placówki służby? zdrowia i popatrzeć na kolejki, no chyba, że prywatnie.
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
Tak Gościu mówisz... rozwiń
Avatar
jan / 26 kwietnia 2011 o 22:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. Naprawdę warto zadbać o swoje zdrowie.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. ... rozwiń
Avatar
Halina Syta / 16 kwietnia 2011 o 13:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1302901963' post='465680']
Nieprawda, każdy nowotwór wczesnie wykryty zwiększa szansę na 100% wyzdrowienie a wczesnym stadium przerzutów nie ma. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. Kobiety u których wcześnie zdiagnozowano raka szyjki macicy zostały wyleczone a te które zbyt późno trafiły do lekarza niestety, długo nie pożyły.
Poza tym jak można zaniedbywać własne zdrowie i pisać takie rzeczy? To tak jakbyś napisała "kobiety, olejcie cytologię, leczcie się same lub u znachorów az poumieracie."
[/quote]
Trzeba o siebie dbać! Nie byłam zbyt często u lekarza, zawsze było coś ważniejszego i nie byłam ubezpieczona. Wydawało się że to jest wcześnie wykryty, ale widać nie dość. Ludzie kochane, zdrowie jest najważniejsze! Moje prawie wszystkie koleżanki po wykryciu u mnie choroby poszły się przebadać. Sama ich namawiałam gorąco. I teraz też to robię! To jest straszna choroba. Kochani! Wybierzcie się do lekarza! Nie odkładajcie tego, będzie zdrowie to wszystko inne z Bożą pomocą też się ułoży. Życzę zdrowia i dziękuję jeszcze raz wszystkim życzliwym ludziom! Halina Syta
[quote name='Gość' timestamp='1302901963' post='465680']
Nieprawda, każdy nowotwór wczesnie wykryty zwiększa szansę na 100% wyzdrowienie a wczesnym stadium przerzutów nie ma. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. Kobiety u których wcześnie zdiagnozowano raka szyjki macicy zostały wyleczone a te które zbyt późno trafiły do lekarza niestety, długo nie pożyły.
Poza tym jak można zaniedbywać własne zdrowie i pisać takie rzeczy? To tak jakbyś napisała "kobiety, olejcie cytologię, leczcie się same lub... rozwiń
Avatar
życzliwy / 16 kwietnia 2011 o 09:51
0
Jestem z panią całym sercem pani Halinko. Proszę się nie poddawać, jest pani silną wspaniała osobą, cudowna matką. Trzymama kciuki za całą rodzinę. Będzie dobrze
Avatar
toja / 16 kwietnia 2011 o 00:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. Naprawdę warto zadbać o swoje zdrowie.
[/quote]
Warto,ale wiele kobiet bada się regularnie i zapadają na tę chorobę. Bardzo szybko potrafi się rozwijać.Po za tym, to już nic nie pomoże. Trzeba im chociaż ułatwić troszeczkę to życie.Szkoda ich.
[quote name='Gość' timestamp='1302867439' post='465316']
Rzeczywiście, sporo tego nieszczęścia i jednocześnie przestroga dla innych kobiet żeby nie lekceważyły badań cytologicznych i robiły je przynajmniej raz do roku. Na raka szyjki macicy umiera nadal tysiące kobiet a tylko dlatego, że nie robią regularnych badań a przecież wcześnie wykryty nowotwór daje szansę na wyleczenie i długie zycie. W tym wypadku nie wiadomo jak się to skończy bo to bardzo złośliwy rak a jeżeli są przerzuty to już tylko kwestia czasu. ... rozwiń
Avatar
halinka / 16 kwietnia 2011 o 00:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
On był wykryty wcześnie, ale to nie daje gwarancji że nie zaatakuje znowu. Dużo tu zrobił stres.
[quote name='Gość' timestamp='1302869537' post='465325']
To nie żadne fatum tylko zwykłe zaniedbanie. Gdyby ta kobieta chodziła do ginekologa i robiła sobie cykliczne badania to dzisiaj byłaby zdrowa gdyż rak szyjki macicy wykryty wczesnie jest całkowicie wyleczalny. Ile jest takich kobiet co gabinet ginekologiczny odwiedzają tylko kiedy są w ciąży albo jak wchodzą w okres menopauzy?
Przykro patrzeć na tą rodzinę i na tą kobietę i dlatego warto dbać o własne zdrowie.
[/quote]
On był wykryty wc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 5 4

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 30 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 38 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce