Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 maja 2019 r.
21:12

Hetman kontra TVP Lublin. Poszło o grafikę. Europoseł chce przeprosin

0 123 A A
Krzysztof Hetman, Ryszard Montusiewicz
Krzysztof Hetman, Ryszard Montusiewicz

Przeprosin domaga się od szefa TVP Lublin europoseł Krzysztof Hetman za publiczne oskarżenie o „wyrachowane nadużycie”, którym miał być fakt, że w w reklamie Hetmana widać grafikę użytą w czołówce „Panoramy Lubelskiej”. Dziennikarz nazywa ją „autorskim pomysłem”, polityk pokazuje, że kupiono ją w sieci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oskarżenia pod adresem polityka padły we wtorkowym, głównym wydaniu „Panoramy Lubelskiej”. Podczas programu lektor odczytał oświadczenie dyrektora TVP Lublin Ryszarda Montusiewicza dotyczące spotu wyborczego Krzysztofa Hetmana, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca na liście Koalicji Europejskiej.

W reklamie polityka pojawiła się kolorowa, geometryczna grafika, którą widzowie TVP Lublin znają jako czołówkę „Panoramy Lubelskiej”. Montusiewicz nazwał to w oświadczeniu „wyrachowanym nadużyciem”.

Według szefa telewizji „nieetyczne” jest wykorzystanie „intelektualnego dorobku TVP Lublin”, a o samej czołówce „Panoramy Lubelskiej” powiedział, że jest „dynamiczna i nowoczesna, opracowana przez zespół dziennikarzy, informatyków i montażystów”. Hetmanowi zarzucił to, że „sięga do autorskiego pomysłu”.

– Pan dyrektor Montusiewicz w tym oświadczeniu kilkukrotnie naruszył moje dobra osobiste. Wzywam go do przeprosin. Jeżeli tego nie zrobi, rozważam podjęcie kroków prawnych – ogłosił dzisiaj europoseł Krzysztof Hetman i oznajmił, że telewizyjna czołówka nie jest „autorskim pomysłem”.

Polityk oświadczył, że w jego reklamie nie została użyta czołówka programu TVP, tylko sprzedawany w internecie szablon graficzny, z którego najwidoczniej korzystała także telewizja tworząc grafikę otwierającą program informacyjny. Matrycę z sieci można uzupełniać o własne napisy i obrazy.

– Taki szablon jest ogólnodostępny i można go kupić za dokładnie 41 dolarów – mówi Hetman i wyjaśnia, że pracująca dla niego agencja po prostu kupiła taką matrycę. Polityk zwraca również uwagę na to, że firma oferująca ten szablon sprzedała go, jak wynika ze strony internetowej, już 74 razy.

– Korzystając z ogólnodostępnego wzoru trzeba się liczyć z tym, że może on zostać wykorzystany przez inne podmioty – dodaje polityk, którego zdaniem przekształcenie matrycy w telewizyjną czołówkę to zajęcie dla jednej osoby i zajmuje godzinę.

Czy dyrektor TVP Lublin będzie przepraszać europosła? Chcieliśmy o to spytać, ale nie udało nam się do niego dodzwonić. Montusiewicz odniósł się do sprawy na antenie telewizji, ale nic nie wskazuje na przeprosiny, bo Montusiewicz podtrzymał swoje wcześniejsze słowa.

Dyrektor stwierdził, że „nawiązanie w spocie politycznym europosła Hetmana do czołówki Panoramy Lubelskiej jest ewidentne i oczywiste”. Według Montusiewicza „czołówka ta w emitowanym kształcie jest dorobkiem i wartością TVP 3 Lublin”. Dyrektor zauważa, że polityk mógł wybrać inną matrycę, zamiast sięgać po tę kojarzoną z „Panoramą Lubelską”.

O ten wybór dopytywał dzisiaj na konferencji prasowej Krzysztofa Hetmana jeden z reporterów TVP. Chciał wiedzieć, czy polityk był świadom, że sięga po szablon wykorzystany wcześniej przez lubelską telewizję. – Od lat jakoś nie miałem okazji oglądać „Panoramy Lubelskiej” – odpowiedział mu europoseł.

- Czy zatem pan europoseł i jego sztab żyją w medialnej mgle? – skwitował to dzisiaj na antenie red. Montusiewicz. Stwierdził też, że Hetman „naraża się na zarzut naruszenia dóbr osobistych drugiej osoby”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 123

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 maja 2019 r. o 21:29
+20
Graficy z TVP Lublin .... ha, ha, ha.
Avatar
Montusiewicz na wiecu wyborczym PiS !!!!!!!!! / 2 maja 2019 r. o 21:41
+19
Co robił Montusiewicz na ostatnim wiecu wyborczym PiS na Uniwersytecie Przyrodniczym?! Czy dyrektor telewizji publicznej nie powinien być bezstronny a nie siedzieć w ławach razem z działaczami PiS ?!!!!!?
Avatar
danka / 2 maja 2019 r. o 21:57
+17
O jakim dorobku intelektualnym mówi ten dyrektor? Do tego co oni teraz prezentują to wstyd się przyznawać.
Avatar
PiS oszukał rolników i wieś!!!!! / 3 maja 2019 r. o 09:42
+12
Nie oglądam tvpis, oszukali rolników i nie dotrzymali słowa! Dbają o własne stołki o rodziny !!!!
Avatar
fifi / 3 maja 2019 r. o 09:29
+11
Te Montusiewicz dyrektorze od siedmiu boleści!Weź się lepiej za"Panoramę Lubelską:i nie tylko!To jest twór mdły,nijaki,nudny,durny,a połowa czasu antenowego poświęcona jest jedynej słusznej parti i religii.Takiego niestrawnego gniota to nie spotka się nigdzie indziej.Ale to przecież filia Kurskiego i kartofla to nie ma się czemu dziwić!
Avatar
rolnik emeryt nie pis / 3 maja 2019 r. o 08:08
+11
Ten od tych podwójnych norm żywieniowych to ma ,,kompetencje,, , nawet zabrali nasze pieniądze z OFE, podnieśli wiek emerytalny  i rolnikom / rolnik 67 lat koniowa mama by sie usmiała/. Za te działania powinien przeprosić i podac zyciorys do 3 pokolenia wstecz. Mowa krótka.
Avatar
8611,31 EUR mieięcznie / 2 maja 2019 r. o 22:50
+11
PANIE HETMAN - Dlaczego Pan głosował przeciwko ujednoliceniu jakości produktow na terenie UE?
Avatar
Adam / 2 maja 2019 r. o 22:01
+11
Dorobek TVP Lublin? Dobry żart :) Błazenada i tandeta pod każda postacią... dorobek dobre sobie !!!!!
Avatar
anna / 3 maja 2019 r. o 10:26
+10
Ten prezesina nawet nie potrafi zrozumieć w jakiej telewizji występuje.
Avatar
Gość / 3 maja 2019 r. o 08:12
+10
Gumofilcu zarośnięty jak dzika świnia tobie już dziękujemy !!!! Spadaj !!!
Avatar
Gość / 6 maja 2019 r. o 21:44
0
A teraz poszedł do PiS. No bo gdzie mógłby pójść facet sypiający z szesnastolatkami?
Avatar
sztandar ZSL wyprowadzić / 6 maja 2019 r. o 21:40
0
Sławomir Świerzyński lider Bayer Full w PSL był 25 lat !!! - teraz złożył ligytymację i nie popiera tej partii !!!
Avatar
PiS dba tylko o swoje tylko i rodziny / 4 maja 2019 r. o 11:19
+1
Nie zagłosuje na PiS, oszukali wieś i rolników! Dbają o swoich kolesi i własne rodziny!
Avatar
Nie zaglosuke na PiS !!!!!!!!!!!!!!!!! / 4 maja 2019 r. o 08:14
+2
Oszukali i sprzedali wieś i rolnika
Avatar
GJEETMAAN oszuka wieś / 3 maja 2019 r. o 23:45
+1
Gjetman NIE - póki co PiS jest dużo lepszy od gjetmanów/platformersów/zsl i nie ma porównania tamci przez 8 lat wyprowadzali MILIARDY, setki miliardów - VAT i inne rzeczy, ELEWARY, Spółki, Agencje, ARR itd, itd. i trwonili kasę na lewo i prawo dzieląc się z holendrami i niemcami ... Niech nie wracają postkomuniści, zslowcy, platformersy - NIGDY
Avatar
Zagłosuje na Hetmana! / 3 maja 2019 r. o 23:06
+1
Wole już Hetmana, niż naprutą Kruk, która bełkocze coś tam, coś tam!
Avatar
Gjeeeetmaan i Muszysko NIEEEEEE !!! / 3 maja 2019 r. o 22:32
+3
Gjeeeetmaan, to na pewno nie nasz reprezentant tylko określonego lobby, nie mającego nic wspólnego z Polską a tym bardziej z Lubelszczyzną. Dla kasy zrobi wszystko, co już udowodnił nie raz. Dlatego Gjeeeetmaan NEEEEEEEEEEEEEEEE! ZSL z Platformersami oszukał rolników i wieś! Nie głosuje na nich, dbają o własne stołki !!! GORSZY SORT ŻYWNOŚCI DLA POLAKÓW? OJROGJETMAAN i KALINOWSKI GŁOSOWALI ZA !!!! ZSL - zakończy tą nierówną walkę. Przez 8 lat pokazało co jest wart. Starzy wspomnieć urzędników urzędu marszał i urzędu wojewódzkie. Głosujesz na gietmanika? Dostajesz BOLSZEVIKA! Gjetmana nie lubią nawet starzy ZSLowcy jest mściwy wredny i myśli tylko o sobie, tak jak mucha z warszawy i inni postkomuniści KE i poko spoko...
Gjeeeetmaan, to na pewno nie nasz reprezentant tylko określonego lobby, nie mającego nic wspólnego z Polską a tym bardziej z Lubelszczyzną. Dla kasy zrobi wszystko, co już udowodnił nie raz. Dlatego Gjeeeetmaan NEEEEEEEEEEEEEEEE! ZSL z Platformersami oszukał rolników i wieś! Nie głosuje na nich, dbają o własne stołki !!! GORSZY SORT ŻYWNOŚCI DLA POLAKÓW? OJROGJETMAAN i KALINOWSKI GŁOSOWALI ZA !!!! ZSL - zakończy tą nierówną walkę. Przez 8 lat pokazało co jest wart. Starzy wspomnieć urzędników urzędu marszał i urzędu wojewódzkie. Głosujesz na... rozwiń
Avatar
K / 3 maja 2019 r. o 20:51
-2
Sławomir Świerzyński lider Bayer Full w PSL był 25 lat !!! - teraz złożył ligytymację i nie popiera tej partii !!!
A może jest po prostu koniunkturalistą i przeszedł do grona sympatyków PiS mając nadzieję, że coś mu tam skapnie? Tego też wykluczyć nie można.
Avatar
Nie oglądam tej pisowskiej tv! / 3 maja 2019 r. o 19:58
+2
TVP opłacona za nasze podatki powinna być apolityczna a nie wspierać i promować PiS!!!! Nie oglądam tej tv, polityczna tv PiS !!
Avatar
Nie głosuje na PiS, oszukali wieś!!!!! / 3 maja 2019 r. o 19:56
-4
ASF zniczyl mi cała trzodę, nie dostałem ani grisza odszkodowania, PiS wcale się nie interesuje wsią i rolnikami!!! Oszukali nas!!!! Nie głosuje na nich ju!
Zobacz wszystkie komentarze 123

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Więcej nowych zakażeń niż ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Więcej nowych zakażeń niż ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W woj. lubelskim odnotowano do tej pory 1020 przypadków zakażenia koronawirusem. Dzisiaj kolejne osoby miały pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 4 sierpnia.

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja
film

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja

Bejrut, Liban. Potężna eksplozja wstrząsnęła portową dzielnicą Bejrutu. Według libańskiego ministerstwa zdrowia, do wybuchu doszło wskutek pożaru magazynu wypełnionego fajerwerkami. Wiele osób jest rannych. Władze weryfikują wstępne hipotezy na temat okoliczności eksplozji.

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"
film

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"

Piekary Śląskie (woj. śląskie). W Piekarach Śląskich przyszła na świat dziewczynka ważąca prawie 7 kg i mierząca 66 cm. Maja jest jednym z największych noworodków w Polsce. Przyszła na świat drogą cesarskiego cięcia. Zarówno 35-letnia mama, jak i dziecko czują się dobrze.

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach
16 sierpnia 2020, 14:00

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach

Aż cztery trasy, w tym symboliczną na 1920 metrów, przygotowali organizatorzy wyjątkowej sportowej akcji w Puławach na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Pałacu Czartoryskich odbędzie się wspólne świętowanie z inicjatywą "Pobiegnij z Marszałkiem" na czele.

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Remont łazienek zaprojektowanych w czasach PRL to często spore wyzwanie. Utrudnieniem może być złe rozplanowanie pomieszczenia, czy instalacja poprowadzona na ścianach. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

W ciągu ostatnich lat w mieście i okolicznych gminach powstało kilka nowych miejsc wypoczynku – chodzi o drewniane wiaty stojące przy pieszych i rowerowych szlakach. Niestety większość z nich dotyka ten sam problem – są regularnie zaśmiecane.

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!