Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 września 2013 r.
17:35
Edytuj ten wpis

IKEA czeka, bo mieszkańcy protestują. Spór o drogę

0 27 A A
Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, prace przy centrum handlowym miały ruszyć latem tego roku (Macie
Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, prace przy centrum handlowym miały ruszyć latem tego roku (Macie

Nie ma co liczyć na szybkie rozpoczęcie budowy centrum handlowego IKEA. W optymistycznej wersji inwestor będzie miał komplet niezbędnych dokumentów dopiero późną jesienią. O ile na przeszkodzie nie staną sąsiedzi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szwedzka sieć ma już pozwolenie na budowę swojego sklepu i galerii handlowej. Dostała też zgodę na budowę dróg dojazdowych. Tu jednak zaprotestowali okoliczni mieszkańcy. Nie życzą sobie, by rozbudowana ul. Nasutowska przebiegła przez ich działki. Wojewoda uchyliła decyzję w tej sprawie, a dokumenty wróciły do Ratusza. W tej chwili w urzędzie toczy się tzw. postępowanie naprawcze. To oznacza, że głos mogą zabrać właściciele działek, sąsiadujących z przyszłą galerią.

– Może to zrobić każda ze stron, a jest ich 27 – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta. – Wpłynęło już kilka pierwszych pism. Odpowiemy na wszystkie. Plan przebudowy układu komunikacyjnego można obejrzeć w Wydziale Architektury.

Mieszkańcy pytają m.in. o wjazdy na posesje, których w projekcie zabrakło. Nie wiadomo jeszcze, czy urzędnicy wprowadzą stosowne zmiany i w jakim zakresie. Ten problem to jednak drobnostka w porównaniu z planowanym przebiegiem ul. Nasutowskiej. Dzisiaj to gruntowa droga. W przyszłości ma się zamienić w ruchliwą arterię z trzema pasami ruchu, chodnikami i ścieżką rowerową. Część nowej trasy przebiegnie po prywatnych działkach.

– Przebiegu drogi nie zmienimy, bo został on dokładnie określony w planie zagospodarowania przestrzennego – dodaje Kieliszek.

Mieszkańcy ul. Nasutowskiej przekonują, że budowa centrum IKEA im nie przeszkadza. Ale na planowany przebieg ul. Nasutowskiej się nie zgodzą.

– Z planów wynika, że samochody pojadą kilka metrów od mojego domu – mówi nam jeden z mieszkańców. – Dlaczego miałbym się na to godzić? To inwestycja związana z centrum handlowym, więc nowe pasy ruchu powinny pobiec przez działkę prywatnego inwestora.
Ten zaś musi czekać, bo budowa samego centrum nie ma sensu, jeśli nie będzie zgody na nowy układ komunikacyjny.

– Decyzji w tej sprawie należy się spodziewać jesienią – dodaje Kieliszek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ratuszowe procedury zakończą się na przełomie października i listopada. Dopiero wtedy inwestor będzie mógł myśleć o wbiciu pierwszej łopaty. Oczywiście o ile wojewoda uzna, że decyzja w sprawie przebudowy dróg jest zgodna z prawem. Kiedy dokument się uprawomocni, nie będzie już drogi odwoławczej. Inwestycja jest bowiem realizowana w oparciu o tzw. specustawę drogową.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomis / 11 września 2013 r. o 17:54
0

Ja się podpiszę pod wywłaszczeniem tylko wtedy kiedy kieliszek i reszta podpisze zobowiązanie , ze w przypadku wypłaty odszkodowania mieszkańcom Nasutowskiej  z kasy miasta lub skarbu państwa wszyscy miejscy "projektanci" solidarnie z własnej kieszeni pokryją te odszkodowania . Bo że odszkodowanie będzie to pewne bo sprawa nie dotyczy interesów społecznych tylko prywatnego inwestora .

Avatar
olo / 11 września 2013 r. o 17:12
0

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli przepakowac ulice prosto i nie patrzec co tam było, postanawia ominąc ją i nietknąc nawet jednego centymetra z tej działki, kosztem wielu innych rodzin. I żeby było uczciwiej to Kieliszek zapomnaił także dodac że osoba która mieszkła w środku skrzyżowania nie była zwykłym szarakiem tylko szychą pełniącą funkcie publiczne. Nasutowska to powtórka z Dożynkowej. Tu powinna wejsc prokuratura za omijanie tej posesji w miejscowym planie kosztem wielu rodzin, Ta sprawa pokazuje ze cigle są równi i równiejsi w lublinie i że robi sie wszystko by brudy z przeszłosci nie wyszły. Gośc udaje obońce ludu a w rzeczywistosci jest już milionerem, który niczym w życiu martwić się nie musi

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli ... rozwiń

Avatar
BYKU / 11 września 2013 r. o 15:10
0

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Aż przyjdzie czas rozliczenia komuchów i całej konfidencji,a wtedy niech cię Matka Boska ma w swojej opiece bo POooopppłłyniesz !!!! Z Anglii BUCU piszę i wierz że mi tu niczego nie brakuje.

Avatar
jo_gurt / 11 września 2013 r. o 14:52
0

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

No tak, IKEA to najwyższa jakość :lol: Na całe 3 miesiące po kupnie. Ludzie urządzają sobie wycieczki do Ikei w Wawie, żeby zażyć dobrobytu :lol:

Avatar
wdr / 11 września 2013 r. o 11:55
0

A jak oni prywatną inwestycję podciągają pod specustawę drogową? Czy naprawdę mamy takie gumowe prawo w tym kraju (tylko mi tu z Tuskiem nie wyskakiwać) - że trzeba tylko wiedzieć gdzie posmarować - i wszystko się da?

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 r. o 11:29
0

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Avatar
Stanisław / 11 września 2013 r. o 11:24
0

Niech sie trzyma litery prawa ten hitlerowski pies bo tu jest Polska a nie jakaś marionetka typu Litwa, Łotwa czy Estonia, kraje które wspierały nazioli w czasie drugiej wojny. A ja mieszkam niedaleko i nie lubie brunatnego koloru ,oj...

http://www.fakt.pl/zyjacy-tworca-Ikei-byl-nazista-Wyznal-ze-bedzie-bronil-az-do-smierci-,artykuly,134141,1.html

a co popuściłeś ????

rozwiń
Avatar
sąsiad z naprzeciwka / 11 września 2013 r. o 11:22
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

Avatar
wieśniak / 11 września 2013 r. o 11:19
0

Nie potrzebujemy kolejnego molohu jakiegoś zagranicznego żyda co gówno ludziom płaci, podatków nie odprowadza żadnych i zabiera klientów naszym rodzimym przedsiębiorcom

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 r. o 11:17
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Avatar
tomis / 11 września 2013 r. o 17:54
0

Ja się podpiszę pod wywłaszczeniem tylko wtedy kiedy kieliszek i reszta podpisze zobowiązanie , ze w przypadku wypłaty odszkodowania mieszkańcom Nasutowskiej  z kasy miasta lub skarbu państwa wszyscy miejscy "projektanci" solidarnie z własnej kieszeni pokryją te odszkodowania . Bo że odszkodowanie będzie to pewne bo sprawa nie dotyczy interesów społecznych tylko prywatnego inwestora .

Avatar
olo / 11 września 2013 r. o 17:12
0

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli przepakowac ulice prosto i nie patrzec co tam było, postanawia ominąc ją i nietknąc nawet jednego centymetra z tej działki, kosztem wielu innych rodzin. I żeby było uczciwiej to Kieliszek zapomnaił także dodac że osoba która mieszkła w środku skrzyżowania nie była zwykłym szarakiem tylko szychą pełniącą funkcie publiczne. Nasutowska to powtórka z Dożynkowej. Tu powinna wejsc prokuratura za omijanie tej posesji w miejscowym planie kosztem wielu rodzin, Ta sprawa pokazuje ze cigle są równi i równiejsi w lublinie i że robi sie wszystko by brudy z przeszłosci nie wyszły. Gośc udaje obońce ludu a w rzeczywistosci jest już milionerem, który niczym w życiu martwić się nie musi

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli ... rozwiń

Avatar
BYKU / 11 września 2013 r. o 15:10
0

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Aż przyjdzie czas rozliczenia komuchów i całej konfidencji,a wtedy niech cię Matka Boska ma w swojej opiece bo POooopppłłyniesz !!!! Z Anglii BUCU piszę i wierz że mi tu niczego nie brakuje.

Avatar
jo_gurt / 11 września 2013 r. o 14:52
0

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

No tak, IKEA to najwyższa jakość :lol: Na całe 3 miesiące po kupnie. Ludzie urządzają sobie wycieczki do Ikei w Wawie, żeby zażyć dobrobytu :lol:

Avatar
wdr / 11 września 2013 r. o 11:55
0

A jak oni prywatną inwestycję podciągają pod specustawę drogową? Czy naprawdę mamy takie gumowe prawo w tym kraju (tylko mi tu z Tuskiem nie wyskakiwać) - że trzeba tylko wiedzieć gdzie posmarować - i wszystko się da?

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 r. o 11:29
0

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Avatar
Stanisław / 11 września 2013 r. o 11:24
0

Niech sie trzyma litery prawa ten hitlerowski pies bo tu jest Polska a nie jakaś marionetka typu Litwa, Łotwa czy Estonia, kraje które wspierały nazioli w czasie drugiej wojny. A ja mieszkam niedaleko i nie lubie brunatnego koloru ,oj...

http://www.fakt.pl/zyjacy-tworca-Ikei-byl-nazista-Wyznal-ze-bedzie-bronil-az-do-smierci-,artykuly,134141,1.html

a co popuściłeś ????

rozwiń
Avatar
sąsiad z naprzeciwka / 11 września 2013 r. o 11:22
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

Avatar
wieśniak / 11 września 2013 r. o 11:19
0

Nie potrzebujemy kolejnego molohu jakiegoś zagranicznego żyda co gówno ludziom płaci, podatków nie odprowadza żadnych i zabiera klientów naszym rodzimym przedsiębiorcom

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 r. o 11:17
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!