Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 września 2013 r.
17:35
Edytuj ten wpis

IKEA czeka, bo mieszkańcy protestują. Spór o drogę

0 27 A A
Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, prace przy centrum handlowym miały ruszyć latem tego roku (Macie
Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, prace przy centrum handlowym miały ruszyć latem tego roku (Macie

Nie ma co liczyć na szybkie rozpoczęcie budowy centrum handlowego IKEA. W optymistycznej wersji inwestor będzie miał komplet niezbędnych dokumentów dopiero późną jesienią. O ile na przeszkodzie nie staną sąsiedzi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szwedzka sieć ma już pozwolenie na budowę swojego sklepu i galerii handlowej. Dostała też zgodę na budowę dróg dojazdowych. Tu jednak zaprotestowali okoliczni mieszkańcy. Nie życzą sobie, by rozbudowana ul. Nasutowska przebiegła przez ich działki. Wojewoda uchyliła decyzję w tej sprawie, a dokumenty wróciły do Ratusza. W tej chwili w urzędzie toczy się tzw. postępowanie naprawcze. To oznacza, że głos mogą zabrać właściciele działek, sąsiadujących z przyszłą galerią.

– Może to zrobić każda ze stron, a jest ich 27 – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta. – Wpłynęło już kilka pierwszych pism. Odpowiemy na wszystkie. Plan przebudowy układu komunikacyjnego można obejrzeć w Wydziale Architektury.

Mieszkańcy pytają m.in. o wjazdy na posesje, których w projekcie zabrakło. Nie wiadomo jeszcze, czy urzędnicy wprowadzą stosowne zmiany i w jakim zakresie. Ten problem to jednak drobnostka w porównaniu z planowanym przebiegiem ul. Nasutowskiej. Dzisiaj to gruntowa droga. W przyszłości ma się zamienić w ruchliwą arterię z trzema pasami ruchu, chodnikami i ścieżką rowerową. Część nowej trasy przebiegnie po prywatnych działkach.

– Przebiegu drogi nie zmienimy, bo został on dokładnie określony w planie zagospodarowania przestrzennego – dodaje Kieliszek.

Mieszkańcy ul. Nasutowskiej przekonują, że budowa centrum IKEA im nie przeszkadza. Ale na planowany przebieg ul. Nasutowskiej się nie zgodzą.

– Z planów wynika, że samochody pojadą kilka metrów od mojego domu – mówi nam jeden z mieszkańców. – Dlaczego miałbym się na to godzić? To inwestycja związana z centrum handlowym, więc nowe pasy ruchu powinny pobiec przez działkę prywatnego inwestora.
Ten zaś musi czekać, bo budowa samego centrum nie ma sensu, jeśli nie będzie zgody na nowy układ komunikacyjny.

– Decyzji w tej sprawie należy się spodziewać jesienią – dodaje Kieliszek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ratuszowe procedury zakończą się na przełomie października i listopada. Dopiero wtedy inwestor będzie mógł myśleć o wbiciu pierwszej łopaty. Oczywiście o ile wojewoda uzna, że decyzja w sprawie przebudowy dróg jest zgodna z prawem. Kiedy dokument się uprawomocni, nie będzie już drogi odwoławczej. Inwestycja jest bowiem realizowana w oparciu o tzw. specustawę drogową.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomis / 11 września 2013 o 17:54
0

Ja się podpiszę pod wywłaszczeniem tylko wtedy kiedy kieliszek i reszta podpisze zobowiązanie , ze w przypadku wypłaty odszkodowania mieszkańcom Nasutowskiej  z kasy miasta lub skarbu państwa wszyscy miejscy "projektanci" solidarnie z własnej kieszeni pokryją te odszkodowania . Bo że odszkodowanie będzie to pewne bo sprawa nie dotyczy interesów społecznych tylko prywatnego inwestora .

Avatar
olo / 11 września 2013 o 17:12
0

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli przepakowac ulice prosto i nie patrzec co tam było, postanawia ominąc ją i nietknąc nawet jednego centymetra z tej działki, kosztem wielu innych rodzin. I żeby było uczciwiej to Kieliszek zapomnaił także dodac że osoba która mieszkła w środku skrzyżowania nie była zwykłym szarakiem tylko szychą pełniącą funkcie publiczne. Nasutowska to powtórka z Dożynkowej. Tu powinna wejsc prokuratura za omijanie tej posesji w miejscowym planie kosztem wielu rodzin, Ta sprawa pokazuje ze cigle są równi i równiejsi w lublinie i że robi sie wszystko by brudy z przeszłosci nie wyszły. Gośc udaje obońce ludu a w rzeczywistosci jest już milionerem, który niczym w życiu martwić się nie musi

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli ... rozwiń

Avatar
BYKU / 11 września 2013 o 15:10
0

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Aż przyjdzie czas rozliczenia komuchów i całej konfidencji,a wtedy niech cię Matka Boska ma w swojej opiece bo POooopppłłyniesz !!!! Z Anglii BUCU piszę i wierz że mi tu niczego nie brakuje.

Avatar
jo_gurt / 11 września 2013 o 14:52
0

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

No tak, IKEA to najwyższa jakość :lol: Na całe 3 miesiące po kupnie. Ludzie urządzają sobie wycieczki do Ikei w Wawie, żeby zażyć dobrobytu :lol:

Avatar
wdr / 11 września 2013 o 11:55
0

A jak oni prywatną inwestycję podciągają pod specustawę drogową? Czy naprawdę mamy takie gumowe prawo w tym kraju (tylko mi tu z Tuskiem nie wyskakiwać) - że trzeba tylko wiedzieć gdzie posmarować - i wszystko się da?

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 o 11:29
0

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Avatar
Stanisław / 11 września 2013 o 11:24
0

Niech sie trzyma litery prawa ten hitlerowski pies bo tu jest Polska a nie jakaś marionetka typu Litwa, Łotwa czy Estonia, kraje które wspierały nazioli w czasie drugiej wojny. A ja mieszkam niedaleko i nie lubie brunatnego koloru ,oj...

http://www.fakt.pl/zyjacy-tworca-Ikei-byl-nazista-Wyznal-ze-bedzie-bronil-az-do-smierci-,artykuly,134141,1.html

a co popuściłeś ????

rozwiń
Avatar
sąsiad z naprzeciwka / 11 września 2013 o 11:22
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

Avatar
wieśniak / 11 września 2013 o 11:19
0

Nie potrzebujemy kolejnego molohu jakiegoś zagranicznego żyda co gówno ludziom płaci, podatków nie odprowadza żadnych i zabiera klientów naszym rodzimym przedsiębiorcom

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 o 11:17
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Avatar
tomis / 11 września 2013 o 17:54
0

Ja się podpiszę pod wywłaszczeniem tylko wtedy kiedy kieliszek i reszta podpisze zobowiązanie , ze w przypadku wypłaty odszkodowania mieszkańcom Nasutowskiej  z kasy miasta lub skarbu państwa wszyscy miejscy "projektanci" solidarnie z własnej kieszeni pokryją te odszkodowania . Bo że odszkodowanie będzie to pewne bo sprawa nie dotyczy interesów społecznych tylko prywatnego inwestora .

Avatar
olo / 11 września 2013 o 17:12
0

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli przepakowac ulice prosto i nie patrzec co tam było, postanawia ominąc ją i nietknąc nawet jednego centymetra z tej działki, kosztem wielu innych rodzin. I żeby było uczciwiej to Kieliszek zapomnaił także dodac że osoba która mieszkła w środku skrzyżowania nie była zwykłym szarakiem tylko szychą pełniącą funkcie publiczne. Nasutowska to powtórka z Dożynkowej. Tu powinna wejsc prokuratura za omijanie tej posesji w miejscowym planie kosztem wielu rodzin, Ta sprawa pokazuje ze cigle są równi i równiejsi w lublinie i że robi sie wszystko by brudy z przeszłosci nie wyszły. Gośc udaje obońce ludu a w rzeczywistosci jest już milionerem, który niczym w życiu martwić się nie musi

Analizowałem tą sprawę. Ludzie mają rację w swoim protescie. Kiliszek mówi że przebieg drogi został dokładnie określony w miejscowym planie. I to jest prawda. Tylko zapomniał dodac pare słow o tym jak to się stało że w 2005 roku ulica Nasutowska została wykrzywiona w stosunku do jej obecnego przebiegu i weszla planistycznie w zabudowane posesje. W srodku skrzyżowania ulic Nasutowskiej i Dłotlice jeden jegomośc stawiał budynki sadził drzewa itd i gmina zamiast zrobic to co zawsze robi sie ludzmi w zabudową w samym środku krzyżowania czyli ... rozwiń

Avatar
BYKU / 11 września 2013 o 15:10
0

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Aż przyjdzie czas rozliczenia komuchów i całej konfidencji,a wtedy niech cię Matka Boska ma w swojej opiece bo POooopppłłyniesz !!!! Z Anglii BUCU piszę i wierz że mi tu niczego nie brakuje.

Avatar
jo_gurt / 11 września 2013 o 14:52
0

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

No tak, IKEA to najwyższa jakość :lol: Na całe 3 miesiące po kupnie. Ludzie urządzają sobie wycieczki do Ikei w Wawie, żeby zażyć dobrobytu :lol:

Avatar
wdr / 11 września 2013 o 11:55
0

A jak oni prywatną inwestycję podciągają pod specustawę drogową? Czy naprawdę mamy takie gumowe prawo w tym kraju (tylko mi tu z Tuskiem nie wyskakiwać) - że trzeba tylko wiedzieć gdzie posmarować - i wszystko się da?

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 o 11:29
0

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

co, zabolało ???

Szrość zajrzała do pustego talerza i portfela ???

Protestuj, pajacu, protestuj, a ja będę kupował wyroby IKEA i jeździł drogą pod Twoimi brudnymi, i rozpadającymi się oknami, hahaha

Avatar
Stanisław / 11 września 2013 o 11:24
0

Niech sie trzyma litery prawa ten hitlerowski pies bo tu jest Polska a nie jakaś marionetka typu Litwa, Łotwa czy Estonia, kraje które wspierały nazioli w czasie drugiej wojny. A ja mieszkam niedaleko i nie lubie brunatnego koloru ,oj...

http://www.fakt.pl/zyjacy-tworca-Ikei-byl-nazista-Wyznal-ze-bedzie-bronil-az-do-smierci-,artykuly,134141,1.html

a co popuściłeś ????

rozwiń
Avatar
sąsiad z naprzeciwka / 11 września 2013 o 11:22
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Siedzisz UB-ecki pajacu na emeryturze 12,500 i ciebie BIDA nie ruszy,strajki ci więc nie potrzebne,

Avatar
wieśniak / 11 września 2013 o 11:19
0

Nie potrzebujemy kolejnego molohu jakiegoś zagranicznego żyda co gówno ludziom płaci, podatków nie odprowadza żadnych i zabiera klientów naszym rodzimym przedsiębiorcom

Jakich tego typu "rodzimych przedsiębiorców" masz na myśli ???

BRW, czy BODZIO ???

A może inne BADZIEWIE ???

Oj szkoda mi ciebie, szkoda, ale w taki stanie to już tylko ortopeda...

Avatar
Jan Niezbędny / 11 września 2013 o 11:17
0

Cholerne dziadki emerytki, do roboty a nie protestowac !!! Jak dalej tak bedziecie postepowac to ludzi ktorzy czekaja na IKEE a zapewnie , ze jest ich naprawde duzo cos wam zlego zrobia !!!

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 0 0

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 5 11

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 4 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!