Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2009 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Inspekcja pracy sprawdza, co się dzieje w lubelskiej wytwórni wódek

0 11 A A

Po tragicznym wypadku w lubelskim Stock Polska (były Polmos) zawrzało. – Pracujemy za dwie, trzy osoby na jednym stanowisku! – mówią pracownicy. Twierdzą też, że są ofiarami mobbingu.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maszyna do pakowania butelek zmiażdżyła w środę szczękę i kręgi szyjne 20-letniego Gracjana. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu (obok rozmowa z jego rodziną). – Wszystko wskazuje, że ominął zabezpieczenia chroniące przed wejściem w strefę pracy maszyny – mówi Włodzimierz Biaduń z Państwowej Inspekcji Pracy.

Ale pracownicy Stock Polska w Lublinie (czyli byłego Polmosu) w rozmowie z dziennikarzami Moje Miasto Lublin wskazują inną przyczynę. – To obóz pracy! Odkąd Anglicy okupują firmę, narzucają nam normę większą niż jest w stanie wykonać maszyna – opowiada pracowniczka, prosząca o anonimowość. – Jedna osoba pracuje na dwóch, trzech stanowiskach naraz.

W maju firma zwolniła ponad połowę załogi. – Jest nas mniej. Wkładanie rąk w maszyny to norma. Tu się myśli tylko o planie, a nie o tym, że może stać się krzywda – dodaje inna pracowniczka, która o tym, co się dzieje w firmie, napisała na portalu www.mmlublin.pl. Kobieta twierdzi, że od roku kierownik stosuje mobbing wobec podwładnych. Pracownicy twierdzą też, że już wcześniej dochodziło do wypadków.

Inne zdanie na ten temat ma Ewan McLean, który w firmie odpowiada za produkcję.

– To pierwszy tak poważny wypadek – mówi. – Dbamy na bieżąco o odpowiedni stan urządzeń, regularnie sprawdzamy ich zabezpieczenia. Inspektorzy pracy zezwolili na używanie maszyny, przy której doszło do tragedii. Szkolimy w zakresie bezpieczeństwa pracy. Zawsze jesteśmy też otwarci na uwagi i komentarze naszych pracowników.

McLean odpiera też zarzuty dotyczące mobbingu. – Nie tolerujemy takich zachowań. Zareagujemy natychmiast na każdy sygnał, także anonimowy.

Inspekcja pracy zaczęła po wypadku kontrolę maszyn. Ma się zakończyć w sierpniu. Inspektorzy zapowiedzieli też, że zajmą się kwestią mobbingu. – Ale jeśli pracownicy nam tego nie potwierdzą, nie będziemy mieć dowodów – mówi Krzysztof Sudoł, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bianeczkaa / 16 lipca 2009 o 20:55
0
Szkoda tylko że musiała się stać taka tragedia aby nagle wszyscy się otworzyli! Wstydzilibyście się wykorzystywać fakt tego nieszczęścia do załatwiania swoich spraw! Czy u nas na prawdę nikt nie potrafi uszanować takiego nieszczęścia!!!!!! Wierzcie mi że bliskim Gracjana nie w głowie teraz odszkodowania czy dawanie głupich wywiadów! Jest mi cholernie przykro bo cierpią wspaniali ludzie ;( ;( ;( W. trzymaj się! Możesz na mnie liczyć ;(
Avatar
Fi / 13 lipca 2009 o 11:25
0
Agencję ochrony "BAKO" przy okazji też Inspekcja pracy powinna przetrzepać. Tam dopiero przekręty się dzieją.
Avatar
Andrzej / 13 lipca 2009 o 10:23
0
Znowu będzie winna sprzątaczka!!!. Kierownik dostanie 100zł mandatu a firma wyciągnie od państwa niezłą kasę na poprawę BHP . Panowie z kontroli zapełnią sobie barki nowymi trunkami i wszyscy będą zadowoleni tylko nie ten chłopak i załoga
Avatar
m / 13 lipca 2009 o 09:18
0
to prawda, że po wypadku jaki tam się wydarzył pracownicy otworzyli się i wszystko się wylało. doskonale rozumiem ludzi tam pracujących. po co tam pracują? po to żeby przeżyć i utrzymać np. rodzinę. jak widać są bardzo przejęci wypadkiem i całą powstałą sytuacją. myślą o koledze, ale to rodzina musi starać się o odszkodowanie dla chłopaka. On jest w tym wszystkim najważniejszy i mocno wierzę, że jest silny i wyjdzie z tego. burza , która się rozpętała musi się zakończyć, a że w takiej chwili, trudno. u nas już tak jest, że stać się musi coś, żeby działo się coś. trzymam z nimi i nikt mi tego nie zabroni. MUSICIE WYGRAĆ!!!
to prawda, że po wypadku jaki tam się wydarzył pracownicy otworzyli się i wszystko się wylało. doskonale rozumiem ludzi tam pracujących. po co tam pracują? po to żeby przeżyć i utrzymać np. rodzinę. jak widać są bardzo przejęci wypadkiem i całą powstałą sytuacją. myślą o koledze, ale to rodzina musi starać się o odszkodowanie dla chłopaka. On jest w tym wszystkim najważniejszy i mocno wierzę, że jest silny i wyjdzie z tego. burza , która się rozpętała musi się zakończyć, a że w takiej chwili, trudno. u nas już tak jest, że stać się musi coś,... rozwiń
Avatar
lubelak / 13 lipca 2009 o 08:49
0
Jakie to "nowe wódki produkują angole" takie których nie mógł wytwarzać polmos? Wprowadzono "strategicznego inwestora" który jak przystało na ludzkiego kapitalistę generuje zyski na wyspy i mało ważne jest że sytuacja kropka w kropkę jak opisana w "Ziemi obiecanej".
Avatar
vup / 13 lipca 2009 o 08:39
0
~Max~ napisał:
żałuje się kasy na BHP ,chyba ze u ANGOLI takich przepisów się nie przestrzega.


Niedawno rozmawiałem z Polakiem pracującym od kilku lat w angielskiej lakierni. Bez kompletu zabezpieczeń - kombinezon, maska, filtry, doprowadzenie powietrza, itp. - nie ma mowy o rozpoczęciu pracy. Twierdził, że w Polsce nigdzie nie ma takich warunków i takiej dbałości o pracownika.
Jesli chodzi o Anglików w Lublinie, to sprawdza się zasada trenera Górskiego - gra się tak jak przeciwnik pozwala. Przy okazji wychodzi na jaw jak pracują nasze instytucje odpowiedzialne za kontrolę BHP.


Niedawno rozmawiałem z Polakiem pracującym od kilku lat w angielskiej lakierni. Bez kompletu zabezpieczeń - kombinezon, maska, filtry, doprowadzenie powietrza, itp. - nie ma mowy o rozpoczęciu pracy. Twierdził, że w Polsce nigdzie nie ma takich warunków i takiej dbałości o pracownika.
Jesli chodzi o Anglików w Lublinie, to sprawdza się zasada trenera Górskiego - gra się tak jak przeciwnik pozwala. Przy okazji wychodzi na jaw jak pracują nasze instytucje odpowiedzialne za kontrolę BHP. rozwiń
Avatar
~Max~ / 13 lipca 2009 o 02:03
0
Angielscy pracownicy mieszkają i jadają w hotelu Viktoria co pobyt kosztuje około 120zl dziennie bez wyżywienia,a w polmosie żałuje się kasy na BHP ,chyba ze u ANGOLI takich przepisów się nie przestrzega.
Avatar
degr / 12 lipca 2009 o 22:10
0
zareagujemy natychmiast-jak on to dał rade wymowic.Zabrzmiało to jak groźba i potwierdza wersje pracownicy.Nie tolerujemy,żadnego sprzeciwu tylko robota
Avatar
razor1911 / 12 lipca 2009 o 22:01
0
W każdej robocie tak samo. U mnie też. Nikt nie przejmuje się pracownikiem, bo zawsze znajdzie się ktoś chętny na jego miejsce...
Avatar
juzniepracuje / 12 lipca 2009 o 21:55
0
WSTYD!!! ze tzw. pracownicy fabryki wykorzystują nieszczescie chłopaka do załatwienia swoich spraw! przeciez on jest tera najwazniejszy a nie to kto ma jakie zatrgi z kierownikiem
Avatar
bianeczkaa / 16 lipca 2009 o 20:55
0
Szkoda tylko że musiała się stać taka tragedia aby nagle wszyscy się otworzyli! Wstydzilibyście się wykorzystywać fakt tego nieszczęścia do załatwiania swoich spraw! Czy u nas na prawdę nikt nie potrafi uszanować takiego nieszczęścia!!!!!! Wierzcie mi że bliskim Gracjana nie w głowie teraz odszkodowania czy dawanie głupich wywiadów! Jest mi cholernie przykro bo cierpią wspaniali ludzie ;( ;( ;( W. trzymaj się! Możesz na mnie liczyć ;(
Avatar
Fi / 13 lipca 2009 o 11:25
0
Agencję ochrony "BAKO" przy okazji też Inspekcja pracy powinna przetrzepać. Tam dopiero przekręty się dzieją.
Avatar
Andrzej / 13 lipca 2009 o 10:23
0
Znowu będzie winna sprzątaczka!!!. Kierownik dostanie 100zł mandatu a firma wyciągnie od państwa niezłą kasę na poprawę BHP . Panowie z kontroli zapełnią sobie barki nowymi trunkami i wszyscy będą zadowoleni tylko nie ten chłopak i załoga
Avatar
m / 13 lipca 2009 o 09:18
0
to prawda, że po wypadku jaki tam się wydarzył pracownicy otworzyli się i wszystko się wylało. doskonale rozumiem ludzi tam pracujących. po co tam pracują? po to żeby przeżyć i utrzymać np. rodzinę. jak widać są bardzo przejęci wypadkiem i całą powstałą sytuacją. myślą o koledze, ale to rodzina musi starać się o odszkodowanie dla chłopaka. On jest w tym wszystkim najważniejszy i mocno wierzę, że jest silny i wyjdzie z tego. burza , która się rozpętała musi się zakończyć, a że w takiej chwili, trudno. u nas już tak jest, że stać się musi coś, żeby działo się coś. trzymam z nimi i nikt mi tego nie zabroni. MUSICIE WYGRAĆ!!!
to prawda, że po wypadku jaki tam się wydarzył pracownicy otworzyli się i wszystko się wylało. doskonale rozumiem ludzi tam pracujących. po co tam pracują? po to żeby przeżyć i utrzymać np. rodzinę. jak widać są bardzo przejęci wypadkiem i całą powstałą sytuacją. myślą o koledze, ale to rodzina musi starać się o odszkodowanie dla chłopaka. On jest w tym wszystkim najważniejszy i mocno wierzę, że jest silny i wyjdzie z tego. burza , która się rozpętała musi się zakończyć, a że w takiej chwili, trudno. u nas już tak jest, że stać się musi coś,... rozwiń
Avatar
lubelak / 13 lipca 2009 o 08:49
0
Jakie to "nowe wódki produkują angole" takie których nie mógł wytwarzać polmos? Wprowadzono "strategicznego inwestora" który jak przystało na ludzkiego kapitalistę generuje zyski na wyspy i mało ważne jest że sytuacja kropka w kropkę jak opisana w "Ziemi obiecanej".
Avatar
vup / 13 lipca 2009 o 08:39
0
~Max~ napisał:
żałuje się kasy na BHP ,chyba ze u ANGOLI takich przepisów się nie przestrzega.


Niedawno rozmawiałem z Polakiem pracującym od kilku lat w angielskiej lakierni. Bez kompletu zabezpieczeń - kombinezon, maska, filtry, doprowadzenie powietrza, itp. - nie ma mowy o rozpoczęciu pracy. Twierdził, że w Polsce nigdzie nie ma takich warunków i takiej dbałości o pracownika.
Jesli chodzi o Anglików w Lublinie, to sprawdza się zasada trenera Górskiego - gra się tak jak przeciwnik pozwala. Przy okazji wychodzi na jaw jak pracują nasze instytucje odpowiedzialne za kontrolę BHP.


Niedawno rozmawiałem z Polakiem pracującym od kilku lat w angielskiej lakierni. Bez kompletu zabezpieczeń - kombinezon, maska, filtry, doprowadzenie powietrza, itp. - nie ma mowy o rozpoczęciu pracy. Twierdził, że w Polsce nigdzie nie ma takich warunków i takiej dbałości o pracownika.
Jesli chodzi o Anglików w Lublinie, to sprawdza się zasada trenera Górskiego - gra się tak jak przeciwnik pozwala. Przy okazji wychodzi na jaw jak pracują nasze instytucje odpowiedzialne za kontrolę BHP. rozwiń
Avatar
~Max~ / 13 lipca 2009 o 02:03
0
Angielscy pracownicy mieszkają i jadają w hotelu Viktoria co pobyt kosztuje około 120zl dziennie bez wyżywienia,a w polmosie żałuje się kasy na BHP ,chyba ze u ANGOLI takich przepisów się nie przestrzega.
Avatar
degr / 12 lipca 2009 o 22:10
0
zareagujemy natychmiast-jak on to dał rade wymowic.Zabrzmiało to jak groźba i potwierdza wersje pracownicy.Nie tolerujemy,żadnego sprzeciwu tylko robota
Avatar