Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2008 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Jak PKS kpi sobie z pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Na internetowej stronie PKS Wschód nie ma rozkładu jazdy, a szumnie zapowiadana infolinia ciągle nie została uruchomiona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokładnie to samo wytykaliśmy firmie miesiąc temu. Obiecała, że w kilka dni załatwi sprawę. Nie załatwiła.

W Internecie zamiast rozkładu znaleźliśmy tylko informację, że strona jest w przebudowie, pod lubelski numer informacji nie udało nam się dodzwonić, a możliwe było tylko połączenie z ogólnopolską informacją PKS, płatne 2,06 zł za minutę. Takie problemy z dowiedzeniem się czegokolwiek o odjazdach z lubelskiego dworca opisaliśmy dokładnie miesiąc temu.

- Internetowy rozkład jazdy z możliwością wyszukiwania połączeń zamieścimy w przyszłym tygodniu - zapowiadał 25 czerwca Leszek Piotr-Krajecki, wiceprezes PKS Wschód. Ale od tamtej pory nic się nie zmieniło. - Powinniście się jeszcze raz zająć się tym tematem. W zasadzie to nawet nie jest temat a wręcz skandal - napisał do nas internauta Paweł.

Ale PKS Wschód wcale nie czuje się winny. - Musieliśmy najpierw wybrać firmę, która zaprojektuje nam nową stronę internetową. Ten projekt jest już gotowy, ale brakuje jeszcze bazy danych z rozkładem - tłumaczył wczoraj Piotr-Krajecki. - To ogromna praca. Z dworca przy al. Tysiąclecia odjeżdża 2000 autobusów, a do bazy musimy wprowadzić 5000 tabliczek przystankowych. Dziś mamy już ponad połowę, a dziennie wprowadzamy około 200. Więcej się nie da. Potrzebujemy jeszcze 10 dni, później wszystko zostanie wrzucone do systemu i przez kolejne dwa dni będziemy to weryfikować. Myślę, że na prezentację rozkładu zaprosimy za dwa tygodnie.

Również miesiąc temu PKS obiecywał, że prędko uruchomi specjalny, czterocyfrowy numer informacji. System miał działać tak, by w sytuacji, gdy jedna telefonistka prowadzi rozmowę, połączenia automatycznie kierowane jest do siedzącej tuż obok kasjerki. A jeśli i ta jest zajęta - do następnej. Piotr-Krajecki twierdził, że do podłączenia takiej linii potrzebna jest tylko pisemna umowa z Telekomunikacją Polską, która wówczas jeszcze nie dotarła "z powodu strajku pocztowców”.

- Umowa już się odnalazła, szkolimy pracownika, który będzie odbierać telefon, ale chcemy, żeby miał do dyspozycji wyszukiwarkę połączeń tak, by nie musiał wertować papierów - twierdzi Piotr-Krajecki. Dlatego informacja ma ruszyć w tym samym czasie, co internetowy rozkład.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dosia / 30 lipca 2008 o 17:00
0
Skandal to mało powiedziane baba w kasie nie chciała mi sprzedać na wakacje biletu ze zniżką studencka powiedziała że mnie ta zniżka nie obowiązuje bo nie ma szkoły.. Chociaż na legitymacji nie pisze ze 10 miesiecy mnie tylko ulga obowiązuje.. Na legitymacje maja sprzedawac przez cały rok!!!!!!!!! A nie problemy stwarzaja.. A do tego te przerazajace ceny biletów :[ Załamka
Avatar
jeremi / 30 lipca 2008 o 13:47
0
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesłane przez tę kasjerkę/.Po uzyskaniu informacji w okienku informacji jeszce raz do tej samej kasjerki wróciłem żeby jej powiedzieć,że taki autobus jest z Giżycka i dopiero wtedy otrzymałem kupiony bilet.Pytanie 1.Po co komputery w kasie a przy nich matoły? pytanie 2.Dlaczego w całej Polsce,nawet gminne przystanki można znaleźć w internecie tylko Lublin nie ma rozkładu jazdy PKS w internecie.I KTO ZA TO PONOSI WINĘ? Kwestia następna:lubelskiemu PKS-owi nie opłaca się w okresie wakacyjnym utrzymywać bezpośredniej lini Giżycko Lublin,a oddziałowi HRUBIESZÓW opłacało się współpracować z oddziałem w Mławie i utrzymywać codzienną komunikację na trasie Hrubieszów/przez Lublin/ do Węgorzewa przez Mikołajki Giżycko i powrót.TYLKO LUBESKIEMU PKS "się nie opłaci"!!!
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesła... rozwiń
Avatar
podrozny / 25 lipca 2008 o 12:47
0
A co mam wspolnego z PKS-em czy transportem w ogole pan Piotr-Krajecki? Nigdy ani przez moment nie zajmowal sie tym.Postawila go na to stanowisko Platforma Obywatelska to i trwa. Pytanie tylko jaki z tego beda mieli pozytek pracownicy PKS i padsazerowie.
Avatar
joł / 25 lipca 2008 o 12:20
0
strona jest w przebudowie od 6 miesięcy
a najlepsze jest to że na rozkładzie o 19.30 jest autobus do kazimierza i pani w informacji to potwierdziła i sobie postałem do 19.50 nic nie przyjechało więc poszedłem do dyżurnej a ona z rozbrajającym uśmiechem powiedziała że tego kursu nie ma bo pks puławy go zawiesił ale mam o 20.40 z tym że ona nie jest pewna czy też będzie
firma krzak zawsze będzie krzakiem
powodzenia
Avatar
RaPi / 25 lipca 2008 o 11:28
0
Biedaki nie potrafią sobie poradzić z Internetowym rozkładem jazdy. Jeszcze śmieszniej sprawa wygląda z tabliczkami przystankowymi. Przykładem jest przystanek na AL. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino. Rozkład aktualizowany był ostatnio w 2005 roku. Od tamtego czasu 3/4 kursów zmieniło swoje godziny lub zostało zlikwidowane.
Avatar
T 34 / 25 lipca 2008 o 11:21
0
Zgadza się nie ma rozkładu w necie. Przed chwilą sprawdzałem żeby tak na wakacje nie było.
Avatar
pasażer / 25 lipca 2008 o 11:02
0
Panie Piotr-Krajecki, może lepiej wrócić do starej pracy /emerytury?/, przecież to co pan wygaduje woła o pomstę do nieba i wskazuje pańską nieudolność w sprawach zarządzania firmą transportową! Dysponując odpowiednim programem i danymi z innych firm o godzinach odjazdu z dworca PKS Lublin stworzenie rozkładu jazdy zajmuje.... około 4-ech godzin! Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli i profesjonalisty na stanowisku, ale widocznie obu tych rzeczy pan nie posiada. Kończ pan, wstydu oszczędź.
Avatar
zizu / 25 lipca 2008 o 06:35
0
Nie tylko tak sobie kpi. Przykładem moze być informacja o promocyjnych cenach biletów do warszawy, studencki ma kosztować o 8 rano 12,50 zł a przy kasie okacuje sie ze kosztuje 16,80 zł... To jest dopiero drwina z pasażerów. Niech pks zajmie się jeżdżeniem a nie budowaniem galeriii handlowych w dworcach.
Avatar
dosia / 30 lipca 2008 o 17:00
0
Skandal to mało powiedziane baba w kasie nie chciała mi sprzedać na wakacje biletu ze zniżką studencka powiedziała że mnie ta zniżka nie obowiązuje bo nie ma szkoły.. Chociaż na legitymacji nie pisze ze 10 miesiecy mnie tylko ulga obowiązuje.. Na legitymacje maja sprzedawac przez cały rok!!!!!!!!! A nie problemy stwarzaja.. A do tego te przerazajace ceny biletów :[ Załamka
Avatar
jeremi / 30 lipca 2008 o 13:47
0
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesłane przez tę kasjerkę/.Po uzyskaniu informacji w okienku informacji jeszce raz do tej samej kasjerki wróciłem żeby jej powiedzieć,że taki autobus jest z Giżycka i dopiero wtedy otrzymałem kupiony bilet.Pytanie 1.Po co komputery w kasie a przy nich matoły? pytanie 2.Dlaczego w całej Polsce,nawet gminne przystanki można znaleźć w internecie tylko Lublin nie ma rozkładu jazdy PKS w internecie.I KTO ZA TO PONOSI WINĘ? Kwestia następna:lubelskiemu PKS-owi nie opłaca się w okresie wakacyjnym utrzymywać bezpośredniej lini Giżycko Lublin,a oddziałowi HRUBIESZÓW opłacało się współpracować z oddziałem w Mławie i utrzymywać codzienną komunikację na trasie Hrubieszów/przez Lublin/ do Węgorzewa przez Mikołajki Giżycko i powrót.TYLKO LUBESKIEMU PKS "się nie opłaci"!!!
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesła... rozwiń
Avatar
podrozny / 25 lipca 2008 o 12:47
0
A co mam wspolnego z PKS-em czy transportem w ogole pan Piotr-Krajecki? Nigdy ani przez moment nie zajmowal sie tym.Postawila go na to stanowisko Platforma Obywatelska to i trwa. Pytanie tylko jaki z tego beda mieli pozytek pracownicy PKS i padsazerowie.
Avatar
joł / 25 lipca 2008 o 12:20
0
strona jest w przebudowie od 6 miesięcy
a najlepsze jest to że na rozkładzie o 19.30 jest autobus do kazimierza i pani w informacji to potwierdziła i sobie postałem do 19.50 nic nie przyjechało więc poszedłem do dyżurnej a ona z rozbrajającym uśmiechem powiedziała że tego kursu nie ma bo pks puławy go zawiesił ale mam o 20.40 z tym że ona nie jest pewna czy też będzie
firma krzak zawsze będzie krzakiem
powodzenia
Avatar
RaPi / 25 lipca 2008 o 11:28
0
Biedaki nie potrafią sobie poradzić z Internetowym rozkładem jazdy. Jeszcze śmieszniej sprawa wygląda z tabliczkami przystankowymi. Przykładem jest przystanek na AL. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino. Rozkład aktualizowany był ostatnio w 2005 roku. Od tamtego czasu 3/4 kursów zmieniło swoje godziny lub zostało zlikwidowane.
Avatar
T 34 / 25 lipca 2008 o 11:21
0
Zgadza się nie ma rozkładu w necie. Przed chwilą sprawdzałem żeby tak na wakacje nie było.
Avatar
pasażer / 25 lipca 2008 o 11:02
0
Panie Piotr-Krajecki, może lepiej wrócić do starej pracy /emerytury?/, przecież to co pan wygaduje woła o pomstę do nieba i wskazuje pańską nieudolność w sprawach zarządzania firmą transportową! Dysponując odpowiednim programem i danymi z innych firm o godzinach odjazdu z dworca PKS Lublin stworzenie rozkładu jazdy zajmuje.... około 4-ech godzin! Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli i profesjonalisty na stanowisku, ale widocznie obu tych rzeczy pan nie posiada. Kończ pan, wstydu oszczędź.
Avatar
zizu / 25 lipca 2008 o 06:35
0
Nie tylko tak sobie kpi. Przykładem moze być informacja o promocyjnych cenach biletów do warszawy, studencki ma kosztować o 8 rano 12,50 zł a przy kasie okacuje sie ze kosztuje 16,80 zł... To jest dopiero drwina z pasażerów. Niech pks zajmie się jeżdżeniem a nie budowaniem galeriii handlowych w dworcach.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 22 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 0 15

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 76 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.