Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2008 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Jak PKS kpi sobie z pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Na internetowej stronie PKS Wschód nie ma rozkładu jazdy, a szumnie zapowiadana infolinia ciągle nie została uruchomiona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokładnie to samo wytykaliśmy firmie miesiąc temu. Obiecała, że w kilka dni załatwi sprawę. Nie załatwiła.

W Internecie zamiast rozkładu znaleźliśmy tylko informację, że strona jest w przebudowie, pod lubelski numer informacji nie udało nam się dodzwonić, a możliwe było tylko połączenie z ogólnopolską informacją PKS, płatne 2,06 zł za minutę. Takie problemy z dowiedzeniem się czegokolwiek o odjazdach z lubelskiego dworca opisaliśmy dokładnie miesiąc temu.

- Internetowy rozkład jazdy z możliwością wyszukiwania połączeń zamieścimy w przyszłym tygodniu - zapowiadał 25 czerwca Leszek Piotr-Krajecki, wiceprezes PKS Wschód. Ale od tamtej pory nic się nie zmieniło. - Powinniście się jeszcze raz zająć się tym tematem. W zasadzie to nawet nie jest temat a wręcz skandal - napisał do nas internauta Paweł.

Ale PKS Wschód wcale nie czuje się winny. - Musieliśmy najpierw wybrać firmę, która zaprojektuje nam nową stronę internetową. Ten projekt jest już gotowy, ale brakuje jeszcze bazy danych z rozkładem - tłumaczył wczoraj Piotr-Krajecki. - To ogromna praca. Z dworca przy al. Tysiąclecia odjeżdża 2000 autobusów, a do bazy musimy wprowadzić 5000 tabliczek przystankowych. Dziś mamy już ponad połowę, a dziennie wprowadzamy około 200. Więcej się nie da. Potrzebujemy jeszcze 10 dni, później wszystko zostanie wrzucone do systemu i przez kolejne dwa dni będziemy to weryfikować. Myślę, że na prezentację rozkładu zaprosimy za dwa tygodnie.

Również miesiąc temu PKS obiecywał, że prędko uruchomi specjalny, czterocyfrowy numer informacji. System miał działać tak, by w sytuacji, gdy jedna telefonistka prowadzi rozmowę, połączenia automatycznie kierowane jest do siedzącej tuż obok kasjerki. A jeśli i ta jest zajęta - do następnej. Piotr-Krajecki twierdził, że do podłączenia takiej linii potrzebna jest tylko pisemna umowa z Telekomunikacją Polską, która wówczas jeszcze nie dotarła "z powodu strajku pocztowców”.

- Umowa już się odnalazła, szkolimy pracownika, który będzie odbierać telefon, ale chcemy, żeby miał do dyspozycji wyszukiwarkę połączeń tak, by nie musiał wertować papierów - twierdzi Piotr-Krajecki. Dlatego informacja ma ruszyć w tym samym czasie, co internetowy rozkład.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dosia / 30 lipca 2008 o 17:00
0
Skandal to mało powiedziane baba w kasie nie chciała mi sprzedać na wakacje biletu ze zniżką studencka powiedziała że mnie ta zniżka nie obowiązuje bo nie ma szkoły.. Chociaż na legitymacji nie pisze ze 10 miesiecy mnie tylko ulga obowiązuje.. Na legitymacje maja sprzedawac przez cały rok!!!!!!!!! A nie problemy stwarzaja.. A do tego te przerazajace ceny biletów :[ Załamka
Avatar
jeremi / 30 lipca 2008 o 13:47
0
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesłane przez tę kasjerkę/.Po uzyskaniu informacji w okienku informacji jeszce raz do tej samej kasjerki wróciłem żeby jej powiedzieć,że taki autobus jest z Giżycka i dopiero wtedy otrzymałem kupiony bilet.Pytanie 1.Po co komputery w kasie a przy nich matoły? pytanie 2.Dlaczego w całej Polsce,nawet gminne przystanki można znaleźć w internecie tylko Lublin nie ma rozkładu jazdy PKS w internecie.I KTO ZA TO PONOSI WINĘ? Kwestia następna:lubelskiemu PKS-owi nie opłaca się w okresie wakacyjnym utrzymywać bezpośredniej lini Giżycko Lublin,a oddziałowi HRUBIESZÓW opłacało się współpracować z oddziałem w Mławie i utrzymywać codzienną komunikację na trasie Hrubieszów/przez Lublin/ do Węgorzewa przez Mikołajki Giżycko i powrót.TYLKO LUBESKIEMU PKS "się nie opłaci"!!!
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesła... rozwiń
Avatar
podrozny / 25 lipca 2008 o 12:47
0
A co mam wspolnego z PKS-em czy transportem w ogole pan Piotr-Krajecki? Nigdy ani przez moment nie zajmowal sie tym.Postawila go na to stanowisko Platforma Obywatelska to i trwa. Pytanie tylko jaki z tego beda mieli pozytek pracownicy PKS i padsazerowie.
Avatar
joł / 25 lipca 2008 o 12:20
0
strona jest w przebudowie od 6 miesięcy
a najlepsze jest to że na rozkładzie o 19.30 jest autobus do kazimierza i pani w informacji to potwierdziła i sobie postałem do 19.50 nic nie przyjechało więc poszedłem do dyżurnej a ona z rozbrajającym uśmiechem powiedziała że tego kursu nie ma bo pks puławy go zawiesił ale mam o 20.40 z tym że ona nie jest pewna czy też będzie
firma krzak zawsze będzie krzakiem
powodzenia
Avatar
RaPi / 25 lipca 2008 o 11:28
0
Biedaki nie potrafią sobie poradzić z Internetowym rozkładem jazdy. Jeszcze śmieszniej sprawa wygląda z tabliczkami przystankowymi. Przykładem jest przystanek na AL. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino. Rozkład aktualizowany był ostatnio w 2005 roku. Od tamtego czasu 3/4 kursów zmieniło swoje godziny lub zostało zlikwidowane.
Avatar
T 34 / 25 lipca 2008 o 11:21
0
Zgadza się nie ma rozkładu w necie. Przed chwilą sprawdzałem żeby tak na wakacje nie było.
Avatar
pasażer / 25 lipca 2008 o 11:02
0
Panie Piotr-Krajecki, może lepiej wrócić do starej pracy /emerytury?/, przecież to co pan wygaduje woła o pomstę do nieba i wskazuje pańską nieudolność w sprawach zarządzania firmą transportową! Dysponując odpowiednim programem i danymi z innych firm o godzinach odjazdu z dworca PKS Lublin stworzenie rozkładu jazdy zajmuje.... około 4-ech godzin! Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli i profesjonalisty na stanowisku, ale widocznie obu tych rzeczy pan nie posiada. Kończ pan, wstydu oszczędź.
Avatar
zizu / 25 lipca 2008 o 06:35
0
Nie tylko tak sobie kpi. Przykładem moze być informacja o promocyjnych cenach biletów do warszawy, studencki ma kosztować o 8 rano 12,50 zł a przy kasie okacuje sie ze kosztuje 16,80 zł... To jest dopiero drwina z pasażerów. Niech pks zajmie się jeżdżeniem a nie budowaniem galeriii handlowych w dworcach.
Avatar
dosia / 30 lipca 2008 o 17:00
0
Skandal to mało powiedziane baba w kasie nie chciała mi sprzedać na wakacje biletu ze zniżką studencka powiedziała że mnie ta zniżka nie obowiązuje bo nie ma szkoły.. Chociaż na legitymacji nie pisze ze 10 miesiecy mnie tylko ulga obowiązuje.. Na legitymacje maja sprzedawac przez cały rok!!!!!!!!! A nie problemy stwarzaja.. A do tego te przerazajace ceny biletów :[ Załamka
Avatar
jeremi / 30 lipca 2008 o 13:47
0
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesłane przez tę kasjerkę/.Po uzyskaniu informacji w okienku informacji jeszce raz do tej samej kasjerki wróciłem żeby jej powiedzieć,że taki autobus jest z Giżycka i dopiero wtedy otrzymałem kupiony bilet.Pytanie 1.Po co komputery w kasie a przy nich matoły? pytanie 2.Dlaczego w całej Polsce,nawet gminne przystanki można znaleźć w internecie tylko Lublin nie ma rozkładu jazdy PKS w internecie.I KTO ZA TO PONOSI WINĘ? Kwestia następna:lubelskiemu PKS-owi nie opłaca się w okresie wakacyjnym utrzymywać bezpośredniej lini Giżycko Lublin,a oddziałowi HRUBIESZÓW opłacało się współpracować z oddziałem w Mławie i utrzymywać codzienną komunikację na trasie Hrubieszów/przez Lublin/ do Węgorzewa przez Mikołajki Giżycko i powrót.TYLKO LUBESKIEMU PKS "się nie opłaci"!!!
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesła... rozwiń
Avatar
podrozny / 25 lipca 2008 o 12:47
0
A co mam wspolnego z PKS-em czy transportem w ogole pan Piotr-Krajecki? Nigdy ani przez moment nie zajmowal sie tym.Postawila go na to stanowisko Platforma Obywatelska to i trwa. Pytanie tylko jaki z tego beda mieli pozytek pracownicy PKS i padsazerowie.
Avatar
joł / 25 lipca 2008 o 12:20
0
strona jest w przebudowie od 6 miesięcy
a najlepsze jest to że na rozkładzie o 19.30 jest autobus do kazimierza i pani w informacji to potwierdziła i sobie postałem do 19.50 nic nie przyjechało więc poszedłem do dyżurnej a ona z rozbrajającym uśmiechem powiedziała że tego kursu nie ma bo pks puławy go zawiesił ale mam o 20.40 z tym że ona nie jest pewna czy też będzie
firma krzak zawsze będzie krzakiem
powodzenia
Avatar
RaPi / 25 lipca 2008 o 11:28
0
Biedaki nie potrafią sobie poradzić z Internetowym rozkładem jazdy. Jeszcze śmieszniej sprawa wygląda z tabliczkami przystankowymi. Przykładem jest przystanek na AL. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino. Rozkład aktualizowany był ostatnio w 2005 roku. Od tamtego czasu 3/4 kursów zmieniło swoje godziny lub zostało zlikwidowane.
Avatar
T 34 / 25 lipca 2008 o 11:21
0
Zgadza się nie ma rozkładu w necie. Przed chwilą sprawdzałem żeby tak na wakacje nie było.
Avatar
pasażer / 25 lipca 2008 o 11:02
0
Panie Piotr-Krajecki, może lepiej wrócić do starej pracy /emerytury?/, przecież to co pan wygaduje woła o pomstę do nieba i wskazuje pańską nieudolność w sprawach zarządzania firmą transportową! Dysponując odpowiednim programem i danymi z innych firm o godzinach odjazdu z dworca PKS Lublin stworzenie rozkładu jazdy zajmuje.... około 4-ech godzin! Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli i profesjonalisty na stanowisku, ale widocznie obu tych rzeczy pan nie posiada. Kończ pan, wstydu oszczędź.
Avatar
zizu / 25 lipca 2008 o 06:35
0
Nie tylko tak sobie kpi. Przykładem moze być informacja o promocyjnych cenach biletów do warszawy, studencki ma kosztować o 8 rano 12,50 zł a przy kasie okacuje sie ze kosztuje 16,80 zł... To jest dopiero drwina z pasażerów. Niech pks zajmie się jeżdżeniem a nie budowaniem galeriii handlowych w dworcach.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 9 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 3

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 119 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 25

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!