Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2015 r.
12:00

Jak urządzić Błonia obok Zamku. Dziś debata w Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A

O pomysłach na urządzenie Błoni obok Zamku będzie można porozmawiać podczas zaplanowanej na dzisiaj otwartej dla każdego debaty w Ratuszu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jej tematem mają być prace wybrane w konkursie architektonicznym na nowe zagospodarowanie terenu między Zamkiem a starym mostem w ciągu ul. Zamojskiej.

W debacie, która rozpocznie się o godz. 17 wezmą udział m.in. autorzy zwycięskiej koncepcji mający stworzyć projekt, na podstawie którego miasto ma urządzić park przy Zamku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 r. o 12:54
Definitywnie supermarket. Bez kolejnego supermarketu miasto się nie rozwinie. Albo wyciąć drzewa, wykopać trawę i walnąć tam 6-7 bloków bez parkingu i zieleni. Albo zamiennie jeden duży wieżowiec do wyjęcia dla UM z płatnym parkingiem dookoła.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 r. o 12:32
ja myślę że przydała by się tam biedronka albo lidl hahahaha
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 18:49
to w gruncie rzeczy nieduży placyk , więc po co to rozdęcie ?
Avatar
ean / 23 listopada 2015 r. o 16:27

a może pomnik dla żuka?czemu nie pomysł zacny.

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 16:14
a może pomnik dla żuka?
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 16:12
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jeden z oryginalna fontanną i co ciekawe, w świetle koncepcji wybranej przez jury, zaprojektowali do tego wszystkiego parkingi !!!! :-))))))) Polecam lekturę tego projektu wszystkim prawdziwym miłośnikom Lublina!
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jed... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 14:32
Popieram, na tym placu - powinien powstać amfiteatr(duży, okazały) - to jest dobre miejsce na imprezy estradowe, kulturalne i rozrywkowe. Wiele miast w Polsce to ma, więc czas na Lublin. W tym miejscu najmniej okolicznych mieszkańców, więc nikomu to nie będzie bardzo przeszkadzało. Odwagi w decyzji....
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 14:21
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzinami słuchać hałasu? Dlaczego nie maja mieć mają prawa do ciszy, zwłaszcza w nocy? Podejmujmy działania trwałe, a nie twórzmy prowizorycznych estrad w miejscach, które nie są do tego przeznaczone! Hałas z amfiteatru kierowałby się w pustą przestrzeń doliny Bystrzycy. Przy okazji - widok z Tarasów Zamkowych na Stare Miasto przesłaniają drzewa. Wyjątkowo wskazane jest ich wycięcie. Zachwycajmy się architekturą miasta, która powstała, zanim wyrosły w tym miejscu drzewa. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być w piątek w Lublinie. Proszę więc o zweryfikowanie dotychczasowych pomysłów i wzięcie pod uwagę tej propozycji. Wojciech Górski.
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzi... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 13:57
Komu nie spodobały się moje propozycje, dotyczące inwestycji w Lublinie, że artykuł z moimi wpisami został zdjęty i zastąpiony nowym? czy tak ma wyglądać wolność słowa w wydaniu tej gazety? Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 13:56
Ja tam jestem za tym, aby powstał tam przybytek uciech cielesnych. Jest to tym bardziej uzasadnione że trzeba zachować równowagę w tym rejonie, a wiemy przecież co jest obok. Dziękuję za wypowiedź.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 r. o 12:54
Definitywnie supermarket. Bez kolejnego supermarketu miasto się nie rozwinie. Albo wyciąć drzewa, wykopać trawę i walnąć tam 6-7 bloków bez parkingu i zieleni. Albo zamiennie jeden duży wieżowiec do wyjęcia dla UM z płatnym parkingiem dookoła.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 r. o 12:32
ja myślę że przydała by się tam biedronka albo lidl hahahaha
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 18:49
to w gruncie rzeczy nieduży placyk , więc po co to rozdęcie ?
Avatar
ean / 23 listopada 2015 r. o 16:27

a może pomnik dla żuka?czemu nie pomysł zacny.

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 16:14
a może pomnik dla żuka?
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 16:12
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jeden z oryginalna fontanną i co ciekawe, w świetle koncepcji wybranej przez jury, zaprojektowali do tego wszystkiego parkingi !!!! :-))))))) Polecam lekturę tego projektu wszystkim prawdziwym miłośnikom Lublina!
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jed... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 14:32
Popieram, na tym placu - powinien powstać amfiteatr(duży, okazały) - to jest dobre miejsce na imprezy estradowe, kulturalne i rozrywkowe. Wiele miast w Polsce to ma, więc czas na Lublin. W tym miejscu najmniej okolicznych mieszkańców, więc nikomu to nie będzie bardzo przeszkadzało. Odwagi w decyzji....
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 14:21
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzinami słuchać hałasu? Dlaczego nie maja mieć mają prawa do ciszy, zwłaszcza w nocy? Podejmujmy działania trwałe, a nie twórzmy prowizorycznych estrad w miejscach, które nie są do tego przeznaczone! Hałas z amfiteatru kierowałby się w pustą przestrzeń doliny Bystrzycy. Przy okazji - widok z Tarasów Zamkowych na Stare Miasto przesłaniają drzewa. Wyjątkowo wskazane jest ich wycięcie. Zachwycajmy się architekturą miasta, która powstała, zanim wyrosły w tym miejscu drzewa. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być w piątek w Lublinie. Proszę więc o zweryfikowanie dotychczasowych pomysłów i wzięcie pod uwagę tej propozycji. Wojciech Górski.
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzi... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 13:57
Komu nie spodobały się moje propozycje, dotyczące inwestycji w Lublinie, że artykuł z moimi wpisami został zdjęty i zastąpiony nowym? czy tak ma wyglądać wolność słowa w wydaniu tej gazety? Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 13:56
Ja tam jestem za tym, aby powstał tam przybytek uciech cielesnych. Jest to tym bardziej uzasadnione że trzeba zachować równowagę w tym rejonie, a wiemy przecież co jest obok. Dziękuję za wypowiedź.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?