Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2019 r.
20:44

Jaki kierunek wybrać? Studenci doradzą maturzystom

Autor: Zdjęcie autora (ask)
55 22 A A
(fot. archiwum)

Już w piątek tegoroczni maturzyści będą mogli spotkać się ze studentami żeby dowiedzieć się, jak w rzeczywistości wyglądają studia, które sobie wymarzyli. Ma to im pomóc w podjęciu świadomej decyzji o wybraniu swojej zawodowej przyszłości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Działania promujące wśród licealistów świadomy wybór kierunku studiów od czterech już lat w siedmiu miastach Polski podejmuje stowarzyszenie „Studia Na Horyzoncie”.

- Organizujemy konferencje, podczas których prelegenci z kilkudziesięciu różnych kierunków opowiadają o swoich studiach – opowiada Lider Oddziału lubelskiego Studiów Na Horyzoncie, Magdalena Dąbrowska. - Dzięki temu młodzież może zapoznać się z realiami danych kierunków, a także dowiedzieć się czegoś więcej o studenckim życiu.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Od 12.30 do 13.50 w sali A trwać będzie blok politechniczny podczas którego zaprezentują się studenci Politechniki Lubelskiej kierunków inżynieria logistyki, architektura, inżynieria środowiska, budownictwa, marketingu i komunikacji rynkowej, inżynierii bezpieczeństwa, informatyki oraz finanse i rachunkowość.

W godz. 14.00 – 15.20 prelegenci z UMCS opowiedzą o studiowaniu prawa, prawa biznesowego, ekonomii, finansów i rachunkowości, logistyki, doktoratu na prawie. Studenci PL zdradzą jak wygląda praca na zarządzaniu, a prelegenci Education First opowiedzą o gap yerze.

W godz. 15.30-16.00 podczas tzw. bloku wyjazdowego dowiedzieć będzie można się jak studiuje się w Krakowie, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Wrocławskim, w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie za granicą. W bloku wolnym licealiści usłyszą o pracy au pair, animacji kultury na UMCSie i edukacji techniczno – informatycnej na Politechnice Lubelskiej.

-Konferencja ma postać prelekcji studentów, którzy przez 10 minut opowiadają o swoim kierunku. Po ich prezentacji jest możliwość podejścia do każdego z nich i zadania im , osobiście, pytań które nurtują danego licealistę – tłumaczy Dąbrowska.

W sali B w bloku lingwistycznym (od 12:30 do 13:40) prelegenci opowiedzą o lingwistyce stosowanej – angielski z niemieckim oraz angielski z portugalskim , filologii niemieckiej i angielksiej, iberystyce (UMCS) oraz filologii romańskiej i sinologii (KUL). W bloku medyczno – przyrodniczym studenci Uniwersytetu Medycznego opowiedzą o fizjoterapii, kosmetologii, farmacji i biomedycynie, a Uniwersytetu Przyrodniczego – o bezpieczeństwie żywności.

W godz. 14:50 do 15:40 studenci KUL opowiedzą o studiowaniu dziennikarstwa, psychologii, bezpieczeństwa narodowego i pedagogice specjalnej, a studenci UMCS o stosunkach międzynarodowych. Po 15.50 licealiści poznają tajniki studiowania biokosmetologii i medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym , medycyny, analityki medycznej i stomatologicznej na UM i biotechnologii na UMCSie

 

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ambroży (nie bez powodu) Kleks / 23 listopada 2019 o 21:12
+9
Autor artykułu ma spore deficyty logicznego myślenia. Student nie może pomóc maturzyście w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej. Może wypowiedzieć się o swoich doświadczeniach podczas studiowania. Młodzi klienci Miejskiego Urzędu Pracy mogą wypowiedzieć się o kierunkach studiów po których tam trafili (wystarczy zajrzeć do statystyk urzędu!). Młodzi (przed 30) nabywcy nieruchomości mogą opowiedzieć gdzie zdobyli pieniądze: rodzice, rabunek banku, rabunek przez bank (czytaj: kredyt hipoteczny), odłożyli z dobrze płatnej pracy. Tych ostatnich należy szukać. Oni mają coś do powiedzenia. Cieszę się, że mogłem pomóc. Polecam się na przyszłość.
Autor artykułu ma spore deficyty logicznego myślenia. Student nie może pomóc maturzyście w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej. Może wypowiedzieć się o swoich doświadczeniach podczas studiowania. Młodzi klienci Miejskiego Urzędu Pracy mogą wypowiedzieć się o kierunkach studiów po których tam trafili (wystarczy zajrzeć do statystyk urzędu!). Młodzi (przed 30) nabywcy nieruchomości mogą opowiedzieć gdzie zdobyli pieniądze: rodzice, rabunek banku, rabunek przez bank (czytaj: kredyt hipoteczny), odłożyli z dobrze płatnej pracy. Tych ostatn... rozwiń
Avatar
Engineer / 24 listopada 2019 o 06:31
+7
Ja też po elektrycznym na PL. Polecam ludziom mającym smykałkę do przedmiotów ścisłych. Wydział dobry, teraz o wiele nowocześniejszy niż kiedy ja studiowałem, co pół roku odwiedzam laboratoria to widzę. Pracuję w zawodzie niestety za granicą, ale to już problem naszej gospodarki i rynku pracy.
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 20:48
+6
Warszawa, Kraków i Wrocław to najlepsze kierunki.
Avatar
Paweł / 24 listopada 2019 o 14:58
+5
42 lata, Politechnika Lub, ówczesny  Elektryczny - uwielbiam swą pracę, nawet po blisko 20 latach. Dorobiłem się dużego majątku głõwnie praca dla innych - po 40 dodatkowo firma - dzieci podrosły. Po tych latach nic bym nie zmienił. Moja małżonka - ekonomia, zarządzanie - 2 kierunki. Tyra jak wõł - 9- 10 godzin w lubelskim korpo za 3200 przelewu. Uważa, że największym błędem był wybõr kierunku studiów. Żałuje, że nie poszła na pedagogikę. Nikogo do niczego nie namawiam - to są fakty z rynku lubelskiego.
 To po ch.j iść na Politechnike? Lepiej iść do zawodówki albo do technikum. W ciągu 3-5 lat kończysz szkole i w wieku 18-20 lat masz zawód. A tak kończysz studia i nie oszukujmy się w 70% przypadków jesteś zwykłym robolem. 
 To po ch.j iść na Politechnike? Lepiej iść do zawodówki albo do technikum. W ciągu 3-5 lat kończysz szkole i w wieku 18-20 lat masz zawód. A tak kończysz studia i nie oszukujmy się w 70% przypadków jesteś zwykłym robolem.  rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 o 14:09
+5
Najlepsza rada dla maturzystów to wyjechać z Lublina. Z mojej klasy (w dobrym lubelskim liceum) kariery zrobili tylko ci, którzy pojechali na studia do Warszawy.
Avatar
odp34 / 23 listopada 2019 o 21:11
+5
Norwegia, Nowa Zelandia
Avatar
HI / 24 listopada 2019 o 12:04
+4
42 lata, Politechnika Lub, ówczesny  Elektryczny - uwielbiam swą pracę, nawet po blisko 20 latach. Dorobiłem się dużego majątku głõwnie praca dla innych - po 40 dodatkowo firma - dzieci podrosły. Po tych latach nic bym nie zmienił. Moja małżonka - ekonomia, zarządzanie - 2 kierunki. Tyra jak wõł - 9- 10 godzin w lubelskim korpo za 3200 przelewu. Uważa, że największym błędem był wybõr kierunku studiów. Żałuje, że nie poszła na pedagogikę. Nikogo do niczego nie namawiam - to są fakty z rynku lubelskiego.
 "Żałuje, że nie poszła na pedagogikę."+++ Nie wiedzieć czemu, przyszła mi na myśl wypowiedź Kargula, w samolocie, po posiłku: ""- Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada."
 "Żałuje, że nie poszła na pedagogikę."+++ Nie wiedzieć czemu, przyszła mi na myśl wypowiedź Kargula, w samolocie, po posiłku: ""- Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada." rozwiń
Avatar
HI / 24 listopada 2019 o 10:33
+4
kurde chyba się wybiorę
 . . .  na piwo!!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 o 06:37
+3
"Kierunek Berlin"
Avatar
Jk / 24 listopada 2019 o 05:39
+3
42 lata, Politechnika Lub, ówczesny Elektryczny - uwielbiam swą pracę, nawet po blisko 20 latach. Dorobiłem się dużego majątku głõwnie praca dla innych - po 40 dodatkowo firma - dzieci podrosły. Po tych latach nic bym nie zmienił. Moja małżonka - ekonomia, zarządzanie - 2 kierunki. Tyra jak wõł - 9- 10 godzin w lubelskim korpo za 3200 przelewu. Uważa, że największym błędem był wybõr kierunku studiów. Żałuje, że nie poszła na pedagogikę. Nikogo do niczego nie namawiam - to są fakty z rynku lubelskiego.
Avatar
HI / 24 listopada 2019 o 18:03
-3
Ja też po elektrycznym na PL. Polecam ludziom mającym smykałkę do przedmiotów ścisłych. Wydział dobry, teraz o wiele nowocześniejszy niż kiedy ja studiowałem, co pół roku odwiedzam laboratoria to widzę. Pracuję w zawodzie niestety za granicą, ale to już problem naszej gospodarki i rynku pracy.
 "Polecam ludziom mającym smykałkę do przedmiotów ścisłych."+++ Jak mawiają niektórzy humaniści, inżynier ma umysł ścisły, żeby nie rzec - ściśnięty . . . 
Avatar
Engineer / 24 listopada 2019 o 17:54
+2
42 lata, Politechnika Lub, ówczesny  Elektryczny - uwielbiam swą pracę, nawet po blisko 20 latach. Dorobiłem się dużego majątku głõwnie praca dla innych - po 40 dodatkowo firma - dzieci podrosły. Po tych latach nic bym nie zmienił. Moja małżonka - ekonomia, zarządzanie - 2 kierunki. Tyra jak wõł - 9- 10 godzin w lubelskim korpo za 3200 przelewu. Uważa, że największym błędem był wybõr kierunku studiów. Żałuje, że nie poszła na pedagogikę. Nikogo do niczego nie namawiam - to są fakty z rynku lubelskiego.
To po ch.j iść na Politechnike? Lepiej iść do zawodówki albo do technikum. W ciągu 3-5 lat kończysz szkole i w wieku 18-20 lat masz zawód. A tak kończysz studia i nie oszukujmy się w 70% przypadków jesteś zwykłym robolem.
 Krótkowzroczne myślenie. Może na początku tak jest. Po zdobyciu większej ilości doświadczenia robol dalej będzie robolem. Inżynier (o ile nie jest skończonym matołem albo nie dostał pracy po znajomości) z czasem zacznie rozwiązywać niektóre problemy bardziej efektywnie, dostrzegać zależności między zadaniami, a rzeczami, których się uczył na studiach. Szybciej awansuje, będzie się dalej kształcił. Piszę z perspektywy 10 lat kariery zawodowej inżyniera, przy całym szacunku do ludzi po zawodówkach, też zdarzają się wspaniali fachowcy.
 Krótkowzroczne myślenie. Może na początku tak jest. Po zdobyciu większej ilości doświadczenia robol dalej będzie robolem. Inżynier (o ile nie jest skończonym matołem albo nie dostał pracy po znajomości) z czasem zacznie rozwiązywać niektóre problemy bardziej efektywnie, dostrzegać zależności między zadaniami, a rzeczami, których się uczył na studiach. Szybciej awansuje, będzie się dalej kształcił. Piszę z perspektywy 10 lat kariery zawodowej inżyniera, przy całym szacunku do ludzi po zawodówkach, też zdarzają się wspaniali fa... rozwiń
Avatar
Paweł / 24 listopada 2019 o 14:58
+5
42 lata, Politechnika Lub, ówczesny  Elektryczny - uwielbiam swą pracę, nawet po blisko 20 latach. Dorobiłem się dużego majątku głõwnie praca dla innych - po 40 dodatkowo firma - dzieci podrosły. Po tych latach nic bym nie zmienił. Moja małżonka - ekonomia, zarządzanie - 2 kierunki. Tyra jak wõł - 9- 10 godzin w lubelskim korpo za 3200 przelewu. Uważa, że największym błędem był wybõr kierunku studiów. Żałuje, że nie poszła na pedagogikę. Nikogo do niczego nie namawiam - to są fakty z rynku lubelskiego.
 To po ch.j iść na Politechnike? Lepiej iść do zawodówki albo do technikum. W ciągu 3-5 lat kończysz szkole i w wieku 18-20 lat masz zawód. A tak kończysz studia i nie oszukujmy się w 70% przypadków jesteś zwykłym robolem. 
 To po ch.j iść na Politechnike? Lepiej iść do zawodówki albo do technikum. W ciągu 3-5 lat kończysz szkole i w wieku 18-20 lat masz zawód. A tak kończysz studia i nie oszukujmy się w 70% przypadków jesteś zwykłym robolem.  rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 o 14:09
+5
Najlepsza rada dla maturzystów to wyjechać z Lublina. Z mojej klasy (w dobrym lubelskim liceum) kariery zrobili tylko ci, którzy pojechali na studia do Warszawy.
Avatar
HI / 24 listopada 2019 o 12:04
+4
42 lata, Politechnika Lub, ówczesny  Elektryczny - uwielbiam swą pracę, nawet po blisko 20 latach. Dorobiłem się dużego majątku głõwnie praca dla innych - po 40 dodatkowo firma - dzieci podrosły. Po tych latach nic bym nie zmienił. Moja małżonka - ekonomia, zarządzanie - 2 kierunki. Tyra jak wõł - 9- 10 godzin w lubelskim korpo za 3200 przelewu. Uważa, że największym błędem był wybõr kierunku studiów. Żałuje, że nie poszła na pedagogikę. Nikogo do niczego nie namawiam - to są fakty z rynku lubelskiego.
 "Żałuje, że nie poszła na pedagogikę."+++ Nie wiedzieć czemu, przyszła mi na myśl wypowiedź Kargula, w samolocie, po posiłku: ""- Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada."
 "Żałuje, że nie poszła na pedagogikę."+++ Nie wiedzieć czemu, przyszła mi na myśl wypowiedź Kargula, w samolocie, po posiłku: ""- Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada." rozwiń
Avatar
AA / 24 listopada 2019 o 12:02
+1
Jak nas załatwiają? Komuna zawsze hołubiła menelstwo i obiboków. Ona ma elektorat, a reszta po łbie. ... mundurówka, biurokracja i przedszkolanki ksywa „nauczyciel”, „doktor”, „profesor”. Kiedyś jeden polityk z SLD rozgoryczony po przegranych wyborach wyraził następującą opinię nie tak wygrywa się wybory: wybiera się grupę, wspiera się ją i ona głosuje. Uuuuuuuuuuuuuu zawyło z rozkoszy urwisko, klient mnie chce. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że w resorcie edukacji gotowy już jest projekt przywracający do 2023 r. możliwość przechodzenia nauczycieli na wcześniejszą emeryturę – po 30 latach pracy i 20 przy tablicy. Z jednej strony rozbudowany socjal i ludzie wpędzeni w kłopoty, z drugiej absurdalne podatki i składki ZUS; co to znaczy: - dzieci na które przysługuje 500+ będą zmuszone do emigracji; - kraj gotowy do zasiedlenia. wysokie koszty pracy z jednej strony, zdesperowani żyjący z socjalu z drugiej; młodzi wyjadą za granice i tam będą rodzić Polonusów, nie Polaków, staruchy w Polsce już nie – kraj gotowy do zasiedlenia; gdzie byli gdy miliony Polaków traciło pracę, gdzie byli gdy miliony Polaków zostało zmuszonych do emigracji; ze starego komucha jak i młodego nie zrobi się ani człowieka wielkiego umysłu ani sumienia - fizycznie niemożliwe; z jednej strony są płatne, drogie kursy informatyczne z preworkami które znajdują nabywców z drugiej bezpłatne kursy kwalifikacji zawodowych na które nie ma chętnych, identyfikowane ze stratą czasu; a na koniec usłyszymy te 22 godziny (40-18) to my się do zajęć przygotowujemy komuś się pomyliło: zająć czas (zmarnować), a nauczać; nie twierdzę, że jest to zjawisko kompletne ale dominujące; za moich czasów była byle jaka książczyna i byle jaki nauczyciel, a wymagania nawet na maturze były wyższe; dzisiaj w dobie kserokopiarek, tabletów laptopów, internetu, forów internetowych, pdfów matura zwłaszcza z matematyki 30-; okazuje się że nawet napisanie pracy magisterskiej jest problemem teoretycznie studia powinny do tego przygotować … jak również do wielu innych rzeczy ... „Wszystko dla państwa, nic przeciw państwu, nic poza państwem” cywilizacja bizantyjska się kłania: obowiązek szkoły i nauki, obowiązkowe szczenienia, podatki obciążające dochody etatowca ponad 83 proc. tak, tak to socjalizm czym się skończyły rządy przedwojennej sanacji? zajęcia mają dawać etaty nauczycielom, a nie zapewnić najefektywniejsze sposoby nauczania o których zresztą uczyciele nie mają zielonego pojęcia: ile razy na pierwszych zajęciach byliście informowani o sposobach uczenia się uwzględniając specyfikę danego przedmiotu, ponoć nawet studenciaki polibudy uczą się z korków multimedialnych, jeden kupuje i rozprowadza na roku, bo z czego wykładów?
Jak nas załatwiają? Komuna zawsze hołubiła menelstwo i obiboków. Ona ma elektorat, a reszta po łbie. ... mundurówka, biurokracja i przedszkolanki ksywa „nauczyciel”, „doktor”, „profesor”. Kiedyś jeden polityk z SLD rozgoryczony po przegranych wyborach wyraził następującą opinię nie tak wygrywa się wybory: wybiera się grupę, wspiera się ją i ona głosuje. Uuuuuuuuuuuuuu zawyło z rozkoszy urwisko, klient mnie chce. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że w resorcie edukacji gotowy już jest projekt przywracający do 2023 r. możliw... rozwiń
Avatar
AA / 24 listopada 2019 o 11:34
-1
***s://***youtube.com/watch?v=aK9acbzK-qA  ; ***s://***youtube.com/watch?v=QPMXLVeePCk  ; ***s://***youtube.com/watch?v=UHNNpsbxNrs  ;
Avatar
HI / 24 listopada 2019 o 10:33
+4
kurde chyba się wybiorę
 . . .  na piwo!!!
Avatar
Tylko dla najlepszych / 24 listopada 2019 o 07:19
-11
Najlepiej wybrać studiowanie prawa na UMCS.
Tylko, że są to studia wyłącznie dla najlepszych z najlepszych,  gdyż są tam najwyższe w Polsce wymagania z kilku przedmiotów. 
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 o 06:37
+3
"Kierunek Berlin"
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjent przyszłości będzie kontaktował się z lekarzem tylko w wyjątkowych sytuacjach

Pacjent przyszłości będzie kontaktował się z lekarzem tylko w wyjątkowych sytuacjach 0 0

Na co dzień personel medyczny będą wspierać sztuczna inteligencja i aplikacje mobilne.

Zespół Hengelo wystąpi w Radiu Lublin
24 stycznia 2020, 19:00

Zespół Hengelo wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Radio Lublin zaprasza na kolejny koncert w Studiu Muzycznym (ul. Obrońców Pokoju 2). 24 stycznia o godz. 19 wystąpi formacja Hengelo.

Awaria na linii kolejowej koło Puław. Na podróżnych czekają zastępcze autobusy i długie objazdy

Awaria na linii kolejowej koło Puław. Na podróżnych czekają zastępcze autobusy i długie objazdy 6 1

Nawet do godz. 17 mogą potrwać problemy na linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem, gdzie doszło do awarii sieci zasilającej elektrowozy. W przypadku części połączeń, pasażerów zawiozą autobusy komunikacji zastępczej, natomiast część kursów skierowano okrężną trasą przez Łuków.

Nasze domy coraz bardziej „inteligentne”. Ten segment rynku będzie się coraz szybciej rozwijać

Nasze domy coraz bardziej „inteligentne”. Ten segment rynku będzie się coraz szybciej rozwijać 0 0

W najbliższych pięciu latach spodziewany jest bardzo szybki rozwój rynku inteligentnych domów. Wyzwaniami pozostają bezpieczeństwo systemu i lepsza komunikacja między urządzeniami.

Jak urzędują chełmscy posłowie? Otwarcia biur poselskich z pompą

Jak urzędują chełmscy posłowie? Otwarcia biur poselskich z pompą 0 2

Jedni przejęli biura po partyjnych kolegach, drudzy postawili na dobrą lokalizację w centrum. Chełmscy posłowie rozgościli się już na dobre w swoich biurach. Wkrótce zaczną przyjmować interesantów.

Joanna Mucha rezygnuje z walki o funkcję szefa Platformy Obywatelskiej

Joanna Mucha rezygnuje z walki o funkcję szefa Platformy Obywatelskiej 17 18

Lubelska posłanka Joanna Mucha rezygnuje ze startu w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O swojej decyzji poinformowała podczas konferencji prasowej z udziałem Borysa Budki, któremu udzieliła poparcia.

Koncert "Soli Deo Gloria" w Filharmonii
24 stycznia 2020, 19:00

Koncert "Soli Deo Gloria" w Filharmonii 0 0

24 stycznia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Soli Deo Gloria" w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej.

Awaria sieci trakcyjnej niedaleko Puław. PKP podstawia autobusy

Awaria sieci trakcyjnej niedaleko Puław. PKP podstawia autobusy 0 3

Dzisiaj nad ranem tuż za stacją Puławy Azoty zerwała się sieć trakcyjna. Na miejsce skierowano służby techniczne. Na odcinku z Dęblina do Puław PKP uruchomiło komunikację zastępczą. Usuwanie awarii ma potrwać do godz. 17:00.

Nielegalni imigranci chcieli trafić na zachód Europy. Pomylili jednak ciężarówki i podróżowali do Rosji [zdjęcia]
galeria

Nielegalni imigranci chcieli trafić na zachód Europy. Pomylili jednak ciężarówki i podróżowali do Rosji [zdjęcia] 17 4

Pięciu nielegalnych imigrantów zatrzymali w sobotę funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Obywatele Afganistanu ukrywali się w transporcie owoców z Macedonii. Jak wielkie było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że zamiast na zachód Europy, jadą do Rosji.

MKS Padwa Zamość najlepsza na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

MKS Padwa Zamość najlepsza na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim 0 0

MKS Padwa Zamość i rezerwy Azotów sprawdzały formę podczas Noworocznego Turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

Luty zapowiada się inaczej niż w ostatnich latach. Długoterminowa prognoza pogody

Luty zapowiada się inaczej niż w ostatnich latach. Długoterminowa prognoza pogody 68 9

Luty może być bardzo ciepłym miesiącem, a na pewno cieplejszym niż w ostatnich latach - informuje portal fanipogody.pl. Prognoza pogody dla Polski na kolejne kilkanaście dni potwierdza, że temperatura może wzrosnąć nawet do 10 st. C na nizinach.

Spłonął dom pani sołtys z powiatu chełmskiego. Zbiórka na odbudowę

Spłonął dom pani sołtys z powiatu chełmskiego. Zbiórka na odbudowę 0 2

Pożar wybuchł w nocy z 14 na 15 stycznia w miejscowości Bakus-Wanda w powiecie chełmskim. Wychodzące z kotłowni płomienie w błyskawicznym tempie objęły drewniane elementy konstrukcji budynku.

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy w nieoświetlonym miejscu i bez odblasków

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy w nieoświetlonym miejscu i bez odblasków 1 9

Kierowca bmw śmiertelnie potrącił 55-letniego pieszego, który znajdował się na jezdni w nieoświetlonym miejscu. Mężczyzna nie miał na sobie żadnych odblasków. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Osowa (pow. lubelski).

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie