Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2019 r.
17:10

Jarosław Kaczyński w Lublinie o "jedynkach" na listach: "Kierowaliśmy się zasadą użyteczności"

312 95 A A

- Jeżeli te wybory wygraliby nasi przeciwnicy, to wtedy naprawdę w naszym kraju zaczną się dziać rzeczy bardzo, bardzo niedobre – mówił we wtorek w Lublinie Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyjechał wesprzeć liderkę lubelskiej listy swojej partii do Parlamentu Europejskiego, Elżbietę Kruk

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jeśli mówię, że będą tutaj bardzo niedobre wydarzenia, to odnoszę to do różnych kwestii. Do tych, które traktują o naszej świadomości narodowej, moralności, religii. Ale także do tych bardzo praktycznych – mówił Kaczyński, przywołując chociażby proponowaną przez jego ugrupowanie tzw. politykę zrównoważonego rozwoju.

Podkreślał też, że bardzo ważne, by reprezentacja „dobrej zmiany” w Parlamencie Europejskim była jak najbardziej liczna, by mogła odgrywać w nim znaczącą rolę. – Ona musi mieć także bardzo dobrą jakość. Ludzie, którzy tam są, muszą być przygotowani do funkcjonowania w tym szczególnym miejscu, jakim jest Unia Europejska. Czym kierowaliśmy się wysuwając osoby na pierwsze miejsca na listach? Może to nie najlepiej zabrzmi, ale kierowaliśmy się zasadą użyteczności – powiedział prezes PiS.

O lubelskiej „jedynce” Elżbiecie Kruk mówił, że doskonale odnajdzie się w Parlamencie Europejskim m.in. ze względu na doświadczenie z pracy w Sejmie i instytucjach państwowych oraz dobrą znajomość języka angielskiego.

– Jest osobą, która jak tam przyjedzie, nie będzie się musiała pytać, rozglądać, ukrywać po kątach, tylko będzie mogła przystąpić do swojej pracy. Tutaj wyspecjalizowała się w sprawach kultury. Oczywiście potrafi robić inne rzeczy i będzie świetnie reprezentowała tę ziemię. Ale przede wszystkim będzie potrafiła bardzo ofensywnie walczyć o to, co dla nas jest ważne. Ofensywa antykultury w Unii Europejskiej jest potężna i trzeba ją powstrzymać w interesie tego, by nasza europejska chrześcijańska cywilizacja trwała – mówił Kaczyński w przemówieniu, które prowadzący spotkanie przewodniczący sejmiku województwa Michał Mulawa zapowiadał jako „jedno z najważniejszych w tej kampanii”.

Wcześniej, w swoim wystąpieniu Elżbieta Kruk obiecywała starania o wywalczenie jak największych pieniędzy dla województwa lubelskiego w nowym unijnym budżecie. – To od nas zależy, czy zbudujemy silne Lubelskie. Realizując plan zrównoważonego rozwoju, musimy dążyć do rozwoju zarówno Lublina, jak i innych naszych małych ojczyzn – przekonywała posłanka podkreślając, że gospodarka regionu powinna być oparta przede wszystkim na rolnictwie i powiązanych z nim branżach.

Prezes PiS w towarzystwie liderki listy do europarlamentu odwiedził także Radzyń Podlaski i Białą Podlaską.

e-Wydanie

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 17:27
+30
Duża wóda dla ciebie Elu... a potem następna i następna
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 17:15
+30
Jedyna prawdziwa zasada wyboru to im większy debil tym lepiej !
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 17:14
+28
Panie Jarosławie mam pytanie: w jaki sposób użyteczna będzie dla Lublina i Polski pani Elżbieta Kruk? Przecież ona potrafi tylko coś tam, coś tam....
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 17:26
+27
Ani słowa o tym, że Kaczyński pomylił Kraśnik ze Świdnikiem? DW klęka przed PiS-em?
Avatar
Kraśnik Świdnik / 7 maja 2019 o 17:25
+25
I nasz Kierowca TIRA pomylił trasę i Kraśnik ze Swidnikiem.. Nawigacja COŚ TAM skorygowala ale nie do końca. A mateuszek w Świdniku obiecał ostatnio, że będzie ZNACZNA produkcja zamówionych śmigłowców. Okazuje się, że będzie tego niecałe 20%..ludzie jak długo będziecie wierzyć w tę propagandę..?
Avatar
w trosce o Polskę / 7 maja 2019 o 17:39
+22
Nie zrobię tego Polsce, nie zagłosuję na pis
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 22:18
+21
Szanowni Państwo Wyborcy - przecież tyle dobrego zrobiły dla nas i kruk i mazurek, że nie można doprowadzić do sytuacji, że zostaniemy sierotami bez tych naszych opiekunek; koniecznie muszą zostać z nami, opiekować się nami dalej, a my im za to podziękujemy jesienią...
Avatar
Inżynier / 7 maja 2019 o 20:48
+20
Ale gamoń z tego prezesa, pomylić Kraśnik ze Świdnikiem, dobrze że nie jest w rządzie, bo zamiast śmigłowców ze Świdnika, zamówił by dla armii śniegowce z Kraśnika....
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 17:42
+20
Ona umie cos tam cos tam, sko4o sama tak mowi to czemu Jarek jej nie wierzy...
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 17:13
+17
Won stąd
Avatar
K / 13 maja 2019 o 12:55
+1
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
To, że posadzili Misiewicza, nazywasz niezamiataniem afer pof dywan? A co ze Srebrną i austriackim biznesmenem? Co ze stawianiem przed komisją dyscyplinarną Panów Giertycha i Dubois? Co ze SKOKami? Co z NBP? Co z de facto rabowaniem PCK? Co z wieloma innymi misiewiczami, bo tylko jeden siedzi? Co z Caracalami i śmigłowcami w ogóle? Co z odzyskaniem wraku? Wystarczy? Odpowiesz?
To, że posadzili Misiewicza, nazywasz niezamiataniem afer pof dywan? A co ze Srebrną i austriackim biznesmenem? Co ze stawianiem przed komisją dyscyplinarną Panów Giertycha i Dubois? Co ze SKOKami? Co z NBP? Co z de facto rabowaniem PCK? Co z wieloma innymi misiewiczami, bo tylko jeden siedzi? Co z Caracalami i śmigłowcami w ogóle? Co z odzyskaniem wraku? Wystarczy? Odpowiesz? rozwiń
Avatar
K / 13 maja 2019 o 08:43
+1
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
Ale wiesz, że sa jeszcze inne media, niż TVP?
Ale wiesz, że sa jeszcze inne media, niż TVP? rozwiń
Avatar
Mosin / 12 maja 2019 o 09:56
-1
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wznie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 18:47
+1
W jaki sposób to może być najlepsza kandydatka??? Dla Kaczyńskiego jako bliska kuzyn ka co widać z twarzy i wysokości!!! Natomiast dla Lubelszczyzny to zwykły balast,poniewaz dotychczas niczego zauważalnego nie zrobiła.Jej partyjny tatuś ,owszem jako sekretarz KWPZPR w Lublinie to coś tam robił. Ona niestety zero/00000/.Kandydatura ze wszech miar do odrzucenia i wystawienie jej to plama dla PIS-u.Wierzcie mi to szkoda każdego oddanego głosu!!!
Avatar
Quo vadis Polsko / 8 maja 2019 o 22:15
+2
Szanowni Państwo Wyborcy - przecież tyle dobrego zrobiły dla nas i kruk i mazurek, że nie można doprowadzić do sytuacji, że zostaniemy sierotami bez tych naszych opiekunek; koniecznie muszą zostać z nami, opiekować się nami dalej, a my im za to podziękujemy jesienią...
Ja sobie nawet tego wyobrazić nie moge aby tych dwu pieknych pan zabraklo w naszym kraju. Bruksela ich nie potrzebuje! My ich potrzebujemy! Pani,,Cos tam, cos tam" tak wiele dla nas robi. A piekna pani Mazurek jeszcze wiecej.
 Quo vadis Polsko???
Avatar
ola / 8 maja 2019 o 19:25
+1
Panie Prezesie. Jest jeszcze czas żeby wycofać złą kandydatkę z listy. Jest tyle innych fajnych kandydarurvna liście PIS.
Avatar
antyjaro / 8 maja 2019 o 17:45
+2
na partie pis kierowaną przez człowieka nieznającego Hymnu nigdy nie zagłosuję
Avatar
Gośc1234 / 8 maja 2019 o 17:36
+2
A ta Kruk już nie popija ,bo pałętała się po korytarzach sejmowych pijana i bełkotała oj coś tam coś tam .Taka osoba nie powinna nawet kandydować do Euro parlamentu .
Avatar
mam dość / 8 maja 2019 o 17:34
+3
czy takich ludzi można słuchać ! NIGDY !!!!!!!!!!! A oto ród tego co nas tak gnębi : RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi :
czy takich ludzi można słuchać ! NIGDY !!!!!!!!!!! A oto ród tego co nas tak gnębi : RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włą... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2019 o 16:16
+5
Turecka Wysoka Komisja Wyborcza na wniosek prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i jego Partii Sprawiedliwości i Rozwoju anulowała wybory lokalne w Stambule i nakazała je rozpisać ponownie.