Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2011 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Joanna Mucha idzie na wojnę. Chce zmiany listy kandydatów

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 32 A A
Joanna Mucha znalazła się dopiero na czwartym miejscu (Archiwum)
Joanna Mucha znalazła się dopiero na czwartym miejscu (Archiwum)

Posłanka Joanna Mucha chce, żeby Donald Tusk i władze krajowe PO zmieniły układ list kandydatów na posłów z lubelskiego okręgu. Liderem listy została 27-letnia Magdalena Gąsior-Marek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd i rada regionu lubelskiej PO zdecydowała w sobotę, jaka będzie kolejność kandydatów na liście wyborczej (propozycją przygotował po konsultacjach Stanisław Żmijan, szef Platformy w województwie). W lubelskim okręgu wyborczym liderką listy została posłanka Magdalena Gąsior-Marek. Znanej z mediów Joannie Musze przypadło dopiero czwarte miejsce.

– Będę się odwoływała, bo taki kształt list nie daje nam możliwości na zdobycie najlepszego wyniku – mówi Joanna Mucha. Jednak o szczegółach nie chce teraz rozmawiać. – Moje zastrzeżenia musi usłyszeć zarząd partii – dodaje posłanka. Czy chce znaleźć się na pierwszym miejscu? – Nie zaprzeczę, ani nie potwierdzę – stwierdza.

– Joanna ma prawo się odwołać, jeśli ma inne zdanie niż zarząd regionu, rada regionu i przewodniczący Żmijan. Ostatecznie, przecież to władze krajowe PO zweryfikują listę. Ja ich decyzję przyjmę z pokorą. Czy listy są dobrze ułożone, to ocenią wyborcy. Musimy przede wszystkim przekonać wyborców – mówi Magdalena Gąsior-Marek.

Czy J. Mucha jest z nią skonfliktowana? – Nie utrzymujemy kontaktów, więc trudno mówić, żeby był konflikt – ocenia Gąsior-Marek. – Nie toczę bitwy ani wojny z koleżanką Muchą. W wyborach poprowadzimy PO do zwycięstwa jako jedna drużyna. Ja bym chciała, żeby do Sejmu dostali się wszyscy obecni parlamentarzyści Platformy plus jeszcze nowe osoby – stwierdza posłanka.
Przypomina, że "jedynka” na liście nie gwarantuje sukcesu. Sama została posłanką, startując z 8 miejsca, a Mucha kandydowała z powodzeniem z czwartej pozycji.

J. Mucha jest jednym z najbardziej medialnych polityków PO, jednak nie ma silnego poparcia działaczy w regionie. Jej przeciwnicy wykorzystali również wywiad, jakiego udzieliła kilka miesięcy temu do partyjnej gazety "POgłos”. Stwierdziła w nim m. in., że starsi ludzie często chodzą do lekarza dla rozrywki. Posłanka tłumaczyła, że źle autoryzowała wywiad, ale spadł na nią grad krytyki.

Według naszych rozmówców Gąsior – Marek należy do „spółdzielni” czyli grona współpracowników ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Kiedy Grabarczyk ledwo uratował się przed odwołaniem po zimowym chaosie na kolei to lubelska posłanka wręczyła mu w Sejmie bukiet kwiatów (stąd przezwisko „bukietowa”). Gąsior – Marek miała silne poparcie szefa lubelskiej PO Stanisława Żmijana.

– Każdy ma prawo do swojej oceny, pani Joanna też. Jestem absolutnie przekonany, że lista została ustawiona optymalnie jeśli chodzi o siłę "brania” głosów – stwierdza Stanisław Żmijan, szef PO w województwie. Tłumaczy: Kandydaci z miejsc od pierwszego do szóstego mają nie tylko szansę, ale i zdobędą mandat. Pod warunkiem że poważnie potraktują kampanię wyborczą.

Żmijan dodaje, że wysoko ceni działalność parlamentarną Joanna Muchy. – Ale też Magdalena Gąsior-Marek, choć jest młodym politykiem, to ma wiele osiągnięć i inicjatyw. Takie ustawienie listy gwarantuje, że obie dostaną się do Sejmu – kwituje.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wow / 20 maja 2011 o 03:39
0
[quote name='pasik' timestamp='1305624568' post='479236']
a ja proponuję akcję - głosujmy tylko na nazwiska nieznane,wycinajmy wszystkich obecnych posłów. Może w ten sposób nauczymy pokory towarzystwo wzajemnej adoracji.
[/quote]
Słusznie!!!
Avatar
mewa / 19 maja 2011 o 15:04
0
Sposób wymowy tej pani wymaga dużej pracy logopedy, jeśli chodzi o treść to raczej żaden lekarz nic nie pomoże. Ludzie głosujcie na kandydatów którzy mają coś ważnego do powiedzenia i potrafią się wysławiać w sposób zrozumiały. Wybierzmy kobiety, ale normalne, jedna niemota, druga zapita. Dlaczego my w Lublinie wybieramy najgorzej. Jak będą nas reprezentować takie Panie, to kobiety będą postrzegane przez ich pryzmat negatywnie. Jako kobieta domagam się godnej reprezentacji, a nie kompromitacji.
Avatar
pamiętamy! / 17 maja 2011 o 23:38
0
[quote name='pamiętacie?' timestamp='1305581075' post='479067']
Magdalena Gąsior- Marek - czy to ta Pani poseł, która wręczała kwiaty ministrowi Grabarczykowi? Pamiętacie?

Minister Grabarczyk - minister infrastruktury, który wyciął budowę S17, póżniej rzucił ochłap w postaci odcinka kilkunastokilometrowego tej trasy.



Joanna Mucha - czy to ta Pani poseł, która odmawiała prawa do leczenia ludziom starym? Pamiętacie?


By żyło się lepiej!!!
[/quote]
By żyło się lepiej ... ale nie nam, tylko Paniom posłankom!!!
[quote name='pamiętacie?' timestamp='1305581075' post='479067']
Magdalena Gąsior- Marek - czy to ta Pani poseł, która wręczała kwiaty ministrowi Grabarczykowi? Pamiętacie?

Minister Grabarczyk - minister infrastruktury, który wyciął budowę S17, póżniej rzucił ochłap w postaci odcinka kilkunastokilometrowego tej trasy.



Joanna Mucha - czy to ta Pani poseł, która odmawiała prawa do leczenia ludziom starym? Pamiętacie?


By żyło się lepiej!!!
... rozwiń
Avatar
konrad / 17 maja 2011 o 22:17
0
Przecież ta Magda ma problemy z podstawowymi czynnościami takimi jak mówienie... Nie nabyła przez cztery lata takich zdolności jak umiejętność publicznego występowania więc co tu mówić o reszcie. Mucha przynajmniej nie przynosi wstydu Lubelszczyźnie.
Avatar
miecio / 17 maja 2011 o 14:18
0
[quote name='max' timestamp='1305624799' post='479240']
Mucha i wygląda i mówi sensownie zaś Gąsior-Marek nie wygląda rewelacyjnie, a z mówieniem ma prawdziwy problem. Gada bzdury kiepską polszczyzną.
[/quote]
Popieram
Jak Mucha idzie na wojnę, to ja mógłbym być jej mieciem, nawet nagim mieciem;)

A swoją drogą gdzie np Bryłowski? I ciekawe kogo w tych wyborach wystawi PIS - tam trochę chyba jeszcze ciekawsi kandydaci?
Avatar
max / 17 maja 2011 o 11:33
0
Mucha i wygląda i mówi sensownie zaś Gąsior-Marek nie wygląda rewelacyjnie, a z mówieniem ma prawdziwy problem. Gada bzdury kiepską polszczyzną.
Avatar
pasik / 17 maja 2011 o 11:29
0
a ja proponuję akcję - głosujmy tylko na nazwiska nieznane,wycinajmy wszystkich obecnych posłów. Może w ten sposób nauczymy pokory towarzystwo wzajemnej adoracji.
Avatar
Gość / 17 maja 2011 o 11:08
0
żałosne widowisko platformusów
Avatar
Bąk / 17 maja 2011 o 10:32
0
[color="#FF8C00"][size="3"]Siedziały dwie muchy na gównie.Jedna mówi-"chcę mi się srać".Na to druga-"no wiesz co Feluniu,nie przy jedzeniu"[/size][/color]
Avatar
Krzysztof / 17 maja 2011 o 10:07
0
Joanna Mucha to lobbystka aborcyjna i jednocześnie wykładowca na Katolickim? Uniwersytecie Lubelskim.
Avatar
wow / 20 maja 2011 o 03:39
0
[quote name='pasik' timestamp='1305624568' post='479236']
a ja proponuję akcję - głosujmy tylko na nazwiska nieznane,wycinajmy wszystkich obecnych posłów. Może w ten sposób nauczymy pokory towarzystwo wzajemnej adoracji.
[/quote]
Słusznie!!!
Avatar
mewa / 19 maja 2011 o 15:04
0
Sposób wymowy tej pani wymaga dużej pracy logopedy, jeśli chodzi o treść to raczej żaden lekarz nic nie pomoże. Ludzie głosujcie na kandydatów którzy mają coś ważnego do powiedzenia i potrafią się wysławiać w sposób zrozumiały. Wybierzmy kobiety, ale normalne, jedna niemota, druga zapita. Dlaczego my w Lublinie wybieramy najgorzej. Jak będą nas reprezentować takie Panie, to kobiety będą postrzegane przez ich pryzmat negatywnie. Jako kobieta domagam się godnej reprezentacji, a nie kompromitacji.
Avatar
pamiętamy! / 17 maja 2011 o 23:38
0
[quote name='pamiętacie?' timestamp='1305581075' post='479067']
Magdalena Gąsior- Marek - czy to ta Pani poseł, która wręczała kwiaty ministrowi Grabarczykowi? Pamiętacie?

Minister Grabarczyk - minister infrastruktury, który wyciął budowę S17, póżniej rzucił ochłap w postaci odcinka kilkunastokilometrowego tej trasy.



Joanna Mucha - czy to ta Pani poseł, która odmawiała prawa do leczenia ludziom starym? Pamiętacie?


By żyło się lepiej!!!
[/quote]
By żyło się lepiej ... ale nie nam, tylko Paniom posłankom!!!
[quote name='pamiętacie?' timestamp='1305581075' post='479067']
Magdalena Gąsior- Marek - czy to ta Pani poseł, która wręczała kwiaty ministrowi Grabarczykowi? Pamiętacie?

Minister Grabarczyk - minister infrastruktury, który wyciął budowę S17, póżniej rzucił ochłap w postaci odcinka kilkunastokilometrowego tej trasy.



Joanna Mucha - czy to ta Pani poseł, która odmawiała prawa do leczenia ludziom starym? Pamiętacie?


By żyło się lepiej!!!
... rozwiń
Avatar
konrad / 17 maja 2011 o 22:17
0
Przecież ta Magda ma problemy z podstawowymi czynnościami takimi jak mówienie... Nie nabyła przez cztery lata takich zdolności jak umiejętność publicznego występowania więc co tu mówić o reszcie. Mucha przynajmniej nie przynosi wstydu Lubelszczyźnie.
Avatar
miecio / 17 maja 2011 o 14:18
0
[quote name='max' timestamp='1305624799' post='479240']
Mucha i wygląda i mówi sensownie zaś Gąsior-Marek nie wygląda rewelacyjnie, a z mówieniem ma prawdziwy problem. Gada bzdury kiepską polszczyzną.
[/quote]
Popieram
Jak Mucha idzie na wojnę, to ja mógłbym być jej mieciem, nawet nagim mieciem;)

A swoją drogą gdzie np Bryłowski? I ciekawe kogo w tych wyborach wystawi PIS - tam trochę chyba jeszcze ciekawsi kandydaci?
Avatar
max / 17 maja 2011 o 11:33
0
Mucha i wygląda i mówi sensownie zaś Gąsior-Marek nie wygląda rewelacyjnie, a z mówieniem ma prawdziwy problem. Gada bzdury kiepską polszczyzną.
Avatar
pasik / 17 maja 2011 o 11:29
0
a ja proponuję akcję - głosujmy tylko na nazwiska nieznane,wycinajmy wszystkich obecnych posłów. Może w ten sposób nauczymy pokory towarzystwo wzajemnej adoracji.
Avatar
Gość / 17 maja 2011 o 11:08
0
żałosne widowisko platformusów
Avatar
Bąk / 17 maja 2011 o 10:32
0
[color="#FF8C00"][size="3"]Siedziały dwie muchy na gównie.Jedna mówi-"chcę mi się srać".Na to druga-"no wiesz co Feluniu,nie przy jedzeniu"[/size][/color]
Avatar
Krzysztof / 17 maja 2011 o 10:07
0
Joanna Mucha to lobbystka aborcyjna i jednocześnie wykładowca na Katolickim? Uniwersytecie Lubelskim.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 1 0

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 7 3

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 29 24

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 1 5

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 5 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 103 15

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 9 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!