Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2011 r.
20:51
Edytuj ten wpis

Kajakiem po Wieprzu i Bystrzycy. Latem powstaną przystanie

0 22 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

4 przystanie, przeprawy przez miejsca trudne do przepłynięcia i dźwiękowy przewodnik, który każdy może zainstalować w telefonie komórkowym. Tak w tym roku będą przygotowane dla kajakarzy rzeki w okolicach Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla potrzeb kajakarzy na Bystrzycy powstaną w tym roku cztery przystanie (w Strzyżewicach, Pszczelej Woli, Piotrowicach i Prawiednikach). Pływający będą tam mogli zejść na ląd, odpocząć albo zakończyć rejs. Przy ich powstawaniu nie będzie wycinki drzew czy poszerzania lub pogłębiania rzek.

Razem z przystaniami powstaną przeprawy, w których trzeba wykonać obejścia sztucznych przeszkód. Np. we wspomnianych Osmolicach takim miejscem jest próg wodny na dawnej elektrowni. Teraz nie będzie żadnych przeszkód, żeby pokonać rzekę w tym miejscu i płynąć dalej.

– Przystanie powstaną latem – zapowiada Ratkiewicz-Rola. – Mimo że roboty budowlane nie są duże, możemy je robić jedynie poza okresami tarła ryb. Przyroda jest najważniejsza.

Organizatorzy chcą zachęcić mieszkających w pobliżu obu rzek do organizowania własnej działalności związanej z kajakarstwem – np. wypożyczalni kajaków czy punktów gastronomicznych. Ale przede wszystkich chcą przyciągnąć mieszkańców naszego regionu i turystów do kajaków.

W jaki sposób? M.in. przez film promocyjny pokazywany na Youtube, Facebooku i w innych serwisach internetowych. A także spot reklamowy emitowany w telewizji i na targach turystycznych.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Konrad Cienkiera / 8 kwietnia 2011 o 13:27
0
Nie ma się co ekscytować tymi kajakami. Popłyną raz na rozpoczęcie sezonu z urzędasami, żeby pokazać się w kurierze czy tam dzienniku potem może ze 2 spływy i szlag trafi całe to przedsięwzięcie. TO JUŻ BYŁO nad Bystrzycą kilka lat temu. Do dzisiaj sterczą z wody resztki pomostu we wspomnianej miejscowości Piotrowice to wszystko pic na wodę fotomontaż.
Avatar
Zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:28
0
Dla porównania
http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<

http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:24
0
Dla porównania

http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
Remik CF / 27 marca 2011 o 23:54
0
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. Pamiętajmy o pracy środowisk wędkarskich, które z wielki zapałem dbają o rzekę.
Bystrzyca to piękna rzeka. Będzie jej szkoda. BARDZO SZKODA

Jestem zdecydowanie przeciwny.
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. P... rozwiń
Avatar
Piotr G / 25 marca 2011 o 15:59
0
Ta rzeka jest za mała na kajaki Wisła jest większa i Bałtyk KAJAKOM NIE !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 15:06
0
Sam jestem kajakarzem i uważam, że to deb***izm by wpaść na pomysł spływów kajakowych na Bystrzycy. No cóż KASA KASA KASA. Unia dla wielu kombinatorów to tylko zwykła dojna krowa.
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 10:26
0
Pozostaje pytanie. Jakim kosztem. To mała rzeka, naprawdę mała, za mała w górnym i środkowym biegu na kajaki.
Zastanawiający jest fakt ,że nawet niektórzy kajakarze mówią,że to projekt naciągany
Avatar
Michał / 25 marca 2011 o 06:32
0
Obejrzałem filmik promujący spływy i muszę powiedzieć, że to jedno wielkie kłamstwo. Woda na filmie to nie Bystrzyca a już na pewno nielubelska. Podejrzewam, że nakręcenie tego materiału sporo kosztowało. Należy sobie zadać pytanie o sens tych kłamstw.
Avatar
Ryszard / 25 marca 2011 o 00:45
0
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do pływania zbędne im są "przystanie". Gdyby "Kajakowy markowy produkt lubelszczyzny" organizowany był w oparciu o zasady biznesowe nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestowałby swoich pieniędzy w takie przedsięwzięcie obarczone bardzo wysokim ryzykiem fiaska. W mojej ocenie cały ten "markowy produkt lubelszczyzny" nastawiony jest na przewalenie grubego grosza z unijnej kasy do kieszeni prywatnych "inwestorów".
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do... rozwiń
Avatar
Mientus / 24 marca 2011 o 21:46
0
Partaczenie natury ;/
Avatar
Konrad Cienkiera / 8 kwietnia 2011 o 13:27
0
Nie ma się co ekscytować tymi kajakami. Popłyną raz na rozpoczęcie sezonu z urzędasami, żeby pokazać się w kurierze czy tam dzienniku potem może ze 2 spływy i szlag trafi całe to przedsięwzięcie. TO JUŻ BYŁO nad Bystrzycą kilka lat temu. Do dzisiaj sterczą z wody resztki pomostu we wspomnianej miejscowości Piotrowice to wszystko pic na wodę fotomontaż.
Avatar
Zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:28
0
Dla porównania
http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<

http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:24
0
Dla porównania

http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
Remik CF / 27 marca 2011 o 23:54
0
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. Pamiętajmy o pracy środowisk wędkarskich, które z wielki zapałem dbają o rzekę.
Bystrzyca to piękna rzeka. Będzie jej szkoda. BARDZO SZKODA

Jestem zdecydowanie przeciwny.
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. P... rozwiń
Avatar
Piotr G / 25 marca 2011 o 15:59
0
Ta rzeka jest za mała na kajaki Wisła jest większa i Bałtyk KAJAKOM NIE !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 15:06
0
Sam jestem kajakarzem i uważam, że to deb***izm by wpaść na pomysł spływów kajakowych na Bystrzycy. No cóż KASA KASA KASA. Unia dla wielu kombinatorów to tylko zwykła dojna krowa.
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 10:26
0
Pozostaje pytanie. Jakim kosztem. To mała rzeka, naprawdę mała, za mała w górnym i środkowym biegu na kajaki.
Zastanawiający jest fakt ,że nawet niektórzy kajakarze mówią,że to projekt naciągany
Avatar
Michał / 25 marca 2011 o 06:32
0
Obejrzałem filmik promujący spływy i muszę powiedzieć, że to jedno wielkie kłamstwo. Woda na filmie to nie Bystrzyca a już na pewno nielubelska. Podejrzewam, że nakręcenie tego materiału sporo kosztowało. Należy sobie zadać pytanie o sens tych kłamstw.
Avatar
Ryszard / 25 marca 2011 o 00:45
0
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do pływania zbędne im są "przystanie". Gdyby "Kajakowy markowy produkt lubelszczyzny" organizowany był w oparciu o zasady biznesowe nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestowałby swoich pieniędzy w takie przedsięwzięcie obarczone bardzo wysokim ryzykiem fiaska. W mojej ocenie cały ten "markowy produkt lubelszczyzny" nastawiony jest na przewalenie grubego grosza z unijnej kasy do kieszeni prywatnych "inwestorów".
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do... rozwiń
Avatar
Mientus / 24 marca 2011 o 21:46
0
Partaczenie natury ;/
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 1 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 46 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!