Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2008 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Kamienica pęka, lokatorzy w środku (wideo)

0 7 A A

Część lokatorów zagrożonej zawaleniem kamienicy przy Olejnej 7 nadal nie ma gdzie uciekać,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
bo zaproponowane im przez miasto mieszkania nie odpowiadają ich potrzebom.

Dlatego mimo strachu przed zawaleniem się budynku, żyją w pękających murach.

- Tutaj mamy 40 metrów kwadratowych. Miasto proponuje nam w zamian dwudziestometrową kawalerkę. Ja nie wiem, jak w cztery osoby mamy się pomieścić w takiej klitce - mówi Piotr Hetman, jeden z lokatorów.

Ratusz zapewnia, że stale szuka lepszych mieszkań dla wykwaterowywanych lokatorów zagrożonego budynku. - To nagła sytuacja, a my nie mamy w dyspozycji lokali interwencyjnych. Znalezienie odpowiednich mieszkań musi trochę potrwać - tłumaczy Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta. I zapewnia, że ci, którzy nie są zadowoleni z otrzymanych lokali zastępczych, dostaną nowe propozycje. - Szukamy dla nich innych mieszkań - zapewnia Kępa.

Część kamienicy jest w opłakanym stanie. Wnęki okienne i klatki schodowe trzymają się na stemplach. W murach widać duże szczeliny. - Te ściany pękają już od 5 lat. Teraz zaczęło się robić groźnie - mówi pan Tomasz (imię zmienione), lokator budynku. On akurat nie narzeka. Dostał mieszkanie na Alejach Racławickich. - Lepsze niż to na Olejnej.

- Mieszkam tutaj trzy lata, ale nie przypominam sobie, żeby w tej kamienicy był jakikolwiek remont. Jak się wprowadzałem, to miałem wyremontowane mieszkanie. I tyle - mówi Józef Wasilewski, który mieszka w niezagrożonej części budynku.

Zarząd Nieruchomości Komunalnych szuka już firmy, która podejmie się remontu. (drs)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 9 marca 2008 r. o 16:05
Jeżeli już topaz ktoś tu coś otrzymuje za darmo od miasta, to są to ci lokatorzy, którzy nie poczuwają się do żadnych kosztów związanych z naprawami, bo im się najczęściej mieszkanie należy... Znam takich lokatorów, zawzyczaj nie tylko nie starają się utrzymać nieruchomości w należytym stanie, ale jeszcze często sami ją dewastują bo to nie ich, a później najgłośniej krzyczą: w jakich warunkach mieszkamy, to skandal itd. Nie pisałem o rozdawaniu kamienic, tylko sprzedawaniu prywatnym inwestorom - sprzdaż dla twojej wiadomości odbywa się za pieniądze - jak byś o tym wiedział, to może nie wyjeżdżał byś z bolszewizmem który ma się tutaj jak pięść do nosa, ale może taki jest twój stan wiedzy na temat historii. Zanim zażucisz komuś sowieckie myśłenie najpierw zdaj sobie sprawę, że postawa roszczeniowa jest typowym sowieckim myśleniem i bierność, czyli to czego Ty tutaj najwyraźniej bronisz. Zaproponowany przeze mnie sposób rozwiązania problemu, jest akurat zgodny z zachodnim rozumieniem procesów spłeczno-gospodarczych. Zeby zabierać głos na jakiś temat, wypadałoby mieć o tym jakieś pojęcie. U ciebie go nie widzę...
Jeżeli już topaz ktoś tu coś otrzymuje za darmo od miasta, to są to ci lokatorzy, którzy nie poczuwają się do żadnych kosztów związanych z naprawami, bo im się najczęściej mieszkanie należy... Znam takich lokatorów, zawzyczaj nie tylko nie starają się utrzymać nieruchomości w należytym stanie, ale jeszcze często sami ją dewastują bo to nie ich, a później najgłośniej krzyczą: w jakich warunkach mieszkamy, to skandal itd. Nie pisałem o rozdawaniu kamienic, tylko sprzedawaniu prywatnym inwestorom - sprzdaż dla twojej wiadomości odbywa się za pi... rozwiń
Avatar
topaz / 9 marca 2008 r. o 13:18
stefan napisał:
Wszystkie kamienice należące do miasta powinny zostać jak najszybciej sprzedane. Za uzyskane z nich środki, gmina powinna budować lokale tzw socjalne tzn w pełni nowoczesne domy, z centralnym ogrzewaniem itd spełniające współczesne wymogi i standardy mieszkaniowe. Efekt tego byłby taki, że wszystkie walące się kamienice (a są one zazwyczaj usytuowane w śródmieściu i centrum), zostałyby odrestaurowane na koszt prywatnych inwestorów. Wreszcie centrum ze śródmieściem zaczęłyby wyglądać normalnie, lokatorzy tych ruin, chętnie by się z nich wyprowadzili do innym nowo wybudowanych mieszkań o dużo wyższym standardzie - obecnie przecież mieszkają w lokalach zawilgoconych, źle ogrzewanych w walących się kamienicach. Wszyscy byli by zadowoleni: mieszkańcy, właściciele kamienic, miasto - wygląd, estetyka, ożywienie gospodarcze, wpływy z podatków i turystyki. Atrakcyjność Lublina wzrosłąby. Tylko czy ktoś z włodarzy o tym myśli?

jasne stefan, niektórtzy biora 200 tys kredytu, zadłuzają sie na całe zycie a niektrórzy dostają od miasta prezenty.. bravo tak trzymac!!!!sowieckie myslenie

jasne stefan, niektórtzy biora 200 tys kredytu, zadłuzają sie na całe zycie a niektrórzy dostają od miasta prezenty.. bravo tak trzymac!!!!sowieckie myslenie rozwiń
Avatar
gosia / 8 marca 2008 r. o 16:35
sno napisał:
tak to powinno się odbyć w praktyce, ale czego ty sie spodziewasz w Lublinie żyjemy...



To, że żyjecie w takim Lublinie zależy tylko i wyłącznie od mieszkańców. Bierny lubelski lud, że aż strach. Malutkie miejscowości z zachodniej strony kwitną, bo ich mieszkańcom chce się nimi współzarządzać, nie czekają na mannę z nieba.
Avatar
Ja / 8 marca 2008 r. o 14:28
Taa.. Tak się składa że ja mieszkam w tej kamienicy :/ zastanawiam się każdego dnia czy przypadkiem gdy będę wychodzić z domu nie spadnie na mnie cegła, gruz albo schody się nie zawalą.
Avatar
stefan / 8 marca 2008 r. o 09:36
I to jest smutne, że zaakceptowaliśmy dziadostwo do tego stopnia, że już uważamy to za naszą normę. Jeżeli nie będziemy naciskać władz miasta, to samo sie nic nie zrobi, nie liczmy na to. Weź przykład posterunku przy lubartowskiej, obywatele zrobili co mogli żeby powstał, ale władze pod rękę z plicją, robią wszystko żeby go nie było, i nie ma... Ale gdyby naciski mieszkańców były jeszcze większe to by powstał. Bo tak to już jest, że władze czyli ludzie (często nie kompetentni rządzący z przypadku, bo takie są układy partyjne) jak są ścigani przez media, to się biorą do roboty. Smutne ,ale prawdziwe.Tak samo jest z problemem kamienic bo to jest szerszy problem. Trzeba o tym pisać, naciskać itd, nie wolno się poddawać. To, że żyjemy w lublinie czyli największej po tej stronie wsi Unii Europejskiej, to nie jest powód by odpuszczać. Za nas nikt tej roboty nie wykona... pozdrawiam współwieśniaków z lublina
I to jest smutne, że zaakceptowaliśmy dziadostwo do tego stopnia, że już uważamy to za naszą normę. Jeżeli nie będziemy naciskać władz miasta, to samo sie nic nie zrobi, nie liczmy na to. Weź przykład posterunku przy lubartowskiej, obywatele zrobili co mogli żeby powstał, ale władze pod rękę z plicją, robią wszystko żeby go nie było, i nie ma... Ale gdyby naciski mieszkańców były jeszcze większe to by powstał. Bo tak to już jest, że władze czyli ludzie (często nie kompetentni rządzący z przypadku, bo takie są układy partyjne) jak są ścigani ... rozwiń
Avatar
sno / 8 marca 2008 r. o 09:13
tak to powinno się odbyć w praktyce, ale czego ty sie spodziewasz w Lublinie żyjemy...
Avatar
stefan / 8 marca 2008 r. o 08:54
Wszystkie kamienice należące do miasta powinny zostać jak najszybciej sprzedane. Za uzyskane z nich środki, gmina powinna budować lokale tzw socjalne tzn w pełni nowoczesne domy, z centralnym ogrzewaniem itd spełniające współczesne wymogi i standardy mieszkaniowe. Efekt tego byłby taki, że wszystkie walące się kamienice (a są one zazwyczaj usytuowane w śródmieściu i centrum), zostałyby odrestaurowane na koszt prywatnych inwestorów. Wreszcie centrum ze śródmieściem zaczęłyby wyglądać normalnie, lokatorzy tych ruin, chętnie by się z nich wyprowadzili do innym nowo wybudowanych mieszkań o dużo wyższym standardzie - obecnie przecież mieszkają w lokalach zawilgoconych, źle ogrzewanych w walących się kamienicach. Wszyscy byli by zadowoleni: mieszkańcy, właściciele kamienic, miasto - wygląd, estetyka, ożywienie gospodarcze, wpływy z podatków i turystyki. Atrakcyjność Lublina wzrosłąby. Tylko czy ktoś z włodarzy o tym myśli?
Wszystkie kamienice należące do miasta powinny zostać jak najszybciej sprzedane. Za uzyskane z nich środki, gmina powinna budować lokale tzw socjalne tzn w pełni nowoczesne domy, z centralnym ogrzewaniem itd spełniające współczesne wymogi i standardy mieszkaniowe. Efekt tego byłby taki, że wszystkie walące się kamienice (a są one zazwyczaj usytuowane w śródmieściu i centrum), zostałyby odrestaurowane na koszt prywatnych inwestorów. Wreszcie centrum ze śródmieściem zaczęłyby wyglądać normalnie, lokatorzy tych ruin, chętnie by się z nich wypro... rozwiń
Avatar
stefan / 9 marca 2008 r. o 16:05
Jeżeli już topaz ktoś tu coś otrzymuje za darmo od miasta, to są to ci lokatorzy, którzy nie poczuwają się do żadnych kosztów związanych z naprawami, bo im się najczęściej mieszkanie należy... Znam takich lokatorów, zawzyczaj nie tylko nie starają się utrzymać nieruchomości w należytym stanie, ale jeszcze często sami ją dewastują bo to nie ich, a później najgłośniej krzyczą: w jakich warunkach mieszkamy, to skandal itd. Nie pisałem o rozdawaniu kamienic, tylko sprzedawaniu prywatnym inwestorom - sprzdaż dla twojej wiadomości odbywa się za pieniądze - jak byś o tym wiedział, to może nie wyjeżdżał byś z bolszewizmem który ma się tutaj jak pięść do nosa, ale może taki jest twój stan wiedzy na temat historii. Zanim zażucisz komuś sowieckie myśłenie najpierw zdaj sobie sprawę, że postawa roszczeniowa jest typowym sowieckim myśleniem i bierność, czyli to czego Ty tutaj najwyraźniej bronisz. Zaproponowany przeze mnie sposób rozwiązania problemu, jest akurat zgodny z zachodnim rozumieniem procesów spłeczno-gospodarczych. Zeby zabierać głos na jakiś temat, wypadałoby mieć o tym jakieś pojęcie. U ciebie go nie widzę...
Jeżeli już topaz ktoś tu coś otrzymuje za darmo od miasta, to są to ci lokatorzy, którzy nie poczuwają się do żadnych kosztów związanych z naprawami, bo im się najczęściej mieszkanie należy... Znam takich lokatorów, zawzyczaj nie tylko nie starają się utrzymać nieruchomości w należytym stanie, ale jeszcze często sami ją dewastują bo to nie ich, a później najgłośniej krzyczą: w jakich warunkach mieszkamy, to skandal itd. Nie pisałem o rozdawaniu kamienic, tylko sprzedawaniu prywatnym inwestorom - sprzdaż dla twojej wiadomości odbywa się za pi... rozwiń
Avatar
topaz / 9 marca 2008 r. o 13:18
stefan napisał:
Wszystkie kamienice należące do miasta powinny zostać jak najszybciej sprzedane. Za uzyskane z nich środki, gmina powinna budować lokale tzw socjalne tzn w pełni nowoczesne domy, z centralnym ogrzewaniem itd spełniające współczesne wymogi i standardy mieszkaniowe. Efekt tego byłby taki, że wszystkie walące się kamienice (a są one zazwyczaj usytuowane w śródmieściu i centrum), zostałyby odrestaurowane na koszt prywatnych inwestorów. Wreszcie centrum ze śródmieściem zaczęłyby wyglądać normalnie, lokatorzy tych ruin, chętnie by się z nich wyprowadzili do innym nowo wybudowanych mieszkań o dużo wyższym standardzie - obecnie przecież mieszkają w lokalach zawilgoconych, źle ogrzewanych w walących się kamienicach. Wszyscy byli by zadowoleni: mieszkańcy, właściciele kamienic, miasto - wygląd, estetyka, ożywienie gospodarcze, wpływy z podatków i turystyki. Atrakcyjność Lublina wzrosłąby. Tylko czy ktoś z włodarzy o tym myśli?

jasne stefan, niektórtzy biora 200 tys kredytu, zadłuzają sie na całe zycie a niektrórzy dostają od miasta prezenty.. bravo tak trzymac!!!!sowieckie myslenie

jasne stefan, niektórtzy biora 200 tys kredytu, zadłuzają sie na całe zycie a niektrórzy dostają od miasta prezenty.. bravo tak trzymac!!!!sowieckie myslenie rozwiń
Avatar
gosia / 8 marca 2008 r. o 16:35
sno napisał:
tak to powinno się odbyć w praktyce, ale czego ty sie spodziewasz w Lublinie żyjemy...



To, że żyjecie w takim Lublinie zależy tylko i wyłącznie od mieszkańców. Bierny lubelski lud, że aż strach. Malutkie miejscowości z zachodniej strony kwitną, bo ich mieszkańcom chce się nimi współzarządzać, nie czekają na mannę z nieba.
Avatar
Ja / 8 marca 2008 r. o 14:28
Taa.. Tak się składa że ja mieszkam w tej kamienicy :/ zastanawiam się każdego dnia czy przypadkiem gdy będę wychodzić z domu nie spadnie na mnie cegła, gruz albo schody się nie zawalą.
Avatar
stefan / 8 marca 2008 r. o 09:36
I to jest smutne, że zaakceptowaliśmy dziadostwo do tego stopnia, że już uważamy to za naszą normę. Jeżeli nie będziemy naciskać władz miasta, to samo sie nic nie zrobi, nie liczmy na to. Weź przykład posterunku przy lubartowskiej, obywatele zrobili co mogli żeby powstał, ale władze pod rękę z plicją, robią wszystko żeby go nie było, i nie ma... Ale gdyby naciski mieszkańców były jeszcze większe to by powstał. Bo tak to już jest, że władze czyli ludzie (często nie kompetentni rządzący z przypadku, bo takie są układy partyjne) jak są ścigani przez media, to się biorą do roboty. Smutne ,ale prawdziwe.Tak samo jest z problemem kamienic bo to jest szerszy problem. Trzeba o tym pisać, naciskać itd, nie wolno się poddawać. To, że żyjemy w lublinie czyli największej po tej stronie wsi Unii Europejskiej, to nie jest powód by odpuszczać. Za nas nikt tej roboty nie wykona... pozdrawiam współwieśniaków z lublina
I to jest smutne, że zaakceptowaliśmy dziadostwo do tego stopnia, że już uważamy to za naszą normę. Jeżeli nie będziemy naciskać władz miasta, to samo sie nic nie zrobi, nie liczmy na to. Weź przykład posterunku przy lubartowskiej, obywatele zrobili co mogli żeby powstał, ale władze pod rękę z plicją, robią wszystko żeby go nie było, i nie ma... Ale gdyby naciski mieszkańców były jeszcze większe to by powstał. Bo tak to już jest, że władze czyli ludzie (często nie kompetentni rządzący z przypadku, bo takie są układy partyjne) jak są ścigani ... rozwiń
Avatar
sno / 8 marca 2008 r. o 09:13
tak to powinno się odbyć w praktyce, ale czego ty sie spodziewasz w Lublinie żyjemy...
Avatar
stefan / 8 marca 2008 r. o 08:54
Wszystkie kamienice należące do miasta powinny zostać jak najszybciej sprzedane. Za uzyskane z nich środki, gmina powinna budować lokale tzw socjalne tzn w pełni nowoczesne domy, z centralnym ogrzewaniem itd spełniające współczesne wymogi i standardy mieszkaniowe. Efekt tego byłby taki, że wszystkie walące się kamienice (a są one zazwyczaj usytuowane w śródmieściu i centrum), zostałyby odrestaurowane na koszt prywatnych inwestorów. Wreszcie centrum ze śródmieściem zaczęłyby wyglądać normalnie, lokatorzy tych ruin, chętnie by się z nich wyprowadzili do innym nowo wybudowanych mieszkań o dużo wyższym standardzie - obecnie przecież mieszkają w lokalach zawilgoconych, źle ogrzewanych w walących się kamienicach. Wszyscy byli by zadowoleni: mieszkańcy, właściciele kamienic, miasto - wygląd, estetyka, ożywienie gospodarcze, wpływy z podatków i turystyki. Atrakcyjność Lublina wzrosłąby. Tylko czy ktoś z włodarzy o tym myśli?
Wszystkie kamienice należące do miasta powinny zostać jak najszybciej sprzedane. Za uzyskane z nich środki, gmina powinna budować lokale tzw socjalne tzn w pełni nowoczesne domy, z centralnym ogrzewaniem itd spełniające współczesne wymogi i standardy mieszkaniowe. Efekt tego byłby taki, że wszystkie walące się kamienice (a są one zazwyczaj usytuowane w śródmieściu i centrum), zostałyby odrestaurowane na koszt prywatnych inwestorów. Wreszcie centrum ze śródmieściem zaczęłyby wyglądać normalnie, lokatorzy tych ruin, chętnie by się z nich wypro... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Przed drużyną z Lublina seria bardzo ważnych meczów. Za kilka tygodni powinniśmy już poznać odpowiedź na pytanie: na co w tym sezonie stać Polski Cukier Start? Na początek już w sobotę drużyna Artura Gronka postara się o niespodziankę w Sopocie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Treflem (godz. 19.30).

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"
film

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"

14-letna Alicja po miesiącu poszukiwań odnalazła się na terenie Niemiec, w towarzystwie 33-letniego byłego kryminalisty. Zakochana nastolatka, po tygodniu spędzonym w domu dziecka, znowu uciekła i przez dwa tygodnie ukrywała się z Dawidem R. Czy organy ścigania wystarczająco chroniły autystyczną nastolatkę?

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Ponad 1,8 mln zł wydało miasto Zamość od 2016 przyznając mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom dotacje na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. W tym roku do rozdysponowania jest kolejnych 360 tys. zł. Nabór wniosków ruszy za kilka dni.

Spektakl "Przepis na Cohena" wraca do Centrum Kultury
10 lutego 2023, 19:00

Spektakl "Przepis na Cohena" wraca do Centrum Kultury

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokazy spektaklu muzycznego Łukasza Witt-Michałowskiego - "Przepis na Cohena". Sztukę będzie można zobaczyć 10 i 11 lutego o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!