Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 maja 2008 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Kaskadowa: czuwanie, by zapobiec budowie masztu

0 13 A A

Mieszkańcy Kaskadowej 7 zabezpieczyli wejście na dach swojego bloku. Pilnują też, by na ulicy nie pojawił się nowy inwestor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko po to, aby nie dopuścić do zamontowania nad swoimi głowami masztu Ery. Stacja bazowa, którą planuje postawić telefonia komórkowa Era, to 17 anten o mocy 24 kW.

- Takie promieniowanie jest bardzo szkodliwe dla ludzi - twierdzi Kazimierz Kajak, współzałożyciel Komitetu Protestacyjnego z Kaskadowej. - Wiem, o czym mówię, bo przez wiele lat pracowałem nad systemami radiolokacji - dodaje.

W styczniu zgłoszenie Ery wpłynęło do lubelskiego Ratusza. Teraz - zgodnie z prawem - Era może w każdej chwili wjechać na Kaskadową i rozpocząć pracę.
Mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkim tydzień temu - przypadkiem.

- Na razie zabezpieczyliśmy wejście na dach, cały czas czuwamy też przy oknach. Gdyby pojawił się inwestor, wyjdziemy na ulicę - dodaje Kazimierz Kajak.
Lokatorów z Kaskadowej 7 popierają członkowie sąsiednich wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

- To jedna z najczystszych i bardziej zielonych części Lublina. Nie chcemy tu masztu! - mówi pani Anna z osiedla Botanik.

Kobieta bez wahania podpisała się pod petycjami przygotowanymi przez Komitet Protestacyjny. Pierwsza to projekt uchwały skierowany do Rady Miasta. Mówi o ochronie osiedli mieszkaniowych przed inwestycjami, które mogą zagrażać zdrowiu ludzi - chodzi głównie o obiekty radiotelekomunikacyjne. - To wspólna inicjatywa obywatelska: nasza i osiedla Poręba - tłumaczy Kajak.

Druga petycja z kolei zostanie skierowana do Komisji "Przyjazne Państwo”.
- Liczymy na pomoc posła Palikota. Społeczeństwo powinno mieć swój udział w przygotowaniu inwestycji, szczególnie tych budzących kontrowersje. Dziś zwykli ludzie nie mają nic do gadania - tłumaczy pan Krzysztof, mieszkaniec sąsiadującej z Kaskadową ulicy Pergolowej.

Wiele osób podpisało się też pod dokumentem popierającym Zbigniewa Gelzoka, członka organizacji "Prawo do Życia”. Mężczyzna od lat próbuje dowieść szkodliwości urządzeń radiotelekomunikacyjnych dla ludzkiego zdrowia.

Czy te starania przyniosą skutek? W najbliższy piątek przedstawiciele mieszkańców ul. Kaskadowej będą rozmawiać z prezydentem Lublina.

Do tematu wrócimy.

Monika Fajge-Sołtan

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adzin / 7 maja 2008 o 09:34
0
Myślę ,że te osoby które krytykują postępowanie mieszkańców Kaskadowej i os.Botanik nie są w takiej sytuacji. Poza tym komórki można wyłączyć lub zrezygnować a anten i ich działania niestety nie- będą działać przez długie lata przez 24h na dobę. Ponadto jakoś Plus i Orange nie mają takich problemów tylko Era wiecznie w konflikcie-to z nimi jest coś nie tak.
Pozdrawiam wszystkich
Avatar
lama / 6 maja 2008 o 21:48
0
Wszyscy są mądrzy, ale ci, których sprawa nie dotyczy. Patrząc z boku, ja nie chciałabym byc w podobnej sytuacji.Skoro wybieram sobie ładną okolicę na miejsce zamieszkania a po jakimś czasie ktoś chce to zepsuc tez bym sie denerwowala.Chyba lepiej jest dmuchac na zimne...
Sa madrzy ci,ktorych sprawa nie dotyczy.
To jest taka polska mentalnosc-niech innym dzieje sie krzywda,mnie to nie dotyczy-wazne,ze mi jest dobrze.
Ludzie troche solidarnosci, a nie zawisci i wymadrzania sie, bo tak naprawde to nikt z nas nie wie czy to jest szkodliwe czy nie-czas pokaze.
Avatar
coca / 6 maja 2008 o 17:23
0
Beret napisał:
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.

To poczytaj beret toche gazet prawnych, pomijając to wokół są też bloki innych wspólnot, których mieszkańcy też się nie zgadzają
Avatar
~marcin~ / 6 maja 2008 o 10:53
0
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustanowić dzień głupoty narodowej wtedy mieliby swoje święto: Beret i inni, co to im nie przeszadza jak komuś "kradną krowę"
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustano... rozwiń
Avatar
Beret / 6 maja 2008 o 08:59
0
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.
Avatar
obserwator / 6 maja 2008 o 08:01
0
Czy inwestor da gwarancję, że oddziaływanie takich anten jest w 100% bezpieczne dla zdrowia i w przyszłości(!) nie przyniesie jakiś skutków ubocznych. Skoro ludzie nie chcą anten w środku osiedla to czy trzeba ich uszczęśliwiać na siłę? Wokół terenów niezamieszkałych jest dużo, można postawić maszt i nikomu nie będzie przeszkadzał.
Avatar
karolina / 5 maja 2008 o 22:51
0
Jestem lokatorka bloku na ulicy kaskadowej, widze ze wasze komentarze są bardzo " mądre" jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia nie odzywajcie sie aha i te mieszkania nie sa moze nasze- jeszcze -bo przypominam ze weszla juz ustawa o wykupie mieszkan tbs a widze ze zapomnialo sie, ze mieszkania naszych rodzicow i dziadkow byly na takiej samej zasadzie jak te nasze tylko nazwane inaczej bo mieszkaniami " spółdzielczymi". wiec zamilknijcie.
Avatar
user / 5 maja 2008 o 22:35
0
Zasię ery na Botaniku jest "na maxa", tu chodzi chyba o utms czyli 3G dla Marysina i Jastkowa.
Avatar
Giltoniel / 5 maja 2008 o 21:22
0
...pewnie co drugi z mieszkańców dzwonił wcześniej do Ery, że miał słaby zasięg. Gdy PTC zaś się postarało i nadajanik postawiło Przemądry Pan Kajak podsycił nastroje ...i nadal ci sami mieszkańcy będę w BOK-u Ery płakać, że zasięgu nie ma... Hipokryzja?? Jak zwał tak zwał.
Avatar
jestem za a nawet przeciw / 5 maja 2008 o 20:49
0
czyli Era wyłacza zasięg dla Tych Państwa inni operatorzy to samo i Pan Kajak płynie. Temu panu chyba badania nad tą radiolokacją juz zaszkodziły, ze skutkiem nieodwracalnym. Gratulacje Panie Kajak. Aha i niech Pan wyrzuci swoją komórke bo chyba tez już panu za bardzo wyżarła ostatki sarych komórek. HIPOKRYCI
Avatar
Adzin / 7 maja 2008 o 09:34
0
Myślę ,że te osoby które krytykują postępowanie mieszkańców Kaskadowej i os.Botanik nie są w takiej sytuacji. Poza tym komórki można wyłączyć lub zrezygnować a anten i ich działania niestety nie- będą działać przez długie lata przez 24h na dobę. Ponadto jakoś Plus i Orange nie mają takich problemów tylko Era wiecznie w konflikcie-to z nimi jest coś nie tak.
Pozdrawiam wszystkich
Avatar
lama / 6 maja 2008 o 21:48
0
Wszyscy są mądrzy, ale ci, których sprawa nie dotyczy. Patrząc z boku, ja nie chciałabym byc w podobnej sytuacji.Skoro wybieram sobie ładną okolicę na miejsce zamieszkania a po jakimś czasie ktoś chce to zepsuc tez bym sie denerwowala.Chyba lepiej jest dmuchac na zimne...
Sa madrzy ci,ktorych sprawa nie dotyczy.
To jest taka polska mentalnosc-niech innym dzieje sie krzywda,mnie to nie dotyczy-wazne,ze mi jest dobrze.
Ludzie troche solidarnosci, a nie zawisci i wymadrzania sie, bo tak naprawde to nikt z nas nie wie czy to jest szkodliwe czy nie-czas pokaze.
Avatar
coca / 6 maja 2008 o 17:23
0
Beret napisał:
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.

To poczytaj beret toche gazet prawnych, pomijając to wokół są też bloki innych wspólnot, których mieszkańcy też się nie zgadzają
Avatar
~marcin~ / 6 maja 2008 o 10:53
0
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustanowić dzień głupoty narodowej wtedy mieliby swoje święto: Beret i inni, co to im nie przeszadza jak komuś "kradną krowę"
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustano... rozwiń
Avatar
Beret / 6 maja 2008 o 08:59
0
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.
Avatar
obserwator / 6 maja 2008 o 08:01
0
Czy inwestor da gwarancję, że oddziaływanie takich anten jest w 100% bezpieczne dla zdrowia i w przyszłości(!) nie przyniesie jakiś skutków ubocznych. Skoro ludzie nie chcą anten w środku osiedla to czy trzeba ich uszczęśliwiać na siłę? Wokół terenów niezamieszkałych jest dużo, można postawić maszt i nikomu nie będzie przeszkadzał.
Avatar
karolina / 5 maja 2008 o 22:51
0
Jestem lokatorka bloku na ulicy kaskadowej, widze ze wasze komentarze są bardzo " mądre" jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia nie odzywajcie sie aha i te mieszkania nie sa moze nasze- jeszcze -bo przypominam ze weszla juz ustawa o wykupie mieszkan tbs a widze ze zapomnialo sie, ze mieszkania naszych rodzicow i dziadkow byly na takiej samej zasadzie jak te nasze tylko nazwane inaczej bo mieszkaniami " spółdzielczymi". wiec zamilknijcie.
Avatar
user / 5 maja 2008 o 22:35
0
Zasię ery na Botaniku jest "na maxa", tu chodzi chyba o utms czyli 3G dla Marysina i Jastkowa.
Avatar
Giltoniel / 5 maja 2008 o 21:22
0
...pewnie co drugi z mieszkańców dzwonił wcześniej do Ery, że miał słaby zasięg. Gdy PTC zaś się postarało i nadajanik postawiło Przemądry Pan Kajak podsycił nastroje ...i nadal ci sami mieszkańcy będę w BOK-u Ery płakać, że zasięgu nie ma... Hipokryzja?? Jak zwał tak zwał.
Avatar
jestem za a nawet przeciw / 5 maja 2008 o 20:49
0
czyli Era wyłacza zasięg dla Tych Państwa inni operatorzy to samo i Pan Kajak płynie. Temu panu chyba badania nad tą radiolokacją juz zaszkodziły, ze skutkiem nieodwracalnym. Gratulacje Panie Kajak. Aha i niech Pan wyrzuci swoją komórke bo chyba tez już panu za bardzo wyżarła ostatki sarych komórek. HIPOKRYCI
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 0

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 1 2

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 2 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 135 15

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 18 15

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 4 11

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!