Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2008 r.
22:58
Edytuj ten wpis

Kibole znów rządzą

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A

Przez pół dnia zamknięta będzie dziś jedna z głównych ulic Lublina. Powód? Na pobliskim stadionie będzie "mecz podwyższonego ryzyka”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja zamiast poprosić o zamknięcie stadionu dla pseudokibiców, poprosiła o… zamknięcie drogi.

Dziś na stadionie przy al. Zygmuntowskich spotkają się piłkarze Motoru Lublin i ŁKS Łódź. Na trybunach ma być 3 tys. widzów, w tym zaledwie 100 z Łodzi. Ale ponieważ są obawy, że po spotkaniu może dojść do zamieszek, mecz został zakwalifikowany jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Zresztą, nie pierwsze w tym miejscu. Ostatni raz po meczu z 3 sierpnia drogowcy musieli uzupełniać wyrwane płytki chodnikowe i naprawiać zdewastowane znaki drogowe.

Mecz zacznie się o godz. 15.45, ale zapory na jezdni staną już o 13. Prosiła o to policja. - Ze względów bezpieczeństwa - wyjaśnia Piotr Branica z lubelskiej komendy.

Policja prosiła, Urząd Miasta się zgodził. - Co mogliśmy zrobić? Powiedzieć "nie zamykamy”? Przecież policja i tak może postawić radiowóz w poprzek drogi, jeśli uzna, że to konieczne - mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów. - Gdybyśmy się nie zgodzili, to wszelkie konsekwencje spadłyby na nas i ktoś by nas winił, że kibice wywrócili samochód, bo nie zamknęliśmy drogi.

Czy nie łatwiej byłoby nie wpuścić gości z Łodzi?

- Taką decyzję może wydać tylko Polski Związek Piłki Nożnej i to w przypadku, gdyby trybuny dla gości były remontowane - tłumaczy Grzegorz Szkutnik, dyrektor Motoru. - Ale remontu nie ma.

• To może lepiej grać przy pustych trybunach?

- Dlaczego? Piłka nożna jest dla kibiców.

• A ulice dla ludzi. Przecież al. Zygmuntowskie będą zamknięte przez wasz mecz!

- My odpowiadamy tylko za to, co dzieje się na stadionie. To, co za płotem, to rola policji.

A za płotem znajdą się m.in. armatki wodne i policjanci z bronią na gumowe kule. Całe zamieszanie wyłącznie dlatego, że naprzeciw siebie staną dwie wrogo nastawione grupy pseudokibiców. - My nie możemy decydować o tym, żeby mecz odbył się przy pustych trybunach. Możemy tylko o to wnioskować - wyjaśnia Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. Ale takiego wniosku nie było.

- Gdyby mecz odbywał się bez udziału kibiców, mogłoby dojść do innych poważnych zakłóceń porządku. Były już w Polsce takie przypadki, że kibice zbierali się gdzie indziej i rozrabiali.

Także magistracki Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, który decydował, czy lepszy jest mecz bez widzów, czy groźba rozrób i zamykanie ulicy uznał, że... lepiej ustąpić kibicom. - Mecz jest po to rozgrywany, by publiczność mogła go obejrzeć - mówi Grzegorz Alinowski, wiceszef wydziału.

Dzisiaj al. Zygmuntowskie mają być otwarte, gdy skończy się mecz. - Chyba że wystąpią zakłócenia porządku. Wtedy ulica będzie zamknięta dopóki nie zapanuje spokój - dodaje Piotr Branica.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antykibol / 2 października 2008 o 15:46
0
To jest chore zeby w kraju na mecz chodzili tylko pseudokibice i zeby zawsze byla zadyma. Nie rozumiem dlaczego nie zamykaja kiboli na dlugie lata w wiezieniu. Zawsze jak policjant w obronie wlasnej zrobi krzywde kibolowi to afera na caly kraj i policjant ma przerabane. kur** nie moge, czemu w tym kraju wszystko musi byc tak skaplikowane?
Avatar
1.2.3 / 24 września 2008 o 12:52
0
Już sam tytuł artykułu prowokuje......Pan "Redaktor" chce zaistnieć czy prowokować????? To powinna rostrzygnąć Redakcja i jej szefostwo!!!!!lub Prokurator.......Wzniecanie przed czasem wątpliwych emocji ....też jest "przestępstwem"!!!!!!!! Nie wszystko można ......nawet dziennikarzowi!!!!!!
Jeżeli dojdzie do zamieszek....to będzie także zasługa Pana Redaktora!!!!!!
Avatar
syty / 24 września 2008 o 12:40
0
A zresztą możesz mnie wyzywać od deb***i itd. Mnie to nie rusza i tak będę na meczu
Avatar
syty / 24 września 2008 o 12:15
0
kob. napisał:
deb***u uczony!!!Nie pojąłeś istoty sprawy?Dla ciebie jest ważny przecinek z kreską?Jesteś ćwoku żenujący,bo udajesz lub nie wiesz o co biega.Chyba będziesz razem na zadymie-wyuczony kibolu.Nie pisz,bo przykro czytać .


Kmiocie za te wyzwiska mogę Cie po sądach ciągać. Widać z domu nic nie wyniosłeś kultury. Więc ścisz się, idź kup sobie tani browar wypij i kładź się spać.
Avatar
ODP / 24 września 2008 o 12:08
0
Gość napisał:
Zróć uwage na jedną małą acz istotną rzecz. Na Tour de Polonge ( bo tę impreze zapewne masz na myśli pisząc o zamknięciu Krakowskiego) nikt nie demoluje samochodów, nie wyrywa kostki chodnikowej i nie leje innych za to tylko że kibicują innemu teemowi kolarskiemu.
Piszesz, że na stadion przychodzą też normalni ludzie. Skoro tak to dlaczego ci normalni nie mogą spacyfikować tych kiboli przez których cierpią wszyscy??!! Daruj ale twoja argumentacja jest co najmniej nie na miejscu. Dla mnie sport ma być zdrową rywalizacją zarówno na boisku jak i na trybunach, a co to za sport gdzie trzeba kordonu policji, aby kiboli oddzielić od tych normalnych?? Co to za sport gdzie to to że kibicujesz innej drużynie możesz stracić życie lub zdrowie? Co to za sport skoro nie mozęsz na mecz przyjechać własnym autem bo ci go zdemolują? Co to za sport po którym mieszkańcy miasta w którym odbył się dany mecz muszą później płacić z własnych podatków za remont chodników a sklepikarze musza wstawiać nowe okna?
Skoro tak ma wyglądac ten sport to faktycznie lepiej zakazać meczy lub rozgrywac je przy pustych trybunach. Jeśli

Nie, akurat nie miałem na myśli tego że przez wyścig zamknięte bylo całe miasto, chodziło mi głównie o to że ktoś wrzuca do jednego koszyka wszystkich kibiców i tych normalnych i tych którzy przychodzą tam tylko dla jednego i wyzywa ich od "deb***i i poprańców". Odniosłeś się argumentem że na stadion przychodzą normalni ludzie i nie są w stanie zapanować nad tą dziczą, a powiedz mi czemu ludzie którzy w autobusie widzą młodzieńców okładających przypadkowego pasażera nie reagują? No właśnie , strach i bezsilność. Przykład Lublina nie jest przykładem jednostkowym a problem leży w nakładaniu i egzekwowaniu kar, tak aby faktycznie stadiony stały się przyjazne kibicom. A co zdrowego sportu to niestety już nigdy takowego nie będzie ( i nie chodzi mi tu tylko akurat o piłkę nożną ) i czy to jest argument do tego aby całkiem zlikwidować sport??

Nie, akurat nie miałem na myśli tego że przez wyścig zamknięte bylo całe miasto, chodziło mi głównie o to że ktoś wrzuca do jednego koszyka wszystkich kibiców i tych normalnych i tych którzy przychodzą tam tylko dla jednego i wyzywa ich od "deb***i i poprańców". Odniosłeś się argumentem że na stadion przychodzą normalni ludzie i nie są w stanie zapanować nad tą dziczą, a powiedz mi czemu ludzie którzy w autobusie widzą młodzieńców okładających przypadkowego pasażera nie reagują? No właśnie , strach i bezsilność.... rozwiń
Avatar
marek piegus / 24 września 2008 o 11:20
0
Do wszystkich deb***i, ktorzy nie odrozniaja sportowego uczestnictwa od erzactu w postaci zadymy za wszelka cene - ci wszyscy, ktorzy odsadzaja od czci i wiary autora artykulu sa totalnymi bezmozgowcami i nawet nie zasluguja na miano wtornych analfebetow !!! Zacznijcie choc troche myslec !!!! To na prawde nie boli - uwierzcie - uwierzcie bo na praktyke jak na razie to nie ma co u was liczyc.
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 11:07
0
kolejny komentarz napisał:
Czytam te komentarze i tak się zastanawiam , jak nazwą Ci "wielcy " znawcy , którzy chociaż raz na stadionie nie byli np. pielgrzymów, czy uczestników uroczystości dla których też zamyka się np Krakowskie obok poczty. Czy to też dla nich są "deb***e, Poprańce , Chołota" itp itd....Naprawdę więcej szacunku!! Bo na stadion nie przychodzą tylko Ci dla którcyh mecz to okazja do bicia się , ale też normalni ludzi. I tak jest w całej Polsce a nie tylko w Lublinie zwanym "metropolią"

Zróć uwage na jedną małą acz istotną rzecz. Na Tour de Polonge ( bo tę impreze zapewne masz na myśli pisząc o zamknięciu Krakowskiego) nikt nie demoluje samochodów, nie wyrywa kostki chodnikowej i nie leje innych za to tylko że kibicują innemu teemowi kolarskiemu.
Piszesz, że na stadion przychodzą też normalni ludzie. Skoro tak to dlaczego ci normalni nie mogą spacyfikować tych kiboli przez których cierpią wszyscy??!! Daruj ale twoja argumentacja jest co najmniej nie na miejscu. Dla mnie sport ma być zdrową rywalizacją zarówno na boisku jak i na trybunach, a co to za sport gdzie trzeba kordonu policji, aby kiboli oddzielić od tych normalnych?? Co to za sport gdzie to to że kibicujesz innej drużynie możesz stracić życie lub zdrowie? Co to za sport skoro nie mozęsz na mecz przyjechać własnym autem bo ci go zdemolują? Co to za sport po którym mieszkańcy miasta w którym odbył się dany mecz muszą później płacić z własnych podatków za remont chodników a sklepikarze musza wstawiać nowe okna?
Skoro tak ma wyglądac ten sport to faktycznie lepiej zakazać meczy lub rozgrywac je przy pustych trybunach. Jeśli

Zróć uwage na jedną małą acz istotną rzecz. Na Tour de Polonge ( bo tę impreze zapewne masz na myśli pisząc o zamknięciu Krakowskiego) nikt nie demoluje samochodów, nie wyrywa kostki chodnikowej i nie leje innych za to tylko że kibicują innemu teemowi kolarskiemu.
Piszesz, że na stadion przychodzą też normalni ludzie. Skoro tak to dlaczego ci normalni nie mogą spacyfikować tych kiboli przez których cierpią wszyscy??!! Daruj ale twoja argumentacja jest co najmniej nie na miejscu. Dla mnie sport ma być zdrową ... rozwiń
Avatar
kob. / 24 września 2008 o 10:59
0
syty napisał:
Napisałeś "prostacy" itd a w Twoim poście pełno wulgaryzmów, błędów gramatycznych i ortograficzny. I kto tu jest prostak niedouczony partaczu??

deb***u uczony!!!Nie pojąłeś istoty sprawy?Dla ciebie jest ważny przecinek z kreską?Jesteś ćwoku żenujący,bo udajesz lub nie wiesz o co biega.Chyba będziesz razem na zadymie-wyuczony kibolu.Nie pisz,bo przykro czytać .
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 10:49
0
syty napisał:
Napisałeś "prostacy" itd a w Twoim poście pełno wulgaryzmów, błędów gramatycznych i ortograficzny. I kto tu jest prostak niedouczony partaczu??

ćWOKU!!!NIE POJĄŁEŚ ISTOTY SPRAWY.Dla Ciebie ważny jest błąd,a nie meritum sprawy.Chyba jesteś uczonym kibolem i bandytą stadionowym.Nie pisz więcej,bo przykro czytać.
Avatar
alfa / 24 września 2008 o 10:43
0
I znowu dzicz stadionowa jest górą.Zamyka się jedną z głównych ulic,ludzie po pracy mają super utrudniony dojazd do domu.olbrzymie korki,a to tylko dlatego,że miasto boi się bandytów.Nie wspomnę o tym że strach pójść z dzieckiem na pokaz zdziczenia i barbarzyństwa /niby mecz w założeniu/Jeżeli to jest w większości rozrywka dla i bydlaków,to może lepiej całkiem z nie zrezygnować?Jeżeli coś tworzy czyny kryminalne i patologiczne,to należytemu ZAPOBIEGAĆ.
Avatar
antykibol / 2 października 2008 o 15:46
0
To jest chore zeby w kraju na mecz chodzili tylko pseudokibice i zeby zawsze byla zadyma. Nie rozumiem dlaczego nie zamykaja kiboli na dlugie lata w wiezieniu. Zawsze jak policjant w obronie wlasnej zrobi krzywde kibolowi to afera na caly kraj i policjant ma przerabane. kur** nie moge, czemu w tym kraju wszystko musi byc tak skaplikowane?
Avatar
1.2.3 / 24 września 2008 o 12:52
0
Już sam tytuł artykułu prowokuje......Pan "Redaktor" chce zaistnieć czy prowokować????? To powinna rostrzygnąć Redakcja i jej szefostwo!!!!!lub Prokurator.......Wzniecanie przed czasem wątpliwych emocji ....też jest "przestępstwem"!!!!!!!! Nie wszystko można ......nawet dziennikarzowi!!!!!!
Jeżeli dojdzie do zamieszek....to będzie także zasługa Pana Redaktora!!!!!!
Avatar
syty / 24 września 2008 o 12:40
0
A zresztą możesz mnie wyzywać od deb***i itd. Mnie to nie rusza i tak będę na meczu
Avatar
syty / 24 września 2008 o 12:15
0
kob. napisał:
deb***u uczony!!!Nie pojąłeś istoty sprawy?Dla ciebie jest ważny przecinek z kreską?Jesteś ćwoku żenujący,bo udajesz lub nie wiesz o co biega.Chyba będziesz razem na zadymie-wyuczony kibolu.Nie pisz,bo przykro czytać .


Kmiocie za te wyzwiska mogę Cie po sądach ciągać. Widać z domu nic nie wyniosłeś kultury. Więc ścisz się, idź kup sobie tani browar wypij i kładź się spać.
Avatar
ODP / 24 września 2008 o 12:08
0
Gość napisał:
Zróć uwage na jedną małą acz istotną rzecz. Na Tour de Polonge ( bo tę impreze zapewne masz na myśli pisząc o zamknięciu Krakowskiego) nikt nie demoluje samochodów, nie wyrywa kostki chodnikowej i nie leje innych za to tylko że kibicują innemu teemowi kolarskiemu.
Piszesz, że na stadion przychodzą też normalni ludzie. Skoro tak to dlaczego ci normalni nie mogą spacyfikować tych kiboli przez których cierpią wszyscy??!! Daruj ale twoja argumentacja jest co najmniej nie na miejscu. Dla mnie sport ma być zdrową rywalizacją zarówno na boisku jak i na trybunach, a co to za sport gdzie trzeba kordonu policji, aby kiboli oddzielić od tych normalnych?? Co to za sport gdzie to to że kibicujesz innej drużynie możesz stracić życie lub zdrowie? Co to za sport skoro nie mozęsz na mecz przyjechać własnym autem bo ci go zdemolują? Co to za sport po którym mieszkańcy miasta w którym odbył się dany mecz muszą później płacić z własnych podatków za remont chodników a sklepikarze musza wstawiać nowe okna?
Skoro tak ma wyglądac ten sport to faktycznie lepiej zakazać meczy lub rozgrywac je przy pustych trybunach. Jeśli

Nie, akurat nie miałem na myśli tego że przez wyścig zamknięte bylo całe miasto, chodziło mi głównie o to że ktoś wrzuca do jednego koszyka wszystkich kibiców i tych normalnych i tych którzy przychodzą tam tylko dla jednego i wyzywa ich od "deb***i i poprańców". Odniosłeś się argumentem że na stadion przychodzą normalni ludzie i nie są w stanie zapanować nad tą dziczą, a powiedz mi czemu ludzie którzy w autobusie widzą młodzieńców okładających przypadkowego pasażera nie reagują? No właśnie , strach i bezsilność. Przykład Lublina nie jest przykładem jednostkowym a problem leży w nakładaniu i egzekwowaniu kar, tak aby faktycznie stadiony stały się przyjazne kibicom. A co zdrowego sportu to niestety już nigdy takowego nie będzie ( i nie chodzi mi tu tylko akurat o piłkę nożną ) i czy to jest argument do tego aby całkiem zlikwidować sport??

Nie, akurat nie miałem na myśli tego że przez wyścig zamknięte bylo całe miasto, chodziło mi głównie o to że ktoś wrzuca do jednego koszyka wszystkich kibiców i tych normalnych i tych którzy przychodzą tam tylko dla jednego i wyzywa ich od "deb***i i poprańców". Odniosłeś się argumentem że na stadion przychodzą normalni ludzie i nie są w stanie zapanować nad tą dziczą, a powiedz mi czemu ludzie którzy w autobusie widzą młodzieńców okładających przypadkowego pasażera nie reagują? No właśnie , strach i bezsilność.... rozwiń
Avatar
marek piegus / 24 września 2008 o 11:20
0
Do wszystkich deb***i, ktorzy nie odrozniaja sportowego uczestnictwa od erzactu w postaci zadymy za wszelka cene - ci wszyscy, ktorzy odsadzaja od czci i wiary autora artykulu sa totalnymi bezmozgowcami i nawet nie zasluguja na miano wtornych analfebetow !!! Zacznijcie choc troche myslec !!!! To na prawde nie boli - uwierzcie - uwierzcie bo na praktyke jak na razie to nie ma co u was liczyc.
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 11:07
0
kolejny komentarz napisał:
Czytam te komentarze i tak się zastanawiam , jak nazwą Ci "wielcy " znawcy , którzy chociaż raz na stadionie nie byli np. pielgrzymów, czy uczestników uroczystości dla których też zamyka się np Krakowskie obok poczty. Czy to też dla nich są "deb***e, Poprańce , Chołota" itp itd....Naprawdę więcej szacunku!! Bo na stadion nie przychodzą tylko Ci dla którcyh mecz to okazja do bicia się , ale też normalni ludzi. I tak jest w całej Polsce a nie tylko w Lublinie zwanym "metropolią"

Zróć uwage na jedną małą acz istotną rzecz. Na Tour de Polonge ( bo tę impreze zapewne masz na myśli pisząc o zamknięciu Krakowskiego) nikt nie demoluje samochodów, nie wyrywa kostki chodnikowej i nie leje innych za to tylko że kibicują innemu teemowi kolarskiemu.
Piszesz, że na stadion przychodzą też normalni ludzie. Skoro tak to dlaczego ci normalni nie mogą spacyfikować tych kiboli przez których cierpią wszyscy??!! Daruj ale twoja argumentacja jest co najmniej nie na miejscu. Dla mnie sport ma być zdrową rywalizacją zarówno na boisku jak i na trybunach, a co to za sport gdzie trzeba kordonu policji, aby kiboli oddzielić od tych normalnych?? Co to za sport gdzie to to że kibicujesz innej drużynie możesz stracić życie lub zdrowie? Co to za sport skoro nie mozęsz na mecz przyjechać własnym autem bo ci go zdemolują? Co to za sport po którym mieszkańcy miasta w którym odbył się dany mecz muszą później płacić z własnych podatków za remont chodników a sklepikarze musza wstawiać nowe okna?
Skoro tak ma wyglądac ten sport to faktycznie lepiej zakazać meczy lub rozgrywac je przy pustych trybunach. Jeśli

Zróć uwage na jedną małą acz istotną rzecz. Na Tour de Polonge ( bo tę impreze zapewne masz na myśli pisząc o zamknięciu Krakowskiego) nikt nie demoluje samochodów, nie wyrywa kostki chodnikowej i nie leje innych za to tylko że kibicują innemu teemowi kolarskiemu.
Piszesz, że na stadion przychodzą też normalni ludzie. Skoro tak to dlaczego ci normalni nie mogą spacyfikować tych kiboli przez których cierpią wszyscy??!! Daruj ale twoja argumentacja jest co najmniej nie na miejscu. Dla mnie sport ma być zdrową ... rozwiń
Avatar
kob. / 24 września 2008 o 10:59
0
syty napisał:
Napisałeś "prostacy" itd a w Twoim poście pełno wulgaryzmów, błędów gramatycznych i ortograficzny. I kto tu jest prostak niedouczony partaczu??

deb***u uczony!!!Nie pojąłeś istoty sprawy?Dla ciebie jest ważny przecinek z kreską?Jesteś ćwoku żenujący,bo udajesz lub nie wiesz o co biega.Chyba będziesz razem na zadymie-wyuczony kibolu.Nie pisz,bo przykro czytać .
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 10:49
0
syty napisał:
Napisałeś "prostacy" itd a w Twoim poście pełno wulgaryzmów, błędów gramatycznych i ortograficzny. I kto tu jest prostak niedouczony partaczu??

ćWOKU!!!NIE POJĄŁEŚ ISTOTY SPRAWY.Dla Ciebie ważny jest błąd,a nie meritum sprawy.Chyba jesteś uczonym kibolem i bandytą stadionowym.Nie pisz więcej,bo przykro czytać.
Avatar
alfa / 24 września 2008 o 10:43
0
I znowu dzicz stadionowa jest górą.Zamyka się jedną z głównych ulic,ludzie po pracy mają super utrudniony dojazd do domu.olbrzymie korki,a to tylko dlatego,że miasto boi się bandytów.Nie wspomnę o tym że strach pójść z dzieckiem na pokaz zdziczenia i barbarzyństwa /niby mecz w założeniu/Jeżeli to jest w większości rozrywka dla i bydlaków,to może lepiej całkiem z nie zrezygnować?Jeżeli coś tworzy czyny kryminalne i patologiczne,to należytemu ZAPOBIEGAĆ.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 20

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 43 27

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 182 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 19 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 70 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 93 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 117 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!