Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2015 r.
8:00
Edytuj ten wpis

"Komornik powiedział, że trafię do noclegowni, a o dzieciach zdecyduje sąd"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
287 48 A A

15 lutego eksmitowana ma być kobieta, która bezprawnie zajęła miejski pustostan na Bronowicach. - Boję się, że odbiorą mi troje moich dzieci - mówi pani Aneta. W ciągu ostatnich dziesięciu lat miejskie lokale były nielegalnie zajmowane aż... 300 razy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To było w 2010 r. Musiałam z dnia na dzień opuścić stancję - opowiada Aneta Nowakowska (na zdjęciu), matka pięcioletniego chłopca i dwóch dziewczynek w wieku 12 i 3 lat. - Wiedziałam, że w budynku przy Skibińskiej są pustostany. Zajęłam jeden z nich.

Początkowo pani Aneta płaciła miastu odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu: dwieście kilkadziesiąt złotych. - Przestałam płacić w 2012 r. - przyznaje kobieta i dodaje, że ze względu na nielegalne zajmowanie lokalu nie może być uwzględniana przy przydzielaniu mieszkań od samorządu.

Miasto skierowało sprawę do sądu, kobieta została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu. Sąd wydał nakaz eksmisji, a jej termin został wyznaczony na 15 lutego.

- Komornik powiedział, że ja trafię do noclegowni dla bezdomnych, a o moich dzieciach zdecyduje sąd: czy trafią do domu dziecka, czy do rodziny zastępczej.

- Na pewno nie ma możliwości przyznania tej pani lokalu socjalnego z dnia na dzień - przyznaje Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. I zapewnia, że urzędnicy będą dla niej szukać miejsca w domu samotnej matki, by dzieci mogły pozostać przy niej.

W ciągu ostatnich 10 lat w samowolny sposób zajętych zostało około 300 lokali mieszkalnych należących do miasta. Wśród zapadających ostatnio wyroków w sprawach o opróżnienie takich mieszkań sądy przeważnie nie przyznają eksmitowanym prawa do lokalu socjalnego. Tak było w przypadku pani Anety, tak jest też w przypadku innej kobiety, pani Marty, która na dziko mieszka w lokalu przy Mełgiewskiej wraz z dziećmi i chorym mężem.

Najbliższy nabór do wstępnego wykazu osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu miejskiego mieszkania prowadzony ma być w grudniu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lipca 2018 r. o 11:55
Ludzie wy jesteście bez serca i bez wyższych uczuć matke może nie stać na własne cztery ściany i szuka pomocy ja wy możecie być takimi okrutnym bydło a nie ludzie !!!!
Avatar
KK / 5 lutego 2015 r. o 14:16

Głupszej odpowiedzi nie mogłeś udzielić. A pytanie bardzo trafne, tatuś też ma obowiązek zadbać o dzieci. Ciągle słyszy się o eksmisji samotnych matek, gdzie ojcowie????

A co cię to obchodzi? Nie twoje dzieci to się nie interesuj, skup się na swoich. 

Avatar
Pracoholik / 3 lutego 2015 r. o 13:54

Do patafiana,ty cholerny debilu,nawet nie wiesz jak ta kobieta to przezywa,a ty ja tak nazwales,widocznie swoja mame tez tak nazywasz,najpierw sie zastanow a pozniej pisz,ciekawe czy tobie by bylo przyjemnie jakby ktos o tobie tak napisal a ta kobiete popieram,a naszych urzednikow z mila checia do worka i o sciane.Cholerne darmozjady siedza za biurkami kawe i ciastka jedza az im dupy rosna i nie maja sily sie podniesc,tak twirdza ze nie ma mieszkan a doliczyli sie ile mieszkan na dziko ludzie zajeli,moze czas nawyzszy aby wstali za biurek i zrobili cos aby ulatwic zycie a nie je niszczyc,wstydze sie ze jestem polka bo to wstydz w takim panstwie miszkac gdzie jest bezdusznosc urzednikow i nie ktorych mieszkancow.

Jakie darmozjady??? to ta pani jest darmozjadem niech się weźmie do roboty i zacznie zapier***ać na siebie i rodzinę a nie wszystko od państwa i najlepiej za darmo a my pracujący legalnie będziemy płacić podatki na taka patologie sory ale ja się wypisuje!!! jak się w Polsce nie podoba to za granice jesteś w wolnym państwie wszystko ci wolno  

Jakie darmozjady??? to ta pani jest darmozjadem niech się weźmie do roboty i zacznie zapier***ać na siebie i rodzinę a nie wszystko od państwa i najlepiej za darmo a my pracujący legalnie będziemy płacić podatki na taka patologie sory ale ja się wypisuje!!! jak się w Polsce nie podoba to za granice jesteś w wolnym państwie wszystko ci wolno  

rozwiń
Avatar
hoopa / 30 stycznia 2015 r. o 19:20

płacząca niunia a w panoramie jak pokazali to pazury hybrydą zrobione. Ma 60 zł na pazury a na czynsz nie ma. Kurffffa złotówki na takie ścierki nie dam

Avatar
wuzel17 / 29 stycznia 2015 r. o 09:22

na ulice krowe wyrzucić a bękarty do domów dziecka

Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:50

czy ktos mowi ze ta kobieta nie ma na utrzymanie dzieci?? na utrzymanie ma pieniadze lecz nie na mieszkanie, zreszta za taka rudere to wstyd wogole sie ubiegac o czynsz,


Taki metraż mieszkania w Lublinie kosztuje 100tys zl, wiem bo sama kupuje takie mieszkanie na kredyt i jest calkowicie do remontu...
Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:43

Znajoma...Znam tą dame gdzie sa ojcowie tych dzieci a jesli juz to gdzie alimety alimety na dzieci .Ale jak sie lubi tak zwane w tej dzielnicy melanże i dobra zabawe to zapomina sie zapłaceniu czynszu A tatus ostatniego dziecka zarazbia dobre pieniazki w Angli wiec nie rozumie postawy tej pani stac ja na wynajecie stancji




I tu jest odpowiedz na wszystko....juz nic nie trzeba tlumaczyc
Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:40

Znajoma...Znam tą dame gdzie sa ojcowie tych dzieci a jesli juz to gdzie alimety alimety na dzieci .Ale jak sie lubi tak zwane w tej dzielnicy melanże i dobra zabawe to zapomina sie zapłaceniu czynszu A tatus ostatniego dziecka zarazbia dobre pieniazki w Angli wiec nie rozumie postawy tej pani stac ja na wynajecie stancji




I tu jest chyba odpowiedz na to wszystko....i juz nie trzeba nic tłumaczyć....
Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:36

Pytam się a gdzie jest ojciec tych dzieci, czy może ojcowie? Gdzie są ich alimenty? Wszystkim żal dzieci ale prawda jest taka, że to matka naraziła ich na taki los! Poza tym co z rodzinami, które od lat czekają w kolejce na mieszkania socjalne, ich los również nie jest różowy!? Ta pani zajęła ich miejsce! Wiązała się z przypadkowymi mężczyznami, nie pracowała i nie płaciła czynszu! Do kogo więc teraz ma pretensję? Uczy od małego dzieci, że wszystko jej się należy, żyje roszczeniowo bez żanej odpowiedzialności! Tej pani nie jest mi żal, żal mi kobiet pracujących od świtu do nocy, które zarabiją aby opłacić czynsz i nakarmić dzieci, żal mi tych, którzy latami czekają na mieszkanie, bo nie stać ich na kredyt,

.



Tak jak ja pracuje na kredyt, na utrzymanie mieszkania na jedzenie i nikt mi nie daje i nie zarabiam milionów tylko mam kilka prac i jednego dnia w dwóch pracach pracuje, i nie mając dnia wolnego w tygodniu....i nikt mi nic za darmo nie daje :/
.



Tak jak ja pracuje na kredyt, na utrzymanie mieszkania na jedzenie i nikt mi nie daje i nie zarabiam milionów tylko mam kilka prac i jednego dnia w dwóch pracach pracuje, i nie mając dnia wolnego w tygodniu....i nikt mi nic za darmo nie daje :/ rozwiń
Avatar
aaaaa / 28 stycznia 2015 r. o 23:55
[quote name="obrońca" post="993204" timestamp="1422471665"]Dupku bronisz się i urzędasów , bo poczuwsz się do winy , jesteś jednym z nich , i tylko szpanować na salonach potrafisz po za tym nic. Udajesz że coś robisz, a najlepiej ci wychodzi picie czrnej lury zwanej kawą.[/quotedo]dokladnie,z ukrainy przywoza ludzi i zapewniaja im byt a samotna matke zgnoic najlepiej.pieprzona Polska[quote name="magda" post="993103" timestamp="1422458643"]jesli nie masz nic mądrego do napisania to nie wypowiadaj sie !!!!!!!!!!!
[/quote]o ja co za zryty beret!Krowa to jestes ty i to ze zgabczeniem mozgu
[quote name="obrońca" post="993204" timestamp="1422471665"]Dupku bronisz się i urzędasów , bo poczuwsz się do winy , jesteś jednym z nich , i tylko szpanować na salonach potrafisz po za tym nic. Udajesz że coś robisz, a najlepiej ci wychodzi picie czrnej lury zwanej kawą.[/quotedo]dokladnie,z ukrainy przywoza ludzi i zapewniaja im byt a samotna matke zgnoic najlepiej.pieprzona Polska[quote name="magda" post="993103" timestamp="1422458643"]jesli nie masz nic mądrego do napisania to nie wypowiadaj sie !!!!!!!!!!!
[/quote]o ja co za zryty b... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2018 r. o 11:55
Ludzie wy jesteście bez serca i bez wyższych uczuć matke może nie stać na własne cztery ściany i szuka pomocy ja wy możecie być takimi okrutnym bydło a nie ludzie !!!!
Avatar
KK / 5 lutego 2015 r. o 14:16

Głupszej odpowiedzi nie mogłeś udzielić. A pytanie bardzo trafne, tatuś też ma obowiązek zadbać o dzieci. Ciągle słyszy się o eksmisji samotnych matek, gdzie ojcowie????

A co cię to obchodzi? Nie twoje dzieci to się nie interesuj, skup się na swoich. 

Avatar
Pracoholik / 3 lutego 2015 r. o 13:54

Do patafiana,ty cholerny debilu,nawet nie wiesz jak ta kobieta to przezywa,a ty ja tak nazwales,widocznie swoja mame tez tak nazywasz,najpierw sie zastanow a pozniej pisz,ciekawe czy tobie by bylo przyjemnie jakby ktos o tobie tak napisal a ta kobiete popieram,a naszych urzednikow z mila checia do worka i o sciane.Cholerne darmozjady siedza za biurkami kawe i ciastka jedza az im dupy rosna i nie maja sily sie podniesc,tak twirdza ze nie ma mieszkan a doliczyli sie ile mieszkan na dziko ludzie zajeli,moze czas nawyzszy aby wstali za biurek i zrobili cos aby ulatwic zycie a nie je niszczyc,wstydze sie ze jestem polka bo to wstydz w takim panstwie miszkac gdzie jest bezdusznosc urzednikow i nie ktorych mieszkancow.

Jakie darmozjady??? to ta pani jest darmozjadem niech się weźmie do roboty i zacznie zapier***ać na siebie i rodzinę a nie wszystko od państwa i najlepiej za darmo a my pracujący legalnie będziemy płacić podatki na taka patologie sory ale ja się wypisuje!!! jak się w Polsce nie podoba to za granice jesteś w wolnym państwie wszystko ci wolno  

Jakie darmozjady??? to ta pani jest darmozjadem niech się weźmie do roboty i zacznie zapier***ać na siebie i rodzinę a nie wszystko od państwa i najlepiej za darmo a my pracujący legalnie będziemy płacić podatki na taka patologie sory ale ja się wypisuje!!! jak się w Polsce nie podoba to za granice jesteś w wolnym państwie wszystko ci wolno  

rozwiń
Avatar
hoopa / 30 stycznia 2015 r. o 19:20

płacząca niunia a w panoramie jak pokazali to pazury hybrydą zrobione. Ma 60 zł na pazury a na czynsz nie ma. Kurffffa złotówki na takie ścierki nie dam

Avatar
wuzel17 / 29 stycznia 2015 r. o 09:22

na ulice krowe wyrzucić a bękarty do domów dziecka

Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:50

czy ktos mowi ze ta kobieta nie ma na utrzymanie dzieci?? na utrzymanie ma pieniadze lecz nie na mieszkanie, zreszta za taka rudere to wstyd wogole sie ubiegac o czynsz,


Taki metraż mieszkania w Lublinie kosztuje 100tys zl, wiem bo sama kupuje takie mieszkanie na kredyt i jest calkowicie do remontu...
Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:43

Znajoma...Znam tą dame gdzie sa ojcowie tych dzieci a jesli juz to gdzie alimety alimety na dzieci .Ale jak sie lubi tak zwane w tej dzielnicy melanże i dobra zabawe to zapomina sie zapłaceniu czynszu A tatus ostatniego dziecka zarazbia dobre pieniazki w Angli wiec nie rozumie postawy tej pani stac ja na wynajecie stancji




I tu jest odpowiedz na wszystko....juz nic nie trzeba tlumaczyc
Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:40

Znajoma...Znam tą dame gdzie sa ojcowie tych dzieci a jesli juz to gdzie alimety alimety na dzieci .Ale jak sie lubi tak zwane w tej dzielnicy melanże i dobra zabawe to zapomina sie zapłaceniu czynszu A tatus ostatniego dziecka zarazbia dobre pieniazki w Angli wiec nie rozumie postawy tej pani stac ja na wynajecie stancji




I tu jest chyba odpowiedz na to wszystko....i juz nie trzeba nic tłumaczyć....
Avatar
dziunia / 29 stycznia 2015 r. o 00:36

Pytam się a gdzie jest ojciec tych dzieci, czy może ojcowie? Gdzie są ich alimenty? Wszystkim żal dzieci ale prawda jest taka, że to matka naraziła ich na taki los! Poza tym co z rodzinami, które od lat czekają w kolejce na mieszkania socjalne, ich los również nie jest różowy!? Ta pani zajęła ich miejsce! Wiązała się z przypadkowymi mężczyznami, nie pracowała i nie płaciła czynszu! Do kogo więc teraz ma pretensję? Uczy od małego dzieci, że wszystko jej się należy, żyje roszczeniowo bez żanej odpowiedzialności! Tej pani nie jest mi żal, żal mi kobiet pracujących od świtu do nocy, które zarabiją aby opłacić czynsz i nakarmić dzieci, żal mi tych, którzy latami czekają na mieszkanie, bo nie stać ich na kredyt,

.



Tak jak ja pracuje na kredyt, na utrzymanie mieszkania na jedzenie i nikt mi nie daje i nie zarabiam milionów tylko mam kilka prac i jednego dnia w dwóch pracach pracuje, i nie mając dnia wolnego w tygodniu....i nikt mi nic za darmo nie daje :/
.



Tak jak ja pracuje na kredyt, na utrzymanie mieszkania na jedzenie i nikt mi nie daje i nie zarabiam milionów tylko mam kilka prac i jednego dnia w dwóch pracach pracuje, i nie mając dnia wolnego w tygodniu....i nikt mi nic za darmo nie daje :/ rozwiń
Avatar
aaaaa / 28 stycznia 2015 r. o 23:55
[quote name="obrońca" post="993204" timestamp="1422471665"]Dupku bronisz się i urzędasów , bo poczuwsz się do winy , jesteś jednym z nich , i tylko szpanować na salonach potrafisz po za tym nic. Udajesz że coś robisz, a najlepiej ci wychodzi picie czrnej lury zwanej kawą.[/quotedo]dokladnie,z ukrainy przywoza ludzi i zapewniaja im byt a samotna matke zgnoic najlepiej.pieprzona Polska[quote name="magda" post="993103" timestamp="1422458643"]jesli nie masz nic mądrego do napisania to nie wypowiadaj sie !!!!!!!!!!!
[/quote]o ja co za zryty beret!Krowa to jestes ty i to ze zgabczeniem mozgu
[quote name="obrońca" post="993204" timestamp="1422471665"]Dupku bronisz się i urzędasów , bo poczuwsz się do winy , jesteś jednym z nich , i tylko szpanować na salonach potrafisz po za tym nic. Udajesz że coś robisz, a najlepiej ci wychodzi picie czrnej lury zwanej kawą.[/quotedo]dokladnie,z ukrainy przywoza ludzi i zapewniaja im byt a samotna matke zgnoic najlepiej.pieprzona Polska[quote name="magda" post="993103" timestamp="1422458643"]jesli nie masz nic mądrego do napisania to nie wypowiadaj sie !!!!!!!!!!!
[/quote]o ja co za zryty b... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hrubieszów. Gol za golem, grosz do grosza. Piłkarze grali dla Iwony

Hrubieszów. Gol za golem, grosz do grosza. Piłkarze grali dla Iwony

8 tys. 670 złotych sprawy nie załatwia, bo na leczenie 33-latki z Werbkowic w klinice w Barcelonie potrzeba ok. 2 mln zł. Ale ta kwota, zebrana podczas niedzielnego turnieju piłkarskiego w Hrubieszowie, to jednak spora cegiełka w zbiórce, która wciąż trwa

Lublin. Senator Bury chce rozmawiać o spalarniach

Lublin. Senator Bury chce rozmawiać o spalarniach

Plany związane z budową w Lublinie i regionie kilku spalarni śmieci będą głównym tematem kolejnej edycji Kongresu Rad Dzielnic. Spotkanie po raz drugi organizuje senator Polski 2050 Jacek Bury

Wystawa fotografii Grzegorza Jankowskiego
6 lutego 2023, 17:00

Wystawa fotografii Grzegorza Jankowskiego

W poniedziałek, 6 lutego o godz. 17 w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Braci Wieniawskich 5) zostanie zorganizowany wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Jankowskiego "Cztery pory roku w dolinie".

„Straciłam pieniądze i mam kredyt, którego nie zaciągnęłam”. Uwaga na oszustów internetowych
wideo
film

„Straciłam pieniądze i mam kredyt, którego nie zaciągnęłam”. Uwaga na oszustów internetowych

Rekordziści stracili z kont dziesiątki tysięcy złotych, niektórzy muszą spłacać kredyty, których nigdy nie zaciągali. Jak ustrzec się przed oszustami działającymi na platformach sprzedażowych? Sprzedaż używanych rzeczy przez internet cieszy się rosnącą popularnością. Coraz częściej pojawiają się też informacje o osobach, które nie tylko nie otrzymały zapłaty za sprzedane przedmioty, ale straciły duże pieniądze.

PKP. Pociągi Lublin – Warszawa przyśpieszą. Podróż będzie krótsza

PKP. Pociągi Lublin – Warszawa przyśpieszą. Podróż będzie krótsza

Nie ponad dwie godziny, ale mniej będzie trwała podróż pociągiem pośpiesznym z Lublina do Warszawy. Wiemy od kiedy.

Nie żyje Edward Jankowski, były trener piłkarek ręcznych z Lublina

Nie żyje Edward Jankowski, były trener piłkarek ręcznych z Lublina

W wieku 72 lat zmarł Edward Jankowski, były trener piłkarek ręcznych Montexu, SPR i MKS, który w klubie z Lublina przepracował ponad 25 lat.

Casademont Saragossa – Polski Cukier AZS UMCS 58:50. Koniec europejskiego snu

Casademont Saragossa – Polski Cukier AZS UMCS 58:50. Koniec europejskiego snu

Polski Cukier AZS UMCS przegrał w Saragossie i odpadł z rozgrywek EuroCup. Lublinianki jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania były w kolejnej rundzie. Niestety, ostatnią kwartę przegrały 12:22 i cały mecz 50:58.

Lublin. Startuje loteria podatkowa. Za rozliczenie PIT jest do wygrania samochód

Lublin. Startuje loteria podatkowa. Za rozliczenie PIT jest do wygrania samochód

Już po raz piąty startuje akcja „Rozlicz PIT w Lublinie”. Na tych, którzy wezmą w niej udział czekają nagrody pieniężne, a główną nagrodą jest Suzuki Swift Hybrid

Lubelskie. Jutro rolnicy zablokują drogi
galeria

Lubelskie. Jutro rolnicy zablokują drogi

Kierowcy ciężarówek w czwartek i piątek nie przejadą przez przejścia w Hrebennem i Dorohusku. Rolnicy organizują protest w sprawie niekontrolowanego importu złej jakości zboża z Ukrainy.

Do Lublina już nie przyjeżdżają romantycy. Rekordowa liczba turystów

Do Lublina już nie przyjeżdżają romantycy. Rekordowa liczba turystów