Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2011 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Koniec lubelskiej 3. Brygady Zmechanizowanej

0 12 A A
Pod koniec 2009 r. żołnierze wyprowadzili się z koszar na Majdanku (Archiwum)
Pod koniec 2009 r. żołnierze wyprowadzili się z koszar na Majdanku (Archiwum)

Dziś jednostka oficjalnie odda swój sztandar, a od poniedziałku zastąpi ją Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To ostatni etap reorganizacji brygady. Pod koniec 2009 r. żołnierze wyprowadzili się z koszar na Majdanku. Wojsko przejęło wynajmowane pomieszczenia przy ul. Radziszewskiego. Teraz działa tam sekcja szkolenia żołnierzy. Ci stacjonowali ostatnio głównie w kompleksie przy ul. Kruczkowskiego w Lublinie, a także w garnizonach w Chełmie i Zamościu.

W tym roku te dwa ostatnie garnizony przeszły pod dowództwo 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej k. Warszawy. A żołnierze brygady pozostali tylko w Lublinie. – Teraz na bazie 3. Brygady zostanie sformowana polska część Międzynarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej – informuje kpt. Dariusz Drączkowski, oficer prasowy lubelskiej jednostki. W 2009 r. ministrowie obrony tych państw podpisali list intencyjny w tej sprawie.

W Lublinie będzie stacjonować sztab (przy ul. Radziszewskiego) oraz batalion dowodzenia (przy ul. Kruczkowskiego) międzynarodowej jednostki. W sztabie znajdzie się ok. 50 żołnierzy, w batalionie – ok. 250.
Co z pozostałymi, którzy do tej pory służyli w Lublinie (teraz jest ich ok. 500)? – Żaden żołnierz nie pozostał bez propozycji pracy – zapewnia kpt. Drączkowski. – Część wejdzie w struktury brygady międzynarodowej, część zostanie przeniesiona do Chełma i Zamościa, a część do innych jednostek w kraju.

Dowódcą międzynarodowej jednostki zostanie płk Andrzej Kupis. Razem ze sztabem nowej brygady zacznie urzędowanie od poniedziałku. Dziś sztandar 3. Brygady oficjalnie złoży jej dotychczasowy dowódca gen. bryg. Jan Brzozowski. Według zapowiedzi ministra obrony Bogdana Klicha, międzynarodowa brygada ma w pełni zacząć działać do 2013 r. W Lublinie pojawią się przedstawiciele wojsk z obu krajów, a ich żołnierze będą stacjonować w garnizonach na terenie Litwy i Ukrainy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaro / 18 czerwca 2011 o 15:10
0
[quote name='jaro' timestamp='1308402143' post='491062']
Tak właśnie zakończyła żywot 3Brygada w imię ratowania jednostek wokół Warszawki.Żeby nieudolni decydenci /generałowie/ mieli bliżej na kontrolę.Motłoch /podoficerowie i oficerowie młodsi/rozpędzono po całej Polsce , bo oni i ich rodziny tu się zupełnie nie liczyli. Zniszczono coś co charyzmatyczni dowódcy tworzyli tu przez kilka lat.Przykro patrzeć na to żołnierzowi rezerwiście który w tej brygadzie i Lublinie przesłużył 30 lat.
[/quote]Taka jest prawda ze za 3-4 lata zlikwidują i tą śmieszną nowo powstałą brygadę w imię czegoś tam bo zmieni się rząd i doktryna obronna. Przerabialismy to już w Lublinie i nie tylko kilka razy.
[quote name='jaro' timestamp='1308402143' post='491062']
Tak właśnie zakończyła żywot 3Brygada w imię ratowania jednostek wokół Warszawki.Żeby nieudolni decydenci /generałowie/ mieli bliżej na kontrolę.Motłoch /podoficerowie i oficerowie młodsi/rozpędzono po całej Polsce , bo oni i ich rodziny tu się zupełnie nie liczyli. Zniszczono coś co charyzmatyczni dowódcy tworzyli tu przez kilka lat.Przykro patrzeć na to żołnierzowi rezerwiście który w tej brygadzie i Lublinie przesłużył 30 lat.
[/quote]Taka jest p... rozwiń
Avatar
jaro / 18 czerwca 2011 o 15:02
0
Tak właśnie zakończyła żywot 3Brygada w imię ratowania jednostek wokół Warszawki.Żeby nieudolni decydenci /generałowie/ mieli bliżej na kontrolę.Motłoch /podoficerowie i oficerowie młodsi/rozpędzono po całej Polsce , bo oni i ich rodziny tu się zupełnie nie liczyli. Zniszczono coś co charyzmatyczni dowódcy tworzyli tu przez kilka lat.Przykro patrzeć na to żołnierzowi rezerwiście który w tej brygadzie i Lublinie przesłużył 30 lat.
Avatar
bilgoraj - / 17 czerwca 2011 o 16:28
0
Rządy PO czy to rzady prorzadzace z etką Polaka patrioty .Dlaczego nie likwiduja jednostek na zachodniej Polsce tylko w biednym regionie Lubelszczyzny .Widac gołym okiem jak jest zamykane niszczone przenoszone do innych regionów wszystko co na Lubelszczyznie kiedys było oby ci panowie w zyciu zalacili za destrukcje Lubelszczyzny .Precz z PEŁO .
Avatar
Zawsze Polak / 17 czerwca 2011 o 12:39
0
Skoro ministrem obrony jest psychiatra, to wszystkiego się można spodziewać. Jeśli "władza" nie może zapewnić nam bezpieczeństwa, to organizujemy się oddolnie. http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=350:nowe-struktury-onr&catid=1:gowne-informacje ; http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=348:o-koniecznoci-powszechnej-suby-wojskowej&catid=55:inne . Wygląda na to, że Polacy (przynajmniej ich część) mają instynkt samozachowawczy. A może to po prostu ZDROWY ROZSĄDEK ?
Avatar
wielkopolanin / 17 czerwca 2011 o 12:18
0
W Lublinie nie będzie nawet wojska .Miasto oskubane z czego się da .Osłabienie obronnosci kraju i destrukcji nastę puje cd .O Polsko jakich ty masz rzadzacych w tym kraju .Lubelszczyzna na łopatkch tylko obiiecanki ze za 30 lat wykonamy co niecu na tym terenie.Najgorszy okres regionu Lubelskiego od 100 lat,jeszcze nigdy tak Lubelskie nie lezało w kazdej dziedzinie zycia.Wadza jest tylko w Gdansku i Wawie -robią co chcą.Tm nic nie pada tylko Przybywa geniuszy?.
Avatar
alex joe / 17 czerwca 2011 o 12:14
0
[quote name='Myszka z Wawy' timestamp='1308305138' post='490615']
Panie klich czy jak tam ci pajacu na imie najlepiej wysadz miasto w powietrze i oddaj je wszystko
zamykacie w tym miescie żone tez oddasz?
Nadajesz sie z grabarczykiem do tych funkcji a ten drugi to wogóle do tarcia chrzanu się nadaje
jakie wy szkoły kończycie
[/quote]

Tak niestety wygląda rządzenie w wykonaniu peło. Likwidacja wszystkiego. Już wkrótce między Bugiem, a Wisłą będzie tylko kilkuset żołnierzy. Jakiś pijany generał z Łucka czy Lwowa może zająć Lubelszczyznę w try miga. Smutne to.
[quote name='Myszka z Wawy' timestamp='1308305138' post='490615']
Panie klich czy jak tam ci pajacu na imie najlepiej wysadz miasto w powietrze i oddaj je wszystko
zamykacie w tym miescie żone tez oddasz?
Nadajesz sie z grabarczykiem do tych funkcji a ten drugi to wogóle do tarcia chrzanu się nadaje
jakie wy szkoły kończycie
[/quote]

Tak niestety wygląda rządzenie w wykonaniu peło. Likwidacja wszystkiego. Już wkrótce między Bugiem, a Wisłą będzie tylko kilkuset żołnierzy. J... rozwiń
Avatar
Myszka z Wawy / 17 czerwca 2011 o 12:05
0
Panie klich czy jak tam ci pajacu na imie najlepiej wysadz miasto w powietrze i oddaj je wszystko
zamykacie w tym miescie żone tez oddasz?
Nadajesz sie z grabarczykiem do tych funkcji a ten drugi to wogóle do tarcia chrzanu się nadaje
jakie wy szkoły kończycie
Avatar
jon / 17 czerwca 2011 o 11:51
0
niech żyje odwieczna przyjaźń polsko-ukraińska !
Avatar
LUBLINIANIN / 17 czerwca 2011 o 11:08
0
WSPANIALE!!!!POWITAMY I UGOŚCIMY POTOMKÓW SZAULISÓW I BANDEROWCÓW!!!!!!
Avatar
Żołnierz / 17 czerwca 2011 o 10:38
0
To straszne!
Avatar
jaro / 18 czerwca 2011 o 15:10
0
[quote name='jaro' timestamp='1308402143' post='491062']
Tak właśnie zakończyła żywot 3Brygada w imię ratowania jednostek wokół Warszawki.Żeby nieudolni decydenci /generałowie/ mieli bliżej na kontrolę.Motłoch /podoficerowie i oficerowie młodsi/rozpędzono po całej Polsce , bo oni i ich rodziny tu się zupełnie nie liczyli. Zniszczono coś co charyzmatyczni dowódcy tworzyli tu przez kilka lat.Przykro patrzeć na to żołnierzowi rezerwiście który w tej brygadzie i Lublinie przesłużył 30 lat.
[/quote]Taka jest prawda ze za 3-4 lata zlikwidują i tą śmieszną nowo powstałą brygadę w imię czegoś tam bo zmieni się rząd i doktryna obronna. Przerabialismy to już w Lublinie i nie tylko kilka razy.
[quote name='jaro' timestamp='1308402143' post='491062']
Tak właśnie zakończyła żywot 3Brygada w imię ratowania jednostek wokół Warszawki.Żeby nieudolni decydenci /generałowie/ mieli bliżej na kontrolę.Motłoch /podoficerowie i oficerowie młodsi/rozpędzono po całej Polsce , bo oni i ich rodziny tu się zupełnie nie liczyli. Zniszczono coś co charyzmatyczni dowódcy tworzyli tu przez kilka lat.Przykro patrzeć na to żołnierzowi rezerwiście który w tej brygadzie i Lublinie przesłużył 30 lat.
[/quote]Taka jest p... rozwiń
Avatar
jaro / 18 czerwca 2011 o 15:02
0
Tak właśnie zakończyła żywot 3Brygada w imię ratowania jednostek wokół Warszawki.Żeby nieudolni decydenci /generałowie/ mieli bliżej na kontrolę.Motłoch /podoficerowie i oficerowie młodsi/rozpędzono po całej Polsce , bo oni i ich rodziny tu się zupełnie nie liczyli. Zniszczono coś co charyzmatyczni dowódcy tworzyli tu przez kilka lat.Przykro patrzeć na to żołnierzowi rezerwiście który w tej brygadzie i Lublinie przesłużył 30 lat.
Avatar
bilgoraj - / 17 czerwca 2011 o 16:28
0
Rządy PO czy to rzady prorzadzace z etką Polaka patrioty .Dlaczego nie likwiduja jednostek na zachodniej Polsce tylko w biednym regionie Lubelszczyzny .Widac gołym okiem jak jest zamykane niszczone przenoszone do innych regionów wszystko co na Lubelszczyznie kiedys było oby ci panowie w zyciu zalacili za destrukcje Lubelszczyzny .Precz z PEŁO .
Avatar
Zawsze Polak / 17 czerwca 2011 o 12:39
0
Skoro ministrem obrony jest psychiatra, to wszystkiego się można spodziewać. Jeśli "władza" nie może zapewnić nam bezpieczeństwa, to organizujemy się oddolnie. http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=350:nowe-struktury-onr&catid=1:gowne-informacje ; http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=348:o-koniecznoci-powszechnej-suby-wojskowej&catid=55:inne . Wygląda na to, że Polacy (przynajmniej ich część) mają instynkt samozachowawczy. A może to po prostu ZDROWY ROZSĄDEK ?
Avatar
wielkopolanin / 17 czerwca 2011 o 12:18
0
W Lublinie nie będzie nawet wojska .Miasto oskubane z czego się da .Osłabienie obronnosci kraju i destrukcji nastę puje cd .O Polsko jakich ty masz rzadzacych w tym kraju .Lubelszczyzna na łopatkch tylko obiiecanki ze za 30 lat wykonamy co niecu na tym terenie.Najgorszy okres regionu Lubelskiego od 100 lat,jeszcze nigdy tak Lubelskie nie lezało w kazdej dziedzinie zycia.Wadza jest tylko w Gdansku i Wawie -robią co chcą.Tm nic nie pada tylko Przybywa geniuszy?.
Avatar
alex joe / 17 czerwca 2011 o 12:14
0
[quote name='Myszka z Wawy' timestamp='1308305138' post='490615']
Panie klich czy jak tam ci pajacu na imie najlepiej wysadz miasto w powietrze i oddaj je wszystko
zamykacie w tym miescie żone tez oddasz?
Nadajesz sie z grabarczykiem do tych funkcji a ten drugi to wogóle do tarcia chrzanu się nadaje
jakie wy szkoły kończycie
[/quote]

Tak niestety wygląda rządzenie w wykonaniu peło. Likwidacja wszystkiego. Już wkrótce między Bugiem, a Wisłą będzie tylko kilkuset żołnierzy. Jakiś pijany generał z Łucka czy Lwowa może zająć Lubelszczyznę w try miga. Smutne to.
[quote name='Myszka z Wawy' timestamp='1308305138' post='490615']
Panie klich czy jak tam ci pajacu na imie najlepiej wysadz miasto w powietrze i oddaj je wszystko
zamykacie w tym miescie żone tez oddasz?
Nadajesz sie z grabarczykiem do tych funkcji a ten drugi to wogóle do tarcia chrzanu się nadaje
jakie wy szkoły kończycie
[/quote]

Tak niestety wygląda rządzenie w wykonaniu peło. Likwidacja wszystkiego. Już wkrótce między Bugiem, a Wisłą będzie tylko kilkuset żołnierzy. J... rozwiń
Avatar
Myszka z Wawy / 17 czerwca 2011 o 12:05
0
Panie klich czy jak tam ci pajacu na imie najlepiej wysadz miasto w powietrze i oddaj je wszystko
zamykacie w tym miescie żone tez oddasz?
Nadajesz sie z grabarczykiem do tych funkcji a ten drugi to wogóle do tarcia chrzanu się nadaje
jakie wy szkoły kończycie
Avatar
jon / 17 czerwca 2011 o 11:51
0
niech żyje odwieczna przyjaźń polsko-ukraińska !
Avatar
LUBLINIANIN / 17 czerwca 2011 o 11:08
0
WSPANIALE!!!!POWITAMY I UGOŚCIMY POTOMKÓW SZAULISÓW I BANDEROWCÓW!!!!!!
Avatar
Żołnierz / 17 czerwca 2011 o 10:38
0
To straszne!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 15

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!