Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2015 r.
21:20

Kierowcy skarżą się na korki na skrzyżowaniu w Konopnicy. Urzędnicy: Lepiej się nie dało

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 77 A A
Efekty przebudowy skrzyżowania, która kosztowała 2,5 miliona zł. Poniedziałek, godz. 19.15
Efekty przebudowy skrzyżowania, która kosztowała 2,5 miliona zł. Poniedziałek, godz. 19.15

Suchej nitki nie pozostawiają kierowcy na osobach odpowiedzialnych za przebudowę skrzyżowania al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką nr 747. Korki obok nowej sygnalizacji sięgają aż do Tesco, a tiry mają problem ze zmieszczeniem się na wąskich pasach ruchu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sygnalizacja miała przede wszystkim ułatwić kierowcom jadącym od Bełżyc drogą 747 skręt w lewo w stronę Lublina, bo manewr ten nie był ani łatwy, ani bezpieczny. Samorządy Lublina, województwa i Konopnicy wspólnie wyłożyły pieniądze na zmianę kształtu skrzyżowania i ustawienie świateł. Z jakim pożytkiem?

Wystarczyło, że w piątek po południu włączono nową sygnalizację i od razu na wylotówce utworzyły się duże zatory. Tak duże, że kierowanie ruchem postanowiła przejąć policja. Także wczoraj główna droga zmieniła się w wielki korek. Kolejka samochodów wyjeżdżających z Lublina znów zaczynała się na wysokości hipermarketu Tesco.

Mimo to Ratusz nie ma sobie nic do zarzucenia. – Od początku było wiadomo, że sygnalizacja ułatwi wyjazd kierowcom jadącym od strony Bełżyc, a przytrzyma samochody poruszające się krajową „dziewiętnastką” – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Wielu kierowców podkreśla, że zamiast stawiać sygnalizację należałoby zbudować tu rondo. Ale na to urzędnicy się nie zdecydowali. Dlaczego? – Budowa ronda nie obyłaby się bez wyburzania budynków. To wygenerowałoby zdecydowanie wyższe koszty i pozbawiło ludzi domów – stwierdza Kieliszek.

Ale to nie koniec zarzutów stawianych przez kierowców. Poważny problem mają ciężarówki, bo wyznaczone na drodze 747 pasy ruchu (jeden w lewo, drugi w prawo) przed samym skrzyżowaniem z „dziewiętnastką” mają szerokość zaledwie 3 metrów. Do takiej samej szerokości zwęża się z 6 metrów pas dla wjeżdżających na drogę wojewódzką. – Kierowcy ciężarówek muszą dosłownie składać lusterka – skarży się nasz Czytelnik.

Także w tej sprawie Ratusz uważa, że zrobił co mógł i że postąpił słusznie. – Wszystko jest zgodne z przepisami, które w tej sytuacji pozwalają nam na zawężenie pasów ruchu do 3 metrów – mówi Kieliszek. Z jakiego powodu nie zdecydowano się na szersze pasy? – Nie było sensu robić szerszych, bo za parę miesięcy, po otwarciu południowej obwodnicy Lublina, droga 747 zostanie zdegradowana do klasy drogi zbiorczej. I od razu pod kątem tej klasy została zaprojektowana ta droga – broni urzędników Kieliszek.

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 20:11
0
karol.kieliszek@lublin.eu zapraszam do przesłania pozdrowień karolowi
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 20:05
0
chętnie poznałbym nazwisko tego BARANA który zaprojektował tą sygnalizację.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 16:04
0
Witam -jako ekspert od swiatel popieram mozliwosc budowy petli indukcyjnych na 747 z tyze dwoch-jedna blisko skrzyzowania ,a druga 200 m wczesniej,aby sterownik policzyl ile pojazdow juz jest na tej podporzadkowanej Budujac tylko jedna petle przed skrzyzowaniem jest bez sensu gdyz swiatla zmienialy by sie tylko dla 1 auta Bez sensu Ponadto sterownik mozna dowolnie programowac -to taki komputer Najlepsze natomiast rozwiazanie to budowa dwu poziomowego skrzyzowania i po krzyku Troche drozej,ale spokoj na wieki Nie myslcie,ze budowa sygnalizacji jest niedroga...ha,ha Projekt kosztuje setki tysiecy do kilku milionow w zaleznosci od wielkosci skrzyzowania -zobacz np skrzyzowanie podwojne a nawet potrojne-Solidarnosci-kompozytorow-Lubomelska To byl koszt!!!! Budowalem je z kolegami Notabene to bylo pierwsze skrzyzowanie wedlug unujnych dyrektyw Gdzie po uruchomieniu doslownie co 20min byly kraksy,wypadki,a na koniec smiertelny wypadek-Nawet kierowcy zawodowi w tym autobusow ruszali na czerwonym swietle patrzac na sygnalizator nie tuz obok nich-PIERWSZY tylko ten przed nimi na rondzie To byl szok Urzednicy nie chcieli ustapic To byl koszmar!!!!!!!!! cd potem budowai materialy i sa juz miliony zl nawet na malym skrzyzowaniu Drugi temat to budowa sieci dla trolejbusow Coz za nieekonomiczny i nieekologiczne rozwiazanie!!!!! Po co wydawac setki milionow na siec,ktora potem trzeba dogladac i reperowac podczas gdy sa obecnie autobusy na gaz,wodor i co kto chce! Trolejbus jedzie raz na 20 min,ndal jest na uwiezi i nadal spadaja palaki, powietrze tez jest nadal zatrute bo prad musi byc wyprodukowany w ELEKTROWNI NA WEGIEL!!!!!!!!!!! Na dodatek zeszpecenie na wieki krajbraz miasta i dodatkowe niebezpieczenstwo smiertelnego zejscia w razie kolizji -mam na mysli slupy-TYSIACE SLUPOW! sA REGIONY GDZIE WYCINA SIE DRZEWA z poboczy bo to dodatkowe ryzyko dla kierowcow Jezeli chcesz podisac petycje o zatrzymaniu dalszej rozbudowy trolejbusow w Lublinie napisz na email: krzycho@autograf.pl Walczmy z tym b urzednicy sa skorumpowani-tak oni nie sa glupi ,to korupcja! Przypominam ze Lublin ma dlug w wysokosci MILIARDA ZLOTYCH!!!!!!!!!!!!! zATEM PODWYZKA PODATKI NIEUNIKNIONE pOZdrawiam wszystkich trzezwo myslacych!
Witam -jako ekspert od swiatel popieram mozliwosc budowy petli indukcyjnych na 747 z tyze dwoch-jedna blisko skrzyzowania ,a druga 200 m wczesniej,aby sterownik policzyl ile pojazdow juz jest na tej podporzadkowanej Budujac tylko jedna petle przed skrzyzowaniem jest bez sensu gdyz swiatla zmienialy by sie tylko dla 1 auta Bez sensu Ponadto sterownik mozna dowolnie programowac -to taki komputer Najlepsze natomiast rozwiazanie to budowa dwu poziomowego skrzyzowania i po krzyku Troche drozej,ale spokoj na wieki Nie myslcie,ze budowa sygnalizac... rozwiń
Avatar
szofer / 9 listopada 2015 o 15:47
0

Jak urządzili światła na Turystycznej z Kasprowicza to korki sięgały Dworku Grafa ,a od strony Łęcznej okolo 6 km do Łuszczowa,obecnie okresowo wyłączają  i świeci pulsująco pomarańczowe.Korków nie ma z Kasprowicza jakoś wjeżdżają nie ma stluczek.

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 15:21
0
Wystarczy zrobić światła bezkolizyjne. Ze strony Bełżyc zapala się zielone kiedy auto podjeżdża do skrzyżowania. W innym przypadku non stop zielone na krajowej 19 tce.
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 19:02
0

Nic nie robić źle, zrobić coś też źle, dajcie spokój skrzyżowanie zmieniło się nie do poznania, wreszcie prawdziwe przejścia dla pieszych, oświetlenie i włączyć się do ruchu można spokojnie od strony Belżyc, a że czasami korki to wszędzie się może zdarzyć. Pozdrawiam pracowników UM, nie martwcie się nie wszyscy tak myślą jak moi przedmówcy :)

zmartwię cię - poza tobą i zadowolonymi z siebie głąbami z um NIKT nie myśli tak jak wy - że to się "może zdarzyć", że nie wolno krytykować władzy, że "nie dało się lepiej" - to są wszystko tłumaczenia k retynów dla k retynów.

. Ja jestem bardzo zadowolona i wreszcie czuję się na tym odcinku bezpiecznie a, że czasem trzeba dłużej postać - bezpieczeństwo jazdy jest warte tej ceny!!!

to może wyjmij ze swojej kieszeni 2.5 miliona jak  żeś taka chojna.... Albo przesiądź się w komunikację zbiorową jeżeli się boisz/nie umiesz jeździć.

to może wyjmij ze swojej kieszeni 2.5 miliona jak  żeś taka chojna.... Albo przesiądź się w komunikację zbiorową jeżeli się boisz/nie umiesz jeździć.

rozwiń
Avatar
zib / 7 listopada 2015 o 13:24
0

10 min na przejazd główną, 2 min na podoprządkowane i po sprawie.

Avatar
beata / 5 listopada 2015 o 22:53
0

I po co kochani kierowcy wylewacie te swoje żale?,tak tak po co wylewacie teraz te swoje żale.Sokoro sami jesteście winni zaistniałej sytuacji,jeśli jeden z drugim jadąc 19-tką w kierunku Rzeszowa czy Lublina byście póścili jeden czy dwa samochody z 747 w strone Lublina a przy tym korona by wam z głowy nie spadła,to kierowcy jadący od Bełżyc w kierunku lublina nie stali by jak ch*j na weselu,licząc na to czy jeden czy drugi łaskawca pozwoli im sie włączyć do ruchu z drogi podporządkowanej.I dzięki temu nie było by teraz tematu świateł w Konopnicy lub ewentualnego ronda a tak no cóż sory memory ale sami sobie na to zapracowaliście.

popieram, sama tam stałam bardzo wiele razy i liczyłam, że ktoś się zlituje i wpuści mnie na 19-tkę i tu musze powiedzieć, że najczęściej byli to kierowcy tirów lub dostawczaków a osobówki - cóż szkoda gadać. Najlepiej zamknąć wyjazd z 747 bo przecież blokuje się wyjazd  z wielkiego miasta dla wielkich mieszczuchów, dla których 5 minut w korku to straszna tragedia. Sorry, jeżdżę tamtędy codziennie właśnie 19- tką i od włączenia świateł stoję tam najwyżej dwie , trzy minuty za wyjątkiem dwóch pierwszych dni kiedy włączono światła. Ja jestem bardzo zadowolona i wreszcie czuję się na tym odcinku bezpiecznie a, że czasem trzeba dłużej postać - bezpieczeństwo jazdy jest warte tej ceny!!!

popieram, sama tam stałam bardzo wiele razy i liczyłam, że ktoś się zlituje i wpuści mnie na 19-tkę i tu musze powiedzieć, że najczęściej byli to kierowcy tirów lub dostawczaków a osobówki - cóż szkoda gadać. Najlepiej zamknąć wyjazd z 747 bo przecież blokuje się wyjazd  z wielkiego miasta dla wielkich mieszczuchów, dla których 5 minut w korku to straszna tragedia. Sorry, jeżdżę tamtędy codziennie właśnie 19- tką i od włączenia świateł stoję tam najwyżej dwie , trzy minuty za wyjątkiem dwóch pierwszych dni kiedy włączon... rozwiń

Avatar
góral / 5 listopada 2015 o 15:18
0

Panie prezydencie Żuk, niech Pan w końcu zdymisjonuje tego szkodnika Kieliszka. Czego się nie dotknie to totalna klapa. Dzięki Panu tyle się dzieje w Lublinie, jak nigdy wcześniej. Ale takie nieprzemyślane decyzje jak to skrzyżowanie na rok przed otwarciem obwodnicy to krecia robota. Wywalone w błoto miliony, zagotowani kierowcy potencjalni Pana wyborcy tego nie zapomną. Zwłaszcza że to nie pierwsze pseudo ulepszenie organizacji ruchu w naszym mieście pod nieudacznym nadzorem Kieliszka. Żaden artykuł nie ma tyle komentarzy co ten co świadczy o wadze problemu.

Ja to się dziwię, że jeszcze Pan Kieliszek nie podał nikogo z was do sądu za zniesławienie. Czy naprawdę jesteście tak umysłowo ograniczeni, że uważacie że on odpowiada za jakąkolwiek inwestycję? Otóż muszę was zmartwić. http://www.um.lublin.pl:443/um/index.php?t=200&id=76263

Pracownik biura prasowego jest tylko od tłumaczenia wyników pracy ratusza przed środkami masowego przekazu. Odpowiadać może tylko za sposób wyrażania myśli, błędy językowe itp. Za sprawy merytoryczne odpowiadają dyrektorzy poszczególnych departamentów na czele z prezydentami.

Ja to się dziwię, że jeszcze Pan Kieliszek nie podał nikogo z was do sądu za zniesławienie. Czy naprawdę jesteście tak umysłowo ograniczeni, że uważacie że on odpowiada za jakąkolwiek inwestycję? Otóż muszę was zmartwić. http://www.um.lublin.pl:443/um/index.php?t=200&id=76263

Pracownik biura prasowego jest tylko od tłumaczenia wyników pracy ratusza przed środkami masowego przekazu. Odpowiadać może tylko za sposób wyrażania myśli, błędy językowe itp. Za sprawy merytoryczne odpowiadają dyrektorzy poszczególnych depa... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 17:05
0
Dało by sie gdyby w porę pomysleć A wystarczyło przerzucić nitkę z Motycz góra w lewo i po ptokach!!!!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 20:11
0
karol.kieliszek@lublin.eu zapraszam do przesłania pozdrowień karolowi
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 20:05
0
chętnie poznałbym nazwisko tego BARANA który zaprojektował tą sygnalizację.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 16:04
0
Witam -jako ekspert od swiatel popieram mozliwosc budowy petli indukcyjnych na 747 z tyze dwoch-jedna blisko skrzyzowania ,a druga 200 m wczesniej,aby sterownik policzyl ile pojazdow juz jest na tej podporzadkowanej Budujac tylko jedna petle przed skrzyzowaniem jest bez sensu gdyz swiatla zmienialy by sie tylko dla 1 auta Bez sensu Ponadto sterownik mozna dowolnie programowac -to taki komputer Najlepsze natomiast rozwiazanie to budowa dwu poziomowego skrzyzowania i po krzyku Troche drozej,ale spokoj na wieki Nie myslcie,ze budowa sygnalizacji jest niedroga...ha,ha Projekt kosztuje setki tysiecy do kilku milionow w zaleznosci od wielkosci skrzyzowania -zobacz np skrzyzowanie podwojne a nawet potrojne-Solidarnosci-kompozytorow-Lubomelska To byl koszt!!!! Budowalem je z kolegami Notabene to bylo pierwsze skrzyzowanie wedlug unujnych dyrektyw Gdzie po uruchomieniu doslownie co 20min byly kraksy,wypadki,a na koniec smiertelny wypadek-Nawet kierowcy zawodowi w tym autobusow ruszali na czerwonym swietle patrzac na sygnalizator nie tuz obok nich-PIERWSZY tylko ten przed nimi na rondzie To byl szok Urzednicy nie chcieli ustapic To byl koszmar!!!!!!!!! cd potem budowai materialy i sa juz miliony zl nawet na malym skrzyzowaniu Drugi temat to budowa sieci dla trolejbusow Coz za nieekonomiczny i nieekologiczne rozwiazanie!!!!! Po co wydawac setki milionow na siec,ktora potem trzeba dogladac i reperowac podczas gdy sa obecnie autobusy na gaz,wodor i co kto chce! Trolejbus jedzie raz na 20 min,ndal jest na uwiezi i nadal spadaja palaki, powietrze tez jest nadal zatrute bo prad musi byc wyprodukowany w ELEKTROWNI NA WEGIEL!!!!!!!!!!! Na dodatek zeszpecenie na wieki krajbraz miasta i dodatkowe niebezpieczenstwo smiertelnego zejscia w razie kolizji -mam na mysli slupy-TYSIACE SLUPOW! sA REGIONY GDZIE WYCINA SIE DRZEWA z poboczy bo to dodatkowe ryzyko dla kierowcow Jezeli chcesz podisac petycje o zatrzymaniu dalszej rozbudowy trolejbusow w Lublinie napisz na email: krzycho@autograf.pl Walczmy z tym b urzednicy sa skorumpowani-tak oni nie sa glupi ,to korupcja! Przypominam ze Lublin ma dlug w wysokosci MILIARDA ZLOTYCH!!!!!!!!!!!!! zATEM PODWYZKA PODATKI NIEUNIKNIONE pOZdrawiam wszystkich trzezwo myslacych!
Witam -jako ekspert od swiatel popieram mozliwosc budowy petli indukcyjnych na 747 z tyze dwoch-jedna blisko skrzyzowania ,a druga 200 m wczesniej,aby sterownik policzyl ile pojazdow juz jest na tej podporzadkowanej Budujac tylko jedna petle przed skrzyzowaniem jest bez sensu gdyz swiatla zmienialy by sie tylko dla 1 auta Bez sensu Ponadto sterownik mozna dowolnie programowac -to taki komputer Najlepsze natomiast rozwiazanie to budowa dwu poziomowego skrzyzowania i po krzyku Troche drozej,ale spokoj na wieki Nie myslcie,ze budowa sygnalizac... rozwiń
Avatar
szofer / 9 listopada 2015 o 15:47
0

Jak urządzili światła na Turystycznej z Kasprowicza to korki sięgały Dworku Grafa ,a od strony Łęcznej okolo 6 km do Łuszczowa,obecnie okresowo wyłączają  i świeci pulsująco pomarańczowe.Korków nie ma z Kasprowicza jakoś wjeżdżają nie ma stluczek.

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 15:21
0
Wystarczy zrobić światła bezkolizyjne. Ze strony Bełżyc zapala się zielone kiedy auto podjeżdża do skrzyżowania. W innym przypadku non stop zielone na krajowej 19 tce.
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 19:02
0

Nic nie robić źle, zrobić coś też źle, dajcie spokój skrzyżowanie zmieniło się nie do poznania, wreszcie prawdziwe przejścia dla pieszych, oświetlenie i włączyć się do ruchu można spokojnie od strony Belżyc, a że czasami korki to wszędzie się może zdarzyć. Pozdrawiam pracowników UM, nie martwcie się nie wszyscy tak myślą jak moi przedmówcy :)

zmartwię cię - poza tobą i zadowolonymi z siebie głąbami z um NIKT nie myśli tak jak wy - że to się "może zdarzyć", że nie wolno krytykować władzy, że "nie dało się lepiej" - to są wszystko tłumaczenia k retynów dla k retynów.

. Ja jestem bardzo zadowolona i wreszcie czuję się na tym odcinku bezpiecznie a, że czasem trzeba dłużej postać - bezpieczeństwo jazdy jest warte tej ceny!!!

to może wyjmij ze swojej kieszeni 2.5 miliona jak  żeś taka chojna.... Albo przesiądź się w komunikację zbiorową jeżeli się boisz/nie umiesz jeździć.

to może wyjmij ze swojej kieszeni 2.5 miliona jak  żeś taka chojna.... Albo przesiądź się w komunikację zbiorową jeżeli się boisz/nie umiesz jeździć.

rozwiń
Avatar
zib / 7 listopada 2015 o 13:24
0

10 min na przejazd główną, 2 min na podoprządkowane i po sprawie.

Avatar
beata / 5 listopada 2015 o 22:53
0

I po co kochani kierowcy wylewacie te swoje żale?,tak tak po co wylewacie teraz te swoje żale.Sokoro sami jesteście winni zaistniałej sytuacji,jeśli jeden z drugim jadąc 19-tką w kierunku Rzeszowa czy Lublina byście póścili jeden czy dwa samochody z 747 w strone Lublina a przy tym korona by wam z głowy nie spadła,to kierowcy jadący od Bełżyc w kierunku lublina nie stali by jak ch*j na weselu,licząc na to czy jeden czy drugi łaskawca pozwoli im sie włączyć do ruchu z drogi podporządkowanej.I dzięki temu nie było by teraz tematu świateł w Konopnicy lub ewentualnego ronda a tak no cóż sory memory ale sami sobie na to zapracowaliście.

popieram, sama tam stałam bardzo wiele razy i liczyłam, że ktoś się zlituje i wpuści mnie na 19-tkę i tu musze powiedzieć, że najczęściej byli to kierowcy tirów lub dostawczaków a osobówki - cóż szkoda gadać. Najlepiej zamknąć wyjazd z 747 bo przecież blokuje się wyjazd  z wielkiego miasta dla wielkich mieszczuchów, dla których 5 minut w korku to straszna tragedia. Sorry, jeżdżę tamtędy codziennie właśnie 19- tką i od włączenia świateł stoję tam najwyżej dwie , trzy minuty za wyjątkiem dwóch pierwszych dni kiedy włączono światła. Ja jestem bardzo zadowolona i wreszcie czuję się na tym odcinku bezpiecznie a, że czasem trzeba dłużej postać - bezpieczeństwo jazdy jest warte tej ceny!!!

popieram, sama tam stałam bardzo wiele razy i liczyłam, że ktoś się zlituje i wpuści mnie na 19-tkę i tu musze powiedzieć, że najczęściej byli to kierowcy tirów lub dostawczaków a osobówki - cóż szkoda gadać. Najlepiej zamknąć wyjazd z 747 bo przecież blokuje się wyjazd  z wielkiego miasta dla wielkich mieszczuchów, dla których 5 minut w korku to straszna tragedia. Sorry, jeżdżę tamtędy codziennie właśnie 19- tką i od włączenia świateł stoję tam najwyżej dwie , trzy minuty za wyjątkiem dwóch pierwszych dni kiedy włączon... rozwiń

Avatar
góral / 5 listopada 2015 o 15:18
0

Panie prezydencie Żuk, niech Pan w końcu zdymisjonuje tego szkodnika Kieliszka. Czego się nie dotknie to totalna klapa. Dzięki Panu tyle się dzieje w Lublinie, jak nigdy wcześniej. Ale takie nieprzemyślane decyzje jak to skrzyżowanie na rok przed otwarciem obwodnicy to krecia robota. Wywalone w błoto miliony, zagotowani kierowcy potencjalni Pana wyborcy tego nie zapomną. Zwłaszcza że to nie pierwsze pseudo ulepszenie organizacji ruchu w naszym mieście pod nieudacznym nadzorem Kieliszka. Żaden artykuł nie ma tyle komentarzy co ten co świadczy o wadze problemu.

Ja to się dziwię, że jeszcze Pan Kieliszek nie podał nikogo z was do sądu za zniesławienie. Czy naprawdę jesteście tak umysłowo ograniczeni, że uważacie że on odpowiada za jakąkolwiek inwestycję? Otóż muszę was zmartwić. http://www.um.lublin.pl:443/um/index.php?t=200&id=76263

Pracownik biura prasowego jest tylko od tłumaczenia wyników pracy ratusza przed środkami masowego przekazu. Odpowiadać może tylko za sposób wyrażania myśli, błędy językowe itp. Za sprawy merytoryczne odpowiadają dyrektorzy poszczególnych departamentów na czele z prezydentami.

Ja to się dziwię, że jeszcze Pan Kieliszek nie podał nikogo z was do sądu za zniesławienie. Czy naprawdę jesteście tak umysłowo ograniczeni, że uważacie że on odpowiada za jakąkolwiek inwestycję? Otóż muszę was zmartwić. http://www.um.lublin.pl:443/um/index.php?t=200&id=76263

Pracownik biura prasowego jest tylko od tłumaczenia wyników pracy ratusza przed środkami masowego przekazu. Odpowiadać może tylko za sposób wyrażania myśli, błędy językowe itp. Za sprawy merytoryczne odpowiadają dyrektorzy poszczególnych depa... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 17:05
0
Dało by sie gdyby w porę pomysleć A wystarczyło przerzucić nitkę z Motycz góra w lewo i po ptokach!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 5 0

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 0 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 4

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS