Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Korowód w ślepej uliczce. Urzędnicy nie zgadzają się na trasę przemarszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Jest problem z trasą tegorocznego korowodu otwierającego cykl juwenaliów. – Nie pozwolimy na przemarsz ulicą Sowińskiego – mówią miejscy urzędnicy. A bez ich zgody korowód nie przejdzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trasę planowanego na 6 maja korowodu studenci ogłosili już 19 marca, gdy w tej sprawie dogadały się samorządy UMCS, KUL, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej.

Pochód miałby ruszyć z pl. Litewskiego przez Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, ul. Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką i Wapienną na tereny zielone PL. Taka też trasa została ogłoszona 26 marca na konferencji prasowej Kozienaliów i taką studenci zgłosili Urzędowi Miasta. Ale Ratusz się na nią nie zgadza.

– Na trasę przez ul. Sowińskiego zgody nie będzie – zapowiada Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. – W Lublinie jest wiele prac drogowych, na tej ulicy panuje wzmożony ruch, a miasto to system naczyń połączonych i jeśli zablokujemy ul. Sowińskiego, stanie wiele innych ulic. Po otrzymaniu pisma od studentów konsultowałem się ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Ta trasa jest nie do przyjęcia.

To powtórka z zeszłego roku, gdy studenci chcieli iść przez Sowińskiego, a Ratusz się na to nie zgodził, proponując im ul. Narutowicza. Stanęło na kompromisie i zamiast przez ul. Sowińskiego korowód poszedł o wiele mniej obciążonym przez samochody ciągiem ul. Łopacińskiego–Akademicka–Raabego. Wtedy jednak w organizacji przemarszu nie uczestniczyli członkowie samorządu UMCS, którym teraz zależy, aby trasa przebiegała w pobliżu ich kampusu.

- Jesteśmy największą uczelnią w Lublinie i byłoby dla nas krzywdzące, gdyby korowód nie przeszedł koło Chatki Żaka i naszego miasteczka akademickiego. Zdajemy sobie sprawę, że może to powodować utrudnienia w ruchu, ale chcemy zorganizować przemarsz tak, aby był on jak najmniej uciążliwy – mówi Piotr Widomski, przewodniczący Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.

Studenci proponują m. in. przełożenie wymarszu korowodu z centrum na późniejszą godzinę, już po popołudniowym szczycie. Z kolei miasto zgadza się na taką samą trasę, jak w ubiegłym roku. – Dałem studentom czas do namysłu – mówi dyrektor Ostrowski.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 10 kwietnia 2015 o 21:39
0

Ludzie złoszczą sie na studentów ale dzięki nim:
* mpk ma większe zyski
* masa ludzi wynajmuje swoje mieszkania na stancje
* największym zakładem pracy w Lbn są uczelnie które zatrudniają w sumie niepojętą liczbę ludzi
* sklepy, kluby itp mają utargi
* itp
*** więcej jest plusów niż minusów ***

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 13:14
0

Nikt tu nie mówi o pozbyciu się studentów,których więszkość i tak jest z Lbn i okolic ale o niedorabianie ideologii, ze niby musza koło rektoratu przejść, oni muszą przejść ale koło zabki najlepiej bo tam dobre promocje są i zapasy się uzupełni a że chlali i chlają to inna sprawa, tylko że z roku na rok zbydlęcenie jest coraz większe czego apogeum następuje na cfeliniadzie w rytmach disco.

Avatar
Umcs / 9 kwietnia 2015 o 10:32
0
Umcs obrońca korowodu od kiedy? Przez 2 lata walczył przeciwko! Co się stało?
Avatar
Wojtek / 9 kwietnia 2015 o 10:19
0

Najlepiej będzie jak zamknie się uczelnie i pozbędzie się tej całej "hołoty"  z Lublina. Tylko że Lublin będzie w tedy już całkiem opuszczonym wschodnim miastem w którym inwestorzy nie będą widzieć przyszłości, a i większość zakładów usługowych zniknie bo są utrzymywane ze studentów i pracują w nich studenci.

Avatar
Jurek / 9 kwietnia 2015 o 10:18
0

A może tak lepsze rozwiązanie.Niech sobie korowód idzie Sowińskiego,tylko że w niedzielę.

Będzie wtedy pewnosć ze ogladają ja ci co chcieli ją zobaczyć,a nie spracowani obywatele na śmieciówkach wkur..ni że nie moga dojechać do domu.

Avatar
kin / 9 kwietnia 2015 o 10:01
0

Z utenskieniem czekam na czasy kiedy studentów będzie mnie bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, nastanie bieda jeszcze większa niż jest teraz. Nie oszukujmy się Lublin żyje ze studentów. I nie na miejscu jest generalizowanie, że wszyscy studenci to pijaczyny, trwoniusy pieniędzy rodziców itp itd.. Znaczna większość studentów pracuje - prace dorywcze i stałe, niektórzy biorą stypendium - to jest duża kasa. A jeszcze inni się bawią za pieniądze na które harowali całe wakacje np za granicą, a bawią się bo są młodzi.

Pozdrawiam wiecznie niezadowolonych.

Z utenskieniem czekam na czasy kiedy studentów będzie mnie bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, nastanie bieda jeszcze większa niż jest teraz. Nie oszukujmy się Lublin żyje ze studentów. I nie na miejscu jest generalizowanie, że wszyscy studenci to pijaczyny, trwoniusy pieniędzy rodziców itp itd.. Znaczna większość studentów pracuje - prace dorywcze i stałe, niektórzy biorą stypendium - to jest duża kasa. A jeszcze inni się bawią za pieniądze na które harowali całe wakacje np za granicą, a bawią się bo są młodzi.

Pozdrawiam wi... rozwiń

Avatar
magik / 9 kwietnia 2015 o 09:34
0

A gdzie w korowodzie AM? DLaczego rządzi kilku kolesi którzy biorą od lat od sponsorów w kieszeń kasę!? Dlaczego Pan Prezydent ciągle ugina się pod argumentami siły? Co roku to samo! Jako mieskzaniec miasta nie zgadzam się na pijacki przemarsz i blokadę Lublina!!!! W blisko 300 tys mieście 100 tys studentów stawia pod ścianą CO ROKU władze miasta i mieszkańców! Co roku 3-4 kolesi i pan Breś rozdają karty!!!! Przecież wszyscy o tym wiedzą!? A to jak załatwili medyczną w tym roku to po prostu ZERO zasad, taktu, współpracy... Kto i czy będzie miał charakter by to przerwać?!

A gdzie w korowodzie AM? DLaczego rządzi kilku kolesi którzy biorą od lat od sponsorów w kieszeń kasę!? Dlaczego Pan Prezydent ciągle ugina się pod argumentami siły? Co roku to samo! Jako mieskzaniec miasta nie zgadzam się na pijacki przemarsz i blokadę Lublina!!!! W blisko 300 tys mieście 100 tys studentów stawia pod ścianą CO ROKU władze miasta i mieszkańców! Co roku 3-4 kolesi i pan Breś rozdają karty!!!! Przecież wszyscy o tym wiedzą!? A to jak załatwili medyczną w tym roku to po prostu ZERO zasad, taktu, współpracy... Kto i czy będzi... rozwiń

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 09:22
0

POPIERAM! TEGO NIKT NIE ZAUWAŻY! PANIE Z SAMORZĄDU SĄ TAK ZAPATRZONE W SIEBIE, ŻE BĘDĄ TYLKO MYŚLEĆ CZY PIĘKNIE WYGLĄDAJĄ A PANOWIE- ALKO!


Panie Piotrze z UMCS- u duża cześć uczestniczacych w marszu i tak nie zauwazy kiedy będą mijać jakikolwiek uniwersytet i czy to będzie chatka żaka, do której i tak nigdy nie wejda czy medyczna to jeden grzyb, ważne zeby gazolina się nie konczyła, równie dobrze możecie iść przez stasin i konopnice.

Avatar
TRUE / 9 kwietnia 2015 o 09:19
0

Proponuję tym co idą w tym korowodzie, aby wzięli się do roboty! Wezmą pieniądze od rodziców i będą "chlać jak świnie" cały maj. I myślą jacy oni "fajni".  Ludzie: KULTURA I JAKIEŚ ZASADY!

Avatar
lubelak / 9 kwietnia 2015 o 08:54
0

Jak tak bardzo chcą chodzić, to niech chodzą dookoła Zalewu Zemborzyckiego.

Avatar
ja / 10 kwietnia 2015 o 21:39
0

Ludzie złoszczą sie na studentów ale dzięki nim:
* mpk ma większe zyski
* masa ludzi wynajmuje swoje mieszkania na stancje
* największym zakładem pracy w Lbn są uczelnie które zatrudniają w sumie niepojętą liczbę ludzi
* sklepy, kluby itp mają utargi
* itp
*** więcej jest plusów niż minusów ***

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 13:14
0

Nikt tu nie mówi o pozbyciu się studentów,których więszkość i tak jest z Lbn i okolic ale o niedorabianie ideologii, ze niby musza koło rektoratu przejść, oni muszą przejść ale koło zabki najlepiej bo tam dobre promocje są i zapasy się uzupełni a że chlali i chlają to inna sprawa, tylko że z roku na rok zbydlęcenie jest coraz większe czego apogeum następuje na cfeliniadzie w rytmach disco.

Avatar
Umcs / 9 kwietnia 2015 o 10:32
0
Umcs obrońca korowodu od kiedy? Przez 2 lata walczył przeciwko! Co się stało?
Avatar
Wojtek / 9 kwietnia 2015 o 10:19
0

Najlepiej będzie jak zamknie się uczelnie i pozbędzie się tej całej "hołoty"  z Lublina. Tylko że Lublin będzie w tedy już całkiem opuszczonym wschodnim miastem w którym inwestorzy nie będą widzieć przyszłości, a i większość zakładów usługowych zniknie bo są utrzymywane ze studentów i pracują w nich studenci.

Avatar
Jurek / 9 kwietnia 2015 o 10:18
0

A może tak lepsze rozwiązanie.Niech sobie korowód idzie Sowińskiego,tylko że w niedzielę.

Będzie wtedy pewnosć ze ogladają ja ci co chcieli ją zobaczyć,a nie spracowani obywatele na śmieciówkach wkur..ni że nie moga dojechać do domu.

Avatar
kin / 9 kwietnia 2015 o 10:01
0

Z utenskieniem czekam na czasy kiedy studentów będzie mnie bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, nastanie bieda jeszcze większa niż jest teraz. Nie oszukujmy się Lublin żyje ze studentów. I nie na miejscu jest generalizowanie, że wszyscy studenci to pijaczyny, trwoniusy pieniędzy rodziców itp itd.. Znaczna większość studentów pracuje - prace dorywcze i stałe, niektórzy biorą stypendium - to jest duża kasa. A jeszcze inni się bawią za pieniądze na które harowali całe wakacje np za granicą, a bawią się bo są młodzi.

Pozdrawiam wiecznie niezadowolonych.

Z utenskieniem czekam na czasy kiedy studentów będzie mnie bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, nastanie bieda jeszcze większa niż jest teraz. Nie oszukujmy się Lublin żyje ze studentów. I nie na miejscu jest generalizowanie, że wszyscy studenci to pijaczyny, trwoniusy pieniędzy rodziców itp itd.. Znaczna większość studentów pracuje - prace dorywcze i stałe, niektórzy biorą stypendium - to jest duża kasa. A jeszcze inni się bawią za pieniądze na które harowali całe wakacje np za granicą, a bawią się bo są młodzi.

Pozdrawiam wi... rozwiń

Avatar
magik / 9 kwietnia 2015 o 09:34
0

A gdzie w korowodzie AM? DLaczego rządzi kilku kolesi którzy biorą od lat od sponsorów w kieszeń kasę!? Dlaczego Pan Prezydent ciągle ugina się pod argumentami siły? Co roku to samo! Jako mieskzaniec miasta nie zgadzam się na pijacki przemarsz i blokadę Lublina!!!! W blisko 300 tys mieście 100 tys studentów stawia pod ścianą CO ROKU władze miasta i mieszkańców! Co roku 3-4 kolesi i pan Breś rozdają karty!!!! Przecież wszyscy o tym wiedzą!? A to jak załatwili medyczną w tym roku to po prostu ZERO zasad, taktu, współpracy... Kto i czy będzie miał charakter by to przerwać?!

A gdzie w korowodzie AM? DLaczego rządzi kilku kolesi którzy biorą od lat od sponsorów w kieszeń kasę!? Dlaczego Pan Prezydent ciągle ugina się pod argumentami siły? Co roku to samo! Jako mieskzaniec miasta nie zgadzam się na pijacki przemarsz i blokadę Lublina!!!! W blisko 300 tys mieście 100 tys studentów stawia pod ścianą CO ROKU władze miasta i mieszkańców! Co roku 3-4 kolesi i pan Breś rozdają karty!!!! Przecież wszyscy o tym wiedzą!? A to jak załatwili medyczną w tym roku to po prostu ZERO zasad, taktu, współpracy... Kto i czy będzi... rozwiń

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 09:22
0

POPIERAM! TEGO NIKT NIE ZAUWAŻY! PANIE Z SAMORZĄDU SĄ TAK ZAPATRZONE W SIEBIE, ŻE BĘDĄ TYLKO MYŚLEĆ CZY PIĘKNIE WYGLĄDAJĄ A PANOWIE- ALKO!


Panie Piotrze z UMCS- u duża cześć uczestniczacych w marszu i tak nie zauwazy kiedy będą mijać jakikolwiek uniwersytet i czy to będzie chatka żaka, do której i tak nigdy nie wejda czy medyczna to jeden grzyb, ważne zeby gazolina się nie konczyła, równie dobrze możecie iść przez stasin i konopnice.

Avatar
TRUE / 9 kwietnia 2015 o 09:19
0

Proponuję tym co idą w tym korowodzie, aby wzięli się do roboty! Wezmą pieniądze od rodziców i będą "chlać jak świnie" cały maj. I myślą jacy oni "fajni".  Ludzie: KULTURA I JAKIEŚ ZASADY!

Avatar
lubelak / 9 kwietnia 2015 o 08:54
0

Jak tak bardzo chcą chodzić, to niech chodzą dookoła Zalewu Zemborzyckiego.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!