Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lipca 2019 r.
16:53

"Kościół nigdy nie dzieli ludzi według orientacji seksualnej". Radny PiS czeka na wyrok ws. słów o Marszu Równości

Autor: Zdjęcie autora jsz
11 48 A A

– Wiara w to, że homoseksualizm jest wrodzony to jak twierdzenie, że Ziemia jest płaska – przekonywał w sądzie radny Tomasz Pitucha. Działacz PiS odpowiada za zniesławienie. Sprawa dotyczy jego wypowiedzi o Marszu Równości w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego („Kler” – red.) chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię – napisał na Facebooku miejski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Po tej wypowiedzi, organizator marszu skierował przeciwko radnemu prywatny akt oskarżenia. Bartosz Staszewski zarzucił mu zniesławienie. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Podczas procesu Tomasz Pitucha przekonywał, że nie miał zamiaru nikogo obrazić. Jego wypowiedź nie była bowiem adresowana do konkretnej osoby.

– Gdyby ktoś powiedział, że działacze prorodzinni organizują w Lublinie wiec promujący heteroseksualizm i gwałcenie kobiet. Czy taka wypowiedź mogłaby przejść bez echa? Czy tak można o kimkolwiek powiedzieć? Czy nie wskazanie imiennie w takiej wypowiedzi pana Tomasza Pituchy by sprawę załatwiało? Oczywiście nie. Ta wypowiedz byłaby z gruntu fałszywa. Tak robić nie można – tłumaczył w mowie końcowej Bartosz Przeciechowski, pełnomocnik organizatora Marszu. Zwrócił też uwagę na agresję, którą przeciwnicy środowisk LGBT manifestowali podczas ubiegłorocznej manifestacji. Doszło wówczas do starć z policją.

– Te osoby są zachęcane przez wypowiedzi, które padły z klawiatury pana Pituchy. To przykre, że podejmowane są obecnie działania, które mają zdehumanizować całe grupy społeczne. Mają odebrać im cechy ludzkie i nadać cechy odrażające – dodał mec. Przeciechowski. – Chodzi o stworzenie wspólnego wroga. Nie będzie tym wrogiem nigdy żadna większość, bo to się nie opłaca politycznie. Trzeba znaleźć mniejszość. Kiedyś byli to uchodźcy. Teraz są mniejszości seksualne.

Obrońcy Tomasza Pituchy przez blisko dwie godziny przekonywali, że ich klient jest niewinny. Nikogo bowiem nie obraził, a w swoim wypowiedziach miał rację.

– To była tylko opinia oskarżonego. W jego ocenie wydarzenia takie, jak Marsz Równości są szkodliwe społecznie. Ich faktycznym celem jest promocja homoseksualizmu. Oskarżony bronił więc moralności publicznej – przekonywał Piotr Zacharczuk, obrońca radnego.

Podczas całego procesu oskarżenie tłumaczyło, że nie można „promować” orientacji seksualnej. Jest to bowiem cecha wrodzona każdego człowieka.

– Można mieć wątpliwości. Z tym nie można się zgodzić – ocenił mec. Zacharczuk. – Są badania, które uznają, że tylko u 2 do 12 proc. osób homoseksualnych jest to uwarunkowane genetycznie. Można więc promować homoseksualizm i pedofilię.

Jeszcze bardziej stanowczy był sam Tomasz Pitucha.

– Moje słowa są prawdziwe. Twierdzenie, że homoseksualizm jest wrodzony, to jak stwierdzenie, że Ziemia jest płaska. Nikt, kto logicznie myśli nie da wiary takiemu stwierdzeniu – oświadczył radny.

Zarówno Tomasz Pitucha, jak i jego obrońca nie podali konkretnych źródeł swoich twierdzeń. Podczas procesu powoływali się m.in. na amerykańskie badania oraz „informacje z internetu”. Piotr Zacharczuk stwierdził również, że jego klient opiera swoje opinie na obserwacji parad gejowskich oraz wiedzy o skutkach praktyk homoseksualnych. Tomasz Pitucha i jego obrońcy przekonywali również, że radny w swojej wypowiedzi bronił wartości chrześcijańskich oraz nauczania Kościoła i Pisma Świętego.

– Kościół nigdy nie dzieli ludzi według orientacji seksualnej, ale uświadamia wszystkim, że jako stworzeni na obraz i podobieństwo Boga są ukochanymi dziećmi bożymi, siostrami i braćmi w Chrystusie. Stąd cieszą się równą godnością – ripostował Bartosz Przeciechowski, cytując radnemu komunikat Prezydium Episkopatu Polski.

– Cytaty z biskupów to nie jest źródło prawa – skwitował Tomasz Pitucha.

Wyrok zostanie ogłoszony 17 lipca.

Zobacz także: Marsz Równości w Lublinie

e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 20:36
+17
Trzeba skończyć z bezkarnym obrażaniem inny, bo w końcu się pozagryzamy ! PiS rozkręcił tą spiralę pogardy aby lepiej zmobilizować swój elektorat, ale nie możemy temu ulegać i na to pozwalać.
Avatar
kler / 9 lipca 2019 o 22:17
+16
precz z predofilią w kościele
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 17:03
+16
Pitucha ciebie nikt nie...…..słucha
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:17
+15
Ot cały wizerunek polski katolickiej. Głowa kościoła katolickiego i zwierzchnicy mówią swoje, Pitucha i reszta "wierzących" swoje. Przecież oni stworzyli swoją własną religię! Negują zwierzchnictwo kościoła więc powinni być wyproszeni że wspólnoty kościelnej.
Avatar
Gwidon / 9 lipca 2019 o 19:17
+15
Nie wiem, czy homoseksualizm jest zaburzeniem, które można leczyć, czy jest cechą wrodzoną, niezależną od człowieka, czy jest dewiacją i zboczeniem (z listy zboczeń homoseksualizm zdjęto bodajże w 1974 r. w drodze... głosowania!). Ja tego wszystkiego nie wiem. Natomiast radny Pitucha sprawia wrażenie, jakby problem znał doskonale, od podszewki i wręcz organoleptycznie.
Avatar
ja / 10 lipca 2019 o 07:15
+14
NA serio Lublinianie wciąż wybierają takie coś?
Avatar
zniesmaczony / 9 lipca 2019 o 18:27
+14
Czytając wywody pana radnego i jego obrońcy myślę, że powinno się pozwać nauczycieli biologii, którzy ich uczyli w szkole i postawili oceny pozytywne.
Avatar
Adam z Lublina / 9 lipca 2019 o 20:17
+13
Radny Pitucha epatuje swoją ideologią pogardy do wszystkich, którzy są trochę inni niż on. A przecież jako katolik powinien miłować, a przynajmniej szanować wszystkich ludzie nie zależnie od orientacji seksualnej czy poglądów politycznych, a Ewangelia to nawet każe miłować swoich wrogów. Ale przecież jego postawa nie wynika z wyznawanej religii, bo jak widać jest z nią nawet sprzeczna. Jego postawa to wynik wytycznych z prezesa, który znalazł dla swoich wyznawców nowego wroga aby zjednoczyć ich szeregi w walce. To stara metoda wykorzystywana przez systemy totalitarne.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 07:38
+12
Ciekawe czym był ten fenomen w poprzednim wcieleniu-osobiście wierzę w rejnkarnację
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 18:08
+12
To on jeszcze nie siedzi ?
Avatar
Ja / 11 lipca 2019 o 07:46
-2
Znów niejasność w artykule. w tytule jest: "Wiara w to, że homoseksualizm jest wrodzony to jak twierdzenie, że Ziemia jest płaska – przekonywał w sądzie radny Tomasz Pitucha." a dalej w tekscie cytuje się że: "Twierdzenie, że homoseksualizm jest wrodzony, to jak stwierdzenie, że Ziemia jest płaska. Nikt, kto logicznie myśli nie da wiary takiemu stwierdzeniu – oświadczył radny." To jakie dokładnie słowo padło wiara czy twierdzenie? I gdzie obiektywizm. Marsze promują homoseksualizm, na pewno nie są marszami równości wystarczy spojrzeć z jaką wrogością podchodzą do innych. W takiej atmosferze samouwielbienia i agresji trudno być pewnym ze pedofila nie spotkasz...
Znów niejasność w artykule. w tytule jest: "Wiara w to, że homoseksualizm jest wrodzony to jak twierdzenie, że Ziemia jest płaska – przekonywał w sądzie radny Tomasz Pitucha." a dalej w tekscie cytuje się że: "Twierdzenie, że homoseksualizm jest wrodzony, to jak stwierdzenie, że Ziemia jest płaska. Nikt, kto logicznie myśli nie da wiary takiemu stwierdzeniu – oświadczył radny." To jakie dokładnie słowo padło wiara czy twierdzenie? I gdzie obiektywizm. Marsze promują homoseksualizm, na pewno nie są marszami równości wysta... rozwiń
Avatar
morawiecki / 10 lipca 2019 o 20:41
+4
Murem za Tomaszem Pituchą!
 A on już za murem? To się doigrał hejter.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 20:21
+1
Pitu pitu - hejtu hejtu.
Avatar
lewackie odloty marksistów / 10 lipca 2019 o 11:46
-6
Napisalibyście coś o prawdziwych zadymiarzach.... Dżefreju EPSTEINIE, jego klientach, wyspie i samolocie .... o biznasah sorosa... czy jest to niepoprawne politycznie ?
Avatar
ul / 10 lipca 2019 o 09:38
+4
Pituch,powinien się nazywać wyznawca diabła a nie chrześcijanin, a już katolik to chyba bardziej katol, kat i łobuz !
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 08:59
+11
Panie Pitucha niech się pan nie kompromituje tymi głupstwami, które wygaduje z przekonaniem mędrca
Avatar
Już nie parafianin / 10 lipca 2019 o 07:56
+10
Zapraszam do parafii na Nałkowskich. Zobaczycie jak Szymański wzorcowo dzieli ludzi.
Avatar
Rm / 10 lipca 2019 o 07:45
-18
Murem za Tomaszem Pituchą!
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 07:38
+12
Ciekawe czym był ten fenomen w poprzednim wcieleniu-osobiście wierzę w rejnkarnację
Avatar
ja / 10 lipca 2019 o 07:15
+14
NA serio Lublinianie wciąż wybierają takie coś?
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 1

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 21 2

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 136 43

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.