Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2014 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Kto ma szansę na miejską nagrodę kulturalną? (nominacje)

Autor: Zdjęcie autora drs
98 6 A A

Znamy już listę nominowanych do tegorocznych miejskich nagród kulturalnych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas Gali Kultury zaplanowanej na 8 kwietnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2013 r. rekomendowani zostali: aktor i konferansjer Przemysław Buksiński, kompozytor i pianista jazzowy Włodek Pawlik oraz reżyserka i scenarzystka Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 r. trafi albo do Szymona Pietrasiewicza - twórcy Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry” i Mostu Kultury, albo do Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM, albo do Towarzystwa Muzycznego im H. Wieniawskiego. Do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności nominowani są: dyrektor Muzeum Lubelskiego Zygmunt Nasalski, twórca Teatru Provisorium a zarazem zastępca dyrektora Centrum Kultury Janusz Opryński oraz dyrektor Galerii Labirynt Waldemar Tatarczuk. Podczas gali wręczona zostanie też Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013 r., do której wytypowano Bank Gospodarki Żywnościowej, PGE Polską Grupę Energetyczną i Tomasza Orkiszewskiego. Osoby rekomendowane do nagród spośród 31 zgłoszonych kandydatów wybrała komisja, w której składzie znaleźli się: Urszula Bobryk (przewodnicząca), o. Tomasz Dostatni, Maria Pietrusza-Budzyńska, Piotr Kotowski, Sławomir Toman, Michał Krawczyk i Mariusz Banach.

Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2013 r.:

Przemysław Buksiński - aktor, nauczyciel akademicki, trener technik improwizacji, konferansjer, założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych ACK ChŻ, pomysłodawca spotkań artystycznych 3/4 Sceny, laureat Nagrody Aktorskiej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, współpracował z Teatrem Scena Prapremier In Vitro, Teatrem im. H. Ch. Andersena, Teatrem Centralnym, neTTheatre, Provisorium i Kompanią Teatr, Teatr Lalka w Warszawie, Pinokio w Łodzi, Teatr im. Łesia Kurbasa we Lwowie, Teatrem Groteska w Krakowie, muzycznie z Jerzym Satanowskim. Włodek Pawlik - kompozytor, pianista jazzowy. Za produkcję, kompozycję oraz aranżację utworów oraz kierownictwo artystyczne koncertu-spektaklu "Wieczorem” w Teatrze Starym oraz zaangażowanie w wydanie płyty pn. "Wieczorem”. Natasza Ziółkowska-Kurczuk - reżyserka, scenarzystka, kulturoznawczyni, pracownik dydaktyczno-naukowy UMCS. Za scenariusz i reżyserię filmów "Granatowy Zeszyt”, "Śladami Singera” oraz koncertu uczniów Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie pn. "Lutosławski”, współtworzenie scenariusza i reżyserię filmu "Twarze nieistniejącego miasta” oraz spektaklu charytatywnego na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina pn. "Kanał Remont TV”, współorganizację III Festiwalu Łodzią po Wiśle w Lublinie, scenariusz i realizację programu kulturalnego "Afisz”.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 r.:

Szymon Pietrasiewicz - pomysłodawca i twórca Pracowni Sztuki Zaangażowanej Rewiry, projekty: Sztuka na giełdzie 2013, Komunikacja Miejska, Most Kultury 2013. Lubelski Informator Kulturalny ZOOM - za propagowanie i upowszechnianie lubelskiej kultury, w szczególności za nieustające informowanie lublinian o wydarzeniach kulturalnych, aktywizowanie lubelskiej publiczności, dzielenie się opiniami. Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie - w 115 rocznicę działalności, za organizację wydarzeń: Muzyka na Lubelskiej Starówce, Spotkania z Lutosławskim, Harmonie Starego Miasta, Studio Classic, II Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz - Czas i Dźwięk, Narodowy Koncert Listopadowy, IV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Kozłówce, wydanie biograficznej książki o Adamie Natanku.

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności:

Zygmunt Nasalski - dyrektor Muzeum Lubelskiego. Za wieloletnią pracę, prowadzenie i przyczynienie się do rozkwitu Muzeum Lubelskiego, inicjowanie wielu sesji i konferencji naukowych, popularyzację nauki, tworzenie i współtworzenie scenariuszy wystaw muzealnych oraz kierownictwo nad generalnym remontem Muzeum Lubelskiego oraz konserwacjami i zabezpieczeniem Kaplicy św. Trójcy. Janusz Opryński - twórca i reżyser Teatru Provisorium, Zastępca dyrektora ds. Artystyczno-Programowych w Centrum Kultury. Za niezwykle bogaty dorobek twórczy, zainicjowanie Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne, realizację projektu "Jak żyć?”, spektakli: "Z nieba przez świat do samych piekieł”, "Współczucie”, "Ferdydurke”, "Do piachu”, "Bracia Karamazow”. Waldemar Tatarczuk - artysta performance, dyrektor Galerii Labirynt, współzałożyciel i pierwszy prezes Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, pomysłodawca i kurator I edycji Festiwalu Open City/Miasto Otwarte, założyciel i kurator Ośrodka Sztuki Performance. Za pond 25-letnią pracę twórczą, wykonanie ponad 100 performance'ów w Europie, Azji i Ameryce Płn., kuratelę Europejskiego Festiwalu Sztuki Performatywnej (Lublin, Warszawa), Dni Sztuki Performance w Kijowie i we Lwowie oraz propagowanie w naszym mieście sztuki współczesnej.

Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013 r.:

Bank Gospodarki Żywnościowej SA w Lublinie - za wsparcie następujących inicjatyw: albumu "Renesans Lubelski”, Lubelskiego Salonu Artystycznego, Galeria "Wirydarz", koncert Filharmonii Lubelskiej, Europejski Festiwal Smaku, Święto Chleba, Zespół Szkół Plastycznych, projekt "Mówię i słucham - lekcja twórczego radia”. Tomasz Orkiszewski - za sfinansowanie pobytu Chóru Jubilaeum na Ukrainie, pomoc wydawniczą oraz wsparcie finansowe kilkunastu autorów ze środowiska literackiego Lublina w trakcie publikacji książek. PGE Polska Grupa Energetyczna SA w Warszawie - za wsparcie stałej działalność Teatru Starego w 2013 r. Opisy z materiałów prasowych Urzędu Miasta Lublin

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Słyszący z Lublina / 7 kwietnia 2014 o 21:24
0

Pawlik nie jest z Lublina więc szansy nie ma. Buksiński jest co prawda z Lublina, ale szansy też nie ma bo przewodnicząca komisji i rektorka UMCS, będzie chciała przepchnąć kandydaturę Nataszy Kurczuk. Rączka rączkę myje, uniwerek obchodzi w tym roku 70 lecie, kasy nie ma a plotki chodzą, że Natasza ma nakręcić dokument o tej "szacownej uczelni". A to nie są tanie rzeczy przecież więc szykuje się niezły barterek...

Avatar
niezalogowany / 24 marca 2014 o 21:08
0

wybór jak między dżumą a cholerą..przy czym syfilis i tak dostanie się w gratisie.

Avatar
Adam / 24 marca 2014 o 20:30
0

Pietrasiewicz i nagroda kulturalna? To jakiś żart? prima Aprilis dziś?

Avatar
klaudyna / 24 marca 2014 o 17:55
0
Włodek Pawlik
Avatar
maryna z Hrubego / 24 marca 2014 o 17:24
0

Kolejno:

Przemysław Buksiński

Szymon Pietraszewicz

Zygmunt Nasalski

  BGŻ

Avatar
mosquito / 24 marca 2014 o 15:25
0

biorcy dotacji i nagroda kulturalna ?

Avatar
Słyszący z Lublina / 7 kwietnia 2014 o 21:24
0

Pawlik nie jest z Lublina więc szansy nie ma. Buksiński jest co prawda z Lublina, ale szansy też nie ma bo przewodnicząca komisji i rektorka UMCS, będzie chciała przepchnąć kandydaturę Nataszy Kurczuk. Rączka rączkę myje, uniwerek obchodzi w tym roku 70 lecie, kasy nie ma a plotki chodzą, że Natasza ma nakręcić dokument o tej "szacownej uczelni". A to nie są tanie rzeczy przecież więc szykuje się niezły barterek...

Avatar
niezalogowany / 24 marca 2014 o 21:08
0

wybór jak między dżumą a cholerą..przy czym syfilis i tak dostanie się w gratisie.

Avatar
Adam / 24 marca 2014 o 20:30
0

Pietrasiewicz i nagroda kulturalna? To jakiś żart? prima Aprilis dziś?

Avatar
klaudyna / 24 marca 2014 o 17:55
0
Włodek Pawlik
Avatar
maryna z Hrubego / 24 marca 2014 o 17:24
0

Kolejno:

Przemysław Buksiński

Szymon Pietraszewicz

Zygmunt Nasalski

  BGŻ

Avatar
mosquito / 24 marca 2014 o 15:25
0

biorcy dotacji i nagroda kulturalna ?

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 3 3

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 1 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 10 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 98 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 42 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.