Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lutego 2014 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Pieniądze od ministra na lubelską kulturę. Kto dostał?

89 11 A A

Minister kultury i dziedzictwa narodowego rozdzielił dotacje na imprezy kulturalne. Duże powody do zadowolenia mogą mieć organizatorzy festiwalu "Konfrontacje Teatralne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Odbywająca się w październiku każdego roku impreza, dostanie rekordową kwotę 450 tys. zł. Dzięki pieniądzom o Konfrontacjach ma być głośno przez cały rok. Już od marca, co miesiąc, w Centrum Kultury będą spotkania z ludźmi teatru. Organizatorzy będą mogli sobie także pozwolić na przygotowywanie własnych koprodukcji, których premiery będą podczas Konfrontacji. - Pozostawiając projekt festiwalowy jako zwartą prezentację w ciągu 9 czy 10 dni, chcemy aby w ten sposób festiwal rozciągał się na cały rok i żebyśmy nie tracili kontaktu z widzami - tłumaczy Grzegorz Reske, producent i współkurator Konfrontacji. 80 tys. złotych dostanie Centrum Kultury na cykl wydarzeń "Most Kultury” organizowanych na moście Mariana Lutosławskiego na Bystrzycy. - Na pewno w tym roku będzie więcej wydarzeń o charakterze edukacyjnym i warsztatowym - zapowiada Szymon Pietrasiewcz z Centrum Kultury. Dodaje, że w planach jest także m.in. budowa przystani kajakowej w pobliżu mostu oraz miejskiego campingu. Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin” za 45 tys. zł zorganizuje projekt "Nowy dom”, który skupia się na architekturze lubelskiego Węglina. - Będą warsztaty i spotkania z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi. Efektem będzie też wystawa i alternatywny przewodnik po dzielnicy - zdradza Ludomir Franczak, kurator projektu. Lubelskie instytucje dostaną też m.in. pieniądze na promocję literatury i czytelnictwa. Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN otrzyma 200 tys. zł na organizację Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji”, a Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” na XV Festiwal Fantastyki Falkon 2014 (150 tys. zł). Pieniądze trafią też na letnie festiwale filmowe. Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa dostanie 90 tys. zł na 15. Letnią Akademię Filmową w Zwierzyńcu, a Stowarzyszenie Dwa Brzegi 100 tys. zł na festiwal pod tą samą nazwą w Kazimierzu Dolnym.

Kto jeszcze dostał pieniądze:

Centrum Kultury w Lublinie dostanie 100 tys. zł na 18. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. 40 tys. zł trafi do Towarzystwa Edukacji Kulturalnej na związany z tańcem MAAT Festival. 200 tys. zł z puli przeznaczonej na wydarzenia muzyczne dostanie Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” na Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Teatr Andersena dostanie 40 tys. zł na publikację II tomowej książki Henryka Jurkowskiego „Dzieje teatru lalek”. Ministerstwo dofinansuje też (50 tys. zł) wyjazd teatru ze spektaklem „Królowa śniegu” na XV Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Tęcza” w Sankt Petersburgu. Z kolei Chór KUL pojedzie na X Światowe Sympozjum Muzyki Chóralnej w Seulu (40 tys. zł). Ministerstwo wsparło też inwestycje w infrastrukturę kulturalną. 250 tys. zł dostanie Galeria Labirynt na zakup systemu oświetleniowego, Warsztaty Kultury 50 tys. zł na zakup systemu projekcyjnego, Centrum Kultury 100 tys. zł na zakup wyposażenia, a Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” 120 tys. zł na Otwartą Pracownię Ikonografii. Z kolei Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Lublinie dostanie 400 tys. zł na modernizację budynku szkoły. * Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych na Tworzenie Regionalnej Kolekcji Sztuki Współczesnej w Lublinie (90 tys. zł), * Centrum Kultury w Lublinie na wydanie „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego w nowym tłumaczeniu prof. Cezarego Wodzińskiego (35 tys. zł), * Teatr Stary w Lublinie na wydanie książki „Bitwa o kulturę. #przyszłość” (35 tys. zł), * Warsztaty Kultury w Lublinie na warsztaty „Lub design” (60 tys. zł), * Galeria Labirynt na projekt „Sztuka-czuję to” (40 tys. zł), * Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” na projekt „Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka” (100 tys. zł) oraz „Remiks dokumentalny” (41 tys. zł), * Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” na projekt „O Grygowej z Tetmajerem wśród Łabędzi na Akacji” (25 tys. zł), * Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie na 46. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy (70 tys. zł), * Fundacja Kultura Enter na projekt „Zagrajmy sobie!” (40 tys. zł), * Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym na Warsztaty edukacyjne (40 tys. zł), * Radio eR na program edukacji medialnej „RADIO-aktywni. Odsłona 2.” (40 tys. zł), * Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin na Młodzieżową Akademię Radiową (30 tys. zł), * Europejska Fundacja Kultury Miejskiej na projekt „Sztuka w przestrzeni Partnerstwa Wschodniego” (80 tys. zł), * Galeria Labirynt na projekt „Schody” (30 tys. zł). Pełna lista dofinansowanych projektów na stronie Ministerstwa Kultury.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grosik w kapelusiku / 4 lipca 2014 r. o 07:58
0

warsztaty kultury pieniądze wyrzucone w błoto !!

Avatar
doktor / 4 lipca 2014 r. o 07:52
0

Pieniądze wyrzucone w błoto - Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

:ph34r: zazdrość to objaw chorobliwy, leczy się nie tylko farmakologicznie.

Avatar
Paweł / 5 lutego 2014 r. o 14:22
0

Bynajmniej! Ja skorzystam z efektów ich działalności, ale nie finansowo, tylko wyłącznie jako "kulturobiorca". Pozdrawiam sfrustrowanych nieudaczników.

Avatar
miki / 5 lutego 2014 r. o 14:17
0

Pieniądze wyrzucone w błoto - Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

Avatar
piew / 5 lutego 2014 r. o 14:07
0

Leniaku nieszczęśliwy!

Weź się za robotę, stwórz coś sensownego poza wymiocinami internetowymi, a też możesz zgarnąć dotację.

Avatar
Przemysław Leniak / 5 lutego 2014 r. o 09:10
0

pamiętacie oczywiśice o tym że mówienie i pisanie o Pietrasiewiczach to jest antysemityzm i członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej
...
za to 4 osoby w tym długoletni pracownik Muzeum na Majdanku siędzą w więzieniu
...
tak się zastanawiam - gdyby tak zrobic listę taką ile z pieniędzy z waszych podatków trafiło poleceniem Zdrojewskiego do ludzi spoza tej grupy która widniała na plakatach za które siedzą w więzieniu ci o których wszyscy wiemy
...
jakie byłyby proporcje finansowe
ci z plakatów kontra ci których nie ma na plakatach?

chyba nie muszę więcej pisać by przyjechały tu słuzby TNN-u i mnie zamkły albo zamilkły nawet

pamiętacie oczywiśice o tym że mówienie i pisanie o Pietrasiewiczach to jest antysemityzm i członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej
...
za to 4 osoby w tym długoletni pracownik Muzeum na Majdanku siędzą w więzieniu
...
tak się zastanawiam - gdyby tak zrobic listę taką ile z pieniędzy z waszych podatków trafiło poleceniem Zdrojewskiego do ludzi spoza tej grupy która widniała na plakatach za które siedzą w więzieniu ci o których wszyscy wiemy
...
jakie byłyby proporcje finansowe
ci z plakatów kontra ci k... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 5 lutego 2014 r. o 08:44
0

naprawdę nie rozumiem tej cenzury
Razem obaj Pietrasiewicze dostaną 200 tys zł
przecie potrzebują na waciki - wszyscy to rozumiemy
tylko dlaczego nie wolno o tym pisać na forum?

ale się wygłupiłem napisałem 200 :-)
tymczasem
80 tys dostanie Szymon
a Tomasz nieco więcej bo 200 + 120 + 100
i to tylko z tekstu artykułu i wprost napisane bez liczenia kasy która zbiorą jako konsultanci od innych projektów takich jak Labirynt czy maat czy CK

 pół miliona na waciki dla ojca i syna

dla porównania dla całych bronowic 25 tys. z

a dla węglina 45 tys

Miasto inspiracji - prawda?

naprawdę nie rozumiem tej cenzury
Razem obaj Pietrasiewicze dostaną 200 tys zł
przecie potrzebują na waciki - wszyscy to rozumiemy
tylko dlaczego nie wolno o tym pisać na forum?

ale się wygłupiłem napisałem 200 :-)
tymczasem
80 tys dostanie Szymon
a Tomasz nieco więcej bo 200 + 120 + 100
i to tylko z tekstu artykułu i wprost napisane bez liczenia kasy która zbiorą jako konsultanci od innych projektów takich jak Labirynt czy maat czy CK

 pół miliona na waciki dla ojca i syna

dla poró... rozwiń

Avatar
h / 5 lutego 2014 r. o 08:40
0

Galeria Labirynt-świetna inicjatywa z warsztatami niedzielnymi dla dzieci-należy im się!oby więcej takich spotkań na wiosnę

Avatar
dziadek / 5 lutego 2014 r. o 01:25
0

Dobrze, że Zdrojewski - z naszych podatków - dotował "muzeja" we Wilanowie.

Skoninąd te "muzeja" są pod "opatrznością"

Opatrzności - chroń Naród polski przed idiotami

Avatar
pytek / 4 lutego 2014 r. o 21:06
0

I kto jest głównym beneficjentem? Oj, bo nie zgadnę... Jaka niespodzianka!

Avatar
grosik w kapelusiku / 4 lipca 2014 r. o 07:58
0

warsztaty kultury pieniądze wyrzucone w błoto !!

Avatar
doktor / 4 lipca 2014 r. o 07:52
0

Pieniądze wyrzucone w błoto - Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

:ph34r: zazdrość to objaw chorobliwy, leczy się nie tylko farmakologicznie.

Avatar
Paweł / 5 lutego 2014 r. o 14:22
0

Bynajmniej! Ja skorzystam z efektów ich działalności, ale nie finansowo, tylko wyłącznie jako "kulturobiorca". Pozdrawiam sfrustrowanych nieudaczników.

Avatar
miki / 5 lutego 2014 r. o 14:17
0

Pieniądze wyrzucone w błoto - Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

Avatar
piew / 5 lutego 2014 r. o 14:07
0

Leniaku nieszczęśliwy!

Weź się za robotę, stwórz coś sensownego poza wymiocinami internetowymi, a też możesz zgarnąć dotację.

Avatar
Przemysław Leniak / 5 lutego 2014 r. o 09:10
0

pamiętacie oczywiśice o tym że mówienie i pisanie o Pietrasiewiczach to jest antysemityzm i członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej
...
za to 4 osoby w tym długoletni pracownik Muzeum na Majdanku siędzą w więzieniu
...
tak się zastanawiam - gdyby tak zrobic listę taką ile z pieniędzy z waszych podatków trafiło poleceniem Zdrojewskiego do ludzi spoza tej grupy która widniała na plakatach za które siedzą w więzieniu ci o których wszyscy wiemy
...
jakie byłyby proporcje finansowe
ci z plakatów kontra ci których nie ma na plakatach?

chyba nie muszę więcej pisać by przyjechały tu słuzby TNN-u i mnie zamkły albo zamilkły nawet

pamiętacie oczywiśice o tym że mówienie i pisanie o Pietrasiewiczach to jest antysemityzm i członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej
...
za to 4 osoby w tym długoletni pracownik Muzeum na Majdanku siędzą w więzieniu
...
tak się zastanawiam - gdyby tak zrobic listę taką ile z pieniędzy z waszych podatków trafiło poleceniem Zdrojewskiego do ludzi spoza tej grupy która widniała na plakatach za które siedzą w więzieniu ci o których wszyscy wiemy
...
jakie byłyby proporcje finansowe
ci z plakatów kontra ci k... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 5 lutego 2014 r. o 08:44
0

naprawdę nie rozumiem tej cenzury
Razem obaj Pietrasiewicze dostaną 200 tys zł
przecie potrzebują na waciki - wszyscy to rozumiemy
tylko dlaczego nie wolno o tym pisać na forum?

ale się wygłupiłem napisałem 200 :-)
tymczasem
80 tys dostanie Szymon
a Tomasz nieco więcej bo 200 + 120 + 100
i to tylko z tekstu artykułu i wprost napisane bez liczenia kasy która zbiorą jako konsultanci od innych projektów takich jak Labirynt czy maat czy CK

 pół miliona na waciki dla ojca i syna

dla porównania dla całych bronowic 25 tys. z

a dla węglina 45 tys

Miasto inspiracji - prawda?

naprawdę nie rozumiem tej cenzury
Razem obaj Pietrasiewicze dostaną 200 tys zł
przecie potrzebują na waciki - wszyscy to rozumiemy
tylko dlaczego nie wolno o tym pisać na forum?

ale się wygłupiłem napisałem 200 :-)
tymczasem
80 tys dostanie Szymon
a Tomasz nieco więcej bo 200 + 120 + 100
i to tylko z tekstu artykułu i wprost napisane bez liczenia kasy która zbiorą jako konsultanci od innych projektów takich jak Labirynt czy maat czy CK

 pół miliona na waciki dla ojca i syna

dla poró... rozwiń

Avatar
h / 5 lutego 2014 r. o 08:40
0

Galeria Labirynt-świetna inicjatywa z warsztatami niedzielnymi dla dzieci-należy im się!oby więcej takich spotkań na wiosnę

Avatar
dziadek / 5 lutego 2014 r. o 01:25
0

Dobrze, że Zdrojewski - z naszych podatków - dotował "muzeja" we Wilanowie.

Skoninąd te "muzeja" są pod "opatrznością"

Opatrzności - chroń Naród polski przed idiotami

Avatar
pytek / 4 lutego 2014 r. o 21:06
0

I kto jest głównym beneficjentem? Oj, bo nie zgadnę... Jaka niespodzianka!