Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Ktoś chciał zabić, a potem spalić kota

Autor: Zdjęcie autora (lukisz)
42 17 A A

We wtorek rano wolontariusze Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt odebrali telefon. Rozmówca poinformował, że na trawniku na osiedlu Bazylianówka w Lublinie leży kot. Zwierzę wymagało natychmiastowej pomocy weterynarza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Oprawca wydał na niego wyrok. Chciał zabić mocnym uderzeniem tępym narzędziem w głowę, a następnie spalić. Na szczęście nie udało mu się, kotu udało się uciec. Ma poważne obrażenia głowy i olbrzymie ropnie, jego głowa jest silnie opuchnięta. Cierpienie potęgują chore oczy i świerzb - relacjonują wolontariusze fundacji.

Kot dostał już antybiotyki i środki przeciwbólowe, wczoraj przeszedł kolejne badania.

- Telefon dostaliśmy tuż przed godz. 9. Od razu wysłaliśmy na miejsce jedną z wolontariuszek. Chociaż nie było to łatwe, to udało jej się odnaleźć kota. Od razu pojechała z nim do kliniki. Jak tylko wydobrzeje, będzie można go adoptować. Na razie skupiamy się jednak na tym, żeby wrócił do zdrowia - mówi Aleksandra Lipianin-Białogrzywy, jedna z wolontariuszek. Jak przyznaje, że dawno nie spotkała się z takim okrucieństwem. - Pamiętam sytuację z podpalonym szczeniakiem. Sprawcy mieli po kilkanaście lat. I chociaż wrzucili film do internetu to udało im się uniknąć poważniejszej kary.

Na razie pracownicy fundacji zbierają informacje na temat całego zdarzenia, by przekazać sprawę organom ścigania. - Nie złapaliśmy nikogo na gorącym uczynku, musimy najpierw poznać szczegóły zajścia. Jak tylko zgromadzimy niezbędne informację od razu poinformujemy policję. Niewykluczone, że od razu pójdziemy do prokuratury - dodaje wolontariuszka fundacji.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności a także do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, kara może zostać wydłużona do 3 lat.

Fundacja prosi wsparcie finansowe, by mieć środki na leczenie kota:

Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt,
24-204 Wojciechów, Romanówka 22;
BANK PEKAO SA: 81 1240 2382 1111 0010 3683 3419 z dopiskiem "działania statutowe koty"
PRZELEWY ZAGRANICZNE: SWIFT PKOPPLPW PL 81 1240 2382 1111
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 12:37
0
Czy tylko ja płaczę jak widzę pozabijane nożem koty?
Avatar
Anna / 16 maja 2014 o 16:04
0

"Nie macie o czym pisać"....

do autora komentarza: "nie masz o czym czytać"?

Won stąd hejterze!!!!

Avatar
mina32 / 16 maja 2014 o 15:35
0

Dlaczego nie walną w głowę takich psycholi?Po co ludzie takie coś na świat wydają?Mam nadzieję że nikt pani nigdy nie pomoże i to zło obróci się przeciwko pani

to jest jakaś pewnie prostaczka, która ma w ciul kompleksów..ale po jakimś czasie sytuacja się obróci przeciwko niej- w najmniej odpowiednim momencie w jej zyciu...

Avatar
mina32 / 16 maja 2014 o 15:32
0

gówniarzy jak bym złapała to by zdrowo z tego nie wyszli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie działam w fundacji bo tam trzeba "zgodnie z prawem". ja cierpliwości nie mam!

Avatar
szpila / 15 maja 2014 o 11:32
0

No wstrząśnięta jestem, nie macie o czym pisać? Dzisiaj widziałam na chodniku rozdeptaną mrówkę, może napiszecie artykuł? Żenada.

Dlaczego nie walną w głowę takich psycholi?Po co ludzie takie coś na świat wydają?Mam nadzieję że nikt pani nigdy nie pomoże i to zło obróci się przeciwko pani

Avatar
Meg / 15 maja 2014 o 10:15
0

No wstrząśnięta jestem, nie macie o czym pisać? Dzisiaj widziałam na chodniku rozdeptaną mrówkę, może napiszecie artykuł? Żenada.

Żenująca to jest Pani.!

Temat adekwatny do poruszenia! nie można przejść obojętnie koło takiego tematu i bestialstwa!
Dzięki temu, że takie tematy są prouszane można zauważyć jaki jest stosunek ludzi do zwierząt. I własnie Pani pokazała swój.

Zwierzęta trzeba chronić przed takimi bestiami.. tak jak w tym przypadku biednego kota.
Ja kocham zwierzęta i nie mogę patrzeć się gdy im krzywdę ktoś wyrządza. Sama w domu mam 3 koty oraz adoptowalam sunię ze schroniska - jednego kociaka przygarnęłam jak miał 2 tyg. bo jakiś bezdusznik wyrzucil Go do rowu, jestem dumna że Go uratowałam, teraz mam ogromną z Niego radość.

 

Żenująca to jest Pani.!

Temat adekwatny do poruszenia! nie można przejść obojętnie koło takiego tematu i bestialstwa!
Dzięki temu, że takie tematy są prouszane można zauważyć jaki jest stosunek ludzi do zwierząt. I własnie Pani pokazała swój.

Zwierzęta trzeba chronić przed takimi bestiami.. tak jak w tym przypadku biednego kota.
Ja kocham zwierzęta i nie mogę patrzeć się gdy im krzywdę ktoś wyrządza. Sama w domu mam 3 koty oraz adoptowalam sunię ze schroniska - jednego kociaka przygarnęłam jak miał 2... rozwiń

Avatar
ja_sama / 15 maja 2014 o 08:39
0

No wstrząśnięta jestem, nie macie o czym pisać? Dzisiaj widziałam na chodniku rozdeptaną mrówkę, może napiszecie artykuł? Żenada.

Jestem wstrząśnięta Twoim poziomem empatii biedna Kasiu

Avatar
ja_sama / 15 maja 2014 o 08:36
0

Proszę wszystkich którzy być może wiedza coś na temat tego okrucieństwa aby zgłosili się na policję. Bydlę, które to zrobiło musi ponieść karę. Nie wierzę, ze nikt nic nie widział, nie słyszał

Avatar
ja / 15 maja 2014 o 01:18
0

Pali kota?

Avatar
zuza / 15 maja 2014 o 00:38
0

ciekawe kto sie z toba ozeni ,delikatna pelna wspoczucia Kasiu

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 12:37
0
Czy tylko ja płaczę jak widzę pozabijane nożem koty?
Avatar
Anna / 16 maja 2014 o 16:04
0

"Nie macie o czym pisać"....

do autora komentarza: "nie masz o czym czytać"?

Won stąd hejterze!!!!

Avatar
mina32 / 16 maja 2014 o 15:35
0

Dlaczego nie walną w głowę takich psycholi?Po co ludzie takie coś na świat wydają?Mam nadzieję że nikt pani nigdy nie pomoże i to zło obróci się przeciwko pani

to jest jakaś pewnie prostaczka, która ma w ciul kompleksów..ale po jakimś czasie sytuacja się obróci przeciwko niej- w najmniej odpowiednim momencie w jej zyciu...

Avatar
mina32 / 16 maja 2014 o 15:32
0

gówniarzy jak bym złapała to by zdrowo z tego nie wyszli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie działam w fundacji bo tam trzeba "zgodnie z prawem". ja cierpliwości nie mam!

Avatar
szpila / 15 maja 2014 o 11:32
0

No wstrząśnięta jestem, nie macie o czym pisać? Dzisiaj widziałam na chodniku rozdeptaną mrówkę, może napiszecie artykuł? Żenada.

Dlaczego nie walną w głowę takich psycholi?Po co ludzie takie coś na świat wydają?Mam nadzieję że nikt pani nigdy nie pomoże i to zło obróci się przeciwko pani

Avatar
Meg / 15 maja 2014 o 10:15
0

No wstrząśnięta jestem, nie macie o czym pisać? Dzisiaj widziałam na chodniku rozdeptaną mrówkę, może napiszecie artykuł? Żenada.

Żenująca to jest Pani.!

Temat adekwatny do poruszenia! nie można przejść obojętnie koło takiego tematu i bestialstwa!
Dzięki temu, że takie tematy są prouszane można zauważyć jaki jest stosunek ludzi do zwierząt. I własnie Pani pokazała swój.

Zwierzęta trzeba chronić przed takimi bestiami.. tak jak w tym przypadku biednego kota.
Ja kocham zwierzęta i nie mogę patrzeć się gdy im krzywdę ktoś wyrządza. Sama w domu mam 3 koty oraz adoptowalam sunię ze schroniska - jednego kociaka przygarnęłam jak miał 2 tyg. bo jakiś bezdusznik wyrzucil Go do rowu, jestem dumna że Go uratowałam, teraz mam ogromną z Niego radość.

 

Żenująca to jest Pani.!

Temat adekwatny do poruszenia! nie można przejść obojętnie koło takiego tematu i bestialstwa!
Dzięki temu, że takie tematy są prouszane można zauważyć jaki jest stosunek ludzi do zwierząt. I własnie Pani pokazała swój.

Zwierzęta trzeba chronić przed takimi bestiami.. tak jak w tym przypadku biednego kota.
Ja kocham zwierzęta i nie mogę patrzeć się gdy im krzywdę ktoś wyrządza. Sama w domu mam 3 koty oraz adoptowalam sunię ze schroniska - jednego kociaka przygarnęłam jak miał 2... rozwiń

Avatar
ja_sama / 15 maja 2014 o 08:39
0

No wstrząśnięta jestem, nie macie o czym pisać? Dzisiaj widziałam na chodniku rozdeptaną mrówkę, może napiszecie artykuł? Żenada.

Jestem wstrząśnięta Twoim poziomem empatii biedna Kasiu

Avatar
ja_sama / 15 maja 2014 o 08:36
0

Proszę wszystkich którzy być może wiedza coś na temat tego okrucieństwa aby zgłosili się na policję. Bydlę, które to zrobiło musi ponieść karę. Nie wierzę, ze nikt nic nie widział, nie słyszał

Avatar
ja / 15 maja 2014 o 01:18
0

Pali kota?

Avatar
zuza / 15 maja 2014 o 00:38
0

ciekawe kto sie z toba ozeni ,delikatna pelna wspoczucia Kasiu

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 4 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!