Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2011 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Kwiaciarze krytykują apel księży ws. pogrzebu abp. Życińskiego

0 39 A A
Kwiatów na pogrzebie metropolity lubelskiego nie było. Zamiast wydać na wiązanki, ludzie wkładali da
Kwiatów na pogrzebie metropolity lubelskiego nie było. Zamiast wydać na wiązanki, ludzie wkładali da

Lubelskich kwiaciarzy zbulwersował apel kościelnych hierarchów, by wierni nie przynosili kwiatów na pogrzeb abp. Józefa Życińskiego. Coraz bardziej boją się o swoją przyszłość, więc też apelują: Nie rezygnujcie z kwiatów!


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracowników branży kwiatowej zdenerwowały słowa biskupa Mieczysława Cisło. Duchowny namawiał, by na pogrzeb abp. Życińskiego nie przynosić kwiatów i wiązanek, a zamiast tego wesprzeć fundusz stypendialny archidiecezji lubelskiej.

– W ramach tego programu biedni studenci i uczniowie z województwa lubelskiego dostają pieniądze na akademiki, książki czy wyjeżdżają na obozy w wakacje – tłumaczy ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

– To odgórne sterowanie i manipulowanie naszą wolą, naszymi uczuciami i pieniędzmi – napisała na swoim internetowym blogu prezes Lubelskiego Klubu Florystów. – Dawać i otrzymywać kwiaty, to dzielić się pięknem i radością. To wyrażać szacunek, miłość, a także smutek i żałobę.

Pod apelem, który trafił też do naszej redakcji, podpisał się Łódzki i Lubelski Klub Florystów (liczy 20 członków). Tekst został też odczytany podczas Targów ogrodniczych "Gardenia'” w Poznaniu.

– Nie wykluczamy przeznaczania pieniędzy na szczytny cel. Lecz można przecież jednocześnie symbolicznie uczcić kwiatami pamięć zmarłego czy szczęście młodej pary. Ostatnio zainteresowanie kwiatami spadło o jakieś 30 proc. – podkreśla szefowa lubelskich florystów.

– Jeśli sugeruje się, by na pogrzeb tak ważnej osoby, jak abp. Józef Życiński, nie przynosić kwiatów, to ludzie mogą stwierdzić, że tym bardziej nie ma takiej potrzeby przy pogrzebie zwykłej osoby – dodaje jej koleżanka z klubu. – Nasz apel nie jest atakiem na Kościół. Boimy się tylko, że w końcu kwiaty zostaną całkiem wyparte z rynku – podkreśla florystka.

Co na to Kościół? – Apel kwiaciarzy jest mało racjonalny. Ale ludzie mają prawo wyrażać swoje uczucia i emocje – komentuje biskup Mieczysław Cisło, administrator archidiecezji lubelskiej.

Kwiaciarze nie ukrywają, że z roku na rok zarabiają mniej. W dodatku od 1 stycznia podatek VAT na kwiaty wzrósł z 3 na 8 proc., zmniejszyła się też kwota zasiłku pogrzebowego.

– Zainteresowanie kwiatami jest coraz mniejsze – przyznaje Beata Chodkowska z popularnej kwiaciarni "Łezka” w Lublinie. – W moim punkcie w ciągu czterech lat sprzedaż spadła o jakieś 50 proc. – ocenia kwiaciarka.

Z bukietów rezygnuje coraz więcej osób. – Na moim ślubie wszyscy goście zamiast kwiatów przynieśli karmę dla psów. Zawiozłem to z żoną do schroniska, bo bardzo kochamy zwierzęta – mówi Tomasz Dryła z Lublina.

– Byłem ostatnio na pogrzebie, gdzie zamiast kwiatów zbierano pieniądze na dom dziecka – opowiada Mirek Urban z Lublina.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jestem za / 15 maja 2011 o 15:44
0
Uważam, że floryści nie powinni się aż tak bardzo bulwersować. Rozumiem, ze to jest ich praca i zarobek, ale kilkakrotni byłam na pogrzebach z mnóstwem ludzi i niestety kwiaty, które przynieśli nie miały się gdzie pomieścić. W efekcie na grobie wyglądało jak na śmietniku - połamane kwiaty, pookładane na sobie. Chyba nie o to chodzi florystom??? Zdecydowanie lepiej jest jeśli osoby bliskie przyniosą kwiaty a inni wpłacą pieniądze na konto dla rodziny, czy jakąś fundację...
Avatar
JK / 7 marca 2011 o 11:10
0
do Negocjatora
Nareszcie wyważona i rozsądna wypowiedź. Dzięki.
Chodzi o zastanowienie się i nie wykluczanie z naszego życia rzeczy naprawdę pięknych. Racjonalnie jest wybetonowanie podwórka, ale o ile piękniej, gdy rośnie na nim drzewo, choć jesienią spadają liście i trzeba je sprzątać. JK
Avatar
Negocjator / 3 marca 2011 o 21:21
0
[quote name='ja napisałem' timestamp='1299067626' post='445039']
pazerne mendy kwiaciarki jeszcze gorsze niz mafia koscielna
[/quote]
Wypowiadając jakiekolwiek słowa krytyki należy najpierw przeczytać tekst ze zrozumieniem a potem wypowiadać swoją opinię. Apel był skierowany przez głowę kościoła do ludzi na ogólnopolskim forum medialnym. Wypowiedź dotyczyła aby nie przynosić kwiatów bo biskup Życiński założył fundację i pewnie by sobie życzył po śmierci, żeby go w tym wesprzeć, więc proszą o nie przynoszenie kwiatów a w zamian za to wpłacić pieniądze na szczytny cel.JEST RÓŻNICA POMIĘDZY WOLĄ ZMARŁEGO A CZYSTĄ PROŚBĄ ZA ZMARŁEGO PO ŚMIERCI.To nie była wola zmarłego!!!!!!!!.
Natomiast apel florystów nie był skierowany przeciwko Kościołowi tylko skierowany do ogółu a nie zatracanie naszej obyczajowości i tradycji.A to spora jest różnica. Czytałem uważnie tekst i jest jednoznaczny- załączony cały link wyżej w komentarzu- a nie, wyrwany z kontekstu jak w artykule. Wszyscy hieny? Po co takie krzywdzące słowa. Każdy uprawia jakąś profesje, pan pewnie też sprzedaje np."książki". Czy miło jest słyszeć: zamiast "książek" przynieśmy "coś innego"? Przecież każdy wolny człowiek ma prawo do wyrażania swoich opinii jak również do życia. Każdy z nas chce godnie żyć i utrzymywać się ze swojej pracy. Każdy:ja, pan, ksiądz, florysta. Każdy z nas ma zobowiązania i chce utrzymać rodzinę. Florystom chodziło o nie zatracanie tradycji "wręczania kwiatów" i do nie nawoływania co mamy robić i kupować zamiast kwiatów. Nie tylko na pogrzeby ale również na śluby i inne okazje.
W dobie kryzysu każdemu z nas materialnie gorzej się powodzi, apelujmy ale z rozsądkiem! Nie nawołujmy do nie kupowania czegoś a w zamian za to kupowania czegoś innego.Lepiej brzmi :mile widziane jest ....a nie coś w zamian.Jeśli na takiej uroczystości jak pogrzeb biskupa są takie apele o nie kupowanie kwiatów to co ma się w przypadku szarego człowieka?Ja osobiście nie chciałbym aby na moim pogrzebie ktoś zamiast kwiatów przyniósł karmę dla psów do schroniska!Czego sobie i Państwu życzę.
[quote name='ja napisałem' timestamp='1299067626' post='445039']
pazerne mendy kwiaciarki jeszcze gorsze niz mafia koscielna
[/quote]
Wypowiadając jakiekolwiek słowa krytyki należy najpierw przeczytać tekst ze zrozumieniem a potem wypowiadać swoją opinię. Apel był skierowany przez głowę kościoła do ludzi na ogólnopolskim forum medialnym. Wypowiedź dotyczyła aby nie przynosić kwiatów bo biskup Życiński założył fundację i pewnie by sobie życzył po śmierci, żeby go w tym wesprzeć, więc ... rozwiń
Avatar
ax / 3 marca 2011 o 19:17
0
To chyba dobrze, że ludzie wspierają pożyteczne akcje, które dają długotrwałe efekty..... Kwiaty, owszem piekne i zawsze sprawiają przyjemność, zwłaszcza kobietom, ale wyobraźmy sobie gdyby wszyscy uczestnicy pogrzebu Ks. Arcybiskupa przyszli z kwiatami....I co potem? Do krypty to wszystko..... Uważam, że apel był bardzo słuszny. Grób przecież nie jest na cmentarzu gdzie można zwyczajowo ułożyć górę kwiatów. Dlatego bulwersację kwiaciarzy uważam za nierozsądną. Kwiaty były, są bedą...... a że w tym przypadku było inaczej to było, bo taka była potrzeba.
Avatar
florysta =nie kwiaciarz / 2 marca 2011 o 21:38
0
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do spółki.dać pavulon, wypisać kartę zgonu, sprzedać dębową jesionkę i wianek kwiatków, a za to wszystko dostać dużo kasy, wzbogacić się na ludzkim nieszczęściu - oto wasz cel podstawowy.
[/quote]


[quote name='dziadek' timestamp='1299054085' post='444919']
"Kwiaciarze krytykują apel księży ws. pogrzebu abp. Życińskiego"A niech se krytykują Kwiaciarzom - w tej sprawie - mówimy stanowcze - NIE !!!
[/quote]
http://www.goldenline.pl/forum/2249112/zadnego-zamiast
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do ... rozwiń
Avatar
florysta =nie kwiaciarz / 2 marca 2011 o 21:38
0
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do spółki.dać pavulon, wypisać kartę zgonu, sprzedać dębową jesionkę i wianek kwiatków, a za to wszystko dostać dużo kasy, wzbogacić się na ludzkim nieszczęściu - oto wasz cel podstawowy.
[/quote]


[quote name='dziadek' timestamp='1299054085' post='444919']
"Kwiaciarze krytykują apel księży ws. pogrzebu abp. Życińskiego"A niech se krytykują Kwiaciarzom - w tej sprawie - mówimy stanowcze - NIE !!!
[/quote]
http://www.goldenline.pl/forum/2249112/zadnego-zamiast
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do ... rozwiń
Avatar
gośka / 2 marca 2011 o 21:03
0
Kościół chce ingerować we wszystko! Nawet w formę wyrażania żalu po utracie kogoś bliskiego czy kogoś kto nie był nam bliski ale był wielkim człowiekiem, wielkim kapłanem, wielkim teologiem i wielką postacią w świecie i w Kościele. Ten wielki człowiek nigdy nie apelowałby o coś takiego!
Kwiaty były, są i będą formą wyrażania radości, szczęścia, życzliwości, żalu i rozpaczy.
Pomoc finansowa potrzebującym jest rzeczą chwalebną, ale apelowanie o nią "ZAMIAST" kwiatów przy okazji pogrzebu tak wielkiej postaci jest niegodziwe, jest próbą manipulacji!
Nie mam pewności czy moje pieniądze trafią tam gdzie powinny, ale mam pewność, że moje kwiaty trafią tam gdzie powinny! Że oddam nimi hołd, wyrażę żal osobie którą szanowałam, podziwiałam, od której się uczyłam.
KWIATY SZYBKO UMIERAJĄ ALE SĄ WIECZNE !!!
Kościół chce ingerować we wszystko! Nawet w formę wyrażania żalu po utracie kogoś bliskiego czy kogoś kto nie był nam bliski ale był wielkim człowiekiem, wielkim kapłanem, wielkim teologiem i wielką postacią w świecie i w Kościele. Ten wielki człowiek nigdy nie apelowałby o coś takiego!
Kwiaty były, są i będą formą wyrażania radości, szczęścia, życzliwości, żalu i rozpaczy.
Pomoc finansowa potrzebującym jest rzeczą chwalebną, ale apelowanie o nią "ZAMIAST" kwiatów przy okazji pogrzebu tak wielkiej postaci jest ... rozwiń
Avatar
ala / 2 marca 2011 o 20:50
0
Czy ktoś mi powie w jaki sposób przyniesienie kwiatów koliduje ze wsparciem funduszu stypendialnego archidiecezji lubelskiej?

Czy duchowny zawsze wie lepiej jam mamy okazać szacunek wobec zmarłej osoby niekoniecznie tak ważnej dla życia duchowego jak abp. Józef Życiński.
Czy przyniesienie kwiatów w jakimkolwiek stopniu będzie nieodpowiednie.
Rozumiem apel o wsparcie funduszu ale CZY MUSI TO BYĆ CZYIMŚ KOSZTEM???
Kwiaciarki mają swoje racje a księża swoje i jedne nie wykluczają drugich.
Czy ktoś z Was spotkał się że przy udzielaniu jakiegokolwiek sakramentu ksiądz powiedział aby zamiast "co łaska" wesprzeć fundusz stypendialny lub dom dziecka??? A jak zachowa się gdy powiemy, że nie mamy pieniędzy? Jaki ślub nam odprawi? Jaki pogrzeb, który jest ostatnią posługą byłemu wiernemu?
Czy ktoś mi powie w jaki sposób przyniesienie kwiatów koliduje ze wsparciem funduszu stypendialnego archidiecezji lubelskiej?

Czy duchowny zawsze wie lepiej jam mamy okazać szacunek wobec zmarłej osoby niekoniecznie tak ważnej dla życia duchowego jak abp. Józef Życiński.
Czy przyniesienie kwiatów w jakimkolwiek stopniu będzie nieodpowiednie.
Rozumiem apel o wsparcie funduszu ale CZY MUSI TO BYĆ CZYIMŚ KOSZTEM???
Kwiaciarki mają swoje racje a księża swoje i jedne nie wykluczają drugich.
Czy ktoś ... rozwiń
Avatar
hiena / 2 marca 2011 o 19:37
0
[quote name='jhgj' timestamp='1299045515' post='444856']
Panie prezesie. Po co te pompatyczne słowa o kwiatach. Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę. Z tego co pamiętam, taka była wola zmarłego. Biskupi tylko ją uszanowali. Uważam zatem drodzy floryści, że nam wszystkim wypadało by tak zrobić.
[/quote]
Oczywiście proszę pana, że tylko kasa się liczy. A pan to żyję tylko powietrzem? A może jest Pan tylko utrzymankiem...Chylę czoło!Pewnie Panu pieniądze szczęścia nie dają?
To mi je oddaj!!!. Ps.Woli takiej zmarły nie wyraził, tylko w TVN24 wypowiedź władz kościoła była"...że by sobie tego życzył...""...i że kochał kwiaty ale założył fundację ....i oto proszą....
[quote name='jhgj' timestamp='1299045515' post='444856']
Panie prezesie. Po co te pompatyczne słowa o kwiatach. Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę. Z tego co pamiętam, taka była wola zmarłego. Biskupi tylko ją uszanowali. Uważam zatem drodzy floryści, że nam wszystkim wypadało by tak zrobić.
[/quote]
Oczywiście proszę pana, że tylko kasa się liczy. A pan to żyję tylko powietrzem? A może jest Pan tylko utrzymankiem...Chylę czoło!Pewnie Panu pieniądze szczęścia nie dają?
To mi je oddaj... rozwiń
Avatar
jan / 2 marca 2011 o 19:21
0
[quote name='gada' timestamp='1299071840' post='445092']
droga Pani Prezes i wszyscy floryści - a kto wam zabrania kupować kwiaty i je rozdawać, jakie to sympatyczne nieprawdaż? A mnie nie narzucajcie swojej woli i nie rozkazujcie, na co ja mam wydawać moje pieniądze, przeze mnie zarobione. Jasne ?
[/quote]


Drogi Panie - a kto Panu zabrania pracować bez wynagrodzenia i rozdawać usługi (czy wytwory). Jasne?
Avatar
jestem za / 15 maja 2011 o 15:44
0
Uważam, że floryści nie powinni się aż tak bardzo bulwersować. Rozumiem, ze to jest ich praca i zarobek, ale kilkakrotni byłam na pogrzebach z mnóstwem ludzi i niestety kwiaty, które przynieśli nie miały się gdzie pomieścić. W efekcie na grobie wyglądało jak na śmietniku - połamane kwiaty, pookładane na sobie. Chyba nie o to chodzi florystom??? Zdecydowanie lepiej jest jeśli osoby bliskie przyniosą kwiaty a inni wpłacą pieniądze na konto dla rodziny, czy jakąś fundację...
Avatar
JK / 7 marca 2011 o 11:10
0
do Negocjatora
Nareszcie wyważona i rozsądna wypowiedź. Dzięki.
Chodzi o zastanowienie się i nie wykluczanie z naszego życia rzeczy naprawdę pięknych. Racjonalnie jest wybetonowanie podwórka, ale o ile piękniej, gdy rośnie na nim drzewo, choć jesienią spadają liście i trzeba je sprzątać. JK
Avatar
Negocjator / 3 marca 2011 o 21:21
0
[quote name='ja napisałem' timestamp='1299067626' post='445039']
pazerne mendy kwiaciarki jeszcze gorsze niz mafia koscielna
[/quote]
Wypowiadając jakiekolwiek słowa krytyki należy najpierw przeczytać tekst ze zrozumieniem a potem wypowiadać swoją opinię. Apel był skierowany przez głowę kościoła do ludzi na ogólnopolskim forum medialnym. Wypowiedź dotyczyła aby nie przynosić kwiatów bo biskup Życiński założył fundację i pewnie by sobie życzył po śmierci, żeby go w tym wesprzeć, więc proszą o nie przynoszenie kwiatów a w zamian za to wpłacić pieniądze na szczytny cel.JEST RÓŻNICA POMIĘDZY WOLĄ ZMARŁEGO A CZYSTĄ PROŚBĄ ZA ZMARŁEGO PO ŚMIERCI.To nie była wola zmarłego!!!!!!!!.
Natomiast apel florystów nie był skierowany przeciwko Kościołowi tylko skierowany do ogółu a nie zatracanie naszej obyczajowości i tradycji.A to spora jest różnica. Czytałem uważnie tekst i jest jednoznaczny- załączony cały link wyżej w komentarzu- a nie, wyrwany z kontekstu jak w artykule. Wszyscy hieny? Po co takie krzywdzące słowa. Każdy uprawia jakąś profesje, pan pewnie też sprzedaje np."książki". Czy miło jest słyszeć: zamiast "książek" przynieśmy "coś innego"? Przecież każdy wolny człowiek ma prawo do wyrażania swoich opinii jak również do życia. Każdy z nas chce godnie żyć i utrzymywać się ze swojej pracy. Każdy:ja, pan, ksiądz, florysta. Każdy z nas ma zobowiązania i chce utrzymać rodzinę. Florystom chodziło o nie zatracanie tradycji "wręczania kwiatów" i do nie nawoływania co mamy robić i kupować zamiast kwiatów. Nie tylko na pogrzeby ale również na śluby i inne okazje.
W dobie kryzysu każdemu z nas materialnie gorzej się powodzi, apelujmy ale z rozsądkiem! Nie nawołujmy do nie kupowania czegoś a w zamian za to kupowania czegoś innego.Lepiej brzmi :mile widziane jest ....a nie coś w zamian.Jeśli na takiej uroczystości jak pogrzeb biskupa są takie apele o nie kupowanie kwiatów to co ma się w przypadku szarego człowieka?Ja osobiście nie chciałbym aby na moim pogrzebie ktoś zamiast kwiatów przyniósł karmę dla psów do schroniska!Czego sobie i Państwu życzę.
[quote name='ja napisałem' timestamp='1299067626' post='445039']
pazerne mendy kwiaciarki jeszcze gorsze niz mafia koscielna
[/quote]
Wypowiadając jakiekolwiek słowa krytyki należy najpierw przeczytać tekst ze zrozumieniem a potem wypowiadać swoją opinię. Apel był skierowany przez głowę kościoła do ludzi na ogólnopolskim forum medialnym. Wypowiedź dotyczyła aby nie przynosić kwiatów bo biskup Życiński założył fundację i pewnie by sobie życzył po śmierci, żeby go w tym wesprzeć, więc ... rozwiń
Avatar
ax / 3 marca 2011 o 19:17
0
To chyba dobrze, że ludzie wspierają pożyteczne akcje, które dają długotrwałe efekty..... Kwiaty, owszem piekne i zawsze sprawiają przyjemność, zwłaszcza kobietom, ale wyobraźmy sobie gdyby wszyscy uczestnicy pogrzebu Ks. Arcybiskupa przyszli z kwiatami....I co potem? Do krypty to wszystko..... Uważam, że apel był bardzo słuszny. Grób przecież nie jest na cmentarzu gdzie można zwyczajowo ułożyć górę kwiatów. Dlatego bulwersację kwiaciarzy uważam za nierozsądną. Kwiaty były, są bedą...... a że w tym przypadku było inaczej to było, bo taka była potrzeba.
Avatar
florysta =nie kwiaciarz / 2 marca 2011 o 21:38
0
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do spółki.dać pavulon, wypisać kartę zgonu, sprzedać dębową jesionkę i wianek kwiatków, a za to wszystko dostać dużo kasy, wzbogacić się na ludzkim nieszczęściu - oto wasz cel podstawowy.
[/quote]


[quote name='dziadek' timestamp='1299054085' post='444919']
"Kwiaciarze krytykują apel księży ws. pogrzebu abp. Życińskiego"A niech se krytykują Kwiaciarzom - w tej sprawie - mówimy stanowcze - NIE !!!
[/quote]
http://www.goldenline.pl/forum/2249112/zadnego-zamiast
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do ... rozwiń
Avatar
florysta =nie kwiaciarz / 2 marca 2011 o 21:38
0
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do spółki.dać pavulon, wypisać kartę zgonu, sprzedać dębową jesionkę i wianek kwiatków, a za to wszystko dostać dużo kasy, wzbogacić się na ludzkim nieszczęściu - oto wasz cel podstawowy.
[/quote]


[quote name='dziadek' timestamp='1299054085' post='444919']
"Kwiaciarze krytykują apel księży ws. pogrzebu abp. Życińskiego"A niech se krytykują Kwiaciarzom - w tej sprawie - mówimy stanowcze - NIE !!!
[/quote]
http://www.goldenline.pl/forum/2249112/zadnego-zamiast
[quote name='lubię kwiaty' timestamp='1299052089' post='444900']
Jacy z was floryści?Wy nie floryści, tylko materialiści.Lubicie najbardziej kaskę, a kwiatki, to tylko przy okazji.I rzecz jasna - chcieliście obić interes na pogrzebie abpa, a tu wyszła lipa z interesu.Jesteście jak łowcy skór z Łodzi - na każdego człowieka patrzycie przez pryzmat pieniędzy, które możecie zarobić na jego pogrzebie sprzedając kwiatki.kiedyś w spółce byli lekarze, aptekarze i grabarze, a teraz widzę, że jeszcze kwiaciarze weszli do ... rozwiń
Avatar
gośka / 2 marca 2011 o 21:03
0
Kościół chce ingerować we wszystko! Nawet w formę wyrażania żalu po utracie kogoś bliskiego czy kogoś kto nie był nam bliski ale był wielkim człowiekiem, wielkim kapłanem, wielkim teologiem i wielką postacią w świecie i w Kościele. Ten wielki człowiek nigdy nie apelowałby o coś takiego!
Kwiaty były, są i będą formą wyrażania radości, szczęścia, życzliwości, żalu i rozpaczy.
Pomoc finansowa potrzebującym jest rzeczą chwalebną, ale apelowanie o nią "ZAMIAST" kwiatów przy okazji pogrzebu tak wielkiej postaci jest niegodziwe, jest próbą manipulacji!
Nie mam pewności czy moje pieniądze trafią tam gdzie powinny, ale mam pewność, że moje kwiaty trafią tam gdzie powinny! Że oddam nimi hołd, wyrażę żal osobie którą szanowałam, podziwiałam, od której się uczyłam.
KWIATY SZYBKO UMIERAJĄ ALE SĄ WIECZNE !!!
Kościół chce ingerować we wszystko! Nawet w formę wyrażania żalu po utracie kogoś bliskiego czy kogoś kto nie był nam bliski ale był wielkim człowiekiem, wielkim kapłanem, wielkim teologiem i wielką postacią w świecie i w Kościele. Ten wielki człowiek nigdy nie apelowałby o coś takiego!
Kwiaty były, są i będą formą wyrażania radości, szczęścia, życzliwości, żalu i rozpaczy.
Pomoc finansowa potrzebującym jest rzeczą chwalebną, ale apelowanie o nią "ZAMIAST" kwiatów przy okazji pogrzebu tak wielkiej postaci jest ... rozwiń
Avatar
ala / 2 marca 2011 o 20:50
0
Czy ktoś mi powie w jaki sposób przyniesienie kwiatów koliduje ze wsparciem funduszu stypendialnego archidiecezji lubelskiej?

Czy duchowny zawsze wie lepiej jam mamy okazać szacunek wobec zmarłej osoby niekoniecznie tak ważnej dla życia duchowego jak abp. Józef Życiński.
Czy przyniesienie kwiatów w jakimkolwiek stopniu będzie nieodpowiednie.
Rozumiem apel o wsparcie funduszu ale CZY MUSI TO BYĆ CZYIMŚ KOSZTEM???
Kwiaciarki mają swoje racje a księża swoje i jedne nie wykluczają drugich.
Czy ktoś z Was spotkał się że przy udzielaniu jakiegokolwiek sakramentu ksiądz powiedział aby zamiast "co łaska" wesprzeć fundusz stypendialny lub dom dziecka??? A jak zachowa się gdy powiemy, że nie mamy pieniędzy? Jaki ślub nam odprawi? Jaki pogrzeb, który jest ostatnią posługą byłemu wiernemu?
Czy ktoś mi powie w jaki sposób przyniesienie kwiatów koliduje ze wsparciem funduszu stypendialnego archidiecezji lubelskiej?

Czy duchowny zawsze wie lepiej jam mamy okazać szacunek wobec zmarłej osoby niekoniecznie tak ważnej dla życia duchowego jak abp. Józef Życiński.
Czy przyniesienie kwiatów w jakimkolwiek stopniu będzie nieodpowiednie.
Rozumiem apel o wsparcie funduszu ale CZY MUSI TO BYĆ CZYIMŚ KOSZTEM???
Kwiaciarki mają swoje racje a księża swoje i jedne nie wykluczają drugich.
Czy ktoś ... rozwiń
Avatar
hiena / 2 marca 2011 o 19:37
0
[quote name='jhgj' timestamp='1299045515' post='444856']
Panie prezesie. Po co te pompatyczne słowa o kwiatach. Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę. Z tego co pamiętam, taka była wola zmarłego. Biskupi tylko ją uszanowali. Uważam zatem drodzy floryści, że nam wszystkim wypadało by tak zrobić.
[/quote]
Oczywiście proszę pana, że tylko kasa się liczy. A pan to żyję tylko powietrzem? A może jest Pan tylko utrzymankiem...Chylę czoło!Pewnie Panu pieniądze szczęścia nie dają?
To mi je oddaj!!!. Ps.Woli takiej zmarły nie wyraził, tylko w TVN24 wypowiedź władz kościoła była"...że by sobie tego życzył...""...i że kochał kwiaty ale założył fundację ....i oto proszą....
[quote name='jhgj' timestamp='1299045515' post='444856']
Panie prezesie. Po co te pompatyczne słowa o kwiatach. Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę. Z tego co pamiętam, taka była wola zmarłego. Biskupi tylko ją uszanowali. Uważam zatem drodzy floryści, że nam wszystkim wypadało by tak zrobić.
[/quote]
Oczywiście proszę pana, że tylko kasa się liczy. A pan to żyję tylko powietrzem? A może jest Pan tylko utrzymankiem...Chylę czoło!Pewnie Panu pieniądze szczęścia nie dają?
To mi je oddaj... rozwiń
Avatar
jan / 2 marca 2011 o 19:21
0
[quote name='gada' timestamp='1299071840' post='445092']
droga Pani Prezes i wszyscy floryści - a kto wam zabrania kupować kwiaty i je rozdawać, jakie to sympatyczne nieprawdaż? A mnie nie narzucajcie swojej woli i nie rozkazujcie, na co ja mam wydawać moje pieniądze, przeze mnie zarobione. Jasne ?
[/quote]


Drogi Panie - a kto Panu zabrania pracować bez wynagrodzenia i rozdawać usługi (czy wytwory). Jasne?
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 14

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.