Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2018 r.
16:24

Ławka niepodległości stanęła w Lublinie. Jak Wam się podoba? [sonda]

Autor: Zdjęcie autora łm
0 73 A A

Grają patriotyczną pieśń i opowiadają historię. Przy polskich ulicach i w parkach pojawiają się pierwsze tak zwane ławki niepodległości. Jedna jest już w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ławki niepodległości to pomysł MON. Nawiązują do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W Lublinie taka ławka stanęła na pl. Litewskim, na przeciwko pałacu Lubomirskich. Siedząc można posłuchać pieśni "My, Pierwsza Brygada", czy też depeszę marszałka Józefa Piłsudskiego, w której ogłosił powstanie niepodległego państwa polskiego.

Projekt ławki skrytykowała Fundacja Wzornictwo i Ład, która na Facebooku określiła go jako "estetyczny dramat" i zwróciła uwagę, że podczas wyboru zwycięskiego projektu, w Sądzie Konkursowym nie było architekta, ani projektanta z dziedziny wzornictwa przemysłowego.

Państwo wydało na nie ok. 4 mln zł. Koszt jednej to ok. 30 tys. zł.

Sonda: Czy podoba Ci się tzw. ławka niepodległości?

Liczba głosów: 4483
85.92%
Nie
9.3%
Tak
4.77%
Nie mam zdania
(fot. pab)

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 16:38
Połączenie lodówki ze złomu z siedziskiem z MPK za 30 tysięcy?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 16:48
To ma być ławka ??? Przecież to pudełko nie ma ani wyprofilowania, ani oparcia, ani jakiegoś systemu spływania wody jak ma na tym usiąść starsza osoba jak podkulić nogi pod tą ławkę. Czy było toto konsultowane z lekarzami, plastykami, architektami ? Kiedyś byliśmy światową czołówką we wzornictwie mebli teraz tylko na takiego gniota łatwo produkowalnego na frezarce CNC nas stać. Kwotę i styl można skomentować tylko jednym słowem PORAŻKA.
Avatar
Krzycho / 30 grudnia 2018 r. o 17:35
Jak dla mnie katafalk z laptopem ale pewnie dla wyznawców dojnej zmiany to arcydzieło.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 16:30
To nie ławka ?????SARKOFAG .Nie wolno siadać , będą ścigać za zbeszczeszczenie miejsca pamięci.
Avatar
dociekliwy / 30 grudnia 2018 r. o 16:42
a czym to coś nawiązuje do Niepodległej??
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 17:14
Taki trochę katafalk. Niestety im więcej zadęcia  tym efekt gorszy. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 16:46
Ani to ładne ani estetyczne jak to mawiają są gusta i guściki, w zimie powinna być pogrzewana to wiem napewno.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 17:28
A czy można na niej pierdnąć ?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 17:21
aha, to jest ławka... ok
Avatar
27.05.1999 / 30 grudnia 2018 r. o 17:08
"Wojskowe ciężarówki wjechały na teren Żwirowiska i za pomocą ciężkiego sprzętu i lin wyrywali stojące tam krzyże.Przy okazji usunięto drogę krzyżową,którą ustawiły przed laty siostry karmelitanki.Z płotu zniknęły pamiątkowe tablice poświęcone pomordowanym w tym miejscu Polakom." "
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 20:24
pis to smieszna partia,najpierw stawiali koszmarne posagi kaczynskiego na krótkich nózkach,ale to posąg i może sie nie udać ,jak model taki jakiś nie posągowy,ale zdaje sie spier..lić taką prostą rzecz,jak ławka ,to już najlepiej świadczy o umyśle błaszczaka i całej tej prymitywnej bandy
Avatar
?? / 1 stycznia 2019 r. o 20:14
Nawet jeśli pomysł ciekawy, to wykonanie tragiczne. Trudno zrozumieć przesłanie.
 wiele by wyjaśniło malkontentom w warstwie artystycznej, przywiązanie żywej krowy krowy na łańcuchu do tego czegoś
Avatar
Vujco / 1 stycznia 2019 r. o 10:46
A POkraczna klaka dostała strawę duchową od mośków i narzeka. Na co? Chyba na wyborców, którzy w 2015 r POsłali POkraki do sraki.
Avatar
30kzł??? / 1 stycznia 2019 r. o 08:21
Ciekawe jaki to materiał i jakie ma ławka funkcjonalności, bo na oko koszt wykonania to nie więcej niż 10tys. a pewnie i w 5tys. by się to spokojnie zamknęło. Jak widać z materiałów w sieci farba już zaczęła obłazić, więc i z jakością wykonania są problemy...
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 31 grudnia 2018 r. o 21:22
jaka niepodległość taki sposób na jej przypomnienie. prymitywna, obskurna, wręcz prowizoryczna! niepodlegli to my chyba od rozumu są!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 17:14
omg wojsko w dziurawych butach napier......a a oni lawki stawiaja za kase mon
Avatar
kol90 / 31 grudnia 2018 r. o 16:59
To już MON nie ma na co wydawać pieniędzy ? Wojsko chyba ma pilniejsze potrzeby niż grające pudełka.
Avatar
ghfh / 31 grudnia 2018 r. o 15:57
Ładniejsza od ławki Czaskowskiego - też jednoosobowa :)
Avatar
Adam / 31 grudnia 2018 r. o 10:59
W komplecie powinien być Lech z Marylką
Avatar
MR / 31 grudnia 2018 r. o 10:47
Może lepiej pomóc Domom Dziecka, Biedniejszym Rodzinom a nie wyrzucac pieniadze w błoto
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko
galeria

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko

Zgodnie z zapowiedziami, właśnie wróciła zima. W Lublinie sypie i trudno jest jeździć samochodem.

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć
galeria

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć

Wiadomo już, czyje sukcesy sportowe w ubiegłym roku zasłużyły na docenienie. Lublin podsumował rok 2022.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron