Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2019 r.
21:07

"Lex deweloper" w Lublinie. Kolejne dwie firmy chcą skorzystać ze specustawy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 78 A A

Kolejne dwie firmy chcą budować mieszkania korzystając ze specustawy „lex deweloper”. Przy ul. Poligonowej miałyby stanąć dwa bloki, a przy Sławinkowskiej dziewięć. Losy tych inwestycji zależą od Rady Miasta, która będzie głosować w tej sprawie w najbliższy czwartek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dziewięć bloków przy Sławinkowskiej miałoby powstać na terenie, który nie ma uchwalonego planu zagospodarowania, a zgodnie z obowiązującym studium przestrzennym jest przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne (1). Mimo to Urząd Miasta doszedł do wniosku, że taką funkcję terenu „należy traktować jako wiodącą z możliwością jej wzbogacenia”. Ratusz twierdzi wręcz, że budowa bloków nie będzie sprzeczna ze studium, bo planowane przez dewelopera budynki byłyby nieduże, a wokół nich zostałoby sporo zieleni.

Jak to wygląda w szczegółach? Proponowane przez spółkę Movimento budynki (ul. Sławinkowska 130 a, d, e oraz 128 b) byłyby punktowcami na planie kwadratu, a każdy z nich miałby dwa piętra, zaś w podziemiach przewidziano miejsca na samochody. W sumie miałoby tu mieszkać ok. 200 osób.

Takie osiedle pomieściłoby od 85 do 95 lokali mieszkalnych, a na parterze jednego z budynków miałby się znaleźć 112-metrowy lokal na sklep. Na najmniejsze mieszkania (do 50 mkw.) miałoby przypadać jedno miejsce postojowe, na nieco większe (do 70 mkw.) inwestor zapewniłby 1,2 miejsca, zaś na największe (powyżej 70 mkw.) przypadałoby 1,5 miejsca na samochód.

Drugi wniosek, nad którym w czwartek głosować ma Rada Miasta dotyczy nieruchomości u zbiegu ul. Poligonowej i Wędrownej (2). Ten teren już dziś jest przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne, ale proponowane przez inwestora bloki nie byłyby w pełni zgodne z warunkami zapisanymi w planie zagospodarowania terenu. Właśnie z tego powodu spółka Nowa Poligonowa chce skorzystać ze specustawy „lex deweloper”.

Spółka zamierza postawić przy ul. Poligonowej dwa bloki, z których wyższy miałby sześć pięter, niższy o jedno mniej. To pierwsza rozbieżność między apetytem dewelopera a możliwościami, które stwarza mu plan zagospodarowania dopuszczający najwyżej trzy piętra. Druga rozbieżność dotyczy liczby miejsc parkingowych. Plan wymaga nie mniej niż 1,5 miejsca postojowego na jeden lokal mieszkalny, zaś deweloper chce zapewnić tylko jedno.

Samych mieszkań miałoby tutaj powstać od 113 do 122, w podziemiach przewidziano dwupoziomowy parking, natomiast na parterze niższego bloku lokale użytkowe, w tym trzyoddziałowe przedszkole, gabinety lekarskie i kancelarie prawne. Tak przynajmniej wynika z wniosku złożonego przez dewelopera.

Rada Miasta może się zgodzić na takie inwestycje, może też odmówić. Jeśli odmówi, inwestor będzie mógł zaskarżyć uchwałę do sądu administracyjnego, który jest zobowiązany do rozpatrzenia skargi w ciągu dwóch miesięcy.

Już we wtorek ogłoszony ma być wyrok będący efektem pierwszej takiej skargi złożonej przez spółkę Interbud Apartments. Chce ona postawić przy Relaksowej dwa bloki i budynek przedszkola w miejscu zarezerwowanym w planie zagospodarowania pod zieleń. Radni podjęli uchwałę odmowną, a o tym czy mieli rację orzeknie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie. Temu, kto będzie w tej sprawie przegranym, będzie jeszcze przysługiwać kasacja do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Także ten sąd będzie musiał się uporać ze sprawą w dwa miesiące.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 21:41
+46
Póki co rada miasta to jedyna broń w walce z tym pisowskim bublem prawnym zwanym "Lex Deweloper"
Avatar
Lex Deweloperrrrro / 29 sierpnia 2019 o 21:42
+45
Podziękujcie PIS-owi - nikt w ostatnich latach nie zrobił tak dobrze deweloperem, jak obecnie rządząca ekipa.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 22:16
+39
..a w świdniku to nawet pod dyktando dewelopera i zaliczki zrobili plan. Uchwalili kolesiowi. przy okazji dało się zauważyć że DW jednych deweloperów lubi bardziej innych mniej. Tzn. nie wszystkie listy są publikowane. co na to naczelny?
Avatar
mrówa / 29 sierpnia 2019 o 21:39
+38
W tym mieście rządzą deweloperzy.
 Wklejasz to debilu pod każdym artykułem. Ktoś ci za to płaci czy po prostu jesteś głupi?
Avatar
mieszkaniec / 29 sierpnia 2019 o 23:20
+32
A kiedy Łysy wyznaczy teren pod program mieszkanie+?
 Myślę, że jak tylko rząd da obiecane grunty. Chyba zdajesz sobie sprawę, że założenia programu są takie, że to rząd wnosi grunty?
Avatar
bez podpisu / 29 sierpnia 2019 o 23:24
+26
..a w świdniku to nawet pod dyktando dewelopera i zaliczki zrobili plan. Uchwalili kolesiowi. przy okazji dało się zauważyć że DW jednych deweloperów lubi bardziej innych mniej. Tzn. nie wszystkie listy są publikowane. co na to naczelny?
 Naprawdę zdziwiony? Po prostu nie wszyscy deweloperzy chcą płacić za "reklamę" w tej śmiesznej lokalnej gadzinówce. Jedno natomiast jest pewne - jeśli jutro któryś z obrońców górek wystartuje z firmą deweloperską, to będzie wychwalany na łamach Dziennika, jak żaden inny deweloper.
Avatar
... / 29 sierpnia 2019 o 21:19
+21
Na stronie UM nie ma jeszcze informacji o harmonogramie sesji, czy powtórzy się sytuacja z czerwca?
  lublin.eu/urzad-miasta-lublin/aktualnosci/sesja-rady-miasta-lublin-5-wrzesnia,233,1730,1.html
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 09:37
+16
Dziękujemy ci DOJNA ZMIANO za wspaniałą ustawę LEX DEWELOPER
Avatar
anna / 30 sierpnia 2019 o 07:50
+12
Bardzo dobrze, że chcą budować blisko centrum, a nie gdzieś w Wólce. Miasto powinno być skoncentrowane wokół centrum, gdzie dojazd rowerem czy komunikacją miejska jest łatwy i szybki. Ludzie chcą korzystać z miejskich atrakcji i łatwego dojazdu do szkół i pracy. Jest też uzbrojenie w media.
Avatar
(bez)radni / 30 sierpnia 2019 o 09:16
+11
a co na to radni formacji która lex deweloper w sejmie przepchnęła? milczą jak zwykle?
Avatar
olaboga / 30 sierpnia 2019 o 23:20
0
.. no tak. Budując domek jednorodzinny . samemu dla siebie finansuje się inwestycję. Więc tzw. samorządowcy nic z tego nie mają. Teraz  rozumiecie dlaczego budownictwo jednorodzinne jest w niełasce. Dlaczego tak chętnie developer dostaje kolejne tereny. A mieszkania które pójdą dla znajomych króliczka i tak sfinansują pozostali nabywcy. Kupując mieszkanie w nowym bloku nie wiesz za co płacisz i komu co finansujesz. .
 nikt coi nie broni kupic działki i wybudować domek...
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 20:25
+3
Od pisu, lex developer i wojny uchowaj nas Panie.
Avatar
Lex Żuk / 30 sierpnia 2019 o 19:17
0
Ustawe lex developer zawdzięczamy PISowi
Nie z mojej oni bajki. Z twojej też, bo warunki zabudowy (WZ) nie wymagały w odrużnieniu od Lex Deweloper jakiejkolwiek jawności decyzji prezydenta.
Avatar
miejski plan / 30 sierpnia 2019 o 19:14
+4
Rada Miasta winna zablokować całkowicie  próby Lex Developer w Lublinie. Przewodnia Rola Partii  już zagęściła klasy w szkołach, czas najwyższy zakończyć marsz krypto komuny, i kupowania głosów za pieniądze podatników. Niech WADZA skończy przekładać pieniądze podatników z kieszeni do kieszeni i pobierać haracz za obsługę tej operacji,  aby dofinansować MIERNYCH ALE WIERNYCH
Mieli już ponad rok, żeby uchwalić lokalne standardy urbanistyczne, tak jak zrobiła to większość miast wojewódzkich. Zamiast tego skupili się na przepychaniu dewelo-studium, pisanego głównie pod jedną firmę.
Powiedz lepiej jak były uchwalane standardy urbaniatyczne i plany zagospadarowania przestrzennego za poprzednich władz? A no tak - nie były.
Wstyd mówić, bo było to w czasach uznanych powszechnie za słusznie minione. Popatrz, jak wygląda otoczenie w osiedlach budowanych w XX wieku, a poznasz odpowiedź.
Wstyd mówić, bo było to w czasach uznanych powszechnie za słusznie minione. Popatrz, jak wygląda otoczenie w osiedlach budowanych w XX wieku, a poznasz odpowiedź. rozwiń
Avatar
wierny pisowiec / 30 sierpnia 2019 o 16:59
-1
Przepraszam za pytanie - ktore ministerstwo dziś płaci za wpisy?
Avatar
JaRosław Polske zbaw / 30 sierpnia 2019 o 16:08
-1
Wyborcy PO już wiedzą żeby nie głosować na dewelo-radnych Krawczyka, Wcisło i Jurkowskiego.
 Tylko pis, tylko srebrna!!!
Avatar
Gebels / 30 sierpnia 2019 o 16:02
-1
Mieli już ponad rok, żeby uchwalić lokalne standardy urbanistyczne, tak jak zrobiła to większość miast wojewódzkich. Zamiast tego skupili się na przepychaniu dewelo-studium, pisanego głównie pod jedną firmę.
Powiedz lepiej jak były uchwalane standardy urbaniatyczne i plany zagospadarowania przestrzennego za poprzednich władz? A no tak - nie były.
Sorki dewelo-zuko propagandzisto, ale na początku XXI w. zostało opracowane całkiem niezłe Studium (oraz szereg miejscowych planów zagsopodarowania przestrzennego). Obalenie tego dokumentu, który najwyraźniej stanowił przeszkodę dla ubogacania właścicieli nabytych "okazyjnie" banków ziemi, stało się główną misją wrogich Lublinianom sił, które obecnie okupują to nieszczęsne miasto. W ten sposób powstało Dewelo-Studium, które otwiera lokalnej oligarchii drogę do wykorzystania lex developer.
Dobrnąłem do końca przemowienia - jakbym słyszał Gierka z mownicy, macie rozmach towarzyszu. Co tam jeszcze w partii ciekawego?
Dobrnąłem do końca przemowienia - jakbym słyszał Gierka z mownicy, macie rozmach towarzyszu. Co tam jeszcze w partii ciekawego? rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 15:44
+4
Wyborcy PO już wiedzą żeby nie głosować na dewelo-radnych Krawczyka, Wcisło i Jurkowskiego.
Avatar
kłamiesz jak twoi Panowie / 30 sierpnia 2019 o 15:07
+3
Mieli już ponad rok, żeby uchwalić lokalne standardy urbanistyczne, tak jak zrobiła to większość miast wojewódzkich. Zamiast tego skupili się na przepychaniu dewelo-studium, pisanego głównie pod jedną firmę.
Powiedz lepiej jak były uchwalane standardy urbaniatyczne i plany zagospadarowania przestrzennego za poprzednich władz? A no tak - nie były.
 Sorki dewelo-zuko propagandzisto, ale na początku XXI w. zostało opracowane całkiem niezłe Studium (oraz szereg miejscowych planów zagsopodarowania przestrzennego). Obalenie tego dokumentu, który najwyraźniej stanowił przeszkodę dla ubogacania właścicieli nabytych "okazyjnie" banków ziemi, stało się główną misją wrogich Lublinianom sił, które obecnie okupują to nieszczęsne miasto. W ten sposób powstało Dewelo-Studium, które otwiera lokalnej oligarchii drogę do wykorzystania lex developer.
 Sorki dewelo-zuko propagandzisto, ale na początku XXI w. zostało opracowane całkiem niezłe Studium (oraz szereg miejscowych planów zagsopodarowania przestrzennego). Obalenie tego dokumentu, który najwyraźniej stanowił przeszkodę dla ubogacania właścicieli nabytych "okazyjnie" banków ziemi, stało się główną misją wrogich Lublinianom sił, które obecnie okupują to nieszczęsne miasto. W ten sposób powstało Dewelo-Studium, które otwiera lokalnej oligarchii drogę do wykorzystania lex developer. rozwiń
Avatar
zunio "nic o tym nie wie" / 30 sierpnia 2019 o 14:55
+4
W tym mieście rządzą deweloperzy.
 sPÓłdzielni PR "Dewelo-Tęcza" nie sPOdobał się ten komentarz i dlatego zarobił najwięcej minusików.
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 0 9

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 0

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 2

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie 1 7

Radni Zjednoczonej Prawicy krytykują zmienioną formułę Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W ubiegłym roku trwał on tydzień, a tegoroczna edycja zamknie się w jeden wieczór. Jednak, miasto tłumaczy, że tegoroczny festiwal nie jest kontynuacją tego ubiegłorocznego.

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA]
galeria

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA] 15 9

Były nie tylko obrady i dyskusje, przegląd filmowy i targi książki. Wczoraj, na zakończenie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie na miejskim stadionie został wystawiony spektakl historyczny "Bogowie Wojny". To największy w Polsce Spektakl Rekonstrukcji Historycznych.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia]
galeria

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia] 0 9

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 5 3

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 5

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 6 13

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 9 6

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 49 23

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 23 7

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 14

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.