Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2019 r.
14:26

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
64 651 A A

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega autorka listu otwartego dotyczącego górek. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek czechowskich pod blokowiska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O losie górek czechowskich ma rozstrzygnąć studium przestrzenne, czyli dokument określający przeznaczenie poszczególnych terenów miasta. Jego projekt powstaje w Urzędzie Miasta pod nadzorem prezydenta, który wyśle go później do zatwierdzenia Radzie Miasta.

Z naszych nieoficjalnych informacji, które opublikowaliśmy w piątek, wynika, że do takiego głosowania może dojść już na najbliższym posiedzeniu rady, czyli 27 czerwca. Również nieoficjalnie ustaliliśmy, że do radnych ma trafić dokument przewidujący możliwość budowy bloków mieszkalnych na części górek i zarazem rezerwujący część terenu za Lidlem pod budowę szkoły. Oficjalnie Ratusz mówi tylko, że projekt studium nie jest jeszcze gotowy.

Na naszą publikację natychmiast zareagowali przeciwnicy zabudowy górek. Do lubelskich mediów wysłali list otwarty adresowany do władz miasta, pod którym będzie mógł się podpisać każdy zainteresowany – Państwo radni niech nie będą zdziwieni, jeśli przed sesją na schodach urzędu będą ich witać jak wyrzut sumienia mieszkańcy miasta, zbierający podpisy pod tym listem – zapowiada jego autorka, Danuta Jaroć.

Społecznicy chcą nakłonić władze Lublina do tego, by nie zgadzały się na budowę bloków na górkach, które ich zdaniem powinny w całości pozostać terenem zielonym, zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych. Chcą, by był to teren naturalny, nie taki jak „ucywilizowane” parki urządzone w innych wąwozach.

– Czy Lublin nie zasługuje na zachowanie w stanie naturalnym pierwotnego krajobrazu wąwozów lessowych? To jest część naszej tożsamości kulturowej. To nas odróżnia od setek innych miast. Dlaczego ktoś planuje to bezpowrotnie zniszczyć, wmawiając nam, że tak wygląda „rozwój”? – czytamy w liście otwartym. – Prosimy nie ulegać naciskowi dewelopera, który zakupił teren zielony.

Przypomnijmy, że w kwietniowym referendum dwie trzecie głosujących opowiedziało się przeciw blokom na górkach, ale głosowanie było nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję: niespełna 13 proc. przy wymaganych 30.

W piśmie, pod którym zbierane będą podpisy, pojawia się wręcz zarzut „sprofanowania” przez radnych referendum lokalnego.

– Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że są mieszkańcy, którzy poważnie rozważają użycie tego narzędzia do odwołania zarówno Was jak i Prezydenta z Waszych funkcji – pisze autorka listu. – Jeszcze jest czas, jeszcze można się zreflektować. Mieszkańcy na pewno to docenią. Usiądźcie z mieszkańcami do rozmów, mają naprawdę ciekawe propozycje rozwiązania tej patowej sytuacji.

Autorka listu przekonuje prezydenta, że przed wyborami parlamentarnymi może zaszkodzić swojemu ugrupowaniu, czyli Platformie Obywatelskiej, której jest regionalnym szefem. – To ogromna odpowiedzialność, także w Pana rękach, za wyniki tych wyborów w naszym mieście – czytamy w liście, gdzie wspomniane zostały również manifestacje poparcia dla prezydenta organizowane przed Ratuszem pod hasłem „murem za Żukiem”. – Wierzyliśmy, że to murem za dobrem miasta i jego mieszkańców.

Uchwalenia studium oczekują nie tylko zainteresowani sprawą górek. Dokument ma rozstrzygnąć wiele innych spornych spraw, m.in. przesądzić o przebiegu nowych dróg (w tym kontrowersyjnych tras z dwóch stron lasu Stary Gaj) czy też dopuścić zabudowę na terenach rolnych dzielnic Szerokie i Głusk.

>> List otwarty do Prezydenta i Radnych Miasta Lublin - pobierz pełną treść (PDF)

e-Wydanie

Komentarze 651

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rozsądny / 16 czerwca 2019 o 14:59
+35
Czy ktoś patrzy na to przez pryzmat prawa?!!! Radni czy macie świadomość że w obecnej sytuacji budżetu Lublina wydanie kilkuset milionów za 105 ha, przy możliwości pozyskania 75 ha darmo - to jawna niegospodarność!!!! Rozsądni mieszkańcy Wam tego nie zapomną. Wykażcie się mądrością oraz przypilnujecie należytego zabezpieczenia wybudowania Parku. Brak takiej decyzji - może skutkować wnioskiem o referendum o odwołanie Prezydenta za niegospodarność i działanie na szkodę miasta.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 14:52
+34
Powodzenia, przyda się bo nie macie żadnych szans go odwołać. Co mnie w sumie cieszy, bo tylko tego brakuje, żeby ministrant Tułajew dorwał się do koryta i zmarnował ostatnie 9 całkiem udanych lat.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 14:50
+34
Obrońcy Górek przecież startowali w ostatnich wyborach samorządowych. Cały ich śmieszny komitet zebrał mniej głosów, niż większość radnych w pojedynkę. 719 głosów, dokładnie takie mają poparcie w mieście tzw. "Obrońcy Górek".
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 14:41
+34
Szantaż nie jest dobrym wstępem do jakichkolwiek rozmów. Nadto stanowisko negocjacyjne - tylko my mamy 100% racji nie jest do zaakceptowania.
Avatar
Racjonalny głos rozsadku / 16 czerwca 2019 o 14:46
+33
Tak odwolajmy prezydenta którego wybralo 60% mieszkańców przy frekwencji znacząco wyższej niż ta w referendum. Pseudo ekolodzy zejdźcie na ziemię - to że teraz wam, mieszkańcom nowowybudlwanych bloków i domów na terenach zarówno górek czechowskich jak i w ich pobliżu, wygodnie dojeżdża się do pracy nie oznacza, że cała reszta potencjalnych mieszkańców naszego miasta oraz osób ktore chciałby mieszkać w dogodnej dla nich lokalizacji ma dostawać po ***. Panie prezesie tbv ogrodz Pan ten teren - za dwa lata będą Pana błagać żeby coś Pan zrobił z tym nieużytkiem!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 14:41
+33
pismaki z dziennika naiwnie myślą, że mogą beztrosko odwoływać i powoływać prezydentów miasta Lublina, wam już całkiem odbiło od tych upałów
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 15:00
+32
Deweloper zaprzyjaźniony z Dziennikiem Wschodnim znowu zaczął naciskać. Nie można pozwolić na budowę bloków na Górkach bo nasze mieszkania przestaną się sprzedawać!
Avatar
Rozsądny / 16 czerwca 2019 o 14:43
+32
Przecież miasto może pozyskać 75 % górek za darmo. Ludzie bądźcie normalni. W przeciwnym razie ten grunt nigdy nie trafi do miasta.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 15:04
+31
Takie referendum zakończy się spektakularną klapą i porażką jego organizatorów.
Avatar
urrrra towarzyszu Wiejak / 16 czerwca 2019 o 14:58
+31
Brukowiec DW znowu wpadł w amok pisania o górkach co 1-2 h
Avatar
Powinien powstać tylko park / 26 czerwca 2019 o 19:34
+2
Powinien powstać tylko park
Avatar
Powinien powstać tylko park / 26 czerwca 2019 o 19:33
+2
Powinien powstać tylko park
Avatar
Powinien powstać tylko park / 26 czerwca 2019 o 19:33
+3
Powinien powstać tylko park
Avatar
Powinien powstać tylko park / 26 czerwca 2019 o 19:32
+1
Powinien powstać tylko park
Avatar
Nie powinni budować bloków i tyle / 26 czerwca 2019 o 19:32
+1
Nie powinni budować bloków i tyle
Avatar
powinien pozostać PARK ! / 26 czerwca 2019 o 19:31
+1
Nie powinni budować bloków i tyle
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 19:30
+1
Nie powinni budować bloków i tyle
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 19:30
+1
Nie powinni budować loków
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 09:42
+3
Betoniarze zdziwią się przy kolejnych wyborach, oj bardzo się zdziwią jeśli się nie opamiętają #niedlazabudowygorekczechowskich
Avatar
poważny czowiek / 20 czerwca 2019 o 09:26
+7
No, panie Żuk, zbliża się moment prawdy. My tego nie odpuścimy.
Zobacz wszystkie komentarze 651

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką 0 0

Nie będzie bezpośrednich pociągów z Lublina dla osób wybierających się do Kostrzyna na festiwal Pol’and’rock (wcześniej Przystanek Woodstock).

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 2

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 65 51

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 3

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn 113 7

Koniec z brodzeniem w morzu plastikowych kubków i tonami śmieci. Teraz będą ekologiczne kubki wielorazowe. Rozwiązanie przetestowane w innych częściach kraju lubelski browar Perła wprowadza na festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy
Alarm 24

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy 0 1

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

Koncert SO3 w Puławach
19 lipca 2019, 19:00

Koncert SO3 w Puławach 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 19 w puławskim lokalu REJS (ul. Portowa 2) odbędzie się koncert grupy SO3.

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę 4 8

 Niedostępne do tej pory miejsca staną się celem spacerów i wycieczek. Z nowych ścieżek z wysokości kilkunastu metrów będzie można popatrzeć na Świnkę i Wieprz.

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź 5 9

Ponad 1,5 roku trwała batalia o ujawnienie przez Centrum Kultury treści umów na opracowanie scenariusza i reżyserię miejskiej zabawy sylwestrowej na przywitanie roku 2018. Informacji domagała się lubelska Fundacja Wolności, ale CK jej nie udzielało, więc fundacja skierowała sprawę do sądu.

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela 0 5

Drugie, sparingowe zwycięstwo piłkarzy Motoru. W środę podopieczni trenera Mirosława Hajdy pokonali beniaminka II ligi – Legionovię Legionowo 3:2

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu 0 0

Samochód ciężarowy i rower zderzyły się w Turce na drodze krajowej nr 82.

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym 10 1

Sześć ofert wpłynęło w konkursie na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.