Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 kwietnia 2019 r.
11:59

Lubelski KOD: "Osoby LGBT mogą liczyć na wsparcie i ochronę także w naszym regionie"

0 40 A A
(fot. Krzysztof Kurasiewicz)

– Lubelszczyzna jest regionem, w którym osoby LGBT spotkają także bardzo wielu przyjaznych ludzi, szanujących osoby należące do mniejszości seksualnych – deklarują przedstawiciele lubelskiego Komitetu Obrony Demokracji. Zapowiadają też, że wszelkie przejawy dyskryminacji na tle orientacji seksualnej będą zgłaszać do prokuratury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Działacze lubelskiego KOD-u odnieśli się do projektu przyjętego głosami radnych PiS i PSL na czwartkowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Lubelskiego. Autorami dokumentu przeciwko „wprowadzeniu ideologii LGBT” byli politycy partii rządzącej – wiceprzewodniczący tego zgromadzenia Mieczysław Ryba oraz posłanka Elżbieta Kruk.

W dokumencie możemy przeczytać, między innymi, że „promowanie ideologii ruchów LGBT narusza podstawowe prawa i wolności gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionuje wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingeruje w autonomię wspólnot religijnych”.

Krzysztof Kamiński, przewodniczący lubelskiego KOD, nazwał deklarację przyjętą przez Sejmik „obrzydliwą”. – Ta uchwała próbuje pozbawić część obywateli prawa do równego traktowania – mówi Kamiński.

W stanowisku Komitetu czytamy, że działacze KOD, wypowiadający się „w imieniu obywateli i obywatelek Lubelszczyzny, którzy cenią fundamentalne wartości demokracji – wolność, równość, godność każdej osoby” wyraźnie sprzeciwiają się „ideologii LGBT”. Co więcej, „osoby LGBT mogą liczyć na wsparcie i ochronę także w naszym regionie”. Dalej stowarzyszenie deklaruje, że nie pozwoli by ktokolwiek był pozbawiony swoich praw i dyskryminowany z powodu swojej orientacji seksualnej.

- Będziemy zgłaszać (przejawy dyskryminacji – dop. red.) do prokuratury, będziemy protestować i jeśli trzeba, będziemy również podejmować kroki prawne wobec wszystkich, którzy zechcą odebrać prawa osobom LGBT lub też nawet stosować przemoc, czy agresję. W gruncie rzeczy, to stanowisko sejmiku w zakamuflowany sposób zachęca, by wykluczać i traktować agresywnie te osoby – zaznacza Adam Kalbarczyk z KOD-u.

- Na ulicy krzyczano na mnie „pedał”, kiedy byłem z pewnym ruchem społecznym na placu Litewskim. Krzyczeli też „partia pedałów”. W mediach społecznościowych, kiedy sprzeciwiłem się doktrynie ultranacjonalistycznej w Lublinie, mówiono: „Kitliński, ty jesteś tutaj obcy”. Otrzymywałem też obrażające mnie anonimy, nawet na uniwersytet – przyznaje Tomasz Kitliński, wykładowca akademicki i zadeklarowany gej.

Kitliński, który na konferencję prasową przyszedł ze swoim mężem, podkreśla również, że aby zalegalizować związek z mężczyzną, musiał wyjechać do angielskiego Brighton. Jego zdaniem, osoby homoseksualne w Polsce nie mają żadnych praw i są „wykluczone”.

===

Sprzeciw Partii Zieloni

Swoje stanowisko w sprawie dokumentu przyjętego przez Sejmik przedstawiło także Lubelskie Koło Partii Zieloni. Poniżej jego fragment:

„Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania   stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, innych dobrowolnych zrzeszeń oraz fundacji. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.”

e-Wydanie

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANTY IDEOLOG w tęczowych gaciach / 30 kwietnia 2019 o 14:05
+27
A ktoś poda konkretne przykłady tej dyskryminacji, przemocy wobec tych osób, czy po prostu to takie mielenie jęzorem w kółko o niczym? Dr. Ryba skomentował odpowiednio to co robi się z ideologią LGBT i miał rację. Sami sobie wymyślili jakąś dyskryminację i chcą teraz narzucać na siłę swoją ideologię. Dziwne, że wszędzie jest KOD. Każdy protest przeciwko rządzącym to stoi kod na barykadzie, jak nie nauczyciele to teraz LGBT. ***s://***facebook.com/marian.widelski/videos/2233538703378781/ - polecam nagranie.
Avatar
rpo / 30 kwietnia 2019 o 13:28
+24
Hetero też powinni wszelkie przejawy dyskryminacji zgłaszać do prokuratury.
Avatar
Sol / 30 kwietnia 2019 o 12:34
+20
Obłuda, fałsz i zakłamanie. Wystarczy, że jesteś z Pisu i nie masz żony, dzieci to juz jest powód by Ciebie sponiewierac i robić domysły na temat twojej orientacji seksualnej. To samo z wyglądem zewnętrznym. Kobiety z Pisu można wyzywać od krów, że wyglądają jak krowy, prezesa można nazwać kurduplem, ale skonentowac wyglad geja w lateksie i na smyczy to zbrodnia. To samo z zakonnicami, księżmi, ludźmi  publicznie deminstrujacymi swoją wiarę i religijność.
 Popieram w całej rozciągłości... Właściwie dlaczego np. Pan Kalbarczyk nie stanie w obronie wyzywanych księży, zakonnnic,ludzi  publicznie deminstrujacych swoją wiarę i religijność czy własnie obrażanych osób z PiS? Tutaj już nie działa tolerancja???
 Popieram w całej rozciągłości... Właściwie dlaczego np. Pan Kalbarczyk nie stanie w obronie wyzywanych księży, zakonnnic,ludzi  publicznie deminstrujacych swoją wiarę i religijność czy własnie obrażanych osób z PiS? Tutaj już nie działa tolerancja??? rozwiń
Avatar
Nowakowski / 30 kwietnia 2019 o 12:53
+17
Oczywiście że mogą liczyc na wsparcie i ochronę, tak samo jak każdy inny obywatel. A jeśli osoby lgbt mają mieć większe prawa to jest to jawna dyskryminacja osób heteroseksualnych.
Avatar
Hero / 30 kwietnia 2019 o 12:22
+17
Ciekawe co na to żony tych panów. Czyżby ci panowie mieli jakieś ukryte fantazje, pragnienia?
Avatar
Kto tu jest agresywny i nietolerancyjny? / 30 kwietnia 2019 o 12:20
+16
Na razie to zwolennicy LGBT kradną banery w Świdniku, a organizator marszu równości straszy radnego na twitterze upublicznianiem wizerunku żony. Piewcy tolerancji!
Avatar
Mieczysław / 30 kwietnia 2019 o 12:21
+15
Ciekawe czy ci panowie byli tak samo tolerancyjni w latach 80tych, za komuny, czy wtedy by ich to nie brzydzilo. Czy może pod wpływem ostatnich nowych trendów zliberalizowali swoje podejście do życia.
Avatar
tęczowy skrzat / 30 kwietnia 2019 o 14:19
+13
chłopy, weekend idzie, było wczoraj po bananie w w odbycie? Wyluzujcie
Avatar
Asus / 30 kwietnia 2019 o 12:53
+13
PiS próbuje wmówić nam jakieś kolejne zagrożenie. Tym razem wymyślili sobie jakąś wymyśloną ideologię LGBT. A tak naprawdę to zagrożeniem jest propagowana przez nich ideologia pogardy i nienawiści. Coraz bardziej dotkliwie jej skutki zaczyna być odczuwalna: podzieliła polskie społeczeństwo, bardzo często dochodzi do agresji słownej a nawet fizycznej. Myślę, że nawet zamordowanie Prezydenta Adamowicza było jej skutkiem. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nie dawali się wmówić sobie jakiegoś zagrożenia fikcyjną ideologią LGBT. To nie jest żadna ideologia, to są zwykli ludzie o takich skłonnościach. Nasi znajomi czy sąsiedzi.
 Panie Adamie  czy nazywa się Pan Kalbarczyk? Jest Pan bardzo zaangażowany na forum DW!
 Panie Adamie  czy nazywa się Pan Kalbarczyk? Jest Pan bardzo zaangażowany na forum DW! rozwiń
Avatar
Pawlak z Samych Swoich / 30 kwietnia 2019 o 12:16
+13
Ciekawe Jak działacze PSL czują się w tej Koalicji Gejowsko-Wegańskiej. Sorry Koalicji Europejskiej. I żeby nie było. Ja przeciw kochającym inaczej nic nie mam byleby ich nie dopuszczali do władzy.
Avatar
Rycaj / 1 maja 2019 o 08:55
0
Ten gość co otworzył buzię niech szybko zamknie bo mu ...... ostygnie w..
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 07:14
+1
i w kakao kod
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 07:12
+2
a puszki były?
Avatar
Lublynianin / 1 maja 2019 o 07:07
+1
tonący to się chwyta brzytwy i jak nie ma się nic do zaproponowania to i jakieś tam lgbte jest dobre
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 23:40
+1
No i w deche! Wspierajcie, podpierajcie, ruszajcie się od tyłu nikt wam nie broni tylko nie zakłucajcie i nie obrzydzajcie życia normalnym ludziom.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 22:47
+4
Transwestyci, biseksualisci,geje etc. z dala od dzieci.
Avatar
Lubelanka / 30 kwietnia 2019 o 21:39
-9
Jak się broni zasad demokracji, równości, wolności, to w każdej dziedzinie życia. Brawo KOD. Jasna, zdecydowana deklaracja.
Avatar
Obserwator / 30 kwietnia 2019 o 21:10
-6
Kaczyński przed wyborami potrzebuje kolejnej wojny polko-polskiej! Tym razem na wrogów wybrał dzieciaki ze o orientacji nieheteroseksualnej. To jest jego nowy ideologiczny wróg. Rzucił na niego cały swój aparat propagandy: upartyjnione media, i dywizje internetowych trolli. Wie że szczując Polaków na Polaków ma szansę utrzymać władzę. Tylko Polski szkoda !
Avatar
przyzwoity / 30 kwietnia 2019 o 19:49
+6
Paderewski był przyzwoitym i wybitnym Polakiem. Szkoła z Lublina nie jest godna nosić jego imienia.
Avatar
A.K / 30 kwietnia 2019 o 19:45
+3
Panie Kalbarczyk, czy dziecko zadeklarowanego Pisowca może chodzić do Paderewskiego?
 Może. Pod warunkiem, że dziecko prezentuje inne poglądy niż rodzice, stanowczo się od nich odcina, wspiera osoby homoseksualne, LGBT i ogolnie obronę demokracji w Polsce.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Tu też przeszła trąba powietrzna? Zerwane dachy, połamane drzewa [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tu też przeszła trąba powietrzna? Zerwane dachy, połamane drzewa [zdjęcia] 0 0

To mogła być trąba powietrzna. W gminach Uścimów, Ostrów Lubelski i Niedźwiada w poniedziałek wiatr uszkodził kilkadziesiąt dachów i powalił setki drzew. Uszkodzone zostały także linie energetyczne. Na miejscu pracują strażacy, którzy pomagają w łataniu poszyć na budynkach mieszkalnych.

Trąba powietrzna koło Lublina. Zobacz nagranie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Trąba powietrzna koło Lublina. Zobacz nagranie [wideo, zdjęcia] 12 5

Zniszczone budynki, pozrywane dachy, wybite szyby w oknach, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne. W poniedziałek przez gminę Wojciechów (powiat lubelski) przeszła trąba powietrzna. Mieszkańcy Stasina i Palikij II ucierpieli najbardziej. – To był armagedon! – mówi Tadeusz Bartoszcze. – Nie życzę nikomu, aby coś takiego przeżył – dodaje Danuta Wojtaszko

W Lublinie powstaje nowe stowarzyszenie kibiców żużla

W Lublinie powstaje nowe stowarzyszenie kibiców żużla 0 2

Grupa sympatyków „czarnego sportu” z Lublina zakłada Stowarzyszenie Kibiców „Pierwszy Łuk”, żeby łatwiej im było zorganizować turniej na zakończenie tego sezonu. Obecnie są oni na etapie kompletowania niezbędnej dokumentacji

Piłkarki Górnika Łęczna wreszcie przełamały złą passę

Piłkarki Górnika Łęczna wreszcie przełamały złą passę 0 0

Górnik Łęczna, już pod wodzą Piotra Mazurkiewicza, wrócił na zwycięską ścieżkę. Mistrzynie Polski pokonały 3:2 AZS PWSZ Wałbrzych

Wrzuciła dziecko do pieca. Proces Agaty F. spod Lubartowa
galeria

Wrzuciła dziecko do pieca. Proces Agaty F. spod Lubartowa 0 5

Sąd powoła kolejnych biegłych w procesie Agaty F. – oskarżonej o zabójstwo swojego dziecka. Po porodzie 22-latka wrzuciła córeczkę do pieca i spaliła. Specjaliści mają wyjaśnić, czy dziecko urodziło się żywe i co dokładnie doprowadziło do jego śmierci.

Rośnie poziom wody w rzekach w Lubelskiem. Ostrzeżenie IMGW

Rośnie poziom wody w rzekach w Lubelskiem. Ostrzeżenie IMGW 0 0

Synoptycy prognozują wzrost stanu wód w rzekach w woj. lubelskim

„Polacy darzą Unię Europejską ogromnym zaufaniem”. Beata Szydło i Beata Mazurek w Lublinie

„Polacy darzą Unię Europejską ogromnym zaufaniem”. Beata Szydło i Beata Mazurek w Lublinie 0 10

– Trzeba postawić na ludzi, którzy będą bronili polskich interesów i polskich spraw – mówi Beata Szydło, która przyjechała we wtorek do Lublina. – Listy Prawa i Sprawiedliwości to listy ludzi sprawdzonych – wtóruje jej Beata Mazurek, lubelska „dwójka” z listy PiS w eurowyborach.

"To ważne wybory". Lider SLD odwiedził Lublin i poparł Riada Haidara

"To ważne wybory". Lider SLD odwiedził Lublin i poparł Riada Haidara 0 9

Riad Haidar, startujący w eurowyborach z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z listy Koalicji Europejskiej, otrzymał wsparcie od Włodzimierza Czarzastego. Lider SLD przyjechał do Lublina, żeby poprzeć kandydata ze swojej partii.

Piotr Sadczuk (prezes Górnika): Runda wiosenna nauczyła mnie pokory

Piotr Sadczuk (prezes Górnika): Runda wiosenna nauczyła mnie pokory 0 2

Rozmowa z Piotrem Sadczukiem, prezesem Górnika Łęczna

Trąba powietrzna w gm. Wojciechów koło Lublina. Na miejscu jest premier Morawiecki [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

Trąba powietrzna w gm. Wojciechów koło Lublina. Na miejscu jest premier Morawiecki [zdjęcia] 210 40

- To był armagedon! - mówi mieszkaniec Stasina. We wtorek trąba powietrzna siała spustoszenie w gm. Wojciechów.

Groźny wypadek na DK nr 12. Trzy osoby w szpitalu

Groźny wypadek na DK nr 12. Trzy osoby w szpitalu 11 5

Rodzice z czteroletnim dzieckiem w poważnym stanie trafili do puławskiego szpitala, po tym jak samochód dostawczy, którym jechali uderzył w tył ciężarówki. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, ok. godz. 6:40, na drodze krajowej nr 12, na wysokości Leokadiowa.

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie 0 3

Radzyń Podlaski będzie starał się o środki na rewitalizację centrum miasta z pałacem Potockich. Jest szansa na 20 mln zł.

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy. "To był armageddon!" [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy. "To był armageddon!" [zdjęcia, wideo] 410 23

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.