Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2014 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski coraz bliżej. Trwa montaż stacji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
23 12 A A

Od środy trwa montaż wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Na Czechowie zaczęło się od wpadki. Urządzenia zaplanowano w nieprzemyślanym miejscu i trzeba poszukać innej lokalizacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najpierw na wszystkich stacjach mają być sukcesywnie ustawiane słupki do przypinania rowerów. Na pierwszy ogień poszła stacja rowerowa planowana przy ul. Żywnego.

Zaraz po tym, jak na miejsce dojechali robotnicy okazało się, że słupki zaplanowano w takim miejscu, że wypożyczalnia zagradzałaby dojście do pawilonów handlowych. Wtedy, gdy w chodniku były już wywiercone otwory do przymocowania stojaków urzędnicy postanowili, że wypożyczalnia zostanie przesunięta o półtora metra względem projektu. Ale i to niewiele pomogło.

- Zlikwidowanych zostanie kilka miejsc parkingowych, nie będzie dojścia od parkingu do pawilonów usługowych zlokalizowanych w centrum osiedla - mówi Sławomir Osiński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów”. Prezesa na miejsce wezwał oburzony kierownik osiedlowej administracji, który przechodził obok miejsca, gdzie montowano słupki.
Prace zostały przerwane. Robotnicy tłumaczyli pracownikom osiedlowej administracji, że próbowali wezwać na miejsce urzędnika z Zarządu Dróg i Mostów, który zleca montaż wypożyczalni, ale ten - według relacji robotników - stwierdził, że nie ma czym przyjechać na Czechów.

Niewiele później robotnicy odkręcili od chodnika to, co dopiero do niego przymocowali, po czym załadowali na samochód i wywieźli. - Lokalizacja stacji przy ul. Żywnego będzie skorygowana. Tak, żeby nikomu nie przeszkadzała - zapewnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Montaż słupków to dopiero pierwszy etap instalacji wypożyczalni. - Później montowane będą terminale, a na końcu dostarczone będą jednoślady - mówi Michał Przepiórka, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta. W 40 wypożyczalniach będzie łącznie 400 rowerów.

- Będzie to drugi co do wielkości taki system w Polsce - podkreśla Michał Dąbrowski, rzecznik firmy Nextbike, która jest dostawcą systemu i będzie jego operatorem. Aby korzystać z wypożyczalni trzeba będzie najpierw się zarejestrować (przez internet lub w biurze, które postanie przy Orlej) i zasilić utworzone konto kwotą 10 zł. - To będą pieniądze do wykorzystania na przejazdy, ważne bezterminowo, a jeśli ktoś będzie chciał rozwiązać umowę, dostanie je z powrotem - mówi Dąbrowski.

Z tej kwoty potrącane mają być należności za korzystanie z systemu. Przejazd trwający do 20 minut będzie darmowy, płacić będzie trzeba tylko za dłuższe przejażdżki: 1 zł za pierwszą godzinę, 3 zł za drugą godzinę i 4 zł za trzecią i każdą kolejną.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maria / 7 września 2014 o 09:56
0

Trawniki proszę zostawić w spokoju. Radzę przesiąść się na rower i problem rozwiązany. Komunikacja miejska też działa nieźle.

Avatar
popieram~~ ala / 6 września 2014 o 14:52
0

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. Teraz jest ciężko ze skrętem a jak przymusowo będzie tam 1 pas i 1 pas dla cyklistów (którzy i tak jeżdżą po pasie samochodowym) + policjanci w krzakach- to będzie kolejka do Lipowej.... Masakra!!

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. T... rozwiń

Avatar
K. / 6 września 2014 o 13:51
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

W tym miejscu jest tak szeroki chodnik, że piesi spokojnie przejdą obok.

Avatar
mlodywyksztalcony / 4 września 2014 o 10:54
0

Mam nadzieje, że ich nie rozkradniecie. Rowery są tanie więc nie róbcie obciachu co?

Avatar
on / 4 września 2014 o 10:33
0

bardzo dobrze, więcej rowerów a mniej samochodów to i mniej miejsc do parkowania bedzie potrzebnych. Lublinianie ruszcie tyłki i przesiądźcie się na rowery - wszyscy na tym skorzystają.

Avatar
proboszcz / 4 września 2014 o 09:06
0

bardzo dobrze, wreszczcie coś pozytywnego w tym mieście

Avatar
ala / 4 września 2014 o 08:10
0

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowerowa nie jest zła, tylko totalnie nie przemyślana, jeden wielki chaos

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowe... rozwiń

Avatar
rowerzysta / 3 września 2014 o 21:47
0

Robione szybko, na siłę, byle jak, bez ładu i składu. 

Avatar
szeregowiec / 3 września 2014 o 21:36
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

Pewnie Pan oficer rowerowy.

Avatar
frania / 3 września 2014 o 20:39
0
Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...
Avatar
Maria / 7 września 2014 o 09:56
0

Trawniki proszę zostawić w spokoju. Radzę przesiąść się na rower i problem rozwiązany. Komunikacja miejska też działa nieźle.

Avatar
popieram~~ ala / 6 września 2014 o 14:52
0

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. Teraz jest ciężko ze skrętem a jak przymusowo będzie tam 1 pas i 1 pas dla cyklistów (którzy i tak jeżdżą po pasie samochodowym) + policjanci w krzakach- to będzie kolejka do Lipowej.... Masakra!!

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. T... rozwiń

Avatar
K. / 6 września 2014 o 13:51
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

W tym miejscu jest tak szeroki chodnik, że piesi spokojnie przejdą obok.

Avatar
mlodywyksztalcony / 4 września 2014 o 10:54
0

Mam nadzieje, że ich nie rozkradniecie. Rowery są tanie więc nie róbcie obciachu co?

Avatar
on / 4 września 2014 o 10:33
0

bardzo dobrze, więcej rowerów a mniej samochodów to i mniej miejsc do parkowania bedzie potrzebnych. Lublinianie ruszcie tyłki i przesiądźcie się na rowery - wszyscy na tym skorzystają.

Avatar
proboszcz / 4 września 2014 o 09:06
0

bardzo dobrze, wreszczcie coś pozytywnego w tym mieście

Avatar
ala / 4 września 2014 o 08:10
0

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowerowa nie jest zła, tylko totalnie nie przemyślana, jeden wielki chaos

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowe... rozwiń

Avatar
rowerzysta / 3 września 2014 o 21:47
0

Robione szybko, na siłę, byle jak, bez ładu i składu. 

Avatar
szeregowiec / 3 września 2014 o 21:36
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

Pewnie Pan oficer rowerowy.

Avatar
frania / 3 września 2014 o 20:39
0
Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 0 4

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 1 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 1

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 7 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 30 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!