Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2014 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski coraz bliżej. Trwa montaż stacji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
23 12 A A

Od środy trwa montaż wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Na Czechowie zaczęło się od wpadki. Urządzenia zaplanowano w nieprzemyślanym miejscu i trzeba poszukać innej lokalizacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najpierw na wszystkich stacjach mają być sukcesywnie ustawiane słupki do przypinania rowerów. Na pierwszy ogień poszła stacja rowerowa planowana przy ul. Żywnego.

Zaraz po tym, jak na miejsce dojechali robotnicy okazało się, że słupki zaplanowano w takim miejscu, że wypożyczalnia zagradzałaby dojście do pawilonów handlowych. Wtedy, gdy w chodniku były już wywiercone otwory do przymocowania stojaków urzędnicy postanowili, że wypożyczalnia zostanie przesunięta o półtora metra względem projektu. Ale i to niewiele pomogło.

- Zlikwidowanych zostanie kilka miejsc parkingowych, nie będzie dojścia od parkingu do pawilonów usługowych zlokalizowanych w centrum osiedla - mówi Sławomir Osiński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów”. Prezesa na miejsce wezwał oburzony kierownik osiedlowej administracji, który przechodził obok miejsca, gdzie montowano słupki.
Prace zostały przerwane. Robotnicy tłumaczyli pracownikom osiedlowej administracji, że próbowali wezwać na miejsce urzędnika z Zarządu Dróg i Mostów, który zleca montaż wypożyczalni, ale ten - według relacji robotników - stwierdził, że nie ma czym przyjechać na Czechów.

Niewiele później robotnicy odkręcili od chodnika to, co dopiero do niego przymocowali, po czym załadowali na samochód i wywieźli. - Lokalizacja stacji przy ul. Żywnego będzie skorygowana. Tak, żeby nikomu nie przeszkadzała - zapewnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Montaż słupków to dopiero pierwszy etap instalacji wypożyczalni. - Później montowane będą terminale, a na końcu dostarczone będą jednoślady - mówi Michał Przepiórka, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta. W 40 wypożyczalniach będzie łącznie 400 rowerów.

- Będzie to drugi co do wielkości taki system w Polsce - podkreśla Michał Dąbrowski, rzecznik firmy Nextbike, która jest dostawcą systemu i będzie jego operatorem. Aby korzystać z wypożyczalni trzeba będzie najpierw się zarejestrować (przez internet lub w biurze, które postanie przy Orlej) i zasilić utworzone konto kwotą 10 zł. - To będą pieniądze do wykorzystania na przejazdy, ważne bezterminowo, a jeśli ktoś będzie chciał rozwiązać umowę, dostanie je z powrotem - mówi Dąbrowski.

Z tej kwoty potrącane mają być należności za korzystanie z systemu. Przejazd trwający do 20 minut będzie darmowy, płacić będzie trzeba tylko za dłuższe przejażdżki: 1 zł za pierwszą godzinę, 3 zł za drugą godzinę i 4 zł za trzecią i każdą kolejną.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maria / 7 września 2014 o 09:56
0

Trawniki proszę zostawić w spokoju. Radzę przesiąść się na rower i problem rozwiązany. Komunikacja miejska też działa nieźle.

Avatar
popieram~~ ala / 6 września 2014 o 14:52
0

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. Teraz jest ciężko ze skrętem a jak przymusowo będzie tam 1 pas i 1 pas dla cyklistów (którzy i tak jeżdżą po pasie samochodowym) + policjanci w krzakach- to będzie kolejka do Lipowej.... Masakra!!

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. T... rozwiń

Avatar
K. / 6 września 2014 o 13:51
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

W tym miejscu jest tak szeroki chodnik, że piesi spokojnie przejdą obok.

Avatar
mlodywyksztalcony / 4 września 2014 o 10:54
0

Mam nadzieje, że ich nie rozkradniecie. Rowery są tanie więc nie róbcie obciachu co?

Avatar
on / 4 września 2014 o 10:33
0

bardzo dobrze, więcej rowerów a mniej samochodów to i mniej miejsc do parkowania bedzie potrzebnych. Lublinianie ruszcie tyłki i przesiądźcie się na rowery - wszyscy na tym skorzystają.

Avatar
proboszcz / 4 września 2014 o 09:06
0

bardzo dobrze, wreszczcie coś pozytywnego w tym mieście

Avatar
ala / 4 września 2014 o 08:10
0

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowerowa nie jest zła, tylko totalnie nie przemyślana, jeden wielki chaos

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowe... rozwiń

Avatar
rowerzysta / 3 września 2014 o 21:47
0

Robione szybko, na siłę, byle jak, bez ładu i składu. 

Avatar
szeregowiec / 3 września 2014 o 21:36
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

Pewnie Pan oficer rowerowy.

Avatar
frania / 3 września 2014 o 20:39
0
Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...
Avatar
Maria / 7 września 2014 o 09:56
0

Trawniki proszę zostawić w spokoju. Radzę przesiąść się na rower i problem rozwiązany. Komunikacja miejska też działa nieźle.

Avatar
popieram~~ ala / 6 września 2014 o 14:52
0

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. Teraz jest ciężko ze skrętem a jak przymusowo będzie tam 1 pas i 1 pas dla cyklistów (którzy i tak jeżdżą po pasie samochodowym) + policjanci w krzakach- to będzie kolejka do Lipowej.... Masakra!!

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. T... rozwiń

Avatar
K. / 6 września 2014 o 13:51
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

W tym miejscu jest tak szeroki chodnik, że piesi spokojnie przejdą obok.

Avatar
mlodywyksztalcony / 4 września 2014 o 10:54
0

Mam nadzieje, że ich nie rozkradniecie. Rowery są tanie więc nie róbcie obciachu co?

Avatar
on / 4 września 2014 o 10:33
0

bardzo dobrze, więcej rowerów a mniej samochodów to i mniej miejsc do parkowania bedzie potrzebnych. Lublinianie ruszcie tyłki i przesiądźcie się na rowery - wszyscy na tym skorzystają.

Avatar
proboszcz / 4 września 2014 o 09:06
0

bardzo dobrze, wreszczcie coś pozytywnego w tym mieście

Avatar
ala / 4 września 2014 o 08:10
0

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowerowa nie jest zła, tylko totalnie nie przemyślana, jeden wielki chaos

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowe... rozwiń

Avatar
rowerzysta / 3 września 2014 o 21:47
0

Robione szybko, na siłę, byle jak, bez ładu i składu. 

Avatar
szeregowiec / 3 września 2014 o 21:36
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

Pewnie Pan oficer rowerowy.

Avatar
frania / 3 września 2014 o 20:39
0
Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 119 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 396 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty