Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2014 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski coraz bliżej. Trwa montaż stacji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
23 12 A A

Od środy trwa montaż wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Na Czechowie zaczęło się od wpadki. Urządzenia zaplanowano w nieprzemyślanym miejscu i trzeba poszukać innej lokalizacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najpierw na wszystkich stacjach mają być sukcesywnie ustawiane słupki do przypinania rowerów. Na pierwszy ogień poszła stacja rowerowa planowana przy ul. Żywnego.

Zaraz po tym, jak na miejsce dojechali robotnicy okazało się, że słupki zaplanowano w takim miejscu, że wypożyczalnia zagradzałaby dojście do pawilonów handlowych. Wtedy, gdy w chodniku były już wywiercone otwory do przymocowania stojaków urzędnicy postanowili, że wypożyczalnia zostanie przesunięta o półtora metra względem projektu. Ale i to niewiele pomogło.

- Zlikwidowanych zostanie kilka miejsc parkingowych, nie będzie dojścia od parkingu do pawilonów usługowych zlokalizowanych w centrum osiedla - mówi Sławomir Osiński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów”. Prezesa na miejsce wezwał oburzony kierownik osiedlowej administracji, który przechodził obok miejsca, gdzie montowano słupki.
Prace zostały przerwane. Robotnicy tłumaczyli pracownikom osiedlowej administracji, że próbowali wezwać na miejsce urzędnika z Zarządu Dróg i Mostów, który zleca montaż wypożyczalni, ale ten - według relacji robotników - stwierdził, że nie ma czym przyjechać na Czechów.

Niewiele później robotnicy odkręcili od chodnika to, co dopiero do niego przymocowali, po czym załadowali na samochód i wywieźli. - Lokalizacja stacji przy ul. Żywnego będzie skorygowana. Tak, żeby nikomu nie przeszkadzała - zapewnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Montaż słupków to dopiero pierwszy etap instalacji wypożyczalni. - Później montowane będą terminale, a na końcu dostarczone będą jednoślady - mówi Michał Przepiórka, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta. W 40 wypożyczalniach będzie łącznie 400 rowerów.

- Będzie to drugi co do wielkości taki system w Polsce - podkreśla Michał Dąbrowski, rzecznik firmy Nextbike, która jest dostawcą systemu i będzie jego operatorem. Aby korzystać z wypożyczalni trzeba będzie najpierw się zarejestrować (przez internet lub w biurze, które postanie przy Orlej) i zasilić utworzone konto kwotą 10 zł. - To będą pieniądze do wykorzystania na przejazdy, ważne bezterminowo, a jeśli ktoś będzie chciał rozwiązać umowę, dostanie je z powrotem - mówi Dąbrowski.

Z tej kwoty potrącane mają być należności za korzystanie z systemu. Przejazd trwający do 20 minut będzie darmowy, płacić będzie trzeba tylko za dłuższe przejażdżki: 1 zł za pierwszą godzinę, 3 zł za drugą godzinę i 4 zł za trzecią i każdą kolejną.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maria / 7 września 2014 o 09:56
0

Trawniki proszę zostawić w spokoju. Radzę przesiąść się na rower i problem rozwiązany. Komunikacja miejska też działa nieźle.

Avatar
popieram~~ ala / 6 września 2014 o 14:52
0

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. Teraz jest ciężko ze skrętem a jak przymusowo będzie tam 1 pas i 1 pas dla cyklistów (którzy i tak jeżdżą po pasie samochodowym) + policjanci w krzakach- to będzie kolejka do Lipowej.... Masakra!!

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. T... rozwiń

Avatar
K. / 6 września 2014 o 13:51
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

W tym miejscu jest tak szeroki chodnik, że piesi spokojnie przejdą obok.

Avatar
mlodywyksztalcony / 4 września 2014 o 10:54
0

Mam nadzieje, że ich nie rozkradniecie. Rowery są tanie więc nie róbcie obciachu co?

Avatar
on / 4 września 2014 o 10:33
0

bardzo dobrze, więcej rowerów a mniej samochodów to i mniej miejsc do parkowania bedzie potrzebnych. Lublinianie ruszcie tyłki i przesiądźcie się na rowery - wszyscy na tym skorzystają.

Avatar
proboszcz / 4 września 2014 o 09:06
0

bardzo dobrze, wreszczcie coś pozytywnego w tym mieście

Avatar
ala / 4 września 2014 o 08:10
0

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowerowa nie jest zła, tylko totalnie nie przemyślana, jeden wielki chaos

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowe... rozwiń

Avatar
rowerzysta / 3 września 2014 o 21:47
0

Robione szybko, na siłę, byle jak, bez ładu i składu. 

Avatar
szeregowiec / 3 września 2014 o 21:36
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

Pewnie Pan oficer rowerowy.

Avatar
frania / 3 września 2014 o 20:39
0
Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...
Avatar
Maria / 7 września 2014 o 09:56
0

Trawniki proszę zostawić w spokoju. Radzę przesiąść się na rower i problem rozwiązany. Komunikacja miejska też działa nieźle.

Avatar
popieram~~ ala / 6 września 2014 o 14:52
0

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. Teraz jest ciężko ze skrętem a jak przymusowo będzie tam 1 pas i 1 pas dla cyklistów (którzy i tak jeżdżą po pasie samochodowym) + policjanci w krzakach- to będzie kolejka do Lipowej.... Masakra!!

Poroniony pomysł ze zwężaniem Radziszewskiego-zamiast zlikwidować częściowo /całkowcie trawniczki i tam wybudować trasę rowerową to namalowali pasy zwężając b. uczęszczaną ulicę....

Niedługo posypią się mandaty bo samochody ustawiają się na Radziszewskiego do skrętu w Sowińskiego na dwóch umownych pasach (nie pomalowanych) bo kierowcy sami rozładowują kolejkę na Radziszewskiego wjeżdżając na nowo namalowany tam pas rowerowy -na dawny umowny pas. Pojawią się studenci i zacznie się problem -powstaną dwa obozy cyklistów i kierowców. T... rozwiń

Avatar
K. / 6 września 2014 o 13:51
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

W tym miejscu jest tak szeroki chodnik, że piesi spokojnie przejdą obok.

Avatar
mlodywyksztalcony / 4 września 2014 o 10:54
0

Mam nadzieje, że ich nie rozkradniecie. Rowery są tanie więc nie róbcie obciachu co?

Avatar
on / 4 września 2014 o 10:33
0

bardzo dobrze, więcej rowerów a mniej samochodów to i mniej miejsc do parkowania bedzie potrzebnych. Lublinianie ruszcie tyłki i przesiądźcie się na rowery - wszyscy na tym skorzystają.

Avatar
proboszcz / 4 września 2014 o 09:06
0

bardzo dobrze, wreszczcie coś pozytywnego w tym mieście

Avatar
ala / 4 września 2014 o 08:10
0

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowerowa nie jest zła, tylko totalnie nie przemyślana, jeden wielki chaos

Bezmyślność urzędników w kwestii malowania pasów i ustawianiu stojaków jest porażająca, przerażająca i nie wiem jeszcze jak to grzecznie nazwać! Bez ładu, składu i logiki jest to wszystko robione. Pasy rowerowe na Radziszewskiego w stronę Sowińskiego też nie wiem jak nazwać. Dostać się do Racławickich skręcając w prawo z Radziszewskiego będzie jednym wielkim koszmarem, bo trzeba będzie czekać w gigantycznym korku, aż jadący w lewo skręcą. Teraz nie było łatwo, a co będzie przy jednym pasie???? Jestem tym wszystkim oburzona, choć idea rowe... rozwiń

Avatar
rowerzysta / 3 września 2014 o 21:47
0

Robione szybko, na siłę, byle jak, bez ładu i składu. 

Avatar
szeregowiec / 3 września 2014 o 21:36
0

Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...

Pewnie Pan oficer rowerowy.

Avatar
frania / 3 września 2014 o 20:39
0
Przy ul. Zana obok ZUS postawili słupki w taki sposób, że rowery będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem. Czy osoby, które wyznaczały miejsca wypożyczalni rowerów w ogóle były przy tych miejscach? Ktoś chyba za taką sytuację odpowiada...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bad Boys Zastawie – Grom Kąkolewnica 0:3, wyniki bialskiej okręgówki

Bad Boys Zastawie – Grom Kąkolewnica 0:3, wyniki bialskiej okręgówki 0 0

Cztery trafienia Piotra Wałachowskiego dla ŁKS Łazy. Klasycznego hat tricka dorzucił również Radosław Szustek

Coraz bliżej do nowego Domu Chemika w Puławach

Coraz bliżej do nowego Domu Chemika w Puławach 7 0

Przebudowa Domu Chemika jest coraz bardziej zaawansowana. Na miejscu codziennie pracuje około 50-60 osób.

Po raz pierwszy w Polsce kobieta szefem Playboya
film

Po raz pierwszy w Polsce kobieta szefem Playboya 0 4

Anna Mierzejewska jest pierwszą kobietą na stanowisku redaktora naczelnego polskiej edycji „Playboya”.

Start-Regent rozstrzelał Tatrana. Grała chełmska klasa okręgowa

Start-Regent rozstrzelał Tatrana. Grała chełmska klasa okręgowa 0 1

Sześć bramek Karola Kiedrzynka dla drużyny z Pawłowa w starciu w Kraśniczynie. Ogniwo Wierzbica przed szansą na zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu

Biała Podlaska: W mieście powstanie program na rzecz niepełnosprawnych

Biała Podlaska: W mieście powstanie program na rzecz niepełnosprawnych 0 0

W mieście powołano zespół zadaniowy ds. opracowania programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W 26-osobowym składzie znalazły się dwie osoby niepełnosprawne.

Wybory parlamentarne 2019. PiS szuka "lokomotyw", opozycja prowadzi rozmowy

Wybory parlamentarne 2019. PiS szuka "lokomotyw", opozycja prowadzi rozmowy 0 25

PiS szuka nowych "lokomotyw", a opozycja prowadzi rozmowy na temat kształtu koalicyjnych komitetów. Choć do wyborów parlamentarnych są jeszcze cztery miesiące, już trwają przymiarki do obsady czołowych miejsc na listach

Lublin: Obywatel USA rozbił toyotę yaris z Panka. Zderzenie z BMW

Lublin: Obywatel USA rozbił toyotę yaris z Panka. Zderzenie z BMW 0 6

Dwa samochody zderzyły się w niedzielę w nocy na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z Al. Racławickimi w Lublinie

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!" w Puławach
18 czerwca 2019, 17:00

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!" w Puławach 0 0

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) zaprasza na pokaz spektakli Teatru SPUT2 z okazji 15. urodzin formacji. Zobaczymy m.in. premierowy monodram "Pif! Paf! Jesteś trup". Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.

Szósty Lubelski Wyścig Kaczek za nami. Gumowi zawodnicy ścigali się na rzece [zdjęcia]
galeria

Szósty Lubelski Wyścig Kaczek za nami. Gumowi zawodnicy ścigali się na rzece [zdjęcia] 0 2

Są gumowe, wielokolorowe i unoszą się na wodzie - w niedzielę kilkaset kaczek wzięło udział w tradycyjnym już Lubelskim Wyścigu Kaczek.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. 22-latek usłyszał zarzut. Zabił z miłości do matki dziewczynki?
film

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. 22-latek usłyszał zarzut. Zabił z miłości do matki dziewczynki? 67 7

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - podaje RMF FM.

Mistrzostwa Europy U-21: Polska - Belgia 3:2 [gole i skróty z meczu]
film

Mistrzostwa Europy U-21: Polska - Belgia 3:2 [gole i skróty z meczu] 0 0

Od zwycięstwa młodzieżowa reprezentacja Polski rozpoczęła Mistrzostwa Europy U-21. W pierwszym meczu biało-czerwoni pokonali Belgię 3:2.

Parkomaty nad Zalewem Zemborzyckim. Lepiej nie parkować tu na gapę
galeria

Parkomaty nad Zalewem Zemborzyckim. Lepiej nie parkować tu na gapę 45 19

Mieszane uczucia wywołuje u kierowców widok parkomatów ustawionych nad zalewem. Jedni mówią, że to zdzierstwo, drudzy płacą bez szemrania. Płaci się niemało: 4 zł za godzinę, bez względu na porę dnia lub nocy, przez cały tydzień. – To nie my ustalamy stawkę – odżegnuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Motor coraz bliżej wyboru nowego trenera?

Motor coraz bliżej wyboru nowego trenera? 0 16

Na dniach powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera Motoru. Według plotek jednym z głównych kandydatów jest Szymon Szydełko, ostatnio szkoleniowiec Sokoła Sieniawa. W grze jest także Artur Bożyk z Chełmianki.

Są wyniki egzaminów do szkół średnich. I pierwsze ofiary reformy edukacji

Są wyniki egzaminów do szkół średnich. I pierwsze ofiary reformy edukacji 29 39

Dziś uczniowie mają ostatni dzień na zmianę wyboru szkoły średniej. Wyniki egzaminów (ósmoklasisty i gimnazjalnego) poznali w piątek. – Moje dziecko jest jedną z pierwszych ofiar reformy oświaty. Obawiam się, że w lipcu, gdy szkoły wywieszą listy przyjętych, takich ofiar będzie znacznie więcej – denerwuje się jedna z mam

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.06.2019